banner
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

از 1417 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت خدمات نقاشی نما و رنگ آمیزی نمای ساختمان

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط رنگ آمیزی نما سیمانی و آجری بدون داربست

چنانچه مشتری نیاز به همفکری و یا تهیه جنس مناسب توسط همیار باشد، همیار در صورت تهیه می بایست فاکتور نهایی خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار موظف می باشد پس از اتمام کار محیط را به صورت کامل تمیز نموده و به مشتری تحویل نماید.

درتعیین قیمت نقاشی ساختمان، نوع رنگ مورد استفاده (روغنی، پلاستیک، مولتی کالر، اکریلیک) و متراژ ساختمان و نوع زیرکاری ساختمان( گچ، رنگ یا کاغذ دیواری) تعیین کننده است.

همیار می بایست حداقل دو یا سه بار(بستگی به غلظت رنگ و سطحی که قرار است رنگ آمیزی روی آن صورت گیرد) سطوح مورد نظر را نقاشی کند.

برای سهولت در نقاشی به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع کار، محیط محل نقاشی را خالی نموده و وسایل خود را بسته بندی نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

نقاشی نما یا رنگ آمیزی نمای ساختمان چگونه انجام می شود؟

نقاشی نمای بیرونی ساختمان از جمله اقداماتی است که در اکثر ساختمان های قدیمی و همچنین ساختمان های نوساز در اتمام پروسه ساخت نما انجام می گیرد. ایرادات نما ممکن است بر اثر عوامل جوی طی مرور زمان یا بر اثر ایرادات فنی و تاسیساتی مانند نشست ساختمان، خودنمایی کنند. البته به خاطر داشته باشید قبل از هر اقدامی باید ایرادات فنی به کلی برطرف شده و سپس اقدام به رنگ آمیزی نمای ساختمان نمود. انواع مختلف نما با متریال های مختلف اجرا می شوند و رنگ آمیزی هرکدام از آنها با هم متفاوتند. در ادامه به معرفی رنگ آمیزی نماهای متفاوت و عوامل موثر بر قیمت نقاشی نمای بیرونی ساختمان خواهیم پرداخت.

 مزایای رنگ کردن نمای ساختمان چیست؟

  • رفع نواقض و ایرادات جزئی ساختمان
  • دارای خاصیت انعطاف پذیری و کشسانی می باشند و از ترک خوردن دوباره نما البته در اثر اتفاقات جزئی جلوگیری می کند.
  • رنگ نما ضد آب و قابل شستشو می باشد و در اثر آلودگی به راحتی تمیز خواهد شد.
  • در مقابل عوامل جوی مانند اشعه یو وی مقاومت دارند.
  • جدیدترین رنگ نمای ساختمان کاملا سازگار با محیط زیست هستند و پایه آبی دارند و همچنین غیرقابل اشتعال نیز می باشند.

رنگ آمیزی نمای سیمانی ساختمان

نقاشی نمای سیمانی از جمله مواردی می باشد که پس از چند سال حتما باید انجام شود. زیرا در اثر گذشت زمان به تدریج جلوه و زیبایی نما از بین می رود و ظاهر زشتی پیدا می کنند و نیاز به رنگ آمیزی نمای سیمانی ساختمان است. استفاده از رنگ نمای ساختمان ضد آب روی سیمان موجب می شود که طول عمر این نما افزایش پیدا کند. در رنگ آمیزی نمای سیمانی ابتدا تمام عیب های نما باید به خوبی گرفته شود و سپس اقدام به رنگ کردن نمای سیمانی نمود.

رنگ آمیزی نمای آجری

رنگ آمیزی نمای آجری با رنگ هایی مخصوصی انجام می شود. این رنگ ها در مقابل سایش، عوامل جوی و بارش باران و برف از مقاومت خوبی برخوردارند. همچنین این رنگ ها به سرعت خشک شده و با محیط زیست سازگاری دارند. نقاشی نمای آجری با هدف تغییر رنگ کلی نما و یا ترمیم رنگ نمای آجری انجام می شود. رنگ آمیزی نما آجری از نفوذ رطوبت به داخل آن جلوگیری می کند و طول عمر آجرهای سطح را نیز افزایش می دهد.  نقاشی نما آجری در چند مرحله کلی انجام می شود. در مرحله اول از نقاشی نما آجری از رنگ آستری استفاده می شود که موجب بالا بردن مقاومت آجر خواهد شد. در مرحله بعدی اقدام به ترمیم نما آجری می کنند. به ترتیبی که آجرهای لب پریده یا شکسته را با استفاده از بتونه ترمیم می کنند و در مرحله آخر نیز رنگ نهایی زده می شود.

رنگ آمیزی چوب ترمو وود نما

استفاده از چوب در نما ظاهر بسیار زیبایی دارد. اما در کنار این زیبایی، مراحل نگهداری از چوب نیز باید به دقت انجام شود. یکی از این اقدامات، نقاشی نمای چوبی ساختمان است که باید هر چند سال یکبار حتما انجام شود. زیرا در اثر عدم انجام رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان رنگ چوب ها تغییر کرده و به تدریح پوست پوست می شوند و در نهایت از بین خواهند رفت.

رنگ آمیزی نما کامپوزیت

اگر پس از شستشو ایرادات نمای ساختمان رفع نشود، تنها راه نقاشی نمای کامپوزیت است. البته روش رنگ آمیزی نمای کامپوزیت با سایر متریال ها مانند نقاشی ساختمان سیمانی تفاوت هایی دارد. در ابتدا روی کل سطح پرایمر زده می شود تا رنگ مجدد کاملا روی سطح بچسبد. رنگ آمیزی کامپوریت نما با رنگ کاری نماهای دیگر اندکی متفاوت است. زیرا استفاده از رنگ های غیر استاندارد موجب می شود که پس از مدتی رنگ کامپوزیت به اصطلاح بلند شود و تبله کند. از این رو رنگ کاری نمای کامپوزیت باید توسط افرادی خبره در این زمینه انجام شود.

رنگ آمیزی نمای شیروانی

نقاشی سقف شیروانی نیز از جمله اقداماتی است که در طی مرور زمان هر چند سال یکبار انجام می شود. این اقدامات اغلب در هنگام انجام رنگ آمیزی نمای بیرونی ویلا انجام می شود. رنگ آمیزی سقف شیروانی باید با دقت در چندین مرحله انجام شود. مرحله اول تمیر کردن سقف است. اگر رنگ آمیزی سقف شیروانی را قبلا انجام داده اید و اکنون مایل هستید، دوباره برای ترمیم رنگ اقدام کنید باید رنگ های قدیمی که پوست شده اند کنده شده و سپس قسمت های شکسته یا آسیب دیده بتونه کاری شوند و پس از سمباده کاری دوباره اقدام به رنگ آمیزی نمای شیروانی نمود. با توجه به شرایط رنگ سقف شیروانی، اجرای رنگ شیروانی با قلمو، غلطک و پیستوله انجام می شود.

چه رنگی برای رنگ آمیزی نمای خانه های ویلایی مناسب است؟

رنگ آمیزی نمای بیرونی ویلا باید با استفاده از رنگ های مخصوص استفاده شود. این رنگ ها باید خاصیت ضد آب باید داشته باشند و در مقابل عوامل جوی، سرما و گرمای شدید از دوام خوبی برخوردار باشند.

نقاشی نمای بیرونی ویلا باید با دقت و ظرافت بیشتری زده شود. زیرا نمای این ساختمان ها مهم ترین قسمت آنها است و نسبت به ساختمانهای بلند، ظرافت بیشتری را به نمایش می گذارند. به همین علت باید نقاشی نمای خانه های ویلایی به صورت مرحله به مرحله انجام شوند تا ماندگاری بیشتری داشته باشند.

مراحل رنگ آمیزی نمای ساختمان

قبل از هر اقدامی باید نمای ساختمان به خوبی تمیز شود و هر گونه گرد و غبار و سایر جرم های سخت از روی نما برداشته شود.

ایرادات سطحی نما مانند ترک ها با استفاده از بتونه کاری باید رفع شوند. اغلب در هنگام رنگ آمیزی نمای سیمانی با ترک های ریز زیادی مواجه می شویم که این ترک های به علل های مختلفی مانند نشست ساختمان و غیره ایجاد شده اند. با استفاده از چسب پلی بورتان اقدام به درز گیری و پر کردن ترک های سقف می کنند تا در انتهای کار اثری از ترمیم نما معلوم نباشد.

پس از ترمیم، نوبت به زدن پرایمر نما می رسد. هر نوع نما، پرایمر مخصوص به خود را دارد. به طور مثال اگر می خواهید رنگ اکرولیک استفاده کنید. باید یک لایه پرایمر مخصوص شیری رنگ زده شود و سپس روی آن اقدام به رنگ آمیزی نمای ساختمان شود.

قیمت رنگ آمیزی نمای ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه نقاشی نمای ساختمان به موارد مختلفی بستگی دارد. مورد اول انتخاب روش نقاشی نما ساختمان است. نقاشی نما بدون داربست روش جدیدی است که با استفاده از طناب یا راپل در ارتفاع انجام می شود. معمولا قیمت نقاشی نمای بیرونی ساختمان با طناب نسبت به نصب داربست مناسب تر است که البته باید توسط افرادی متبحر و با تجربه انجام شود. مورد بعدی انتخاب رنگ است. طبعا هرچه کیفیت رنگ بالاتر باشد مانند رنگ نمای ساختمان ضد آب و قدرت کشسانی مورد قبول، هزینه رنگ آمیزی نمای ساختمان نیز بالاتر می برد.  مورد بعدی نیز که بازهم تغییر دهنده قیمت نماشی نما است مورد پیچیدگی و زمان بر بودن پروژه است. به بیان دیگر هر چه سطح نیاز به زیرسازی بیشتری داشته باشد، مدت اجرای رنگ نما و پروژه را بالا می برد و به طبع قیمت رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان نیز افزایش پیدا می کند.

خدمات نقاشی نما ساختمان بدون داربست و با استفاده از طناب توسط متخصصین هوم سرویز

نقاشی نمای بیرونی خانه از جمله خدمات زمان بر و هزینه بر است. اگر در فکر ایجاد تغییرات در نمای بیرونی منزل خود هستید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست کنید. متخصصین ما با اجرای نقاشی نمای بیرونی با طناب و بدون نصب داربست، در مواردی مانند رنگ کردن سنگ نما، رنگ آمیزی نمای سیمانی و غیره آماده ارائه خدمات تخصصی در این زمینه هستند. یا ثبت درخواست رایگان می توانید از هزینه زنگ آمیزی نمای ساختمان و نحوه اجرای کار مطلع شده و هماهنگی های لازم را با همیاران متخصص در این زمینه انجام دهید.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

نقاشی نمای سیمانی، بتنی، آجری، سنگی و ...
نقاشی نما ساختمان با داربست و بدون داربست با استفاده از طناب
نقاشی نمای ویلا، نقاشی نما آپارتمان و رنگ آمیزی نمای مدرسه
رنگ آمیزی نما با رنگ های پایه آب و پایه حلال
اجرای رنگ نمای ساختمان ضد آب
رنگ آمیزی سقف شیروانی

همیاران سرویس نقاشی نمای ساختمان

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

نظافت راه پله و مشاعات
نظافت راه پله و مشاعات
قیمت از 170,000 الی 205,000 تومان
محوطه سازی و طراحی باغچه
محوطه سازی و طراحی باغچه
قیمت از 5,000,000 الی 30,000,000 تومان
طراحی و ساخت آبنما
طراحی و ساخت آبنما
قیمت از 5,000,000 الی 30,000,000 تومان
سقف پلی کربنات
سقف پلی کربنات
قیمت از 12,000,000 الی 12,000,000 تومان