banner
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
محوطه سازی و طراحی باغچه

محوطه سازی و طراحی باغچه

از 1218 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت طراحی باغچه و فضای سبز |محوطه سازی باغ و باغچه

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط طراحی باغچه، باغ و محوطه سازی فضای سبز

همیار می بایست قبل از شروع پروژه طرح محوطه فضای سبز طراحی و پس از تایید و توافق مشتری نسبت به محوطه سازی و ساخت باغچه اقدام نماید.

چنانچه مکان مورد نظر جهت ساخت محوطه نیاز به اخذ تاییدیه از مدیریت ساختمان یا ارگان خاصی داشته باشد، مشتری می بایست تاییدیه های لازم را اخذ نماید.

همیار ابتدا می بایست از پروژه بازدید نموده و نمونه کار محوطه سازی و باغچه های اجرا شده را به مشتری ارایه دهد و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. سپس همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع مصالح و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

محوطه سازی چیست؟

محوطه سازی باغچه و طراحی فضای سبز در زندگی مدرن امروزی، به علت افزایش روز افزون سازه های عظیم و کاهش فضای سبز طبیعی به یکی از مهم ترین قسمت ها در طراحی و ساخت ویلا و محوطه باغ منازل تبدیل شده است و شامل همه کارهایی است که برای رسیدگی به حیاط انجام می دهید. از کوتاه کردن چمن ها و هرس گیاهان گرفته تا ساخت و سازهایی که در حیاط ویلا انجام می شود همگی بخشی از این مجموعه است. یک حیاط خوب طراحی شده هم سرسبزی و طراوت طبیعی را دارد و هم حد مرز باغچه و جاده و محل عبور ماشین در آن مشخص شده. برای شروع جای هر کدام از سازه ها را مشخص کنید. برای مثال باغچه باید با لبه هایی از جاده جدا شده باشد. به آلاچیق و آبنما و خیلی چیزهای دیگر هم نیاز دارید تا حیاط به طور کامل مجهز شود. طراحی و ساخت محوطه فضای سبز ترکیبی از علم، تخصص و هنر است.

محوطه سازی ویلا و محوطه سازی باغچه حیاط خانه علاوه بر تاثیر شگرفی که در آب و هوای محیط دارد، موجب نشاط و آرامش افراد ساکن در ساختمان یا ویلا نیز می شود. همچنین لنداسکیپ یا محوطه سازی باغ به دلیل زیبایی که به فضای مورد نظر می بخشد به یکی از نقاط قوت ساختمان ها تبدیل شده است که می تواند در جلب نظر خریداران بسیار موثر باشد. باغچه کاری صرفا به کاشت گل و گیاهان محدود نمی شود. بلکه مواردی مانند ساخت آبنما، آلاچیق، نرده کشی، ساخت نهر، حوض و یا استخر نیز زیرمجموعه حیاط سازی محوطه ویلا و طراحی باغ قرار می گیرند.

حیاط سازی منزل و طراحی باغچه بر اساس نوع طراحی ساختمان، ابعاد فضای سبز در دسترس و همچنین افرادی که در ساختمان رفت و آمد دارند اجرا می شود. در ادامه به انواع محوطه سازی و طراحی باغچه در فضاهای مختلف و هزینه محوطه سازی و عوامل موثر بر هزینه طراحی باغچه می پردازیم.

طراحی باغچه در حیاط خانه

حیاط سازی یا طراحی باغچه حیاط به نوعی زیر مجموعه محوطه سازی ویلا است، ولی در ابعاد و اندازه های کوچکتر! طراحی باغچه کوچک برای حیاط معمولا بر اساس اندازه حیاط و سلایق مشتری به کاشت درختان مثمر و درخت تزئینی محدود می شود.

اگر با مشکل کمبود فضا مواجه اید باید بدانید که طراحی باغچه در حیاط منزل نسبت به طراحی و محوطه سازی حیاط ویلا نیاز به تبحر و تجربه بیشتری دارد. زیرا که در این شرایط باید از حداقل فضا، بیشترین استفاده را نمود. همچنین توجه به جزئیات و ظرافت در این زمینه، بیشتر حائز اهمیت است.

محوطه سازی ویلا و طراحی باغچه ویلا

محوطه سازی ویلا باید تایع شرایط خاصی باشد. یکی از آن شرایط نحوه ی طراحی و معماری ویلا است. به طور مثال طراحی و محوطه سازی ویلای مدرن با طراحی و محوطه سازی ویلای کلاسیک قطعا یکسان نخواهد بود. حیاط سازی منزل می تواند از یک طراحی ساده شروع شود و تا جزییات زیادی ادامه پیدا کند. معمولا در ویلا با فضای سبز وسیع، نیاز به طراحی لنداسکیپ و باغ آرایی حرفه ای است.

محوطه سازی برج های مسکونی

طراحی فضای باز مجتمع مسکونی به علت افزایش روز افزون این نوع سازه ها به یک رشته مجزا تبدیل شده است. زیرا طراحی محوطه و باغچه سازی برج های مسکونی تاثیر بسیار مثبتی در خرید و فروش واحدها و افزایش میزان رضایت اهالی ساختمان خواهد داشت. طراحی فضای سبز در مجتمع مسکونی صرفا شامل کاشت تعدادی گل و گیاه نیست. بلکه طراحی لنداسکیپ، حیاط سازی ساده و شیک و باغ آرایی شامل به کارگیری همزمان هنر و علم است.

طراحی باغچه به حدی در زیباسازی ساختمان ها موثر هستند که حتی زیباترین ساختمانها با بهترین معماری هم بدون طراحی محوطه باغ همیشه کمبودهایی دارند.

اصول طراحی محوطه باغ و طراحی باغچه

بررسی همه جانبه زمین و توجه به شرایط آب و هوایی، توجه به عناصر طبیعی و غیر طبیعی موجود در زمین، سلیقه مشتری و سبک معماری سازه همه وهمه از مواردی هستند که باید قبل از طراحی پلان و ایده پردازی آنها را مد نظر قرار داد. همچنین ابعاد و شکل کلی زمین باید به دقت بررسی شود، به این ترتیب یک نقشه کلی از زمین و اطلاعات دقیق از پستی و ناهمواری های زمین در دسترستان قرار خواهد گرفت. در واقع جهت تابش و شدت نور خورشید، جهت و شدت بادهایی که در منطقه مرسوم است و تغییرات دمایی در ساعات مختلف از شبانه روز رخ می دهد. همه در انتخاب پوشش گیاهی، نوع باغچه کاری بسیار موثر هستند.

در بین مواردی که بیان کردیم تنها موردی که بیشترین تاثیر را بر طراحی باغچه حیاط و طراحی حیاط ویلایی دارد میزان فضای در دسترس است. طبعا هر چه فضا بزرگتر باشد مطمئنا دست طراح بازتر خواهد بود و می تواند شرایط رویایی تری را ایجاد کند.

در باغچه سازی حیاط خانه یا ویلا با گیاهان متنوع سروکار داریم. گیاهانی که در فضای سبز مورد استفاده قرارمی گیرند بر اساس نوع زیست گاه و خصوصیات منحصر به فردشان با هم متفاوت هستند. عواملی مانند مانند تغییرات درجه حرارت، حداقل دما، میانگین و حداکثر دما، میزان رطوبت هوا، حجم بارندگی و غیره همه بر نوع پوشش گیاهی و بر اصول باغچه آرایی تاثیر گذار هستند.

قیمت محوطه سازی باغ و طراحی باغچه به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت محوطه سازی باغ و قیمت طراحی باغچه  به عوامل مختلفی بستگی دارد. قیمت محوطه سازی باغ و ویلا به نوع پوشش گیاهی مد نظر و ساخت موارد غیر طبیعی مانند ساخت استراحتگاه، ساخت باربیکیو و غیره که مد نظر کار فرما هستند همه و همه بر قیمت حیاط سازی موثر هستند. در کل در موارد این چنینی که به صورت پروژه ای انجام می شود، بهترین راهکار برای تعیین هزینه محوطه سازی و طراحی باغچه بازدید حضوری است. زیرا در طراحی پلان تمام موارد پر اهمیت از نظر کارفرما اعلام می شود و می توان بر اساس این نقطه نظرات بودجه محوطه سازی باغ یا باغچه را دقیق تر بیان نمود.

حیاط سازی منزل، طراحی محوطه باغ ویلا و مجتمع های مسکونی توسط متخصصین هوم سرویز

به کارگیری خلاقیت و همچنین تجربه نقش بسزایی در طراحی و دیزاین باغچه و باغ دارد. در واقع تفاوتی ندارد به دنبال اجرا و ساخت محوطه حیاط خانه باشید یا محوطه سازی باغ ویلا بزرگ. در هر دو این موارد باید از حداقل متریال بیشترین استفاده را با توجه به فضا برد. مواردی مانند ساخت برکه، جدول بندی باغچه، فلاور باکس، اجرای باربیگیو، استخر، حوضريال حوضچه، ویواریوم، تراواریوم و غیره همه و همه از مواردی هستند که با توجه به نیاز مشتری و نوع انتظار او از فضای سبز طراحی و اجرا می شوند.

تیم هوم سرویز با همکاری گروهای کاملا حرفه ای آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی باغچه و باغ آرایی در مساحت های وسیع و محدود هستند. در صورت نیاز به مشاوره و اطلاع از هزینه طراحی باغچه کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید همکاران ما جهت مشاوره و اعلام هزینه دقیق با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...​

این سرویس شامل خدمات زیر است

چمن کاری و گلکاری در محوطه
جدول بندی باغ و فضاسازی با استفاده از سازه های مختلف مانند سایه بان، آلاچیق ، آبنما و غیره
کاشت انواع درختان و گیاهان سازگار با آب و هوای حاکم بر محیط
طراحی و ساخت حوض و استخر
اجرای سیستم آبیاری قطره ای در جهت صرفه جویی در مصرف آب
اجرای نورپردازی های متناسب با فضاسازی در باغ و فضای سبز
طراحی و اجرای باغ شیشه‌ای و باغ آبی
ساخت آرک ورودی برای محوطه سازی باغ و ویلا

همیاران سرویس محوطه سازی و طراحی باغچه

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

مراقبت گل و گیاه
مراقبت گل و گیاه
قیمت از 320,000 الی 700,000 تومان
نظافت راه پله و مشاعات
نظافت راه پله و مشاعات
قیمت از 170,000 الی 205,000 تومان
طراحی و ساخت آبنما
طراحی و ساخت آبنما
قیمت از 150,000 الی 10,000,000 تومان
سیستم آبیاری باغچه و فضای سبز
سیستم آبیاری باغچه و فضای سبز
قیمت از 150,000 الی 10,000,000 تومان