banner
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
نصب و تعمیر فلاش تانک

نصب و تعمیر فلاش تانک روکار و توکار

از 1098 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب و تعمیر فلاش تانک و سیفون توالت فرنگی و ایرانی

قیمت نصب فلاش تانک روکار

110,000 الی 170,000 تومان

قیمت نصب فلاش تانک توکار

200,000 الی 250,000 تومان

قیمت تعویض شناور فلاش تانک

55,000 الی 90,000 تومان

قیمت آب بندی فلاش تانک

60,000 الی 80,000 تومان

قیمت عیب یابی و تعمیر فلاش تانک

70,000 الی 110,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط نصب و تعمیرات سیفون و فلاش تانک

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

نصب و تعمیرات انواع فلاش تانک توکار و روکار(سیفون توالت)

فلاش تانک همان سیفون است که برای توالت فرنگی و ایرانی نصب می شود.سیفون توالت یک مخزن پر از آب است که در موقع لزوم با تخلیه شدن این آب، مواد زائدبه مجرای فاضلاب هدایت می شود. کارکرد همه سیفون های توالت تقریبا مشابه است و طبقیک سیستم ساده کار می کند. نصب فلاش تانک توکار و روکار با توجه به ابعادفضای سرویس بهداشتی، انتحاب می شود. کارکرد مداوم فلاش تانک موجبفرسودگی قطعات فلاش تانک می شود. در این صورت چاره ای جز تعمیرفلاش تانک نیست. قیمت تعویض فلاش تانک توکار یا روکار خیلی بیشتر ازهزینه تعمیر یا سرویس فلاش تانک است. همچنین عیب یابی فلاش تانک یککار تخصصی است که الزاما باید توسط لوله کش ماهر و حرفه ای انجام شود.

 در ادامه به معرفی انواع فلاشتانک ها، عیب یابی و تعمیرات فلاش تانک و عوامل موثر بر قیمت نصب فلاش تانکدیواری می پردازیم.

انواع فلاش تانک

فلاش تانک ضد باکتری با آنتی باکتریال

تنها تفاوت فلاش تانک‌های آنتی باکتریال یا ضد باکتری در حفظ بیشتربهداشت توسط آنها است. در این نوع ساختار فلاش تانک‌ها از مواد و مصالح آنتیباکتریال استفاده شده است.

فلاش تانک‌های دوگانه

نصب فلاش تانک دو گانه برای صرفه جویی آب استفاده می شوند. فلاشتانک دوگانه ویژگی خاصی دارد. در فلاش تانک‌های دوگانه مخزن فلاش تانک به دو قسمتکوچک و بزرگ تقسیم ‌شده اند. به طوری که خروجی هر کدام از این دو قسمت نیز جداگانهقابل تنظیم می باشد. بنا به نیاز هر کدام از دکمه‌های کوچک یا بزرگ قابل استفادهاست. دراین صورت حجم قابل‌توجهی از آب ذخیره می شود. نصب فلاش تانک روکار دو زمانه موجبصرفه جویی ۵۰ تا ۷۰ درصد در مصرف آب می شود.

نصب فلاش تانک توکار

نصب فلاش تانک‌ توکار نوع دیگری از انواع فلاش تانک‌ها است کهویژگیهای خاص خود را دارد. مخزنفلاش تانک توکار در دیوار قرار می گیرد و فقط دکمه تخلیه آب روی دیواردیده می شود. نصب فلاشتانک توکار بسیار مناسب برای مکانهای پر رفت و آمد و محدود است. زیرا هم فضایکمتری را اشغال می‌کنند هم ظاهر بهتری به سرویس بهداشتی می‌دهند.

البته باید به این نکته هم توجه کنید که اگر می‌خواهید از خدمات نصبفلاش تانک‌ توکار استفاده کنید باید از قبل به فکر تاسیسات سرویس بهداشتیباشید. البته در کنار مزایای مدل توکار، معایبی نیز وجود دارند. یکی از اینمعایب نحوه تعمیر فلاش تانک توکار است. زیرا دراین نوع با مشکل عدم دسترسی به مخزن در تعمیر فلاش تانک توکار رو بهرو هستید.

فلاش تانک اتوماتیک

نصب فلاش تانک اتومات در سرویس های بهداشتی هم زمان با باز وبسته شدن درب سرویس، مخزن به صورت اتوماتیک مخزن تخلیه می شود. البته میزان هدررفت آب در این نوع فلاش تانک بسیار زیاد است. نحوهنصب قطعات فلاش تانک اتوماتیک تفاوت چندانی با سایر مدل ها ندارد.

طریقه نصب فلاش تانک

معمولا روش نصب قطعات فلاش تانک در همه نوع ها و برندها باهم یکی هستند. به طور مثال روش نصب فلاش تانک محک با طریقهنصب قطعات فلاش تانک ایمن آب، تاپ یا قهرمان تفاوت چندانی ندارند.فقط کافیست با قطعات مختلف آنها آشنا باشید. پمپ تخلیه، شناور یا فلوتر، واشردیافراگمی فلاش تانک و وال هنگ از مهمترین قطعات فلاش تانگ می باشد.

پس از تهیه ابزار و وسایل نصب باید با مطالعه دفترچه راهنما ارتفاعنصب فلاش تانک دکمه‌ای را تعیین کنید.

در مرحله بعد باید استپ به کاسه توالت وصل شود. تا قبل از نصب کامل،سرپوش آن را برندارید.

لوله ها را با دقت و محکم به هم وصل کنید.

طریقه نصب فلاش تانک در این مرحله به این صورت است که فلوترهماهنگ با جهت انشعاب در جای خود باید قرار بگیرد. همزمان با محکم کردن مهره ازبیرون، طناب کششی از سوراخ روبه‌روی فلوتر را وارد کرده و در بست گیره‌ای قراربدهید.

پس از بستن اجزای مخزن سیفون, باید کاسه سیفون را به لولهها و روی دیوار قرار داد. با اندازه گیری درست باید سیفون روی دیوار نصب شود که دربهترین حالت و تعادل کامل باشد.

انواع برندهای فلاش تانک موجود در بازار که توسطمتخصصین هوم سرویز نصب و راه اندازی می شوند

 • نصب فلاشتانک تاپ مدل کلاسیک
 • نصب فلاشتانک ایمن آب
 • نصب فلاشتانک محک
 • نصب فلاشتانک توکار کلار
 • نصب فلاشتانک قهرمان
 • نصب فلاشتانک تاپ
 • نصب فلاشتانک ایران مدل ساحل
 • نصب فلاشتانک محک
 • نصب فلاشتانک توکار کلار

نحوه تعمیر فلاش تانک توکار

تعمیر و سرویس فلاش تانک توکار کار دشواری نیست ولی با فلاشتانک ساده تفاوت دارد. به طور معمول زیاد نیاز به سرویس دوره ای فلاشتانک توکار نیست. در صورت خرابی و ایراد در فلاش تانک توکار همه تعمیرات ازطریق کلید روی دیوار قابل انجام می باشد. به طور معمول برای تعمیر و سرویسفلاش تانک نیازی به تخریب کلی دیوار نمی باشد مگر موضوع مربوط به نشتی ازسیفون باشد.

راهکارهای عیب یابی فلاش تانک و تعمیرات فلاشتانک

تعمیرات فلاش تانک کار ساده ای نیست و نیاز به تجربه و تخصصدارد.  همانطور که پیش تر هم گفتیم فلاش تانک یک مخزن ذخیره آب است که درتوالت ها، پمپ تخلیه فلاش تانک وظیفه ریزش آب برای نظافت کاسه توالت رابر عهده دارد. تعمیر فلاش تانک های توکار به دلیل عدم دسترسی، هزینه بیشتری دارد.اما فلاش تانک های روکار به سادگی قابل تعمیر هستند زیرا اجزای فلاشتانک در دسترس قرار دارند.

بسیار دیده شده که در اثر استفاده مکرر از این سیستم، مشکلاتی درآبگیری و یا تخلیه آب به وجود آمده که لوله کش اقدام به تعمیر آن خواهد کرد. قبلاز اقدام به تعمیر فلاش تانک دیواری ابتدا باید علت آسیب دستگاهتشخیص داده شود. بدون عیب یابی فلاش تانک نمی توان اقدام به تعویض قطعاتفلاش تانک و تعمیر فلاش تانک توکار کرد. به طور معمول برای عیب یابی فلاشتانک این موراد بررسی می شود.

آب بندی نشدن فلاش تانک

چنانچه آب به داخل کاسه توالت خود به خود سرریز می شود. باید سریعا بهتعمیر فلاش تانک پرداخت. نادیده گرفتن این امر منجر به هدر رفتن آب و پرداخت آببهای بیشتر می شود. علاوه بر این، با تخلیه آب، فشار آب سیفون برای تخلیهزائدات کاسه توالت کم می شود. علت اصلی سر ریز شدن آب به داخل کاسه توالت، آببندی نشدن فلاش تانک است.  برای حل این مشکل باید به تعویض واشردیافراگمی فلاش تانک پرداخت.

علت کم شدن فشار تخلیه آب فلاش تانک چیست؟

چنانچه floater یا شناورفلاش تانک خراب شود، مخزن به صورت کامل پر نمی شود و آب کافی برای شستشوی کاسهتوالت جمع نمی شود. فلوتر وسیله ای برای کنترل سطح آب سیفون است. قبل از اقدامبه تعمیر فلوتر فلاش تانک ابتدا شیر آب را بررسی کنید. شاید بازنبودن کامل شیر آب علت کم شدن فشار باشد. در صورتی که ایراد ازاین قسمت نباشد بایدبه تعمیر فلوتر پرداخت.

علت چکه کردن آب از فلاش تانک چیست؟ 

 سلامت اتصالات در عملکرد صحیحآن نقش بسزایی دارد. اگر اتصالات در هنگام تعمیر سیفون توسط لوله کشماهر و به طور صحیح بسته نشوند و مهره ها کامل محکم نشوند ، ممکن استموجب نشتی سیفون یا فلاش تانک شود.

علت عدم تخلیه آب فلاش تانک چیست؟

اهرم سیفون و اهرم داخلی چنگکی با همکاری یکدیگر موجب تخلیه کاملآب فلاش تانک می شوند. اگر اهرم به درستی نصب نشود و یا مشکل در مسیر چنگکی وجودداشته باشد، آب فلاش تانک به درستی تخلیه نمی شود.

هنگام تخلیه ، آب به فشار و سرعت به فاضلاب می رود چنانچه سرعت آبتخلیه کاهش پیدا کرد باید مکانیزم تخلیه آب را بررسی کنید. خرابی دستگیره و دکمهتخلیه آب علت نیر موجب عدم تخلیه آب فلاش تانک می شوند. اگر از صحت کارکرداین قسمت اطمینان دارید بایستی شیر خروج آب سیفون را تعویض و به تعمیر سیفونفلاش تانک بپردازید.

علت قطع نشدن صدای آب بعد از کشیدن سیفون چیست؟

وقتی دکمه تخلیه فلاش تانک زده می شود، آب تخلیه شده و سپس آب مخزندوباره پر می شود. شنیدن صدای آب تا لحظاتی بعد کاملا طبیعی است. اما گاهی بعد ازسیفون کردن اصلا صدای آب قطع نمی شود. اگر با این مشکل مواجه شدید حتما نسبت بهتعمیر فلاش تانک اقدام کنید. خراب شدن فلوتر و باز ماندن دریچه خروجی آب تخلیه،موجب می شود تا صدای آب یکسره شنیده می شود. سهل انگاری در تعمیر فلاش تانک موجبهدر رفتن مقدار بسیار زیادی آب در شبانه روز می شود. به این ترتیب منتظر قیمتسرسام آور آب بها در فیش بعدی باشید. با مواجهه با این مشکل سریع شیر اصلی آبتوالت را ببندید و با تعمیرکار هوم سرویز تماس بگیرید.

علت کار نکردن دکمه تخلیه فلاش تانک چیست؟

وقتی دکمه تخلیه فلاش تانک را می زنید به طور اتومات آب وارد کاسهتوالت می شود. اگر با زدن دکمه، این اتفاق نمی افتد حتما مشکلی وجود دارد. یکی ازشایع ترین دلایل کار نکردن دکمه تخلیه اینست که طول زنجیر دکمه تخلیه بسیار بلنداست. شاید این موضوع به نظر چندان مهم نباشد ولی بارها دیده شده که زنجیر به بدنهتانک یا اهرم گیر می کند و موجب درست عمل نکردن دکمه تخلیه می شود. با کوتاه کردناین زنجیر مشکل به کلی حل می شود. اگر طول زنجیر مناسب است نگاهی به پیچ های زیر دکمهتخلیه بیندازید. اگر پیچ ها تنظیم نیست لازم است تا آن را تنظیم کنید.

علت سرازیر شدن آب از مخزن فلاش تانک چیست؟

تعمیر و سرویس فلاش تانک بهترین راه برای صرفه جویی در هزینه آبمصرفی است. اگر شناور تنظیم نباشد، آب اضافی از مخزن تانک به بیرونسرازیر می شود. البته گیر کردن درب فلاش تانک نیز می تواند عامل سرریز شدن آبسیفون شود. در صورت مشاهده خرابی میتوانید با لوله کش تماس بگیرید. همیارانهوم سرویز در کوتاه ترین زمان در محل حاضر شده و تعمیر فلاش تانک درتهران را به طور کامل انجام می دهند.

تعمیر فلاش تانک دیواری با تعمیرکار هوم سرویز

تا زمان رسیدن لوله کش و تعمیرکار فلاش تانک هوم سرویز با بستن شیراصلی آب، از هدر رفتن آب شهری جلوگیری کنید. برای استفاده می توانید شیر آب را بهصورت مقطعی باز کنید و در پایان دوباره شیر آب را به صورت کامل ببندید. این کار ازصرف هزینه های اضافی آب بها پیشگیری می کند. تعمیر فلاش تانک را به حرفه ای هابسپارید تا کارتان را به نحو احسنت انجام دهند. از جمله مواردی که درتعمیرات فلاش تانک اعمال می شود عبارت اند از:

 • تعمیرشناور فلاش تانک
 • تعمیرسیفون فلاش تانک
 • تعمبرفلوتر فلاش تانک
 • تعمیرپمپ فلاش تانک
 • تعمیرنشتی فلاش تانک
 • تعمیرپمپ تخلیه فلاش تانک محک
 • تعویضواشر دیافراگمی فلاش تانک

هزینه نصب و تعمیر فلاش تانک توالت به چه مواردیبستگی دارد؟

قیمت نصب فلاش تانک به موارد متعددی بستگی دارد. اولین موردی که برقیمت تعمیر با نصب فلاش تانک دیواری توالت بستگی دارد مدل آن است. انواع فلاش تانکایمن آب، قهرمان، پارس گروهه، ایران راسان ، محک و غیره در مدل های متنوعی دربازار موجود هستند. مورد دیگر نحوه نصب فلاش تانک روی دیوار است. روکار با توکاربودن فلاش تانک بر قیمت راه اندازی آن تاثیر دارد.

هزینه تعمیرات فلاش تانک توکار به دلیلعدم دسترسی به قسمت های داخلی سیفون، همیشه با قیمت تعمیر فلاش تانک روکارتفاوت دارد. از این قضیه که بگذریم ملاک اصلی قیمت گذاری در تعمیرات فلاش تانک،میزان خرابی است. در اغلب موارد لازم است تا قطعه آسیب دیده تعویض شود و این قضیهروی قیمت ها اثرگذار است. برای مثال هزینه تعمیر پمپ فلاش تانک با قیمت تعویضشناور یکی نیست.

خدمات نصب و تعمیرات انواع فلاش تانک روکار وتوکار با متخصصین هوم سرویز

در صورت نیاز به متخصصین جهت نصب فلاش تانک روکار یا نمونه توکار تنهاکافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهتمشاوره رایگان و اعلام قیمت با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

.

این سرویس شامل خدمات زیر است

نصب و راه اندازی انواع فلاش تانک ساده، دوزمانه، آنتی باکتریال، اتوماتیک و...
عیب یابی فلاش تانک توکار و لوله کشی مجدد سیفون
آب بندی فلاش تانک
تعمیر فلاش تانک روکار و توکار
تعمیر و تعویض شناور فلاش تانک، رفع نشتی فلاش تانک و تعویض واشر دیافراگمی فلاش تانک
تعمیر فلوتر و پمپ فلاش تانک با استفاده از قطعات با کیفیت

همیاران سرویس نصب و تعمیر فلاش تانک روکار و توکار

 نظرات کاربران

profile picture
محسن میرزایی
7 ماه پیش |محسن اسمعیلی

خیلی راضی بودم عالی بود کارشون با اینکه معطل ما شدن خیلی با اخلاق کارو جلو بردن

خدمات مرتبط

دوغاب حمام و دستشویی
دوغاب حمام و دستشویی
قیمت از 500,000 الی 800,000 تومان
تبدیل توالت ایرانی به فرنگی
تبدیل توالت ایرانی به فرنگی
در حال بروزرسانی قیمت
رفع نم ساختمان
رفع نم ساختمان
قیمت از 150,000 الی 500,000 تومان
لوله کشی آب و ساختمان
لوله کشی آب و ساختمان
قیمت از 350,000 الی 1,750,000 تومان