banner

نقاشی ساختمان

از 1989 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی منزل

قیمت روغنی روی رنگ با مصالح(متر مربع)

35,000 الی 45,000 تومان

قیمت روغنی روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)

28,000 الی 35,000 تومان

قیمت روغنی روی گچ با مصالح(متر مربع)

40,000 الی 49,000 تومان

قیمت روغنی روی گچ بدون مصالح(متر مربع)

38,000 الی 42,000 تومان

قیمت پلاستیک روی رنگ با مصالح(متر مربع)

33,000 الی 38,000 تومان

قیمت پلاستیک روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)

28,000 الی 33,000 تومان

قیمت پلاستیک روی گچ با مصالح(متر مربع)

35,000 الی 43,000 تومان

قیمت پلاستیک روی گچ بدون مصالح(متر مربع)

27,000 الی 33,000 تومان

قیمت کنیتکس (متر مربع)

28,000 الی 35,000 تومان

قیمت اکریلیک روی رنگ​ با مصالح(متر مربع)

33,000 الی 40,000 تومان

قیمت اکریلیک روی رنگ​ بدون مصالح(متر مربع)

28,000 الی 33,000 تومان

قیمت اکریلیک روی گچ​ با مصالح(متر مربع)

33,000 الی 43,000 تومان

قیمت اکریلیک روی گچ​ بدون مصالح(متر مربع)

28,000 الی 35,000 تومان

قیمت مولتی کالر(زیر کاری رنگ پلاستیک)​ با مصالح(متر مربع)

40,000 الی 49,000 تومان

قیمت مولتی کالر(زیر کاری رنگ روغن)​ با مصالح(متر مربع)

35,000 الی 47,000 تومان

قیمت بلکا با مصالح(متر مربع)

33,000 الی 42,000 تومان

قیمت رنگ کاری سطح چوبی

توافقی

قیمت رنگ کاری سطوح آهنی

توافقی

قیمت روغنی ​نرده های راه پله

توافقی

قیمت ضد زنگ با تمیز کاری(متر مربع)

19,000 الی 35,000 تومان

قیمت خرده کاری

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط خدمات نقاشی ساختمان

چنانچه مشتری نیاز به همفکری و یا تهیه جنس مناسب توسط همیار باشد، همیار در صورت تهیه می بایست فاکتور نهایی خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار موظف می باشد پس از اتمام کار محیط را به صورت کامل تمیز نموده و به مشتری تحویل نماید.

درتعیین قیمت نقاشی ساختمان، نوع رنگ مورد استفاده (روغنی، پلاستیک، مولتی کالر، اکریلیک) و متراژ ساختمان و نوع زیرکاری ساختمان( گچ، رنگ یا کاغذ دیواری) تعیین کننده است.

همیار می بایست حداقل دو یا سه بار(بستگی به غلظت رنگ و سطحی که قرار است رنگ آمیزی روی آن صورت گیرد) سطوح مورد نظر را نقاشی کند.

برای سهولت در نقاشی به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع کار، محیط را خالی نموده و وسایل خود را بسته بندی نمایید.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

نقاشی ساختمان متری چنده؟

یکی از کم هزینه ترین راهکارها برای تغییر در فضای داخلی منزل نقاشی خانه است. قیمت نقاشی ساختمان نسبت به سایر اقدامات به صرفه تر است. رنگ آمیزی دیوار موجب از بین رفتن ایرادات دیوارها و سقف خانه و همچنین زیباسازی فضای مورد نظر می شود. البته خدمات نقاشی ساختمان بسیار متنوع هستند و عوامل زیادی بر هزینه نقاشی ساختمان تاثیرگذارند. در ادامه به معرفی انواع روش های رنگ آمیزی ساختمان مسکونی و عوامل موثر بر قیمت نقاشی ساختمان با مصالح و غیره می پردازیم.

رنگ کردن اتاق با رنگ روغن

در صورتی که مایل به نقاشی ساختمان مدرن هستید و می خواهید رنگتان از ماندگاری بیشتری برخوردار باشد، رنگ روغن بهترین گزینه است. اجرای رنگ روغن ساختمان و رنگ کردن دیوار با رنگ روغنی از مقاومت بالایی برخوردار بوده و همچنین قابل شستشو می باشد. مهمترین موضوع قبل از نقاشی ساختمان با رنگ روغن، زیرسازی دیوار است. زیرا رنگ کردن اتاق با رنگ روغن پوشانندگی چندانی ندارد. قیمت رنگ روغنی نیز نسبت به سایر موارد اندکی بالاتر است.

رنگ پلاستیک خانه

استفاده از رنگ پلاستیک برای رنگ کردن دیوار و سقف مورد پرطرفدارتری است. قیمت رنگ پلاستیک اولین مورد برای جذب مشتریان است. زیرا قیمت رنگ پلاستیک نسبت به سایر روش ها بسیار مناسب تر است. تنوع رنگی در این نوع رنگ آمیزی ساختمان بسیار زیاد می باشد و می توان از رنگ های متنوع برای نقاشی دیوار و نقاشی سقف استفاده نمود. انواع نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری با رنگ پلاستیک اجرا می شود. رنگ کردن دیوار با رنگ پلاستیک دارای قدرت پوشانندگی بالایی است و در مدت زمان کوتاه تر انجام می شود.

رنگ مولتی کالر

استفاده از مولتی کالر بیشتر جنبه تزئینی دارد. در مولتی کالر از ترکیب چند رنگ پاششی در بستر رنگ مشخصی مانند کرم، سفید و یا حتی آبی استفاده می شود. مولتی کالر قدرت پوشانندگی بالایی دارد و تا حدی قابل شستشو است. از مزایای دیگر مولتی کالر آنتی استاتیک بودن آن است. اگر می خواهید دیوارها گرد و غبار را جذب نکنند بهتر است رنگ آمیزی ساختمان با مولتی کالر را انتخاب کنید.

رنگ آکریلیک

رنگ آکریلیک از نمونه های جدید در رنگ آمیزی ساختمان به شمار می آیند. رنگ آکریلیک ساختمان پایه آب است. یعنی بعد از رنگ آمیزی خانه با اکریلیک ، بوی تند ایجاد نمی شود. این رنگها در سه مدل مات، براق و نیمه براق موجود هستند. همچنین نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک به علت خاصیت ضد آب بودن آنها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

چگونه رنگ نقاشی ساختمان را انتخاب کنیم؟

قبل از شروع به نقاشی خانه باید به درک کاملی از مکان خود برسید. منظور از درک کامل این است که باید بزرگ یا کوچک بودن اتاق خواب، نورگیری اتاق، میزان بلند بودن سقف و نوع کاربری اتاق توجه کنید. سپس طرح را انتخاب کنید و در نهایت به رنگ آمیزی منزل بپردازید.

انتخاب رنگ سقف خانه

رنگ سفید یکی از رنگ های تضمین شده و فراگیر برای نقاشی سقف خانه است. حتما سقف سفید رنگ را در اکثر خانه ها دیده اید. خیلی ها به دلیل سختی رنگ آمیزی سقف منزل هیچگاه سقف را رنگ نمی کنند و گچ سفید رنگ تنها پوشش سقف است. خیلی ها هم که اهل ریسک نیستند و می خواهند یک کار بی دردسر را تمام کنند. برای اینکه تغییر زیادی در دکوراسیون منزل ایجاد شود می توانید با هزینه ای اندک رنگ سقف را تغییر دهید. هر رنگی به جز سفید می تواند فضای خانه را متحول کند. البته رنگ سفید سقف هم مزایایی دارد که نمی توان نادیده گرفت.

آموزش رنگ آمیزی دیوار در ۱۰ مرحله کوتاه و مفید

خیلی از افراد در فضای وب به دنبال آموزش رنگ زدن اتاق هستند. رنگ آمیزی دیوار بر روی هر سطحی مانند گچ و کناف قابل انجام است. نقاشی خانه پس از رفع نم دیوار و ترمیم ترکیدگی لوله ها ضروری است. قبل از شروع آموزش رنگ کردن اتاق ابتدا باید زیرسازی های لازم انجام شود. برای پوشاندن درزها و سوراخ ها باید بتونه کاری شود. به دو صورت می توانید اقدام به رنگ کردن خانه کنید. رنگ آمیزی ساختمان با غلطک و رنگ آمیزی ساختمان با قلمو. قبل از اینکه رنگ کردن را شروع کنید، همه بتونه کاری ها باید با سنباده صاف و یک دست شوند. زیرا سطوح ناهموار و وجود ترک های دیوار و فرو رفتگی ها مانع انجام کار می شوند. برای آموزش نقاشی ساختمان با غلطک باید 10 مرحله زیر انجام شود.

 1. تمیز کردن سطح دیوار
 2. یک دست روغن الیف
 3. بتونه کاری با کاردک
 4. سمباده زنی
 5. اجرای آستر اولیه
 6. لکه گیری با ابر یا قلمو
 7. سمباده کاری مجدد
 8. اجرای آستر دوم
 9. اجرای آستر سوم

10. نقاشی و رنگ آمیزی دیوار یا سقف در مرحله آخر

رنگ کردن دیوار گچی

رنگ زدن دیوار گچی و رنگ نخورده با دیوارهای رنگ شده تفاوت دارد. نمی توان مستقیماً رنگ مورد نظر را بر روی دیوار گچی در ساختمان های نوساز به کار برد. ابتدا بایستی دیوارهای گچی روغنکاری شود برای این منظور می توان از روغن الیف استفاده کرد.

لوازم مورد نیاز برای خدمات نقاشی ساختمان چیست؟

برای شروع به نقاشی ساختمان با غلطک به ابر و قلمو در سایزهای مختلف برای درزگیری ها نیاز دارید. به وسایل دیگری مانند چهارپایه  یا نردبان برای رنگ آمیزی سقف و نقاشی دیوار بلند نیز نیاز پیدا خواهید کرد. سطل مخصوص ترکیب رنگ برای اجرای طرح نقاشی ساختمان نیز از لوازم و وسایل مورد نیاز است.

هزینه نقاشی ساختمان با توجه به مساحت تعیین می شود

تعرفه نقاشی ساختمان بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. به طور معمول قیمت نقاشی ساختمان با مصالح یا بدون مصالح  بر اساس متر مربع اعلام می شود. متراژ فضای مورد نظر یکی از اصلی ترین مولفه های تاثیرگذار بر هزینه نقاشی ساختمان است. نقاشی و رنگ آمیزی فضای بزرگ‌تر نیاز به زمان بیشتری دارد و نیروی کار بیشتری نیز باید مشغول به کار شوند و به طبع اجرت نقاشی ساختمان و نرخ رنگ آمیزی ساختمان نیز بیشتر می شود.

برای تعیین دقیق مساحت می توانید طول دیوار را درعرض دیوار ضرب کنید، از کف تا سقف اتاق را اندازه گیری کنید. این اندازه گیری را برای همه دیوارها و اتاق ها انجام دهید و مجموع را با هم جمع کنید. با استفاده از یک متر و ماشین حساب می توان به سادگی متراژ را محاسبه کرد. مورد بعدی نقش مصالح در برآورد قیمت هر متر نقاشی رنگ پلاستیک یا روغن است. به طور مثال مواردی مانند روغن الیف و بتونه مورد نیاز بر نرخ نقاشی ساختمان موثر هستند. دستمزد نقاش ساختمان نیز یک مبحث جداست که به صورت مجزا برای هر فرد نقاش متفاوت است. بعضی از افراد به علت سوابق خود و میزان مهارت خود قیمت نقاشی ساختمان متری و نرخ رنگ آمیزی ساختمان را به صورت دلبخواهی تعیین می کنند. البته که نقاش ساختمان ماهر به علت کار بی عیب و نقصی که تحویل می دهند اجرت بالاتری را برای هر متر نقاشی طلب می کنند. نوع رنگ مورد بعدی است که تغییر دهنده ی قیمت است که موارد زیر نمونه هایی از آنها هستند.

قیمت نقاشی خانه با رنگ روغنی

رنگ روغنی از پر مصرف ترین و قدیمی ترین  نوع رنگ در نقاشی ساختمان است که همیشه طرفدار داشته و دارد. اگر زیرسازی مناسب انجام شود رنگ روغنی سالیان زیادی با کیفیت باقی می ماند. قیمت رنگ روغنی نسبت به طول عمر بالای آن امتیاز برتر این رنگ است. در نظر داشته باشید که نقاشی منزل مسکونی با رنگ روغن با تولید بوی ناخوشایند رنگ همراه است. البته زیر سازی رنگ روغن بسیار زمان بر است به همین علت اجرت نقاشی خانه با رنگ روغن از رنگ معمولی بالاتر است.

قیمت نقاشی خانه پلاستیک

ماده اصلی رنگ پلاستیک ساختمانی لاتکس است و ۲ نوع متداول رنگ تمام پلاستیک و رنگ نیم پلاستیک در بازار عرضه شده است.. معمولا برای رنگ آمیزی سقف منزل از رنگ پلاستیک استفاده می شود. قیمت نقاشی سقف خانه با رنگ پلاستیک بر حسب متر مربع اعلام می شود و بستگی به متراژ فضای نقاشی شده دارد. اجرت نقاشی ساختمان برای رنگ پلاستیک کمتر از نقاشی دیوار با رنگ روغنی است.

قیمت نقاشی منزل و اجرای رنگ اکریلیک

استفاده از رنگ اکریلیک در رنگ آمیزی منزل، قدمت کمتری از رنگ روغنی و پلاستیک دارد. معمولا در اجرای خدمات نقاشی ساختمان مدرن از رنگ آکریلیک که تنوع رنگی بالایی دارند، استفاده می شود. معمولا برای نقاشی داخل خانه از رنگ آکریلیک و رنگ روغن استفاده می شود. قیمت نقاشی خانه با رنگ اکریلیک و رنگ روغن تقریبا یکسان است.

هزینه نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر

دستمزد نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کار بیش از رنگ پلاستیک است. مولتی کالر از جمله خدمات نقاشی ساختمان مدرن محسوب می شود. که دکوراتیوها برای زیباسازی منازل مسکونی لوکس از ان استفاده می کنند. دستمزد نقاش ساختمان برای اجرای تمیز مولتی کالر اندکی بیشتر است. این رنگ بر روی سطوح بدون زیرسازی اجرا می شود و تنها یک لایه مولتی کالر برای پوشش سطح کافیست.

نرخ نقاشی ساختمان در سطوح مختلف متفاوت است!

زبر یا صاف بودن دیوار یکی از مهم ترین عواملی است که هزینه نقاشی ساختمان را تغییر می دهد. برای نقاشی دیوار با بافت زبر و ناهموار، رنگ بیشتری مصرف می شود. پس قیمت با دیوارهای نا هموار بیشتر از دیوارهای صاف و هموار است. در این مورد دستمزد، تعرفه نقاشی ساختمان و اجرت نقاشی ساختمان نیز بیشتر می شود.

نقاشی ساختمان ساده شامل چه مراحلی است؟

نقاشی ساختمان ساده در کل شامل چند مرحله ثابت است که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

 • زیرسازی و بتونه کاری . جهت رفت تمام نواقص و برآمدگی ها اقدام به بتونه کاری دیوار و سقف می کنند.
 • نقاشی سقف .. نقاشی سقف با غلطک انجام می شود.
 • رنگ آمیزی دیوار. در گذشته نقاشی دیوار با قلمو انجام می شد که پروسه ای زمانبرتر بوده است. سپس رنگ آمیزی دیوار با غلطک و رنگ آمیزی دیوار با شابلون نیز روی کار آمد که موجب سرعت در انجام کار شد.

 رنگ آمیزی دیوارها و سقف منزل با قیمت مناسب در هوم سرویز

در صورتی که مایلید دیوارها و سقف آپارتمان قدیمی را با مناسب ترین هزینه و بهترین کیفیت کاملا نو و زیبا کنید و نیاز به نقاش ساختمان پیدا کردید. از سایت نقاشی منزل هوم سرویز و نمونه و مدل کارهای استادکاران هوم سرویز بازدید کنید. کارشناسان ما با بازدید از محل و ارائه بهترین هزینه با استفاده از بهترین رنگ های موجود در بازار آماده خدمات رسانی به تمامی مشتریان خود هستند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...​

این سرویس شامل خدمات زیر است

خدمات نقاشی منزل، شرکت، محل کار، مغازه و غیره
نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک
نقاشی خانه با رنگ روغن
رنگ آمیزی سقف منزل
نقاشی ساختمان با غلطک، شابلون و پیستوله رنگ
نقاشی و اجرای رنگ اکریلیک
رنگ آمیزی منزل با رنگ مولتی کالر
بتونه‌کاری، سمباده‌زنی و زیرسازی دیوار و سقف

همیاران سرویس نقاشی ساختمان

 نظرات کاربران

profile picture
ناصر حقیقی پور

بسیار با اخلاق بودن در کار

خدمات مرتبط

نظافت منزل
نظافت منزل
قیمت از 200,000 الی 305,000 تومان
قالیشویی
قالیشویی
قیمت از 370,000 الی 761,000 تومان
نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری
قیمت از 500,000 الی 1,450,000 تومان
پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار
پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار
در حال بروزرسانی قیمت