header

کاشی کاری و سرامیک کاری

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

نصب انواع کاشی، سرامیک و موزاییک توسط کاشی کار ماهر

شرایط سرویس کاشی کاری و سرامیک

• کلیه قیمت های اعلام شده توسط سامانه بر حسب اجرت کار بوده و هزینه جنس را شامل نمی شود.

• همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام کار نماید.

• تهیه اقلام و مصالح درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

• هزینه قرنیز کاری به همراه هزینه کاشی کاری محاسبه می گردد و هزینه مازاد برای مشتری نخواهد داشت، تنها در صورتی که سرویس قرنیز کاری مورد نظر مشتری باشد هزینه آن به صورت مجزا لحاظ خواهد شد.

• همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی کاشی کاری و سرامیک

اصول کاشی کاری ساختمان

یکی از رایج ترین روش های پوشش کف و دیوار اجرای کاشی کاری و سرامیک کاری میباشد. از تاثیر شگفت انگیز اجرای کاشی و سرامیک بر دکوراسیون خانه اصلا نمیشود چشم پوشی کرد.  انتخاب کاشی زیبا و هنر دست کاشیکار همه در رقم زدن یک اثر هنری زیبا و بی نقص تاثیرگزارند. انتخاب طرح کاشی متناسب با فضا و همچنین نصب کاشی با سلیقه و با کیفیت تغییر چشم گیری در محیط ایجاد میکند.

کاشی کاری ساختمان از گذشته با ما همراه بوده است. کاشی کاری سنتی به عنوان یک هنر در تمام ساختمانهای قدیمی دیده می شود. امروزه برای کاشی کاری منزل سبک سنتی جایگاه خود را به کاشی کاری مدرن داده است. اجرای کاشی کاری به علت مقاومت بالا و عایق رطوبتی بودن انتخاب بسیار مناسبی برای کفپوش هایی مانند پارکت لمینت و دیوارپوش محیط های مرطوب مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام میباشد. رعایت اصول سرامیک کاری یا کاشی کاری از اولین قسمت یعنی خرید کاشی شروع می شود و شامل رعایت تمام ریزه کاری ها در مراحل کاشی کاری منزل میباشد.

انتخاب کاشی یا سرامیک مناسب

انتخاب صحیح کاشی و سرامیک نقش مهمی در روند اجرای پروژه سرامیک کاری دارد. اجرای کاشی و سرامیک باید از قابلیت های ویژه ای برخوردار باشند تا با استفاده طولانی مدت در محیط مرطوب دچار ترک خوردگی، رنگ پریدگی و یا سایش نشود. هنگام خرید کاشی و سرامیک باید دقت کنید که عاری از  هرگونه معایب سرامیک مانند لکه، لب پریدگی، ترک های مویی باشد. علاوه بر اینها باید به دلیل قرار گرفتن آن ها در محیط های مرطوب باید به درجه جذب رطوبت  سرامیک و کاشی نیز دقت نمود.

جالب است بدانید که وقتی صحبت از اجرای کاشی و سرامیک می شود برخی افراد گمان می کنند که هر دو یک نوع مصالح هستند. در صورتی که این دو با هم فرق دارند. کاشی یک قطعه سفالی است که با لعاب پوشش داده شده است. در واقع قسمت اصلی کاشی یا همان بدنه آن از سفال ساخته شده است. و لایه محافظ و رویی آن لعاب می باشد. اما اگر لعابی که بر روی کاشی ریخته می شود، سرامیکی باشد این نوع کاشی، سرامیک نامیده می شود.

کاشی نسبت به سرامیک وزن سبک تری دارد. ازین رو برای دیوارپوش مناسب است. در مقابل وزن سرامیک بیشتر است و مقاومت آن نیز نسبت به کاشی بیشتر میباشد، از این رو از سرامیک معمولا  برای پوشش کف یا کفپوش استفاده می شود.

انواع سرامیک های موجود در بازار

نصب سرامیک گرانیتی:

نصب سرامیک گرانیتی که کمتر از بیست سال است به بازار عرضه شده است. جایگاه ویژه ای در بین افراد پیدا کرده است. در هنگام ساخت و پخت سرامیک گرانیتی رنگ دانه اضافه می شود و موجب می شود تنوع بالایی در طرح و رنگ داشته باشند. سطح این نوع سرامیک مات میباشد. معمولا برای جلای آن ساب زده می شود. معمولا طرح آنها ابر رو بادی میباشد و مناسب فضاهای کوچک هستند.

نصب سرامیک پرسلان

به سرامیک هایی که در دمای بالا پخته می شوند، سرامیک پرسلان نامیده می شود. هر چه سرامیک تحت دمای بیشتری پخته شود، سطحی شیشه‌ای و براق‌تری پیدا خواهد کرد. ازین رو سطح سرامیک پرسلانی کاملا براق و صیقلی است. اگر در ساختمان خود مشکل نم و رطوبت دارید، نصب سرامیک پرسلانی بهترین انتخاب است. چرا که این محصول کم‌ترین میزان جذب آب را دارد و ضخامت آن نیز نسبت به سایر سرامیک‌ها مقداری بیش‌تر است.

سراميك ركتيفای یا نصب سرامیک کالیبره

نصب سرامیک رکتیفای یا کاشی کالیبره به کاشی گفته می شود که بصورت دقیق و با دقت بالا برش خورده است و سایز بندی شده اند. در فرایند ساخت کاشی و یا سرامیک کالیبره یک مرحله به برشکاری اختصاص داده شده است. در روش رکتیفای یا اصطلاحا برش رکتی دقت بالایی صرف کاهش خطا در سایز و کاملا گونیا بودن لبه های سرامیک می شود. بدین ترتیب پس از نصب گاشی کالیبره هیچ درزی مشخص نیست. بدین ترتیب در هنگام نصب کاشی کالیبره بندکشی نیاز نیست. اصطلاحا کاشی بدون درز نامیده می شوند.

نصب سرامیک اسلب

سرامیک کاری با این نوع سرامیک اسلب کمی سخت است. نصب سرامیک اسلب چون ابعاد بزرگی دارند و امکان شکسته شدن دارند.  کمی سخت تر است و نیازمند مهارت زیاد کاشی کار میباشد.

مصالح مورد نیاز برای سرامیک کاری

کاشی و سرامیک

انتخاب کاشی یا سرامیک  اولین مصالح مورد نیاز برای سرامیک کاری هستند. که نوع اجرای کاشی و سرامیک و ابعاد آن برای اهداف مختلف مانند دیوار یا کف متفاوتند.

ماسه

سنگ ریزه های خرد تر از شن گفته می شود که برای تهیه ملات سرامیک کاری باید با مقدار مناسبی سیمان مخلوط شود. تا چسبندگی مناسبی را ایجاد کند.


سیمان سیاه و سیمان سفید

نصب سرامیک کف با سیمان سفید انجام می شود. سیمان سفید از انواع سیمان پرتلند میباشد. علت رنگ سفید آن، حذف اکسیدهای منیزیم و آهن در تولید سیمان است. مقاومت آن نسبت به سایر سیمان ها کمتر و قیمت آن بیشتر است.

پودر سنگ

پودر سنگ دانه‌های ریز حاصل از برش لاشه های سنگ است. که از محصولات کارخانه های سنگ بری میباشد. و بصورت پودر تولید و به بازار عرضه شده است.

مواد چسباننده ی کاشی

مصالحی که برای چسباندن و اجرای کاشی و سرامیک استفاده می‌شوند عبارتند از:

دوغاب ماسه وسیمان

برای کاشی کاری روی دیوار ، از دوغاب ماسه و سیمان عسلی با نسبت 1 به 5  استفاده می شود.


ملات ماسه و سیمان

این ملات از ماسه و سیمان خمیری طور تهیه می‌شود و بیشتر برای ردیف های آخر دیوار و یا کاشی کاری سقف ها که امکان دوغاب ریزی نیست استفاده می شود.

چسب کاشی

از چسب های خمیری مخصوص بیشتر برای انجام کاشی کاری روی سطوحی که کاشی نصب شده است و نیاز به تعمیر و بازسازی دارند استفاده می شود. از این چسب بر روی بتن یا گچ بدون تراشیدن دیوار استفاده می شود. چسب های کاشی  معمولاً در مقابل آب، اسید و مواد نفتی مقاومند.

انواع نصب کاشی

بعد ار انتخاب کاشی و اطمینان از کیفیت و مناسب بودن برای مکان مورد نظرمان نوبت به نصب کاشی  توسط استادکار نصب کاشی میباشد. روش نصب کاشی باید پس از مشورت کاشیکار انتخاب شود. زیرا تمامی روش ها و طرح ها قابل اجرا در تمامی فضاها نمیباشد. به طور مثال در سرامیک کاری دیوار حیاط، سرامیک کاری دیوار راه پله و سرامیک کاری کف لوزی شکل باید با مشورت کاشی کار انتخاب شود.

سرامیک کاری با چسب

نصب کاشی با چسب  که یک روش تقریبا جدید محسوب میشود. در مواقعی که شرایط کنده کاری وجود ندارد یا محل زیاد در معرض آب و رطوبت نیست مانند سرامیک کاری دیوار راه پله، اقدام به سرامیک کاری با چسب می کنند. با استفاده از انواع چسب کاشی ایرانی مانند ساروج و خارجی قابل اجرا است. نکته قابل توجه در نصب کاشی با چسب این است که مناسب برای فضاهایی که در معرض آب هستند، نمیباشد. لذا برای نصب کاشی و سرامیک حمام و دستشویی پیشنهاد نمیشود. از مزایای استفاده از این نوع نصب هم سرعت بالا و هزینه کاشی کاری کمتر میباشد. چسب کاشی به دو صورت پودری و مخلوط آماده موجود هستند. برای کاشی کاری دیوار با کاشی های کوچک از چسب کاشی مخلوط شده استفاده می شود. چسب کاشی پودری از استحکام بالاتری برخوردار است. به همین علت گزینه مناسب تری برای نصب کاشی با چسب روی سطوح مختلف است.

سرامیک کاری کف با ملات

نصب کاشی با ملات سیمان مرسوم ترین نوع نصب کاشی میباشد. در این نوع نصب که زیر سازی توسط سیمان صورت میگیرد بسیار محکم تر از ملات چسب میباشد. استحکام بالا در این نوع نصب بسیار مورد پسند سرامیک کار و کاشی کارها میباشد. نهایت کار انجام شده با ملات سیمان بسیار محکم بوده و مقاومت فراوانی در مقابل نفوذ آب دارد. بهترین نوع نصب کاشی حمام و دستشویی از نوع ملات سیمان میباشد. بهترین روش اجرای کاشی و سرامیک، سرامیک کاری کف با ملات میباشد. زیرا طول عمر بالاتری دارند و بدین ترتیب کاملا عایق رطوبتی می شوند. در سرامیک کاری مکانهای با رطوبت بیشتر مانند کف حمام حتما باید از ملات سیمان و ماسه استفاده کرد. معمولا برای مسطح کردن و تراز کردن کف نیز از این ملات استفاده می شود.

نصب کاشی با اسکوپ

نصب کاشی با اسکوپ که اصطلاحا نصب کاشی خشک نیز نامیده میشود، کاملا بدون ملات نصب میگردد. در این روش که کاشی به وسیله میله و بست های قوی نگاه داشته و نصب میگردد. از نصب کاشی با اسکوپ برای نمای ساختمانهای بلند استفاده میشود.

موزاییک کاری

اولین نکته ای که در مورد موزاییک کاری مطرح می باشد ، انتخاب نوع موزاییک مناسب بر اساس محیط مد نظر است. در انتخاب نوع موزاییک کاری عواملی مانند فشار مقاومتی، مقاومت کششی ،مقاومت دمایی ،قابلیت خود پاک شوندگی ،چسبندگی به مصالح ، نفوذ آب و میزان سایش مکان مورد تاثیر گزارند.

برای انتخاب نوع موزاییک و شروع موزاییک کاری باید تمامی این موراد به علاوه سلیقه مشتری با هم ترکیب شوند. ابعاد موزاییک و همچنین ضخامت آن یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب موزاییک و موزاییک کاری حیاط می باشد. هرچه ابعاد کوچکتر باشد نصب موزاییک سخت تر و در نتیجه زمان برتر و هزینه نصب موزاییک بیشتر خواهد شد. طول عمر موزاییک نیز یکی از نکات بسیار مهم می باشد. حداقل طول عمر موزاییک کاری 10 سال میباشد.

نصب کاشی بر روی سطوح مختلف را با هم بررسی کنیم

نصب کاشی استخری

کاشیکاری استخر باید داری جذب آب صفر باشد. همچنین زیر سازی درست و اصولی و در چند لایه از اصول کاشی کاری استخر میباشد. آب بندی انجام شده بوسیله بند کشی باید به گونه ای باشد که این کاشی ها از دیواره یا کف استخر جدا نشود و اینها همه و همه به مهارت کاشی کار در نصب کاشی استخری بستگی دارد.

نصب کاشی استخر با چسب که جنس آنها از پلیمرهای تقویت شده است معمولا برای آب بندی کاشی کاری استخر استفاده می شود. از آنجایی که قدرت چسبندگی آنها به علت وجود پلیمرهای سیمانی بالا است به راحتی می توان از آن ها در تمامی قسمت های استخر استفاده نمود.
این موضوع باعث می شود که آب به بیرون از سیستم استخر نفوذ نکند و به این صورت در این روش نصب کاشی استخر با چسب علاوه بر نگه داشتن آب در فضای استخر، باعث می شود که عمر مصالح که در زیر سازی کف و دیوار استخر استفاده شده اند نیز بالاتر برود.

نصب کاشی روی کاشی

کاشی کاری روی کاشی معمولاً راه حل بسیار ساده تر و ارزان تر از کندن کاشی های قدیمی است. یکی از مزیت های نصب کاشی روی کاشی صرفه جویی در زمان و هزینه است. این روش همچنین مقرون به صرفه است و برای شما پول زیادی را صرفه جویی می کند. نصب کاشی بر روی کاشی، برخی از ضعف ها را نیز دارد. یکی از این عیوب افزایش ارتفاع کف میباشد. ممکن است مشکلاتی برای باز و بسته شدن درب های کابینت و اتاق خواب ایجاد کند.

نصب کاشی بین کابینتی

کاشی‌کاری بین کابینت روشی است که با استفاده از آن می‌توانید تغییرات هرچند کوچک ولی کاملا محسوس در فضای آشپزخانه بدون کثیف کاری و دردسر ایجاد کنید.  نصب کاشی بین کابینتی برای ایجاد تنوع، بهتر کردن فضای آشپزخانه، تغییر سبک دکوراسیون داخلی و ... استفاده می شود.

نصب کاشی روی ایزوگام

نصب هرگونه عایق مانند کاشی روی ایزوگام  ممکن است موجب بروز مشکلاتی بر روی ایزوگام شود. برای اینکه نصب کاشی یا سرامیک روی ایزوگام به درستی انجام شود. دو نکته باید حتما رعایت شود. اول از همه مطمئن شوید که ایزوگام کاملا روی سطح چسبیده است. نکته بعدی  که به دقت بیشتری نیاز دارد این است که هنگام نصب کاشی روی ایزوگام باید سطح ایزوگام با سیمان پوشش داده شود. تا کاشی و سرامیک به آن بچسبد.

قیمت کاشی کاری در تهران

قیمت کاشی کاری در تهران به نوع کاشی و متراژ کاشی بستگی دارد. در صورت بازسازی قیمت کنده کاری و کف سازی برای نصب مجدد به صورت جداگانه بر دستمزد نصب سرامیک اضافه میگردد. در صورت تشخیص و انتخاب به نصب کاشی با چسب، اجرت سرامیک کاری با چسب بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

هزینه نصب کاشی دیوار با هزینه نصب سرامیک کف با هم تفاوت دارند. معمولا قیمت سرامیک کاری ساختمان، قیمت نصب سرامیک نما، قیمت و نصب سرامیک چسبی، نصب سرامیک دیوار، هزینه سرامیک کاری کف، هزینه نصب سرامیک با چسب، ، هزینه نصب سرامیک استخری، قیمت سرامیک کاری کاشی مرجان با ملات و غیره همه با هم متفاوتند و دستمزد نصب سرامیک با در هر کدام ازین موارد با هم متفاوتند. . برای مطلع شدن از مناسب ترین قیمت نصب کاشی و هزینه کاشی کاری ساختمان کافیست به صورت رایگان در هوم سرویز درخواست خود را ثبت کنید تا بهترین نصاب کاشی با مناسب ترین قیمت در اسرع وقت در کنارتان حضور پیدا کنند.

کاشی کار حرفه ای در تهران

دومین عامل مهم و اساسی در نصب کاشی بعد از کیفیت کاشی پیدا کردن کاشی کار ماهر میباشد. کاشی با کیفیت فقط به وسیله یک کاشی کار حرفه ای و ماهر به بهترین نحو ممکن به نمایش گذاشته میشود. تراز بودن کار در انتها،  بند کشی مرتب وتمیز و با ظرافت و همچنین ایجاد شیب بسیار کم و صحیح  در کف کار از مهارتهای کاشیکار خوب به حساب می آید.  نصاب کاشی با بررسی کردن محل مورد نظر، بهترین پیشنهادات در مورد انتخاب کاشی و نحوه ی نصب مانند کاشی کاری ساده یا کاشی کاری لوزی و غیره را در اختیارتان قرار خواهد داد. هیچگاه برای عواملی مانند هزینه کاشی کاری کمتر افراد بدون مهارت را بکار نگیرید.  انتخاب سرامیک کار خوب به خودی خود صورت نمیگیرد.  کمک گیری نا به جا از افراد ناشناس ممکن است علاوه بر از بین بردن زمان، اتلاف هزینه ی زیادی را در پی خواهد داشت.

کاشی کار مطمئن و کارآزموده در هوم سرویز همراه شماست

مهمترین عامل در تعمیر و بازسازی خانه مسئله زمان بندی میباشد. کمک گیری از کاشی کار خوب و خوش قول که در زمان مقرر کار را شروع و در زمان تعیین شده کار رو به اتمام برسانند، مهمترین عامل در بازسازی خانه به شمار می آید. تیم هوم سرویز با به کارگیری استادکار نصب کاشی و سرامیک مجرب و کارآزموده و نظارت کامل بر عملکرد این گروه، سعی در رفع نیاز کامل کاربران خود دارد.

قبل از شروع کاشی کاری با هوم سرویز مشورت کنید

برای بهترین انتخاب در خرید کاشی سرامیک چه از لحاظ کیفیت چه از لحاظ قیمت با استادکاران نصب کاشی هوم سرویز مشورت کنید.برای این کار به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. برای انجام به موقع و پایان کار در زمان بندی مشخص، نصاب کاشی حرفه ای تحت نظارت هوم سرویز را برای کارهای خود انتخاب کنید و از کیفیت و امنیت کامل در حین کار برخوردار شوید.

همیار شماییم تا پایان سرویس...


ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi