نظافت و پذیرایی
موضوعات داغ

✔️ ترفندهای از بین بردن کک در خانه با انواع محلول خانگی ضد کک

سمپاشی کک خانگی

نکات برگزیده مطلب
  • کک چیست و چگونه از بین میرود؟
  • چگونه کک را با محلول های خانگی از بین ببریم؟
  • تعرفه خدمات سمپاشی هوم سرویز

اگر از حیوانات خانگی نگهداری می کنید حتما با مشکل کک هم درگیر هستید. از بین بردن کک در خانه کار دشواری است. کک در لابلای موهای بدن سگ و گربه زندگی می کند و خون حیوان را می مکد. اما این تازه شروع ماجراست. کک از حیوان خانگی به بدن انسان منتقل می شود و مشکلات بیشتری را ایجاد می کند. کک ها گاز می گیرند و از خون بدن میزبان تغذیه می کنند. کک ها سرعت رشد زیادی دارند و خیلی زود در همه لباس ها، رختخواب ، لابلای الیاف فرش و … جا خوش می کنند. اگر با کک خانگی مشکل دارید دو راه پیشنهاد می شود، اول استفاده از روش های سنتی و دوم  برای از بین بردن کک در منزل سمپاشی منزل را انجام دهید. به نظرتان کدامیک از این روش ها کارامدتر است؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

کک چیست و چگونه از بین میرود؟

کک‌ها نوعی انگل هستند که از خون میزبان تغذیه می کنند. این حشره خونخوار جثه ریزی دارد و حتی از ۴ میلی متر هم کوچک تر است. حشره بالغ به رنگ قهوه ای است و بال ندارد. با این وجود کک می تواند حرکات جهشی بسیار زیادی داشته باشد به طوری که یک کک قادر به جهش تا ۲۰۰ بیشتر از اندازه خود است. تا کنون ۳۰۰۰ گونه متفاوت از کک شناخته شده که از بدن پستانداران و پرندگان خون می مکند. اغلب گونه ها به انسان حمله نمی کنند و تنها ۱۲ گونه، از خون انسان تغذیه می کنند. بزرگنمایی عکس کک را در بالای صفحه مشاهده کنید. این حشره رشد سریعی دارد و به این سادگی ها میزبان را ترک نمی کند.

برای از بین بردن حشره کک چکار کنیم؟

بعضی ها تصور می کنند همه سگ ها و گربه ها بدنشان کک دارد. در واقع این موضوع اصلا صحیح نیست. اگر نظافت حیوانات خانگی را به خوبی انجام دهید، هرگز شاهد کک نخواهید بود. از طرفی داروهای ضد کک هم به فروش می رسد که آسیبی به سگ ها و گربه ها نمی رساند. اما مقصر ورود کک به خانه ها تنها حیوانات خانگی نیستند. کک می تواند در مکان های عمومی و شلوغ از فردی به فرد دیگر، منتقل شود.

ابتدا بررسی کنید کک از کجا و چگونه وارد خانه شده. به این ترتیب می توانید مشکل را ریشه ای حل کنید. در مرحله بعدی باید با روش های خانگی یا سموم شیمیایی، کک را برای همیشه نابود کنید. و در آخر نیز یکبار به طور کامل خانه را تمیز کنید همه ملحفه ها و رختخواب و … باید شسته شود. در آخر هم باید نظافت راه پله و مشاعات انجام شود و موکت های پادری شسته شوند.

هزینه سمپاشی منزل چقدر است؟

راه های از بین بردن کک در خانه

چگونه کک را از بین ببریم

برای از بین بردن کک در منزل ابتدا از وجود کک مطمئن شوید. کک نیش می زند و محل گزدیگی با نیش سایر حشرات تفاوت دارد. محل گزش کک به صورت برآمدگی های خیلی ریز و قرمز رنگ در یک ردیف چندتایی است. برآمدگی ها ریز هستند ولی خارش زیادی دارند و بیشتر در اطراف ران، قسمت های پایین پاها، داخل آرنج و سینه دیده می شوند. راه حل قطعی خلاص شدن از شر کک، سمپاشی ساختمان است ولی قبل از آن ضرری ندارد که این  راهکارهای خانگی و کم خطر را امتحان کنید.

۱-از بین بردن کک با تله صابون

تمام کاری که باید انجام دهید اینست که یک بشقاب یا کاسه را با مخلوطی از آب گرم و صابون پر کنید و آن را در اتاق های خانه و مناطقی که آلوده به کک هستند، قرار دهید. محلول صابون و آب مثل چسب عمل می کنند و کک ها را جذب می کند. بهتر است ظرف آب صابون را شب ها در اتاق بگذارید و یک چراغ خواب کوچک بالای ظرف روشن کنید تا همه کک ها را به دام اندازد.

۲- اسپری ضد کک برای منزل

با استفاده از اسپری کک کش می توانید شر کک را کم کنید.این اسپری کاملا دست ساز است و حاوی هیچ نوع ماده شیمیایی و آسیب رسان نیست. برای نتیجه گیری بهتر لازم است تا یک تمیزکاری نظافت کلی انجام دهید و سپس با اسپری خانگی کک ها نابود کنید.

  • ابتدا خانه را با جاروبرقی کامل نظافت کنید. با مکش قوی جارو مبلمان و فرش ها را تمیز کنید.
  • لباس های آلوده، ملحفه ها، کوسن ها و … را در آب داغ بشویید. حتی لباس های داخل کمد نیز باید با آب جوش، ضد عفونی شوند. 
  • حیوانات خانگی را شستشو دهید و با اسپری های ضد کک بدن حیوان را کک زدایی کنید.

این هم دستور ساخت اسپری ضد کک برای منزل:

  • ۴ لیتر سرکه سفید
  • ۲ لیتر آب
  • نیم لیتر آبلیمو

با مخلوط کردن این مواد، محلول ضد کک خانگی موثری درست کنید. این محلول را در یک سطل بزرگ ریخته و با آن همه لوازم آلوده را ضد عفونی کنید. در محل نگهداری سگ و گربه یا ورودی های منازل و کف ساختمان هم می توانید این محلول را اسپری کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات سمپاشی هم ارائه میده؟

چگونه محلول ضد عفونی کننده خانگی درست کنیم؟

۳-از بین بردن کک در خانه با جوش شیرین

طبق توضیحات قبلی با جاروبرقی کل خانه را تمیز کنید. پودر جوش شیرین را روی فرش، موکت، مبلمان، ملافه و … بپاشید. پس از چند دقیقه دوباره خانه را جارو کنید. حتما بعد از نظافت کیسه جاروبرقی را خارج کرده و در سطل زباله بیندازید. بلافاصله سطل زباله را از منزل خارج کنید.

۴- خلاص شدن از شر کک ها با نمک آشپزخانه

روش استفاده از نمک هم مانند جوش شیرین است. مقداری نمک را به صورت خشک و یا محلول در آب برای ضد عفونی کل منزل به کار ببرید.

خدمات سمپاشی ساس در تهران

سمپاشی کک

۵- از بین بردن کک درخانه با اسپری لیمو

یک لیمو را ریز خرد کرده و به آن یک لیتر آب اضافه کنید. ظرف لیمو را روی حرارت گذاشته تا آب به جوش آید. سپس محلول را به همین حالت رها کنید تا خنک شود. پس از یک روز می توانید عصاره محلول را جدا کنید و در یک اسپری بریزید. از این عصاره برای مناطق آلوده مثل مبلمان و حتی محل نگهداری حیوانات خانگی نیز اسپری کنید. 

۶- پودر دیاتومه

دیاتومه نوعی خاک مخصوص است که از آن در ساخت حشره کش ها، پوشش های پلاستیک و عایق های حرارتی نیز استفاده می شود. این خاک از تجزینه جلبک های تک سلولی و موجودی با همین نام( دیاتوم) به دست می آید. این پودر را در مکان های آلوده بپاشید.

۷ راه طبیعی برای از بین بردن مورچه ها

۷-گیاهان موثر برای از بین بردن کک در خانه

رزماری یک محصول عالی کنترل کک ارگانیک است. حتی از پودر رزماری می توان برای درمان محل گزیدگی کک هم استفاده کرد. پودر رزماری را روی ملحفه ها، فرش، مبلمان و هر جایی که مشکوک به کک هست، بپاشید. به طور کلی کک ها از گیاهان دارای اسانس قوی و روغنی فراری هستند. اطوخودوس، نعناع و گل داوودی هم همین خاصیت را دارند. با نگهداری گلدان های کوچک داوودی یا نعناع می توانید کک را فراری دهید. البته این راه حل ۱۰۰ درصد نیست و به طور موقت کمک می کند.

۸- سمپاشی راه حل قطعی از بین بردن کک در خانه

همه راه حل های ذکر شده می توانند در ابتدا کار راه انداز باشند و به طور موقت کک را از بین ببرند. ولی کلونی کک ها خیلی سریع رشد می کند و کنترل جمعیت بزرگ کک های خونخوار با روش های خانگی اصلا ممکن نیست. راه حل تضمینی برای از بین بردن کک در خانه فقط و فقط سمپاشی با سموم مخصوص است. از بین بردن کک با سمپاشی کردن منزل بسیار ساده و سریع تر انجام می شود.

منبع: top-8-flea-home-remedies

از بین بردن کک در خانه فوری

سمپاشی برای از بین بردن کک در خانه

تعرفه خدمات سمپاشی هوم سرویز

قیمت سمپاشی
قیمت سمپاشی رستوران

خدمات سمپاشی منزل در تهران

سمپاشی ساس، سوسک ریز کابینت، سوسک درشت فاضلاب، سمپاشی مورچه و موریانه به صورت تضمینی پذیرفته می شود. دفع آفات خانگی با سموم تایید شده وزارت بهداشت و زیر نظر متخصصین سم شناسی کشور انجام می شود. جهت ثبت سفارش از اپ رایگان هوم سرویز استفاده کنید. پس از سفارش، کارشناس سمپاشی جهت بازدید و تشخیص مقدار و نوع سم به محل اعزام می شود. هزینه خدمات پس از بررسی اولیه و با توجه به وسعت فضا محاسبه شده و از قبل اطلاع رسانی می شود. خدمات سمپاشی و ضد عفونی هوم سرویز در همه ایام سال، سفارش می پذیرد. قبول سفارش در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی قبلی امکان پذیر است. سمپاشی نوبت دوم برای ریشه کنی کامل، پیشنهاد می شود. هزینه سمپاشی دوم، شامل تخفیف کلی است.  در صورت عدم رضایت از سرویس ارایه شده، سمپاشی به صورت رایگان مجدد انجام خواهد شد.​ 

برای ثبت سفارش سمپاشی منزل از پلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

‫۲ دیدگاه ها

  1. عزیزان تنها راه و ارزان ترین راه استفاده از پودر لباسشویی است(من پرسیل رو انتخاب کردم) و پودر را همه جا روی فرشها پاشیدم و دو روز یعد جارو زدم باز هفته ی بعد هم همینکارو کردم.پودر را روی بدن حیوانات خانگی هم بپاشید ضمن استفاده از سم های کک کش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا