ساخت کمد دیواری

ساخت کمد دیواری

از 2399 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت ساخت کمد دیواری در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف ایرانی با یراق آلات(متر مربع)

3,100,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف تـرک با یراق آلات(متر مربع)

3,500,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام لتــرون با یراق آلات(متر مربع)

2,300,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری بدنه لتــرون با درب ام دی اف و یراق آلات(متر مربع)

2,700,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف های گلاس ایرانی با یراق آلات(متر مربع)

3,500,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف هایگلاس ترک یا فرآمید (فوق برجسته) و یراق آلات(متر مربع)

4,000,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری ممبران روکش وکیوم با بدنه ام دی اف و یراق آلات(متر مربع)

4,500,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف ممبران شرکتی با یراق آلات(متر مربع)

5,400,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف با نمای پوشش رنگ پلی اورتان و یراق آلات(متر مربع)

7,400,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام ام دی اف با نمای روکش چوب با یراق آلات(متر مربع)

7,500,000 تومان

قیمت ساخت کمد دیواری تمام چوب با یراق آلات(متر مربع)

11,500,000 تومان

قیمت مکانیزم هر درب ریلی کمد دیواری(هر عدد)

800,000 تومان

متوسط قیمت27,000,000 تومانکمینه قیمت4,500,000 تومانبیشینه قیمت67,000,000 تومان

آنچه درباره ساخت کمد دیواری خواهید خواند

 • کمد دیواری چیست؟ چه کاربردی دارد؟
 • انواع کمد دیواری جدید بر اساس کاربرد
 • ساخت کمد دیواری مناسب چه فضاهایی است؟
 • مراحل ساخت کمد دیواری کدامند؟
 • سازنده کمد دیواری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
 • در طراحی کمد دیواری چه مواردی می بایست رعایت شود؟
 • انواع کمد دیواری ازنظر طراحی
 • در انتخاب جنس کمد دیواری چه مواردی اهمیت دارد؟
 • در انتخاب رنگ کمد دیواری چه نکاتی مهم هستند؟
 • قیمت ساخت کمد دیواری اف دی اف به چه عواملی بستگی دارد؟
 • چند نکته مهم در قیمت کمد دیواری:
 • قیمت ساخت کمد دیواری در چه صورت بالاتر یا پایین تر از قیمت معمول می شود؟
 • مواردی که قیمت کمد دیواری سفارشی را افزایش می دهند :
 • چه مواردی هزینه ساخت کمد دیواری را کاهش می دهد؟
 • به منظور کاهش قیمت کمد دیواری دو راهکار را به شما پیشنهاد می دهیم:
 • کمد دیواری اتاق خواب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
 • انواع مدل کمد دیواری در منزل قابل اجرا می باشند:
 • چه متریالی برای ساخت کمد دیواری استفاده می شود؟
 • مدل کمد دیواری بر اساس نحوه باز شدن درب ها
 • ساخت کمد دیواری ارزان و ساده آیا امکان پذیر است؟
 • کمد دیواری آماده بخرم یا کمد دیواری سفارشی؟
 • سفارش ساخت کمد دیواری در هوم سرویز چه مزایایی دارد؟
 • صفر تا صد ساخت کمد دیواری را به نصاب کمد دیواری هوم سرویز بسپارید

کمد دیواری چیست؟ چه کاربردی دارد؟

ساخت کمد دیواری با اهداف مختلف و با کارایی های متعدد انجاممی شود. امروزه با توجه به کاهش متراژ خانه ها ساخت کمد دیواری جدید درمنزل به یکی از المان های مهم تبدیل شده است. انگیزه های مختلفی برایساخت کمد وجود دارد که بنا بر شرایط و نیاز افراد می توان انواع کمد لباس، ساختکمد رختخواب و جالباسی، ایجاد انباری کوچک در محیط منزل و با هدف رفع قناسی اتاق رانام برد. در تعریفی ساده می توان کمد دیواری را چارچوبی جهت نظم دهی، فضاسازی ونگهداری از وسایل در فضای داخلی منزل و متناسب با دکوراسیون منزل در نظر گرفت. با طراحیکمد دیواری می توان بهترین استفاده را فضاهای بلااستفاده منزل نمود. در ادامهدر ارتباط با نحوه و شرایط ساخت کمد دیواری ارزان و ساده تا نصب کمد دیواری لوکس و لاکچریپرداختیم و به معرفی انواع مدل کمد دیواری شیک درآپارتمان و عوامل موثر بر قیمت کمد دیواری می پردازیم.

انواع کمد دیواری جدید بر اساس کاربرد

· کمد لباس جادار

ساخت کمد لباس موجب سر و سامان دادن به لباس ها میشود و همچنین قابلیت استفاده از تمام لباس ها و کفش ها را فراهم می کند. ساختکمد دیواری ساده تفاوتهای زیادی با ساخت کمد لباس دارد.عمق کمد لباس در حالت عادی حدود 50 تا 60 سانت در نظر گرفته می شود. در اینبین، قفسه بندی کمد لباس نقش بسیار موثری بر افزایش کاربری آن دارد. مدل کمد لباسبر اساس نیاز کاربر و همچنین پیشنهادات موثر نصاب کمد ديواري ارائه میشود. البته همیشه امکان اجرای تغییرات خاص وجود دارد که مختص سلیقه کارفرما است.مواردی مانند ساخت رگال لباس، ساخت کشو و همچنین ساخت طبقات نامنظم و حتی یراقآلات شلوار، روسری و کراوات به راحتی قابل اجرا هستند.

· ساخت کمدرختخواب در اتاق

ساخت کمد رختخواب نیز بر اساس نیاز کاربر ساخته وطراحی می شود. اغلب کمد ديواري بزرگ اتاق خواب برای قرار دادنرختخواب مورد استفاده قرار می گیرند. از انواع متریال های کمد دیواری امدی اف، لترون، نئوپان و غیره در مدل های مختلفی طراحی و اجرا می شوند. در ساختکمد رختخواب می توان از نمونه های ریلی و لولایی بر اساس نیاز کارفرما و فضای دردسترس وی استفاده نمود. طراحی و ساخت کمد رختخواب در اتاق خواب موجبنظم دادن به وسایل می شود. طراحی و اجرای کمد رختخواب موجب می شود کهشما فضایی برای چیدمان رختخواب ها و سایر وسایل حجیم خود فراهم آورید و از آشفتگیجلوگیری کنید.

· ساخت کلوزت روم

در خانه هایی با فضایبزرگتر و با طراحی مدرن، قسمتی از فضای اتاق خواب را که اغلب پنهان هم است را بهطراحی و ساخت کلوزت روم اختصاص می دهند.طراحان با قفسه بندی و طراحی طبقه های اغلب نامنظم برای تمام لباس ها و همچنین کفشها اقدام می کنند.

· انباری کوچک درمحیط منزل

همه ما نیاز به کمدوسایل اضافه داریم تا وسایلی که کمتر به آنها نیاز پیدا خواهیم کرد را در آننگهداری کنیم. مواردی هستند که نه می توان آنها را دور انداخت نه می توان در معرضدید قرار داد. از این رو به فضایی برای نگهداری آنها نیاز است. گاهی هدف از ساختکمد دیواری ایجاد انباری کوچک در محیط منزل با ظاهری شیک متناسب با دکوراسیون داخلیمنزل است که البته این مورد نیازمند مهارت بالایی در طراحی کمد دیواری می باشد.

· طراحی و ساخت کمد دیواریبرای رفع قناسی اتاق

کمد در کنار مزایایفراوان برای گنجاندن وسایل، روشی موثر در پوشاندن نواقص هم به شمار می رود. دربعضی از موارد به دلایل مختلف ممکن است خانه دارای فضاهای پرتی باشد که عملاکارایی چندانی ندارد. در این صورت با طراحی کمددیواری می توان حداکثر استفاده ازفضا را نمود و همچنین شرایطی فراهم آورد که قناصی فضای داخلی به چشم نیاید.

ساخت کمد دیواری مناسب چه فضاهایی است؟

کمد دیواری برای تماممکان ها با هر نوع کاربری مورد نیاز است. که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

· ساخت کمد دیواریجادار برای اتاق کوچک

یک کمد ديواري جاداررا از روی قفسه بندی داخلی می توان شناخت. به علت محدودیت فضا در ساخت کمد اتاقکوچک باید طراحی داخلی طوری باشد که کار کمد لباس و دراور و … را هم زمانانجام دهد. حتما چند کشوی جادار و بزرگ به دردتان می خورد. در ساخت کمد دیواریاتاق کوچک باید رگال لباس ضروری است و می توانید از فضای بالای رگال برای نصبقفسه های جادار با ارتفاع کم استفاده کنید. قفسه های کوتاه محل قرار دادن کفش، چترو حتی کتاب درسی هستند. معمولا به منظور استفاده حداکثری از فضای اتاق کوچک، ساختکمد دیواری ریلی پیشنهاد می شود.

· ساخت کمد اتاقکودک و نوجوان

ساخت کمد دیواری شیکو فانتزی برای اتاق خواب بچه ها مناسب تر هستند. ساخت درب کمد دیواری اتاقبچه و تزئینات آن را خاص و متنوع انتخاب کنید. طراحی داخل کمد دیواریاتاق بچه نیاز به دقت بیشتری دارد. با کمی خلاقیت می توانید کمدهای چند کارهطراحی کنید. ساخت کمد اتاقکودک می تواند برای قراردادن لباس ها و وسایلمدرسه نیز استفاده شود. قسمتی از این فضا را برای میز تحریر در نظر گرفته می شود.در برخی اتاق ها کمددیواری و تختخواب و میز تحریر همگی با هم طراحی می شود.

· کمد دیواری اتاقکار

کمد دیواری اتاق کار بر اساس فضای در دسترس و همچنین نوع نیازکاربران طراحی می شود. در واقع طراحی کمد دیواری هیچ حد و مرزی ندارد و می توانانواع مدل کمد دیواری با طبقه بندی های درخواستی و سفارشی را اجرا نمود. ساختکمد اتاق کار باید بر اساس نیازمندی های محل کار انجام شود.

· ساخت کمد دیواریپذیرایی

قبل از ساخت کمددیواری به کاربرد و نیاز خود از نظر جادار و یا کمجا بودن کمدپذیرایی، توجه کنید. فضای مورد نظر برای کمد سازی تا حدی تعیین کننده نوع ومدل کمد دیواری است. در صورت نیاز به ساخت کمد ديواري پذیرایی باید به رنگکلی فضا و سبک منزل از جهت کلاسیک یا کمد پذیرایی مدرن بودن در طراحیکمد توجه شود.

· ساخت کمد دیواریانباری

ساخت کمد دیواریانباری شرایطی را به وجود می آورد که بشود از حداقل فضا بیشترین استفاده را نمود. ساختکمد انباری موجب سروسامان دادن به فضا می شود.

· کمد دیواری زیرپله

فضای زیر پله قطعا ازمواردی است که هیچ کاربردی ندارد. پس چه بهتر که تبدیل به کمد زیر پله شود و کفشها و سایر وسایل بلااستفاده را در طبقات قرار دهید.

· کمد اتاق پرو

ساخت کمد دیواری بدوندرب یک فکرهیجان انگیز برای همه ی افراد به ویژه بوتیک هاست. این کمد اتاق پرو منحصر به فرداست و نحوه ساخت کمد دیواری هم به ترتیبی است که هم قابل اجرا در مغازه ها و هم بهعنوان کمد بدون درب شرایط ویژه ای برای افراد پدید می آورد.

· ساخت کمد جلودرب ورودی

ساخت کمد جلو درببهترین ایده برای نظم بخشیدن به کفش ها و لباس های افرادی است که به خانه ورود میکنند. به این ترتیب یک فضای منظم و طبقه بندی شده و دارای رگال در طراحی کمد جلویدرب ورودی تعبیه می شود.

· کمد دیواری اتاقمستر

کمد اتاق مستر بهتراست از نوع کمد دیواری با درب ریلی انتخاب شود تا فضای کمتری اشغال کند. نزدیکترین دیوار به حمام مستر بهترین انتخاب برای ساخت کمددیواری مستر است.همچنین استفاده از آینه در کمد دیواری ریلی موجب بزرگتر و شیک تر شدن فضا می شود.

· کمد دیواریآرایشگاه

در طراحی دکوراسیونآرایشگاه ساخت کمد نقش بسیار مهمی دارد. دیزاین و استفاده از متریال متناسب با فضاو همچنین ساخت کمد دیواری جادار از موارد بسیار مهمی است که در ساخت کمد دیواریآرایشگاه باید به آن توجه شود.

· کمد دیواری اتاقپسرانه

مواردی مانند رنگ کمددیواری و طراحی کمد دیواری باید بر اساس روحیه و البته نیاز فرد انتخابشود. البته در ساخت کمد دیواری پسرانه استفاده از رنگ های آبی، خاکستری و قهوه ای،زیبایی زیادی به اتاق می بخشد. همچنین متریال نیز در ساخت کمد دیواری پسرانه بایددارای کیفیت بالایی باشد.

· کمد دیواری اتاقدخترانه

کمد دیواری دخترانه باید دارای شرایط ویژه ای باشد تا موردپسند قرار بگیرد. میز و آینه از آن مواردی است که در ساخت کمد دیواری دخترانه بایددر نظر گرفته شود. همچنین استفاده از رنگ های شاد و ملایم نیز زیبایی زیادی بهاتاق می بخشد اما باز هم در طراحی کمد دیواری باید به نیازهای کاربر توجهشود.

· ساخت کمد قابلحمل

در مواقعی نیاز به ساختکمد قابل حمل است. برای افرادی که در مکانی مستقر نیستند و یا دائم در حالتغییر فضا هستند، اغلب تصمیم به ساخت و نصب کمد قابل حمل می کنند که در فضاهایمختلف به راحتی قابلیت جابجایی داشته باشد. در ساخت کمد دیواری قابل حمل،کل بدنه ساخته می شود و تنها در صورت نیاز به دیوار توسط چند پیچ محکم می شوند درمواردی نیز بر اساس خواسته افراد به صورت کاملا جدا و قابل جابجایی ساخته می شود.

· کمد لاندری

ساخت کمد لاندری دربالکن و یا در سایر فضاها موجب سامان بخشیدن به این قسمت از منزل می شود. قفسهبندی و کمد لاندری بر اساس فضای موجود و کاملا بر اساس سلیقه کاربر در انواع مدلکمد دیواری قابل طراحی و ساخت است.

مراحل ساخت کمد دیواری کدامند؟

اگر در حال بازسازی خانه هستیدو یکی از نگرانی های شما ساخت کمد و نصب کابینت شیک و لوکس است، بهتر است بدانید به طور کل مراحل صفر تا صد ساخت کمد دیواری به صورت زیر است، برای داشتن کمد دیواری شیک و مدرن و با قیمت کمد دیواری مناسب می بایست به این ترتیب و با دقت و وسواس پیش بروید.

 • انتخابسازنده کمد دیواری
 • مشاوره باسازنده کمد دیواری
 • عقدقرارداد با کمدساز
 • جانماییمحل ساخت کمد دیواری
 • طراحی کمددیواری
 • انتخابمدل کمد دیواری
 • انتخابجنس کمد دیواری
 • انتخابرنگ کمد دیواری
 • انتخابیراق آلات
 • ساخت کمددیواری
 • نصب کمد دیواری

سازنده کمد دیواری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

· متعهد و مجرببودن

متعهد بودن و مجرببودن دو رکن اساسی در سازنده کمد دیواری است. سازنده کمد دیواری مجرب بر اساسبودجه در دسترس کارفرما و همچنین خواسته وی باید بالانسی در مدل کمد دیواریو خواسته مشتری ایجاد کند و با ارائه طراحی کمددیواری متناسب بر اساس المان هارضایت مشتری را جلب کند. داشتن نمونه کار کمد دیواری و تجربه سایر مشتریانمی تواند می تواند تصدیق کننده تعهد و تجربه کمدساز باشد.

· دارا بودن کارگاهساخت کمد دیواری

همچنین دارا بودن کارگاهساخت کمد نیز از شرایطی است که باید سازنده دارا باشد و بتواند بهترین خدماترا با بالاترین کیفیت ارائه دهد. به این ترتیب شما می توانید با اطمینان سفارشاتخود را تحویل آنها داده و نگران پروسه انجام کار نباشید. زیرا افرادی که دارای کارگاهساخت کمد هستند دارای اکیپ ماهر بوده و سرعت بالاتری در آماده سازی سفارشات باکیفیت مطلوب دارند. ضمنا داشتن کارگاه ساخت کمد یک مزیت اساسی در قیمت کمد دیواریمحسوب می شود چرا که خیلی از هزینه های واسطه ای را حذف می کند.

· ارائه طرح سهبعدی کمد دیواری

ارائه طراحی سه بعدیمورد دیگری است که می تواند مدل کمد دیواری مورد پسند مشتری و طرح پیشنهادیکارفرما را قبل از اجرای کار مشخص کند. در نتیجه توافقات اولیه کاملا انجام شده واطمینان مشتری از بابت ساخت کمد دیواری کاملا جذب می شود و از روند انجام کار وجزئیات آن خاطر جمع می شود.

· ارائه اطلاعاتکافی از جنس، رنگ بندی و یراق آلات

اطلاعات کافی درزمینه جنس، رنگ بندی و یراق کمد دیواری موجب می شود که مشتری اطلاعات کافی درمحاسبه قیمت کمد دیواری به دست بیاورد. همچنین ارائه مشاوره درست و شفاف موجب میشود کارفرما بتواند بر اساس جنس مورد نظر و قیمت روز بهترین تصمیمات را بگیرد.

· عقد قراردادمطمئن

عقد قرارداد مطمئنموجب می شود طرفین نسبت به پرداخت قیمت کمد دیواری و ارائه خدمات بر اساس توافقطرفین متعهد شوند. از این رو قرارداد ساخت کمد دیواری باید با بندهای کاملا شفاف ومطمئن بین طرفین منعقد شود.

در طراحی کمد دیواری چه مواردی می بایست رعایت شود؟

مورد اول مساحت دردسترس است. تناسب در اندازه کمد با مساحت فضا از مواردی است که باید به آن دقتشود. مورد بعدی طراحی کمد دیواری بر اساس نوع خواسته مشتری است. نوع طبقه بندی واکسسوری های مورد نیاز باید بر اساس نیاز در نظر گرفته شود.

انواع کمد دیواری ازنظر طراحی

 • کمددیواری کم جا مخصوص فضاهای کوچک و اتاق های کوچک
 • کمددیواری جادار و بزرگ
 • کمددیواری بدون درب
 • کمددیواری نیمه اپن

در انتخاب جنس کمد دیواری چه مواردی اهمیت دارد؟

جنس کمد دیواری هم بر اساس قیمت کمد دیواری و همبر اساس سلیقه مشتری انتخاب می شود. اگر صرفا قیمت کمد دیواری درانتخاب جنس برایشما مهم است باید از مواردی با کیفیت پایین تر نظیر کمد دیواری لترون انتخابشود. اما اگر ماندگاری و کیفیت در درجه اول در نظر مشتری اهمیت دارد جنس کمددیواری پلی اورتان، ممبران و هایگلاس کیفیت بالاتری دارند. ازاین رو اگر می خواهید نیاز کمتری به تعمیرکمد دیواری داشته باشید در انتخاب جنس دقت کنید.

در انتخاب رنگ کمد دیواری چه نکاتی مهم هستند؟

اهمیت رنگ در ساختکمد دیواری کمتر از سایر موارد نیست. در هنگام انتخاب رنگ باید به فضا توجه نمود.استفاده از رنگ های تیره فضا را کوچکتر کرده و رنگ روشن فضا را وسیع تر نشان میدهد. اشتباهات در انتخاب رنگ کمد موجب خفه شدن فضا می شود. همچنیناستفاده از رنگ های جیغ نیز به تنهایی موجب بسته شدن فضا می شود. در مدل کمددیواری ترکیبی استفاده از ترکیب رنگ های مکمل هم موجب زیباتر شده رنگ ها خواهد شد.

ترکیب رنگ ها در ساختکمد دیواری متنوع است، مواردی مانند کمد دیواری طرح چوب، قهوه ای، نسکافه ای،کرمی، شیری، سفید، طوسی، مشکی، بنفش، آبی، سبز، صورتی، قرمز، زرد و همچنین در کمددیواری های ترکیبی از رنگ های پرطرفدار برای ساخت کمد دیواری نظیر کمد دیواری سفیدقهوه ای، سفید طوسی، سفید طلایی، سفید مشکی، سفید آبی و ساخت کمد دیواری کرم قهوهای استفاده می شود.

قیمت ساخت کمد دیواری اف دی اف به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت کمددیواری با درب لولایی و کشویی به موارد مختلفی بستگی دارد. در ادامه به مهم ترینعوامل تاثیرگذار بر قیمت کمد دیواری می پردازیم.

· ابعاد و اندازهکمد دیواری و رابطه مستقیم آن با قیمت کمد دیواری

قیمت کمد دیواری با توجه به طرح و مدل هم متفاوت است. کمددیواری پذیرایی معمولا عمق کمتری دارد. در شرایط عادی فضای کمتری برای طراحی وساخت کمد دیواری در پذیرایی وجود دارد و مدل کمد دیواری mdf با ابعاد کوچکتر در این فضا ساخته می شوند.ابعاد و اندازه کمد اتاق خواب معمولا بزرگتر در نظر گرفته می شود. اگر فضای کافیدر اختیار دارید، یکی از دیوارهای اتاق خواب را برای ساخت کمد دیواری ریلی مدرناختصاص دهید. طبعا هر چه اندازه کمتر باشد متریال کمتری استفاده می شود و قیمت کمددیواری نیز کمتر محاسبه می شود.

· طراحی کمددیواری و تاثیر آن بر قیمت کمد دیواری ام دی اف

در طراحی کمددیواری تمام جزئیات مد نظر مشتری گنجانده می شود. مواردی مانند طبقات، قفسه هاو تعداد کشوها روی قیمت کمد دیواری ریلی تاثیر دارد. طراحی کمد دیواری باهزینه ساخت چارچوب کمد ارتباط مستقیم دارند. ساخت چارچوب با توجه به باری که بایدمتحمل شود، مشخص می گردد. ساخت کمددیواری با متریال مقاوم، قیمت کمد دیواریرا افزایش می دهد. در منازلی که فضای کافی برای باز شدن درب کمد وجود داشته باشدمی توان از کمد دیواری با درب لولایی برای کاهش قیمت کمد دیواری استفادهکرد.

· متریال مورداستفاده در کمد دیواری ام دی اف، هایگلاس و ممبران

در گذشته ساخت کمددیواری با چوب بیشتر رایج بود ولی این روزها متریال مختلفی در ساخت کمد دیواری بهکار می رود. برخی از رایج ترین متریال مدل کمد دیواری mdf، کمد دیواری PVC، کمد دیواری های گلاس از نمونه های پرطرفدار هستند. قیمت کمد دیواری ام دی اف نسبت به قیمت کمد دیواری هایگلاسکمتر است. اما در ساخت کمد دیواری ریلی به علت استفاده از یراق آلات بیشتر و متنوعتر، قیمت کمد دیواری از سایر انواع کمد نظیر کمد دیواری درب لولایی هزینه ساخت کمدبیشتر می شود.

· نوع دستگیره هاو یراق الات مورد استفاده

یکی از مهم ترینعوامل اثرگذار در تعیین قیمت کمد دیواری ریلی و یا قیمت کمد دیواری ساده، دستگیرهها، یراق آلات و مکانیزم های استفاده شده هستند. شاید در ابتدا شکل و طرح دستگیرهها چندان مهم نباشد ولی در نظر داشته باشید که شکل ظاهری دستگیره ها و استحکام آنفاکتور مهمی است که در آینده بیشتر به چشم خواهد آمد.

چند نکته مهم در قیمت کمد دیواری:

 • ساخت کمددیواری سفارشی به طور معمول گران تر از قیمت کمد دیواری آماده است.
 • داشتنکارگاه برای سازنده کمد دیواری فاکتور مهمی در قیمت تمام شده کمد محسوب میشود.
 • نوع ورقیکه در ساخت کمد استفاده می شود نقش مهمی در قیمت کمد دیواری خواهد داشت. بهطور معمول در بازار ایران ورق ترک و ایرانی موجود است، بنابراین در انتخاب نوع ورقکمد دیواری به طورمثال ورق ام دی اف ترک یا ایرانی دقت کنید.
 • نحوهمحاسبه ابعاد و اندازه کمد دیواری، برای جلوگیری از اشتباهات سهوی و کلاهبرداریحتما نحوه محاسبه ابعاد و اندازه گیری کمد را از کمدساز جویا شوید. به طور معمولنحوه محاسبه قیمت کمد دیواری بر اساس قیمت هر متر مربع کمد دیواریمحاسبه می شود.

قیمت ساخت کمد دیواری در چه صورت بالاتر یا پایین تر از قیمت معمول می شود؟

به طور معمول نصابکمد دیواری یا به طور کل سازندگان کمد دیواری بازه قیمتی را به عنوان قیمت هرمتر کمد دیواری اعلام می کنند. اما همواره مواردی این بازه قیمت کمد دیواری راتحت تاثیر قرار داده و افزایش یا کاهش می دهد؟ که در ادامه به این موضوع رسیدگیخواهیم کرد.

مواردی که قیمت کمد دیواری سفارشی را افزایش می دهند :

 • افزایشعمق کمد دیواری بر اساس فضای موجود
 • درخواستمتریال و یراق سفارشی
 • استفاده ازانواع اکسسوری مانند آویز های شلوار، کراوات و ...
 • استفادهاز آینه، نورپردازی و تزئینات دیگر که اضافه روی درب کمد یا در داخل آن کار شود.

چه مواردی هزینه ساخت کمد دیواری را کاهش می دهد؟

طراحی کمد دیواریساده به طور مثال کم کردن تعداد کشو و طبقات، موجب استفاده کمتر از متریال و کمشدن دستمزد ساخت و کاهش قیمت کمد دیواری می شود. مورد دیگر استفاده از کمددیوارینئوپان به جای کمد دیواری ام دی اف است. در نتیجه قیمت متریال کم شده و موجب کاهش قیمتکمد دیواری خواهد شد. در مواردی نیز که کارفرما به کیفیت یراق توجه ندارد می توانداز یراق آلات معمولی که به مراقبت بیشتری دارد استفاده کند که البته این مورد اصلامورد پیشنهاد ما نیست و تنها روشی برای ساخت کمددیواری ارزان است اما نهقطعا بهترین روش!!!

به منظور کاهش قیمت کمد دیواری دو راهکار را به شما پیشنهاد می دهیم:

1-می توانیدبرای ساخت کمد، نمای ظاهری و صفحات بیرونی از ورق های با کیفیت و مرغوب استفادهکنید و صفحات داخلی کمد را از ورق های ارزان تر نظیر لترون استفاده کنید.

2-در هنگامسفارش ساخت کمد به محل ساخت کمد توجه نمایید، به طور مثال برای ساخت کمد پذیراییاز اجناس مرغوب تر و با کیفیت تر نظیر کمد دیواری هایگلاس و یا کمد دیواری ممبرانیا پلی اورتان استفاده کنید و برای کمددیواری اتاق از اجناس ارزانتر مثل کمددیواری ام دی اف استفاده کنید.

کمد دیواری اتاق خواب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

کمد دیواری اتاق خوابباید بر اساس نیاز کاربران اتاق طراحی شود. در کنار کارایی، مدل کمددیواری نقش موثری در زیبایی اتاق خواب دارد. معمولا برای روشن ترشدن اتاق خواب، کمد دیواری هایگلاس پیشنهاد می شود. همچنین استفادهاز آینه موجب بزرگتر نشان دادن فضای اتاق خواب می شود.

اگر برای ساخت کمددیواری در اتاق خواب قیمت کمد دیواری ذهنتان را درگیر کرده بهتر است بدانید کهقیمت کمد دیواری هایگلاس نسب به قیمت کمد دیواری ام دی اف به علت نوع متریال، گرانتر می شود. برای اتاق خواب در گذشته ساخت کمد دیواری ساده بیشتر موردنظر بود. کمدهای دیواری در گذشته انواع متفاوتی نداشتند و قیمت کمد دیواریساده نیز بسیار پایین بود. اما امروزه دستان طراح بسیار باز است.

انواع مدل کمد دیواری در منزل قابل اجرا می باشند:

· طراحی و ساخت کمد دیواریساده

کمد دیواری‌ ام‌دی‌اف سادهبرای خانه‌های مدرن و حتی کلاسیک انتخاب مناسبی است. این مورد از نظر هزینهساخت کمد دیواری ساده و زیبایی کاملا می توانند پاسخگوی نیاز و سلیقه مشتری واقعشوند همچنین در ساخت کمد ساده با توجه به رنگ دیوار اتاق‌ خواب، رنگ کمد ام‌دی‌اف قابلتغییر است.

· کمد دیواری مدرن

کمددیواری‌ مدرن عمدتا ظاهر ساده‌تری نسبت به نمونههای قدیمی و کلاسیک دارند. به عبارت دیگر در ساخت کمد دیواری مدرن از طرح وبرش خاصی استفاده نمی شود. در کل هرچه مقدار تنوع رنگ‌ها در ساخت کمد کمتر و طراحیهندسی آن ساده‌تر باشد، سبک کمد دیواری لاکچری به مدرن نزدیک تر خواهدشد. کمد دیواری ریلیمدرن در ساختمان های لوکس بر زیبایی دکوراسیونداخلی می افزاید و محیط را لاکچری و روح نواز تر می کند.

· کمد دیواریکلاسیک

کمد دیواری کلاسیکبرای فضاهایی با سبک و سیاق سلطنتی تطابق دارد. کمد کلاسیک دارای طرح هستند. اغلببر روی درب کمد دیواری قاب کار شده است و روی کمد تاج قرار داده می شود.

· کمد دیوارینئوکلاسیک

مدل کمد دیوارینئوکلاسیک در واقعاز طراحی میان سبک کلاسیک و مدرنیته استفاده می شود. اگر بخواهیم در میان انواعکمد دیوار لاکچری یک مدل را انتخاب کنیم قطعا نمونه کمد دیواری نئوکلاسیک در اوللیست قرار دارد. اما بر اساس همین ویژگی قیمت کمد دیواری نئوکلاسیک از سایرنمونه ها بیشتر است.

· کمد دیواریمینیمال

اگر به دنبال ساختکمد دیواری کم جا هستید، کمد دیواری مینیمال بهترین انتخاب برای شماست. کمد دیواریمینیمال دارای ظاهری ساده هستند و بهترین انتخاب برای منازل با سبک ساده هستند.قیمت کمد دیواری مینیمال نیز نسبت به سایر موارد مناسب تر است.

چه متریالی برای ساخت کمد دیواری استفاده می شود؟

· ساخت کمد دیواریملامینه یا نئوپان روکش دار

کمد دیواری لترون یا ملامینه در مقایسه با ام دی اف ازمقاومت کمتری برخوردار است. زیرا که ذرات چوب در نئوپان تراکم کمتری دارد. اما درموارید به علت ساخت کمد دیواری ارزان بیشتر درخواست می شود. همچنین برای روکش آننیز از یک ورق ملامینه استفاده می شود تا ظاهر مناسبی پیدا کند.

· کمد دیواری امدی اف (MDF)

علت استقبال زیاد درساخت کمد دیواری ام دی اف، تنوع بالا در رنگ و مقاومت بالای آنها است. نصبکمد ديواري mdf با قابلیت ترکیب با آینه و شیشه میتواند زیبایی زیادی را به وجود بیاورد. قیمتکمد دیواری ام دی اف نیز در مقایسه با سایر مواردمناسب تر است.

· کمد دیواریهایگلاس

یکی از متریال هایمحبوب برای ساخت کمد ديواري مدرن، هایگلاس است. این متریال تنها در روکش با MDF تفاوت دارند. روکش به علت ظاهر درخشان وشفاف و همچنین مقاومت بالا درخواست می شود. همچنین قیمت کمد دیواری هایگلاسنسبت به ام دی اف بیشتر است.

· ساخت کمد ديواريچوب

مدل کمددیواری چوببسیار گران و البته زیبا است. بر این اساس سفارش کمد دیواری با چوب تنها در مواردبسیار خاص و لوکس پیشنهاد می شود. در ساخت کمد ديواري چوب معمولا از چوب راش و چوبگردو استفاده می شود.

· ساخت کمد دیواریممبران

کمددیواری ممبران ازسایر موارد گرانتر است زیرا روکش پی وی سی و ضد آب دارند. اغلب برای ساخت کمدديواري های کلاسیک از این متریال استفاده می شود.

· کمد دیواری پلیاورتان

کمد دیواری جدید ترکیب کمددیواری ام دی اف با رنگ پلیاورتال است. نقطه قوت کمد دیواری لوکس پلی اورتان طول عمر طولانی آن است. این مدلکمد دیواری در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد.

· ساخت کمد دیواریانزو

کمد دیواری‌ انزو با ضخامت صفحه حدودی 3 میلی متر هستند. ساختکمد دیواری انزو به علت شباهت زیادی که به کمددیواری های شرکت ایتالیایی بههمین نام دارند، اینگونه نامگذاری شده است. در ساخت کمد دیواری انزو از تکنیکپولیش استفاده می شود و مقاومت بالایی در برار رطوبت و ضربه دارد. قیمت کمددیواری انزو به علت تکنیک جدید و مهارت بالا زیاد است.

· ساخت کمد دیواریبا چهارچوب فلزی

چهارچوب کمددیواری ریلی و ساده نقش بسیار بالایی در استحکام کلی آن دارد. همچنین استفادهاز چهارچوب آهنی موجب می شود هزینه ساخت کمد دیواری بیشترتمام شود. انتخاب کمد دیواری با چارچوب فلزی بسیار سلیقه ای و به نوع سبک خانه شمابستگی دارد.

· ساخت کمد دیواریپی وی سی

کمد دیواری پی وی سیدارای طول عمر بالا می باشد. ساخت کمد دیواری پی وی سی آسانتر از ام دی افاست. همچنین این متریال در مقابل حرارت و رطوبت مقاومت بالایی دارد و به علت وزنسبک تر استقبال زیادی در سال های گذشته داشته است. قیمت کمد دیواری پیوی سی نسبت به ام دی اف بیشتر است.

مدل کمد دیواری بر اساس نحوه باز شدن درب ها

به طور کلی طراحی کمددیواری بر اساس محل نصب آن و میزان فضای در دسترس و سلیقه با درب ریلی و لولاییساخته می شوند که عامل تاثیر گذاری در قیمت ساخت کمد دیواری نیز محسوب می شود.

· ساخت کمد دیواریریلی مدرن

ساخت کمددیواری با درریلیمدرن یکی از جدیدترین مدل ها است. علت محبوبیت بالای کمددیواری ریلی مناسب بودن اجرای این مدل برای فضاهای محدود است. با توجهبه کوچک شدن فضای خانه ها مدل کمد دیواری با در ریلی موجب می شودتا از حداکثر فضای اتاق برای چیدمان استفاده کرد و نگرانی از بابت باز شدن درب کمدوجود نداشته باشد.

امروزه جهت استفادهحداکثری از فضا از کمد ریلی مدرن استفاده می کنند. کمد ديواري ریلی زیبایی بینظیری به محیط می بخشد. همچنین در صورت ایجاد ساخت کمد دیواری کشویی،ساختاربندی داخل کمد زیباتر و شکیل تر خواهد شد.

· کمد دیواریلولایی

کمدهای دیواری با درلولایی در فضاهای بزرگ ساخته می شود و حالت کلاسیکی دارند. همچنین هزینه ساخت کمددیواری لولایی کمتر از مدل ریلی است.

· کمد دیواری بادرب آینه دار

برای بزرگتر نشاندادن فضای اتاق، بهترین انتخاب ساخت کمد دیواری با درب آینه دار است. مدل آینه داربرای ساخت کمد در اتاق کوچک بهترین انتخاب است.

· کمد دیواری بادرب شیشه ای

کمد دیواری شیشه ایبه عنوان یک ویترین زیبا در خانه ساخته می شود. کمد دیواری شیشه ای به عنوان یکطراحی زیبا در خانه های سبک مدرن اجرا می شود. یکی از مهمترین مواردی که در ساختکمد با درب شیشه ای باید به آن توجه شود نوع فریم آن است. فریم باید از متریال باکیفیت بالا ساخته شود و همچنین نیاز به مهارت بالای سازنده کمد دیواری دارد تابتواند این مدل کمد دیواری لاکچری را اجرا کند.

· کمد دیواری بادرهای ترکیبی (لولایی- ریلی)

درب این نوع کمد بالولا باز می شود اما ممکن است که در قسمت بالا و پایین کمد ریل به کار برود. درمواردی که کمد دیواری جادار برای اتاق بزرگ مدنظر است می توان از این مدل استفادهنمود که در قسمت های مختلف به عناون کمد کفش، جالباسی و کشو به کار برود.

ساخت کمد دیواری ارزان و ساده آیا امکان پذیر است؟

هزینه ساخت کمد مهمترین مورد در نظر افراد است. خیلی از افراد با ادعای ساخت کمد دیواریارزان از متریال بسیار بی کیفیتی استفاده می کنند که مقاومت و استحکامپایینی دارند. به طور مثال به جای ساخت کمد دیواری ممبران بایدبه ساخت کمد دیواری با نئوپان یا لترون روی بیاورید. همچنین نوعیراق آلات نیز تعیین کننده قیمت کمد دیواری هستند. در هر صورت هنر دست طراح اینمورد است که مناسب ترین کیفیت کمد رختخواب و لباس را بر اساس نوع نیاز و بودجه شمادر اختیارتان قرار دهند. قبل از تصمیم به ساخت کمددیواری با متخصصان هومسرویز، مشورت کنید. تیم حرفه ای هوم سرویز بهترین پیشنهادات را باارایه طرح های 3 بعدی ساخت کمد دیواری در اختیارتان قرار می دهند.

کمد دیواری آماده بخرم یا کمد دیواری سفارشی؟

قطعا قیمت کمددیواری آماده نسبت به مدل های سفارشی کمتر است. کمد دیواری سفارشی درابعاد مشخص ساخته می شوند و به محل انتقال داده می شوند. اما در مواردی که هدف ازساخت کمد دیواری رفع نواقص وهمچنین لحاظ نمودن سلیقه است قطعا کمد دیواری آمادهانتخاب درستی نیست. با توجه به ماندگاری و نقش کمد دیواری در زیبایی منزل، پیشنهادهوم سرویز به شما ساخت کمد دیواری سفارشی است.

سفارش ساخت کمد دیواری در هوم سرویز چه مزایایی دارد؟

قیمت شفاف، اطمیناناستفاده از متریال درجه یک و تعهد در تحویل سفارش ساخت کمد از مواردی است که هوم سرویز بهدارا بودن آنها مفتخر است. تیم هوم سرویز با همکاری بهترین متخصصین که دارای رزومهقوی در زمینه کمد دیواری لوکس هستند، تلاش کرده است تا تمام سفارشات شما را درحداقل زمان ممکن با بالاترین کیفیت در اختیارتان قرار دهند و اطمینان را به شمابدهیم که این خدمات را با قیمت کمد دیواری مناسب و منصفانه دریافت کردهاید.

صفر تا صد ساخت کمد دیواری را به نصاب کمد دیواری هوم سرویز بسپارید

تیم هوم سرویز جهترفاه حال مشتریان، قیمت ساخت کمد دیواری ام دی اف، هایگلاس وقیمت ساخت کمد دیواری ممبران و ساخت کمد دیواری ریلی را به صورت کامل دراختیار کاربران خود قرار داده است. این شفافیت در قیمت ساخت کمد دیواری جدید موجبانتخاب بهتر و مقرون به صرفه مشتریان خواهد بود. درصورت نیاز تنها کافیست با به صورت رایگان در هوم سرویز ثبت درخواست نمایید تا ازپیشنهادات و مشاوره رایگان همیاران هوم سرویز در این زمینه بهره مند شوید.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس ساخت کمد دیواری و همچنین ارایه خدمات سفارش ساخت کمد دیواری ام دی اف، هایگلاس و ممبران نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات نجاری ارائه می دهد که شامل تعمیر کمد دیواری, ساخت کابینت ام دی اف, ساخت در اتاق خواب ، PVC، MDF, HDF، ABS, تعمیر در چوبی, نصب درب ضدسرقت و درب ضدحریق بدون تخریب, ساخت جاکفشی ساده و طرح دار, ساخت تختخواب دونفره , ساخت کتابخانه در منزل, ساخت میز چوبی با پایه‌های فلزی, ساخت دراور چوبی , پارتیشن اداری و مسکونی, ساخت استند فروشگاهی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس ساخت کمد دیواری

سفارش ساخت کمد دیواری ام دی اف، هایگلاس و ممبران

ساخت کمد دیواری با روکش وکیوم

ساخت کمد دیواری ریلی

ساخت کمد دیواری با درب آکاردئونی

طراحی و ساخت کمد دیواری شیشه‎‌ای

کمد دیواری ویترینی

کمد دیواری پذیرایی و تزئینی

کمد دیواری مدرن

کمد دیواری نئوکلاسیک

کمد دیواری کلاسیک

نظرات کاربران

profile picture
علی عاشوری

یک کمد دیواری شیک و باکیفیت تحویل گرفتم علاوه بر اینکه سازنده هم، کاربلد و هم خوش برخورد بود.

profile picture
هومن زیبایی

خیلی خیلی عالی و درجه یک👌👏

profile picture
جواد جزنی

واقعا عالی بودند

profile picture
طاهره حسینیان

کارشون واقعا تمیز با کیفیت بود کار خیلی زود انجام شد اصلا وقت کشی نکردن بد قولی نکردن

شرایط ساخت کمد دیواری اتاق خواب و ساخت کمد لباس و رختخواب

سرویس ساخت کمد دیواری شامل گارانتی صد در صدی سامانه هوم سرویز بوده و کیفیت کار و استفاده از اجناس مرغوب توسط سامانه هوم سرویز تضمین می شود.

قیمت اعلام شده توسط سامانه برای ساخت و نصب کمد دیواری(یک کمد کامل) بر حسب هزینه جنس و اجرت کار بوده و مبلغ اعلام شده در لیست قیمت ها، کلیه هزینه های ساخت را شامل می شود. قیمت نهایی ساخت کمد شامل هزینه ساخت به اضافه 10 درصد هزینه حمل و نصب خواهد بود. همیار متخصص ساخت کمد اجازه دریافت هیچگونه هزینه اضافه ای، مازاد بر قیمت های اعلام شده را نخواهد داشت.

نحوه محاسبه هزینه ساخت کمد دیواری:با توجه به تعرفه های اعلام شده در سایت هوم سرویز شما کافیست متراژ کمد مورد نظر را اندازه گیری کنید(طول ضربدر ارتفاع کمد) و در تعرفه هر متر مربع ضرب نمایید. در انتها برای محاسبه قیمت نهایی کمد 10 درصد هزینه حمل و نصب را به قیمت اضافه نمایید.در اینصورت شما می توانید برآورد نسبتا خوبی از هزینه ساخت کمد دیواری مورد نظر خود داشته باشید.

منظور از کمد کامل، ساخت کمد به همراه بدنه، درب ها و کشوها و طبقات و یراق آلات و ... می باشد. در حالت استاندارد عمق کمد دیواری حدود 50 تا 60 سانتی متر خواهد بود و در ابعاد بزرگتر قیمت تغییر خواهد کرد.

سرویس ساخت کمد دیواری در هوم سرویز شامل یکسال گارانتی برای جنس و یراق آلات مصرفی خواهد بود.

ساخت بدنه کمد دیواری از جنس لترون و نئوپان با روکش ملامینه شامل گارانتی نمی شود.

منظور از ام دی اف درجه یک و درجه دو در بازار، تفاوت برندهای تولیدکنندگان و قیمت و کیفیت آنها در بازار می باشد و به صورت کلی به جنس مغز ام دی اف بستگی دارد.

طراحی سه بعدی کار در صورت عقد قرارداد هیچگونه هزینه ای برای مشتری نخواهد داشت. در صورتیکه که منجر به عقد قرارداد نشود مبلغ 300 تا 500 هزار تومان هزینه خواهد بود.

جهت انتخاب جنس کمد دیواری حتما نمونه کارها و نمونه جنس توسط همیار خدمتتان ارایه خواهد شد.

همیار موظف می باشد پس از اتمام کار محیط را به صورت کامل تمیز نموده و به مشتری تحویل نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

ساخت کابینت آشپزخانه
ساخت کابینت آشپزخانه
قیمت از 13,900,000 الی 34,700,000 تومان
تعمیر مبل
تعمیر مبل
قیمت از 600,000 الی 2,500,000 تومان
نصب پارکت
نصب پارکت
قیمت از 400,000 الی 9,500,000 تومان
تعمیر لمینت
تعمیر لمینت
قیمت از 1,600,000 الی 3,200,000 تومان