لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان

از 1678 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت لوله کشی ساختمان در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت لوله کشی آب کمتر از 10 متر

400,000 الی 650,000 تومان

قیمت لوله کشی آب و شوفاژ لوله 5 لایه(متر طول)

30,000 الی 45,000 تومان

قیمت لوله کشی آب لوله سبز(متر طول)

28,000 الی 38,000 تومان

قیمت لوله کشی آب با لوله سایز 1/2(متر طول)

28,000 الی 38,000 تومان

قیمت لوله کشی آب با لوله سایز 25(متر طول)

30,000 الی 40,000 تومان

قیمت لوله کشی آب با سایز یک اینچ(موتورخانه ای)

32,000 الی 45,000 تومان

قیمت تخریب محیط مورد نظر جهت لوله کشی

توافقی

متوسط قیمت800,000 تومانکمینه قیمت450,000 تومانبیشینه قیمت2,000,000 تومان

آنچه درباره لوله کشی ساختمان خواهید خواند

 • لوله کشی ساختمان روکار و توکار
 • لوله کشی آب به روش سنتی
 • لوله کشی ساختمان انشعابی
 • لوله کشی ساختمان روش کلکتوری
 • بهترین روش لوله کشی ساختمان چیست؟
 • لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان
 • تعویض و تعمیر لوله های آب با کمک لوله کش ماهر
 • مواردی که باید در طراحی و اجرای سیستم لوله کشی ساختمان باید رعایتشود
 • انواع لوله مورد استفاده در سیستم لوله کشی آب ساختمان
 • قیمت لوله کشی ساختمان متری چند است؟
 • ‌‌ خدمات لوله کشی شبانه روزی ساختمان به لوله کش ماهر هوم سرویز بسپارید

لوله کشی ساختمان روکار و توکار

سیستم تاسیسات آبیساختمان شامل لوله کشی آب آشپزخانه، لوله کشی آب توالت فرنگی، لولهکشی آب حمام، لوله کشی آب سرویس بهداشتی می باشد. تمام این موارد تامینکننده کیفیت و سلامت اعضای یک خانواده هستند. هرگونه ایراد در این قسمت و تاسیساتساختمان باید به سرعت رفع شود. زیرا ترکیدگی لوله و نشتی لوله می توانند خساراتبالایی به استحکام ساختمان وارد کنند. در ادامه به معرفی انواع روش های لولهکشی آب ساختمان و قیمت لوله کشی ساختمان می پردازیم.

لوله کشی آب به روش سنتی

در قدیم برای اجرایلوله کشی ساختمان از روش سنتی استفاده می کردند. به گونه ای که در بیشتر خانه هایقدیمی مانند تاسیسات و لوله کشی آب آشپزخانه و سرویس بهداشتی ازلوله های فلزی استفاده شده است. اما با گذشت زمان و به دلایل مختلفی نظیر بالابودن اجرت لوله کشی منازل، سخت بودن و زمان بر بودن، امکان خوردگی وزنگ زدگی لوله ها در دراز مدت و البته سنگین بودن لوله های فلزی این سبک و استفادهاز این نوع لوله تقریبا منسوخ شد.

لوله کشی ساختمان انشعابی

در لوله کشی انشعابی آبدر تمام ساختمان به وسیله رایزر اصلی منشعب می شود. در سیستم انشعابی تفاوتی در لولهکشی آب سرد یا گرم ساختمان وجود ندارد. در این روش لوله آب اصلی بعد از ورودبه ساختمان بعد از نصب کنتور مستقیما در داخل ساختمان انشعاب پیدا میکند و مورد استفاده قرار می گیرد.

در روش انشعابی برایهر قسمتی که به نصب شیر آب نیاز است یکی انشعاب از لوله اصلی گرفته میشود و در پایان تمام انشعابات به یکدیگر مرتبط خواهند بود. در این روش از لوله هایپلیمری استفاده می شود. همچنین برای لوله کشی آب گرم ساختمان یک انشعاببه وسیله حرراتی وارد می شود. انشعابی به دو صورت لوله کشی اب روکار و لولهکشی آب توکار انجام می شود.

لوله کشی ساختمان روش کلکتوری

لوله کشی ساختمان کلکتوری یکی از بهترین روش ها است. در اینروش از لوله پنج لایه استفاده می شود.از مزایای روش کلکتوری می توان به کاهش رسوب گرفتگی لوله ها و کاهش چشم گیرترکیدگی لوله اشاره کرد. همچنین کیفیت و طول عمر بالا نیز از مزایای روش کلکتوریهستند. در واقع روش کلکتوری از نام وسیله لوله ای شکل و میله مانند گرفته شده است.در قسمت زیرین آنها چند خروجی قرار دارد. این خروجی ها آب را در مسیرهای مختلفیهدایت می کنند.

با استفاده از کلکتورمی توان آب را در مسیرهای مختلف به صورت کاملا یکسان تقسیم کرد. در اولین قدم بایدمکان مناسبی را به نصب جعبه کلکتوری اختصاص دهید. این مکان می تواند سرویسبهداشتی، آشپزخانه و یا تراس باشد.

بهترین روش لوله کشی ساختمان چیست؟

بهترین روش بر اساسفاکتورهای مختلفی تعیین می شود. مواردی مانند سرعت اجرای کار، هزینه لوله کشیساختمان، اهمیت کیفیت کار و شرایط حفظ و نگهداری از لوله در ساختمان همه و همهدر تعیین بهترین روش تاثیر گذارند. البته شرایط ساختمان اینکه در حال ساخت باشد یادر تحت سکونت نیز بر تعیین کردن روش تاثیرگذار است.

لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان

لوله کشی آب سرد وگرم ساختمان به دو روش کلی انجام می شود، روش اول روکار است. که در این روش لولهها به صورت روکار کشیده می شوند و در ظاهر ساختمان مشخص هستند و روش دوم به روش لولهکشی ساختمان توکار است که در این روش تمامی لوله ها از داخل دیوار یا از کفساختمان کشیده می شوند و با استفاده از بتن و… روی آنها پر می شوند و مشخص نخواهندبود.

تعویض و تعمیر لوله های آب با کمک لوله کش ماهر

لوله های آب هم مانندسایر تجهیزات ساختمانی بعد از مدتی به دلایل مختلف دچار ایراد می شوند و نیاز بهتعمیر و یا تعویض لوله آب ساختمان است. حال در این صورت بر اساس نقشه کشی لولهکشی آب ساختمان تعیین می شود که چه میزان هزینه و وقت باید صرف تعمیر و یاتعویض لوله آب ساختمان شود. لولهکشی آب روکار در کم هزینه ترین روش برای تعمیر و تعویض لوله آب آشپزخانه یا سرویسبهداشتی است.

مواردی که باید در طراحی و اجرای سیستم لوله کشی ساختمان باید رعایتشود

 • اجرا و نصبلوله آب سرد و گرم باید به شیوه موازی و عمود انجام شود و بین لوله ها فاصله کافیبرای عایق کاری وجود داشته باشد. مسیر نصب لوله باید بدون پیچ و خم بوده و قابلیتسهولت دسترسی برای مواقع اضطراری و تعمیرات در نظر گرفته شود.
 • همه لوله هایافقی ساختمان باید دارای شیب یکنواخت باشد. در نظر داشته باشید که در ساختمان هایدارای موتورخانه، شیب لوله ها در کانال کف به سمت موتورخانه تنظیم شود.
 • حتما در مسیرورودی لوله ها به داخل ساختمان و مجتمع های مسکونی، شیر فلکه تخلیه آب کار گذاشتهشود. این موردی است که نباید نادیده گرفت.
 • برای نصب لولههایی که از کف و یا داخل دیوار عبور داده شده اند اقدامات احتیاطی صورت گیرد. این لوله ها می بایست در برابر فشار وشکستگی مقاومت لازم را داشته باشند.
 • در ارتباطبا لوله هایی که بر روی دیوارهای بیرونی کار شده اند و یا به طور کلی لوله هایی کهدر خارج از فضای ساختمان قرار دارند، توجه به عایق بندی برای جلوگیری از یخ بستن ضروریاست. تغییرات دمایی می تواند بر روی لوله های ساختمان تاثیرات منفی داشته باشد.
 • برای جلوگیریاز ورود مواد خارجی به داخل لوله ها می بایست بعد از اتمام کار، سر همه لوله ها بادرپوش مخصوص پوشانده شود.
 • پس از اجرایکامل تاسیسات می بایست سیستم آبرسانی به طور کامل آزمایش شود. تا هر گونه نشتیبرطرف گردد.
 • استفاده ازلوله با جنس و قطر مناسب برای لوله کشی سرد و گرم و اجرای سیستم گرمایش از کف الزامیاست.

انواع لوله مورد استفاده در سیستم لوله کشی آب ساختمان

از انواع لوله ها برایآب رسانی و تاسیسات ساختمان استفاده می شود. اجرای لوله کشی ساختمان منوطبه انتخاب صحیح جنس لوله است. هر لوله با تکنولوژی ساخت متفاوت ساخته شده و خواصمکانیکی مشخصی دارد. بنابراین نمی توان از یک نوع لوله در همه بخش ها استفاده کرد.به طور کلی انواع لوله ها به دو نوع لوله های فلزی و غیر فلزی تقسیم می شود.

· لوله کشیساختمان با لوله های گالوانیزه

لوله های گالوانیزهدر دو نوع آهنی و فولادی موجود هستند. لوله های گالوانیزه فولادی در مقایسه بالوله های آهنی، سبک تر بوده و براقیت بیشتری دارند. عمده مصرف لوله گالوانیزه درسیستم لوله کشی فاضلاب است. این لوله ها ارزان قیمت بوده و در مقابل فشار، تحملخوبی دارند. از معایب لوله های گالوانیزه می توان به عدم انعطاف پذیری، میل بهخوردگی لوله و رسوب گیری زیاد اشاره کرد. استفاده از این لوله ها به مراتب کمتر ازانواع دیگر است.

· لوله کشیساختمان با لوله‌هایی پلیمری (پلاستیکی)

لوله سبز یا لوله‌پلی پروپیلن نسل جدید لوله هستند که از نوعی پلیمر یا همان پلاستیک ساخته شده میشود. این لوله ها سبک، انعطاف پذیر و ارزان قیمت هستند. انواع لوله سبز در برابرخوردگی و رسوب گیری مقاومت بالاتری دارند. به تدریج لوله های پلیمری جایگزینلوله های قدیمی می شوند. البته لوله های سبز تحمل فشار بالا و تغییرات زیاد دماییرا نداشته و تغییر شکل می دهند.

· لوله کشیساختمان با لوله های پی وی سی

لوله هایی سبک بوده ودارای اتصالات و قطعات ساده برای نصب هستند. لوله های پی وی سی در برابر موادشیمیایی مقاوم بوده و قطر بسیار کمی دارند. با تمام این مزایا PVC خشک و شکننده است و در برابر سرما وتغییرات دمایی مقاومت خوبی ندارد.

· لوله کشیساختمان با لوله های چند لایه (سوپرپایپ)

لوله های ۵ لایه ازترکیب آلیاژ مختلف و به صورت لایه ای تولید می شوند. ترکیب آلیاژ در لایه ها موجبشده تا مقاومت لوله های سوپرپایپ افزایش یابد. این لوله ها با استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته تولید شده و دارای مزایای زیادی هستند. در حال حاضر مناسب ترین لولهبرای تعمیرات لوله کشی ساختمان، لوله های چند لایه هستند.

قیمت لوله کشی ساختمان متری چند است؟

هزینه لوله کشیساختمان به موارد متعددی وابسته است. خدمات لوله کشی ساختمان هوم سرویز شامل رفعگرفتگی لوله آب گرم، تعویض لوله های آب، سیستم لوله کشی گرمایش از کف، تعویض وترمیم انواع اتصالات لوله آب و همه مشکلات ناشی از تاسیسات ساختمان می باشد.معمولا قیمت لوله کشی ساختمان با توجه به متراژ کار تعیین می‌شود و هرچقدر متراژکار بیشتر باشد، هزینه لوله کشی ساختمان نیز متغییر می کند. همچنین موارد دیگریمانند نوع لوله، توکار یا روکار بودن لوله، محلی که نیاز به نصب لوله دارد نیز بر قیمتلوله کشی ساختمان تاثیر دارند.

‌‌ خدمات لوله کشی شبانه روزی ساختمان به لوله کش ماهر هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز بهخدمات تعویض و تعمیر لوله کشی ساختمان تنها کافیست به صورت رایگان درسامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. برترین لوله کش ماهر جهت ارائه توضیحات وقیمت با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس لوله کشی ساختمان و همچنین ارایه خدمات لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوله کشی ارائه می دهد که شامل لوله کشی فاضلاب ساختمان, لوله کشی پکیج به روش انشعابی و کلکتوری می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس لوله کشی ساختمان

لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان

تعویض لوله کشی روکار و توکار آب ساختمان

لوله کشی ساختمان و تعمیرات لوله کشی آب

لوله‌کشی ساختمانی با لوله گالوانیزه، پلاستیکی، پی وی سی، فولادی

لوله‌کشی آب آشپزخانه‌، لوله کشی آب سرویس بهداشتی و توالت

اجرای لوله کشی سنتی، لوله کشی کلکتوری و انشعابی

نظرات کاربران

profile picture
محمد هاشم زاده

کارشون بسیار عالی بود و بسیار خوش رفتار 👏👏

profile picture
نوید حسینی

ممنون از مجموعه محترم هوم سرویز که خیلی عالی کار بنده رو انجام دادند و همچنین تشکر از اقای گلمحمدی

شرایط لوله کشی آب گرم و سرد و تعمیرات لوله کشی ساختمان

همیار می بایست ابتدا محل لوله کشی را بررسی نموده و پیشنهاد خود را ارایه نماید و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام سرویس نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

چنانچه محل مورد نظر جهت لوله کشی آب نیاز به تخریب داشته باشد هزینه آن به صورت مجزا و بر اساس توافق صورت گرفته با همیار لحاظ می گردد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

package-installation-repair
سرویس و تعمیر پکیج
قیمت از 300,000 الی 1,100,000 تومان
boiler-plumbing
لوله کشی پکیج و شوفاژ
قیمت از 500,000 الی 5,199,000 تومان
drain-well
لوله بازکنی
قیمت از 420,000 الی 800,000 تومان
water-purifier
دستگاه تصفیه آب
قیمت از 250,000 الی 600,000 تومان