user
نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان

از 2072 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نقاشی ساختمان در تابستان 1401 چقدر است؟

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی روی رنگ با مصالح(متر مربع)

37,000 الی 49,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)

30,000 الی 37,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی روی گچ با مصالح(متر مربع)

43,000 الی 55,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی روی گچ بدون مصالح(متر مربع)

40,000 الی 45,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک روی رنگ با مصالح(متر مربع)

35,000 الی 41,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)

30,000 الی 36,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک روی گچ با مصالح(متر مربع)

37,000 الی 46,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک روی گچ بدون مصالح(متر مربع)

29,000 الی 36,000 تومان

قیمت کنیتکس (متر مربع)

30,000 الی 38,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک روی رنگ​ با مصالح(متر مربع)

35,000 الی 43,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک روی رنگ​ بدون مصالح(متر مربع)

30,000 الی 36,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک روی گچ​ با مصالح(متر مربع)

35,000 الی 46,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک روی گچ​ بدون مصالح(متر مربع)

30,000 الی 38,000 تومان

قیمت مولتی کالر(زیر کاری رنگ پلاستیک)​ با مصالح(متر مربع)

42,000 الی 53,000 تومان

قیمت مولتی کالر(زیر کاری رنگ روغن)​ با مصالح(متر مربع)

37,000 الی 50,000 تومان

قیمت اجرای بلکا با مصالح(متر مربع)

35,000 الی 45,000 تومان

قیمت رنگ کاری سطح چوبی

توافقی

قیمت رنگ کاری سطوح آهنی

توافقی

قیمت روغنی ​نرده های راه پله

توافقی

قیمت ضد زنگ با تمیز کاری(متر مربع)

22,000 الی 40,000 تومان

قیمت خرده کاری

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

نقاشی ساختمان متری چنده؟

یکی از کم هزینه ترینراهکارها برای تغییر در فضای داخلی منزل نقاشی خانه است. قیمتنقاشی ساختمان نسبت به سایر اقدامات به صرفه تر است. رنگ آمیزی دیوارموجب از بین رفتن ایرادات دیوارها و سقف خانه و همچنین زیباسازی فضای مورد نظر می شود.البته خدمات نقاشی ساختمان بسیار متنوع هستند و عوامل زیادیبر هزینه نقاشی ساختمان تاثیرگذارند. در ادامه به معرفی انواعروش های رنگ آمیزی ساختمان مسکونی و عوامل موثر بر قیمتنقاشی ساختمان با مصالح و غیره می پردازیم.

رنگ کردن اتاق با رنگ روغن

در صورتی که مایلبه نقاشی ساختمان مدرن هستید و می خواهید رنگتان از ماندگاریبیشتری برخوردار باشد، رنگ روغن بهترین گزینه است. اجرای رنگ روغن ساختمانو رنگ کردن دیوار با رنگ روغنی از مقاومت بالایی برخوردار بوده وهمچنین قابل شستشو می باشد. مهمترین موضوع قبل از نقاشی ساختمان با رنگروغن، زیرسازی دیوار است. زیرا رنگ کردن اتاق با رنگ روغن پوشانندگیچندانی ندارد. قیمت رنگ روغنی نیز نسبت به سایر موارد اندکیبالاتر است.

رنگ پلاستیک خانه

استفاده از رنگپلاستیک برای رنگ کردن دیوار و سقف مورد پرطرفدارتری است. قیمت رنگپلاستیک اولین مورد برای جذب مشتریان است. زیرا قیمت رنگ پلاستیک نسبتبه سایر روش ها بسیار مناسب تر است. تنوع رنگی در این نوع رنگ آمیزی ساختمانبسیار زیاد می باشد و می توان از رنگ های متنوع برای نقاشی دیوار و نقاشیسقف استفاده نمود. انواع نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری بارنگ پلاستیک اجرا می شود. رنگ کردن دیوار با رنگ پلاستیک دارایقدرت پوشانندگی بالایی است و در مدت زمان کوتاه تر انجام می شود.

رنگ مولتی کالر

استفاده از مولتیکالر بیشتر جنبه تزئینی دارد. در مولتی کالر از ترکیب چند رنگ پاششی دربستر رنگ مشخصی مانند کرم، سفید و یا حتی آبی استفاده می شود. مولتی کالر قدرتپوشانندگی بالایی دارد و تا حدی قابل شستشو است. از مزایای دیگر مولتی کالر آنتیاستاتیک بودن آن است. اگر می خواهید دیوارها گرد و غبار را جذب نکنند بهتر است رنگآمیزی ساختمان با مولتی کالر را انتخاب کنید.

رنگ آکریلیک

رنگ آکریلیک از نمونههای جدید در رنگ آمیزی ساختمان به شمار می آیند. رنگ آکریلیکساختمان پایه آب است. یعنی بعد از رنگ آمیزی خانه بااکریلیک ، بوی تند ایجاد نمی شود. این رنگها در سه مدل مات، براق و نیمه براقموجود هستند. همچنین نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک به علت خاصیتضد آب بودن آنها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

چگونه رنگ نقاشی ساختمان را انتخاب کنیم؟

قبل از شروعبه نقاشی خانه باید به درک کاملی از مکان خود برسید. منظور از درک کاملاین است که باید بزرگ یا کوچک بودن اتاق خواب، نورگیری اتاق، میزان بلند بودنسقف و نوع کاربری اتاق توجه کنید. سپس طرح را انتخاب کنید و در نهایتبه رنگ آمیزی منزل بپردازید.

انتخاب رنگ سقفخانه

رنگ سفید یکی از رنگهای تضمین شده و فراگیر برای نقاشی سقف خانه است. حتما سقف سفید رنگ را دراکثر خانه ها دیده اید. خیلی ها به دلیل سختی رنگ آمیزی سقف منزل هیچگاهسقف را رنگ نمی کنند و گچ سفید رنگ تنها پوشش سقف است. خیلی ها هم که اهل ریسکنیستند و می خواهند یک کار بی دردسر را تمام کنند. برای اینکه تغییر زیادی دردکوراسیون منزل ایجاد شود می توانید با هزینه ای اندک رنگ سقف را تغییر دهید. هررنگی به جز سفید می تواند فضای خانه را متحول کند. البته رنگ سفید سقف هم مزایاییدارد که نمی توان نادیده گرفت.

آموزش رنگ آمیزی دیوار در ۱۰ مرحله کوتاه و مفید

خیلی از افراد درفضای وب به دنبال آموزش رنگ زدن اتاق هستند. رنگ آمیزی دیواربر روی هر سطحی مانند گچ و کناف قابل انجام است. نقاشیخانه پس از رفع نم دیوار و ترمیم ترکیدگی لوله ها ضروری است. قبل از شروع آموزشرنگ کردن اتاق ابتدا باید زیرسازی های لازم انجام شود. برای پوشاندن درزها و سوراخها باید بتونه کاری شود. به دو صورت می توانید اقدام به رنگ کردن خانه کنید. رنگآمیزی ساختمان با غلطک و رنگ آمیزی ساختمان با قلمو. قبل از اینکه رنگکردن را شروع کنید، همه بتونه کاری ها باید با سنباده صاف و یک دست شوند.زیرا سطوح ناهموار و وجود ترک های دیوار و فرو رفتگی ها مانعانجام کار می شوند. برای آموزش نقاشیساختمان با غلطک باید 10 مرحله زیر انجام شود.

 1. تمیز کردنسطح دیوار
 2. یک دستروغن الیف
 3. بتونهکاری با کاردک
 4. سمبادهزنی
 5. اجرای آستراولیه
 6. لکه گیریبا ابر یا قلمو
 7. سمبادهکاری مجدد
 8. اجرای آستردوم
 9. اجرای آسترسوم

10. نقاشی ورنگ آمیزی دیوار یا سقف در مرحله آخر

رنگ کردن دیوار گچی

رنگ زدن دیوارگچی و رنگ نخورده با دیوارهای رنگ شده تفاوت دارد. نمی توان مستقیماً رنگمورد نظر را بر روی دیوار گچی در ساختمان های نوساز به کار برد. ابتدا بایستیدیوارهای گچی روغنکاری شود برای این منظور می توان از روغن الیف استفاده کرد.

لوازم مورد نیاز برای خدمات نقاشی ساختمان چیست؟

برای شروع به نقاشیساختمان با غلطک به ابر و قلمو در سایزهای مختلف برای درزگیری هانیاز دارید. به وسایل دیگری مانند چهارپایه یا نردبانبرای رنگ آمیزی سقف و نقاشی دیوار بلند نیز نیاز پیدا خواهیدکرد. سطل مخصوص ترکیب رنگ برای اجرای طرح نقاشیساختمان نیز از لوازم و وسایل مورد نیاز است.

هزینه نقاشی ساختمان با توجه به مساحت تعیین می شود

تعرفه نقاشی ساختمان بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. بهطور معمول قیمت نقاشی ساختمان با مصالح یا بدونمصالح بر اساس متر مربع اعلام می شود. متراژ فضای مورد نظر یکی از اصلیترین مولفه های تاثیرگذار بر هزینه نقاشی ساختمان است. نقاشی ورنگ آمیزی فضای بزرگ‌تر نیاز به زمان بیشتری دارد و نیروی کار بیشتری نیز بایدمشغول به کار شوند و به طبع اجرت نقاشی ساختمان و نرخرنگ آمیزی ساختمان نیز بیشتر می شود.

برای تعیین دقیقمساحت می توانید طول دیوار را درعرض دیوار ضرب کنید، از کف تا سقف اتاق را اندازهگیری کنید. این اندازه گیری را برای همه دیوارها و اتاق ها انجام دهید و مجموع رابا هم جمع کنید. با استفاده از یک متر و ماشین حساب می توان به سادگی متراژ رامحاسبه کرد. مورد بعدی نقش مصالحدر برآورد قیمت هر متر نقاشی رنگ پلاستیک یا روغن است. به طور مثالمواردی مانند روغن الیف و بتونه مورد نیاز بر نرخ نقاشی ساختمان موثرهستند. دستمزد نقاش ساختمان نیز یک مبحث جداست که به صورت مجزابرای هر فرد نقاش متفاوت است. بعضی از افراد به علت سوابق خود و میزان مهارتخود قیمت نقاشی ساختمان متری و نرخ رنگ آمیزی ساختمان رابه صورت دلبخواهی تعیین می کنند. البته که نقاش ساختمان ماهر بهعلت کار بی عیب و نقصی که تحویل می دهند اجرت بالاتری را برای هر متر نقاشی طلب میکنند. نوع رنگ مورد بعدی است که تغییر دهنده ی قیمت است که موارد زیر نمونه هاییاز آنها هستند.

قیمت نقاشی خانهبا رنگ روغنی

رنگ روغنی از پر مصرفترین و قدیمی ترین نوع رنگ در نقاشی ساختمان است که همیشه طرفدارداشته و دارد. اگر زیرسازی مناسب انجام شود رنگ روغنی سالیان زیادی با کیفیت باقیمی ماند. قیمت رنگ روغنی نسبت به طول عمر بالای آن امتیاز برتراین رنگ است. در نظر داشته باشید که نقاشی منزل مسکونی با رنگروغن با تولید بوی ناخوشایند رنگ همراه است. البته زیر سازی رنگ روغن بسیار زمانبر است به همین علت اجرت نقاشی خانه با رنگ روغن از رنگمعمولی بالاتر است.

قیمت نقاشی خانهپلاستیک

ماده اصلی رنگپلاستیک ساختمانی لاتکس است و ۲ نوع متداول رنگ تمام پلاستیک و رنگ نیم پلاستیک دربازار عرضه شده است.. معمولا برای رنگ آمیزی سقف منزل ازرنگ پلاستیک استفاده می شود. قیمت نقاشی سقف خانه با رنگ پلاستیک برحسب متر مربع اعلام می شود و بستگی به متراژ فضای نقاشی شده دارد. اجرت نقاشیساختمان برای رنگ پلاستیک کمتر از نقاشی دیوار با رنگ روغنی است.

قیمت نقاشی منزلو اجرای رنگ اکریلیک

استفاده از رنگاکریلیک در رنگ آمیزی منزل، قدمت کمتری از رنگ روغنی و پلاستیک دارد. معمولا دراجرای خدمات نقاشی ساختمان مدرن از رنگ آکریلیک که تنوع رنگیبالایی دارند، استفاده می شود. معمولا برای نقاشی داخل خانه از رنگآکریلیک و رنگ روغن استفاده می شود. قیمت نقاشی خانه با رنگاکریلیک و رنگ روغن تقریبا یکسان است.

هزینه نقاشیساختمان با رنگ مولتی کالر

دستمزد نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کار بیش از رنگ پلاستیکاست. مولتی کالر از جمله خدمات نقاشی ساختمان مدرن محسوب میشود. که دکوراتیوها برای زیباسازی منازل مسکونی لوکس از ان استفاده می کنند. دستمزدنقاش ساختمان برای اجرای تمیز مولتی کالر اندکی بیشتر است. این رنگ برروی سطوح بدون زیرسازی اجرا می شود و تنها یک لایه مولتی کالر برای پوشش سطحکافیست.

نرخ نقاشیساختمان در سطوح مختلف متفاوت است!

زبر یا صاف بودندیوار یکی از مهم ترین عواملی است که هزینه نقاشی ساختمان راتغییر می دهد. برای نقاشی دیوار با بافت زبر و ناهموار، رنگ بیشتری مصرف می شود.پس قیمت با دیوارهای نا هموار بیشتر از دیوارهای صاف و هموار است. دراین مورد دستمزد، تعرفه نقاشی ساختمان و اجرت نقاشی ساختمان نیزبیشتر می شود.

نقاشی ساختمان ساده شامل چه مراحلی است؟

نقاشی ساختمان ساده در کل شامل چند مرحله ثابت است که درادامه بیشتر توضیح می دهیم.

 • زیرسازی وبتونه کاری . جهت رفت تمام نواقص و برآمدگی ها اقدام به بتونه کاری دیوار و سقف میکنند.
 • نقاشی سقف.. نقاشی سقف با غلطک انجام می شود.
 • رنگ آمیزیدیوار. در گذشته نقاشی دیوار با قلمو انجام می شد که پروسه ای زمانبرتر بوده است.سپس رنگ آمیزی دیوار با غلطک و رنگ آمیزی دیوار با شابلون نیزروی کار آمد که موجب سرعت در انجام کار شد.

رنگ آمیزی دیوارها و سقف منزل با قیمت مناسب در هوم سرویز

در صورتی که مایلیددیوارها و سقف آپارتمان قدیمی را با مناسب ترین هزینه وبهترین کیفیت کاملا نو و زیبا کنید و نیاز به نقاش ساختمان پیدا کردید. ازسایت نقاشی منزل هوم سرویز و نمونه و مدل کارهایاستادکاران هوم سرویز بازدید کنید. کارشناسان ما با بازدید از محل و ارائه بهترینهزینه با استفاده از بهترین رنگ های موجود در بازار آماده خدمات رسانی به تمامیمشتریان خود هستند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نقاشی ساختمان و همچنین ارایه خدمات خدمات نقاشی منزل، شرکت، محل کار، مغازه و غیره نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات نقاشی ارائه می دهد که شامل نقاشی نمای سیمانی، بتنی، آجری، سنگی و ..., نقاشی درب حیاط آهنی ساده, رنگ آمیزی دیوار و سقف پارکینگ , پتینه کاری و ایجاد بافت به وسیله‌ی خمیر تکسچر و خمیر پتینه , اجرای رنگ پوششی بلکا در منزل، اداره جات و سالن ها می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نقاشی ساختمان

خدمات نقاشی منزل، شرکت، محل کار، مغازه و غیره

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

نقاشی خانه با رنگ روغن

رنگ آمیزی سقف منزل

نقاشی ساختمان با غلطک، شابلون و پیستوله رنگ

نقاشی و اجرای رنگ اکریلیک

رنگ آمیزی منزل با رنگ مولتی کالر

بتونه‌کاری، سمباده‌زنی و زیرسازی دیوار و سقف

نظرات کاربران

profile picture
محمد ایرایی
1 روز پیش |محمد قضایی

بسیار تمیزکار و عالی بودند متشکرم

profile picture
ناصر حقیقی پور

بسیار با اخلاق بودن در کار

شرایط خدمات نقاشی ساختمان

چنانچه مشتری نیاز به همفکری و یا تهیه جنس مناسب توسط همیار باشد، همیار در صورت تهیه می بایست فاکتور نهایی خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار موظف می باشد پس از اتمام کار محیط را به صورت کامل تمیز نموده و به مشتری تحویل نماید.

درتعیین قیمت نقاشی ساختمان، نوع رنگ مورد استفاده (روغنی، پلاستیک، مولتی کالر، اکریلیک) و متراژ ساختمان و نوع زیرکاری ساختمان( گچ، رنگ یا کاغذ دیواری) تعیین کننده است.

همیار می بایست حداقل دو یا سه بار(بستگی به غلظت رنگ و سطحی که قرار است رنگ آمیزی روی آن صورت گیرد) سطوح مورد نظر را نقاشی کند.

برای سهولت در نقاشی به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع کار، محیط را خالی نموده و وسایل خود را بسته بندی نمایید.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نظافت منزل
نظافت منزل
قیمت از 230,000 الی 330,000 تومان
قالیشویی
قالیشویی
قیمت از 305,000 الی 707,000 تومان
نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری
قیمت از 310,000 الی 3,800,000 تومان
پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار
پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار
در حال بروزرسانی قیمت

خدمات نقاشی ساختمان در این شهرها ارائه می شود:

نقاشی ساختمان تهران
نقاشی ساختمان کرج
نقاشی ساختمان شیراز
نقاشی ساختمان مشهد