ساخت کمد دیواری

ساخت کمد دیواری

از 2486 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت ساخت کمد دیواری در زمستان 1402 چقدر است؟

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف ایرانی با یراق آلات(متر مربع)

3,100,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف تـرک با یراق آلات(متر مربع)

3,500,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام لتــرون با یراق آلات(متر مربع)

2,300,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری بدنه لتــرون با درب ام دی اف و یراق آلات(متر مربع)

2,700,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف های گلاس ایرانی با یراق آلات(متر مربع)

3,500,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف هایگلاس ترک یا فرآمید (فوق برجسته) و یراق آلات(متر مربع)

4,000,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری ممبران روکش وکیوم با بدنه ام دی اف و یراق آلات(متر مربع)

4,500,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف ممبران شرکتی با یراق آلات(متر مربع)

5,400,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف با نمای پوشش رنگ پلی اورتان و یراق آلات(متر مربع)

7,400,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف با نمای روکش چوب با یراق آلات(متر مربع)

7,500,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام چوب با یراق آلات(متر مربع)

11,500,000 تومان

قیمت مکانیزم هر درب ریلی کمد دیواری(هر عدد)

800,000 تومان

متوسط قیمت13,000,000 تومانکمینه قیمت50,000 تومانبیشینه قیمت58,000,000 تومان

آنچه درباره ساخت کمد دیواری خواهید خواند

 • کمد دیواری چیست؟ چه کاربردی دارد؟
 • انواع کمد دیواری جدید بر اساس کاربرد
 • ساخت کمد دیواری مناسب چه فضاهایی است؟
 • مراحل ساخت کمد دیواری کدامند؟
 • سازنده کمد دیواری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
 • در طراحی کمد دیواری چه مواردی می بایست رعایت شود؟
 • انواع کمد دیواری از نظر طراحی
 • در انتخاب جنس کمد دیواری چه مواردی اهمیت دارد؟
 • در انتخاب رنگ کمد دیواری چه نکاتی مهم هستند؟
 • قیمت ساخت کمد دیواری اف دی اف به چه عواملی بستگی دارد؟
 • چند نکته مهم در قیمت کمد دیواری:
 • قیمت ساخت کمد دیواری در چه صورت بالاتر یا پایین تر از قیمت معمول می شود؟
 • مواردی که قیمت کمد دیواری سفارشی را افزایش می دهند :
 • چه مواردی هزینه ساخت کمد دیواری را کاهش می دهد؟
 • به منظور کاهش قیمت کمد دیواری دو راهکار را به شما پیشنهاد می دهیم:
 • کمد دیواری اتاق خواب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
 • انواع مدل کمد دیواری در منزل قابل اجرا می باشند:
 • چه متریالی برای ساخت کمد دیواری استفاده می شود؟
 • مدل کمد دیواری بر اساس نحوه باز شدن درب ها
 • ساخت کمد دیواری ارزان و ساده آیا امکان پذیر است؟
 • کمد دیواری آماده بخرم یا کمد دیواری سفارشی؟
 • سفارش ساخت کمد دیواری در هوم سرویز چه مزایایی دارد؟
 • صفر تا صد ساخت کمد دیواری را به نصاب کمد دیواری هوم سرویز بسپارید

کمد دیواری چیست؟ چه کاربردی دارد؟

ساخت کمد دیواری با اهداف مختلف و با کارایی های متعدد انجام می شود. امروزه با توجه به کاهش متراژ خانه ها ساخت کمد دیواری جدید در منزل به یکی از المان های مهم تبدیل شده است. انگیزه های مختلفی برای ساخت کمد وجود دارد که بنا بر شرایط و نیاز افراد می توان انواع کمد لباس، ساخت کمد رختخواب و جالباسی، ایجاد انباری کوچک در محیط منزل و با هدف رفع قناسی اتاق را نام برد. در تعریفی ساده می توان کمد دیواری را چارچوبی جهت نظم دهی، فضاسازی و نگهداری از وسایل در فضای داخلی منزل و متناسب با دکوراسیون منزل در نظر گرفت. با طراحی کمد دیواری می توان بهترین استفاده را فضاهای بلااستفاده منزل نمود. در ادامه در ارتباط با نحوه و شرایط ساخت کمد دیواری ارزان و ساده تا نصب کمد دیواری لوکس و لاکچری پرداختیم و به معرفی انواع مدل کمد دیواری شیک در آپارتمان و عوامل موثر بر قیمت کمد دیواری می پردازیم.

انواع کمد دیواری جدید بر اساس کاربرد

· کمد لباس جادار

ساخت کمد لباس موجب سر و سامان دادن به لباس ها می شود و همچنین قابلیت استفاده از تمام لباس ها و کفش ها را فراهم می کند. ساخت کمد دیواری ساده تفاوتهای زیادی با ساخت کمد لباس دارد. عمق کمد لباس در حالت عادی حدود 50 تا 60 سانت در نظر گرفته می شود. در این بین، قفسه بندی کمد لباس نقش بسیار موثری بر افزایش کاربری آن دارد. مدل کمد لباس بر اساس نیاز کاربر و همچنین پیشنهادات موثر نصاب کمد ديواري ارائه می شود. البته همیشه امکان اجرای تغییرات خاص وجود دارد که مختص سلیقه کارفرما است. مواردی مانند ساخت رگال لباس، ساخت کشو و همچنین ساخت طبقات نامنظم و حتی یراق آلات شلوار، روسری و کراوات به راحتی قابل اجرا هستند.

· ساخت کمد رختخواب در اتاق

ساخت کمد رختخواب نیز بر اساس نیاز کاربر ساخته و طراحی می شود. اغلب کمد ديواري بزرگ اتاق خواب برای قرار دادن رختخواب مورد استفاده قرار می گیرند. از انواع متریال های کمد دیواری ام دی اف، لترون، نئوپان و غیره در مدل های مختلفی طراحی و اجرا می شوند. در ساخت کمد رختخواب می توان از نمونه های ریلی و لولایی بر اساس نیاز کارفرما و فضای در دسترس وی استفاده نمود. طراحی و ساخت کمد رختخواب در اتاق خواب موجب نظم دادن به وسایل می شود. طراحی و اجرای کمد رختخواب موجب می شود که شما فضایی برای چیدمان رختخواب ها و سایر وسایل حجیم خود فراهم آورید و از آشفتگی جلوگیری کنید.

· ساخت کلوزت روم

در خانه هایی با فضای بزرگتر و با طراحی مدرن، قسمتی از فضای اتاق خواب را که اغلب پنهان هم است را به طراحی و ساخت کلوزت روم اختصاص می دهند. طراحان با قفسه بندی و طراحی طبقه های اغلب نامنظم برای تمام لباس ها و همچنین کفش ها اقدام می کنند.

· انباری کوچک در محیط منزل

همه ما نیاز به کمد وسایل اضافه داریم تا وسایلی که کمتر به آنها نیاز پیدا خواهیم کرد را در آن نگهداری کنیم. مواردی هستند که نه می توان آنها را دور انداخت نه می توان در معرض دید قرار داد. از این رو به فضایی برای نگهداری آنها نیاز است. گاهی هدف از ساخت کمد دیواری ایجاد انباری کوچک در محیط منزل با ظاهری شیک متناسب با دکوراسیون داخلی منزل است که البته این مورد نیازمند مهارت بالایی در طراحی کمد دیواری می باشد.

· طراحی و ساخت کمد دیواری برای رفع قناسی اتاق

کمد در کنار مزایای فراوان برای گنجاندن وسایل، روشی موثر در پوشاندن نواقص هم به شمار می رود. در بعضی از موارد به دلایل مختلف ممکن است خانه دارای فضاهای پرتی باشد که عملا کارایی چندانی ندارد. در این صورت با طراحی کمددیواری می توان حداکثر استفاده از فضا را نمود و همچنین شرایطی فراهم آورد که قناصی فضای داخلی به چشم نیاید.

ساخت کمد دیواری مناسب چه فضاهایی است؟

کمد دیواری برای تمام مکان ها با هر نوع کاربری مورد نیاز است. که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

· ساخت کمد دیواری جادار برای اتاق کوچک

یک کمد ديواري جادار را از روی قفسه بندی داخلی می توان شناخت. به علت محدودیت فضا در ساخت کمد اتاق کوچک باید طراحی داخلی طوری باشد که کار کمد لباس و دراور و … را هم زمان انجام دهد. حتما چند کشوی جادار و بزرگ به دردتان می خورد. در ساخت کمد دیواری اتاق کوچک باید رگال لباس ضروری است و می توانید از فضای بالای رگال برای نصب قفسه های جادار با ارتفاع کم استفاده کنید. قفسه های کوتاه محل قرار دادن کفش، چتر و حتی کتاب درسی هستند. معمولا به منظور استفاده حداکثری از فضای اتاق کوچک، ساخت کمد دیواری ریلی پیشنهاد می شود.

· ساخت کمد اتاق کودک و نوجوان

ساخت کمد دیواری شیک و فانتزی برای اتاق خواب بچه ها مناسب تر هستند. ساخت درب کمد دیواری اتاق بچه و تزئینات آن را خاص و متنوع انتخاب کنید. طراحی داخل کمد دیواری اتاق بچه نیاز به دقت بیشتری دارد. با کمی خلاقیت می توانید کمدهای چند کاره طراحی کنید. ساخت کمد اتاق کودک می تواند برای قراردادن لباس ها و وسایل مدرسه نیز استفاده شود. قسمتی از این فضا را برای میز تحریر در نظر گرفته می شود. در برخی اتاق ها کمددیواری و تختخواب و میز تحریر همگی با هم طراحی می شود.

· کمد دیواری اتاق کار

کمد دیواری اتاق کار بر اساس فضای در دسترس و همچنین نوع نیاز کاربران طراحی می شود. در واقع طراحی کمد دیواری هیچ حد و مرزی ندارد و می توان انواع مدل کمد دیواری با طبقه بندی های درخواستی و سفارشی را اجرا نمود. ساخت کمد اتاق کار باید بر اساس نیازمندی های محل کار انجام شود.

· ساخت کمد دیواری پذیرایی

قبل از ساخت کمد دیواری به کاربرد و نیاز خود از نظر جادار و یا کمجا بودن کمد پذیرایی، توجه کنید. فضای مورد نظر برای کمد سازی تا حدی تعیین کننده نوع و مدل کمد دیواری است. در صورت نیاز به ساخت کمد ديواري پذیرایی باید به رنگ کلی فضا و سبک منزل از جهت کلاسیک یا کمد پذیرایی مدرن بودن در طراحی کمد توجه شود.

· ساخت کمد دیواری انباری

ساخت کمد دیواری انباری شرایطی را به وجود می آورد که بشود از حداقل فضا بیشترین استفاده را نمود. ساخت کمد انباری موجب سروسامان دادن به فضا می شود.

· کمد دیواری زیر پله

فضای زیر پله قطعا از مواردی است که هیچ کاربردی ندارد. پس چه بهتر که تبدیل به کمد زیر پله شود و کفش ها و سایر وسایل بلااستفاده را در طبقات قرار دهید.

· کمد اتاق پرو

ساخت کمد دیواری بدون درب یک فکر هیجان انگیز برای همه ی افراد به ویژه بوتیک هاست. این کمد اتاق پرو منحصر به فرد است و نحوه ساخت کمد دیواری هم به ترتیبی است که هم قابل اجرا در مغازه ها و هم به عنوان کمد بدون درب شرایط ویژه ای برای افراد پدید می آورد.

· ساخت کمد جلو درب ورودی

ساخت کمد جلو درب بهترین ایده برای نظم بخشیدن به کفش ها و لباس های افرادی است که به خانه ورود می کنند. به این ترتیب یک فضای منظم و طبقه بندی شده و دارای رگال در طراحی کمد جلوی درب ورودی تعبیه می شود.

· کمد دیواری اتاق مستر

کمد اتاق مستر بهتر است از نوع کمد دیواری با درب ریلی انتخاب شود تا فضای کمتری اشغال کند. نزدیک ترین دیوار به حمام مستر بهترین انتخاب برای ساخت کمددیواری مستر است. همچنین استفاده از آینه در کمد دیواری ریلی موجب بزرگتر و شیک تر شدن فضا می شود.

· کمد دیواری آرایشگاه

در طراحی دکوراسیون آرایشگاه ساخت کمد نقش بسیار مهمی دارد. دیزاین و استفاده از متریال متناسب با فضا و همچنین ساخت کمد دیواری جادار از موارد بسیار مهمی است که در ساخت کمد دیواری آرایشگاه باید به آن توجه شود.

· کمد دیواری اتاق پسرانه

مواردی مانند رنگ کمد دیواری و طراحی کمد دیواری باید بر اساس روحیه و البته نیاز فرد انتخاب شود. البته در ساخت کمد دیواری پسرانه استفاده از رنگ های آبی، خاکستری و قهوه ای، زیبایی زیادی به اتاق می بخشد. همچنین متریال نیز در ساخت کمد دیواری پسرانه باید دارای کیفیت بالایی باشد.

· کمد دیواری اتاق دخترانه

کمد دیواری دخترانه باید دارای شرایط ویژه ای باشد تا مورد پسند قرار بگیرد. میز و آینه از آن مواردی است که در ساخت کمد دیواری دخترانه باید در نظر گرفته شود. همچنین استفاده از رنگ های شاد و ملایم نیز زیبایی زیادی به اتاق می بخشد اما باز هم در طراحی کمد دیواری باید به نیازهای کاربر توجه شود.

· ساخت کمد قابل حمل

در مواقعی نیاز به ساخت کمد قابل حمل است. برای افرادی که در مکانی مستقر نیستند و یا دائم در حال تغییر فضا هستند، اغلب تصمیم به ساخت و نصب کمد قابل حمل می کنند که در فضاهای مختلف به راحتی قابلیت جابجایی داشته باشد. در ساخت کمد دیواری قابل حمل، کل بدنه ساخته می شود و تنها در صورت نیاز به دیوار توسط چند پیچ محکم می شوند در مواردی نیز بر اساس خواسته افراد به صورت کاملا جدا و قابل جابجایی ساخته می شود.

· کمد لاندری

ساخت کمد لاندری در بالکن و یا در سایر فضاها موجب سامان بخشیدن به این قسمت از منزل می شود. قفسه بندی و کمد لاندری بر اساس فضای موجود و کاملا بر اساس سلیقه کاربر در انواع مدل کمد دیواری قابل طراحی و ساخت است.

مراحل ساخت کمد دیواری کدامند؟

اگر در حال بازسازی خانه هستید و یکی از نگرانی های شما ساخت کمد و نصب کابینت شیک و لوکس است، بهتر است بدانید به طور کل مراحل صفر تا صد ساخت کمد دیواری به صورت زیر است، برای داشتن کمد دیواری شیک و مدرن و با قیمت کمد دیواری مناسب می بایست به این ترتیب و با دقت و وسواس پیش بروید.

 • انتخاب سازنده کمد دیواری
 • مشاوره با سازنده کمد دیواری
 • عقد قرارداد با کمدساز
 • جانمایی محل ساخت کمد دیواری
 • طراحی کمد دیواری
 • انتخاب مدل کمد دیواری
 • انتخاب جنس کمد دیواری
 • انتخاب رنگ کمد دیواری
 • انتخاب یراق آلات
 • ساخت کمد دیواری
 • نصب کمد دیواری

سازنده کمد دیواری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

· متعهد و مجرب بودن

متعهد بودن و مجرب بودن دو رکن اساسی در سازنده کمد دیواری است. سازنده کمد دیواری مجرب بر اساس بودجه در دسترس کارفرما و همچنین خواسته وی باید بالانسی در مدل کمد دیواری و خواسته مشتری ایجاد کند و با ارائه طراحی کمددیواری متناسب بر اساس المان ها رضایت مشتری را جلب کند. داشتن نمونه کار کمد دیواری و تجربه سایر مشتریان می تواند می تواند تصدیق کننده تعهد و تجربه کمدساز باشد.

· دارا بودن کارگاه ساخت کمد دیواری

همچنین دارا بودن کارگاه ساخت کمد نیز از شرایطی است که باید سازنده دارا باشد و بتواند بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه دهد. به این ترتیب شما می توانید با اطمینان سفارشات خود را تحویل آنها داده و نگران پروسه انجام کار نباشید. زیرا افرادی که دارای کارگاه ساخت کمد هستند دارای اکیپ ماهر بوده و سرعت بالاتری در آماده سازی سفارشات با کیفیت مطلوب دارند. ضمنا داشتن کارگاه ساخت کمد یک مزیت اساسی در قیمت کمد دیواری محسوب می شود چرا که خیلی از هزینه های واسطه ای را حذف می کند.

· ارائه طرح سه بعدی کمد دیواری

ارائه طراحی سه بعدی مورد دیگری است که می تواند مدل کمد دیواری مورد پسند مشتری و طرح پیشنهادی کارفرما را قبل از اجرای کار مشخص کند. در نتیجه توافقات اولیه کاملا انجام شده و اطمینان مشتری از بابت ساخت کمد دیواری کاملا جذب می شود و از روند انجام کار و جزئیات آن خاطر جمع می شود.

· ارائه اطلاعات کافی از جنس، رنگ بندی و یراق آلات

اطلاعات کافی در زمینه جنس، رنگ بندی و یراق کمد دیواری موجب می شود که مشتری اطلاعات کافی در محاسبه قیمت کمد دیواری به دست بیاورد. همچنین ارائه مشاوره درست و شفاف موجب می شود کارفرما بتواند بر اساس جنس مورد نظر و قیمت روز بهترین تصمیمات را بگیرد.

· عقد قرارداد مطمئن

عقد قرارداد مطمئن موجب می شود طرفین نسبت به پرداخت قیمت کمد دیواری و ارائه خدمات بر اساس توافق طرفین متعهد شوند. از این رو قرارداد ساخت کمد دیواری باید با بندهای کاملا شفاف و مطمئن بین طرفین منعقد شود.

در طراحی کمد دیواری چه مواردی می بایست رعایت شود؟

مورد اول مساحت در دسترس است. تناسب در اندازه کمد با مساحت فضا از مواردی است که باید به آن دقت شود. مورد بعدی طراحی کمد دیواری بر اساس نوع خواسته مشتری است. نوع طبقه بندی و اکسسوری های مورد نیاز باید بر اساس نیاز در نظر گرفته شود.

انواع کمد دیواری از نظر طراحی

 • کمد دیواری کم جا مخصوص فضاهای کوچک و اتاق های کوچک
 • کمد دیواری جادار و بزرگ
 • کمد دیواری بدون درب
 • کمد دیواری نیمه اپن

در انتخاب جنس کمد دیواری چه مواردی اهمیت دارد؟

جنس کمد دیواری هم بر اساس قیمت کمد دیواری و هم بر اساس سلیقه مشتری انتخاب می شود. اگر صرفا قیمت کمد دیواری درانتخاب جنس برای شما مهم است باید از مواردی با کیفیت پایین تر نظیر کمد دیواری لترون انتخاب شود. اما اگر ماندگاری و کیفیت در درجه اول در نظر مشتری اهمیت دارد جنس کمد دیواری پلی اورتان، ممبران و هایگلاس کیفیت بالاتری دارند. از این رو اگر می خواهید نیاز کمتری به تعمیر کمد دیواری داشته باشید در انتخاب جنس دقت کنید.

در انتخاب رنگ کمد دیواری چه نکاتی مهم هستند؟

اهمیت رنگ در ساخت کمد دیواری کمتر از سایر موارد نیست. در هنگام انتخاب رنگ باید به فضا توجه نمود. استفاده از رنگ های تیره فضا را کوچکتر کرده و رنگ روشن فضا را وسیع تر نشان می دهد. اشتباهات در انتخاب رنگ کمد موجب خفه شدن فضا می شود. همچنین استفاده از رنگ های جیغ نیز به تنهایی موجب بسته شدن فضا می شود. در مدل کمد دیواری ترکیبی استفاده از ترکیب رنگ های مکمل هم موجب زیباتر شده رنگ ها خواهد شد.

ترکیب رنگ ها در ساخت کمد دیواری متنوع است، مواردی مانند کمد دیواری طرح چوب، قهوه ای، نسکافه ای، کرمی، شیری، سفید، طوسی، مشکی، بنفش، آبی، سبز، صورتی، قرمز، زرد و همچنین در کمد دیواری های ترکیبی از رنگ های پرطرفدار برای ساخت کمد دیواری نظیر کمد دیواری سفید قهوه ای، سفید طوسی، سفید طلایی، سفید مشکی، سفید آبی و ساخت کمد دیواری کرم قهوه ای استفاده می شود.

قیمت ساخت کمد دیواری اف دی اف به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت کمد دیواری با درب لولایی و کشویی به موارد مختلفی بستگی دارد. در ادامه به مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت کمد دیواری می پردازیم.

· ابعاد و اندازه کمد دیواری و رابطه مستقیم آن با قیمت کمد دیواری

قیمت کمد دیواری با توجه به طرح و مدل هم متفاوت است. کمد دیواری پذیرایی معمولا عمق کمتری دارد. در شرایط عادی فضای کمتری برای طراحی و ساخت کمد دیواری در پذیرایی وجود دارد و مدل کمد دیواری mdf با ابعاد کوچکتر در این فضا ساخته می شوند. ابعاد و اندازه کمد اتاق خواب معمولا بزرگتر در نظر گرفته می شود. اگر فضای کافی در اختیار دارید، یکی از دیوارهای اتاق خواب را برای ساخت کمد دیواری ریلی مدرن اختصاص دهید. طبعا هر چه اندازه کمتر باشد متریال کمتری استفاده می شود و قیمت کمد دیواری نیز کمتر محاسبه می شود.

· طراحی کمد دیواری و تاثیر آن بر قیمت کمد دیواری ام دی اف

در طراحی کمد دیواری تمام جزئیات مد نظر مشتری گنجانده می شود. مواردی مانند طبقات، قفسه ها و تعداد کشوها روی قیمت کمد دیواری ریلی تاثیر دارد. طراحی کمد دیواری با هزینه ساخت چارچوب کمد ارتباط مستقیم دارند. ساخت چارچوب با توجه به باری که باید متحمل شود، مشخص می گردد. ساخت کمددیواری با متریال مقاوم، قیمت کمد دیواری را افزایش می دهد. در منازلی که فضای کافی برای باز شدن درب کمد وجود داشته باشد می توان از کمد دیواری با درب لولایی برای کاهش قیمت کمد دیواری استفاده کرد.

· متریال مورد استفاده در کمد دیواری ام دی اف، هایگلاس و ممبران

در گذشته ساخت کمد دیواری با چوب بیشتر رایج بود ولی این روزها متریال مختلفی در ساخت کمد دیواری به کار می رود. برخی از رایج ترین متریال مدل کمد دیواری mdf، کمد دیواری PVC، کمد دیواری های گلاس از نمونه های پر طرفدار هستند. قیمت کمد دیواری ام دی اف نسبت به قیمت کمد دیواری هایگلاس کمتر است. اما در ساخت کمد دیواری ریلی به علت استفاده از یراق آلات بیشتر و متنوع تر، قیمت کمد دیواری از سایر انواع کمد نظیر کمد دیواری درب لولایی هزینه ساخت کمد بیشتر می شود.

· نوع دستگیره ها و یراق الات مورد استفاده

یکی از مهم ترین عوامل اثرگذار در تعیین قیمت کمد دیواری ریلی و یا قیمت کمد دیواری ساده، دستگیره ها، یراق آلات و مکانیزم های استفاده شده هستند. شاید در ابتدا شکل و طرح دستگیره ها چندان مهم نباشد ولی در نظر داشته باشید که شکل ظاهری دستگیره ها و استحکام آن فاکتور مهمی است که در آینده بیشتر به چشم خواهد آمد.

چند نکته مهم در قیمت کمد دیواری:

 • ساخت کمد دیواری سفارشی به طور معمول گران تر از قیمت کمد دیواری آماده است.
 • داشتن کارگاه برای سازنده کمد دیواری فاکتور مهمی در قیمت تمام شده کمد محسوب می شود.
 • نوع ورقی که در ساخت کمد استفاده می شود نقش مهمی در قیمت کمد دیواری خواهد داشت. به طور معمول در بازار ایران ورق ترک و ایرانی موجود است، بنابراین در انتخاب نوع ورق کمد دیواری به طورمثال ورق ام دی اف ترک یا ایرانی دقت کنید.
 • نحوه محاسبه ابعاد و اندازه کمد دیواری، برای جلوگیری از اشتباهات سهوی و کلاهبرداری حتما نحوه محاسبه ابعاد و اندازه گیری کمد را از کمدساز جویا شوید. به طور معمول نحوه محاسبه قیمت کمد دیواری بر اساس قیمت هر متر مربع کمد دیواری محاسبه می شود.

قیمت ساخت کمد دیواری در چه صورت بالاتر یا پایین تر از قیمت معمول می شود؟

به طور معمول نصاب کمد دیواری یا به طور کل سازندگان کمد دیواری بازه قیمتی را به عنوان قیمت هر متر کمد دیواری اعلام می کنند. اما همواره مواردی این بازه قیمت کمد دیواری را تحت تاثیر قرار داده و افزایش یا کاهش می دهد؟ که در ادامه به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد.

مواردی که قیمت کمد دیواری سفارشی را افزایش می دهند :

 • افزایش عمق کمد دیواری بر اساس فضای موجود
 • درخواست متریال و یراق سفارشی
 • استفاده از انواع اکسسوری مانند آویز های شلوار، کراوات و ...
 • استفاده از آینه، نورپردازی و تزئینات دیگر که اضافه روی درب کمد یا در داخل آن کار شود.

چه مواردی هزینه ساخت کمد دیواری را کاهش می دهد؟

طراحی کمد دیواری ساده به طور مثال کم کردن تعداد کشو و طبقات، موجب استفاده کمتر از متریال و کم شدن دستمزد ساخت و کاهش قیمت کمد دیواری می شود. مورد دیگر استفاده از کمددیواری نئوپان به جای کمد دیواری ام دی اف است. در نتیجه قیمت متریال کم شده و موجب کاهش قیمت کمد دیواری خواهد شد. در مواردی نیز که کارفرما به کیفیت یراق توجه ندارد می تواند از یراق آلات معمولی که به مراقبت بیشتری دارد استفاده کند که البته این مورد اصلا مورد پیشنهاد ما نیست و تنها روشی برای ساخت کمددیواری ارزان است اما نه قطعا بهترین روش!!!

به منظور کاهش قیمت کمد دیواری دو راهکار را به شما پیشنهاد می دهیم:

1- می توانید برای ساخت کمد، نمای ظاهری و صفحات بیرونی از ورق های با کیفیت و مرغوب استفاده کنید و صفحات داخلی کمد را از ورق های ارزان تر نظیر لترون استفاده کنید.

2- در هنگام سفارش ساخت کمد به محل ساخت کمد توجه نمایید، به طور مثال برای ساخت کمد پذیرایی از اجناس مرغوب تر و با کیفیت تر نظیر کمد دیواری هایگلاس و یا کمد دیواری ممبران یا پلی اورتان استفاده کنید و برای کمددیواری اتاق از اجناس ارزانتر مثل کمد دیواری ام دی اف استفاده کنید.

کمد دیواری اتاق خواب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

کمد دیواری اتاق خواب باید بر اساس نیاز کاربران اتاق طراحی شود. در کنار کارایی، مدل کمد دیواری نقش موثری در زیبایی اتاق خواب دارد. معمولا برای روشن تر شدن اتاق خواب، کمد دیواری هایگلاس پیشنهاد می شود. همچنین استفاده از آینه موجب بزرگتر نشان دادن فضای اتاق خواب می شود.

اگر برای ساخت کمد دیواری در اتاق خواب قیمت کمد دیواری ذهنتان را درگیر کرده بهتر است بدانید که قیمت کمد دیواری هایگلاس نسب به قیمت کمد دیواری ام دی اف به علت نوع متریال، گران تر می شود. برای اتاق خواب در گذشته ساخت کمد دیواری ساده بیشتر مورد نظر بود. کمدهای دیواری در گذشته انواع متفاوتی نداشتند و قیمت کمد دیواری ساده نیز بسیار پایین بود. اما امروزه دستان طراح بسیار باز است.

انواع مدل کمد دیواری در منزل قابل اجرا می باشند:

· طراحی و ساخت کمد دیواری ساده

کمد دیواری‌ ام‌دی‌اف ساده برای خانه‌های مدرن و حتی کلاسیک انتخاب مناسبی است. این مورد از نظر هزینه ساخت کمد دیواری ساده و زیبایی کاملا می توانند پاسخگوی نیاز و سلیقه مشتری واقع شوند همچنین در ساخت کمد ساده با توجه به رنگ دیوار اتاق‌ خواب، رنگ کمد ام‌دی‌اف قابل تغییر است.

· کمد دیواری مدرن

کمددیواری‌ مدرن عمدتا ظاهر ساده‌تری نسبت به نمونه های قدیمی و کلاسیک دارند. به عبارت دیگر در ساخت کمد دیواری مدرن از طرح و برش خاصی استفاده نمی شود. در کل هرچه مقدار تنوع رنگ‌ها در ساخت کمد کمتر و طراحی هندسی آن ساده‌تر باشد، سبک کمد دیواری لاکچری به مدرن نزدیک تر خواهد شد. کمد دیواری ریلی مدرن در ساختمان های لوکس بر زیبایی دکوراسیون داخلی می افزاید و محیط را لاکچری و روح نواز تر می کند.

· کمد دیواری کلاسیک

کمد دیواری کلاسیک برای فضاهایی با سبک و سیاق سلطنتی تطابق دارد. کمد کلاسیک دارای طرح هستند. اغلب بر روی درب کمد دیواری قاب کار شده است و روی کمد تاج قرار داده می شود.

· کمد دیواری نئوکلاسیک

مدل کمد دیواری نئوکلاسیک در واقع از طراحی میان سبک کلاسیک و مدرنیته استفاده می شود. اگر بخواهیم در میان انواع کمد دیوار لاکچری یک مدل را انتخاب کنیم قطعا نمونه کمد دیواری نئوکلاسیک در اول لیست قرار دارد. اما بر اساس همین ویژگی قیمت کمد دیواری نئوکلاسیک از سایر نمونه ها بیشتر است.

· کمد دیواری مینیمال

اگر به دنبال ساخت کمد دیواری کم جا هستید، کمد دیواری مینیمال بهترین انتخاب برای شماست. کمد دیواری مینیمال دارای ظاهری ساده هستند و بهترین انتخاب برای منازل با سبک ساده هستند. قیمت کمد دیواری مینیمال نیز نسبت به سایر موارد مناسب تر است.

چه متریالی برای ساخت کمد دیواری استفاده می شود؟

· ساخت کمد دیواری ملامینه یا نئوپان روکش دار

کمد دیواری لترون یا ملامینه در مقایسه با ام دی اف از مقاومت کمتری برخوردار است. زیرا که ذرات چوب در نئوپان تراکم کمتری دارد. اما در موارید به علت ساخت کمد دیواری ارزان بیشتر درخواست می شود. همچنین برای روکش آن نیز از یک ورق ملامینه استفاده می شود تا ظاهر مناسبی پیدا کند.

· کمد دیواری ام دی اف (MDF)

علت استقبال زیاد در ساخت کمد دیواری ام دی اف، تنوع بالا در رنگ و مقاومت بالای آنها است. نصب کمد ديواري mdf با قابلیت ترکیب با آینه و شیشه می تواند زیبایی زیادی را به وجود بیاورد. قیمت کمد دیواری ام دی اف نیز در مقایسه با سایر موارد مناسب تر است.

· کمد دیواری هایگلاس

یکی از متریال های محبوب برای ساخت کمد ديواري مدرن، هایگلاس است. این متریال تنها در روکش با MDF تفاوت دارند. روکش به علت ظاهر درخشان و شفاف و همچنین مقاومت بالا درخواست می شود. همچنین قیمت کمد دیواری هایگلاس نسبت به ام دی اف بیشتر است.

· ساخت کمد ديواري چوب

مدل کمددیواری چوب بسیار گران و البته زیبا است. بر این اساس سفارش کمد دیواری با چوب تنها در موارد بسیار خاص و لوکس پیشنهاد می شود. در ساخت کمد ديواري چوب معمولا از چوب راش و چوب گردو استفاده می شود.

· ساخت کمد دیواری ممبران

کمددیواری ممبران از سایر موارد گرانتر است زیرا روکش پی وی سی و ضد آب دارند. اغلب برای ساخت کمد ديواري های کلاسیک از این متریال استفاده می شود.

· کمد دیواری پلی اورتان

کمد دیواری جدید ترکیب کمددیواری ام دی اف با رنگ پلی اورتال است. نقطه قوت کمد دیواری لوکس پلی اورتان طول عمر طولانی آن است. این مدل کمد دیواری در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد.

· ساخت کمد دیواری انزو

کمد دیواری‌ انزو با ضخامت صفحه حدودی 3 میلی متر هستند. ساخت کمد دیواری انزو به علت شباهت زیادی که به کمددیواری های شرکت ایتالیایی به همین نام دارند، اینگونه نامگذاری شده است. در ساخت کمد دیواری انزو از تکنیک پولیش استفاده می شود و مقاومت بالایی در برار رطوبت و ضربه دارد. قیمت کمد دیواری انزو به علت تکنیک جدید و مهارت بالا زیاد است.

· ساخت کمد دیواری با چهارچوب فلزی

چهارچوب کمد دیواری ریلی و ساده نقش بسیار بالایی در استحکام کلی آن دارد. همچنین استفاده از چهارچوب آهنی موجب می شود هزینه ساخت کمد دیواری بیشتر تمام شود. انتخاب کمد دیواری با چارچوب فلزی بسیار سلیقه ای و به نوع سبک خانه شما بستگی دارد.

· ساخت کمد دیواری پی وی سی

کمد دیواری پی وی سی دارای طول عمر بالا می باشد. ساخت کمد دیواری پی وی سی آسانتر از ام دی اف است. همچنین این متریال در مقابل حرارت و رطوبت مقاومت بالایی دارد و به علت وزن سبک تر استقبال زیادی در سال های گذشته داشته است. قیمت کمد دیواری پی وی سی نسبت به ام دی اف بیشتر است.

مدل کمد دیواری بر اساس نحوه باز شدن درب ها

به طور کلی طراحی کمد دیواری بر اساس محل نصب آن و میزان فضای در دسترس و سلیقه با درب ریلی و لولایی ساخته می شوند که عامل تاثیر گذاری در قیمت ساخت کمد دیواری نیز محسوب می شود.

· ساخت کمد دیواری ریلی مدرن

ساخت کمددیواری با در ریلی مدرن یکی از جدیدترین مدل ها است. علت محبوبیت بالای کمد دیواری ریلی مناسب بودن اجرای این مدل برای فضاهای محدود است. با توجه به کوچک شدن فضای خانه ها مدل کمد دیواری با در ریلی موجب می شود تا از حداکثر فضای اتاق برای چیدمان استفاده کرد و نگرانی از بابت باز شدن درب کمد وجود نداشته باشد.

امروزه جهت استفاده حداکثری از فضا از کمد ریلی مدرن استفاده می کنند. کمد ديواري ریلی زیبایی بی نظیری به محیط می بخشد. همچنین در صورت ایجاد ساخت کمد دیواری کشویی، ساختاربندی داخل کمد زیباتر و شکیل تر خواهد شد.

· کمد دیواری لولایی

کمدهای دیواری با در لولایی در فضاهای بزرگ ساخته می شود و حالت کلاسیکی دارند. همچنین هزینه ساخت کمد دیواری لولایی کمتر از مدل ریلی است.

· کمد دیواری با درب آینه دار

برای بزرگتر نشان دادن فضای اتاق، بهترین انتخاب ساخت کمد دیواری با درب آینه دار است. مدل آینه دار برای ساخت کمد در اتاق کوچک بهترین انتخاب است.

· کمد دیواری با درب شیشه ای

کمد دیواری شیشه ای به عنوان یک ویترین زیبا در خانه ساخته می شود. کمد دیواری شیشه ای به عنوان یک طراحی زیبا در خانه های سبک مدرن اجرا می شود. یکی از مهمترین مواردی که در ساخت کمد با درب شیشه ای باید به آن توجه شود نوع فریم آن است. فریم باید از متریال با کیفیت بالا ساخته شود و همچنین نیاز به مهارت بالای سازنده کمد دیواری دارد تا بتواند این مدل کمد دیواری لاکچری را اجرا کند.

· کمد دیواری با درهای ترکیبی (لولایی- ریلی)

درب این نوع کمد با لولا باز می شود اما ممکن است که در قسمت بالا و پایین کمد ریل به کار برود. در مواردی که کمد دیواری جادار برای اتاق بزرگ مدنظر است می توان از این مدل استفاده نمود که در قسمت های مختلف به عناون کمد کفش، جالباسی و کشو به کار برود.

ساخت کمد دیواری ارزان و ساده آیا امکان پذیر است؟

هزینه ساخت کمد مهم ترین مورد در نظر افراد است. خیلی از افراد با ادعای ساخت کمد دیواری ارزان از متریال بسیار بی کیفیتی استفاده می کنند که مقاومت و استحکام پایینی دارند. به طور مثال به جای ساخت کمد دیواری ممبران باید به ساخت کمد دیواری با نئوپان یا لترون روی بیاورید. همچنین نوع یراق آلات نیز تعیین کننده قیمت کمد دیواری هستند. در هر صورت هنر دست طراح این مورد است که مناسب ترین کیفیت کمد رختخواب و لباس را بر اساس نوع نیاز و بودجه شما در اختیارتان قرار دهند. قبل از تصمیم به ساخت کمددیواری با متخصصان هوم سرویز، مشورت کنید. تیم حرفه ای هوم سرویز بهترین پیشنهادات را با ارایه طرح های 3 بعدی ساخت کمد دیواری در اختیارتان قرار می دهند.

کمد دیواری آماده بخرم یا کمد دیواری سفارشی؟

قطعا قیمت کمد دیواری آماده نسبت به مدل های سفارشی کمتر است. کمد دیواری سفارشی در ابعاد مشخص ساخته می شوند و به محل انتقال داده می شوند. اما در مواردی که هدف از ساخت کمد دیواری رفع نواقص وهمچنین لحاظ نمودن سلیقه است قطعا کمد دیواری آماده انتخاب درستی نیست. با توجه به ماندگاری و نقش کمد دیواری در زیبایی منزل، پیشنهاد هوم سرویز به شما ساخت کمد دیواری سفارشی است.

سفارش ساخت کمد دیواری در هوم سرویز چه مزایایی دارد؟

قیمت شفاف، اطمینان استفاده از متریال درجه یک و تعهد در تحویل سفارش ساخت کمد از مواردی است که هوم سرویز به دارا بودن آنها مفتخر است. تیم هوم سرویز با همکاری بهترین متخصصین که دارای رزومه قوی در زمینه کمد دیواری لوکس هستند، تلاش کرده است تا تمام سفارشات شما را در حداقل زمان ممکن با بالاترین کیفیت در اختیارتان قرار دهند و اطمینان را به شما بدهیم که این خدمات را با قیمت کمد دیواری مناسب و منصفانه دریافت کرده اید.

صفر تا صد ساخت کمد دیواری را به نصاب کمد دیواری هوم سرویز بسپارید

تیم هوم سرویز جهت رفاه حال مشتریان، قیمت ساخت کمد دیواری ام دی اف، هایگلاس و قیمت ساخت کمد دیواری ممبران و ساخت کمد دیواری ریلی را به صورت کامل در اختیار کاربران خود قرار داده است. این شفافیت در قیمت ساخت کمد دیواری جدید موجب انتخاب بهتر و مقرون به صرفه مشتریان خواهد بود. در صورت نیاز تنها کافیست با به صورت رایگان در هوم سرویز ثبت درخواست نمایید تا از پیشنهادات و مشاوره رایگان همیاران هوم سرویز در این زمینه بهره مند شوید.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس ساخت کمد دیواری و همچنین ارایه خدمات سفارش ساخت کمد دیواری ام دی اف، هایگلاس و ممبران نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات نجاری ارائه می دهد که شامل تعمیر کمد دیواری, ساخت کابینت ام دی اف, ساخت در اتاق خواب ، PVC، MDF, HDF، ABS, تعمیر در چوبی, نصب درب ضدسرقت و درب ضدحریق بدون تخریب, ساخت جاکفشی ساده و طرح دار, ساخت تختخواب دونفره , ساخت کتابخانه در منزل, ساخت میز چوبی با پایه‌های فلزی, ساخت دراور چوبی , پارتیشن اداری و مسکونی, ساخت استند فروشگاهی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس ساخت کمد دیواری

سفارش ساخت کمد دیواری ام دی اف، هایگلاس و ممبران

ساخت کمد دیواری با روکش وکیوم

ساخت کمد دیواری ریلی

ساخت کمد دیواری با درب آکاردئونی

طراحی و ساخت کمد دیواری شیشه‎‌ای

کمد دیواری ویترینی

کمد دیواری پذیرایی و تزئینی

کمد دیواری مدرن

کمد دیواری نئوکلاسیک

کمد دیواری کلاسیک

نمونه کارهای ساخت کمد دیواری هوم سرویز

Arayan Tarsim آرایان ترسیم
کمد دیواری ممبران با درب آینه ای
Arayan Tarsim آرایان ترسیم
Arayan Tarsim آرایان ترسیم
کمد دیواری با درب شیشه ای
Arayan Tarsim آرایان ترسیم
Arayan Tarsim آرایان ترسیم
کمد اتاق خواب با درب ریلی
Arayan Tarsim آرایان ترسیم
Arayan Tarsim آرایان ترسیم
کمد پذیرایی با درب شیشه ای
Arayan Tarsim آرایان ترسیم

نظرات کاربران

profile picture
وحید گیوی

مهمترین چیز برای من این بود که خیلی با اخلاق و زحمتکش و بودن کمدمون هم به نحو احسنت ساخته شده، این تازه شروع کارم باهاشون بود قطعا برای ادامه کارهام مجدد از هوم سرویز میخوام که کارم با ایشون انجام بشه.

profile picture
علی عاشوری

یک کمد دیواری شیک و باکیفیت تحویل گرفتم علاوه بر اینکه سازنده هم، کاربلد و هم خوش برخورد بود.

profile picture
هومن زیبایی

خیلی خیلی عالی و درجه یک👌👏

profile picture
جواد جزنی

واقعا عالی بودند

شرایط ساخت کمد دیواری اتاق خواب و ساخت کمد لباس و رختخواب

سرویس ساخت کمد دیواری شامل گارانتی صد در صدی سامانه هوم سرویز بوده و کیفیت کار و استفاده از اجناس مرغوب توسط سامانه هوم سرویز تضمین می شود.

قیمت اعلام شده توسط سامانه برای ساخت و نصب کمد دیواری(یک کمد کامل) بر حسب هزینه جنس و اجرت کار بوده و مبلغ اعلام شده در لیست قیمت ها، کلیه هزینه های ساخت را شامل می شود. قیمت نهایی ساخت کمد شامل هزینه ساخت به اضافه 10 درصد هزینه حمل و نصب خواهد بود. همیار متخصص ساخت کمد اجازه دریافت هیچگونه هزینه اضافه ای، مازاد بر قیمت های اعلام شده را نخواهد داشت.

نحوه محاسبه هزینه ساخت کمد دیواری: با توجه به تعرفه های اعلام شده در سایت هوم سرویز شما کافیست متراژ کمد مورد نظر را اندازه گیری کنید(طول ضربدر ارتفاع کمد) و در تعرفه هر متر مربع ضرب نمایید. در انتها برای محاسبه قیمت نهایی کمد 10 درصد هزینه حمل و نصب را به قیمت اضافه نمایید.در اینصورت شما می توانید برآورد نسبتا خوبی از هزینه ساخت کمد دیواری مورد نظر خود داشته باشید.

منظور از کمد کامل، ساخت کمد به همراه بدنه، درب ها و کشوها و طبقات و یراق آلات و ... می باشد. در حالت استاندارد عمق کمد دیواری حدود 50 تا 60 سانتی متر خواهد بود و در ابعاد بزرگتر قیمت تغییر خواهد کرد.

سرویس ساخت کمد دیواری در هوم سرویز شامل یکسال گارانتی برای جنس و یراق آلات مصرفی خواهد بود.

ساخت بدنه کمد دیواری از جنس لترون و نئوپان با روکش ملامینه شامل گارانتی نمی شود.

منظور از ام دی اف درجه یک و درجه دو در بازار، تفاوت برندهای تولیدکنندگان و قیمت و کیفیت آنها در بازار می باشد و به صورت کلی به جنس مغز ام دی اف بستگی دارد.

طراحی سه بعدی کار در صورت عقد قرارداد هیچگونه هزینه ای برای مشتری نخواهد داشت. در صورتیکه که منجر به عقد قرارداد نشود مبلغ 300 تا 500 هزار تومان هزینه خواهد بود.

جهت انتخاب جنس کمد دیواری حتما نمونه کارها و نمونه جنس توسط همیار خدمتتان ارایه خواهد شد.

همیار موظف می باشد پس از اتمام کار محیط را به صورت کامل تمیز نموده و به مشتری تحویل نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

making-kitchen-cabinets
ساخت کابینت آشپزخانه
قیمت از 13,900,000 الی 34,700,000 تومان
repair-sofa
تعمیر مبل
قیمت از 800,000 الی 3,000,000 تومان
parquet-installation-repair
نصب پارکت
قیمت از 2,880,000 الی 14,000,000 تومان
installation-repair-laminate
تعمیر لمینت
قیمت از 1,700,000 الی 3,500,000 تومان