پتینه کاری
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار

پتینه کاری

از 1230 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت پتینه کاری در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت پتینه کاری روی سقف(متر مربع)

55,000 الی 90,000 تومان

قیمت پتینه کاری روی دیوار(متر مربع)

50,000 الی 80,000 تومان

متوسط قیمت5,150,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت10,000,000 تومان

آنچه درباره پتینه کاری خواهید خواند

  • پتینه کاری چیست؟
  • آموزش پتینه کاری روی چه سطوحی ارائه می شود؟
  • پتینه کاری دیوار
  • پتینه کاری روی سقف
  • پتینه کاری روی چوب و پتینه کاری روی ام دی اف
  • انواع پتینه کاری ساختمان
  • انواع پتینه کاری سقف و دیوار با چه روش هایی انجام می شود؟
  • قیمت پتینه کاری دیوار و سقف به چه عواملی بستگی دارد؟
  • خدمات پتینه کاری دیوار و نقاشی روی سقف و دیوار را به پتینه کار ماهر هوم سرویز بسپارید

پتینه کاری چیست؟

نام پتینه در واقع ازروی کهنگی، زنگ زدگی روی فلزات چوب و سنگ گرفته شده است. هنر پتینه کاریساختمان نیز به علت سبک نزدیک خود به این موارد، اینگونه نامگذاری شدهاست. پتینه کاری روی دیوار و سقف یک تکنیک نقاشی به شمار می رود.در واقع این هنر کهنه کاری، دیوار و سقف را به شکلی هنرمندانه و بااستفاده از رنگ ها و ابزارآلات ساده، بسیار دیدنی و جذاب می کند.

در پتینهکاری ساختمان علاوه بر تغییر رنگ دیوار و سقف، بافت آنها نیز باکمک یک سری تکنیک قابل تغییر است. افرادی که به دنبال خلق آثار هنری زیبا باماندگاری بالا هستند، اغلب به اجرای پتینه دیوار و سقف فکرکرده اند. البته پتینه دیوار و سقف مانند سایر دیوار پوشش ها درسطح وسیع انجام نمی شود. بلکه در فضاهایی خاصی مانند پتینه کاری دیوار تلویزیون و پتینهکاری دیوار پذیرایی، فقط بر روی یک سمت دیوار استفاده می شود. به علت تنوعتکنیک ، این سبک روی هر سطحی مانند سیمان، کناف و غیره قابل اجرا می باشد. پتینه ساختمان از ترکیب رنگ ها باتکنیک های مختلف شروع می شود تا نقاشی دکوراتیو و اجرای ورق طلا ونقره را در بر بگیرد. همچنین پتینه و ایجاد بافت های ریز و درشت موجب میشود که نقاط ضعف دیوار مانند ترک و شکستگی ها به خوبی پوشانیده شوند. در ادامه به آموزش پتینه کاریمدرن و هزینه پتینه کاری ساختمان می پردازیم.

آموزش پتینه کاری روی چه سطوحی ارائه می شود؟

آموزش پتینه کاری و هزینهآموزش پتینه کاری مدرن امروزه متناسب با انواع متنوع متغیراست. به طوری که با مراجعه به مراکز آموزشی انواع عکس و آلبوم پتینهکاری روی سطوح مختلف را ارائه می دهند. همانطور که پیش تر بیانکردیم، پتینه یک پوشش هنری بر روی سطح دیوار و سقف است که انواع مختلفی دارد.در این روش یک رنگ به عنوان رنگ پس زمینه اصلی انتخاب می شود، که معمولا از رنگهای پلاستیک، اکرولیک یا روغنی است و سپس طرح یا نقوش درخواستی بصورت برجستهیا صاف روی رنگ زمینه اجرا می شود.

پتینه کاری دیوار

پتینه کاری دیوار ازجمله پر طرفدارترین موارد است. اجرای این هنر زیبا در دکوراسیونداخلی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. تکنیک های پتینه روی دیوار بسیارمتنوع هستند. بسته به نوع دیوار و سلیقه مشتری از طراحی و رنگآمیزی ساده شروع می شود و تا تغییر بافت دیوار و سقف در رده های بالاتر ادامهپیدا می کند. هنر پتینه کاری دیوار می تواند یک دیوار یا سقف بی روح را به یک فضای زیبا ومجلل تبدیل کند.

پتینه کاری روی سقف

در واقع پتینهکاری سقف یا کهنه کاری ، یک هنر بی انتها است. پتینهسقف در به وجود آوردن یک دکوراسیون کلاسیک و یا حتی مدرن نقش بسزایی دارد. ازانواع پتینه روی کناف را می توان به نوع پتینه سقف ساده اشارهکرد. در این مدل تنها پتینه کار از هنر رنگ و ترکیب رنگ ها در کنار هماستفاده می کند. همچنین پتینه سقف قابل ترکیب با انواع چوب در سقف نیزاست و می تواند یک فضای تاثیرگذار و البته زیبا در سبک کلاسیک ایجاد کند.نورپردازی زیبا در کنار رنگ های به کار رفته در پتینه ی سقف می تواند تکمیل کنندهی این هنر ماندگار باشد.

پتینه کاری روی چوب و پتینه کاری روی ام دی اف

همانطور که می دانیدکه بافت چوب ها با یکدیگر تفاوت دارند. در کل چوب ها را بهدو دسته نرم و سفت تقسیم بندی می شوند. در پتینه روی چوب باید به رنگپذیری چوب و به تراکم چوب توجه نمود. در پتینه کاری چوب که درواقع نوعی پوشش دهی چوب است و با استفاده از این روش چند رنگ لایه های با بافت هایمتفاوت روی چوب اجرا می شود. البته امکان پتینه کاری روی ام دی اف نیزمی باشد و می توان با استفاده از رنگ، بافت های زیبایی روی ام دی اف ایجاد نمود.

انواع پتینه کاری ساختمان

برای اجرایپتینه روی سقف معمولا از موادی مانند رنگ و چسب استفاده می‌شود. از این رو درهر سطحی که رنگ و چسب قابل اجرا باشد، پتینه کاری ساختمان نیزقابل انجام است. پتینه روی سقف‌های گچی، چوبی، فلزی، کناف کاری شده و حتی سقف ها ودیوارهای بدون تزیین نیز قابل اجرا است.

پتینه کاری دیوار به دو صورت مدرن و کلاسیک ارائه می شوند. این روش جایگزینزیبایی برای هر گونه دیوارپوش های قدیمی مانند کاغذ دیواری، نقاشی ساده و غیرهاست.

پتینه مدرن

هنر پتینه یک هنربسیار قدیمی است. در معماری های سنتی ایرانی به صورت طرح روی دیوار، سقف بااستفاده از ورق طلا و نقره انجام می گرفت. این هنر در گذر زمان در دکوراسیون داخلیمدرن نیز راه پیدا کرده است. به گونه ای که امروزه در فضاهایی که چیدمان مدرندارند نیز می توان قسمتی از فضا را به پتینه روی دیوار یا سقف اختصاصداد.

در روش اجرایپتینه روی دیوار و سقف در سبک مدرن می توان از هر وسیله ای استفاده نمود.وسایلی از قبیل پارچه، کاغذ، قلم مو یا اسفنج برای پتینه روی دیوار و سقف استفادهمی شوند. ابتدا سطح مورد نظر با یک رنگ پایه کاملا رنگ آمیزی می شود و سپس نقش ونگارهای مورد نظر روی آن اجرا می شود.

پتینه کلاسیک

اجرای پتینهکلاسیک امروزه کمتر درخواست می شود. مگر در مواردی که هدف فرد ایجادمعماری کاملا قدیمی و ایجاد سبک سنتی در فضا باشد. برای رسیدن به این هدف معمولااز برجسته کاری ها و اجرای ورق طلا و نقره استفاده می شود. در این نوع سبک معمولااز رنگ های سنگین مانند آبی درباری و طلایی نیز استفاده می شود.

انواع پتینه کاری سقف و دیوار با چه روش هایی انجام می شود؟

پتینه کاری باپارچه

برای پتینهدیوار با پارچه باید قطعه پارچه ای را لوله کرده و به محلول رنگتهیه شده بزنید و سپس پارچه مورد نظر بر روی رنگ آستری کشیده می شود. طرح هایزیبایی پتینه با ضربه زدن پارچه روی سطح دیوار ایجاد می شود.

پتینه کاری بااسفنج

پتینه دیوار با اسفنج نیز مشابه کار با پارچه است. ابتدا یک رنگزمینه یکدست زده می شود و با اسفنج نقش های زیبایی روی دیوار اجرا می شود. البتهابتدا باید رنگ های اضافی رنگ با روزنامه گرفته شود و اسفنج به صورت ضربه ای رویسطح مورد نظر زده می شود.

تکنیک رنگبرداری در پتینه دیوار

در این روش یک لایهپوشش رنگ نسبتا غلیط روی دیوار زده می شود و سپس رنگ اضافی به وسیله پارچه به صورتضربه ای گرفته می شود. سرعت عمل در این روش بسیار حائز اهمیت است و باید به سرعتقبل از اینکه خشک شود رنگ اضافه گرفته شود و نقش های زیبا به وجود می آید.

قیمت پتینه کاری دیوار و سقف به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه پتینهکاری روی سقف و دیوار به موارد زیادی بستگی دارد. اولین موردی که بر قیمتپتینه دیوار تاثیر دارد روش پتینه کاری ساختمان است. ابزارهای مورداستفاده، محل اجرا و جزییات مد نظر نیز بر قیمت پتینه کاری تاثیرگذارهستند. طبیعتا هر چه جزئیات کار بیشتر باشد، اجرای آن توسط پتینهکار سخت تر و زمان برتر خواهد بود و هزینه پتینه کاری دیوار نیزبیشتر خواهد شد. همچنین متراژ کار نیز عامل مهم دیگر بر قیمت پتینه کاریساختمان است. البته اجرای پتینه معمولا در متراژ بالا انجام نمی شود وتنها روی یک دیوار انجام می شود.

خدمات پتینه کاری دیوار و نقاشی روی سقف و دیوار را به پتینه کار ماهر هوم سرویز بسپارید

تغییرات زیبا برایهمه افراد دلچسب است. اگر در سبک معماری منزل یا محل کار خود نیاز به اجرای پتینهکاری دیوار حرفه ای دارید با هوم سرویز تماس بگیرید. اجرای پتینه سقفآشپزخانه، اتاق خواب و و پذیرایی و غیره باید بر اساس دکوراسیون داخلی و سبکمعماری سازه انجام شود. در هوم سرویز پتینه روی دیوار و سقف توسط بهترین پتینهکار انجام می شود.

اجرای این چنین تکنیکهایی نیاز به مهارت بسیار زیاد پتینه کار دارد. در غیر این صورت مطمئننا نتیجه ای که بهدنبال آن هستید را دریافت نخواهید کرد. جهت اطلاع از هزینهپتینه کاری دیوار و مشورت با متخصصین این زمینه کافیست به صورت رایگان درسامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما در کمترین زمان ممکن جهت مشاورهو ارائه نمونه کارها با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تاپایان سرویس...​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس پتینه کاری و همچنین ارایه خدمات پتینه کاری ساختمان نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات نقاشی ارائه می دهد که شامل نقاشی نمای ساختمان, نقاشی درب حیاط, نقاشی راه پله دیوار , اجرای بلکا دیوار , خدمات نقاشی ساختمان می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس پتینه کاری

پتینه کاری ساختمان

پتینه کاری روی چوب، فلز، شیشه و غیره

پتینه کاری دیوار

پتینه کاری سقف

پتینه کاری روی دیوار سیمانی، گچی و رنگ شده

پتینه کاری روی سقف پذیرایی و اتاق خواب و پتینه کاری لابی ساختمان

پتینه کاری مدرن و کلاسیک

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

profile picture
امیر مهرپویا

نیرو پیگیری بودند کار رو دنبال میکردند و از بهترین قطعات استفاده کردند ازشون صمییمانه تشکر میکنم

شرایط پتینه کاری روی سقف، ستون و دیوار

هوم سرویز افراد با تجربه و خوشنام را به شما معرفی می نماید و انتخاب همیار پس از مشاهده نمونه کارها و برآورد دقیق زمان و هزینه و ثبت قرارداد صورت می گیرد.

چنانچه نیاز به طراحی به صورت سه بعدی داشته باشید هزینه طراحی به صورت مجزا محاسبه می گردد.

چنانچه مکان مورد نظر جهت بازسازی نیاز به اخذ تاییدیه از مدیریت ساختمان یا ارگان خاصی داشته باشد، مشتری می بایست تاییدیه های لازم را اخذ نماید.

همیار ابتدا می بایست از پروژه بازدید نموده و نمونه کارها و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع مصالح و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

انتخاب طرح و سبک مورد انتظار بر عهده مشتری می باشد، همیار موظف می باشد نمونه طرح و سبک های مورد انتظار مشتری را نمایش داده و ایشان پس از انتخاب و ضمیمه نمودن طرح به قرارداد، مجوز شروع کار را به همیار بدهند.

درتعیین قیمت پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار، نوع سبک، طرح و رنگ مورد استفاده و متراژ ساختمان و نوع زیرکاری ساختمان( گچ، رنگ یا کاغذ دیواری) تعیین کننده است.

برای سهولت در انجام پتینه کاری به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع کار، محیط را خالی نموده و وسایل خود را بسته بندی نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

ساخت کتابخانه و قفسه چوبی
ساخت کتابخانه و قفسه چوبی
قیمت از 300,000 الی 10,000,000 تومان
نصب پارکت
نصب پارکت
قیمت از 400,000 الی 9,500,000 تومان
اجرا و نصب سقف کاذب
اجرا و نصب سقف کاذب
قیمت از 800,000 الی 9,000,000 تومان
ساخت کمد دیواری
ساخت کمد دیواری
قیمت از 4,500,000 الی 67,000,000 تومان