banner

نماشویی ساختمان

از 1030 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت شستشوی نمای ساختمان با واترجت و سندبلاست

قیمت نماشویی به وسیله واترجت برای نظافت شیشه (متر مربع)

8,000 الی 12,000 تومان

قیمت نماشویی به وسیله واترجت برای نظافت آجر(متر مربع)

11,000 الی 17,000 تومان

قیمت نماشویی به وسیله واترجت برای نظافت سنگ(متر مربع)

8,000 الی 11,500 تومان

قیمت نماشویی به وسیله واترجت برای نظافت کامپوزیت(متر مربع)

14,000 الی 21,000 تومان

قیمت نماشویی با سیلیس برای نظافت سنگ(متر مربع)

14,000 الی 17,000 تومان

قیمت نماشویی با سیلیس برای نظافت آجر(متر مربع)

14,000 الی 17,000 تومان

قیمت نماشویی به روش سند بلاست(متر مربع)

8,000 الی 12,000 تومان

قیمت نماشویی نما برای متراژ کمتر از 100 متر مربع

600,000 الی 1,300,000 تومان

قیمت نصب و اجرای داربست فلزی(متر مربع)

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط خدمات نماشویی ساختمان بدون داربست و با نصب داربست

وجودآب در ساختمانی که قرار است نماشویی انجام شود حائز اهمیت می باشد.

همیار می بایست پس از بررسی محیط شرایط کار را به طور کامل به مشتری توضیح داده و نکات ایمنی حین انجام کار را گوشزد نماید.

نوع نماشویی مناسب و نیازمندی ها به صورت کامل توسط همیار به مشتری اعلام خواهد شد.

رعایت نکات ایمنی محیط انجام کار بر عهده مشتری می باشد. لذا در حین انجام کار توجه داشته باشید محیط اطراف محل انجام سرویس توسط همیار، خلوت و از عبور و مرور در زیر محوطه انجام کار خودداری شود.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

شستشوی نمای ساختمان با روش های نوین و ایمن

شستشوی نما یا به اصطلاح نماشویی به مجموعه اقدامات برای از بین بردن جرم و لایه برداری از روی نما گقنه می شود. برای از بین بردن اثرات ناشی از باران های اسیدی و طوفان گرد و غبار و به علت افزایش طول عمر نما، شستشوی نمای ساختمان پیشنهاد می شود. حتی گاهی بعد از اتمام ساختمان، چهره ساختمان به علت وجود لکه های ناشی از سیمان و ملات زیبا به نظر نمی رسد، که خدمات نماشویی در این مرحله باید انجام شود تا نتیجه نهایی حاصل شود. شستشوی نما یک کار کاملا تخصصی است. به متخصص در امور مربوط به شستن نما، نماشور گفته می شود. فرد نماشور باید به نحوه شستشوی نما و مواد شستشوی مورد نیاز برای نماهای متفاوت آگاه باشد.

نماشویی ساختمان یک کار لوکس نیست و برای اکثر ساختمان ها با نمای شیشه، کامپوزیت، سنگ و غیره انجام می شود. در خدمات نماشویی انواع نماشویی ساختمان با طناب (نماشویی با راپل) و شستشوی نما ساختمان بدون داربست، شستشوی نما با دستگاه واترجت بر اساس شرایط ساختمان ارائه می شوند. نماشویی شیشه از جمله مواردی است که هر چند سال یکبار باید انجام شود.

اما کدام شرکت نماشویی خدمات بهتری ارائه می دهد؟ شستشوی نمای ساختمان را به کدام شرکت بسپاریم و هزینه شستشوی نما چقدر است؟ اینها از جمله سوالاتی هستند که به کرات در این زمینه مطرح می شوند که در ادامه به تمام این موارد پاسخ می دهیم. همچنین در ادامه توضیحاتی در ارتباط با شستشوی انواع نما، راپل کاری و قیمت شستشوی نما نیز خواهیم پرداخت.

شستشوی نمای آجری

نمای آجری بر خلاف نمای شیشه و کامپوزیت شفافیت ندارد. متاسفانه نمای آجری مقاومت کمتری در مقابل گرما و سرما دارد و بر اثر رخنه مواد اسیدی در آنها، خیلی زود دچار ترک های ریزی می شوند. شاید این ترک ها به راحتی قابل دیدن نباشند، اما در نمای کلی با نفوذ آلودگی در آنها نمای ساختمان تیره به نظر می رسد و باید به شستشوی نمای آجری پرداخت.

شستشو نما آجری را می توان با مواد مختلفی مانند پودر، آب و مواد اسیدی انجام داد که قیمت شستشوی نمای آجری را کاهش می دهد. اما آیا از عواقب نماشویی آجر با مواد اسیدی باخبرید؟ بهترین راه شستن نمای آجری، شستشوی نما با دستگاه واترجت و سیلیس یا واتر سند بلاست است که کمترین آسیبی به بافت نما وارد نمی کند و در عین حال تمام آلودگی ها را از بین می برد.

شستشوی سنگ نمای ساختمان

نماشویی سنگ که از پر درخواست ترین موارد شستشوی نما است،  که در کل 2 دسته هستند. نماشویی سنگ نما گرانیت یا سنگ براق و صیقلی و نماشویی سنگ غیر صیقلی یا تراولین. شستشوی نمای سنگی توسط دستگاه واترجت انجام می شود. در صورت وجود لکه های روغنی و جرم زیاد در نمای ساختمان سنگی تراولین، به وسیله دستگاه واترجت آلودگی ها از بین نخواهد رفت و باید از روش واتر سند بلاست استفاده نمود.

نماشویی نمای سنگی در واقع با سه روش قابل انجام است. شستشوی نمای سنگی با آب ، شستن نمای سنگی با مواد شیمیایی و شستشوی نما سنگی با مواد سایشی. بهترین راه شستشو نمای سنگی ساختمان با استفاده از واتر جت و مواد شیمیایی بسیار ملایم است تا کمترین آسیبی به نمای سنگی وارد نشود.

نماشویی شیشه

نماشویی شیشه ای در ساختمانهایی که از نمای یکدست شیشه ای برخوردارند، انجام می شود. نماشویی ساختمان شیشه ای معمولا به وسیله آب و تی انجام می شود. در شستشوی نمای شیشه ای ساختمان به علت ظرافت و حساسیت شیشه در بناهای شیشه ای نباید از دستگاههایی مانند واترجت استفاده نمود.

شستشوی نمای کامپوزیت

معمولا ساختمانهای اداری در مرکز شهر که بسیار پر تردد و شلوغ هستند نمای کامپوزیت دارند. این نمای کامپوزیت یا نمای آلومینیومی مقاومت بالایی دارند ولی متاسفانه آلودگی را نشان می دهند. در صورت عدم نماشویی کامپوزیت در طولانی مدت ، جرم و آلودگی به داخل بافت نما نفوذ می کند به طوری که با نماشویی کامپوزیت از بین نمی رود و دوباره باید رنگ آمیزی شود.

شستشوی نمای کامپوزیت معمولا به دو روش زیر انجام می شود

شستشوی نما با نانو

در ساختمانهایی که امکان شستشو نما کامپوزیت با واترجت نمی باشد. شستشوی نما با مواد نانو پیشنهاد می شود.  مواد نانو شوینده های خود تمیز شونده هستند، این نوع مواد بدون آسیب به جنس کامپوزیت ،هر گونه آلودگی را از روی سطح جدا می کند.

شستشوی نمای کامپوزیت به روش سنتی با مواد شیمیایی

نماشویی کامپوزیت به روش سنتی زیاد توصیه نمی شود زیرا در صورت استفاده از مواد شوینده ی معمولی نمای کلی ساختمان کمرنگ و تار می شود. اما چون هزینه نماشویی کامپوزیت در این روش کم است متاسفانه بعضی از همکاران این روش را پیشنهاد می کنند.

انواع  روش های شستن نمای ساختمان

نظافت نمای ساختمان با روش های مختلفی انجام می شود. انتخاب روش شستن نمای ساختمان به موارد متعددی بستگی دارد. مواردی مانند جنس نما، ارتفاع نما، ایرادات نما و میزان کهنگی نما در انتخاب روش نظافت نمای بیرونی ساختمان تاثیر دارد. در ادامه انواع روش های شستن نما می پردازیم.

نماشویی با داربست

شستشوی نما با داربست یکی از روش های قدیمی و سنتی است. نماشویی با داربست فضای زیادی اشغال می کند و به مراتب از امنیت کمتری برای افراد نماشور برخوردار است. در ساختمان هایی که دارای برآمدگی ها یا پیشانی باشند از شستشوی نما با داربست استفاده می شود. کیفیت و دقت نماشویی در این مدل شستشوی نمای ساختمان بیشتر است.

شستشوی نما با طناب (راپل کاری)

یکی دیگر از روش های پرکاربرد در شستشوی نمای ساختمان بدون داربست، شستشوی نما با راپل است. در نماشویی با راپل (راپل کاری) روش کار به این صورت است که فرد یا افرادی با استفاده از طنابی که در بالای ساختمان بسته و کاملا محکم شده، نماشویی با طناب را انجام می دهند. طناب مورد استفاده در نماشویی راپل (راپل کاری) با طناب های معمولی کاملا تفاوت دارد و بسیار با دوام و مقاوم تر است. نماشویی ساختمان با راپل و در کل شستشوی نمای ساختمان بدون داربست باید توسط راپل کار ماهر در این زمینه و با رعایت تمام نکات ایمنی انجام شود.

شستشوی نما با دستگاه واترجت

مرسوم ترین وسیله در زمینه شستشوی نما، نماشویی با واترجت است. برای نماشویی با راپل از واترجت برای از بین بردن گرد وغبار نما استفاده می‌شود، این روش برای شستشوی نمای سیمانی و سنگی بسیار رایج است. البته بسته به نوع نما، ممکن است از وسایل دیگری نیز در کنار واتر جت استفاده نمود. به طور مثال در شستشوی نمای کامپوزیتی از اسفنج و تی لاستیکی هم استفاده می‌شود.

شستشوی نما با سندبلاست

شستشوی نما با سندبلاست روشی نوین در حوزه نماشویی ساختمان است. در مواردی که میزان آلودگی سطح نما بسیار زیاد است و با دستگاه واتر جت نمی توان تمام آلودگی ها را از بین برد، اقدام به نماشویی ساختمان با واتر سندبلاست می کنند.

نماشویی با آب و سیلیس

اگر ساختمان دارای جرم های سخت و لکه های قدیمی باشد بهتر است این روش انتخاب شود تا آثار به جای مانده از آلاینده ها به خوبی بر طرف شود. سیلیس ۲ دهم با آب و هوا ترکیب شده و با دستگاه واترجت روی نما پاشش می شود. فشار زیاد واترجت و سیلیس موجب از بین بردن لکه های سخت و جرم های قدیمی روی نما می شود. شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی با سیلیس بهترین راه برای از بین بردن تیرگی های نمای ساختمان است.

اسید شویی نمای ساختمان

با این روش می توان تمیزی و جلای بسیاری از سنگ های ساختمانی را بهبود بخشید. اسید شویی در تغییر ظاهر نما و حفظ زیبایی آن بسیار موثر است و از این رو در ساختمان هایی که بسیار کثیف هستند استفاده می شود. شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی با اسید، نماشویی سنگ های ساختمانی با اسید و دیگر متریال نما بسیار حساس است. کار با اسید برای افرادی که در این زمینه تجربه ای ندارند بسیار خطرناک است. تیم حرفه ای نماشویی هوم سرویز متخصص در شستشوی نمای ساختمان با واترجت، سیلیس و اسیدهای شوینده است.

نماشویی ارزان آیا امکان پذیر است؟

پروسه نماشویی ساختمان باید با دقت فراوان و رعایت نکات ایمنی انجام شود تا نتیجه کار موثر باشد. نماشویی ارزان شعار بسیاری از شرکت های نماشویی ساختمان است. اما هیچ ارزانی تعجب آوری بی دلیل نیست. استفاده از مواد شوینده نا مناسب و تجهیزات غیر استاندارد می توانند به نمای ساختمان آسیب برسانند. با کمک از شرکت نماشویی ساختمان هوم سرویز می توانید با مناسب ترین قیمت شستشوی نمای ساختمان از این خدمات استفاده کنید.

هزینه نماشویی ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت نماشویی ساختمان به موارد متعددی بستگی دارد. براورد قیمت نماشویی ساختمان بر اساس جنس نما تعیین می شود. همچنین هزینه شستشوی ساختمان به ارتفاع ساختمان و میزان آلودگی سطح نیز وابسته می باشد. مورد بعدی روش شستشوی نما است که تاثیر بسیار زیادی بر هزینه نماشویی ساختمان دارد. همچنین در صورت استفاده از مواد شوینده قوی به علت اینکه مراحل پاکسازی بیشتر می شود معمولا نرخ نماشویی ساختمان بالاتر می رود. مورد بعدی مساحت سطح مورد نظر است. طبعا هرچه مساحت نما بیشتر باشد قیمت نماشویی ساختمان نیز افزایش پیدا می کند. با استفاده از نماشویی هوم سرویز قبل از هر تصمیمی می توانید با متخصصین( راپل کار) ما مشورت کنید و از قیمت شستشوی نما و تعیین بهترین روش شستشو مطلع شوید و سپس انتخاب کنید.

داربست می تواند هزینه اضافی داشته باشد .کارشناسان با حضور در محل و دیدن نوع سنگ های به کار رفته در ساختمان نیز قیمت را محاسبه می کنند. مواد مورد نیاز برای شستشوی نمای ساختمان که قبلا شرح داده شد کاملا به صورت توافقی انتخاب می شود که البته بر قیمت تاثیرگذار است. بدیهی است شستشوی نمای ساختمان با آب و یا اسیدشویی تفاوت قیمت بیشتری خواهند داشت. برخی از مهم ترین عوامل در تغییر نرخ دریافتی عبارتند از:

  • تعداد طبقات ساختمان و ارتفاع
  • استفاده از داربست
  • آلودگی بیش از حد نما
  • استفاده از شوینده های قوی و اسیدی

هزینه نماشویی در ساختمان های قدیمی  با سایر موارد تفاوت دارد. کثیفی و آلودگی ساختمان های قدیمی بیش از ساختمان های جدید است و از طرفی عمر سنگ و شکستگی سنگ نما نیز در نظر گرفته می شود. در اکثر ساختمان های قدیمی نیاز به ترمیم است که همراه با نماشویی با کارفرما توافق شود. برای انتخاب بهترین شیوه شستشوی نمای ساختمان با ما تماس بگیرید. تیم حرفه ای نماشویی ساختمان با حضور در محل و مشاوره رایگان، راهنمایی لازم را برای انجام کار ارائه داده و قیمت نهایی را اعلام می کند.

شرکت نماشویی ساختمان هوم سرویز

خدمات نماشویی هوم سرویز خدمات نماشویی با واترجت و شستشو انواع بناهای شیشه ای، شستشو نما سنگی و شستشو نما آجری با بهترین مواد و توسط ماهرترین افراد انجام می شود. در صورت نیاز تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست کنید تا متخصصین ما جهت ارائه توضیحات و اعلام قیمت شستشوی نمای ساختمان با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

نماشویی ساختمان، آپارتمان و منزل
نماشویی برج های مسکونی، تجاری و شستشوی ساختمان های اداری
شستشوی نمای شیشه‌ای، سنگی، سیمانی، آجری، کامپوزیتی
نماشویی شیشه، آجر، سیمان، کامپوزیت و سنگ نمای ساختمان با استفاده از واترجت و واتر سندبلاست
شستشوی نمای ساختمان بدون داربست و با طناب (راپل کاری)
شستشوی نمای ساختمان با نصب داربست
سوالات متداول
روش انجام سرویس نماشویی با استفاده از داربست هست یا همیاران با طناب کار میکنند؟
شست و شو پنجره یا دیوار فقط در یک طبقه از ساختمان هم امکان پذیر است؟
من می خواهم بر روی نمای ساختمان تعمیرات پیچ و رولپلاک و یکسری خورده کاری نما انجام بدهم، این خدمات در سامانه هوم سرویز قابل انجام است؟
همیاران حوزه نماشویی بیمه هستند؟

همیاران سرویس نماشویی ساختمان

 نظرات کاربران

profile picture
behnam mahini

فوق العاده خوب بودن

profile picture
امیر آشوری

عالی بود کارشون

خدمات مرتبط

کفسابی
کفسابی
قیمت از 1,000,000 الی 7,280,000 تومان
نظافت راه پله و مشاعات
نظافت راه پله و مشاعات
قیمت از 170,000 الی 205,000 تومان
نظافت و شستشوی استخر
نظافت و شستشوی استخر
قیمت از 2,500,000 الی 9,000,000 تومان
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما
در حال بروزرسانی قیمت