نصب داربست
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
نصب داربست و اجرای کفراژ

نصب داربست

از 1293 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب داربست در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت نصب داربست

توافقی

متوسط قیمت16,500,000 تومانکمینه قیمت28,700,000 تومانبیشینه قیمت4,300,000 تومان

آنچه درباره نصب داربست خواهید خواند

  • اجاره داربست فلزی و کفراژ
  • انواع داربست اجاره ای
  • نصاب داربست حرفه ای
  • نصب کفراژ در چه مواردی استفاده می شود؟
  • قیمت نصب داربست فلزی و قیمت اجاره داربست به چه مواردی بستگی دارد؟

اجاره داربست فلزی و کفراژ

برای انجام اقدامات لازم در فضاهایی با ارتفاع بیشتر از دومتر اغلب از نوعی سازه موقت از جنس آهن یا در مواردی از جنس چوبی استفاده می شود که به آنها داربست و کفراژ گفته می شود. نصب و اجاره داربست و کفراژ در نظر خیلی از افراد فقط برای ساختمان های در حال ساخت کاربرد دارد. در صورتی که از اجاره داربست برای انجام تعمیرات جزئی و کلی ساختمان در نمای خارجی ساختمان نیز کاربرد دارد. به طور کل داربست بندی و کفراژبندی به سنگ کارها، سیمان کارها و حتی بناها اجازه ی انجام عملیات های مربوطه در ارتفاعات را می دهد. به این ترتیب که در ساختمان هایی که ارتفاعی بیشتر از 30 متر دارند برای تامین امنیت داربست، نیاز به نصب کفراژ نیز می باشد. کفراژبندی موجب مهار داربست می شود و از لغزش و لرزش آن جلوگیری می کند. در ادامه به معرفی داربست بندی، کفراژبندی و عوامل موثر بر قیمت نصب داربست، قیمت اجاره داربست و دستمزد نصاب داربست می پردازیم.

انواع داربست اجاره ای

انواع داربست اجاره ای بر اساس نوع کاربرد و فضای مورد نیاز انواع مختلفی است. که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم

· اجاره داربست فلزی

داربست‌های فلزی از لوله‌های فولادی یا فلزی ساخته‌ شده اند که با استفاده از متصل کننده های فولادی به هم وصل می شوند. از مزیت های اجاره داربست فلزی، راحتی در اجرا و باز و بسته شدن آسان آنها است. البته هزینه اجاره داربست فلزی کمی بالا است اما از نظر امنیت و استحکام بسیار مناسب هستند.

· داربست بندی موقت

برای انجام بسیاری از اقدامات جزئی در نمای داخلی البته در ارتفاع کم، اقدام به اجاره داربست موقت می کنند. این نوع داربست ها دارای وزن کمی هستند و معمولا از تخته و بشکه در آنها نیز استفاده می شود. در واقعیت این نوع اجاره داربست موقت چندان ایمنی ندارد و برای قرارگیری مصالح سنگین اصلا انتخاب صحیحی نیست زیرا احتمال سقوط مصالح و کارگران می باشد. معمولا برای ارتفاع حدود 3 متر اقدام به نصب داربست موقت و سبک می کنند.

· اجاره داربست تکی

این مدل یکی از متداول ترین انواع اجاره داربست نما می باشد. این نوع داربست بسیار مناسب برای اجرا در نماهای آجری و سنگی است زیرا امکان سوراخ کردن دیوار برای سفت کاریهای بیشتر وجود دارد. داربست تکی دارای لوله های عمودی و افقی می باشد. لوله های عمودی به موازات دیوار به زمین متصل می شوند. لوله های افقی و عمودی باید در فاصله های استانداری نصب شوند تا استحکام داربست را تضمین کنند.

· داربست دوبل

داربست دوبل نیز نوع دیگری از این موارد هستند. داربست دوبله بر روی بناهای سنگی پیشنهاد می شود. زیرا برای ایجاد حفره در بناهای سنگی، نصب پولادگبر یا تیر عرضی داربست بر روی این سطوح سخت و نیاز به امنیت بیشتری می باشد به همین علت اقدام به نصب دو ردیف داربست می کنند تا استحکام سازه تامین شود.

· داربست کنسولی

یکی از جدیدترین انواع داربست نوع کنسولی است. در این نوع از داربست ها، تیرهای عمودی یا همان استانداردها به‌وسیله سوزن‌های در دیوار محکم می شوند. نحوه نصب سوزن ها در این روش بسیار حائز اهمیت است و باید با دقت بالایی نصب شوند. اگر زمین کناری دیوار سست باشد و تحمل نصب وزن تیرهای استاندارد را نداشته باشد یا هنگامی که بخش‌های بالایی دیوار در حال ساخت و ساز باشند و تکمیل نیستند، از اجاره داربست کنسولی استفاده می شود.

· نصب داربست معلق

اجاره داربست معلق برای کارهای ساختمانی ساده تر مانند رنگ کردن نمای ساختمان استفاده می شود. به این ترتیب که افراد بر روی یک سطح معلق که به وسیله اتصالات محکم شده اند در بین طبقات جابه جا می شود و اغلب در ساختمان های بلند و برج ها کاربرد دارد.

نصاب داربست حرفه ای

همانطور که می دانید اجرا و مونتاژ داربست و کفراژبندی تنها به مهارت و تجربه نصاب داربست و نصاب کفراژ بستگی دارد. نصب داربست اگر به طور صحیح و اصولی انجام شود از نظر ایمنی بیشتر قابل اطمینان خواهد بود. نصاب داربست یا نصاب کفراژ باید از توان بدنی بالایی برخوردار باشند و در ارتفاع نیز بتوانند نصب داربست را با مهارت و بدون ترس اجرا کنند. همچنین استفاده از تجهیزات ایمنی باید کامل و به درستی رعایت شود.

نصب کفراژ در چه مواردی استفاده می شود؟

کفراژبندی به معنای قالب بندی است و در بیشتر پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در کفراژبندی که به صورت قالب هستند را با بتن یا سایر مصلح پر می کنند و برای ساخت سقف و اسکلت بتنی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کل اگر سازه های داربست شکل بیشتر از 4 پایه داشته باشند به آنها کفراژ گفته می شود و از استحکام بسیار بالاتری برخوردارند. از انواع کاربرد کفراژ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کفراژبندی معمولی برای سقف
  • کفراژبندی برای ایجاد استحکام در نمای ساختمان
  • نصب کفراژ برای حفاظ
  • نصب کفراژ زیر بتن
  • نصب کفراژ برای حفظ امنیت داربست

قیمت نصب داربست فلزی و قیمت اجاره داربست به چه مواردی بستگی دارد؟

تعرفه اجاره داربست به موارد متعددی وابسته است. که تمام این موارد بر اساس اتحادیه داربست فلزی هر ساله اعلام می شود. اغلب سازندگان ساختمان و یا افرادی که به نصب داربست فلزی نیاز دارند ترجیح می دهند به جای خرید داربست از اجاره داربست استفاده کنند. قیمت اجاره داربست نسبت به خرید آنها به صرفه تر است و همچنین پس از پایان کار نیازی به محلی برای نگهداری از آنها نیست. قیمت اجاره داربست به موارد زیادی بستگی دارد. اولین موضوع این است که نوع داربست چیست؟ مساحت ساختمان و تعداد طبقات همه بر هزینه اجاره داربست تاثیر می گذارند. طبعا هرچه مساحت نما بیشتر باشد به مقدار بیشتری داربست نیز نیاز دارید و قیمت نصب داربست و دستمزد نصاب داربست نیز بالاتر می رود. همچنین هزینه نصب داربست نیز بر نوع داربست و مساحت فضای مورد نظر بستگی دارد.

· جنس داربست

یکی از عوامل مهم و البته تاثیر گذار بر قیمت اجاره داربست دارد جنس و کیفیت داربست است. داربست‌های چوبی جزو ارزانترین داربست فولادی به علت قیمت لوله داربست بالا هزینه اجاره داربست را بالا می برند.

· متراژ داربست و هزینه اجاره داربست

متراژ داربست بر اساس اتحادیه داربست فلزی بر اساس متر مربع محاسبه می شود. نرخنامه داربست فلزی هر ساله تغییر می کند. اما به طور کل قیمت اجاره داربست در سه دسته تفکیک می شود. زیر 100 متر، 100 تا 200 متر و مساحت 200 متر به بالا که قیمت اجاره داربست نیز بر اساس این سه مورد تغییر می کند.

· ارتفاع پروژه و هزینه نصب داربست

طبیعتا هر جه پروژه مساحت و ارتفاع بیشتری داشته باشد اجرت نصب داربست نیز بالا می رود. همچنین محل قرار گیری لوله داربست و نوع محکم سازی نیز هزینه نصب داربست را علاوه بر قیمت اجاره داربست تغییر می دهد.

· مدت زمان اجاره داربست

قیمت اجاره لوله داربست وابسته به زمان اجاره داربست است. به طور معمول مدت زمان اجاره در نرخنامه داربست فلزی در ایران به صورت ماهانه محاسبه می شود. در نتیجه برای قیمت اجاره داربست زیر یک ماه هم هزینه یک ماه اجاره داربست دریافت می شود.

· مکان نصب داربست

محل داربست بندی بر قیمت اجاره داربست‌ تاثیر می گذارد. اگر بعد از اجاره داربست نیاز به زیرسازی باشد قطعا قیمت اجاره ماهانه داربست فلزی بالا می رود زیرا که از لحاظ امنیتی نیاز به موارد امنیتی بیشتری مانند نصب پرده و توری است.

در نتیجه قیمت کرایه داربست فلزی به تعداد روز اجاره، میزان لوله های مورد نیاز و مساحت فضای مد نظر بستگی دارد. همچنین در صورت نیاز به نصب کفراژ، قیمت نصب کفراژ نیز برای پایه های داربست به صورت مجزا اعلام می شود. در موارد این چنین که با جان و مال افراد ارتباط مستقیمی وجود دارد، اجاره داربست ارزان و یا نصب داربست ارزان قطعا بی دلیل نیست و این نوع سازه از نظر استحکام ایراداتی خواهند داشت. همانطور که بارها شنیده این هیچ ارزانی شگفت انگیزی بی دلیل نیست!!!

اجاره داربست و خدمات نصب داربست و کفراژبندی را به هوم سرویز بسپارید

داربست بندی و کفراژبندی باید به شکل اصولی انجام شوند تا موجب خسارات جانی و مالی نشوند. از این رو مهارت نصاب داربست و کفراژبندی و کیفیت متریال تنها عوامل مهم در این زمینه هستند. اگر نیاز به نصب یا اجاره داربست دارید می توانید از همیاران هوم سرویز در این زمینه کمک بگیرید و بر اساس نوع نیاز خود و جنس دیوار یا نمای مد نظرتان بهترین موارد را انتخاب و نصب کنید. در صورت نیاز تنها کافیست از طریق سایت یا اپلیکیشن هوم سرویز ثبت درخواست نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند و شما را از جزئیات روند انجام کارها و هزینه اجاره داربست و کفراژ مطلع کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب داربست و همچنین ارایه خدمات اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات بنایی ارائه می دهد که شامل سرامیک کاری کف ساختمان , سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر, کاشی کار ماهر برای کاشی کاری منزل, تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه, رفع نم دیوار بدون تخریب, نصب قرنیز پی وی سی با کمک نصاب قرنیز حرفه ای, دوغاب سرامیک حمام, تعویض توالت ایرانی با فرنگی به همراه اجرای تاسیسات, گچکاری ساختمان با کمک گچ کار ماهر, خدمات بنایی نازک کاری ساختمان, سیمان کاری دیوار باغ و سیمانکاری دیوار حیاط, دیوار کشی و دیوار چینی دور باغ و حیاط, خاکبرداری ساختمان با کمک شرکت گودبرداری و خاکبرداری معتبر, تخریب دیوار مشترک و تخریب دیوار حایل, تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده, حمل نخاله با نیسان و وانت, آجر چینی دیوار باغ و منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب داربست

اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان

نصب کفراژ چهار پایه برای داربست توسط نصاب داربست ماهر

اجاره داربست نما و دیوار با کمک داربست بند ماهر و با تجربه

کفراژ بندی برای حفظ و پایداری ساختمان

اجاره کفراژ سقف

نصب داربست فلزی برای ساختمان بلند

نظرات کاربران

profile picture
حسین زاده

بنده با این حال که به اشتباه ادرس رو وارد کرده بودم ولی ایشون با یه هماهنگی نیرو فرستادن و کار بنده رو با پایین ترین قیمت انجام دادن

شرایط اجاره داربست، نصب داربست و کفراژ

قیمت نصب داربست و کفراژ کاملا به نوع پروژه بستگی دارد.

درصورتی که داربست قابل مهارشدن با دیوار نباشد،باید اجرای کفراژ انجام شود و هزینه نصب داربست افزایش پیدا می کند.

مواردی مانند متراژ نما، ارتفاع، هزینه حمل داربست و اجرت نصاب داربست همه تعیین کننده هزینه نهایی هستند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

carrying-construction-waste
حمل نخاله ساختمانی
قیمت از 750,000 الی 1,400,000 تومان
finishing-building
فینیشینگ ساختمان
قیمت از 1,500,000 الی 2,500,000 تومان
composite-cladding-installation
نصب و اجرای نمای کامپوزیت
قیمت از 28,700,000 الی 4,300,000 تومان
facade-washing
نماشویی
قیمت از 2,500,000 الی 3,000,000 تومان