لوازم خانگی

تعمیر خرابی رنگ تلویزیون در تهران ✔️تعمیرات انواع تلویزیون

تماشای تلویزیون یکی از پر طرفدارترین سرگرمی هاست. تلویزیون های امروزی توانایی زیادی در دریافت تصاویر دارند و تصاویری با رنگ های طبیعی را به نمایش می گذارند. تلویزیون های پلاسما، LED  و LCD تنظیمات رنگ دقیقی دارند اما گاهی رنگ ها کاملا درهم و بهم ریخته می شود.به هم ریختگی رنگ تلویزیون های قدیمی دلایل زیادی دارد. جهت علت یابی لازم است تا  بررسی تخصصی برای تعمیر تلویزیون و تنظیم رنگی انجام شود. در صورتی که در این زمینه آموزش ندیده اید برای تعمیر خرابی رنگ تلویزیون اقدام نکنید. کارهای تخصصی، با آزمون و خطا انجام نمی شود.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

تعمیر خرابی رنگ تلویزیون

به هم ریختگی رنگ تلویزیون یک مشکل رایج است که در تلویزیون های قدیمی بیشتر دیده می شود. معمولا پس از چند سال که از خرید تلویزیون می گذرد عیوب رنگی نیز یکی یکی پدیدار می شوند. گاهی آنتن مرکزی تنظیم نیست و امکالن دریافت شبکه های تلویزیونی به صورت صحیح وجود ندارد که با تنظیم گیرنده ها، مشکل به کلی برطرف می شود. منظور از به هم ریختن رنگ تلویزیون موارد فنی و اشکال در قطعات تلویزیون است. در این مطلب به مهم ترین مواردی که موجب ایراد و اشکال در رنگ تلویزیون می شود، می پردازیم.

علت خاموش شدن تلویزیون چیست؟

تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیونتعمیر به هم ریختگی رنگ تلویزیون
  • خراب شدن پنل تلویزیون

پنل همان صفحه نمایش تلویزیون است که عملکرد تلویزیون را به نمایش می گذارد. هر گونه اشکال و ایراد در این قطعه موجب به هم خوردن تنظیمات رنگی تلویزیون می شود. وقتی پنل دستگاه دچار آسیب می شود معمولا خطوطی روی صفحه، نمایش داده می شود. خطوط افقی و عمودی در گوشه و کنار تصاویر به دلیل خراب شدن پنل است. خراب شدن رنگ ارتباط مستقیم با پنل دارد. ضربه و یا مجاورت دستگاه با لوازم گرمایشی می تواند منجر به این مشکل شود. احتمال آسیب دیدن فلت های انتقال دهنده تصویر هم وجود دارد که باید توسط کارشناس متخصص بررسی شود. گاهی به علت آب خوردن تلویزیون، پنل های دستگاه دچار آسیب می شود که باید تعویض شوند.

  • تعمیر خرابی رنگ تلویزیون : دو رنگ شدن تصاویر

بعد از روشن کردن تلویزیون بخشی از تصویر کمرنگ تر و بخشی دیگر به صورت پر نورتر و پر رنگ دیده می شود. وجود لکه های تیره و سیاه در تلویزیون هم یکی از ایرادات پنل به حساب می آید. برای حذف این لکه ها و برطرف کردن مشکل دو رنگ شدن تصویر نیازی به تعویض پنل نیست . با تعویض قطعه آسیب دیده می توان تنظیمات رنگ تلویزیون را به حالت نرمال برگرداند. در نظر داشته باشید که برخی از برندهای تلویزیون دارای نمایندگی در داخل کشور نیستند و شاید همه قطعات در بازار وجود نداشته باشد. در صورت پیدا نکردن قطعه خاص باید کل پنل تعویض شود که هزینه بیشتری دارد. در صورتی که رنگ اضافی در تصویر وجود دارد چاره ای جز تعویض پنل نیست زیرا احتمالا لایه های بیشتری آسیب دیده است.

چرا صدای تلویزیون قطع شده است؟ تعمیر صدای تلویزیون

خرابی رنگ تلویزیونتعمیر ایراد در تنظیمات رنگ تلویزیون
  • تعمیر خرابی رنگ تلویزیون و سوختگی پیکسل ها

تصاویر در تلویزیون به صورت پیکسل نشان داده می شوند. هر پیکسل از ۳ عدد ساب رنگ تشکیل شده که این قطعات توسط ترانزیستورها کنترل می شود. سوختگی پیکسل ها منجر به سیاه شدن تصاویر پخش شده از تلویزیون می باشد. در ال ای دی و ال سی دی های مدل جدید کمتر این مشکل دیده می شود ولی در تلویزیون های قدیمی پدیده سیاه شدن تصاویر به وفور مشکل ساز شده است. برای برطرف شدن این مشکل با سرویس تعمیرات تخصصی تلویزیون هوم سرویز تماس بگیرید.

  • علت قرمز شدن رنگ تلویزیون

برای نمایش تصاویر در دستگاه تلویزیون از ترکیب ۳ رنگ قرمز، آبی و سبز استفاده می شود. اگر تصاویر دارای رنگ مناسبی نیست و طیف رنگی قرمز روی همه تصاویر غالب شده است مشکل از پیکسل هاست. چنانچه تلویزیون مدت زیادی روشن باشد، ترانزیستورهای کنترل کننده پیکسل ها  دچار ایراد می شوند و رنگ پیکسل به صورت قرمز نشان داده می شود. در این صورت وجود رگه ها و نقطه های قرمز رنگ روی صفحه نمایش طبیعی است. یکی از ساده ترین راه ها برای برطرف کردن مشکل پیکسل قرمز اینست که آن را گرم نگاه دارید.گرمای موضعی می تواند موجب گرم شدن مایع کریستالی در بقیه نقاط پنل شود.

  • تعمیر خرابی رنگ تلویزیون و علت سبز شدن رنگ

در اغلب موارد علت اختلال در رنگ تلویزیون مربوط به ضربه خوردن صفحه نمایش است. ال ای دی های مدل جدید در برابر ضربه بسیار حساس هستند و نباید موقع روش بودن، حرکت داده شوند. پنل تلویزیون قیمت بالایی دارد پس موقع جابجایی و اسباب کشی منزل مراقب شکستن و یا آسیب به صفحه تلویزیون باشید. در صورت وارد شدن ضربه به صفحه نمایش، ترکیب رنگی به هم خورده و مشکل سبز شدن رنگ تلویزیون دیده می شود. یکی دیگر از علل خرابی رنگ تلویزیون مربوط به یک اشتباه ساده است. اگر آهنربا را در برابر صفحه نمایش قرار دهید همه رنگ ها در هم ترکیب شده و اختلال رنگی به وجود می آید. ظاهر شدن رنگ کمانی موقع پخش برنامه ها به همین دلیل است. 

هزینه تعمیر لوازم خانگی در هوم سرویز چقدر است؟

رفع بهم ریختگی رنگ تلویزیونتعمیر خرابی رنگ تلویزیون

تعرفه تعمیر تلویزیون هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
نصب تلویزیون روی دیوار(با سوراخ کاری)130000160000
نصب تلویزیون روی پایه میز تلویزیون5000085000
اتصال به سایر دستگاه های صوتی و تصویری4500095000
تنظیم کردن تلویزیون4500095000
تعویض و تعمیر برد دستگاه150000300000
تعویض پنل140000280000
تعویض اسپیکر120000190000
تعویض پاور
150000250000
تعمیرات تخصصیتوافقی

خدمات نصب و تعمیر تلویزیون در تهران

تعمیرات تلویزیون درب منزل از خدماتی است که هوم سرویز در همه مناطق تهران ارائه می دهد. این سرویس توسط تعمیرکار متخصص و با تجربه انجام می شود. جهت ثبت سفارش رایگان می توانید از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید. با نصب اپ رایگان این سامانه یه صدها سرویس و خدمات فنی -نظافتی دست پیدا می کنید. پس از انتخاب سرویس مورد نظر و با پاسخگویی به چند سوال ساده سفارش شما ثبت می شود. پس از ثبت سفارش منتظر تماس تیم پشتیبانی باشید. در طی تماس تلفنی هماهنگی برای اعزام همیار متخصص به محل انجام می شود. تعمیر عیوب رنگ تلویزیون در محل انجام می شود و نیازی به حمل دستگاه به محل تعمیرگاه نیست. اگر مشکلی با رنگ تلویزیون دارید با ما تماس بگیرید.

ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر تلویزیون از طریق اپلیکیشن هوم سرویز

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر تلویزیون هم ارائه میده؟
همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر تلویزیون تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا