banner
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار

پتینه و پتینه کاری

از 1230 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت اجرای پتینه کاری مدرن و کلاسیک روی سقف و دیوار

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط پتینه کاری حرفه ای روی چوب، سیمان، گچ و فلز

هوم سرویز افراد با تجربه و خوشنام را به شما معرفی می نماید و انتخاب همیار پس از مشاهده نمونه کارها و برآورد دقیق زمان و هزینه و ثبت قرارداد صورت می گیرد.

چنانچه نیاز به طراحی به صورت سه بعدی داشته باشید هزینه طراحی به صورت مجزا محاسبه می گردد.

چنانچه مکان مورد نظر جهت بازسازی نیاز به اخذ تاییدیه از مدیریت ساختمان یا ارگان خاصی داشته باشد، مشتری می بایست تاییدیه های لازم را اخذ نماید.

همیار ابتدا می بایست از پروژه بازدید نموده و نمونه کارها و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع مصالح و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

انتخاب طرح و سبک مورد انتظار بر عهده مشتری می باشد، همیار موظف می باشد نمونه طرح و سبک های مورد انتظار مشتری را نمایش داده و ایشان پس از انتخاب و ضمیمه نمودن طرح به قرارداد، مجوز شروع کار را به همیار بدهند.

درتعیین قیمت پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار، نوع سبک، طرح و رنگ مورد استفاده و متراژ ساختمان و نوع زیرکاری ساختمان( گچ، رنگ یا کاغذ دیواری) تعیین کننده است.

برای سهولت در انجام پتینه کاری به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع کار، محیط را خالی نموده و وسایل خود را بسته بندی نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

پتینه و پتینه کاری چیست؟

نام پتینه در واقع ازروی کهنگی، زنگ زدگی روی فلزات چوب و سنگ گرفته شده است. هنر پتینه کاریساختمان نیز به علت سبک نزدیک خود به این موارد، اینگونه نامگذاری شدهاست. پتینه کاری روی دیوار و سقف یک تکنیک نقاشی به شمار می رود.در واقع این هنر کهنه کاری، دیوار و سقف را به شکلی هنرمندانه و بااستفاده از رنگ ها و ابزارآلات ساده، بسیار دیدنی و جذاب می کند.

در پتینهکاری ساختمان علاوه بر تغییر رنگ دیوار و سقف،  بافت آنها نیز باکمک یک سری تکنیک قابل تغییر است. افرادی که به دنبال خلق آثار هنری زیبا باماندگاری بالا هستند، اغلب به اجرای پتینه دیوار و سقف فکرکرده اند. البته پتینه دیوار و سقف مانند سایر دیوار پوشش ها درسطح وسیع انجام نمی شود. بلکه در فضاهایی خاصی مانند پتینه کاری دیوار تلویزیون و پتینهکاری دیوار پذیرایی، فقط بر روی یک سمت دیوار استفاده می شود. به علت تنوعتکنیک ، این سبک روی هر سطحی مانند سیمان، کناف و غیره قابل اجرا می باشد. پتینه ساختمان از ترکیب رنگ ها باتکنیک های مختلف شروع می شود تا نقاشی دکوراتیو و اجرای ورق طلا ونقره را در بر بگیرد. همچنین پتینه و ایجاد بافت های ریز و درشت موجب میشود که نقاط ضعف دیوار مانند ترک و شکستگی ها به خوبی پوشانیده شوند. در ادامه به آموزش پتینه کاریمدرن و هزینه پتینه کاری ساختمان می پردازیم.

آموزش پتینه کاری روی چه سطوحی ارائه می شود؟

آموزش و هزینهآموزش پتینه کاری مدرن امروزه متناسب با انواع متنوع متغیراست. به طوری که با مراجعه به مراکز آموزشی انواع عکس و آلبوم پتینهکاری روی سطوح مختلف را ارائه می دهند. همانطور که پیش تر بیانکردیم، پتینه یک پوشش هنری بر روی سطح دیوار و سقف است که انواع مختلفی دارد.در این روش یک رنگ به عنوان رنگ پس زمینه اصلی انتخاب می شود، که معمولا از رنگهای پلاستیک، اکرولیک یا روغنی است و سپس طرح یا نقوش درخواستی بصورت برجستهیا صاف روی رنگ زمینه اجرا می شود.

پتینه کاری روی دیوار

پتینه دیوار ازجمله پر طرفدارترین موارد است. اجرای این هنر زیبا در دکوراسیونداخلی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. تکنیک های پتینه روی دیوار بسیارمتنوع هستند. بسته به نوع دیوار و سلیقه مشتری از طراحی و رنگآمیزی ساده شروع می شود و تا تغییر بافت دیوار و سقف در رده های بالاتر ادامهپیدا می کند. هنر پتینه می تواند یک دیوار یا سقف بی روح را به یک فضای زیبا ومجلل تبدیل کند.

پتینه کاری روی سقف

در واقع پتینهکاری سقف یا کهنه کاری ، یک هنر بی انتها است. پتینهسقف در به وجود آوردن یک دکوراسیون کلاسیک و یا حتی مدرن نقش بسزایی دارد. ازانواع پتینه روی کناف را می توان به نوع پتینه سقف ساده اشارهکرد. در این مدل تنها پتینه کار از هنر رنگ و ترکیب رنگ ها در کنار هماستفاده می کند. همچنین پتینه سقف قابل ترکیب با انواع چوب در سقف نیزاست و می تواند یک فضای تاثیرگذار و البته زیبا در سبک کلاسیک ایجاد کند.نورپردازی زیبا در کنار رنگ های به کار رفته در پتینه ی سقف می تواند تکمیل کنندهی این هنر ماندگار باشد.

پتینه کاری روی چوب و پتینه کاری روی ام دی اف

همانطور که می دانیدکه بافت چوب ها با یکدیگر تفاوت دارند. در کل چوب ها را بهدو دسته نرم و سفت تقسیم بندی می شوند. در پتینه روی چوب باید به رنگپذیری چوب و به تراکم چوب توجه نمود. در پتینه کاری چوب که درواقع نوعی پوشش دهی چوب است و با استفاده از این روش چند رنگ لایه های با بافت هایمتفاوت روی چوب اجرا می شود. البته امکان پتینه کاری روی ام دی اف نیزمی باشد و می توان با استفاده از رنگ، بافت های زیبایی روی ام دی اف ایجاد نمود.

انواع پتینه کاری ساختمان

برای اجرایپتینه روی سقف معمولا از موادی مانند رنگ و چسب استفاده می‌شود. از این رو درهر سطحی که رنگ و چسب قابل اجرا باشد، پتینه کاری ساختمان نیزقابل انجام است. پتینه روی سقف‌های گچی، چوبی، فلزی، کناف کاری شده و حتی سقف ها ودیوارهای بدون تزیین نیز قابل اجرا است.

پتینه کاری درساختمان به دو صورت مدرن و کلاسیک ارائه می شوند. این روش جایگزینزیبایی برای هر گونه دیوارپوش های قدیمی مانند کاغذ دیواری، نقاشی ساده و غیرهاست. 

 پتینه مدرن

هنر پتینه یک هنربسیار قدیمی است. در معماری های سنتی ایرانی به صورت طرح روی دیوار، سقف بااستفاده از ورق طلا و نقره انجام می گرفت. این هنر در گذر زمان در دکوراسیون داخلیمدرن نیز راه پیدا کرده است. به گونه ای که امروزه در فضاهایی که چیدمان مدرندارند نیز می توان قسمتی از فضا را به پتینه روی دیوار یا سقف اختصاصداد.

در روش اجرایپتینه روی دیوار و سقف در سبک مدرن می توان از هر وسیله ای استفاده نمود.وسایلی از قبیل پارچه، کاغذ، قلم مو یا اسفنج برای پتینه روی دیوار و سقف استفادهمی شوند. ابتدا سطح مورد نظر با یک رنگ پایه کاملا رنگ آمیزی می شود و سپس نقش ونگارهای مورد نظر روی آن اجرا می شود.

پتینه کلاسیک

اجرای پتینهکلاسیک امروزه کمتر درخواست می شود. مگر در مواردی که هدف فرد ایجادمعماری کاملا قدیمی و ایجاد سبک سنتی در فضا باشد. برای رسیدن به این هدف معمولااز برجسته کاری ها و اجرای ورق طلا و نقره استفاده می شود. در این نوع سبک معمولااز رنگ های سنگین مانند آبی درباری و طلایی نیز استفاده می شود.

انواع پتینه کاری سقف و دیوار با چه روش هایی انجام می شود؟

پتینه کاری باپارچه

برای پتینهدیوار با پارچه باید قطعه پارچه ای را لوله کرده و به محلول رنگتهیه شده بزنید و سپس پارچه مورد نظر بر روی رنگ آستری کشیده می شود. طرح هایزیبایی پتینه با ضربه زدن پارچه روی سطح دیوار ایجاد می شود.

پتینه کاری بااسفنج

پتینه دیوار با اسفنج نیز مشابه کار با پارچه است. ابتدا یک رنگزمینه یکدست زده می شود و با اسفنج نقش های زیبایی روی دیوار اجرا می شود. البتهابتدا باید رنگ های اضافی رنگ با روزنامه گرفته شود و اسفنج به صورت ضربه ای رویسطح مورد نظر زده می شود.

تکنیک رنگبرداری در پتینه دیوار

در این روش یک لایهپوشش رنگ نسبتا غلیط روی دیوار زده می شود و سپس رنگ اضافی به وسیله پارچه به صورتضربه ای گرفته می شود. سرعت عمل در این روش بسیار حائز اهمیت است و باید به سرعتقبل از اینکه خشک شود رنگ اضافه گرفته شود و نقش های زیبا به وجود می آید.

قیمت پتینه کاری دیوار و سقف به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه پتینهکاری روی سقف و دیوار به موارد زیادی بستگی دارد. اولین موردی که بر قیمتپتینه دیوار تاثیر دارد روش پتینه کاری ساختمان است. ابزارهای مورداستفاده، محل اجرا و جزییات مد نظر نیز بر قیمت پتینه کاری تاثیرگذارهستند. طبیعتا هر چه جزئیات کار بیشتر باشد، اجرای آن توسط پتینهکار سخت تر و زمان برتر خواهد بود و هزینه پتینه کاری دیوار نیزبیشتر خواهد شد. همچنین متراژ کار نیز عامل مهم دیگر بر قیمت پتینه کاریساختمان است. البته اجرای پتینه معمولا در متراژ بالا انجام نمی شود وتنها روی یک دیوار انجام می شود.

خدمات پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار با هوم سرویز

تغییرات زیبا برایهمه افراد دلچسب است. اگر در سبک معماری منزل یا محل کار خود نیاز به اجرای پتینهکاری حرفه ای دارید با هوم سرویز تماس بگیرید. اجرای پتینه سقفآشپزخانه، اتاق خواب و و پذیرایی و غیره باید بر اساس دکوراسیون داخلی و سبکمعماری سازه انجام شود. در هوم سرویز پتینه روی دیوار و سقف توسط بهترین پتینهکاران انجام می شود.

اجرای این چنین تکنیکهایی نیاز به مهارت بسیار زیاد دارد. در غیر این صورت مطمئننا نتیجه ای که بهدنبال آن هستید را دریافت نخواهید کرد. جهت اطلاع از هزینهپتینه کاری و مشورت با متخصصین این زمینه کافیست به صورت رایگان درسامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما در کمترین زمان ممکن جهت مشاورهو ارائه نمونه کارها با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تاپایان سرویس...​

این سرویس شامل خدمات زیر است

پتینه کاری و ایجاد بافت به وسیله‌ی خمیر تکسچر و خمیر پتینه
پتینه کاری روی چوب، فلز، شیشه و غیره
پتینه کاری مدرن و کلاسیک
پتینه کاری با استفاده از پارچه، اسفنج، ورق های زینتی ...
پتینه کاری روی دیوار های سیمانی، گچی و رنگ شده
پتینه کاری دیوار و سقف پذیرایی و اتاق خواب و پتینه کاری لابی ساختمان

همیاران سرویس پتینه و پتینه کاری

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

ساخت کتابخانه و قفسه چوبی
ساخت کتابخانه و قفسه چوبی
قیمت از 300,000 الی 10,000,000 تومان
نصب پارکت
نصب پارکت
قیمت از 1,200,000 الی 1,200,000 تومان
اجرا و نصب سقف کاذب
اجرا و نصب سقف کاذب
قیمت از 1,000,000 الی 4,500,000 تومان
ساخت کمد دیواری
ساخت کمد دیواری
قیمت از 11,500,000 الی 40,000,000 تومان