header

دوغاب کاری کاشی و سرامیک

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

بند کشی و دوغاب ریزی کاشی، سرامیک و موزاییک

شرایط سرویس دوغاب حمام و دستشویی

• دو غاب سیمان سفید جهت پر کردن درز کاشی حموم و دستشویی و به نوعی پیشگیری از نم زدن استفاده می شود.

• همیار موظف به تمیز کردن محیط دوغاب شده قبل از تحویل به مشتری می باشد.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی دوغاب حمام و دستشویی

دوغاب حمام و دستشویی

در اغلب موارد از بین رفتن دوغاب کف حمام و سرویس بهداشتی دلیل اصلی نم و نشتی در ساختمان است. برای ترمیم دوغاب کف توالت و حمام سریع اقدام کنید. چون نم و نشتی می تواند خسارات زیادی به سقف طبقه زیرین وارد کند. ترمیم دوغاب کار چندان دشواری نیست و هزینه چندانی هم ندارد. قیمت رفع نم ساختمان به مراتب بیشتر از ریختن دوغاب بین کاشی است. اگر وقت و علاقه داشته باشید می توانید خودتان هم دوغاب ریزی سرامیک را انجام دهید. تهیه دوغاب برای کف دستشویی مهم ترین بخش کار است که باید به درستی انجام شود. در این مطلب طرز تهیه دوغاب و روش استفاده از دوغاب برای افراد مبتدی آموزش داده می شود. اگر برای اولین بار قصد ترمیم و تعویض دوغاب بین کاشی یا بند کشی سرامیک را دارید این مطلب را از دست ندهید.

دوغاب چیست؟ راهنمای کامل دوغاب ریزی کاشی

دوغاب ریختن یا بند کشی کاشی در جهت تکمیل عایق بندی حمام و توالت انجام می شود. جنس مواد به کار رفته در ترکیبات دوغاب طوری است که از نفوذ آب بین درز کاشی و پشت کاشی جلوگیری می کند. دوغاب ریزی پشت کاشی و سرامیک و دوغاب موزاییک در اثر شستشو و یا مرور زمان، خاصیت  ضد آب خود را از دست می دهد. در این صورت با هر بار شستن سرویس بهداشتی و یا ریزش آب، نم و رطوبت به فضای بین کاشی های کف نفوذ می کند. گاهی حتی شاهد تغییر رنگ دوغاب کف سرویس بهداشتی هم هستیم. که در اثر رشد قارچ و کپک به وجود می آید. با دوغاب ریزی کاشی نه تنها از نم و رطوبت جلوگیری می شود. بلکه موجودات رطوبت دوست نظیر همین قارچ و کپک های حمام و توالت هم از بین می روند. همین حالا دست به کار شوید و دوغاب ریزی موزاییک و کاشی و سرامیک کاری را خودتان انجام دهید.  

انواع دوغاب کاشی و سرامیک وموزاییک

سیمان از قدیمی ترین اجزای ملات دوغاب کاری است، که سالهاست مورد استفاده قرار می­گیرد. میتوان دوغاب کاری را به دو دسته ملات ماسه ای و غیرماسه ای تقسیم کرد.دوغاب سیمان ماسه ای نمونه از از سیمان می باشد که  در مناطقی که ممکن است مورد رطوبت قرار بگبرند مقاوم ترند. ازین رو برای بند کشی کاشی، سرامیک و ملات موزاییک کاری از این نوع سیمان استفاده می شود. ساختار اصلی دوغاب سیمان غیر ماسه ای نیز مانند سیمان ماسه ای است. با این تفاوت که در مخلوط آن ماسه اضافه نمی شود و این موضوع از نام آن مشخص است. چون خاصیت چسبندگی آن بسیار زیاد است برای بندکشی دیوار مناسب تر است.

دوغاب اپوکسی

یکی از بادوام ترین دوغاب ها، دوغاب اپوکسی است.ملات این نوع دوغاب در برابر لکه و رطوبت بسیار مقاوم میباشد. امروزه در مکان های تجاری و مسکونی از دوغاب ریزی اپوکسی استفاده می شود. زیرا به مرور زمان فرسوده نمی شود و طول عمر بسیار بالایی دارند.تنها عیب دوغاب کاری اپوکسی سرعت واکنش پذیری بالای آن است. ازین رو باید توسط کاشی کار ماهر انجام شود.

دوغاب آماده نانو

تکنولوزی نانوی به کار رفته در تولید دوغاب آماده نانو موجب شده است که این محصول تفاوت زیادی نسبت به سیمان معمولی داشته باشد. چرا که ذرات نانوی مخلوط شده با سیمان کاملاعایق درزگیر است. این محصول کاملا ضد آب و ضد اسید است. ازین رو طی شستشو دیوار یا کف از بین نمیرود. به همین علت بهترین گزینه برای درزگیری و دوغاب کاری سرویس بهداشتی و حمام میباشد.  

طرز تهیه دوغاب برای کف دستشویی

دوغاب کاشی و سرامیک ترکیبی از چند ماده است که در همه فروشگاه های مصالح بنایی به فروش می رسد. از دوغاب برای بندکشی سرامیک در هنگام ساخت بنا استفاده می شود. در این صورت حداقل یک تا دو روز پس از نصب کاشی ها می توان دوغاب ریزی سرامیک را انجام داد. روش دوغاب ریختن کف سرویس بهداشتی در ساختمان های نوساز با ترمیم دوغاب قدیمی حمام و توالت تفاوت دارد. هر زمان که کیفیت دوغاب از دست رفت می توانید دوباره پروسه دوغاب ریزی بین کاشی را انجام دهید. این کار نیاز به بودجه زیادی ندارد و در کوتاه ترین زمان، اجرای دوغاب کف حمام تمام می شود. قبل از شروع باید دوغاب کاشی و سرامیک کاری های قدیمی را پاک کنید.

ابزارآلات مورد نیاز برای دوغاب ریزی کاشی، سرامیک و موزاییک

البته قبل از معرفی ابزارآلات بند کشی باید بیان کنیم که تهیه همه اینها برای شما ضرورتی ندارد و از لوازم در دسترس خودتان نیز میتوانید استفاده کنید.

·         کمچه دوغاب کاری یا چاقوی تراشیدن بند و دوغاب

·         تیغه برای تراشیدن سطوح کاشی

·         پارچ پلاستیکی دوغاب

ترمیم دوغاب بین کاشی

روش دوغاب ریختن کف سرویس بهداشتی باید اول از کندن دوغاب قبلی شروع شود و اینکه این اقدام کار ساده ای نیست ولی با کمی حوصله می توانید این کار را با کمک ابزار مناسب انجام دهید. با یک ابزار نوک تیز همه دوغاب های قبلی را بتراشید مراقب کاشی ها باشید که آسیب نبینند. با دقت فضای بین کاشی ها را خالی کنید. سپس گرد و غبار بین کاشی ها را به خوبی تمیز کنید. از جارو برقی می توانید برای این کار استفاده کنید. با دقت بین همه کاشی های حمام را یک به یک غبارگیری کنید. حالا یک اسفنج بزرگ را مرطوب کنید و با آن کف سرویس بهداشتی و محل مورد نظر را پاک و پاکیزه کنید. هرگز از شلنگ و آب فراوان برای شستشوی گرد و خاک بین کاشی ها استفاده نکنید. در این وضعیت احتمال نم و نشتی به واحد زیرین خیلی زیادتر است.

روش تهیه دوغاب برای کف دستشویی و حمام

دوغاب به دو صورت آماده و ساختنی استفاده می شود. طرز استفاده از دوغاب آماده بسیار ساده است حتی دوغاب آنتی باکتریال نیز در بازار موجود است. طرز تهیه دوغاب سرامیک کف نیز کار چندان سختی نیست.  به یک ظرف مناسب و نسبتا بزرگ برای درست کردن دوغاب نیاز دارید. با توجه به ابعاد حمام و دستشویی مقدار کافی از سیمان سفید را با پودر خاک سنگ مخلوط کنید. ترکیب این دو را مساوی در نظر بگیرید. حالا به تدریج آب را به این مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری غلیظ به دست بیاید. دوغاب کف دستشویی به دلیل وجود سیمان و پودر بند کشی به رنگ سفید است. اگر کاشی های رنگی نصب کرده اید می توانید از دوغاب آماده رنگی برای بندکشی سرامیک و کاشی استفاده کنید

طرز استفاده از دوغاب آماده

طرز استفاده از دوغاب آماده مانند استفاده از دوغاب معمولی و تهیه شده از پور سنگ، گچ و آب میباشد. بدین ترتیب که برای تهیه دوغاب آماده برای کف دستشویی یا حمام باید پودر بند کشی آماده را با مقدار مشخصی آب مخلوط کنید. بدین ترتیب که خمیر شکل پذیری به دست بیاید. نباید دوغاب آماده بسیار شل یا سفت باشد. سپس با کازدک درز بین شیارهای کاشی بزنید و با پارچه خشک باقی مانده های روی کاشی را پاک کنید.

تهیه دوغاب برای کف دستشویی و دوغاب ریختن

دوغاب ریزی کف را از دورترین نقطه و گوشه  سرویس بهداشتی شروع کنید. به این ترتیب مجبور نیستید روی دوغاب تازه، قدم بگذارید. از یک ماله یا شناور دوغاب برای برداشتن مواد استفاده کنید. دوغاب را روی کاشی بکشید و با ابزار یا دست آن را به درون خطوط بین کاشی ها انتقال دهید. هم زمان روی تمام کاشی ها دوغاب نریزید زیرا امکان خشک شدن دوغاب قبل از حرکت بین کاشی ها وجود دارد. روی بخش های کوچک کار کنید و هر بار دوغاب اضافی را به ظرف اصلی برگردانید. پس از تکمیل هر قسمت باید تا خشک شدن دوغاب صبر کنید و سپس محل را با اسفنج مرطوب به خوبی تمیز کنید. دوغاب اضافی را از روی کاشی ها پاک کنید زیرا بعدها به سختی می توانید محل را تمیز کنید.

مدت زمان خشک شدن دوغاب

برای اثر بخشی بیشتر باید حداقل 12 ساعت در محل بند کشی شده آب ریخته نشود. البته کمتر از اینزمان نیز امکان پذیر است اما این زمان ایده آل ترین تایم برای اجرای دوغاب ریزی کف است تتا دیگر شک و شبحه ای در کار نماند. پیشنهاد می شود که شب را به بند کشی دستشویی یا حمام اختصاص دهید تا در این زمان استفاده ای از حمام و دستشویی نشود.

در نهایت یکبار دیگر کل سطح حمام و دستشویی را با دستمال خیس تمیز کنید. قبل از تمیزکاری آب اضافی دستمال را بگیرید با کمی رطوبت هم می توانید کاشی ها را تمیز کنید و نیازی به سابیدن و استفاده از اسکاچ و سیم ظرفشویی نیست.

خدمات بندکشی و دوغاب حمام و سرویس بهداشتی هوم سرویز در تهران

برای ترمیم دوغاب کف حمام و سرویس بهداشتی در هوم سرویز ثبت درخواست نمایید..خدمات دوغاب ریزی حمام و دستشویی در سریع ترین زمان انجام می شود. ثبت سفارش از طریق اپ هوم سرویز کاملا رایگان است. این سرویس در همه مناطق تهران توسط همکاران ما انجام می شود.
همیار شماییم تا پایان سرویس...​

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi