نورپردازی نما
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
برقکاری ساختمان
/
اجرای نورپردازی و نورمخفی

نورپردازی نما

از 1109 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نورپردازی نما در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت اجرای نورپردازی و کابل کشی نمای ساختمان (هر متر)

50,000 الی 70,000 تومان

قیمت اجرای نورپردازی و نصب چراغ خطی برای نما(هر عدد)

توافقی

قیمت نصب ریسه ال ای دی برای نما (هر متر)

30,000 الی 40,000 تومان

قیمت نصب ریسه ال ای دی برای داخل واحد (هر متر)

20,000 الی 30,000 تومان

قیمت نصب انواع چراغ برای راه پله و پارکینگ (هر عدد)

100,000 الی 150,000 تومان

قیمت نصب هالوژن سقفی (هر عدد)

40,000 الی 60,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

300,000 تومان

متوسط قیمت500,000 تومانکمینه قیمت500,000 تومانبیشینه قیمت500,000 تومان

آنچه درباره نورپردازی نما خواهید خواند

 • نورپردازی ساختمان
 • نورپردازی نمای ساختمان
 • عوامل موثر بر انتخاب روش نورپردازی نما ساختمان
 • نورپردازی و اجرای نور مخفی در کدام قسمت های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند؟
 • اصول نورپردازی نمای ساختمان
 • نورمخفی سقف کناف و کاذب با نور پردازی فروتابی
 • نورپردازی فضای سبز به شکل فراتابی
 • نورپردازی نما به صورت دیوارتاپی
 • بهترین ایده ها در اجرای نورپردازی سقف پذیرایی و اتاق خواب
 • شرکت نور پردازی نمای ساختمان هوم سرویز
 • قیمت نورپردازی نمای ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟
 • خدمات طراحی و نورپردازی مدرن خانه، مغازه و فضای سبز را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

نورپردازی ساختمان

طراحی و اجرای نورپردازی نما ساختمان یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در معماری مدرن امروزی محسوب می شود. در واقع زیباترین معماری بدون اجرای نورپردازی نما و نور مخفی یک خلا بزرگی دارد. روش های مختلفی در اجرای نور و روشنایی وجود دارد. مواردی مانند نورپردازی نما، نورپردازی کناف، موضعی، تاکیدی و نورپردازی دکوراتیو از تکنیک های جدید اجرای نورپردازی داخلی و روشنایی محسوب می شود. از این تکنیک ها برای نورپردازی داخلی ساختمان و نورپردازی نما استفاده می شود. در فضاهای مختلف بسته به نوع کاربری فضا و میزان نورگیری محیط از انواع تکنیک متفاوت استفاده می شود. در ادامه به روش های نورپردازی ساختمان و عوامل موثر بر قیمت نورپردازی نما و قیمت اجرای نورپردازی می پردازیم.

نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نمای ساختمان یکی از مهمترین المان های زیبا سازی و جلب توجه در ساختمان اداری و مسکونی محسوب می شود. هدف ازاجرای نور، زیبایی بیشتر ساختمان در شب و شکوه بخشیدن به نمای ساختمان می باشد. اجرای نور علاوه بر جذب مشتریان باعث روح و شخصیت بخشیدن به بناهای سرد و بی روح می شود. افزایش اهمیت طراحی و اجرای خدمات نورپردازی نمای ساختمان موجب روی کار آمدن شرکت های نورپردازی زیادی شده است. تمام این شرکت ها در صورتی می توانند در این بازار رقابتی دوام بیاورند که همواره روش های نوین و مدرن ارائه کنند.

عوامل موثر بر انتخاب روش نورپردازی نما ساختمان

 • ابعاد ساختمان
 • سبک معماری نما
 • متریال استفاده شده در نما
 • توجه به ساختمان های مجاور و هماهنگی با آنها
 • محل‌های قابل دسترسی به نما و قسمت های مورد نظر برای اجرای نور و روشنایی

نورپردازی و اجرای نور مخفی در کدام قسمت های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند؟

نورپردازی نمای ساختمان و روشنایی ساختمان کاربردهای گسترده ای دارد و موارد زیادی را شامل می شود. موارد زیر تمام قسمت هایی هستند که با اجرای نورمخفی زیباتر می شوند.

 • نورپردازی داخلی ساختمان
 • نورپردازی آشپزخانه و نورپردازی کابینت
 • نورپردازی پذیرایی (نورپردازی سقف پذیرایی)
 • نورپردازی مغازه
 • نورپردازی کناف
 • نورمخفی اتاق خواب
 • نورپردازی محوطه
 • اجرای نورپردازی سقف کاذب
 • اجرای نورپردازی محوطه
 • نورپردازی دیوار
 • نورپردازی راهرو و نورپردازی پارکینگ
 • نورپردازی فضای باز و حیاط
 • روش های نور پردازی پذیرایی و نور مخفی داخلی ساختمان

اصول نورپردازی نمای ساختمان

هر نوع ساختمان بر اساس نوع کاربری متفاوت، نورپردازی نما متفاوتی نیاز دارد. لذا رعایت اصول طراحی نورپردازی نیاز به متخصصان و ایده پردازان متخصص در این زمینه دارد. در نورپردازی نما به کاربری معماری هم باید توجه شود. در واقع نوع نورپردازی نما نباید در تداخل با کاربری نما باشد. گاهی نورپردازی باید کاملا ملایم باشد. همچنین تنها استفاده از نور زیاد در نورپردازی نما کافی نیست. بلکه تنها نیروهای خیره کننده و خسته کننده خواهد بود. اما نورپردازی نما ساختمان متناسب لا همه المان ها نه تنها خسته کننده نخواهد بود بلکه همیشه وجهه زیبایی خود را حفظ می کند. همچنین نورپردازی نمای ساختمان مسکونی باید به طریقی انجام شود تا از آلودگی نوری برای ساکنین جلوگیری شود. بیشترین تاکلید بر نورپردازی نمای ساختمان بر دیوارها و پنجره ها است. همچنین استفاده از نورهای تاکیدی نیز در شب بسیار موثر است.

نورمخفی سقف کناف و کاذب با نور پردازی فروتابی

در اجرای نورپردازی مخفی سقف کناف، از روشن ساختن سطح افقی کناف با نورافشان استفاده می شود. که اصطلاحاً به آن فروتابی می گویند. معمولا فروتابی از طریق قاب های مهتابی یا smd و هر نور افشانی که نور مستقیم به یک سمت می تابند، پدید می آید.

نورپردازی فضای سبز به شکل فراتابی

در نورپردازی فضای سبز از روش فراتاپی استفاده می شود. در این روش با قرار دادن پایه های نور بر روی زمین به سمت بالا به صورت تابشی اجرا می شود. بارزترین مثال در روشنایی و نورپردازی فراتاب اجرای نور بر روی نته های درخت ها در فضای سبز است. در این نوع اجرای نور مخفی دقیقا محوه ی مورد نظر را پر رنگ می کنیم.

نورپردازی نما به صورت دیوارتاپی

در روش طراحی و نورپردازی نمای ساختمان به صورت دیوارتاپی دیوار را به طور یکنواخت روشن می شود. در این روش دیوارها به صورت یکنواخت از یک طرف به طرف دیگر روشن می شوند. هدف این نوع نورپردازی نما پوشاندن عیب های دیوار و در دیوارهای گچی بسیار مناسب است. هیچگاه در دیوارهای صیقلی نباید این مدل استفاده شود زیرا بازتاب نور بسیار آزاردهنده خواهد بود.

نورپردازی نما به صورت متمرکز

روش اجرای نورمخفی متمرکز هدف اصلی روشن ساختن و برجسته کردن تابلو و یا آثار خاص بر روی دیوار است و هدف روشن کردن کل فضا نیست.در این روش نور با زاویه 30 درجه نسبت به اشیا مورد نظر تنظیم می شود.

بهترین ایده ها در اجرای نورپردازی سقف پذیرایی و اتاق خواب

نور مخفی سقف ساده

در صورتی که سقف کناف کاری شده باشد با اجرای نور به راحتی می توانید نور مخفی کناف جذابی ایجاد کنید. همچنین با نصب هالوژن نیز می توانید نور مخفی سقف ساده را انجام دهید. در صورتی که سقف بدون کناف یا سقف کاذب است به کمک نصب لوسترهای ساده و آویز می توانید نورپردازی جذاب و مدرنی ایجاد کنید.

نور مخفی و نورپردازی اتاق خواب

اسنفاده از نور مخفی در سقف اتاق خواب باعث ایجاد فضایی آرام می شود. معمولا پیشنهاد می شود برای نورپردازی اتاق خواب از روشنایی آبی استفاده کنید. جالب است بدانید که در طراحی و نورپردازی می توانید از هر ایده ای استفاده کنید. البته رعایت اصول صحیح مهندسی بسیار مهم است.

نورپردازی آشپزخانه

ایجاد طرح نورپردازی آشپزخانه ایده ای بی نظیر برای زیبا سازی دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شود. نورمخفی آشپزخانه برای سقف و زیر کابینت ها استفاده می شود. معمولا در زیر کابینت ها به نصب نوار smd می پردازند. که در هنگام خاموشی سایر لامپ ها زیبایی بی نظیری به فضای آشپزخانه می بخشد. همچنین در سقف آشپزخانه نیز با ایجاد نورمخفی سقف کناف و کاذب و یا با آویزان کردن لوسترهای مناسب فضا آشپزخانه اقدام به اجرای نور مدرن می کنند.

نورپردازی سقف پارکینگ

ایجاد نورپردازی سقف پارکینگ یکی از الزامات در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری می باشد. ایجاد روشنایی یکنواخت در پارکینگ باعث می شود تشکیل سایه ها کاهش پیدا کند و میدان دید بازتر شود. ازاین رو امنیت بالا می رود. مهمترین نکته در نورپردازی سقف پارکینگ رعایت اصول و استفاده به جا از وسایل روشنایی است. که علاوه بر کاهش اتلاف انرژی بالاترین کارایی را در متراژ مورد نظر داشته باشد.

شرکت نور پردازی نمای ساختمان هوم سرویز

با تمام توضیحات بیان شده شاید با یک سرچ ساده شما با انواع طرح و مدل نورپردازی نما آشنا شوید که در مکانهای مختلف اجرا شده اند. اما انتخاب مناسب ترین و کارا ترین نور نورپردازی نمای ساختمان که بر اساس بودجه شما ارائه شود را باید با کاردان بسپارید. در واقع هر مکان با توجه به نوع ساخت و کنج ها و اشکال مختلف و نوع سیم کشی ساختمان، باید به نحوه ی صحیحی طراحی روشنایی شوند. شرکت نورپردازی هوم سرویز با همکاری بهترین طراحان و مهندسین این رشته آماده ارائه بهترین و خلاقانه ترین طرح های روشنایی منزل و محل کار می باشند.

قیمت نورپردازی نمای ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت نور پردازی نما به موارد متعددی بستگی دارد. اجرای نور و روشنایی مانند هر پروژه دیگر در ابتدا نیاز به بررسی دقیق و طراحی دارد. در واقع بعد از بررسی نما و ارائه طراحی نورپردازی نمای ساختمان باید بر سر قیمت متریال و لامپ ها و روشنایی به توافق برسند. همچنین قیمت نورپردازی نما و قیمت نورپردازی نما داخلی به برنامه ریزی و زمانبندی نیازمند است. به طور کلی تعیین قیمت نورپردازی مخفی به توافق بین کارفرما و نورپرداز بر سر طراحی نورپردازی بستگی دارد.

خدمات طراحی و نورپردازی مدرن خانه، مغازه و فضای سبز را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورتی که به متخصص روشنایی و طراحی و اجرای نورپردازی نما و نورمخفی نما نیاز داشتید کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز درخواست خود را ثبت کنید تا بهترین همیاران ما جهت بررسی و ارائه بهترین طراحی ها با بهترین قیمت در کنارتان حضور پیدا کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نورپردازی نما و همچنین ارایه خدمات نورپردازی نمای ساختمان نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل برقکاری ساختمان, تعویض سیم کشی ساختمان قدیمی, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب کلید و پریز, نصب سنسور مشاعات, سیم پیچی موتور کولر آبی, تعمیر فن سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال، یوتیلیتی، دوطرفه و... , ساخت تابلو برق صنعتی, تعمیر تابلو برق و نگهداری تابلو برق, نصب هواکش صنعتی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نورپردازی نما

نورپردازی نمای ساختمان

اجرای نورپردازی مغازه و فروشگاه ها

اجرای نور مخفی و روشنایی فضای داخلی ساختمان

نورپردازی سقف کاذب و دیوار پذیرایی و اتاق خواب

نورپردازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی

طراحی روشنایی و نورمخفی پارکینگ و مشاعات ساختمان و...

نظرات کاربران

profile picture
کاظم گودرزی

در کارشون بسیار متخصص بودند و همچنین وقت شناسی و برخورد محترمانه ای داشتند

شرایط نورپردازی نما و اجرای نورمخفی سقف و دیوار ساختمان

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به طراحی، اجرا و بهبود نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

installation-false-ceilings
اجرا و نصب سقف کاذب
قیمت از 500,000 الی 3,500,000 تومان
patina
پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار
قیمت از 20,000,000 الی 20,000,000 تومان
plastering
گچکاری و گچبری
قیمت از 1,000,000 الی 5,200,000 تومان
parquet-installation-repair
نصب پارکت
قیمت از 28,000,000 الی 28,000,000 تومان