آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای

از 1221 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت آبیاری قطره ای در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت اجرای سیستم آبیاری قطره ای باغچه یا فضای سبز

توافقی

قیمت طراحی و اجرای سیستم آبیاری باغ و فضای سبز

توافقی

متوسط قیمت500,000 تومانکمینه قیمت500,000 تومانبیشینه قیمت500,000 تومان

آنچه درباره آبیاری قطره ای خواهید خواند

 • آبیاری قطره ای چیست؟
 • مزایای آبیاری قطره ای چیست؟
 • معایب آبیاري قطره اي
 • تجهیزات آبیاری قطره ای
 • انواع آبیاری قطره ای
 • راه اندازی سیستم آبیاری قطره ای خانگی باغچه و فضای سبز
 • آبیاری قطره‌ ای درختان آیا کارایی دارد؟
 • آبیاری قطره‌ای هوشمند
 • اصول آبیاری قطره ای فضای سبز
 • ساخت آبیاری قطره ای خانگی و نصب تجهیزات آبیاری قطره ای چگونه است؟
 • قیمت آبیاری قطره ای هوشمند به چه مواردی وابسته است؟
 • جدیدترین سیستم آبیاری قطره ای کدام است؟
 • طراحی و اجرای انواع سیستم آبیاری درختان میوه و فضای سبز را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

آبیاری قطره ای چیست؟

سیستم آبیاری قطره ای روشی تقریبا نوین برای آبیاری در سطح وسیع می باشد که آب با فشار کم و به واسطه تجهیرات آبیاری قطره ای به صورت قطره چکانی به ریشه گیاهان می رسد. انواع آبیاري قطره اي دارای مزایای بسیار زیادی نسبت به ابیاری سنتی می باشد. همچنین آبیاری قطره ای خانگی موجب صرفه جویی در میزان آب مصرفی و همچنین باروری بهتری گیاهان می شود. جدیدترین سیستم آبیاری قطره ای موجب می شود که سطح خاک کمتر خیس شود و به این ترتیب آب کمتری تبخیر شده و از بین برود. در این روش از روش های دیگر مانند آبیاری بارانی و سطحی کارآمدتر است.

سیستم آبیاری قطره ای درختان میوه از لوله ها، پمپ آبیاری قطره ای، تایمر آبیاری قطره ای و قطره چکان تشکیل شده است. سیستم آبیاری باغچه و فضای سبز باید به‌گونه‌ای طراحی شود که باتوجه‌به آب‌وهوا و شرایط گیاهان، مواد مغذی موردنیاز برای گیاهان در اندازه مطلوب و مؤثر در اختیارشان قرار گیرد. در ادامه به انواع روش های آبیاری قطره ای باغ و قیمت آبیاری قطره ای می پردازیم.

مزایای آبیاری قطره ای چیست؟

 • اجرای آبیاري قطره اي هوشمند، موجب می شود که دیگر نیازی به نیروی کار نباشد.
 • در این سیستم آبیاری هوشمند باغچه تمامی مراحل آبیاری به صورت اتوماتیک انجام شده و می توانید به سیستم آبیاری قطره ای خودکار اعتماد کنید.
 • موجب صرفه جویی در مصرف آب در شرایط کم آبی کنونی است. با کاهش مصرف آب و نهایت استفاده از منابع آبی در دسترس، میزان بهای آب نیز کاهش پیدا می‌کند.
 • استفاده از سیستم آبیاری هوشمند قطره‌ای موجب می‌شود آب دقیقا در منطقه ای که نیاز به آن می باشد مصرف شود و هدر رفت آب را به صفر می‌رساند.
 • در این روش مصرف کود و مواد مغذی کاهش پیدا می کند. زیرا دقیقا کود به ریشه گیاهان می رسد و هدر نمی روند.
 • طراحی سیستم آبیاری و اجرای لوله ها و قطره چکان ها اگر به درستی انجام شود، آبیاری بازدهی بسیار بالایی خواهد داشت.
 • تجهیزات آبیاری قطره ای در هر نوع زمین حتی شیب دار قابل اجرا می باشد.
 • موجب کاهش فرسایش خاک می شود.
 • از رشد علف های هرز در فضاهای غیر ضروری جلوگیری می کند.
 • میزان مصرف اب توسط نازل ها قابل کنترل است و بر اساس نوع آب و هوای منطقه می توان مصرف آب را تنظیم نمود.
 • اجرای آبیاری هوشمند بارانی موجب صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت آب می‌شود.
 • این روش از فرسایش خاک جلوگیری می‌کند.
 • روشی کاملاً کارآمد برای مناطقی می‌باشد که تراکم محصولات در آن بسیار بالا است و گیاهان در فاصله کمی از هم کاشته شده‌اند.
 • آبیاري قطره اي از حمله آفات به گیاهان جلوگیری می‌کند.
 • آبیاری بارانی موجب توزیع یکنواخت آب در تمام منطقه مدنظر می‌شود

معایب آبیاري قطره اي

در کنار مزایای فراوان راه اندازی ابیاری قطره ای این روش قطعا دارای معایبی است. اما نمی توان منکر شد که معایب این روش در مقابل مزایای بی شمار این روش قطعا به چشم نمی آید.

هزینه آبیاری قطره ای نسبت به روش های دیگر آبیاری بیشتر است.

سیستم فیلتراسیون باید در این سیستم آبیاری قرار داده شود تا طی مرور زمان لوله ها و قطره چکان ها دچار گرفتکی نشوند.

در هنگام راه اندازی سیستم آبیاری زیر سطحی، چون امکان مشاهده انجام آبیاری وجود ندارد. ممکن است این سیستم در زمان هایی قطع شود و کارایی لازم را نداشته باشد و موجب از بین رفتن و آسیب به گیاهان شود.

تجهیزات آبیاری قطره ای

لوازم آبیاری قطره اي که در این سیستم به کار می روند مجموعه ای به هم پیوسته هستند که در راه اندازی انواع آبیاري قطره اي بیشتر آنها باید خریداری و نصب شوند. که در ادامه به معرفی تجهیزات آبیاري قطره اي می پردازیم.

 • پمپ آبیاري قطره اي
 • تایمر ابیاری قطره ای
 • نصب فیلتراسیون شنی، دیسکی و توری
 • تانک کود
 • لوله های آبرسانی
 • لوله های فرعی و جانبی
 • قطره چکان
 • سیستم بک واش
 • شیر کنترل فشار

انواع آبیاری قطره ای

روش های مختلفی برای لوله کشی قطره ای پیشنهاد و اجرا می شود. این روش ها بر اساس شرایط منطقه، نوع خاک، شرایط آب و هوایی و ... تعیین می شود که در ادامه به معرفی مرسوم ترین روش آبیاری قطره ای می پردازیم.

· آرایش لوله های آبیاری به صورت دو ردیفه

در این روش دو خطوط لوله 16 میلییمتری استفاده می شود که قطره چکان ها روی آنها تعبیه می شود. اغلب برای آبیاری قطره ای درختان میوه که به مقدار آب بیشتری نیاز است از این روش بهره می گیرند.

· آرایش لوله آبیاری یک طرفه

برای کشت گل و گیاهان یکساله که به صورت ردیفی کاشته می شوند از این نوع آرایش لوله استفاده می شود. قطره چکان ها در فاصله نزدیک از هم دیگر قرار می گیرند.

· آرایش لوپ یا حلقه‌ای

برای آبیاری و نگهداری از گل و گیاهان که به تازگی کاشته شده اند، این نوع لوله گذاری پیشنهاد می شود. در این روش نیز از لوله های 16 میلیمتری استفاده می شود.

· آبیاری قطره‌ای سفالی

این روش شباهت زیادی به دو روش اول دارد. در هنگام راه اندازی آبیاري قطره اي لوله ها در روی خاک یا در زیر خاک قرار می گیرند. از سفال یا کوزه به جای قطره چکان استفاده می شود. تنها ایراد این نوع آبیاري قطره اي امکان فرسوده شدن زودهنگام سفال ها می باشد.

· آبیاری قطره ای نواری

در این روش از نورهایی به نام ریپ استفاده می شود و به واسطه قطره چکان های روی آن، آب لازم به ریشه گیاه می رسد. از مزیت های این روش، انعظاف پذیری بالای نوار ریپ است که برای کشت انواع گیاه مناسب است.

· آبیاری قطره ای زیرسطحی

لوله آبیاری قطره ای در زیر خاک قرار می گیرد عمق قرار گیری این لوله ها در حدود 40 سانت است و آب مستقیما به ریشه گیاهان می رسد. این نوع ابیاري قطره اي مناسب برای فضاهایی است که محدودیت شدید منابع آبی دارند.

راه اندازی سیستم آبیاری قطره ای خانگی باغچه و فضای سبز

تمام روش های آبیاری، افزایش تولیدات محصولات کشاورزی و حفظ طراوت و تازگی گیاهان می‌باشد. در انتخاب نوع آبیاری قطره ای درخت همیشه باید به‌خاطر داشته باشید که هم رطوبت کم خاک برای گیاه مضر است و هم میزان رطوبت بیش از اندازه خاک. ازاین‌رو روش‌های سیستم آبیاری قطره ای گلخانه یا باغ کم‌کم جای روش‌های سنتی را گرفته است.

به طور کلی روش آبیاری سنتی و مدرن به دودسته آبیاری سطحی و سیستم آبیاری تحت‌فشار تقسیم‌بندی می‌شوند. در روش آبیاری قطره ای سطحی، کشاورزان باید ایجاد اختلاف ارتفاع سطح و با استفاده از نیروی جاذبه موجب پخش شدن آب در سطح زمین می‌شوند. اما در آبیاری قطره ای تحت‌فشار با استفاده از لوله‌کشی آب و استفاده از تجهیزات آبیاری قطره‌ای مانند پمپ و پاشنده‌ها عملیات آبیاری فضای سبز و حتی مزارع انجام می‌شود. در این روش آبیاری قطره ای باغچه حجم های متفاوتی از آب بر اساس اندازه و تراکم پوشش گیاهی، در زیر خاک و یا در پای گیاه ریخته می شود. به طور مثال آبیاری قطره ای خانگی در طراحی روف گاردن از قبل پیش بینی می شود.

آبیاری قطره‌ ای درختان آیا کارایی دارد؟

بر اساس نظر متخصصین در زمینه کشاورزی و گیاه شناسی بهترین و بهینه ترین روش، آبیاری قطره ای درختان است. هزینه آبیاری قطره ای نسبت به کارایی و بازدهی بالایی آن بسیار مناسب است. روش های سنتی با توجه به شرایط خشکسالی کنونی چندان روش منطقی به نظر نمی رسند. انواع روش آبیاری قطره ای باغ و درختان بر اساس نوع گل و گیاهان و نوع کاشته شدن گیاهان به کار برده می شوند.

آبیاری قطره‌ای هوشمند

آبیاری قطره‌ای از هدررفتن آب تا ۹۰ درصد جلوگیری می‌کند. ازاین‌رو به‌کاربردن آبیاری قطره‌ای باغچه روش بسیار کارآمدی در کشور خشکی مانند ایران می‌باشد. در اجرای آبیاری قطره ای اتوماتیک، آب از طریق قطره‌چکان‌ها به‌صورت قطره‌ای و آرام، پخش می‌شود.

سیستم آبیاری قطره ای خانگی تنها محدوده اطراف گیاه را آبیاری می‌کند. در این نوع آبیاری تحت‌فشار، نیاز نیست تمام مساحت باغچه آبیاری شود. به همین ترتیب مصرف آب در این روش موضعی بسیار کاهش پیدا می‌کند. اگر به دنبال راندمان بالا هستید، بهترین روش آبیاری قطره ای خانگی، طراحی سیستم آبیاری خودکار به‌صورت قطره‌ای است.

اصول آبیاری قطره ای فضای سبز

آبیاری فضای سبز در فصول مختلف سال و بر اساس نوع گل‌ و گیاهان متفاوت است. بهترین زمان آبیاری در فصل های گرم سال قبل از غروب و قبل از طلوع خورشید است. زیرا میزان حرارت در آن ساعات متعادل بوده و آب تبخیر نمی شود و گیاهان میزان آب مورد نیاز خود را از دست نمی دهند. در زمان آبیاری باید ریشه گیاهان آبیاری شود نه برگ گیاهان. سیستم آبیاري قطره اي باغچه با سیستم آبیاری گلخانه متفاوت است. باید آبیاری گیاهان به گونه ای باشد که آب به آرامی در خاک نفوذ کند تا رطوبت در کنار ریشه باقی بماند.

ساخت آبیاری قطره ای خانگی و نصب تجهیزات آبیاری قطره ای چگونه است؟

طراحی سیستم آبیاری قطره ای یکی از موارد پر درخواست برای افرادی است که در محیط حیاط منزل یا فضای سبز محل کار خود به کاشت و پرورش گیاهان اهمیت می‌دهند. ساخت آبیاری هوشمند روش بسیار مؤثری برای استفاده در فضاهایی مانند روف‌گاردن نیز می‌باشد.

آبیاری قطره ای قابلیت زمان‌بندی دقیق را دارد. در واقع این قابلیت به معنای این است که بر اساس نوع گیاه شما و بر اساس شرایط آب‌وهوایی تایمر آبیاری تحت‌فشار فعال می‌شود. آبیاری قطره ای باغچه در هر مکانی که مدنظر شما باشد قابل‌اجرا می‌باشد و هیچ محدودیتی ندارد.

قیمت آبیاری قطره ای هوشمند به چه مواردی وابسته است؟

قیمت آبیاری قطره ای به عوامل مختلفی بستگی دارد. نمی توان قیمت ثابتی را به عنوان هزینه آبیاری قطره ای اعلام کرد. در ادامه به عوامل موثر بر هزینه آبیاری قطره ای می پردازیم.

· قیمت آبیاری قطره ای بر اساس مساحت مورد نیاز تغییر می کند

اولین مورد تاثیر گزار بر قیمت آبیاری قطره ای هوشمند، مساحت موردنظر برای آبیاری است. هزینه راه اندازی سیستم آبیاری قطره ای بر اساس متر مربع اعلام می شود. زیرا هرچه مساحت بیشتر باشد به لوله‌کشی و تجهیزات بیشتری نیاز است.

· لوازم آبیاري قطره اي

مورد بعدی تجهیزات آبیاری قطره ای است. در واقع اگر یک سیستم تمام‌وکمال از انواع سنسورهای تعیین کننده میزان رطوبت خاک یا سنسور تشخیص باران بخواهید قطعا قیمت آبیاری قطره ای باغچه و فضای سبز بالاتر می رود. قیمت آبیاری قطره ای باغچه بر اساس نوع سیستم بارانی، قطره ای و زیرزمینی و غیره متفاوت است.

· نوع پوشش گیاهی

طراحی سیستم آبیاری بر اساس نوع گیاه و تراکم گیاهان تغییر می کند. از این رو راه اندازی سیستمی بهینه که در نهایت کارایی هزینه آبیاری قطره ای مناسبی نیز داشته باشد. تنها توسط افرادی متخصص در این زمینه قابل انجام است.

جدیدترین سیستم آبیاری قطره ای کدام است؟

تفاوتی ندارد یک کشاورز باشید که برای باغ خود به دنبال اتوماسیون آبیاری هوشمند باشید. یا یک شهروند که جهت زیباسازی مکان شغلی یا زندگی خود عاشق پرورش گیاهان گلدانی است. در هر دو این موارد رسیدگی حرف اول و آخر را می‌زند. مهم‌ترین اقدام در جهت رسیدگی، تأمین آب موردنیاز گیاهان است.

آبیاری هوشمند هوم سرویز شامل طراحی، تعمیر و نگهداری انواع سیستم‌های آبیاری بارانی، آبیاری قطره‌ای، مه پاش و غیره در اماکن مختلف می باشد. در سیستم آبیاری اتوماتیک باغچه هوم سرویز فرایندهایی مانند کوددهی، سمپاشی و آبیاری کاملاً اتوماتیک انجام می‌شود.

طراحی و اجرای انواع سیستم آبیاری درختان میوه و فضای سبز را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

برای درخواست و اطلاع از قیمت دقیق اجرای سیستم آبیاری هوشمند منازل و سایر فضاهای سبز کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با پاسخ به چند سوال و درج آدرس و شماره تماس همیاران ما در کمترین زمان ممکن جهت بازدید و ارائه مشاوره لازم با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس آبیاری قطره ای و همچنین ارایه خدمات اجرای سیستم آبیاری تحت فشار نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات گل و گیاه ارائه می دهد که شامل باغبانی سیار و کاشت درخت، کاشت گل، کود دهی و پرورش گیاهان, سمپاشی درختان میوه در زمستان، پاییز و یا در اوایل بهار می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های خانگی و ساختمانی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس آبیاری قطره ای

اجرای سیستم آبیاری تحت فشار

آبیاری قطره‌ای هوشمند

اجرای سیستم آبیاری بارانی

اجرای آبیاری زیر زمینی

اجرای آبیاری هوشمند خانگی در باغچه، فضای سبز و گلخانه ها

سیستم آبیاری اتوماتیک خانگی و ...

نظرات کاربران

profile picture
نعیمی

عالی بودن و خیلی سریع کار من رو انجام دادن خیلی راضی بودم

profile picture
آلما پیرا

من 3 تا تشک پشم قدیمی کوتاه داشتم که ایشون تبدیل کردن به 4 تشک زمینی استاندارد. در کارشون مهارت دارن و منظم و خوش قول هستند.ما از کارشون راضی بودیم.

profile picture
فرزاد جانی

بسیار حرفه ای و در کار خودشان استاد و منصف بودند.

profile picture
عسل شاهین

بسیار منصف، محترم و کاربلد. ممنونیم ازشون. تخفیف هم دادن بهمون😍

شرایط راه اندازی آبیاری قطره ای خانگی، فضای سبز و گلخانه

همیار می بایست قبل از شروع پروژه نیازمندی ها مشتری و شرایط و محدودیت ها ایشان را بررسی نموده و پس از آن سیستم مورد نظر مشتری طراحی و پس از تایید و توافق مشتری نسبت به راه اندازی سیستم آبیاری باغچه و فضای سبز اقدام نماید.

سرویس آبیاری قطره ای شامل طراحی، تعمیر و نگهداری و همچنین بازدید و کارشناسی انواع سیستم های آبیاری بارانی، آبیاری قطره ای، مهپاش و ... در اماکن مختلف آبیاری باغچه خانگی، آبیاری محوطه فضای سبز سازمان ها، سیستم آبیاری محوطه فضای سبز ویلاها و مهپاش خانگی و مهپاش رستوران ها و ... می شود.

چنانچه باغچه یا فضای سبز مورد نظر جهت راه اندازی سیستم آبیاری نیاز به اخذ تاییدیه از مدیریت ساختمان یا ارگان خاصی داشته باشد، مشتری می بایست تاییدیه های لازم را اخذ نماید.

همیار ابتدا می بایست از پروژه بازدید نموده و نمونه کار سیستم آبیاری اجرا شده را به مشتری ارایه دهد و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. سپس همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع لوازم و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

spraying-trees
سمپاشی درختان و فضای سبز
قیمت از 600,000 الی 1,700,000 تومان
fountain
طراحی و ساخت آبنما
قیمت از 150,000 الی 4,000,000 تومان
garden-design
محوطه سازی و طراحی باغچه
قیمت از 19,000,000 الی 19,000,000 تومان
roof-garden
طراحی و اجرای روف گاردن
قیمت از 150,000 الی 4,000,000 تومان