لوله کشی فاضلاب

لوله کشی فاضلاب

از 1373 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت لوله کشی فاضلاب در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت لوله کشی فاظلاب سایز 50به همراه تخریب(متری)

110,000 الی 150,000 تومان

قیمت لوله کشی فاضلاب سایز 50 روکار(متری)

28,000 الی 45,000 تومان

قیمت لوله کشی فاضلاب سایز 60 به همراه تخریب(متری)

110,000 الی 145,000 تومان

قیمت لوله کشی فاضلاب سایز60 روکار (متری)

35,000 الی 55,000 تومان

قیمت لوله کشی فاضلاب سایز 75به همراه تخریب(متری)

150,000 الی 190,000 تومان

قیمت لوله کشی فاضلاب سایز 75 روکار (متری)

40,000 الی 60,000 تومان

قیمت لوبه کشی سایز 90 به بالا

توافقی

متوسط قیمت2,000,000 تومانکمینه قیمت2,000,000 تومانبیشینه قیمت3,300,000 تومان

آنچه درباره لوله کشی فاضلاب خواهید خواند

 • لوله کشی فاضلاب ساختمان
 • لوله کشی فاضلاب توالت
 • لوله کشی فاضلاب پارکینگ
 • لوله کشی فاضلاب آشپزخانه
 • اجرای لوله کشی فاضلاب ساختمان به چند روش انجام می شود؟
 • انواع لوله فاضلابی
 • مقایسه لوله کشی فاضلاب از کف و لوله کشی فاضلاب زیر سقفی؟
 • اصول لوله کشی فاضلاب ساختمان
 • چه زمانی نیاز به تعمیر لوله فاضلاب است؟
 • قیمت لوله کشی فاضلاب چگونه تعیین می شود؟
 • صفر تا صد لوله کشی فاضلاب با متخصصین هوم سرویز

لوله کشی فاضلاب ساختمان

در صورتی کهاستانداردهای لازم برای لوله کشی های فاضلاب توالت، حمام، آشپزخانه غیرهرعایت نشود، آلودگی های محیطی قطعا دردسر ساز خواهند شد. به طور کلی نصب لوله برایدفع فاضلاب از مواردی است که روی سطح بهداشت خانوار و ساکنین در آینده تاثیر میگذارد. لوله کشی فاضلاب ساختمان از مهم ترین موارد در هنگام ساخت و سازاست. هیچ ساختمانی بدون داشتن لوله فاضلابی برای حمام، توالت و آشپزخانه،کامل نیست. نحوه نصب لوله فاضلاب ساختمان باید به طریقی باشد که مواد زائدبه درستی وارد فاضلاب شهری شوند. در ادامه به توضیح در ارتباط با لوله کشیفاضلاب از کف و لوله کشی فاضلاب از سقف می پردازیم. در کنار این مواردبه عوامل موثر بر قیمت لوله کشی فاضلاب توالت و حمام را نیز بررسی خواهیمنمود.

لوله کشی فاضلاب توالت

سیستم لوله کشیفاضلاب توالت فرنگی باید طوری طراحی شود که تخلیه به سرعت انجام شود. مکش ورانش هوا در موقع تخلیه نشان دهنده کارامد بودن لوله کشی فاضلاب توالت فرنگیو معمولی است.

برای اینکه مشکلگرفتگی و تخلیه در توالت فرنگی وجود نداشته باشد لازم است تا نحوه لوله کشیفاضلاب ساختمان به درستی و در موقعیت مناسب اجرا شده باشد. شیب لوله فاضلابتوالت در سرعت تخلیه و عملکرد موثر سیفون توالت فرنگی اهمیت زیادی دارد.

لوله کشی فاضلاب پارکینگ

لوله های فاضلابپارکینگ به علت های مختلفی دچار مشکل می شوند. ممکن است گاهی به علت گرد و خاکزیاد، مواد روغنی کف پارکینگ، ریختن شاخ و برگ گیاهان و غیره دچار گرفتگی شوند.ایرادات در این قسمت می تواند بسیار مشکل ساز شود. از این رو باید سریعا برایتعمیر لوله فاضلاب کف پارکینگ باید اقدامات لازم انجام شود.

بالا زدن آب ازفاضلاب کف پارکینگ، کاهش سرعت خروج آب به درون چاه فاضلاب و صدا دادن لوله هایفاضلابی از نشانه های ایراد در فاضلاب پارکینگ است.

لوله کشی فاضلاب آشپزخانه

لوله کشی فاضلاب آشپزخانه شامل لوله هایمورد نیاز برای تخلیه آب سینک ظرفشویی، تخلیه ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و درمواردی کفشور آشپزخانه است. به طور معمول در آشپزخانه 4 خروجی ایجاد می شود. که هرگونه ایراد در این 4 خروجی موجب بروز مشکلات شدید خواهد شد. که باید سریعا اقدامبه خبر کردن متخصص برای تعمیرات لوله کشی فاضلاب آشپزخانه کنید.

اجرای لوله کشی فاضلاب ساختمان به چند روش انجام می شود؟

طراحی لوله کشیفاضلاب درکارایی ان تاثیر زیادی دارد. شیب لوله فاضلاب توالت ها، قطر لوله ها و …. همگی درسرعت خروج مواد زائد موثر هستند. نصب لوله فاضلاب آشپزخانه، سرویس بهداشتی و یا هرقسمت دیگری مانند پارکینگ به دو شکل متفاوت اجرا می شود.

 1. اجرایلوله های فاضلاب کف خواب
 2. اجرایلوله های فاضلاب زیر سقفی

اجرای لوله کشیفاضلاب کف خواب

این شیوه همان روشسنتی برای اجرای لوله فاضلاب است. در گذشته همه ساختمان های مسکونی به طریق کفخواب، لوله گذاری می شدند. در این روش سیفون توالت و هواکش به لوله فاضلاب متصلشده، با مصالح ساختمانی مناسب نظیر سیمان روی لوله ها پوشانده می شوند.

اجرای لوله کشیفاضلاب زیر سقفی

در این شیوه لوله هایفاضلاب در کف ساختمان خوابانده نمی شوند. بلکه به صورت زیر سقفی اجرا می شود. لولههای چدنی و پوش فیت به صورت ترکیبی در این روش به کار می رود.

انواع لوله فاضلابی

با گذشت زمان از لوله‌هاییبا جنس و کیفیت متفاوتی استفاده می شود. که در این بخش به توضیح مهم‌ترین انواع آنمی‌پردازیم.

 • لوله چدنی: این نوع لوله از قدیمی‌ترین لوله‌هایفاضلابی است که به دلیل وزن زیاد، اجرای سخت و قیمت بالا تقریبا منسوخ شده است.
 • لولهپلیکا: ارزان ترینلوله فاضلاب مربوط به لوله پلیکا است. که البته این نوع لوله ها ایرادی ندارند. فقطنوعی لوله پلیکا گرانول در بازار است که از مواد بازیافتی تهیه می شود که کیفیت وطول عمر چندانی ندارد.
 • لولهگالوانیزه: این لوله ها در مقابل خوردگی و زنگ زدگی بهدلیل دارا بودن یک لایه عایق، مقاوم هستند.
 • لوله پلیاتیلن:لوله پلیاتیلن دارای مقاومت قابل توجهی در برابر مواد شیمیایی می باشد. به همین علت بهراحتی دچار خوردگی و نشتی نمی شود.
 • لوله پوشفیت: بهترین لوله برای لوله کشی فاضلاب، پوش فیت است که در دو مدل معمولی وسایلنت موجود هستند. در مدل سایلنت (که قیمت آن بالاتر است) هنگام عبور فاضلاب،صدایی در محیط پخش نمی شود. اتصالات لوله‌های پوش فیت به صورت نر و مادگی هستند. اینلوله ها به کمک واشر لاستیکی آب بندی می‌شوند.

مقایسه لوله کشی فاضلاب از کف و لوله کشی فاضلاب زیر سقفی؟

هر کدام از این روشها مزایای خود را دارند. برای اینکه تصمیم گیری بهتری داشته باشید تفاوت های دوروش شرح داده و از نظر کارایی با هم مقایسه می کنیم.

دفع مواد زئد

از نظر سرعت حرکتمواد فاضلابی در درون لوله ها تفاوتی بین لوله کشی فاضلاب سنتی و سقفی وجود ندارد.در صورت اجرای صحیح و شیب مناسب، هر دو شیوه کار آمد می باشند.اما استفاده از لولههای بی کیفیت می تواند نتیجه کار را تحت تاثیر قرار دهد.

آسیب وارده بهلوله ها

در لوله کشی زیر سقفیلوله ها از زیر سقف رد می شوند و هیچ فشاری به لوله های فاضلاب وارد نمی شود. درصورتی که در لوله کشی های کف خواب، لوله ها در کف ساختمان کار شده و زیر فشار آنهستند. به این ترتیب امکان آسیب و شکستگی در لوله های کف خواب بیشتر از زیر سقفیاست.

سرعت اجرای لولهکشی فاضلاب

به لحاظ سرعت اجرایلوله گذاری، معمولا روش سنتی سریع تر است. در لوله های زیر سقفی بررسی های دقیقتری انجام می شود و از اتصالات و نصب داکت ها نیز باید صورت بگیرد.

هزینه اجرایلوله فاضلاب

قیمت لوله کشی فاضلابزیر سقفی درمقایسه با روش سنتی بیشتر است. این به دلیل سختی کار، تخصصی بودن لوله کشی، داکتکشی بین دیواره های ساختمان و …. بوده که هزینه ها را افزایش می دهد.

قیمت تعمیراتلوله کشی فاضلاب

اما روش زیر سقفی یکامتیاز بزرگ دارد و آن سهولت دسترسی به لوله ها و انشعابات جهت تعمیرات یا تعویضلوله های فاضلابی است. در این صورت نیازی به کندن و خرابکاری نیست و خیلی راحت ترو کم هزینه تر می توان مشکل را برطرف کرد.

اصول لوله کشی فاضلاب ساختمان

به طور کلی در نصبلوله فاضلاب اگر از اصول صحیح پیروی نشود، متاسفانه می توان این گونه بیان کرد کهدر واقع کل ارزش ساختمان نادیده گرفته شده است.در ادامه نحوه لوله کشی فاضلاب ساختمان را شرح می دهیم.

شیب لوله کشیفاضلاب خانگی باید بین 0 تا 5 درصد باشد.

رعایت شیب اصولیتوسط لوله کش ساختمان موجب می شود، که هیچ گاه با گرفتگی لوله مواجهنشوید. زیرا شیب کم، باعث کاهش جریان فاضلاب شده و به مرور پس از گذشت مدتزمان کوتاه به علت انباشته شدن و عدم تخلیه صحیح، لوله مسدود می شود. در مقابلایجاد شیب زیاد در لوله کشی نیز موجب می شود که مایعات خارج شوند و فضولاتباقی بمانند و مشکل ساز شوند.

انتخاب مسیرمناسب لوله کشی فاضلاب

مسیر قرارگیری و نقشهلوله های فاضلاب توسط مهندس تعیین شود. انتخاب مسیر نا مناسب موجب ترکیدگی و کوتاهشدن عمر لوله می شود.

استفاده ازهواکش کمکی

در ساختمانهای باتعداد طبقات بالا، به ازای هر 10 طبقه باید در تاسیسات لوله کشی فاضلاب خانگی،دست کم یک هواکش کمکی نصب شود. که از برگشت بو و بخارات متصاعد شده از فضولاتفاضلاب جلوگیری کند. زیرا این بخارات سمی برای سلامتی مضر می باشند و ممکن استموجب بروز بیماری گردند.

استفاده از لولههای استاندارد و متناسب با کاربرد آن

برای نصب لوله فاضلابباید از لوله های مخصوص به خود آنها استفاده کرد.

استفاده از اتصالات متناسببا نوع لوله

باید از اتصالاتمرغوب و متناسب با سایز لوله استفاده شود. در غیر این صورت طی مرور زمان نشتی میدهند.

چه زمانی نیاز به تعمیر لوله فاضلاب است؟

حتی کوچکترین آسیب درلوله های فاضلاب مشکلات زیادی را در ساختمان به وجود می آورد. سهل انگاری در تعمیرلوله فاضلاب، هزینه های ثانویه را افزایش می دهد.از این رو اگر به هر دلیلی این سیستم با مشکل روبرو شود باید بلافاصله نسبت به رفعآن اقدام کنید.

نشتی لولهفاضلابی

یکی از رایج ترینمشکلات نشتی لوله هاست. علت اصلی این مشکل، ترک لوله ها و یا از بین رفتن عایقبندی آنها است. قبل از اینکه این ایراد، خسارت بیشتری ایجاد کند نسبت به تعمیرلوله فاضلاب اقدام کنید.

تخلیه آهستهلوله های فاضلاب ساختمان

لوله کشی فاضلابخانگی برای دفعفاضلاب و پساب در ساختمان نصب شده است. این لوله های قطور مجرایی برای خروج آب بهبیرون از ساختمان هستند. وقتی به هر دلیلی، قدرت مکش لوله های فاضلاب کمی می شوددیگر این سیستم کارایی ندارد. در این صورت تخلیه فاضلاب به کندی انجام می شود. اگرآب حمام و سرویس بهداشتی به آهستگی تخلیه می شود و یا سینک ظرفشویی گرفته است حتمامشکلی در لوله های فاضلاب به وجود آمده است.

انتشار بوی بد

بوی فاضلاب بسیارآزار دهنده است و باید از انتشار آن پیشگیری کرد. به طور معمول نباید هیچ بویناخوشایندی از لوله های فاضلاب در محیط پخش شود. شکستگی و آسیب لوله های فاضلاب،گرفتگی لوله ها، پر شدن چاه و … برخی از دلایل پخش بوی ناخوشایند فاضلاب درساختمان هستند.

قیمت لوله کشی فاضلاب چگونه تعیین می شود؟

قیمت لوله کشی فاضلابخانگی بر اساسمتراژ لوله تعیین می شود. نوع لوله و جنس لوله نیز از عوامل تاثیرگزار بر هزینهلوله کشی فاضلاب ساختمان می باشند. مورد دیگر محل قرار گیری لوله و میزانسختی کار است. طبعا قیمت لوله کشی فاضلاب زیرسقفی با کف خواب برابرنیست. زیرا میزان زمان بر بودن پروژه نیز بر اجرت و دستمزد لولهکش تاثیر دارد.

صفر تا صد لوله کشی فاضلاب با متخصصین هوم سرویز

در صورت بروز هر گونهایراد در سیستم فاضلاب خانگی خود می توانید سریعا با متخصصین ما ارتباط برقرارکنید. تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. انجامصفر تا صد تعمیرات لوله فاضلاب و تعویض آنها توسط متخصصین ما انجام می شود.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس لوله کشی فاضلاب و همچنین ارایه خدمات لوله کشی فاضلاب ساختمان نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوله کشی ارائه می دهد که شامل لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان, لوله کشی پکیج به روش انشعابی و کلکتوری می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس لوله کشی فاضلاب

لوله کشی فاضلاب ساختمان

اجرای لوله کشی فاضلاب خانگی

تعویض لوله فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی

تعویض و نصب لوله فاضلاب آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی

اجرای لوله کشی فاضلاب با لوله چدنی، پلیکا، گالوانیزه، پلی اتیلن و پوش فیت

نشت‌یابی لوله فاضلاب و رفع ترکیدگی فاضلاب و ...

لوله کشی فاضلاب زیر سقفی، کف خواب و ...

نظرات کاربران

profile picture
معین آذری

ممنون از سرویس دهی عالیتون ایشون با تشخیص دقیق و قیمت منصفانه و مقرون به صرفه بهترین کار را انجام داند عالی بود

شرایط لوله کشی فاضلاب توالت، حمام و آشپزخانه

همیار می بایست ابتدا محل لوله کشی را بررسی نموده و پیشنهاد خود را ارایه نماید و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام سرویس نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

چنانچه محل مورد نظر جهت لوله کشی فاضلاب نیاز به تخریب داشته باشد هزینه آن به صورت مجزا و بر اساس توافق صورت گرفته با همیار لحاظ می گردد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

لوله کشی پکیج و شوفاژ
لوله کشی پکیج و شوفاژ
قیمت از 400,000 الی 1,500,000 تومان
نصب و تعمیر فلاش تانک
نصب و تعمیر فلاش تانک
قیمت از 250,250 الی 600,000 تومان
سرویس و تعمیر شومینه
سرویس و تعمیر شومینه
قیمت از 400,000 الی 800,000 تومان
تعمیر حوله خشک کن
تعمیر حوله خشک کن
قیمت از 1,050,000 الی 1,050,000 تومان