کاربردی

توری مرغی چیست و در چه مکان هایی نصب می شود؟

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

!توری مرغی یکی از قدیمی ترین انواع تروی فلزی است که کاربرد فراوانی دارد. در صنعت پرورش دام و طیور، ساختمان سازی، ساخت سقف کاذب، فنس کشی دیوارها و ….. همیشه از توری فلزی استفاده می شود. این توری با آنچه که موقع نصب توری در و پنجره می بینید تفاوت دارد. از لحاظ ظاهری و کارایی شباهتی بین این توری ها وجود ندارد. اگر چه در ظاهر مشخص نیست ولی در همین ساختمانی که زندگی می کنید هم از توری های تخم مرغی استفاده شده است.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

توری مرغی چیست؟

نوعی مفتول شش ضلعی بسیار نازک و سبک تولید شده که در اصطلاح به مرغی شهرت دارد. اولین بار در سال ۱۸۴۴ یک آهنگر ایتالیایی توری مرغی را برای جلوگیری از آسیب به رادارها تولید کرد. در بافت این محصول از ماشین هایی شبیه به ماشین بافندگی استفاده شده و تار و پود توری به هم بافته شده است. ضخامت توری و سایز چشمه های آن بستگی به کاربرد آن دارد. این محصول برای توری پنجره ای مناسب نیست و نمی تواند مانع ورود حشرات به داخل منزل شود. بر خلاف دیگر انواع توری درب و پنجره، فاصله چشمه های این توری زیاد است. با توجه به شکل ظاهری توری، کاربردهای آن بسیار زیاد است. 

نصب توری پنجره و رهایی از حشرات مزاحم

نصب توری مرغی

کاربرد های توری مرغی

در صنعت ساختمان سازی بیشترین استفاده از مفتول های فلزی دیده می شود. در شهرسازی و ساخت نماهای شهری نیز انواع توری درشت و ریز کاربرد فراوانی دارد. در ادامه برخی از پر کاربردترین موارد استفاده از توری مرغی را بررسی می کنیم:

  • ساخت قفس حیوانات

ساخت قفس حیوانات خانگی یکی از متداول ترین استفاده ها از توری مرغی است. حتی محل زندگی حیوانات در باغ وحش نیز با همین محصول، محصور شده است. مفتول های سیم توری در برابر تغییرات آب و هوا بسیار مقاوم هستند. گرما و سرمای هوا موجب کاهش کیفیت سیم توری نمی شود. برای جلوگیری از ورود حیوانات به باغچه نیز می توانید دورتادور آن را با توری محصور کنید. این محصول به سادگی آسیب نمی بیند و در صورت خرابی و پارگی نیز امکان تعمیر توری فلزی وجود دارد. بافت توری طوری است که با پارگی یک قسمت، سایر بخش ها باز نمی شود.

  • کاربرد توری مرغی در سقف

استفاده از این توری در صنعت ساختمان سازی بسیار رایج است. همینطور که می دانید برای ایجاد عایق صوتی و حرارتی در سقف ساختمان ها از پشم شیشه استفاده می شود. پشم شیشه توسط توری مرغی به سقف بنا متصل می شود. به کارگیری توری برای اتصال پشم شیشه به سقف به جهت دوام و مقاومت بالای توری است. برای این منظور از انواع توری گالوانیزه استفاده می شود. این محصول در برابر رطوبت مقاوم است و به سادگی دچار خوردگی نمی شود.

  • نقش توری در گچ کاری ساختمان

آیا می دانستید گچکار ها هم از توری مرغی استفاده می کنند؟ موقع گچ کاری برای جلوگیری از ترک خوردن گچ استفاده از توری الزامی است. برای مثال در ستون ها برای اینکه گچ به سطح اتصال پیدا کند از یک نگهدارنده پایه و محافظ استفاده می شود. این تنها یکی از صدها مورد استفاده از سیم توری در ساختمان سازی است.

  • کاربرد توری مرغی زیرسازی کاشی

در کاشیکاری هم می توان ردی از این توری های مفتولی شکل را پیدا کرد! برای یکنواخت شدن ملات زیرسازی نصب کاشی از سیم توری استفاده می شود. چشمه های سیم توری مرغی برای استحکام بیشتر ملات کاربرد فوق العاده ای دارد. چشمه ها به شکل شش ضلعی در هم بافت شده اند.

قیمت توری پنجره با نرخ رقابتی!

نصب توری مرغی و فنستوری فنس و دیوارکشی
  • نصب توری فلزی مرغی در سقف حیاط خلوت

برای جلوگیری از ورود گربه ها به فضای حیاط خلوت می توان سقف را با توری پوشش داد. در مقایسه با دیگر متریال قیمت سقف توری خیلی ارزان تر است. این محصول طریقه نصب ساده ای دارد و برای سقف پاسیو و گلخانه ها نیز مناسب است. اگر می خواهید با هزینه ای اندک، بالکن را محصور کنید بهترین پیشنهاد همین توری ارزان قیمت است. این سازه وزن زیادی را تحمل می کند و در برابر ضربه و فشار مقاوم است. اگر محدویت بودجه دارید سقف حیاط خلوت را با توری پوشش دهید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب توری هم ارائه میده؟
  • نصب مفتول مرغی در نمای ساختمان

انواع توری مرغی فلزی و پلاستیکی در بازار موجود است. از نظر دوام و استحکام توری های پلاستیک مقاومت کمتری دارند و مناسب نمای ساختمان نیستند. لازم است تا توری نما زا انواع مفتول فلزی باشد تا در برابر تغییرات حرارتی و برودتی دچار آسیب نشود. به کارگیری توری به همراه ملات، چسبندگی سنگ نما به بدنه ساختمان را افزایش می دهد. به این ترتیب خطر ریزش سنگ نما در آینده بسیار کمتر می شود. در حال حاضر  بسیاری از ساختمان های قدیمی نیاز به نوسازی سنگ نما دارند ! زیرا در موقع نصب، از توری و استحکامات لازم استفاده نشده است.

  • دیوار کشی محوطه

توری مرغی بهترین متریال برای فنس کشی دیوارهای محوطه است. به خصوص در باغ ها و باغچه های بزرگتر استفاده از این توری موجب کاهش هزینه زیادی می شود. توری به صورت رول در طول و عرض و متراژ متنوع به فروش می رسد. نصب فنس بسیار ساده است و نیازی به تجهیزات اضافی ندارد. حتی در باغچه های کوچک خانگی نیز برای جلوگیری از ورود کودکان یا حیوانات خانگی می توان دور تا دور باغچه را با توری حصار کرد. 

نصب توری درب و پنجره، توری درب کشویی، توری درب بالکن در تهران

توری مرغی بالکنقیمت نصب توری مرغی

تعرفه نصب توری درب و پنجره در هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
ساخت و نصب توری ثابت(متر مربع)230000270000
ساخت و نصب توری لولایی(متر مربع)240000
280000
ساخت و نصب توری پلیسه ای(متر مربع)310000
340000
ساخت و نصب توری ریلی (متر مربع)310000
340000
ساخت و نصب توری مرغی (جلوگیری از ورود پرندگان) هر متر مریع
400000
ساخت و نصب توری پلیسه ای با فریم رنگی (طرح چوب، قهوه ای، مشکی، سفید، انادایز)
توافقی
تعمیرات
توافقی

خدمات نصب انواع توری درب و پنجره در تهران

 نصب توری از سرویس های پر تقاضا به خصوص در فصل گرماست. خدمات نصب و اجرای توری درب و پنجره یکی از صدها سرویس هوم سرویز است که هم اکنون در سطح تهران بزرگ اجرا می شود. به زودی شاهد ارائه این سرویس در دیگر شهرهای کشور نیز خواهیم بود. تعویض توری های قدیمی با انواع توری پنجره مدرن پذیرفته می شود. هزینه های اعلام شده در جدول بالا شامل دستمزد نصاب و یراق آلات نیز می باشد. مبنای محاسبه قیمت مواد اولیه و متراژ کل پروژه است. شروع قیمت ها از یک متر به بالا خواهد بود.برای ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز اقدام کنید. کلیه سفارش های ثبت شده در اپ این سامانه شامل تضمین کیفیت می باشد. 

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس نصب توری پنجره از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب توری تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا