banner
قیمت خدمات
/
خانگی و ساختمانی
/
سیستم آبیاری باغچه و فضای سبز

راه اندازی سیستم آبیاری باغچه و فضای سبز

از 1221 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت اجرا و ساخت انواع آبیاری قطره ای و بارانی در باغچه و فضای سبز

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط نصب سیستم آبیاری در باغچه، فضای سبز و گلخانه

همیار می بایست قبل از شروع پروژه نیازمندی ها مشتری و شرایط و محدودیت ها ایشان را بررسی نموده و پس از آن سیستم مورد نظر مشتری طراحی و پس از تایید و توافق مشتری نسبت به راه اندازی سیستم آبیاری باغچه و فضای سبز اقدام نماید.

سرویس آبیاری قطره ای شامل طراحی، تعمیر و نگهداری و همچنین بازدید و کارشناسی انواع سیستم های آبیاری بارانی، آبیاری قطره ای، مهپاش و ... در اماکن مختلف آبیاری باغچه خانگی، آبیاری محوطه فضای سبز سازمان ها، سیستم آبیاری محوطه فضای سبز ویلاها و مهپاش خانگی و مهپاش رستوران ها و ... می شود.

چنانچه باغچه یا فضای سبز مورد نظر جهت راه اندازی سیستم آبیاری نیاز به اخذ تاییدیه از مدیریت ساختمان یا ارگان خاصی داشته باشد، مشتری می بایست تاییدیه های لازم را اخذ نماید.

همیار ابتدا می بایست از پروژه بازدید نموده و نمونه کار سیستم آبیاری اجرا شده را به مشتری ارایه دهد و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. سپس همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع لوازم و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

اجرای سیستم آبیاری قطره ای باغچه و فضای سبز

در سیستم های آبیاری باغچه و فضای سبز هوشمند، دیگر نیازی به نیروی کار نیست. در این سیستم آبیاری هوشمند باغچه تمامی مراحل آبیاری به صورت اتوماتیک انجام شده و می توانید به سیستم آبیاری خودکار اعتماد کنید. سیستم آبیاری قطره‌ای یک روش نوین و بسیار کارآمد در مقایسه با روش‌های آبیاری سنتی می‌باشد. آبیاری قطره‌ای مزایای زیادی را به همراه دارد. که مهم ترین آن صرفه جویی در مصرف آب در شرایط کم آبی کنونی است. با کاهش مصرف آب و نهایت استفاده از منابع آبی در دسترس، میزان بهای آب نیز کاهش پیدا می‌کند. استفاده از سیستم آبیاری هوشمند قطره‌ای یا بارانی موجب می‌شود آب دقیقا در منطقه ای که نیاز به آن می باشد مصرف شود و هدر رفت آب را به صفر می‌رساند.

سیستم آبیاری باغچه و فضای سبز باید به‌گونه‌ای طراحی شود که باتوجه‌به آب‌وهوا و شرایط گیاهان، مواد مغذی موردنیاز برای گیاهان در اندازه مطلوب و مؤثر در اختیارشان قرار گیرد. در ادامه به انواع روش آبیاری خودکار و قیمت آبیاری قطره ای هوشمند کی پردازیم.

انواع سیستم آبیاری باغچه و فضای سبز

هدف اصلی تمام گونه‌های آبیاری، افزایش تولیدات محصولات کشاورزی و حفظ طراوت و تازگی گیاهان می‌باشد. در انتخاب نوع آبیاری همیشه باید به‌خاطر داشته باشید که هم رطوبت کم خاک برای گیاه مضر است و هم میزان رطوبت بیش از اندازه خاک. ازاین‌رو روش‌های سیستم آبیاری هوشمند باغچه و سیستم آبیاری هوشمند گلخانه یا باغ کم‌کم جای روش‌های سنتی را گرفته است.

به طور کلی روش آبیاری سنتی و مدرن به دودسته آبیاری سطحی و سیستم آبیاری تحت‌فشار تقسیم‌بندی می‌شوند. در روش آبیاری سطحی، کشاورزان باید ایجاد اختلاف ارتفاع سطح و با استفاده از نیروی جاذبه موجب پخش شدن آب در سطح زمین می‌شوند. اما در روش آبیاری تحت‌فشار با استفاده از لوله‌کشی و استفاده از تجهیزات آبیاری قطره‌ای مانند پمپ و پاشنده‌ها عملیات آبیاری فضای سبز و حتی مزارع انجام می‌شود. در ادامه به‌اختصار در ارتباط با انواع روش‌های آبیاری تحت‌فشار توضیحاتی را ارائه می‌دهیم.

آبیاری قطره‌ای هوشمند

آبیاری قطره‌ای از هدررفتن آب تا ۹۰ درصد جلوگیری می‌کند. ازاین‌رو به‌کاربردن سیستم آبیاری قطره‌ای باغچه روش بسیار کارآمدی در کشور خشکی مانند ایران می‌باشد. در سیستم آبیاری قطره ای اتوماتیک، آب از طریق قطره‌چکان‌ها به‌صورت قطره‌ای و آرام پخش می‌شود.

سیستم آبیاری هوشمند خانگی قطره‌ای تنها محدوده اطراف گیاه را آبیاری می‌کند. در این نوع آبیاری تحت‌فشار، نیاز نیست تمام مساحت باغچه آبیاری شود. به همین ترتیب مصرف آب در این روش موضعی بسیار کاهش پیدا می‌کند. اگر به دنبال راندمان بالا هستید، بهترین روش آبیاری هوشمند منازل برای شما طراحی سیستم آبیاری خودکار به‌صورت قطره‌ای است.

آبیاری بارانی

طراحی آبیاری بارانی برای مزارع و باغ‌ها کاملاً شبیه بارش باران است. در روش آبیاری تحت‌فشار بارانی، آب موردنیاز برای کشاورزی یا فضای سبز از طریق تجهیزات آبیاری بارانی مانند لوله‌ها، پمپ و آبپاش‌ها بر روی گیاهان و خاک زمین ریخته می‌شود.

از مزایای اجرای سیستم آبیاری بارانی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اجرای سیستم آبیاری هوشمند بارانی موجب صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت آب می‌شود.
  • این روش از فرسایش خاک جلوگیری می‌کند.
  • روشی کاملاً کارآمد برای مناطقی می‌باشد که تراکم محصولات در آن بسیار بالا است و گیاهان در فاصله کمی از هم کاشته شده‌اند.
  • این روش از حمله آفات به گیاهان جلوگیری می‌کند.
  • آبیاری بارانی موجب توزیع یکنواخت آب در تمام منطقه مدنظر می‌شود.

اصول آبیاری فضای سبز

آبیاری فضای سبز در فصول مختلف سال و بر اساس نوع گل‌ و گیاهان متفاوت است. بهترین زمان آبیاری فضای سبز در فصل های گرم سال قبل از غروب و قبل از طلوع خورشید است. زیرا میزان حرارت در آن ساعات متعادل بوده و آب تبخیر نمی شود و گیاهان میزان آب مورد نیاز خود را از دست نمی دهند. در زمان آبیاری فضای سبز باید ریشه گیاهان آبیاری شود نه برگ گیاهان. سیستم آبیاری باغچه با سیستم آبیاری گلخانه متفاوت است. باید آبیاری گیاهان به گونه ای باشد که آب به آرامی در خاک نفوذ کند تا رطوبت در کنار ریشه باقی بماند.

ساخت آبیاری هوشمند در منزل

طراحی سیستم آبیاری یکی از موارد پر درخواست برای افرادی است که در محیط حیاط منزل یا فضای سبز محل کار خود به کاشت و پرورش گیاهان اهمیت می‌دهند. ساخت آبیاری هوشمند روش بسیار مؤثری برای استفاده در فضاهایی مانند روف‌گاردن نیز می‌باشد.

سیستم آبیاری قطره ای فضای سبز قابلیت زمان‌بندی دقیق را دارد. در واقع این قابلیت به معنای این است که بر اساس نوع گیاه شما و بر اساس شرایط آب‌وهوایی تایمر آبیاری تحت‌فشار فعال می‌شود. سیستم آبیاری هوشمند باغچه در هر مکانی که مدنظر شما باشد قابل‌اجرا می‌باشد و هیچ محدودیتی ندارد.

اجرای سیستم آبیاری اتوماتیک خانگی در هوم سرویز

تفاوتی ندارد یک کشاورز باشید که برای باغ خود به دنبال اتوماسیون آبیاری هوشمند باشید. یا یک شهروند که جهت زیباسازی مکان شغلی یا زندگی خود عاشق پرورش گیاهان گلدانی است. در هر دو این موارد رسیدگی حرف اول و آخر را می‌زند. مهم‌ترین اقدام در جهت رسیدگی، تأمین آب موردنیاز گیاهان است.

سامانه آبیاری هوشمند هوم سرویز شامل طراحی، تعمیر و نگهداری انواع سیستم‌های آبیاری بارانی، آبیاری قطره‌ای، مه پاش و غیره در اماکن مختلف می باشد. در سیستم آبیاری اتوماتیک باغچه هوم سرویز فرایندهایی مانند کوددهی، سمپاشی و آبیاری کاملاً اتوماتیک انجام می‌شود.

قیمت آبیاری قطره ای هوشمند در هوم سرویز

هزینه هوشمندسازی سیستم آبیاری به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین مورد تاثیر گزار بر قیمت آبیاری قطره ای هوشمند، مساحت موردنظر برای آبیاری است. زیرا هرچه مساحت بیشتر باشد به لوله‌کشی و تجهیزات بیشتری نیاز است. مورد بعدی تجهیزات هوشمندسازی است. در واقع اگر یک سیستم تمام‌وکمال از انواع سنسورهای تعیین کننده میزان رطوبت خاک یا سنسور تشخیص باران بخواهید قطعا هزینه راه اندازی سیستم آبیاری باغچه و فضای سبز بالاتر می رود. قیمت آبیاری قطره ای باغچه و فضای سبز بر اساس نوع سیستم بارانی، قطره ای و زیرزمینی و غیره متفاوت است.

برای درخواست و اطلاع از هزینه دقیق اجرای سیستم آبیاری هوشمند منازل و سایر فضاهای سبز کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همیاران ما در کمترین زمان ممکن جهت بازدید و ارائه مشاوره لازم با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

طراحی و راه اندازی سیستم آبیاری تحت فشار
طراحی و اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای هوشمند
طراحی و اجرای آبیاری بارانی
طراحی و اجرای آبیاری زیر زمینی
اجرای آبیاری هوشمند خانگی در باغچه، فضای سبز و گلخانه ها

همیاران سرویس راه اندازی سیستم آبیاری باغچه و فضای سبز

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

سمپاشی درختان و فضای سبز
سمپاشی درختان و فضای سبز
قیمت از 400,000 الی 600,000 تومان
طراحی و ساخت آبنما
طراحی و ساخت آبنما
قیمت از 150,000 الی 4,000,000 تومان
محوطه سازی و طراحی باغچه
محوطه سازی و طراحی باغچه
قیمت از 150,000 الی 4,000,000 تومان
طراحی و اجرای روف گاردن
طراحی و اجرای روف گاردن
قیمت از 150,000 الی 4,000,000 تومان