banner

نماشویی ساختمان

از 1030 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت شستشوی نمای ساختمان با واترجت و سندبلاست

قیمت نماشویی به وسیله واترجت برای نظافت شیشه (متر مربع)

8,000 الی 12,000 تومان

قیمت نماشویی به وسیله واترجت برای نظافت آجر(متر مربع)

11,000 الی 17,000 تومان

قیمت نماشویی به وسیله واترجت برای نظافت سنگ(متر مربع)

8,000 الی 11,500 تومان

قیمت نماشویی به وسیله واترجت برای نظافت کامپوزیت(متر مربع)

14,000 الی 21,000 تومان

قیمت نماشویی با سیلیس برای نظافت سنگ(متر مربع)

14,000 الی 17,000 تومان

قیمت نماشویی با سیلیس برای نظافت آجر(متر مربع)

14,000 الی 17,000 تومان

قیمت نماشویی به روش سند بلاست(متر مربع)

8,000 الی 12,000 تومان

قیمت نماشویی نما برای متراژ کمتر از 100 متر مربع

600,000 الی 1,300,000 تومان

قیمت نصب و اجرای داربست فلزی(متر مربع)

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط خدمات نماشویی ساختمان بدون داربست و با نصب داربست

وجودآب در ساختمانی که قرار است نماشویی انجام شود حائز اهمیت می باشد.

همیار می بایست پس از بررسی محیط شرایط کار را به طور کامل به مشتری توضیح داده و نکات ایمنی حین انجام کار را گوشزد نماید.

نوع نماشویی مناسب و نیازمندی ها به صورت کامل توسط همیار به مشتری اعلام خواهد شد.

رعایت نکات ایمنی محیط انجام کار بر عهده مشتری می باشد. لذا در حین انجام کار توجه داشته باشید محیط اطراف محل انجام سرویس توسط همیار، خلوت و از عبور و مرور در زیر محوطه انجام کار خودداری شود.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

شستشوی نمای ساختمان با روش های نوین و ایمن

شستشوی نما یا به اصطلاح نماشویی بهمجموعه اقدامات برای از بین بردن جرم و لایه برداری از روی نما گقنه می شود. برایاز بین بردن اثرات ناشی از باران های اسیدی و طوفان گرد و غبار و به علت افزایشطول عمر نما، شستشوی نمای ساختمان پیشنهاد می شود. حتی گاهی بعداز اتمام ساختمان، چهره ساختمان به علت وجود لکه های ناشی از سیمان و ملات زیبا بهنظر نمی رسد، که خدمات نماشویی در این مرحله باید انجام شود تانتیجه نهایی حاصل شود. شستشوی نما یک کار کاملا تخصصی است.به متخصص در امور مربوط به شستن نما، نماشور گفته می شود. فردنماشور باید به نحوه شستشوی نما و مواد شستشوی مورد نیاز براینماهای متفاوت آگاه باشد.

نماشویی ساختمان یک کار لوکس نیست و برای اکثرساختمان ها با نمای شیشه، کامپوزیت، سنگ و غیره انجام می شود. در خدماتنماشویی انواع نماشویی ساختمان با طناب (نماشویی باراپل) و شستشوی نما ساختمان بدون داربست، شستشوی نما بادستگاه واترجت بر اساس شرایط ساختمان ارائه می شوند. نماشوییشیشه از جمله مواردی است که هر چند سال یکبار باید انجام شود.

اما کدام شرکتنماشویی خدمات بهتری ارائه می دهد؟ شستشوی نمای ساختمان را به کدامشرکت بسپاریم و هزینه شستشوی نما چقدر است؟ اینها از جملهسوالاتی هستند که به کرات در این زمینه مطرح می شوند که در ادامه به تمام اینموارد پاسخ می دهیم. همچنین در ادامه توضیحاتی در ارتباط با شستشوی انواع نما، راپلکاری و قیمت شستشوی نما نیز خواهیم پرداخت.

شستشوی نمای آجری

نمای آجری بر خلافنمای شیشه و کامپوزیت شفافیت ندارد. متاسفانه نمای آجری مقاومت کمتری درمقابل گرما و سرما دارد و بر اثر رخنه مواد اسیدی در آنها، خیلی زود دچار ترک هایریزی می شوند. شاید این ترک ها به راحتی قابل دیدن نباشند، اما در نمای کلی بانفوذ آلودگی در آنها نمای ساختمان تیره به نظر می رسد و باید به شستشوینمای آجری پرداخت.

شستشو نما آجری را می توان با مواد مختلفی مانند پودر، آبو مواد اسیدی انجام داد که قیمت شستشوی نمای آجری را کاهش میدهد. اما آیا از عواقب نماشویی آجر با مواد اسیدی باخبرید؟ بهترینراه شستن نمای آجری، شستشوی نما با دستگاه واترجت و سیلیس یا واترسند بلاست است که کمترین آسیبی به بافت نما وارد نمی کند و در عین حال تمام آلودگیها را از بین می برد.

شستشوی سنگ نمای ساختمان

نماشویی سنگ که از پر درخواست ترینموارد شستشوی نما است،  که در کل 2 دسته هستند. نماشوییسنگ نما گرانیت یا سنگ براق و صیقلی و نماشویی سنگ غیر صیقلی یاتراولین. شستشوی نمای سنگی توسط دستگاه واترجت انجام می شود.در صورت وجود لکه های روغنی و جرم زیاد در نمای ساختمان سنگی تراولین، به وسیلهدستگاه واترجت آلودگی ها از بین نخواهد رفت و باید از روش واتر سند بلاستاستفاده نمود.

نماشویی نمای سنگی در واقع با سه روش قابل انجام است. شستشوینمای سنگی با آب ، شستن نمای سنگی با مواد شیمیایی و شستشوینما سنگی با مواد سایشی. بهترین راه شستشو نمای سنگی ساختمان بااستفاده از واتر جت و مواد شیمیایی بسیار ملایم است تا کمترین آسیبی به نمای سنگیوارد نشود.

نماشویی شیشه

نماشویی شیشه ای درساختمانهایی که از نمای یکدست شیشه ای برخوردارند، انجام می شود. نماشوییساختمان شیشه ای معمولا به وسیله آب و تی انجام می شود.در شستشوی نمای شیشه ای ساختمان به علت ظرافت و حساسیت شیشه در بناهایشیشه ای نباید از دستگاههایی مانند واترجت استفاده نمود.

شستشوی نمای کامپوزیت

معمولا ساختمانهایاداری در مرکز شهر که بسیار پر تردد و شلوغ هستند نمای کامپوزیت دارند. این نمایکامپوزیت یا نمای آلومینیومی مقاومت بالایی دارند ولی متاسفانه آلودگی را نشان میدهند. در صورت عدم نماشویی کامپوزیت در طولانی مدت ، جرم وآلودگی به داخل بافت نما نفوذ می کند به طوری که با نماشویی کامپوزیت ازبین نمی رود و دوباره باید رنگ آمیزی شود.

شستشوی نمای کامپوزیت معمولا به دو روش زیر انجام می شود

شستشوی نما بانانو

در ساختمانهایی کهامکان شستشو نما کامپوزیت با واترجت نمی باشد. شستشوی نما با موادنانو پیشنهاد می شود.  مواد نانو شوینده های خود تمیز شوندههستند، این نوع مواد بدون آسیب به جنس کامپوزیت ،هر گونه آلودگی را از روی سطح جدامی کند.

شستشوی نمایکامپوزیت به روش سنتی با مواد شیمیایی

نماشوییکامپوزیت به روش سنتی زیاد توصیه نمی شود زیرا در صورت استفاده از موادشوینده ی معمولی نمای کلی ساختمان کمرنگ و تار می شود. اما چون هزینهنماشویی کامپوزیت در این روش کم است متاسفانه بعضی از همکاران این روش راپیشنهاد می کنند.

انواع  روش های شستن نمای ساختمان

نظافت نمای ساختمان با روش های مختلفی انجام می شود.انتخاب روش شستن نمای ساختمان به موارد متعددی بستگی دارد. مواردی مانندجنس نما، ارتفاع نما، ایرادات نما و میزان کهنگی نما در انتخاب روش نظافتنمای بیرونی ساختمان تاثیر دارد. در ادامه انواع روش های شستننما می پردازیم.

نماشویی باداربست

شستشوی نما باداربست یکی از روش های قدیمی و سنتی است. نماشویی با داربست فضای زیادیاشغال می کند و به مراتب از امنیت کمتری برای افراد نماشور برخورداراست. در ساختمان هایی که دارای برآمدگی ها یا پیشانی باشند از شستشوی نما باداربست استفاده می شود. کیفیت و دقت نماشویی در این مدل شستشوینمای ساختمان بیشتر است.

شستشوی نما باطناب (راپل کاری)

یکی دیگر از روش هایپرکاربرد در شستشوی نمای ساختمان بدون داربست، شستشوی نما باراپل است. در نماشویی با راپل (راپل کاری) روش کار به این صورتاست که فرد یا افرادی با استفاده از طنابی که در بالای ساختمان بسته و کاملا محکمشده، نماشویی با طناب را انجام می دهند. طناب مورد استفادهدر نماشویی راپل (راپل کاری) با طناب های معمولی کاملا تفاوت دارد وبسیار با دوام و مقاوم تر است. نماشویی ساختمان با راپل و در کل شستشوینمای ساختمان بدون داربست باید توسط راپل کار ماهر در این زمینه و بارعایت تمام نکات ایمنی انجام شود.

شستشوی نما بادستگاه واترجت

مرسوم ترین وسیله درزمینه شستشوی نما، نماشویی با واترجت است. برای نماشویی باراپل از واترجت برای از بین بردن گرد وغبار نما استفاده می‌شود، این روش برایشستشوی نمای سیمانی و سنگی بسیار رایج است. البته بسته به نوع نما، ممکن است ازوسایل دیگری نیز در کنار واتر جت استفاده نمود. به طور مثال در شستشوی نمایکامپوزیتی از اسفنج و تی لاستیکی هم استفاده می‌شود.

شستشوی نما باسندبلاست

شستشوی نما باسندبلاست روشی نوین در حوزه نماشویی ساختمان است. در مواردی که میزان آلودگیسطح نما بسیار زیاد است و با دستگاه واتر جت نمی توان تمام آلودگی ها را از بینبرد، اقدام به نماشویی ساختمان با واتر سندبلاست می کنند.

نماشویی با آب وسیلیس

اگر ساختمان دارایجرم های سخت و لکه های قدیمی باشد بهتر است این روش انتخاب شود تا آثار به جایمانده از آلاینده ها به خوبی بر طرف شود. سیلیس ۲ دهم با آب و هوا ترکیب شده و بادستگاه واترجت روی نما پاشش می شود. فشار زیاد واترجت و سیلیس موجب از بین بردنلکه های سخت و جرم های قدیمی روی نما می شود. شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی باسیلیس بهترین راه برای از بین بردن تیرگی های نمای ساختمان است.

اسید شویی نمایساختمان

با این روش می توانتمیزی و جلای بسیاری از سنگ های ساختمانی را بهبود بخشید. اسید شویی در تغییر ظاهرنما و حفظ زیبایی آن بسیار موثر است و از این رو در ساختمان هایی که بسیار کثیفهستند استفاده می شود. شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی با اسید، نماشویی سنگ هایساختمانی با اسید و دیگر متریال نما بسیار حساس است. کار با اسید برای افرادی کهدر این زمینه تجربه ای ندارند بسیار خطرناک است. تیم حرفه ای نماشویی هوم سرویزمتخصص در شستشوی نمای ساختمان با واترجت، سیلیس و اسیدهای شوینده است.

نماشویی ارزان آیا امکان پذیر است؟

پروسه نماشوییساختمان باید با دقت فراوان و رعایت نکات ایمنی انجام شود تا نتیجه کار موثر باشد.نماشویی ارزان شعار بسیاری از شرکت های نماشویی ساختمان است. اما هیچارزانی تعجب آوری بی دلیل نیست. استفاده از مواد شوینده نا مناسب و تجهیزات غیراستاندارد می توانند به نمای ساختمان آسیب برسانند. با کمک از شرکت نماشوییساختمان هوم سرویز می توانید با مناسب ترین قیمت شستشوی نمایساختمان از این خدمات استفاده کنید.

هزینه نماشویی ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت نماشویی ساختمان به موارد متعددی بستگی دارد.براورد قیمت نماشویی ساختمان بر اساس جنس نما تعیین می شود.همچنین هزینه شستشوی ساختمان به ارتفاع ساختمان و میزانآلودگی سطح نیز وابسته می باشد. مورد بعدی روش شستشوی نما است که تاثیر بسیارزیادی بر هزینه نماشویی ساختمان دارد. همچنین در صورت استفاده از مواد شوینده قویبه علت اینکه مراحل پاکسازی بیشتر می شود معمولا نرخ نماشویی ساختمان بالاترمی رود. مورد بعدی مساحت سطح مورد نظر است. طبعا هرچه مساحت نما بیشتر باشد قیمتنماشویی ساختمان نیز افزایش پیدا می کند. با استفاده از نماشویی هومسرویز قبل از هر تصمیمی می توانید با متخصصین( راپل کار) ما مشورت کنید واز قیمت شستشوی نما و تعیین بهترین روش شستشو مطلع شوید و سپس انتخابکنید.

داربست می تواندهزینه اضافی داشته باشد.کارشناسان با حضور درمحل و دیدن نوع سنگ های به کار رفته در ساختمان نیز قیمت را محاسبه می کنند. موادمورد نیاز برای شستشوی نمای ساختمان که قبلا شرح داده شد کاملا به صورتتوافقی انتخاب می شود که البته بر قیمت تاثیرگذار است. بدیهی است شستشوی نمایساختمان با آب و یا اسیدشویی تفاوت قیمت بیشتری خواهند داشت. برخی از مهم ترینعوامل در تغییر نرخ دریافتی عبارتند از:

  • تعدادطبقات ساختمان و ارتفاع
  • استفادهاز داربست
  • آلودگیبیش از حد نما
  • استفادهاز شوینده های قوی و اسیدی

هزینه نماشویی درساختمان های قدیمی با سایر موارد تفاوت دارد. کثیفی و آلودگیساختمان های قدیمی بیش از ساختمان های جدید است و از طرفی عمر سنگ و شکستگی سنگنما نیز در نظر گرفته می شود. در اکثر ساختمان های قدیمی نیاز به ترمیم است کههمراه با نماشویی با کارفرما توافق شود. برای انتخاب بهترین شیوه شستشوی نمای ساختمانبا ما تماس بگیرید. تیم حرفه ای نماشویی ساختمان با حضور در محل و مشاوره رایگان،راهنمایی لازم را برای انجام کار ارائه داده و قیمت نهایی را اعلام می کند.

شرکت نماشویی ساختمان هوم سرویز

خدماتنماشویی هوم سرویز خدمات نماشویی با واترجت و شستشو انواع بناهایشیشه ای، شستشو نما سنگی و شستشو نما آجری با بهترین مواد و توسط ماهرترین افرادانجام می شود. در صورت نیاز تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبتدرخواست کنید تا متخصصین ما جهت ارائه توضیحات و اعلام قیمت شستشوی نمایساختمان با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

نماشویی ساختمان، آپارتمان و منزل
نماشویی برج های مسکونی، تجاری و شستشوی ساختمان های اداری
شستشوی نمای شیشه‌ای، سنگی، سیمانی، آجری، کامپوزیتی
نماشویی شیشه، آجر، سیمان، کامپوزیت و سنگ نمای ساختمان با استفاده از واترجت و واتر سندبلاست
شستشوی نمای ساختمان بدون داربست و با طناب (راپل کاری)
شستشوی نمای ساختمان با نصب داربست
سوالات متداول
روش انجام سرویس نماشویی با استفاده از داربست هست یا همیاران با طناب کار میکنند؟
شست و شو پنجره یا دیوار فقط در یک طبقه از ساختمان هم امکان پذیر است؟
من می خواهم بر روی نمای ساختمان تعمیرات پیچ و رولپلاک و یکسری خورده کاری نما انجام بدهم، این خدمات در سامانه هوم سرویز قابل انجام است؟
همیاران حوزه نماشویی بیمه هستند؟

همیاران سرویس نماشویی ساختمان

 نظرات کاربران

profile picture
behnam mahini

فوق العاده خوب بودن

profile picture
امیر آشوری

عالی بود کارشون

خدمات مرتبط

کفسابی
کفسابی
قیمت از 5,000,000 الی 7,280,000 تومان
نظافت راه پله و مشاعات
نظافت راه پله و مشاعات
قیمت از 170,000 الی 205,000 تومان
نظافت و شستشوی استخر
نظافت و شستشوی استخر
قیمت از 2,500,000 الی 9,000,000 تومان
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما
در حال بروزرسانی قیمت