نظافت ساختمان
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
نظافت و پذیرایی
/
نظافت راه پله و مشاعات

نظافت ساختمان

از 33817 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نظافت ساختمان در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت نظافت ساختمان 4 طبقه و یک طبقه پارکینگ

450,000 تومان

قیمت هر طبقه مازاد بر 4 طبقه

20,000 تومان

قیمت هر طبقه پارکینگ مازاد

30,000 تومان

قیمت گردگیری و شستشوی دیوارها هر طبقه

30,000 تومان

قیمت نظافت پشت بام

50,000 تومان

قیمت بیش از دو واحد در هر طبقه به ازای کل ساختمان(توضیحات بیشتر در شرایط سرویس)

10,000 تومان

قیمت شستشوی پادری ها

30,000 تومان

قیمت درب های شیشه ای جداکننده راه پله(آتش نشانی)

20,000 تومان

قیمت محوطه حیاط ساختمان با مساحت 100 تا 200 متر مربع

30,000 تومان

قیمت نظافت باغچه یا فضای سبز ساختمان

20,000 تومان

قیمت خارج کردن نخاله ها از ساختمان(بیش از 10 کیلوگرم)

30,000 تومان

قیمت کاردک کشی(برای نقاطی که رنگ و سیمان ریخته شده بیشتر از 2 متر مربع)

30,000 تومان

قیمت کمک هزینه رفت و آمد برای سرویس های بعد از ساعت 8 شب

80,000 تومان

قیمت نظافتچی راه پله و مشاعات ویژه (همیاران خبره و باتجربه)

70,000 تومان

متوسط قیمت860,000 تومانکمینه قیمت840,000 تومانبیشینه قیمت935,000 تومان

آنچه درباره نظافت ساختمان خواهید خواند

 • نظافت ساختمان، راه پله و مشاعات
 • نحوه دریافت خدمات نظافت راه پله در هوم سرویز چگونه است؟
 • راهنمای گام به گام نظافت راه پله و مشاعات ساختمان
 • زمان مناسب برای نظافت راه پله، پارکینگ و فضای مشاع
 • آیا نظافت ساختمان اداری با مسکونی متفاوت است؟
 • نظافت راه پله آپارتمان و تمیز کردن مشاعات ساختمان شامل چه مواردی می شود؟
 • نظافتچی ساختمان چه مواردی را باید برای نظافت ساختمان رعایت کند؟
 • چه وسایلی برای نظافت ساختمان نیاز است؟
 • شماره نظافتچی ساختمان حرفه ای را چگونه پیدا کنیم؟
 • چرا هوم سرویز را به عنوان شرکت خدماتی نظافتی انتخاب کنیم؟
 • قیمت نظافت راه پله و مشاعات چگونه محاسبه می شود؟
 • چه خدماتی در سرویس نظافت ساختمان ارائه می شود؟
 • نظافت ساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپر

نظافت ساختمان، راه پله و مشاعات

همانقدر که نظافت داخل خانه با اهمیت است، نظافت ساختمان، نظافت راه پله، نظافت پارکینگ، شستشوی حیاط ساختمان و همینطور پشت بام و به طور کلی مشاعات آپارتمان نیز مهم است. در صورت عدم رعایت نظافت ساختمان، آلودگی از بیرون، وارد خانه می شود. مخصوصا که در آپارتمان نشینی با توجه به تردد زیاد افراد در مشاعات، امکان پخش شدن این آلودگی بیشتر نیز می شود، پس باید توجه ویژه ای به نظافت ساختمان داشت.

یکی از دغدغه های آپارتمان نشینی و البته مدیران ساختمان، انجام به موقع و صحیح نظافت پارکینگ و نظافت مشاعات ساختمان است. خدمات نظافت ساختمان شامل، نظافت فضای مشاع، نظافت راه پله، نظافت آسانسور، نظافت شوتینگ ساختمان و شستن حیاط و نظافت باغچه می باشد. بدون تردید پاک سازی و نظافت مکان هایی از قبیل پله در آپارتمانی که مدام در معرض رفت و آمد قرار دارند و مورد استفاده همه افراد ساختمان است، باید توسط نظافتچی ساختمان حرفه ای انجام شود. در ادامه به معرفی بهترین شرکت نظافت ساختمان و عوامل موثر بر قیمت نظافت راه پله و مشاعات ساختمان و قیمت نظافت ساختمان می پردازیم.

نحوه دریافت خدمات نظافت راه پله در هوم سرویز چگونه است؟

جهت دریافت خدمات نظافت منزل، نظافت راه پله و اطلاع از قیمت نظافت راه پله تنها کافیست مراحل ساده زیر را طی کنید.

· ثبت سفارش رایگان جهت درخواست نظافتچی ساختمان

در ابتدا از طریق سایت، اپلیکیشن و یا با تماس مستقیم با شماره تلفن 90002021 سفارش نظافت ساختمان را ثبت کنید. در حین ثبت درخواست، مشخصات ساختمان نظیر تعداد طبقات، زمان و مکان مدنظر برای دریافت خدمات را مشخص خواهید نمود.

· تماس همیاران نظافت راه پله و مشاعات

پس از ثبت سفارش، همیاران جهت اطلاع دقیق از وضعیت ساختمان، اعلام مواد شوینده و ابزار مورد نیاز برای تمیزکاری تماس خواهند گرفت. قیمت نظافت راه پله برای تعداد طبقات به صورت مشخص به شما اعلام شده است. البته در نظر داشته باشید که هزینه اعلامی بر اساس گزینه های انتخابی شما در حین ثبت سفارش می باشد و در صورت نیاز به خدمات بیشتر نظیر نظافت پشت بام و ... طبعا هزینه نظافت راه پله بیشتر خواهد شد.

· اعزام همیاران به محل

پس از تماس همیاران و ارائه توضیحات متخصصین نظافت ساختمان به محل مراجعه نموده و خدمات را با بهترین کیفیت ارائه خواهند نمود.

راهنمای گام به گام نظافت راه پله و مشاعات ساختمان

برای نظافت ساختمان قبل از هر اقدامی باید مواد شوینده مناسب را تهیه کرد. برای انتخاب شوینده باید به مصالح به کار رفته در مشاعات ساختمان توجه کنیم. باید از شوینده ای در نظافت ساختمان استفاده شود که به مصالح ساختمان صدمه نزند. به عنوان مثال برای نظافت پارکینگ ساختمان نباید به هیچ وجه از شوینده های اسیدی و جوهر نمک استفاده نمود. چون این شوینده های اسیدی به شدت باعث خورده شدن سنگ های ساختمانی و از بین رفتن رنگ و جلای سنگ و سرامیک ها می شوند، که این کار شما را متحمل هزینه برای سابیدن سنگ خواهد کرد.

نظافت پارکینگ و مشاعات شامل تمیز کردن کل پله ها، نرده ها، درب ورودی و درب پارکینگ، آسانسور و کلیه کلید و پریزها می باشد. در نظافت راه پله و یا به طور کل نظافت ساختمان باید توجه داشته باشیم که کارگر از کجا و به چه ترتیبی کار نظافت را انجام دهد. معمولا شروع کار نظافت ساختمان با جارو زدن پله از بالا به پائین و بعد جارو زدن حیاط و پارکینگ، تمیزکردن کابین آسانسور و نرده ها و در نهایت جمع کردن آشغالها در سطل زباله می باشد.

زمان مناسب برای نظافت راه پله، پارکینگ و فضای مشاع

قطعا برنامه ریزی نظافت ساختمان، نظافت آسانسور و پارکینگ، برای یک روز خاص که مناسب همه اعضای آپارتمان باشد، کار آسانی نیست. بهترین روش، تعیین یک روز در بین فواصل زمانی ثابت است. بدین ترتیب همه افراد از برنامه نظافت ساختمان مطلع هستند. قطعا در این روز رفت و آمدها را کاهش می دهند، تا نظافتچی ساختمان به راحتی به نظافت راه پله، نظافت آسانسور و مابقی موارد بپردازد.

آیا نظافت ساختمان اداری با مسکونی متفاوت است؟

زمانی که بحث درباره نظافت ساختمان است، کاربری ساختمان تغییری در پروسه کار ایجاد نمی کند. به طور کلی کلیات تمیز کردن و خدمات نظافت ساختمان اداری و تجاری از یک قانون کلی پیروی می کنند. جز اینکه در نظافت ساختمان مسکونی ممکن است نظافت پشت بام و پارکینگ نیز به سایر امور اضافه شود. همچنین به علت تردد بالای افراد در ساختمان های اداری، نظافت شرکت، مشاعات و نظافت آسانسور باید در فواصل زمانی کوتاه تری انجام شود. البته لازم به ذکر است مجموعه این خدمات در نظافت برج به علت گستردگی کار تفاوت دارد.

نظافت راه پله آپارتمان و تمیز کردن مشاعات ساختمان شامل چه مواردی می شود؟

اولین قدم در تمیز کردن مشاعات جارو زدن کل پلکان است. به طور معمول جارو زدن پله از طبقات بالای ساختمان به سمت پایین باید آغاز شود. در نهایت با جارو زدن، نظافت پارکینگ و حیاط به اتمام خواهد رسید. مرحله بعدی نظافت فضای مشاع، نوبت تی کشیدن و دستمال کشیدن و تمیز کردن نرده های ساختمان است.

تمیز کردن نرده های پله نیز جزئی از وظایف نظافتچی ساختمان برای نظافت راه پله آپارتمان است. تمامی قسمت های نرده باید کاملا شسته و خشک شوند. شیشه های بایستی به طور کامل از داخل ساختمان و در صورت امکان از بیرون، کاملا تمیز شوند. نظافت و تمیز کردن پشت بام و نظافت حیاط نیز در صورت نیاز جزو نظافت ساختمان است.

نظافتچی ساختمان چه مواردی را باید برای نظافت ساختمان رعایت کند؟

رعایت نکات کلیدی موجب می شود نتیجه نهایی بهتر شده و رضایت بیشتری به همراه داشته باشد.

 • برای هر طبقه سطل آب باید تعویض شود و تی کاملا شسته شود، تا پس از خشک شدن رده خاک و کثیفی روی زمین باقی نماند. در انتها زمین باید به خوبی خشک شود. شستشوی و نظافت دیوار مشاعات باید با پارچه های تمیز و محلول آب و تاید انجام شود.
 • نظافت آسانسور باید با دستمال نم دار انجام شود و از گرفتن شیلنگ آب روی تجهیزات آسانسور خودداری شود، زیرا امکان خرابی آسانسور و صدمه به برد آسانسور وجود دارد.
 • جهت تمیزی شیشه های راه پله و نظافت ساختمان و پارکینگ اول خاک پنجره ها باید به خوبی گرفته شود. سپس از روزنامه و محلول شیشه پاک کن برای تمیزی بیشتر استفاده می شود.
 • هیچ گاه نباید در هنگام نظافت پارکینگ و نظافت آسانسور، برای از بین بردن لکه های قوی از شوینده های اسیدی استفاده شود، زیرا باعث خوردگی سطح آنها می شوند. بهترین راهکار استفاده از مقداری نمک، جوش شیرین و تاید است. با انتخاب نظافت چی ساختمان با تجربه، که به تمام این موارد آشنایی دارد، کارها را با خیال راحت به اتمام برسانید. در صورت نیاز به خدمات کفسابی ساختمان می توانید از متخصصین ما کمک بگیرید.

چه وسایلی برای نظافت ساختمان نیاز است؟

تهیه مواد شوینده و ابزار شستشو نظیر جارو و تی بر عهده مشتری است. اگر در هنگام پاک کردن و نظافت دیوارها و پنجره ها به چهارپایه نیاز باشد، باید توسط کارفرما در اختیار نظافتچی ساختمان قرار داده شود.

قبل از ورود نظافتچی مشاعات، مواد شوینده مورد نیاز تی، جارو، دستمال، روزنامه، شیشه شور و دستمال چند منظوره را آماده کنید. تا به محض ورود، سریعا مشغول به کار شوند. همچنین در مواردی که امکان تهیه این ابزار برای مشتری نباشد توسط همیار تهیه شده و با فاکتور تحویل داده خواهد شد.

شماره نظافتچی ساختمان حرفه ای را چگونه پیدا کنیم؟

همیشه مبحث اطمینان، مد نظر درخواست کنندگان نیروی نظافت ساختمان است. در درجه اول قابل اطمینان بودن فردی که برای خدمات نظافت ساختمان یا حتی نظافت داخل خانه استخدام می کنیم، بسیار پر اهمیت است. در مراتب بعدی مهارت فرد مطرح می شود. طبعا وقتی شما فردی را به صورت اتفاقی و از سر ناچاری به محیط خانه راه می دهید و تنها به شماره نظافتچی ساختمان اکتفا می کنید ، هیچ اطمینانی پشت این قضیه نخواهد بود. در صورت هرگونه اتفاق، شما باید مسئولیت همه چیز را بر عهده بگیرید و دستتان به هیچ جایی بند نیست.

به جای این همه ریسک و به دنبال شماره نظافتچی ساختمان گشتن پیشنهاد می کنیم که از شرکت خدماتی نظافتی هوم سرویز کمک بخواهید. بدین ترتیب شما افرادی معتمد، متعهد و البته با مهارت را در کنار خود خواهید داشت و در صورت هر گونه نارضایتی می توانید با پشتیبانی هوم سرویز تماس حاصل کنید.

چرا هوم سرویز را به عنوان شرکت خدماتی نظافتی انتخاب کنیم؟

شرکت هوم سرویز با رویکرد کاملا حرفه ای به استخدام افراد متخصص در این زمینه پرداخته است. لذا افرادی که برای نظافت ساختمان و یا نظافت فضای مشاع به نزد شما فرستاده می شوند، افرادی با سابقه شغلی تایید شده و متعهد هستند. این افراد کاملا آموزش دیده و توجیه شده به امور مربوط به نظافت ساختمان و نظافت راه پله و مشاعات می باشند و در تمامی ساعات شبانه روز آماده خدمات رسانی هستند. ضمنا قیمت نظافت راه پله در هوم سرویز کاملا مشخص و شفاف می باشد و با موارد مرسومی نظیر چانه زنی و ... مواجه نخواهید شد.

قیمت نظافت راه پله و مشاعات چگونه محاسبه می شود؟

قیمت نظافت ساختمان به موارد متعددی بستگی دارد. در درجه اول معیار محاسبه قیمت نظافت ساختمان تعداد طبقات و پارکینگ می باشد. به طوری که نظافت ساختمان 4 طبقه و یک پارکینگ به صورت ثابت محاسبه می شود و در صورت افزایش تعداد طبقات و واحد های بیشتر قیمت نظافت راه پله و مشاعات بیشتر می شوند. همچنین در صورت نیاز به نظافت پشت بام، حیاط و یا شستشوی دیوارهای مشاعات مبلغ ثابتی به ازای هرکدام از این موارد، بر هزینه نظافت ساختمان اضافه خواهد شد. مورد دیگر اینکه اگر نیاز به شستشوی درب ورودی و نظافت باغچه هم باشد به قیمت نظافت راه پله و مشاعات اضافه خواهد شد.

قیمت نظافت ساختمان در شرکت خدمات ساختمان با توجه به مساحت هر فضا در نظر گرفته می شود. مشخصات ساختمان نقش تعیین کننده ای در قیمت نظافت راه پله و اجرت کارگر نظافت چی ساختمان دارد. جهت برآورد هزینه نظافت راه پله روی این موارد در مشخصات ساختمان تاکید می شود:

 • تعداد طبقات اصلی
 • تعداد طبقات پارکینگ
 • تعداد واحدهای هر طبقه
 • نظافت نرده، کلید، پریز، پارکینگ و حیاط
 • گردگیری و نظافت دیوارها
 • تمیز کردن و نظافت شیشه های داخل
 • نظافت پشت بام

چه خدماتی در سرویس نظافت ساختمان ارائه می شود؟

خدمات زیر در راستای درخواست نظافت راه پله توسط همیاران ارائه می شود. الیته همانطور که گفته شد تعدادی از این خدمات قیمت نظافت راه پله را افزایش می دهد و مواردی مانند نظافت پشت بام جزو خدمات معمول نیست و در صورت نیاز کارفرما انجام می شود.

 • نظافت طبقات و پارکینگ ها
 • گردگیری دیوار
 • نظافت آسانسور
 • شستشوی شیشه و پنجره های مشاعات
 • نظافت پشت بام
 • نظافت حیاط
 • نظافت باغچه حیاط
 • نظافت شوتینگ ساختمان

نظافت ساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپر

در صورت نیاز به نظافتچی ساختمان در هر ساعتی از شبانه روز می توانید درخواست خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید. بهترین زمان ثبت سفارش در هوم سرویز، حداقل 24 ساعت، قبل از نیاز به نیروی خدماتی می باشد. در اپلیکیشن هوم سرویز هزینه نظافت ساختمان مشخص شده است و با پاسخ به سوالات و مشخص کردن جزییات خدمات مورد نظر، قیمت نهایی به شما اعلام خواهد شد.

تیم هوم سرویز امنیت اخلاقی افراد و عدم سوء پیشینه افراد را تایید می کند. در صورت نارضایتی از عملکرد همیار، امکان جایگزینی با همیار جدید در ساعات اولیه شروع به کار وجود دارد.

همیار شماییم تا پایان سرویس..​.

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نظافت ساختمان و همچنین ارایه خدمات نظافت مشاعات با نظافتچی ساختمان ماهر نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات نظافت ساختمان ارائه می دهد که شامل نماشویی ساختمان, کفسابی ساختمان، کفسابی بتن، موزاییک و کفسابی سرامیک با دستگاه کفساب مجهز, نظافت استخر و شستشوی استخر باغ با پولیشر، اسکرابر، واترجت های صنعتی, فینیشینگ ساختمان نوساز و نظافت ساختمان نوساز با کمک شرکت فینیشینگ ساختمان معتبر, نظافت برج های مسکونی و نظافت برج های اداری با شرکت نظافت برج مجرب, نظافت و شستشوی سوله و انبار , استخدام نگهبان 24 ساعته و پاره وقت می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های نظافت و پذیرایی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نظافت ساختمان

نظافت مشاعات با نظافتچی ساختمان ماهر

نظافت راه‌پله‌ آپارتمان شستشو و گردگیری دیوارها و نرده‌ها

نظافت پشت‌بام و نظافت لابی ساختمان

نظافت محوطه استخر، سونا و جکوزی

نظافت راه پله، مشاعات، پارکینگ و حیاط

نظافت باغچه حیاط

نظافت آسانسور و...

نظرات کاربران

profile picture
منصوره همافر

بسیار عالی و وسواسی و بدون نظارت کار خودشان را به بهترین شکل انجام دادند. با سپاس از ایشان.

profile picture
سید عبدالرزاق طاهایی

بسیار مودب و مجرب و محترم و البته صدیق.متشکرم

profile picture
علیرضا رنجبر

بسیار با اخلاق و عالی

profile picture
هنگامه اصفهانی

همسر من خیلی سخت گیرو وسواسی است، ولی از کار ایشان بسیار رضایت داشت. از ایشان بسیار سپاسگزارم.

شرایط نظافت راه پله، نظافت حیاط و نظافت پارکینگ آپارتمان

تا یک ساعت پس از شروع نظافت راه پله، در صورت نارضایتی از عملکرد همیار، امکان جایگزینی با همیار جدید وجود دارد. در اینصورت بلافاصله با پشتیبانی هوم سرویز با شماره 90002021 تماس گرفته و اطلاع دهید تا همیار نظافتچی جدیدی جایگزین همیار قبلی شود. توجه نمایید پس از گذشت یک ساعت از زمان شروع کار همیار، امکان لغو وجود نداشته و هزینه نظلافت مشاعات مطابق تعرفه قیمت اعلام شده در هوم سرویز به همیار تعلق می گیرد.

در ساختمان هایی که در هر طبقه آن بیش از دو واحد می باشد، به ازای هر واحد مازاد بر دو واحد، 10 هزار تومان بابت کل واحد های اضافی در تمام طبقات بر روی مبلغ نهایی محاسبه می شود. به عنوان مثال ساختمان با 3 واحد در هر طبقه 10 هزار تومان به کل مبلغ سرویس اضافه می شود. همینطور ساختمان با 4 واحد در هر طبقه 20 هزار تومان به کل مبلغ سرویس اضافه می شود.

گردگیری و شستشوی دیوارها هر طبقه 30 هزارتومان به مبلغ سرویس اضافه می شود.

فراهم آوردن مواد و ابزار شستشو بر عهده مشتری می باشد. که شامل: چهارپایه(در صورت نیاز)، تاید، دستمال نظافت، تی، سطل، جارو، خاک انداز، شیلنگ آب، وایتکس و مایع ظرفشویی می باشد.

نظافت مشاعات شامل راه پله، نرده، کلید، پریز، آسانسور، پنجره های موجود در راه پله و درب ورودی ساختمان، پارکینگ و حیاط می باشد.​

گردگیری پادری جزو سرویس نظافت راه پله بوده اما شستشوی پادری شامل هزینه مازاد خواهد شد.

لغو سرویس دو ساعت قبل از سرویس شامل هزینه ایاب و ذهاب همیار تا مبلغ 80 هزار تومان می گردد.

 همیاران محترم جهت نظافت سطوح به هیچ وجه نباید از جوهر نمک و شوینده های اسیدی استفاده نمایند.

سرویس های بعد از ساعت 20 شامل هزینه ایاب ذهاب برگشت به مبلغ 80 هزارتومان می شود.

 تی کشیدن کف فقط توسط لوازم تی کشی صورت می گیرد.

 شستشوی شیشه ها فقط از داخل انجام شده و نظافت شیشه از بیرون تا جایی که با دست و بدون خروج از پنجره امکان دارد انجام می شود.

 نظافت و گردگیری دیوار های راه پله شامل دو مرحله نظافت همراه با تی و شوینده می باشد. مرحله اول، شست و شو به وسیله تی آغشته به مواد شوینده و مرحله دوم خشک کردن دیوارها با استفاده از یک تی خشک.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

 در صورت نیاز به فاکتور شما می توانید پس از پایان سرویس، با مراجعه به قسمت سرویس های من یا پیگیری سرویس وارد قسمت سرویس های پایان یافته شده و در قسمت جزئیات هر سرویس، رسید خود را دریافت نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

house-cleaning
نظافت منزل
قیمت از 1,160,000 الی 1,360,000 تومان
floor-polishing
کفسابی
قیمت از 1,000,000 الی 3,000,000 تومان
facade-washing
نماشویی
قیمت از 3,000,000 الی 3,000,000 تومان
flower-plant-care
مراقبت گل و گیاه
قیمت از 1,000,000 الی 2,500,000 تومان