بهداشتی و مراقبتی

۸ راه برای از بین بردن کک در خانه

سمپاشی کک خانگی

به "هوم سرویز"

خدمات فنی، نظافتی و تعمیراتی

منازل و شرکت ها

خوش آمدید!

021-91001332

اگر از حیوانات خانگی نگهداری می کنید حتما با مشکل کک هم درگیر هستید. کک در لابلای موهای بدن سگ و گربه زندگی می کند و خون حیوان را می مکد. اما این تازه شروع ماجراست. کک از حیوان خانگی به بدن انسان منتقل می شود و مشکلات بیشتری را ایجاد می کند. کک ها گاز می گیرند و از خون بدن میزبان تغذیه می کنند. کک ها سرعت رشد زیادی دارند و خیلی زود در همه لباس ها، رختخواب ، لابلای الیاف فرش و ... جا خوش می کنند. اگر با کک خانگی مشکل دارید دو راه پیشنهاد می شود، اول استفاده از روش های سنتی و دوم  برای از بین بردن کک در خانه سمپاشی منزل را انجام دهید. به نظرتان کدامیک از این روش ها کارامدتر است؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

از بین بردن کک در خانه

بعضی ها تصور می کنند همه سگ ها و گربه ها بدنشان کک دارد. در واقع این موضوع اصلا صحیح نیست. اگر نظافت حیوانات خانگی را به خوبی انجام دهید، هرگز شاهد کک نخواهید بود. از طرفی داروهای ضد کک هم به فروش می رسد که آسیبی به سگ ها و گربه ها نمی رساند. اما مقصر ورود کک به خانه ها تنها حیوانات خانگی نیستند. کک می تواند در مکان های عمومی و شلوغ از فردی به فرد دیگر، منتقل شود. محل گزش کک به صورت برآمدگی های خیلی ریز و قرمز رنگ در یک ردیف چندتایی است. برآمدگی ها ریز هستند ولی خارش زیادی دارند و بیشتر در اطراف ران، قسمت های پایین پاها، داخل آرنج و سینه دیده می شوند. راه حل قطعی خلاص شدن از شر کک، سمپاشی ساختمان است ولی قبل از آن می توانید راهکارهای خانگی و کم خطر را امتحان کنید.

هزینه سمپاشی منزل چقدر است؟

راه های از بین بردن کک در خانه

۱-از بین بردن کک با تله صابون

تمام کاری که باید انجام دهید اینست که یک بشقاب یا کاسه را با مخلوطی از آب گرم و صابون پر کنید و آن را در اتاق های خانه و مناطقی که آلوده به کک هستند، قرار دهید. محلول صابون و آب مثل چسب عمل می کنند و کک ها را جذب می کند. بهتر است ظرف آب صابون را شب ها در اتاق بگذارید و یک چراغ خواب کوچک بالای ظرف روشن کنید تا همه کک ها را به دام اندازد.

۲- اسپری از بین برنده کک خانگی

  • ابتدا خانه را با جاروبرقی کامل نظافت کنید. با مکش قوی جارو مبلمان و فرش ها را تمیز کنید.
  • لباس های آلوده، ملحفه ها، کوسن ها و ... را در آب داغ بشویید. حتی لباس های داخل کمد نیز باید با آب جوش، ضد عفونی شوند. 
  • حیوانات خانگی را شستشو دهید و با اسپری های ضد کک بدن حیوان را کک زدایی کنید.

این هم دستور ساخت یک اسپری خانگی ضد کک:

  • ۴ لیتر سرکه سفید
  • ۲ لیتر آب
  • نیم لیتر آبلیمو

با مخلوط کردن این مواد، مجلول ضد کک خانگی موثری خدرست کنید. این محلول را در یک سطل بزرگ ریخته و با آن همه لوازم آلوده را ضد عفونی کنید. در محل نگهداری سگ و گربه یا ورودی های منازل و کف ساختمان هم می توانید این محلول را اسپری کنید.

۳-از بین بردن کک در خانه با جوش شیرین

طبق توضیحات قبلی با جاروبرقی کل خانه را تمیز کنید. پودر جوش شیرین را روی فرش، موکت، مبلمان، ملافه و ... بپاشید. پس از چند دقیقه دوباره خانه را جارو کنید. حتما بعد از نظافت کیسه جاروبرقی را خارج کرده و در سطل زباله بیندازید. بلافاصله سطل زباله را از منزل خارج کنید.

۴- خلاص شدن از شر کک ها با نمک آشپزخانه

روش استفاده از نمک هم مانند جوش شیرین است. مقداری نمک را به صورت خشک و یا محلول در آب برای ضد عفونی کل منزل به کار ببرید.

چگونه سوسک ریز کابینت را از بین ببریم؟

سمپاشی کک

۵- از بین بردن کک درخانه با اسپری لیمو

یک لیمو را ریز خرد کرده و به آن یک لیتر آب اضافه کنید. ظرف لیمو را روی حرارت گذاشته تا آب به جوش آید. سپس محلول را به همین حالت رها کنید تا خنک شود. پس از یک روز می توانید عصاره محلول را جدا کنید و در یک اسپری بریزید. از این عصاره برای مناطق آلوده مثل مبلمان و حتی محل نگهداری حیوانات خانگی نیز اسپری کنید. 

۶- پودر دیاتومه

دیاتومه نوعی خاک مخصوص است که از آن در ساخت حشره کش ها، پوشش های پلاستیک و عایق های حرارتی نیز استفاده می شود. این خاک از تجزینه جلبک های تک سلولی و موجودی با همین نام( دیاتوم) به دست می آید. این پودر را در مکان های آلوده بپاشید.

خدمات سمپاشی ساس در تهران

۷-گیاهان موثر برای از بین بردن کک در خانه

رزماری یک محصول عالی کنترل کک ارگانیک است. حتی از پودر رزماری می توان برای درمان محل گزیدگی کک هم استفاده کرد. پودر رزماری را روی ملحفه ها، فرش، مبلمان و هر جایی که مشکوک به کک هست، بپاشید. به طور کلی کک ها از گیاهان دارای اسانس قوی و روغنی فراری هستند. اطوخودوس، نعناع و گل داوودی هم همین خاصیت را دارند. با نگهداری گلدان های کوچک داوودی یا نعناع می توانید کک را فراری دهید. البته این راه حل ۱۰۰ درصد نیست و به طور موقت کمک می کند.

۸- سمپاشی راه حل قطعی از بین بردن کک در خانه

همه راه حل های ذکر شده می توانند در ابتدا کار راه انداز باشند و به طور موقت کک را از بین ببرند. ولی کلونی کک ها خیلی سریع رشد می کند و کنترل جمعیت بزرگ کک های خونخوار با روش های خانگی اصلا ممکن نیست. راه حل تضمینی برای از بین بردن کک در خانه فقط و فقط سمپاشی با سموم مخصوص است. با سمپاشی کردن منازل برای همیشه از شر کک خلاص می شوید.

منبع: top-8-flea-home-remedies

بیشتر بخوانید  راه های طبیعی برای از بین بردن موریانه در خانه

۷ راه طبیعی برای از بین بردن مورچه ها

از بین بردن کک در خانه فوریسمپاشی برای از بین بردن کک در خانه

تعرفه خدمات سمپاشی هوم سرویز

عنوان (به روز رسانی سال 99)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
سوسک آمریکایی(متراژ کمتر از100متر)130000150000
سوسک آمریکایی(متراژ بین100تا300 متر)150000210000
سوسک ریز آلمانی(متراژ کمتر از 100 متر)150000180000
سوسک ریز آلمانی(متراژ بین 100 تا 300 متر)180000250000
ساس (متراژ کمتر از 100 متر)300000350000
ساس (متراژ بین 100تا 300 متر)400000450000
مورچه(متراژ کمتر از 100متر)140000150000
مورچه(متراژ بین100 تا 300 متر)160000220000
مگس(متراژ کمتر از 100متر)150000170000
مگس(متراژ بین100تا 300 متر)170000260000
پشه(متراژ کمتر از 100 متر)160000-
پشه(متراژ بین 100 تا 300 متر)160000220000
کک و شپش(متراژ کمتر از100 متر)160000180000
کک و شپش(بین 100 تا 300 متر)180000240000
سمپاشی مرحله دوم(در صورت نیاز)80000100000

خدمات سمپاشی منزل در تهران

سمپاشی ساس، سوسک ریز کابینت، سوسک درشت فاضلاب، سمپاشی مورچه و موریانه به صورت تضمینی پذیرفته می شود. دفع آفات خانگی با سموم تایید شده وزارت بهداشت و زیر نظر متخصصین سم شناسی کشور انجام می شود. جهت ثبت سفارش از اپ رایگان هوم سرویز استفاده کنید. پس از سفارش، کارشناس سمپاشی جهت بازدید و تشخیص مقدار و نوع سم به محل اعزام می شود. هزینه خدمات پس از بررسی اولیه و با توجه به وسعت فضا محاسبه شده و از قبل اطلاع رسانی می شود. خدمات سمپاشی و ضد عفونی هوم سرویز در همه ایام سال، سفارش می پذیرد. قبول سفارش در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی قبلی امکان پذیر است. سمپاشی نوبت دوم برای ریشه کنی کامل، پیشنهاد می شود. هزینه سمپاشی دوم، شامل تخفیف کلی است.  در صورت عدم رضایت از سرویس ارایه شده، سمپاشی به صورت رایگان مجدد انجام خواهد شد.​ 

برای ثبت سفارش سمپاشی منزل از پلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا