banner
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
نصب داربست و اجرای کفراژ

نصب داربست و کفراژ

از 1293 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت داربست بندی و نصب کفراژ

قیمت داربست بندی و نصب کفراژ

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط نصب انواع داربست و کفراژ بندی

قیمت نصب داربست و کفراژ کاملا به نوع پروژه بستگی دارد.

درصورتی که داربست قابل مهارشدن با دیوار نباشد،باید اجرای کفراژ انجام شود و هزینه نصب داربست افزایش پیدا می کند.

مواردی مانند متراژ نما، ارتفاع، هزینه حمل داربست و اجرت نصاب داربست همه تعیین کننده هزینه نهایی هستند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

نصب و اجرای انواع داربست فلزی

برای انجام اقدامات لازم در فضاهایی با ارتفاع بیشتر از دومتر اغلب از نوعی سازه موقت از جنس آهن یا در مواردی از جنس چوبی استفاده می شود که به آنها داربست و کفراژ گفته می شود.  نصب داربست و کفراژ در نظر خیلی از افراد فقط برای ساختمان های در حال ساخت کاربرد دارد. در صورتی که اجرا و نصب داربست برای انجام تعمیرات جزئی و کلی ساختمان در نمای خارجی ساختمان نیز کاربرد دارد. داربست بندی و کفراژ بندی به سنگ کارها، سیمان کارها و حتی بناها اجازه ی انجام عملیات های مربوطه در ارتفاعات را می دهد. به این ترتیب که در ساختمان هایی که ارتفاعی بیشتر از 30 متر دارند برای تامین امنیت داربست، نیاز به نصب کفراژ نیز می باشد. کفراژبندی موجب مهار داربست می شود و از لغزش و لرزش آن جلوگیری می کند.

در ادامه به معرفی داربست بندی و کفراژبندی و عوامل موثر بر هزینه نصب داربست و هزینه اجاره داربست و دستمزد نصاب داربست می پردازیم.

نصب داربست فلزی

داربست‌های فلزی از لوله‌های فولادی یا فلزی ساخته‌ شده اند که با استفاده از متصل کننده های فولادی به هم وصل می شوند. از مزیت های نصب داربست فلزی راحتی در اجرا و باز و بسته شدن آسان آنها است. البته هزینه نصب داربست فلزی کمی بالا است اما از نظر امنیت و استحکام بسیار مناسب هستند.

داربست بندی موقت

برای انجام خیلی از اقدامات جزئی در نمای داخلی البته در ارتفاع کم، اقدام به نصب داربست موقت می کنند. این نوع داربست ها دارای وزن کمی هستند و معمولا از تخته و بشکه در آنها نیز استفاده می شود. در واقعیت این نوع نصب داربست موقت چندان ایمنی ندارد و برای قرارگیری مصالح سنگین اصلا انتخاب صحیحی نیست زیرا احتمال سقوط مصالح و کارگران می باشد. معمولا برای ارتفاع حدود 3 متر اقدام به نصب داربست موقت و سبک می کنند.

نصب داربست تکی

این مدل یکی از متداول ترین انواع نصب داربست نما می باشد. این نوع داربست بسیار مناسب برای اجرا در نماهای آجری و سنگی است زیرا امکان سوراخ کردن دیوار برای سفت کاریهای بیشتر وجود دارد. داربست تکی دارای لوله های عمودی و افقی می باشد. لوله های عمودی یا توالی ها به موازات دیوار به زمین متصل می شوند. لوله های افقی و عمودی باید در فاصله های استانداری نصب شوند تا استحکام داربست را تضمین کنند.

نصب داربست دوبل

نصب داربست دوبل نیز نوع دیگری از این موارد هستند. اجرای داربست دوبله بر روی بناهای سنگی پیشنهاد می شود. زیرا برای ایجاد حفره در بناهای سنگی، نصب پولادگبر یا تیر عرضی داربست بر روی این سطوح سخت و نیاز به امنیت بیشتری می باشد به همین علت اقدام به نصب دو ردیف داربست می کنند تا استحکام سازه تامین شود.

نصب داربست کنسولی

یکی از جدیدترین انواع داربست نوع کنسولی است. در این نوع از داربست ها، تیرهای عمودی یا همان استانداردها به‌وسیله سوزن‌های در دیوار محکم می شوند. نحوه نصب سوزن ها در این روش بسیار حائز اهمیت است و باید با دقت بالایی نصب شوند. اگر زمین کناری دیوار سست باشد و تحمل نصب وزن تیرهای استاندارد را نداشته باشد یا هنگامی که بخش‌های بالایی دیوار در حال ساخت و ساز باشند و تکمیل نیستند، از نصب داربست کنسولی استفاده می شود.

نصب داربست معلق

نصب داربست معلق برای کارهای ساختمانی ساده تر مانند رنگ کردن نمای ساختمان استفاده می شود. به این ترتیب که افراد بر روی یک سطح معلق که به وسیله اتصالات محکم شده اند در بین طبقات جابه جا می شود و اغلب در ساختمان های بلند و برج ها کاربرد دارد.

نصاب داربست حرفه ای

همانطور که می دانید اجرا و مونتاژ داربست و کفراژبندی تنها به مهارت و تجربه نصاب داربست و نصاب کفراژ بستگی دارد. نصب داربست اگر به طور صحیح و اصولی انجام شود از نظر ایمنی بیشتر قابل اطمینان خواهد بود. نصاب داربست یا نصاب کفراژ باید از توان بدنی بالایی برخوردار باشند و در ارتفاع نیز بتوانند نصب داربست را با مهارت و بدون ترس اجرا کنند. همچنین استفاده از تجهیزات ایمنی باید کامل و به درستی رعایت شود.

نصب کفراژ در چه مواردی استفاده می شود؟

کفراژ بندی به معنای غالب بندی است و در بیشتر پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در کفراژبندی که به صورت غالب هستند را با بتن یا سایر مصلح پر می کنند و برای ساخت سقف و اسکلت بتنی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کل اگر سازه های داربست شکل بیشتر از 4 پایه داشته باشند به آنها کفراژ گفته می شود و از استحکام بسیار بالاتری برخوردارند. از انواع کاربرد نصب کفراژ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کفراژبندی معمولی برای سقف
  • کفراژ برای ایجاد استحکام در نمای ساختمان
  • نصب کفراژ برای حفاظ
  • نصب کفراژ زیر بتن
  • نصب کفراژ برای حفظ امنیت داربست

قیمت نصب داربست فلزی و قیمت اجاره داربست به چه مواردی بستگی دارد؟

اغلب سازندگان ساختمان و یا افرادی که به نصب داربست فلزی نیاز دارند ترجیح می دهند به جای خرید داربست از اجاره داربست استفاده کنند. هزینه اجاره داربست نسبت به خرید آنها به صرفه تر است و همچنین پس از پایان کار نیازی به محلی برای نگهداری از آنها نیست. قیمت اجاره داربست به موارد زیادی بستگی دارد. اولین موضوع این است که نوع داربست چیست؟ مساحت ساختمان و تعداد طبقات همه بر هزینه اجاره داربست تاثیر می گذارند. طبعا هرچه مساحت نما بیشتر باشد به مقدار بیشتری داربست نیز نیاز دارید. همچنین هزینه نصب داربست نیز بر نوع داربست و مساحت فضای مورد نظر بستگی دارد.

قیمت کرایه داربست فلزی به تعداد روز اجاره، میزان لوله های مورد نیاز و مساحت فضای مد نظر بستگی دارد. همچنین در صورت نیاز به نصب کفراژ، هزنیه نصب کفراژ نیز برای پایه های داربست به صورت مجزا اعلام می شود. در موارد این چنین که با جان و مال افراد ارتباط مستقیمی وجود دارد، اجاره داربست ارزان و یا نصب داربست ارزان قطعا بی دلیل نیست و این نوع سازه از نظر استحکام ایراداتی خواهند داشت. همانطور که بارها شنیده این هیچ ارزانی شگفت انگیزی بی دلیل نیست!!!

اجاره داربست و خدمات نصب داربست با هوم سرویز

داربست بندی و کفراژبندی باید به شکل اصولی انجام شوند تا موجب خسارات جانی و مالی نشوند. از این رو مهارت نصاب داربست و کفراژ و کیفیت متریال تنها عوامل مهم در این زمینه هستند. اگر نیاز به نصب یا اجاره داربست و نصب کفراژ دارید می توانید از همیاران هوم سرویز در این زمینه کمک بگیرید و بر اساس نوع نیاز خود و جنس دیوار یا نمای مد نظرتان بهترین موارد را انتخاب و نصب کنید. در صورت نیاز تنها کافیست از طریق سایت یا اپلیکیشن هوم سرویز ثبت درخواست نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند و شما را از جزئیات روند انجام کارها و هزینه نصب و اجاره داربست و کفراژ مطلع کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

داربست بندی نمای ساختمان
اجاره داربست نما و دیوار
نصب کفراژ چهارپایه برای داربست
اجرا و نصب کفراژ برای حفظ و پایداری ساختمان
اجاره و نصب کفراژ سقف
نصب داربست فلزی برای ساختمان های بلند

 نظرات کاربران

profile picture
احمد رستم پور
3 روز پیش |محمد امانی

کارشون بینظیره عالی بودن تو کارشون اخلاقا حرفه ای کار عالی بود

profile picture
طیبه صفایی
4 روز پیش |مهدی میرامانی

من خیلی راضی بودم هم کار خوب تحویل دادن لوازمو قیمت مناسب آوردن و اجرت کارشونم خیلی مناسب بود عالی از همه نظر

profile picture
مهدی اقاکثیری
4 روز پیش |مهدی گلوی

واقعا عالی از شما هم ممنونم خیلی کار تمیز و با اخلاق بودن

profile picture
سعید سلیمانی

عالی بود کارشون و بسیار انسان شریف و دوست داشتنی ای بودن در کارشون بسیار مهارت داشتن

خدمات مرتبط

حمل نخاله ساختمانی
حمل نخاله ساختمانی
قیمت از 250,000 الی 300,000 تومان
فینیشینگ ساختمان
فینیشینگ ساختمان
در حال بروزرسانی قیمت
نصب و اجرای نمای کامپوزیت
نصب و اجرای نمای کامپوزیت
در حال بروزرسانی قیمت
نماشویی
نماشویی
قیمت از 1,200,000 الی 1,400,000 تومان