آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای

از 1221 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت آبیاری قطره ای در بهار 1402 چقدر است؟

قیمت اجرای سیستم آبیاری قطره ای باغچه یا فضای سبز

توافقی

قیمت طراحی و اجرای سیستم آبیاری باغ و فضای سبز

توافقی

متوسط قیمت2,075,000 تومانکمینه قیمت150,000 تومانبیشینه قیمت4,000,000 تومان

آنچه درباره آبیاری قطره ای خواهید خواند

 • آبیاری قطره ای باغچه و فضای سبز
 • راه اندازی سیستم آبیاری قطره ای باغچه و فضای سبز
 • از مزایای اجرای آبیاری قطره ای می‌توان به موارد زیر اشارهنمود:
 • اصول آبیاری قطره ای فضای سبز
 • ساخت آبیاری قطره ای و نصب تجهیزات آبیاری قطره ای
 • قیمت آبیاری قطره ای هوشمند به چه مواردی وابسته است؟
 • اجرای آبیاری اتوماتیک خانگی

آبیاری قطره ای باغچه و فضای سبز

اجرای آبیاری قطره ایهوشمند، موجب میشود که دیگر نیازی به نیروی کار نباشد. در این سیستم آبیاری هوشمند باغچه تمامیمراحل آبیاری به صورت اتوماتیک انجام شده و می توانید به سیستم آبیاریقطره ای خودکار اعتماد کنید. سیستم آبیاری قطره‌ای یک روش نوینو بسیار کارآمد در مقایسه با روش‌های آبیاری سنتی می‌باشد. آبیاری قطره‌ای مزایایزیادی را به همراه دارد. که مهم ترین آن صرفه جویی در مصرف آب در شرایط کم آبیکنونی است. با کاهش مصرف آب و نهایت استفاده از منابع آبی در دسترس، میزان بهای آبنیز کاهش پیدا می‌کند. استفاده از سیستم آبیاری هوشمند قطره‌ای یابارانی موجب می‌شود آب دقیقا در منطقه ای که نیاز به آن می باشد مصرف شود و هدررفت آب را به صفر می‌رساند.

سیستم آبیاری باغچه و فضای سبز باید به‌گونه‌ایطراحی شود که باتوجه‌به آب‌وهوا و شرایط گیاهان، مواد مغذی موردنیاز برای گیاهاندر اندازه مطلوب و مؤثر در اختیارشان قرار گیرد. در ادامه به انواع روش های آبیاریقطره ای و قیمت آبیاری قطره ای می پردازیم.

راه اندازی سیستم آبیاری قطره ای باغچه و فضای سبز

هدف اصلی تمام گونه‌هایآبیاری، افزایش تولیدات محصولات کشاورزی و حفظ طراوت و تازگی گیاهان می‌باشد.در انتخاب نوع آبیاری قطره ای همیشه باید به‌خاطر داشته باشید که هم رطوبت کم خاکبرای گیاه مضر است و هم میزان رطوبت بیش از اندازه خاک. ازاین‌رو روش‌های سیستم آبیاریقطره ای گلخانه یا باغ کم‌کم جای روش‌های سنتی را گرفته است.

به طور کلی روشآبیاری سنتی و مدرن به دودسته آبیاری سطحی و سیستم آبیاری تحت‌فشار تقسیم‌بندیمی‌شوند. در روش آبیاری قطره ای سطحی، کشاورزان باید ایجاد اختلاف ارتفاع سطح و بااستفاده از نیروی جاذبه موجب پخش شدن آب در سطح زمین می‌شوند. اما در آبیاریقطره ای تحت‌فشار با استفاده از لوله‌کشی و استفاده از تجهیزات آبیاریقطره‌ای مانند پمپ و پاشنده‌ها عملیات آبیاری فضای سبز و حتی مزارع انجام می‌شود.در ادامه به ‌اختصار در ارتباط با انواع روش‌های آبیاری تحت‌فشار توضیحاتی راارائه می‌دهیم.

آبیاری قطره‌ایهوشمند

آبیاری قطره‌ای ازهدررفتن آب تا ۹۰ درصد جلوگیری می‌کند. ازاین‌رو به‌کاربردن آبیاری قطره‌ایباغچه روش بسیار کارآمدی در کشور خشکی مانند ایران می‌باشد. در اجرایآبیاری قطره ای اتوماتیک، آب از طریق قطره‌چکان‌ها به‌صورت قطره‌ای وآرام پخش می‌شود.

سیستم آبیاری قطره ایخانگی تنها محدوده اطراف گیاه را آبیاری می‌کند. در این نوع آبیاری تحت‌فشار، نیازنیست تمام مساحت باغچه آبیاری شود. به همین ترتیب مصرف آب در این روش موضعی بسیارکاهش پیدا می‌کند. اگر به دنبال راندمان بالا هستید، بهترین روش آبیاریقطره ای خانگی، طراحی سیستم آبیاری خودکار به‌صورت قطره‌ای است.

آبیاری بارانی

آبیاریبارانی برای مزارع و باغ‌ها کاملاً شبیه بارش باران است. در روش آبیاریتحت‌فشار بارانی، آب موردنیاز برای کشاورزی یا فضای سبز از طریق تجهیزاتآبیاری بارانی مانند لوله‌ها، پمپ و آبپاش‌ها بر روی گیاهان و خاکزمین ریخته می‌شود.

از مزایای اجرای آبیاری قطره ای می‌توان به موارد زیر اشارهنمود:

 • اجرای آبیاریهوشمند بارانی موجب صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت آب می‌شود.
 • این روشاز فرسایش خاک جلوگیری می‌کند.
 • روشیکاملاً کارآمد برای مناطقی می‌باشد که تراکم محصولات در آن بسیار بالا است وگیاهان در فاصله کمی از هم کاشته شده‌اند.
 • آبیاریقطره ای از حمله آفات به گیاهان جلوگیری می‌کند.
 • آبیاریبارانی موجب توزیع یکنواخت آب در تمام منطقه مدنظر می‌شود.

اصول آبیاری قطره ای فضای سبز

آبیاری فضای سبز درفصول مختلف سال و بر اساس نوع گل‌ و گیاهان متفاوت است. بهترین زمان آبیاری درفصل های گرم سال قبل از غروب و قبل از طلوع خورشید است. زیرا میزان حرارت در آنساعات متعادل بوده و آب تبخیر نمی شود و گیاهان میزان آب مورد نیاز خود را از دستنمی دهند. در زمان آبیاری باید ریشه گیاهان آبیاری شود نه برگ گیاهان. سیستمآبیاری قطره ای باغچه با سیستم آبیاری گلخانه متفاوت است. بایدآبیاری گیاهان به گونه ای باشد که آب به آرامی در خاک نفوذ کند تا رطوبت در کنارریشه باقی بماند.

ساخت آبیاری قطره ای و نصب تجهیزات آبیاری قطره ای

طراحی سیستم آبیاریقطره ای یکی از موارد پر درخواست برای افرادی است که درمحیط حیاط منزل یا فضای سبز محل کار خود به کاشت و پرورش گیاهان اهمیتمی‌دهند. ساخت آبیاری هوشمند روش بسیار مؤثری برای استفاده در فضاهاییمانند روف‌گاردن نیز می‌باشد.

آبیاری قطره ای قابلیتزمان‌بندی دقیق را دارد. در واقع این قابلیت به معنای این است که بر اساس نوع گیاهشما و بر اساس شرایط آب‌وهوایی تایمر آبیاری تحت‌فشار فعال می‌شود. آبیاریقطره ای باغچه در هر مکانی که مدنظر شما باشد قابل‌اجرا می‌باشد و هیچمحدودیتی ندارد.

قیمت آبیاری قطره ای هوشمند به چه مواردی وابسته است؟

قیمت آبیاری قطره ای بهعوامل مختلفی بستگی دارد. اولین مورد تاثیر گزار بر قیمت آبیاری قطره ای هوشمند،مساحت موردنظر برای آبیاری است. زیرا هرچه مساحت بیشتر باشد به لوله‌کشی و تجهیزاتبیشتری نیاز است. مورد بعدی تجهیزات هوشمندسازی است. در واقع اگر یک سیستم تمام‌وکمالاز انواع سنسورهای تعیین کننده میزان رطوبت خاک یا سنسور تشخیص باران بخواهیدقطعا قیمت اجرای آبیاری قطره ای باغچه و فضای سبز بالاتر می رود.قیمت آبیاری قطره ای باغچه بر اساس نوع سیستم بارانی، قطره ای و زیرزمینی و غیرهمتفاوت است.

اجرای آبیاری اتوماتیک خانگی

تفاوتی ندارد یککشاورز باشید که برای باغ خود به دنبال اتوماسیون آبیاری هوشمند باشید.یا یک شهروند که جهت زیباسازی مکان شغلی یا زندگی خود عاشق پرورش گیاهانگلدانی است. در هر دو این موارد رسیدگی حرف اول و آخر را می‌زند. مهم‌تریناقدام در جهت رسیدگی، تأمین آب موردنیاز گیاهان است.

آبیاری هوشمند هومسرویز شامل طراحی، تعمیر و نگهداری انواع سیستم‌های آبیاری بارانی، آبیاری قطره‌ای،مه پاش و غیره در اماکن مختلف می باشد. در سیستم آبیاری اتوماتیکباغچه هوم سرویز فرایندهایی مانند کوددهی، سمپاشی و آبیاری کاملاً اتوماتیکانجام می‌شود.

برای درخواست و اطلاعاز قیمت دقیق اجرای سیستم آبیاری هوشمند منازل و سایر فضاهای سبزکافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همیاران ما درکمترین زمان ممکن جهت بازدید و ارائه مشاوره لازم با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس آبیاری قطره ای و همچنین ارایه خدمات اجرای سیستم آبیاری تحت فشار نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات گل و گیاه ارائه می دهد که شامل باغبانی سیار و کاشت درخت، کاشت گل، کود دهی و پرورش گیاهان, سمپاشی درختان میوه در زمستان، پاییز و یا در اوایل بهار می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های خانگی و ساختمانی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس آبیاری قطره ای

اجرای سیستم آبیاری تحت فشار

آبیاری قطره‌ای هوشمند

اجرای سیستم آبیاری بارانی

اجرای آبیاری زیر زمینی

اجرای آبیاری هوشمند خانگی در باغچه، فضای سبز و گلخانه ها

سیستم آبیاری اتوماتیک خانگی و ...

نظرات کاربران

profile picture
عظیمه محجوبی

سر تایم اومدن و وقت را هدر ندادند و خیلی سریع و خوب کار کردند

profile picture
پویا براتی

ممنون از هوم سرویز و اقای رزاقی خیلی خیلی عالی بود خوشحالم به هوم سرویز اعتماد کردم😍

profile picture
مریم سالاری

خیلی دلسوزانه برخورد کردند و پنچرگیری انجام شد متشکرم از ایشون

profile picture
محمدامین رشیدی

قبل از اینکه ایشون تشریف بیاورند نظراتی راجبشون نوشته شده بود خوندم و ایشونو انتخاب کردم و خیلی راضی هستم جزء همیاران منتخبم شدند

شرایط اجرای آبیاری قطره ای خانگی، فضای سبز و گلخانه

همیار می بایست قبل از شروع پروژه نیازمندی ها مشتری و شرایط و محدودیت ها ایشان را بررسی نموده و پس از آن سیستم مورد نظر مشتری طراحی و پس از تایید و توافق مشتری نسبت به راه اندازی سیستم آبیاری باغچه و فضای سبز اقدام نماید.

سرویس آبیاری قطره ای شامل طراحی، تعمیر و نگهداری و همچنین بازدید و کارشناسی انواع سیستم های آبیاری بارانی، آبیاری قطره ای، مهپاش و ... در اماکن مختلف آبیاری باغچه خانگی، آبیاری محوطه فضای سبز سازمان ها، سیستم آبیاری محوطه فضای سبز ویلاها و مهپاش خانگی و مهپاش رستوران ها و ... می شود.

چنانچه باغچه یا فضای سبز مورد نظر جهت راه اندازی سیستم آبیاری نیاز به اخذ تاییدیه از مدیریت ساختمان یا ارگان خاصی داشته باشد، مشتری می بایست تاییدیه های لازم را اخذ نماید.

همیار ابتدا می بایست از پروژه بازدید نموده و نمونه کار سیستم آبیاری اجرا شده را به مشتری ارایه دهد و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. سپس همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع لوازم و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

سمپاشی درختان و فضای سبز
سمپاشی درختان و فضای سبز
قیمت از 150,000 الی 4,000,000 تومان
طراحی و ساخت آبنما
طراحی و ساخت آبنما
قیمت از 150,000 الی 4,000,000 تومان
محوطه سازی و طراحی باغچه
محوطه سازی و طراحی باغچه
قیمت از 150,000 الی 4,000,000 تومان
طراحی و اجرای روف گاردن
طراحی و اجرای روف گاردن
قیمت از 150,000 الی 4,000,000 تومان