پتینه کاری
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار

پتینه کاری

از 1230 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت پتینه کاری در زمستان 1402 چقدر است؟

قیمت پتینه کاری روی سقف(متر مربع)

55,000 الی 90,000 تومان

قیمت پتینه کاری روی دیوار(متر مربع)

50,000 الی 80,000 تومان

متوسط قیمت1,500,000 تومانکمینه قیمت1,500,000 تومانبیشینه قیمت1,500,000 تومان

آنچه درباره پتینه کاری خواهید خواند

  • پتینه کاری چیست؟
  • آموزش پتینه کاری روی چه سطوحی ارائه می شود؟
  • پتینه کاری دیوار
  • پتینه کاری روی سقف
  • پتینه کاری روی چوب و پتینه کاری روی ام دی اف
  • انواع پتینه کاری ساختمان
  • انواع پتینه کاری سقف و دیوار با چه روش هایی انجام می شود؟
  • قیمت پتینه کاری دیوار و سقف به چه عواملی بستگی دارد؟
  • خدمات پتینه کاری دیوار و نقاشی روی سقف و دیوار را به پتینه کار ماهر هوم سرویز بسپارید

پتینه کاری چیست؟

نام پتینه در واقع از روی کهنگی، زنگ زدگی روی فلزات چوب و سنگ گرفته شده است. هنر پتینه کاری ساختمان نیز به علت سبک نزدیک خود به این موارد، اینگونه نامگذاری شده است. پتینه کاری روی دیوار و سقف یک تکنیک نقاشی به شمار می رود. در واقع این هنر کهنه کاری، دیوار و سقف را به شکلی هنرمندانه و با استفاده از رنگ ها و ابزارآلات ساده، بسیار دیدنی و جذاب می کند.

در پتینه کاری ساختمان علاوه بر تغییر رنگ دیوار و سقف، بافت آنها نیز با کمک یک سری تکنیک قابل تغییر است. افرادی که به دنبال خلق آثار هنری زیبا با ماندگاری بالا هستند، اغلب به اجرای پتینه دیوار و سقف فکر کرده اند. البته پتینه دیوار و سقف مانند سایر دیوار پوشش ها در سطح وسیع انجام نمی شود. بلکه در فضاهایی خاصی مانند پتینه کاری دیوار تلویزیون و پتینه کاری دیوار پذیرایی، فقط بر روی یک سمت دیوار استفاده می شود. به علت تنوع تکنیک ، این سبک روی هر سطحی مانند سیمان، کناف و غیره قابل اجرا می باشد. پتینه ساختمان از ترکیب رنگ ها با تکنیک های مختلف شروع می شود تا نقاشی دکوراتیو و اجرای ورق طلا و نقره را در بر بگیرد. همچنین پتینه و ایجاد بافت های ریز و درشت موجب می شود که نقاط ضعف دیوار مانند ترک و شکستگی ها به خوبی پوشانیده شوند. در ادامه به آموزش پتینه کاری مدرن و هزینه پتینه کاری ساختمان می پردازیم.

آموزش پتینه کاری روی چه سطوحی ارائه می شود؟

آموزش پتینه کاری و هزینه آموزش پتینه کاری مدرن امروزه متناسب با انواع متنوع متغیر است. به طوری که با مراجعه به مراکز آموزشی انواع عکس و آلبوم پتینه کاری روی سطوح مختلف را ارائه می دهند. همانطور که پیش تر بیان کردیم، پتینه یک پوشش هنری بر روی سطح دیوار و سقف است که انواع مختلفی دارد. در این روش یک رنگ به عنوان رنگ پس زمینه اصلی انتخاب می شود، که معمولا از رنگ های پلاستیک، اکرولیک یا روغنی است و سپس طرح یا نقوش درخواستی بصورت برجسته یا صاف روی رنگ زمینه اجرا می شود.

پتینه کاری دیوار

پتینه کاری دیوار از جمله پر طرفدارترین موارد است. اجرای این هنر زیبا در دکوراسیون داخلی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. تکنیک های پتینه روی دیوار بسیار متنوع هستند. بسته به نوع دیوار و سلیقه مشتری از طراحی و رنگ آمیزی ساده شروع می شود و تا تغییر بافت دیوار و سقف در رده های بالاتر ادامه پیدا می کند. هنر پتینه کاری دیوار می تواند یک دیوار یا سقف بی روح را به یک فضای زیبا و مجلل تبدیل کند.

پتینه کاری روی سقف

در واقع پتینه کاری سقف یا کهنه کاری ، یک هنر بی انتها است. پتینه سقف در به وجود آوردن یک دکوراسیون کلاسیک و یا حتی مدرن نقش بسزایی دارد. از انواع پتینه روی کناف را می توان به نوع پتینه سقف ساده اشاره کرد. در این مدل تنها پتینه کار از هنر رنگ و ترکیب رنگ ها در کنار هم استفاده می کند. همچنین پتینه سقف قابل ترکیب با انواع چوب در سقف نیز است و می تواند یک فضای تاثیرگذار و البته زیبا در سبک کلاسیک ایجاد کند. نورپردازی زیبا در کنار رنگ های به کار رفته در پتینه ی سقف می تواند تکمیل کننده ی این هنر ماندگار باشد.

پتینه کاری روی چوب و پتینه کاری روی ام دی اف

همانطور که می دانید که بافت چوب ها با یکدیگر تفاوت دارند. در کل چوب ها را به دو دسته نرم و سفت تقسیم بندی می شوند. در پتینه روی چوب باید به رنگ پذیری چوب و به تراکم چوب توجه نمود. در پتینه کاری چوب که در واقع نوعی پوشش دهی چوب است و با استفاده از این روش چند رنگ لایه های با بافت های متفاوت روی چوب اجرا می شود. البته امکان پتینه کاری روی ام دی اف نیز می باشد و می توان با استفاده از رنگ، بافت های زیبایی روی ام دی اف ایجاد نمود.

انواع پتینه کاری ساختمان

برای اجرای پتینه روی سقف معمولا از موادی مانند رنگ و چسب استفاده می‌شود. از این رو در هر سطحی که رنگ و چسب قابل اجرا باشد، پتینه کاری ساختمان نیز قابل انجام است. پتینه روی سقف‌های گچی، چوبی، فلزی، کناف کاری شده و حتی سقف ها و دیوارهای بدون تزیین نیز قابل اجرا است.

پتینه کاری دیوار به دو صورت مدرن و کلاسیک ارائه می شوند. این روش جایگزین زیبایی برای هر گونه دیوارپوش های قدیمی مانند کاغذ دیواری، نقاشی ساده و غیره است.

پتینه مدرن

هنر پتینه یک هنر بسیار قدیمی است. در معماری های سنتی ایرانی به صورت طرح روی دیوار، سقف با استفاده از ورق طلا و نقره انجام می گرفت. این هنر در گذر زمان در دکوراسیون داخلی مدرن نیز راه پیدا کرده است. به گونه ای که امروزه در فضاهایی که چیدمان مدرن دارند نیز می توان قسمتی از فضا را به پتینه روی دیوار یا سقف اختصاص داد.

در روش اجرای پتینه روی دیوار و سقف در سبک مدرن می توان از هر وسیله ای استفاده نمود. وسایلی از قبیل پارچه، کاغذ، قلم مو یا اسفنج برای پتینه روی دیوار و سقف استفاده می شوند. ابتدا سطح مورد نظر با یک رنگ پایه کاملا رنگ آمیزی می شود و سپس نقش و نگارهای مورد نظر روی آن اجرا می شود.

پتینه کلاسیک

اجرای پتینه کلاسیک امروزه کمتر درخواست می شود. مگر در مواردی که هدف فرد ایجاد معماری کاملا قدیمی و ایجاد سبک سنتی در فضا باشد. برای رسیدن به این هدف معمولا از برجسته کاری ها و اجرای ورق طلا و نقره استفاده می شود. در این نوع سبک معمولا از رنگ های سنگین مانند آبی درباری و طلایی نیز استفاده می شود.

انواع پتینه کاری سقف و دیوار با چه روش هایی انجام می شود؟

پتینه کاری با پارچه

برای پتینه دیوار با پارچه باید قطعه پارچه ای را لوله کرده و به محلول رنگ تهیه شده بزنید و سپس پارچه مورد نظر بر روی رنگ آستری کشیده می شود. طرح های زیبایی پتینه با ضربه زدن پارچه روی سطح دیوار ایجاد می شود.

پتینه کاری با اسفنج

پتینه دیوار با اسفنج نیز مشابه کار با پارچه است. ابتدا یک رنگ زمینه یکدست زده می شود و با اسفنج نقش های زیبایی روی دیوار اجرا می شود. البته ابتدا باید رنگ های اضافی رنگ با روزنامه گرفته شود و اسفنج به صورت ضربه ای روی سطح مورد نظر زده می شود.

تکنیک رنگ برداری در پتینه دیوار

در این روش یک لایه پوشش رنگ نسبتا غلیط روی دیوار زده می شود و سپس رنگ اضافی به وسیله پارچه به صورت ضربه ای گرفته می شود. سرعت عمل در این روش بسیار حائز اهمیت است و باید به سرعت قبل از اینکه خشک شود رنگ اضافه گرفته شود و نقش های زیبا به وجود می آید.

قیمت پتینه کاری دیوار و سقف به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه پتینه کاری روی سقف و دیوار به موارد زیادی بستگی دارد. اولین موردی که بر قیمت پتینه دیوار تاثیر دارد روش پتینه کاری ساختمان است. ابزارهای مورد استفاده، محل اجرا و جزییات مد نظر نیز بر قیمت پتینه کاری تاثیرگذار هستند. طبیعتا هر چه جزئیات کار بیشتر باشد، اجرای آن توسط پتینه کار سخت تر و زمان برتر خواهد بود و هزینه پتینه کاری دیوار نیز بیشتر خواهد شد. همچنین متراژ کار نیز عامل مهم دیگر بر قیمت پتینه کاری ساختمان است. البته اجرای پتینه معمولا در متراژ بالا انجام نمی شود و تنها روی یک دیوار انجام می شود.

خدمات پتینه کاری دیوار و نقاشی روی سقف و دیوار را به پتینه کار ماهر هوم سرویز بسپارید

تغییرات زیبا برای همه افراد دلچسب است. اگر در سبک معماری منزل یا محل کار خود نیاز به اجرای پتینه کاری دیوار حرفه ای دارید با هوم سرویز تماس بگیرید. اجرای پتینه سقف آشپزخانه، اتاق خواب و و پذیرایی و غیره باید بر اساس دکوراسیون داخلی و سبک معماری سازه انجام شود. در هوم سرویز پتینه روی دیوار و سقف توسط بهترین پتینه کار انجام می شود.

اجرای این چنین تکنیک هایی نیاز به مهارت بسیار زیاد پتینه کار دارد. در غیر این صورت مطمئننا نتیجه ای که به دنبال آن هستید را دریافت نخواهید کرد. جهت اطلاع از هزینه پتینه کاری دیوار و مشورت با متخصصین این زمینه کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما در کمترین زمان ممکن جهت مشاوره و ارائه نمونه کارها با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس پتینه کاری و همچنین ارایه خدمات پتینه کاری ساختمان نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات نقاشی ارائه می دهد که شامل نقاشی نمای ساختمان, نقاشی درب حیاط, نقاشی راه پله دیوار , اجرای بلکا دیوار , خدمات نقاشی ساختمان می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس پتینه کاری

پتینه کاری ساختمان

پتینه کاری روی چوب، فلز، شیشه و غیره

پتینه کاری دیوار

پتینه کاری سقف

پتینه کاری روی دیوار سیمانی، گچی و رنگ شده

پتینه کاری روی سقف پذیرایی و اتاق خواب و پتینه کاری لابی ساختمان

پتینه کاری مدرن و کلاسیک

نظرات کاربران

profile picture
خانم ده نمکی

امتیاز 5 وااقعا کمه برای ایشون از مرحله به مرحله کار برامون عکس و فیلم میفرستاد پاسخگوییشون خیلی عالی بود و از طرز برخورد و رفتارشون بی نهایت رضایت داشتم و اتفاقا به دخترمم معرفیشون کردم بابت انجام کار ممنون از هوم سرویس اصلا فکرشو نمیکردم اینقدر عالی باشید

profile picture
حمیدرضا صابری

بسیار خوش برخورد سریع و حواس جمع بود همیار من و پیشنهاد میکنم به بقیه دوستان

profile picture
مهدی جلالپور

کیفیت کار بسیار بالا بود لکه بری ها بدرستی انجام شد ممنونم

profile picture
ابوالفضل زنگنه

من هم سرویس نقاشی داشتم و هم سرویس دوغاب ممنونم واقعا هردو سرویسی ک گرفتم عالی بود تشکر میکنم

شرایط پتینه کاری روی سقف، ستون و دیوار

هوم سرویز افراد با تجربه و خوشنام را به شما معرفی می نماید و انتخاب همیار پس از مشاهده نمونه کارها و برآورد دقیق زمان و هزینه و ثبت قرارداد صورت می گیرد.

چنانچه نیاز به طراحی به صورت سه بعدی داشته باشید هزینه طراحی به صورت مجزا محاسبه می گردد.

چنانچه مکان مورد نظر جهت بازسازی نیاز به اخذ تاییدیه از مدیریت ساختمان یا ارگان خاصی داشته باشد، مشتری می بایست تاییدیه های لازم را اخذ نماید.

همیار ابتدا می بایست از پروژه بازدید نموده و نمونه کارها و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع مصالح و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

انتخاب طرح و سبک مورد انتظار بر عهده مشتری می باشد، همیار موظف می باشد نمونه طرح و سبک های مورد انتظار مشتری را نمایش داده و ایشان پس از انتخاب و ضمیمه نمودن طرح به قرارداد، مجوز شروع کار را به همیار بدهند.

درتعیین قیمت پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار، نوع سبک، طرح و رنگ مورد استفاده و متراژ ساختمان و نوع زیرکاری ساختمان( گچ، رنگ یا کاغذ دیواری) تعیین کننده است.

برای سهولت در انجام پتینه کاری به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع کار، محیط را خالی نموده و وسایل خود را بسته بندی نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

wooden-library-shelf
ساخت کتابخانه و قفسه چوبی
قیمت از 14,000,000 الی 14,000,000 تومان
parquet-installation-repair
نصب پارکت
قیمت از 2,700,000 الی 14,000,000 تومان
installation-false-ceilings
اجرا و نصب سقف کاذب
قیمت از 1,000,000 الی 1,800,000 تومان
making-wall-closet
ساخت کمد دیواری
قیمت از 50,000 الی 58,000,000 تومان