نورپردازی نما
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
برقکاری ساختمان
/
اجرای نورپردازی و نورمخفی

نورپردازی نما

از 1109 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نورپردازی نما در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت اجرای نورپردازی و کابل کشی نمای ساختمان (هر متر)

20,000 الی 30,000 تومان

قیمت اجرای نورپردازی و نصب چراغ خطی برای نما(هر عدد)

200,000 الی 270,000 تومان

قیمت نصب ریسه ال ای دی برای نما (هر متر)

18,000 الی 25,000 تومان

قیمت نصب ریسه ال ای دی یرای داخل واحد (هر متر)

9,000 الی 16,000 تومان

قیمت نصب انواع چراغ برای راه پله و پارکینگ (هر عدد)

35,000 الی 45,000 تومان

قیمت نصب هالوژن سقفی (هر عدد)

25,000 الی 30,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

180,000 تومان

متوسط قیمت0 تومانکمینه قیمت0 تومانبیشینه قیمت0 تومان

آنچه درباره نورپردازی نما خواهید خواند

 • نورپردازی ساختمان
 • نورپردازی نمای ساختمان
 • عوامل موثر بر انتخاب روش نورپردازی نما ساختمان
 • نورپردازی و اجرای نور مخفی در کدام قسمت های ساختمان مورد استفادهقرار می گیرند؟
 • اصول نورپردازی نمای ساختمان
 • نورمخفی سقف کناف و کاذب با نور پردازی فروتابی
 • نورپردازی فضای سبز به شکل فراتابی
 • نورپردازی نما به صورت دیوارتاپی
 • بهترین ایده ها در اجرای نورپردازی سقف پذیرایی و اتاق خواب
 • شرکت نور پردازی نمای ساختمان هوم سرویز
 • قیمت نورپردازی نمای ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟
 • خدمات طراحی و نورپردازی مدرن خانه، مغازه و فضای سبز را به متخصصینهوم سرویز بسپارید

نورپردازی ساختمان

طراحی و اجرای نورپردازینما ساختمان یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در معماری مدرن امروزی محسوب میشود. در واقع زیباترین معماری بدون اجرای نورپردازی نما و نور مخفی یک خلا بزرگیدارد. روش های مختلفی در اجرای نور و روشنایی وجود دارد. مواردی مانند نورپردازینما، نورپردازی کناف، موضعی، تاکیدی و نورپردازی دکوراتیو از تکنیک هایجدید اجرای نورپردازی داخلی و روشنایی محسوب می شود. از این تکنیک ها برای نورپردازیداخلی ساختمان و نورپردازی نما استفاده می شود. در فضاهای مختلف بستهبه نوع کاربری فضا و میزان نورگیری محیط از انواع تکنیک متفاوت استفاده میشود. در ادامه به روش های نورپردازی ساختمان و عوامل موثر بر قیمتنورپردازی نما و قیمت اجرای نورپردازی می پردازیم.

نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نمایساختمان یکی ازمهمترین المان های زیبا سازی و جلب توجه در ساختمان اداری و مسکونی محسوب می شود.هدف ازاجرای نور، زیبایی بیشتر ساختمان در شب و شکوه بخشیدن به نمای ساختمان میباشد. اجرای نور علاوه بر جذب مشتریان باعث روح و شخصیت بخشیدن به بناهای سرد و بیروح می شود. افزایش اهمیت طراحی و اجرای خدمات نورپردازی نمای ساختمان موجبروی کار آمدن شرکت های نورپردازی زیادی شده است. تمام این شرکت ها در صورتی میتوانند در این بازار رقابتی دوام بیاورند که همواره روش های نوین و مدرن ارائهکنند.

عوامل موثر بر انتخاب روش نورپردازی نما ساختمان

 • ابعاد ساختمان
 • سبک معمارینما
 • متریال استفادهشده در نما
 • توجه به ساختمانهای مجاور و هماهنگی با آنها
 • محل‌های قابلدسترسی به نما و قسمت های مورد نظر برای اجرای نور و روشنایی

نورپردازی و اجرای نور مخفی در کدام قسمت های ساختمان مورد استفادهقرار می گیرند؟

نورپردازی نمایساختمان و روشنایی ساختمان کاربردهای گسترده ای دارد و موارد زیادی را شامل میشود. موارد زیر تمام قسمت هایی هستند که با اجرای نورمخفی زیباتر می شوند.

 • نورپردازیداخلی ساختمان
 • نورپردازیآشپزخانه و نورپردازی کابینت
 • نورپردازیپذیرایی (نورپردازی سقف پذیرایی)
 • نورپردازیمغازه
 • نورپردازیکناف
 • نورمخفیاتاق خواب
 • نورپردازیمحوطه
 • اجراینورپردازی سقف کاذب
 • اجراینورپردازی محوطه
 • نورپردازیدیوار
 • نورپردازیراهرو و نورپردازی پارکینگ
 • نورپردازیفضای باز و حیاط
 • روش هاینور پردازی پذیرایی و نور مخفی داخلی ساختمان

اصول نورپردازی نمای ساختمان

هر نوع ساختمان براساس نوع کاربری متفاوت، نورپردازی نما متفاوتی نیاز دارد. لذا رعایت اصولطراحی نورپردازی نیاز به متخصصان و ایده پردازان متخصص در این زمینه دارد. درنورپردازی نما به کاربری معماری هم باید توجه شود. در واقع نوع نورپردازی نمانباید در تداخل با کاربری نما باشد. گاهی نورپردازی باید کاملا ملایم باشد. همچنینتنها استفاده از نور زیاد در نورپردازی نما کافی نیست. بلکه تنها نیروهای خیرهکننده و خسته کننده خواهد بود. اما نورپردازی نما ساختمان متناسب لا همه المان هانه تنها خسته کننده نخواهد بود بلکه همیشه وجهه زیبایی خود را حفظ می کند. همچنین نورپردازینمای ساختمان مسکونی باید به طریقی انجام شود تا از آلودگی نوری برای ساکنین جلوگیریشود. بیشترین تاکلید بر نورپردازی نمای ساختمان بر دیوارها و پنجره ها است. همچنیناستفاده از نورهای تاکیدی نیز در شب بسیار موثر است.

نورمخفی سقف کناف و کاذب با نور پردازی فروتابی

در اجراینورپردازی مخفی سقف کناف، از روشن ساختن سطح افقی کناف با نورافشاناستفاده می شود. که اصطلاحاً به آن فروتابی می گویند. معمولا فروتابی از طریق قابهای مهتابی یا smd و هر نور افشانی که نور مستقیم به یک سمت می تابند، پدید می آید.

نورپردازی فضای سبز به شکل فراتابی

در نورپردازی فضایسبز از روش فراتاپی استفاده می شود. در این روش با قرار دادن پایه های نوربر روی زمین به سمت بالا به صورت تابشی اجرا می شود. بارزترین مثال در روشنایی ونورپردازی فراتاب اجرای نور بر روی نته های درخت ها در فضای سبز است. دراین نوع اجرای نور مخفی دقیقا محوه ی مورد نظر را پر رنگ می کنیم.

نورپردازی نما به صورت دیوارتاپی

در روش طراحی و نورپردازینمای ساختمان به صورت دیوارتاپی دیوار را به طور یکنواخت روشن می شود. در این روشدیوارها به صورت یکنواخت از یک طرف به طرف دیگر روشن می شوند. هدف این نوعنورپردازی نما پوشاندن عیب های دیوار و در دیوارهای گچی بسیار مناسب است. هیچگاهدر دیوارهای صیقلی نباید این مدل استفاده شود زیرا بازتاب نور بسیارآزاردهنده خواهد بود.

نورپردازی نما بهصورت متمرکز

روش اجرای نورمخفیمتمرکز هدف اصلی روشن ساختن و برجسته کردن تابلو و یا آثار خاص بر روی دیوار است وهدف روشن کردن کل فضا نیست.در این روش نور با زاویه 30 درجه نسبت به اشیا مورد نظرتنظیم می شود.

بهترین ایده ها در اجرای نورپردازی سقف پذیرایی و اتاق خواب

نور مخفی سقفساده

در صورتی که سقفکناف کاری شده باشد با اجرای نور به راحتی می توانید نور مخفی کناف جذابیایجاد کنید. همچنین با نصب هالوژن نیز می توانید نور مخفی سقف ساده را انجام دهید.در صورتی که سقف بدون کناف یا سقف کاذب است به کمک نصب لوسترهای ساده و آویز میتوانید نورپردازی جذاب و مدرنی ایجاد کنید.

نور مخفی ونورپردازی اتاق خواب

اسنفاده از نور مخفیدر سقف اتاق خواب باعث ایجاد فضایی آرام می شود. معمولا پیشنهاد می شودبرای نورپردازی اتاق خواب از روشنایی آبی استفاده کنید. جالب استبدانید که در طراحی و نورپردازی می توانید از هر ایده ای استفاده کنید. البتهرعایت اصول صحیح مهندسی بسیار مهم است.

نورپردازیآشپزخانه

ایجاد طرح نورپردازیآشپزخانه ایده ای بی نظیر برای زیبا سازی دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شود. نورمخفیآشپزخانه برای سقف و زیر کابینت ها استفاده می شود. معمولا در زیر کابینت ها بهنصب نوارsmd میپردازند. که در هنگام خاموشی سایر لامپ ها زیبایی بی نظیری به فضای آشپزخانه میبخشد. همچنین در سقف آشپزخانه نیز با ایجاد نورمخفی سقف کناف و کاذب و یا با آویزانکردن لوسترهای مناسب فضا آشپزخانه اقدام به اجرای نور مدرن می کنند.

نورپردازی سقفپارکینگ

ایجاد نورپردازی سقفپارکینگ یکی از الزامات در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری می باشد. ایجادروشنایی یکنواخت در پارکینگ باعث می شود تشکیل سایه ها کاهش پیدا کند و میدان دیدبازتر شود. ازاین رو امنیت بالا می رود. مهمترین نکته در نورپردازی سقف پارکینگرعایت اصول و استفاده به جا از وسایل روشنایی است. که علاوه بر کاهش اتلاف انرژیبالاترین کارایی را در متراژ مورد نظر داشته باشد.

شرکت نور پردازی نمای ساختمان هوم سرویز

با تمام توضیحات بیانشده شاید با یک سرچ ساده شما با انواع طرح و مدل نورپردازی نما آشنا شوید که درمکانهای مختلف اجرا شده اند. اما انتخاب مناسب ترین و کارا ترین نور نورپردازینمای ساختمان که بر اساس بودجه شما ارائه شود را باید با کاردان بسپارید. در واقعهر مکان با توجه به نوع ساخت و کنج ها و اشکال مختلف و نوع سیمکشی ساختمان، باید به نحوه ی صحیحی طراحی روشنایی شوند. شرکت نورپردازی هومسرویز با همکاری بهترین طراحان و مهندسین این رشته آماده ارائه بهترین و خلاقانهترین طرح های روشنایی منزل و محل کار می باشند.

قیمت نورپردازی نمای ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت نور پردازی نما به موارد متعددی بستگی دارد. اجرای نور وروشنایی مانند هر پروژه دیگر در ابتدا نیاز به بررسی دقیق و طراحی دارد. در واقعبعد از بررسی نما و ارائه طراحی نورپردازی نمای ساختمان باید بر سر قیمت متریال ولامپ ها و روشنایی به توافق برسند. همچنین قیمت نورپردازی نما و قیمت نورپردازینما داخلی به برنامه ریزی و زمانبندی نیازمند است. به طور کلی تعیین قیمتنورپردازی مخفی به توافق بین کارفرما و نورپرداز بر سر طراحی نورپردازی بستگی دارد.

خدمات طراحی و نورپردازی مدرن خانه، مغازه و فضای سبز را به متخصصینهوم سرویز بسپارید

در صورتی که به متخصصروشنایی و طراحی و اجرای نورپردازی نما و نورمخفی نما نیاز داشتید کافیست به صورت رایگاندر سامانه هوم سرویز درخواست خود را ثبت کنید تا بهترین همیاران ما جهت بررسی وارائه بهترین طراحی ها با بهترین قیمت در کنارتان حضور پیدا کنند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نورپردازی نما و همچنین ارایه خدمات نورپردازی نمای ساختمان نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل برقکاری ساختمان, سیم کشی ساختمان تک فاز و سه فاز, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب کلید و پریز, نصب سنسور مشاعات, سیم پیچی موتور کولر آبی, ساخت تابلو برق صنعتی, تعمیر تابلو برق و نگهداری تابلو برق, تعمیر فن سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال، یوتیلیتی، دوطرفه و... , نصب هواکش صنعتی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نورپردازی نما

نورپردازی نمای ساختمان

اجرای نورپردازی مغازه و فروشگاه ها

اجرای نور مخفی و روشنایی فضای داخلی ساختمان

نورپردازی سقف کاذب و دیوار پذیرایی و اتاق خواب

نورپردازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی

طراحی روشنایی و نورمخفی پارکینگ و مشاعات ساختمان و...

نظرات کاربران

profile picture
امیر مهرپویا

نیرو پیگیری بودند کار رو دنبال میکردند و از بهترین قطعات استفاده کردند ازشون صمییمانه تشکر میکنم

profile picture
مهدی دوده

واقعا بی عیب و نقص واقعا سریع واقعا عالی و به صرفه هرچی بگم راجب تیم خوب هوم سرویز کم گفتم 2 تا شیشه سکوریت داشتم که لق شده بود و هر آن امکان داشت بشکنه نیرو خودشون رو سریع رسوندن و دمشون گرم

profile picture
اسدالله بنی ادم

کارشون حرف نداشت وسایل آسیب ندید و با نظم و دقت کار رو انجام دادن و به اصطلاح سمبل کاری نمیکردند و این خودش نقطه قوت هست

profile picture
نازیلا عمادی

کاربلد بودن خودشون زمانبندی خوبی برای کارها داشتند و با مهمان ها رفتار خوبی داشتند

شرایط نورپردازی نما و اجرای نورمخفی سقف و دیوار ساختمان

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به طراحی، اجرا و بهبود نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

اجرا و نصب سقف کاذب
اجرا و نصب سقف کاذب
قیمت از 350,000 الی 1,600,000 تومان
پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار
پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار
در حال بروزرسانی قیمت
گچکاری و گچبری
گچکاری و گچبری
قیمت از 500,000 الی 2,000,000 تومان
نصب پارکت
نصب پارکت
قیمت از 400,000 الی 9,500,000 تومان