لوله کشی فاضلاب

لوله کشی فاضلاب

از 1373 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت لوله کشی فاضلاب در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت لوله کشی فاظلاب سایز 50به همراه تخریب(متری)

150,000 الی 200,000 تومان

قیمت لوله کشی فاضلاب سایز 50 روکار(متری)

40,000 الی 65,000 تومان

قیمت لوله کشی فاضلاب سایز 60 به همراه تخریب(متری)

140,000 الی 200,000 تومان

قیمت لوله کشی فاضلاب سایز60 روکار (متری)

55,000 الی 75,000 تومان

قیمت لوله کشی فاضلاب سایز 75به همراه تخریب(متری)

250,000 الی 350,000 تومان

قیمت لوله کشی فاضلاب سایز 75 روکار (متری)

60,000 الی 100,000 تومان

قیمت لوبه کشی سایز 90 به بالا

توافقی

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

300,000 تومان

متوسط قیمت11,000,000 تومانکمینه قیمت11,000,000 تومانبیشینه قیمت12,500,000 تومان

آنچه درباره لوله کشی فاضلاب خواهید خواند

 • لوله کشی فاضلاب ساختمان
 • لوله کشی فاضلاب توالت
 • لوله کشی فاضلاب پارکینگ
 • لوله کشی فاضلاب آشپزخانه
 • اجرای لوله کشی فاضلاب ساختمان به چند روش انجام می شود؟
 • انواع لوله فاضلابی
 • مقایسه لوله کشی فاضلاب از کف و لوله کشی فاضلاب زیر سقفی؟
 • اصول لوله کشی فاضلاب ساختمان
 • چه زمانی نیاز به تعمیر لوله فاضلاب است؟
 • قیمت لوله کشی فاضلاب چگونه تعیین می شود؟
 • صفر تا صد لوله کشی فاضلاب با متخصصین هوم سرویز

لوله کشی فاضلاب ساختمان

در صورتی که استانداردهای لازم برای لوله کشی های فاضلاب توالت، حمام، آشپزخانه غیره رعایت نشود، آلودگی های محیطی قطعا دردسر ساز خواهند شد. به طور کلی نصب لوله برای دفع فاضلاب از مواردی است که روی سطح بهداشت خانوار و ساکنین در آینده تاثیر می گذارد. لوله کشی فاضلاب ساختمان از مهم ترین موارد در هنگام ساخت و ساز است. هیچ ساختمانی بدون داشتن لوله فاضلابی برای حمام، توالت و آشپزخانه، کامل نیست. نحوه نصب لوله فاضلاب ساختمان باید به طریقی باشد که مواد زائد به درستی وارد فاضلاب شهری شوند. در ادامه به توضیح در ارتباط با لوله کشی فاضلاب از کف و لوله کشی فاضلاب از سقف می پردازیم. در کنار این موارد به عوامل موثر بر قیمت لوله کشی فاضلاب توالت و حمام را نیز بررسی خواهیم نمود.

لوله کشی فاضلاب توالت

سیستم لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی باید طوری طراحی شود که تخلیه به سرعت انجام شود. مکش و رانش هوا در موقع تخلیه نشان دهنده کارامد بودن لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی و معمولی است.

برای اینکه مشکل گرفتگی و تخلیه در توالت فرنگی وجود نداشته باشد لازم است تا نحوه لوله کشی فاضلاب ساختمان به درستی و در موقعیت مناسب اجرا شده باشد. شیب لوله فاضلاب توالت در سرعت تخلیه و عملکرد موثر سیفون توالت فرنگی اهمیت زیادی دارد.

لوله کشی فاضلاب پارکینگ

لوله های فاضلاب پارکینگ به علت های مختلفی دچار مشکل می شوند. ممکن است گاهی به علت گرد و خاک زیاد، مواد روغنی کف پارکینگ، ریختن شاخ و برگ گیاهان و غیره دچار گرفتگی شوند. ایرادات در این قسمت می تواند بسیار مشکل ساز شود. از این رو باید سریعا برای تعمیر لوله فاضلاب کف پارکینگ باید اقدامات لازم انجام شود.

بالا زدن آب از فاضلاب کف پارکینگ، کاهش سرعت خروج آب به درون چاه فاضلاب و صدا دادن لوله های فاضلابی از نشانه های ایراد در فاضلاب پارکینگ است.

لوله کشی فاضلاب آشپزخانه

لوله کشی فاضلاب آشپزخانه شامل لوله های مورد نیاز برای تخلیه آب سینک ظرفشویی، تخلیه ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و در مواردی کفشور آشپزخانه است. به طور معمول در آشپزخانه 4 خروجی ایجاد می شود. که هر گونه ایراد در این 4 خروجی موجب بروز مشکلات شدید خواهد شد. که باید سریعا اقدام به خبر کردن متخصص برای تعمیرات لوله کشی فاضلاب آشپزخانه کنید.

اجرای لوله کشی فاضلاب ساختمان به چند روش انجام می شود؟

طراحی لوله کشی فاضلاب در کارایی ان تاثیر زیادی دارد. شیب لوله فاضلاب توالت ها، قطر لوله ها و …. همگی در سرعت خروج مواد زائد موثر هستند. نصب لوله فاضلاب آشپزخانه، سرویس بهداشتی و یا هر قسمت دیگری مانند پارکینگ به دو شکل متفاوت اجرا می شود.

 1. اجرای لوله های فاضلاب کف خواب
 2. اجرای لوله های فاضلاب زیر سقفی

اجرای لوله کشی فاضلاب کف خواب

این شیوه همان روش سنتی برای اجرای لوله فاضلاب است. در گذشته همه ساختمان های مسکونی به طریق کف خواب، لوله گذاری می شدند. در این روش سیفون توالت و هواکش به لوله فاضلاب متصل شده، با مصالح ساختمانی مناسب نظیر سیمان روی لوله ها پوشانده می شوند.

اجرای لوله کشی فاضلاب زیر سقفی

در این شیوه لوله های فاضلاب در کف ساختمان خوابانده نمی شوند. بلکه به صورت زیر سقفی اجرا می شود. لوله های چدنی و پوش فیت به صورت ترکیبی در این روش به کار می رود.

انواع لوله فاضلابی

با گذشت زمان از لوله‌هایی با جنس و کیفیت متفاوتی استفاده می شود. که در این بخش به توضیح مهم‌ترین انواع آن می‌پردازیم.

 • لوله چدنی: این نوع لوله از قدیمی‌ترین لوله‌های فاضلابی است که به دلیل وزن زیاد، اجرای سخت و قیمت بالا تقریبا منسوخ شده است.
 • لوله پلیکا: ارزان ترین لوله فاضلاب مربوط به لوله پلیکا است. که البته این نوع لوله ها ایرادی ندارند. فقط نوعی لوله پلیکا گرانول در بازار است که از مواد بازیافتی تهیه می شود که کیفیت و طول عمر چندانی ندارد.
 • لوله گالوانیزه: این لوله ها در مقابل خوردگی و زنگ زدگی به دلیل دارا بودن یک لایه عایق، مقاوم هستند.
 • لوله پلی اتیلن: لوله پلی اتیلن دارای مقاومت قابل توجهی در برابر مواد شیمیایی می باشد. به همین علت به راحتی دچار خوردگی و نشتی نمی شود.
 • لوله پوش فیت: بهترین لوله برای لوله کشی فاضلاب، پوش فیت است که در دو مدل معمولی و سایلنت موجود هستند. در مدل سایلنت (که قیمت آن بالاتر است) هنگام عبور فاضلاب، صدایی در محیط پخش نمی شود. اتصالات لوله‌های پوش فیت به صورت نر و مادگی هستند. این لوله ها به کمک واشر لاستیکی آب بندی می‌شوند.

مقایسه لوله کشی فاضلاب از کف و لوله کشی فاضلاب زیر سقفی؟

هر کدام از این روش ها مزایای خود را دارند. برای اینکه تصمیم گیری بهتری داشته باشید تفاوت های دو روش شرح داده و از نظر کارایی با هم مقایسه می کنیم.

دفع مواد زئد

از نظر سرعت حرکت مواد فاضلابی در درون لوله ها تفاوتی بین لوله کشی فاضلاب سنتی و سقفی وجود ندارد. در صورت اجرای صحیح و شیب مناسب، هر دو شیوه کار آمد می باشند.اما استفاده از لوله های بی کیفیت می تواند نتیجه کار را تحت تاثیر قرار دهد.

آسیب وارده به لوله ها

در لوله کشی زیر سقفی لوله ها از زیر سقف رد می شوند و هیچ فشاری به لوله های فاضلاب وارد نمی شود. در صورتی که در لوله کشی های کف خواب، لوله ها در کف ساختمان کار شده و زیر فشار آن هستند. به این ترتیب امکان آسیب و شکستگی در لوله های کف خواب بیشتر از زیر سقفی است.

سرعت اجرای لوله کشی فاضلاب

به لحاظ سرعت اجرای لوله گذاری، معمولا روش سنتی سریع تر است. در لوله های زیر سقفی بررسی های دقیق تری انجام می شود و از اتصالات و نصب داکت ها نیز باید صورت بگیرد.

هزینه اجرای لوله فاضلاب

قیمت لوله کشی فاضلاب زیر سقفی در مقایسه با روش سنتی بیشتر است. این به دلیل سختی کار، تخصصی بودن لوله کشی، داکت کشی بین دیواره های ساختمان و …. بوده که هزینه ها را افزایش می دهد.

قیمت تعمیرات لوله کشی فاضلاب

اما روش زیر سقفی یک امتیاز بزرگ دارد و آن سهولت دسترسی به لوله ها و انشعابات جهت تعمیرات یا تعویض لوله های فاضلابی است. در این صورت نیازی به کندن و خرابکاری نیست و خیلی راحت تر و کم هزینه تر می توان مشکل را برطرف کرد.

اصول لوله کشی فاضلاب ساختمان

به طور کلی در نصب لوله فاضلاب اگر از اصول صحیح پیروی نشود، متاسفانه می توان این گونه بیان کرد که در واقع کل ارزش ساختمان نادیده گرفته شده است. در ادامه نحوه لوله کشی فاضلاب ساختمان را شرح می دهیم.

شیب لوله کشی فاضلاب خانگی باید بین 0 تا 5 درصد باشد.

رعایت شیب اصولی توسط لوله کش ساختمان موجب می شود، که هیچ گاه با گرفتگی لوله مواجه نشوید. زیرا شیب کم، باعث کاهش جریان فاضلاب شده و به مرور پس از گذشت مدت زمان کوتاه به علت انباشته شدن و عدم تخلیه صحیح، لوله مسدود می شود. در مقابل ایجاد شیب زیاد در لوله کشی نیز موجب می شود که مایعات خارج شوند و فضولات باقی بمانند و مشکل ساز شوند.

انتخاب مسیر مناسب لوله کشی فاضلاب

مسیر قرارگیری و نقشه لوله های فاضلاب توسط مهندس تعیین شود. انتخاب مسیر نا مناسب موجب ترکیدگی و کوتاه شدن عمر لوله می شود.

استفاده از هواکش کمکی

در ساختمانهای با تعداد طبقات بالا، به ازای هر 10 طبقه باید در تاسیسات لوله کشی فاضلاب خانگی، دست کم یک هواکش کمکی نصب شود. که از برگشت بو و بخارات متصاعد شده از فضولات فاضلاب جلوگیری کند. زیرا این بخارات سمی برای سلامتی مضر می باشند و ممکن است موجب بروز بیماری گردند.

استفاده از لوله های استاندارد و متناسب با کاربرد آن

برای نصب لوله فاضلاب باید از لوله های مخصوص به خود آنها استفاده کرد.

استفاده از اتصالات متناسب با نوع لوله

باید از اتصالات مرغوب و متناسب با سایز لوله استفاده شود. در غیر این صورت طی مرور زمان نشتی می دهند.

چه زمانی نیاز به تعمیر لوله فاضلاب است؟

حتی کوچکترین آسیب در لوله های فاضلاب مشکلات زیادی را در ساختمان به وجود می آورد. سهل انگاری در تعمیر لوله فاضلاب، هزینه های ثانویه را افزایش می دهد. از این رو اگر به هر دلیلی این سیستم با مشکل روبرو شود باید بلافاصله نسبت به رفع آن اقدام کنید.

نشتی لوله فاضلابی

یکی از رایج ترین مشکلات نشتی لوله هاست. علت اصلی این مشکل، ترک لوله ها و یا از بین رفتن عایق بندی آنها است. قبل از اینکه این ایراد، خسارت بیشتری ایجاد کند نسبت به تعمیر لوله فاضلاب اقدام کنید.

تخلیه آهسته لوله های فاضلاب ساختمان

لوله کشی فاضلاب خانگی برای دفع فاضلاب و پساب در ساختمان نصب شده است. این لوله های قطور مجرایی برای خروج آب به بیرون از ساختمان هستند. وقتی به هر دلیلی، قدرت مکش لوله های فاضلاب کمی می شود دیگر این سیستم کارایی ندارد. در این صورت تخلیه فاضلاب به کندی انجام می شود. اگر آب حمام و سرویس بهداشتی به آهستگی تخلیه می شود و یا سینک ظرفشویی گرفته است حتما مشکلی در لوله های فاضلاب به وجود آمده است.

انتشار بوی بد

بوی فاضلاب بسیار آزار دهنده است و باید از انتشار آن پیشگیری کرد. به طور معمول نباید هیچ بوی ناخوشایندی از لوله های فاضلاب در محیط پخش شود. شکستگی و آسیب لوله های فاضلاب، گرفتگی لوله ها، پر شدن چاه و … برخی از دلایل پخش بوی ناخوشایند فاضلاب در ساختمان هستند.

قیمت لوله کشی فاضلاب چگونه تعیین می شود؟

قیمت لوله کشی فاضلاب خانگی بر اساس متراژ لوله تعیین می شود. نوع لوله و جنس لوله نیز از عوامل تاثیرگزار بر هزینه لوله کشی فاضلاب ساختمان می باشند. مورد دیگر محل قرار گیری لوله و میزان سختی کار است. طبعا قیمت لوله کشی فاضلاب زیرسقفی با کف خواب برابر نیست. زیرا میزان زمان بر بودن پروژه نیز بر اجرت و دستمزد لوله کش تاثیر دارد.

صفر تا صد لوله کشی فاضلاب با متخصصین هوم سرویز

در صورت بروز هر گونه ایراد در سیستم فاضلاب خانگی خود می توانید سریعا با متخصصین ما ارتباط برقرار کنید. تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. انجام صفر تا صد تعمیرات لوله فاضلاب و تعویض آنها توسط متخصصین ما انجام می شود.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس لوله کشی فاضلاب و همچنین ارایه خدمات لوله کشی فاضلاب ساختمان نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوله کشی ارائه می دهد که شامل لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان, لوله کشی پکیج به روش انشعابی و کلکتوری می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس لوله کشی فاضلاب

لوله کشی فاضلاب ساختمان

اجرای لوله کشی فاضلاب خانگی

تعویض لوله فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی

تعویض و نصب لوله فاضلاب آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی

اجرای لوله کشی فاضلاب با لوله چدنی، پلیکا، گالوانیزه، پلی اتیلن و پوش فیت

نشت‌یابی لوله فاضلاب و رفع ترکیدگی فاضلاب و ...

لوله کشی فاضلاب زیر سقفی، کف خواب و ...

نظرات کاربران

profile picture
امیر

واقعا آقای گل محمدی مشکل وزود پیدا کردن وبا کمترین هزینه رفع کردن خدا به ایشون سلامتی بده

profile picture
معین آذری

ممنون از سرویس دهی عالیتون ایشون با تشخیص دقیق و قیمت منصفانه و مقرون به صرفه بهترین کار را انجام داند عالی بود

شرایط لوله کشی فاضلاب توالت، حمام و آشپزخانه

همیار می بایست ابتدا محل لوله کشی را بررسی نموده و پیشنهاد خود را ارایه نماید و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام سرویس نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

چنانچه محل مورد نظر جهت لوله کشی فاضلاب نیاز به تخریب داشته باشد هزینه آن به صورت مجزا و بر اساس توافق صورت گرفته با همیار لحاظ می گردد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

boiler-plumbing
لوله کشی پکیج و شوفاژ
قیمت از 700,000 الی 7,000,000 تومان
install-repair-tank-flash
نصب و تعمیر فلاش تانک
قیمت از 535,000 الی 1,100,000 تومان
repair-fireplace
سرویس و تعمیر شومینه
قیمت از 680,000 الی 680,000 تومان
repair-towel-dryer
تعمیر حوله خشک کن
قیمت از 800,000 الی 800,000 تومان