نصب داربست
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
نصب داربست و اجرای کفراژ

نصب داربست

از 1293 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب داربست در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت نصب داربست

توافقی

متوسط قیمت16,500,000 تومانکمینه قیمت28,700,000 تومانبیشینه قیمت4,300,000 تومان

آنچه درباره نصب داربست خواهید خواند

  • اجاره داربست فلزی و کفراژ
  • انواع داربست اجاره ای
  • نصاب داربست حرفه ای
  • نصب کفراژ در چه مواردی استفاده می شود؟
  • قیمت نصب داربست فلزی و قیمت اجاره داربست به چه مواردی بستگی دارد؟

اجاره داربست فلزی و کفراژ

برای انجام اقداماتلازم در فضاهایی با ارتفاع بیشتر از دومتر اغلب از نوعی سازه موقت از جنس آهن یادر مواردی از جنس چوبی استفاده می شود که به آنها داربست و کفراژ گفتهمی شود. نصب و اجاره داربست و کفراژ در نظر خیلی از افراد فقطبرای ساختمان های در حال ساخت کاربرد دارد. در صورتی که از اجارهداربست برای انجام تعمیرات جزئی و کلی ساختمان در نمای خارجی ساختمان نیزکاربرد دارد. به طور کل داربست بندی و کفراژبندی به سنگکارها، سیمان کارها و حتی بناها اجازه ی انجام عملیات های مربوطه در ارتفاعات رامی دهد. به این ترتیب که در ساختمان هایی که ارتفاعی بیشتر از 30 متر دارند برایتامین امنیت داربست، نیاز به نصب کفراژ نیز می باشد. کفراژبندی موجب مهار داربستمی شود و از لغزش و لرزش آن جلوگیری می کند. در ادامه به معرفی داربست بندی،کفراژبندی و عوامل موثر بر قیمت نصب داربست، قیمت اجارهداربست و دستمزد نصاب داربست می پردازیم.

انواع داربست اجاره ای

انواع داربست اجارهای بر اساس نوع کاربرد و فضای مورد نیاز انواع مختلفی است. که در ادامه بیشترتوضیح می دهیم

· اجاره داربستفلزی

داربست‌های فلزی ازلوله‌های فولادی یا فلزی ساخته‌ شده اند که با استفاده از متصل کننده های فولادیبه هم وصل می شوند. از مزیت های اجاره داربست فلزی، راحتی دراجرا و باز و بسته شدن آسان آنها است. البته هزینه اجاره داربست فلزی کمیبالا است اما از نظر امنیت و استحکام بسیار مناسب هستند.

· داربست بندیموقت

برای انجام بسیاری ازاقدامات جزئی در نمای داخلی البته در ارتفاع کم، اقدام به اجاره داربست موقت میکنند. این نوع داربست ها دارای وزن کمی هستند و معمولا از تخته و بشکه در آنها نیزاستفاده می شود. در واقعیت این نوع اجاره داربست موقت چندانایمنی ندارد و برای قرارگیری مصالح سنگین اصلا انتخاب صحیحی نیست زیرا احتمال سقوطمصالح و کارگران می باشد. معمولا برای ارتفاع حدود 3 متر اقدام به نصب داربستموقت و سبک می کنند.

· اجاره داربستتکی

این مدل یکی ازمتداول ترین انواع اجاره داربست نما می باشد. این نوع داربستبسیار مناسب برای اجرا در نماهای آجری و سنگی است زیرا امکان سوراخ کردن دیواربرای سفت کاریهای بیشتر وجود دارد. داربست تکی دارای لوله های عمودی و افقی میباشد. لوله های عمودی به موازات دیوار به زمین متصل می شوند. لوله های افقی وعمودی باید در فاصله های استانداری نصب شوند تا استحکام داربست را تضمین کنند.

· داربست دوبل

داربست دوبل نیز نوعدیگری از این موارد هستند. داربست دوبله بر روی بناهای سنگی پیشنهاد میشود. زیرا برای ایجاد حفره در بناهای سنگی، نصب پولادگبر یا تیر عرضی داربست برروی این سطوح سخت و نیاز به امنیت بیشتری می باشد به همین علت اقدام به نصب دوردیف داربست می کنند تا استحکام سازه تامین شود.

· داربست کنسولی

یکی از جدیدترینانواع داربست نوع کنسولی است. در این نوع از داربست ها، تیرهای عمودی یا هماناستانداردها به‌وسیله سوزن‌های در دیوار محکم می شوند. نحوه نصب سوزن ها در اینروش بسیار حائز اهمیت است و باید با دقت بالایی نصب شوند. اگر زمین کناری دیوارسست باشد و تحمل نصب وزن تیرهای استاندارد را نداشته باشد یا هنگامی که بخش‌هایبالایی دیوار در حال ساخت و ساز باشند و تکمیل نیستند، از اجاره داربستکنسولی استفاده می شود.

· نصب داربست معلق

اجاره داربست معلق برایکارهای ساختمانی ساده تر مانند رنگ کردن نمای ساختمان استفاده می شود. به اینترتیب که افراد بر روی یک سطح معلق که به وسیله اتصالات محکم شده اند در بین طبقاتجابه جا می شود و اغلب در ساختمان های بلند و برج ها کاربرد دارد.

نصاب داربست حرفه ای

همانطور که می دانیداجرا و مونتاژ داربست و کفراژبندی تنها به مهارت و تجربه نصاب داربست و نصابکفراژ بستگی دارد. نصب داربست اگر به طور صحیح و اصولی انجام شود ازنظر ایمنی بیشتر قابل اطمینان خواهد بود. نصاب داربست یا نصاب کفراژ بایداز توان بدنی بالایی برخوردار باشند و در ارتفاع نیز بتوانند نصب داربست را بامهارت و بدون ترس اجرا کنند. همچنین استفاده از تجهیزات ایمنی باید کامل و بهدرستی رعایت شود.

نصب کفراژ در چه مواردی استفاده می شود؟

کفراژبندی بهمعنای قالب بندی است و در بیشتر پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. درکفراژبندی که به صورت قالب هستند را با بتن یا سایر مصلح پر می کنند و برای ساختسقف و اسکلت بتنی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کل اگر سازه هایداربست شکل بیشتر از 4 پایه داشته باشند به آنها کفراژ گفته می شود و از استحکامبسیار بالاتری برخوردارند. از انواع کاربرد کفراژ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کفراژبندیمعمولی برای سقف
  • کفراژبندیبرای ایجاد استحکام در نمای ساختمان
  • نصب کفراژبرای حفاظ
  • نصب کفراژزیر بتن
  • نصب کفراژبرای حفظ امنیت داربست

قیمت نصب داربست فلزی و قیمت اجاره داربست به چه مواردی بستگی دارد؟

تعرفه اجاره داربست به موارد متعددی وابسته است. که تمام اینموارد بر اساس اتحادیه داربست فلزی هر ساله اعلام می شود. اغلب سازندگان ساختمان ویا افرادی که به نصب داربست فلزی نیاز دارند ترجیح می دهند به جای خرید داربست از اجارهداربست استفاده کنند. قیمت اجاره داربست نسبت به خریدآنها به صرفه تر است و همچنین پس از پایان کار نیازی به محلی برای نگهداری از آنهانیست. قیمت اجاره داربست به موارد زیادی بستگی دارد. اولین موضوع ایناست که نوع داربست چیست؟ مساحت ساختمان و تعداد طبقات همه بر هزینه اجارهداربست تاثیر می گذارند. طبعا هرچه مساحت نما بیشتر باشد به مقدار بیشتریداربست نیز نیاز دارید و قیمت نصب داربست و دستمزد نصاب داربست نیزبالاتر می رود. همچنین هزینه نصب داربست نیز بر نوع داربست ومساحت فضای مورد نظر بستگی دارد.

· جنس داربست

یکی از عوامل مهم والبته تاثیر گذار بر قیمت اجاره داربست دارد جنس و کیفیت داربست است. داربست‌هایچوبی جزو ارزانترین داربست فولادی به علت قیمت لوله داربست بالا هزینه اجارهداربست را بالا می برند.

· متراژ داربست وهزینه اجاره داربست

متراژ داربست بر اساساتحادیه داربست فلزی بر اساس متر مربع محاسبه می شود. نرخنامه داربست فلزیهر ساله تغییر می کند. اما به طور کل قیمت اجاره داربست در سه دسته تفکیکمی شود. زیر 100 متر، 100 تا 200 متر و مساحت 200 متر به بالا که قیمت اجارهداربست نیز بر اساس این سه مورد تغییر می کند.

· ارتفاع پروژه وهزینه نصب داربست

طبیعتا هر جه پروژهمساحت و ارتفاع بیشتری داشته باشد اجرت نصب داربست نیز بالا می رود. همچنینمحل قرار گیری لوله داربست و نوع محکم سازی نیز هزینه نصب داربست را علاوه بر قیمتاجاره داربست تغییر می دهد.

· مدت زمان اجارهداربست

قیمت اجاره لولهداربست وابستهبه زمان اجاره داربست است. به طور معمول مدت زمان اجاره در نرخنامه داربست فلزیدر ایران به صورت ماهانه محاسبه می شود. در نتیجه برای قیمت اجاره داربست زیریک ماه هم هزینه یک ماه اجاره داربست دریافت می شود.

· مکان نصب داربست

محل داربست بندی برقیمت اجاره داربست‌ تاثیر می گذارد. اگر بعد از اجاره داربست نیاز به زیرسازی باشدقطعا قیمت اجاره ماهانه داربست فلزی بالا می رود زیرا که از لحاظ امنیتی نیاز بهموارد امنیتی بیشتری مانند نصب پرده و توری است.

در نتیجه قیمتکرایه داربست فلزی به تعداد روز اجاره، میزان لوله های مورد نیاز و مساحتفضای مد نظر بستگی دارد. همچنین در صورت نیاز به نصب کفراژ، قیمت نصب کفراژ نیزبرای پایه های داربست به صورت مجزا اعلام می شود. در موارد این چنین که با جان ومال افراد ارتباط مستقیمی وجود دارد، اجاره داربست ارزان ویا نصب داربست ارزان قطعا بی دلیل نیست و این نوع سازه از نظراستحکام ایراداتی خواهند داشت. همانطور که بارها شنیده این هیچ ارزانی شگفت انگیزیبی دلیل نیست!!!

اجاره داربست وخدمات نصب داربست و کفراژبندی را به هوم سرویز بسپارید

داربست بندی وکفراژبندی باید به شکل اصولی انجام شوند تا موجب خسارات جانی و مالی نشوند. از اینرو مهارت نصاب داربست و کفراژبندی و کیفیت متریال تنها عوامل مهم در اینزمینه هستند. اگر نیاز به نصب یا اجاره داربست دارید می توانید از همیاران هومسرویز در این زمینه کمک بگیرید و بر اساس نوع نیاز خود و جنس دیوار یا نمای مدنظرتان بهترین موارد را انتخاب و نصب کنید. در صورت نیاز تنها کافیست از طریق سایتیا اپلیکیشن هوم سرویز ثبت درخواست نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند و شمارا از جزئیات روند انجام کارها و هزینه اجاره داربست و کفراژ مطلع کنند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب داربست و همچنین ارایه خدمات اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات بنایی ارائه می دهد که شامل سرامیک کاری کف ساختمان , سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر, کاشی کار ماهر برای کاشی کاری منزل, تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه, رفع نم دیوار بدون تخریب, نصب قرنیز پی وی سی با کمک نصاب قرنیز حرفه ای, دوغاب سرامیک حمام, تعویض توالت ایرانی با فرنگی به همراه اجرای تاسیسات, گچکاری ساختمان با کمک گچ کار ماهر, خدمات بنایی نازک کاری ساختمان, سیمان کاری دیوار باغ و سیمانکاری دیوار حیاط, دیوار کشی و دیوار چینی دور باغ و حیاط, خاکبرداری ساختمان با کمک شرکت گودبرداری و خاکبرداری معتبر, تخریب دیوار مشترک و تخریب دیوار حایل, تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده, حمل نخاله با نیسان و وانت, آجر چینی دیوار باغ و منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب داربست

اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان

نصب کفراژ چهار پایه برای داربست توسط نصاب داربست ماهر

اجاره داربست نما و دیوار با کمک داربست بند ماهر و با تجربه

کفراژ بندی برای حفظ و پایداری ساختمان

اجاره کفراژ سقف

نصب داربست فلزی برای ساختمان بلند

نظرات کاربران

profile picture
مهسا بیگ وردی

بلد بودن چیکار کنن و همین خیال منو راحت کرده بود و بدون اینکه بخوام بهشون چیزی بگم یا تذکری بدم در آرامش کارشون رو کردن

profile picture
شهرام فرشباف

چقدر عالی بود هم تیم پشتیبانی هم بچه هایی که اومدن خونه عالی بودن بی وقفه 8 ساعت زحمت کشیدن و دمشون گرم

profile picture
علی عاشوری

یک کمد دیواری شیک و باکیفیت تحویل گرفتم علاوه بر اینکه سازنده هم، کاربلد و هم خوش برخورد بود.

profile picture
حامد رضایی

خدا به کارشون برکت بده هم کار باکیفیتی تحویل دادن هم به موقع انجام شد.

شرایط اجاره داربست، نصب داربست و کفراژ

قیمت نصب داربست و کفراژ کاملا به نوع پروژه بستگی دارد.

درصورتی که داربست قابل مهارشدن با دیوار نباشد،باید اجرای کفراژ انجام شود و هزینه نصب داربست افزایش پیدا می کند.

مواردی مانند متراژ نما، ارتفاع، هزینه حمل داربست و اجرت نصاب داربست همه تعیین کننده هزینه نهایی هستند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

carrying-construction-waste
حمل نخاله ساختمانی
قیمت از 550,000 الی 800,000 تومان
finishing-building
فینیشینگ ساختمان
قیمت از 600,000 الی 5,000,000 تومان
composite-cladding-installation
نصب و اجرای نمای کامپوزیت
قیمت از 28,700,000 الی 4,300,000 تومان
facade-washing
نماشویی
قیمت از 2,500,000 الی 4,500,000 تومان