نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان

از 2102 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نقاشی ساختمان در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی روی رنگ با مصالح(متر مربع)

37,000 الی 49,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)

30,000 الی 37,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی روی گچ با مصالح(متر مربع)

43,000 الی 55,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی روی گچ بدون مصالح(متر مربع)

40,000 الی 45,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک روی رنگ با مصالح(متر مربع)

35,000 الی 41,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)

30,000 الی 36,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک روی گچ با مصالح(متر مربع)

37,000 الی 46,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک روی گچ بدون مصالح(متر مربع)

29,000 الی 36,000 تومان

قیمت کنیتکس (متر مربع)

30,000 الی 38,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک روی رنگ​ با مصالح(متر مربع)

35,000 الی 43,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک روی رنگ​ بدون مصالح(متر مربع)

30,000 الی 36,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک روی گچ​ با مصالح(متر مربع)

35,000 الی 46,000 تومان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک روی گچ​ بدون مصالح(متر مربع)

30,000 الی 38,000 تومان

قیمت مولتی کالر(زیر کاری رنگ پلاستیک)​ با مصالح(متر مربع)

42,000 الی 53,000 تومان

قیمت مولتی کالر(زیر کاری رنگ روغن)​ با مصالح(متر مربع)

37,000 الی 50,000 تومان

قیمت اجرای بلکا با مصالح(متر مربع)

35,000 الی 45,000 تومان

قیمت رنگ کاری سطح چوبی

توافقی

قیمت رنگ کاری سطوح آهنی

توافقی

قیمت روغنی ​نرده های راه پله

توافقی

قیمت ضد زنگ با تمیز کاری(متر مربع)

22,000 الی 40,000 تومان

قیمت خرده کاری

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

نقاشی ساختمان

یکی از کم هزینه ترین راهکارها برای تغییر در فضای داخلی منزل نقاشی ساختمان است. قیمت نقاشی ساختمان نسبت به سایر اقدامات به صرفه تر است. رنگ آمیزی دیوار موجب از بین رفتن ایرادات دیوارها و سقف خانه و همچنین زیباسازی فضای مورد نظر می شود. البته خدمات نقاشی ساختمان بسیار متنوع هستند و عوامل زیادی بر هزینه نقاشی ساختمان تاثیرگذارند. در ادامه به معرفی انواع روش های رنگ آمیزی ساختمان مسکونی و عوامل موثر بر قیمت نقاشی ساختمان با مصالح و غیره می پردازیم.

انواع رنگ های مورد استفاده در خدمات نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ روغن

در صورتی که مایل به نقاشی ساختمان مدرن هستید و می خواهید رنگتان از ماندگاری بیشتری برخوردار باشد، رنگ روغن بهترین گزینه است. اجرای رنگ روغن ساختمان و رنگ کردن دیوار با رنگ روغنی از مقاومت بالایی برخوردار بوده و همچنین قابل شستشو می باشد. مهمترین موضوع قبل از نقاشی منزل با رنگ روغن، زیرسازی دیوار است. زیرا رنگ کردن اتاق با رنگ روغن پوشانندگی چندانی ندارد. قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی نیز نسبت به سایر موارد اندکی بالاتر است.

نقاشی منزل با رنگ پلاستیک

استفاده از رنگ پلاستیک برای رنگ کردن دیوار و سقف مورد پرطرفدارتری است. قیمت رنگ پلاستیک اولین مورد برای جذب مشتریان است. زیرا قیمت رنگ پلاستیک نسبت به سایر روش ها بسیار مناسب تر است. تنوع رنگی در این نوع رنگ آمیزی ساختمان بسیار زیاد می باشد و می توان از رنگ های متنوع برای نقاشی دیوار و نقاشی سقف خانه استفاده نمود. انواع نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری با رنگ پلاستیک اجرا می شود. رنگ کردن دیوار با رنگ پلاستیک دارای قدرت پوشانندگی بالایی است و در مدت زمان کوتاه تر انجام می شود.

نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر

استفاده از مولتی کالر بیشتر جنبه تزئینی دارد. در مولتی کالر از ترکیب چند رنگ پاششی در بستر رنگ مشخصی مانند کرم، سفید و یا حتی آبی استفاده می شود. مولتی کالر قدرت پوشانندگی بالایی دارد و تا حدی قابل شستشو است. از مزایای دیگر مولتی کالر آنتی استاتیک بودن آن است. اگر می خواهید دیوارها گرد و غبار را جذب نکنند بهتر است رنگ آمیزی ساختمان با مولتی کالر را انتخاب کنید.

رنگ آمیزی خانه با رنگ آکریلیک

رنگ آکریلیک از نمونه های جدید در رنگ آمیزی ساختمان به شمار می آیند. رنگ آکریلیک ساختمان پایه آب است. یعنی بعد از رنگ آمیزی خانه با اکریلیک، بوی تند ایجاد نمی شود. این رنگها در سه مدل مات، براق و نیمه براق موجود هستند. همچنین نقاشی ساختمانی با رنگ اکریلیک به علت خاصیت ضد آب بودن آنها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

چگونه رنگ نقاشی ساختمان را انتخاب کنیم؟

قبل از شروع به رنگ آمیزی خانه باید به درک کاملی از مکان خود برسید. منظور از درک کامل این است که باید بزرگ یا کوچک بودن اتاق خواب، نورگیری اتاق، میزان بلند بودن سقف و نوع کاربری اتاق توجه کنید. سپس طرح را انتخاب کنید و در نهایت به رنگ آمیزی منزل بپردازید.

به طور کل رنگ ها به دسته گرم و سرد تقسیم می شوند. اگر ساختمانتان نورگیر است رنگ های سرد انتخاب بهترین برای شماست و در صورت نورگیر نبودن رنگ های گرم بهتر هستند. از رنگ های تیره در فضاهای وسیع و برای رنگ کردن منزل کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید. استفاده از رنگ های تیره در نقاشی منزل به ویژه نقاشی اتاق خواب حس آرامش بیشتری به همراه دارد.

انتخاب رنگ سقف خانه

رنگ سفید یکی از رنگ های تضمین شده و فراگیر برای نقاشی سقف خانه است. حتما سقف سفید رنگ را در اکثر خانه ها دیده اید. خیلی ها به دلیل سختی رنگ آمیزی سقف منزل هیچگاه سقف را رنگ نمی کنند و گچ سفید رنگ تنها پوشش سقف است. خیلی ها هم که اهل ریسک نیستند و می خواهند یک کار بی دردسر را تمام کنند. برای اینکه تغییر زیادی در دکوراسیون منزل ایجاد شود می توانید با هزینه ای اندک رنگ سقف را تغییر دهید. هر رنگی به جز سفید می تواند فضای خانه را متحول کند. البته رنگ سفید سقف هم مزایایی دارد که نمی توان نادیده گرفت.

خدمات نقاشی ساختمان شامل چه مواردی است؟

خیلی از افراد در فضای وب به دنبال آموزش رنگ زدن اتاق هستند. رنگ آمیزی دیوار بر روی هر سطحی مانند گچ و کناف قابل انجام است. رنگ آمیزی ساختمان پس از رفع نم دیوار و ترمیم ترکیدگی لوله ها ضروری است. قبل از شروع آموزش رنگ کردن اتاق ابتدا باید زیرسازی های لازم انجام شود. برای پوشاندن درزها و سوراخ ها باید بتونه کاری شود. به دو صورت می توانید اقدام به رنگ کردن خانه کنید. نقاشی ساختمان با غلطک و نقاشی ساختمان با قلمو. قبل از اینکه رنگ کردن را شروع کنید، همه بتونه کاری ها باید با سنباده صاف و یک دست شوند. زیرا سطوح ناهموار و وجود ترک های دیوار و فرو رفتگی ها مانع انجام کار می شوند. برای آموزش نقاشی ساختمان با غلطک باید 10 مرحله زیر انجام شود.

 1. تمیز کردن سطح دیوار
 2. یک دست روغن الیف
 3. بتونه کاری با کاردک
 4. سمباده زنی
 5. اجرای آستر اولیه
 6. لکه گیری با ابر یا قلمو
 7. سمباده کاری مجدد
 8. اجرای آستر دوم و سوم
 9. رنگ دیوار و سقف در مرحله آخر

رنگ کردن دیوار گچی چگونه است؟

رنگ زدن دیوار گچی و رنگ نخورده با دیوارهای رنگ شده تفاوت دارد. نمی توان مستقیماً رنگ مورد نظر را بر روی دیوار گچی در ساختمان های نوساز به کار برد. ابتدا بایستی دیوارهای گچی روغنکاری شود برای این منظور می توان از روغن الیف استفاده کرد.

لوازم مورد نیاز برای خدمات نقاشی ساختمان چیست؟

برای شروع به نقاشی ساختمان با غلطک به ابر و قلمو در سایزهای مختلف برای درزگیری ها نیاز دارید. به وسایل دیگری مانند چهارپایه یا نردبان برای رنگ آمیزی سقف و نقاشی دیوار بلند نیز نیاز پیدا خواهید کرد. سطل مخصوص ترکیب رنگ برای اجرای طرح نقاشی ساختمان نیز از لوازم و وسایل مورد نیاز است.

قیمت نقاشی ساختمان به چه مواردی وابسته است؟

قیمت نقاشی ساختمان به موارد متعددی وابسته است. تعرفه نقاشی ساختمان در قدم اول وابسته به نوع رنگ مورد نظر است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد. قیمت رنگ کردن دیوار بر اساس نوع رنگ درخواستی تعیین می شود. مورد دیگر که بر هزینه نقاشی ساختمان تاثیر دارد طرح مورد نظر است. قطعا طرح های ساده هزینه های کمتری در پی دارند.

هزینه نقاشی ساختمان با توجه به مساحت تعیین می شود

تعرفه نقاشی ساختمان بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. به طور معمول قیمت نقاشی ساختمان با مصالح یا بدون مصالح بر اساس متر مربع اعلام می شود. متراژ فضای مورد نظر یکی از اصلی ترین مولفه های تاثیرگذار بر هزینه نقاشی ساختمان است. نقاشی و رنگ آمیزی فضای بزرگ‌تر نیاز به زمان بیشتری دارد و نیروی کار بیشتری نیز باید مشغول به کار شوند و به طبع اجرت نقاشی ساختمان و نرخ رنگ آمیزی ساختمان نیز بیشتر می شود.

قیمت نقاشی ساختمان با مصالح یا بدون مصالح و بر اساس نوع زیرسازی مورد نیاز تغییر می کند.

مورد بعدی نقش مصالح در برآورد قیمت هر متر نقاشی رنگ پلاستیک یا روغن است. به طور مثال مواردی مانند روغن الیف و بتونه مورد نیاز بر نرخ نقاشی ساختمان موثر هستند.

اجرت نقاش ساختمان

دستمزد نقاش ساختمان نیز یک مبحث جداست که به صورت مجزا برای هر فرد نقاش متفاوت است. بعضی از افراد به علت سوابق خود و میزان مهارت خود قیمت نقاشی ساختمان متری و نرخ رنگ آمیزی ساختمان را به صورت دلبخواهی تعیین می کنند. البته که نقاش ساختمان ماهر به علت کار بی عیب و نقصی که تحویل می دهند اجرت بالاتری را برای هر متر نقاشی طلب می کنند.

نوع رنگ و تکنیک رنگ آمیزی ساختمان بر قیمت نقاشی ساختمان تاثیر دارد

قیمت ساختمان متری چند؟ برای پاسخ به این سوال تنها با انتخاب نوع رنگ و نحوه رنگ کاری ساختمان تعیین می شود که در ادامه بیشتر توضیح داده می شود.

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

قیمت رنگ روغنی نسبت به طول عمر بالای آن امتیاز برتر این رنگ است. زیر سازی رنگ روغن بسیار زمان بر است به همین علت اجرت نقاشی منزل با رنگ روغن از رنگ معمولی بالاتر است.

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

معمولا برای رنگ آمیزی سقف منزل از رنگ پلاستیک استفاده می شود. قیمت نقاشی سقف خانه با رنگ پلاستیک بر حسب متر مربع اعلام می شود و بستگی به متراژ فضای نقاشی شده دارد. اجرت نقاشی ساختمان برای رنگ پلاستیک کمتر از نقاشی دیوار با رنگ روغنی است.

قیمت نقاشی منزل با رنگ اکریلیک

معمولا برای نقاشی داخل خانه از رنگ آکریلیک و رنگ روغن استفاده می شود. قیمت نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک و رنگ روغن تقریبا یکسان است.

هزینه نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر

دستمزد نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کار بیش از رنگ پلاستیک است. دستمزد نقاش ساختمان برای اجرای تمیز مولتی کالر اندکی بیشتر است. این رنگ بر روی سطوح بدون زیرسازی اجرا می شود و تنها یک لایه مولتی کالر برای پوشش سطح کافیست.

نرخ نقاشی ساختمان در سطوح مختلف متفاوت است!

زبر یا صاف بودن دیوار یکی از مهم ترین عواملی است که هزینه نقاشی ساختمان را تغییر می دهد. برای نقاشی دیوار با بافت زبر و ناهموار، رنگ بیشتری مصرف می شود. پس قیمت نقاشی ساختمان با دیوارهای ناهموار بیشتر از دیوارهای صاف و هموار است. در این مورد دستمزد، تعرفه نقاشی ساختمان و قیمت نقاشی ساختمان نیز بیشتر می شود.

نقاشی ساختمان ساده شامل چه مراحلی است؟

نقاشی ساختمان ساده در کل شامل چند مرحله ثابت است که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

 • زیرسازی و بتونه کاری. جهت رفت تمام نواقص و برآمدگی ها اقدام به بتونه کاری دیوار و سقف می کنند.
 • نقاشی سقف .. نقاشی سقف با غلطک انجام می شود.
 • رنگ آمیزی دیوار. در گذشته نقاشی دیوار با قلمو انجام می شد که پروسه ای زمانبرتر بوده است. سپس رنگ آمیزی دیوار با غلطک و رنگ آمیزی دیوار با شابلون نیز روی کار آمد که موجب سرعت در انجام کار شد.

نقاشی دیوار و رنگ سقف منزل را به نقاش ساختمان حرفه ای هوم سرویز بسپارید

در صورتی که مایلید دیوارها و سقف آپارتمان قدیمی را با مناسب ترین هزینه و بهترین کیفیت کاملا نو و زیبا کنید و نیاز به نقاش ساختمان پیدا کردید. با ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز متخصصین ما با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را بهترین رنگ های موجود در بازار و قیمت نقاشی ساختمان در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نقاشی ساختمان و همچنین ارایه خدمات خدمات نقاشی ساختمان نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات نقاشی ارائه می دهد که شامل نقاشی نمای ساختمان, نقاشی درب حیاط, نقاشی راه پله دیوار , پتینه کاری ساختمان, اجرای بلکا دیوار می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نقاشی ساختمان

خدمات نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

نقاشی خانه با رنگ روغن

رنگ آمیزی سقف منزل

نقاشی ساختمان با غلطک، شابلون و پیستوله رنگ

نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

رنگ آمیزی منزل با رنگ مولتی کالر

بتونه‌کاری، سمباده‌زنی و زیرسازی دیوار و سقف

نظرات کاربران

profile picture
الهام مقدم پور

خیلی خیلی انسان مودبی بودند وخیلی منصف بودند و کارشونو عالی انجام دادند ممنونم

profile picture
محمد ایرایی

بسیار تمیزکار و عالی بودند متشکرم

profile picture
ناصر حقیقی پور

بسیار با اخلاق بودن در کار

شرایط خدمات رنگ کاری ساختمان با نقاش ساختمان حرفه ای

چنانچه مشتری نیاز به همفکری و یا تهیه جنس مناسب توسط همیار باشد، همیار در صورت تهیه می بایست فاکتور نهایی خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار موظف می باشد پس از اتمام کار محیط را به صورت کامل تمیز نموده و به مشتری تحویل نماید.

درتعیین قیمت نقاشی ساختمان، نوع رنگ مورد استفاده (روغنی، پلاستیک، مولتی کالر، اکریلیک) و متراژ ساختمان و نوع زیرکاری ساختمان( گچ، رنگ یا کاغذ دیواری) تعیین کننده است.

همیار می بایست حداقل دو یا سه بار(بستگی به غلظت رنگ و سطحی که قرار است رنگ آمیزی روی آن صورت گیرد) سطوح مورد نظر را نقاشی کند.

برای سهولت در نقاشی به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع کار، محیط را خالی نموده و وسایل خود را بسته بندی نمایید.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نظافت منزل
نظافت منزل
قیمت از 240,000 الی 330,000 تومان
قالیشویی
قالیشویی
قیمت از 371,000 الی 785,000 تومان
نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری
قیمت از 700,000 الی 4,200,000 تومان
پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار
پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار
قیمت از 6,300,000 الی 6,300,000 تومان

خدمات نقاشی ساختمان در این شهرها ارائه می شود: