دوغاب

دوغاب

از 1113 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت دوغاب در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت دوغاب کف حمام و سرویس بهداشتی با مواد خارجی (متراژ کمتر از 4 متر)

700,000 الی 950,000 تومان

قیمت دوغاب کف حمام و سرویس بهداشتی با سیمان و پودر سنگ (متراژ کمتر از 4 متر)

550,000 الی 650,000 تومان

قیمت دوغاب پشت بام و سطوح

توافقی

متوسط قیمت1,500,000 تومانکمینه قیمت950,000 تومانبیشینه قیمت2,000,000 تومان

آنچه درباره دوغاب خواهید خواند

 • بند کشی سرامیک و دوغاب حمام و دستشویی چگونه انجام می شود؟
 • دوغاب بندکشی سرامیک حمام چیست؟ راهنمای کامل دوغاب ریزی کاشی
 • انواع دوغاب کاشی، سرامیک و موزاییک
 • ابزارآلات مورد نیاز برای دوغاب سرامیک و بندکشی سرامیک حمام و سرویسبهداشتی
 • ترمیم دوغاب بین کاشی
 • طرز تهیه دوغاب برای بندکشی سرامیک
 • مدت زمان خشک شدن دوغاب سرامیک چقدر است؟
 • هزینه بند کشی سرامیک به چه عواملی بستگی دارد؟
 • خدمات بندکشی و دوغاب حمام و سرویس بهداشتی هوم سرویز

بند کشی سرامیک و دوغاب حمام و دستشویی چگونه انجام می شود؟

در اغلب موارد از بینرفتن دوغاب سرامیک کف حمام و سرویس بهداشتی دلیل اصلی نم ساختماناست. به همین جهت باید برای ترمیم دوغاب کف توالت و حمام سریعاقدام کنید. دوغاب ریزی کار چندان دشواری نیست و هزینه چندانی هم ندارد.اگر وقت و علاقه داشته باشید می توانید خودتان هم دوغاب سرامیک را انجامدهید. تهیه دوغاب برای کف دستشویی مهم ترین بخش کار است که باید بهدرستی انجام شود. در ادامه به طرز تهیه دوغاب با سیمان سفید و پودرسنگ و روش استفاده از دوغاب و پودر بند کشی و آببندی سرویس بهداشتی با دوغاب برای افراد مبتدی آموزش داده می شود.همچنین در صورتی که نیاز دارید افراد کاربلد را به کمک بگیرید عوامل موثر بر قیمتدوغاب سرامیک و قیمت بندکشی سرامیک را شرح خواهیمداد.

دوغاب بندکشی سرامیک حمام چیست؟ راهنمای کامل دوغاب ریزی کاشی

دوغاب بندکشی سرامیکحمام ماده ای پر کننده است که برای ترمیم درز بین سرامیک به کار می رود.از دوغاب برای بندکشی بین سرامیک کف و دیوارها استفاده می شود. بینبندکشی، فاصله بین سرامیک ها دیده می شود و ظاهر خوبی ندارد. با یک دوغابساده می توانید بندکشی سرامیک کف حمام را انجام دهید.

دوغاب ریختن یا بندکشی کاشی در جهت تکمیل عایق بندی حمام و توالت انجام می شود. جنسمواد به کار رفته در ترکیبات دوغاب طوری است که از نفوذ آب بین درز کاشی و پشتکاشی جلوگیری می کند. دوغاب و بندکشی سرامیک،کاشی و دوغاب موزاییک در اثر شستشو و یا به مرور زمان،خاصیت ضد آب خود را از دست می دهد. در این صورت با هر بار شستن سرویسبهداشتی، رطوبت به فضای بین کاشی های کف نفوذ می کند. گاهی در اثر رشد قارچ و کپکتغییر رنگ دوغاب کف سرویس بهداشتی اتفاق می افتد. با دوغابریزی و بند کشی کاشی نه تنها از رطوبت جلوگیری می شود بلکه موجودات رطوبتدوست نظیر همین قارچ و کپک های حمام و توالت هم از بین می روند.

انواع دوغاب کاشی، سرامیک و موزاییک

سیمان از قدیمی تریناجزای ملات دوغاب کاری است، که سالهاست مورد استفاده قرار می­گیرد. می توان دوغابکاری و بندکشی سرامیک را به دو دسته ملات ماسه ای و غیرماسهای تقسیم کرد. دوغاب سیمان ماسه ای برای محل هایی که در معرض رطوبت بیشتریقرار دارند، گزینه بهتری است. ازین رو برای بند کشی کاشی، بند کشیسرامیک و تهیه ملات بند کشی موزاییک کاری از ایننوع پودر بندکشی استفاده می شود. ساختار اصلی دوغاب سیمان غیر ماسه اینیز مانند سیمان ماسه ای است. با این تفاوت که در مخلوط آن ماسه اضافه نمی شود واین موضوع از نام آن مشخص است. چون خاصیت چسبندگی آن بسیار زیاد است برای بندکشی دیوار و بندکشیکاشی دیوار مناسب تر است.

بند کشی سرامیکبا دوغاب اپوکسی

یکی از بادوام تریندوغاب ها، دوغاب اپوکسی است. ملات این نوع دوغاب در برابر لکه ورطوبت بسیار مقاوم می باشد. امروزه در مکان های تجاری و مسکونی از بندکشی اپوکسی استفاده می شود. زیرا به مرور زمان فرسوده نمی شود و طولعمر بسیار بالایی دارند. تنها عیب دوغاب کاری اپوکسی سرعت واکنشپذیری بالای آن است. ازین رو باید توسط کاشی کار ماهر انجام شود.

بند کشی کاشی بادوغاب آماده نانو (واتر پروف)

تکنولوزی نانوی بهکار رفته در تولید دوغاب آماده نانو موجب شده است که این محصول تفاوتزیادی نسبت به سیمان معمولی داشته باشد. چرا که ذرات نانوی مخلوط شده با سیمانکاملاعایق درزگیر است. این محصول کاملا ضد آب و ضد اسید است. ازین رو طیشستشو دیوار یا کف از بین نمی رود. به همین علت بهترین گزینهبرای درزگیری و دوغاب برای کف دستشویی و بندکشیحمام می باشد.

طرز تهیه دوغابسرامیک برای کف دستشویی

دوغاب کاشی ترکیبی از چند ماده است که در همه فروشگاههای مصالح بنایی به فروش می رسد. از پودر دوغاب آماده برای بندکشیسرامیک در هنگام ساخت بنا استفاده می شود. در این صورت حداقل یک تا دوروز پس از نصب کاشی ها می توان دوغاب ریزی سرامیک را انجام داد.روش دوغاب ریختن کف سرویس بهداشتی در ساختمان های نوساز با ترمیمدوغاب قدیمی حمام و توالت تفاوت دارد. هر زمان که کیفیت دوغاب از دست رفت میتوانید دوباره پروسه دوغاب ریزی بین کاشی را انجام دهید. این کارنیاز به بودجه زیادی ندارد و در کوتاه ترین زمان، اجرای دوغاب کفحمام تمام می شود. قبل از شروع باید دوغاب کاشی قدیمی را پاک کنید.

ابزارآلات مورد نیاز برای دوغاب سرامیک و بندکشی سرامیک حمام و سرویسبهداشتی

البته قبل از معرفیابزارآلات بندکشی سرامیک حمام باید بیان کنیم که تهیه همه اینها برایشما ضرورتی ندارد و از لوازم در دسترس خودتان نیز می توانید استفاده کنید.

 • کمچهدوغاب کاری یا چاقوی تراشیدن بند و دوغاب
 • تیغه برایتراشیدن سطوح کاشی
 • پارچپلاستیکی دوغاب

ترمیم دوغاب بین کاشی

روش دوغاب ریختنکف سرویس بهداشتی باید اول از کندن دوغاب قبلی شروع شود و اینکه این اقدامکار ساده ای نیست ولی با کمی حوصله می توانید این کار را با کمک ابزار مناسب انجامدهید. با یک ابزار نوک تیز همه دوغاب های قبلی را بتراشید مراقب کاشی ها باشید کهآسیب نبینند. با دقت فضای بین کاشی ها را خالی کنید. سپس گرد و غبار بین کاشی هارا به خوبی تمیز کنید. از جارو برقی می توانید برای این کار استفاده کنید. با دقتبین همه کاشی های حمام را یک به یک غبارگیری کنید. حالا یک اسفنج بزرگ را مرطوبکنید و با آن کف سرویس بهداشتی و محل مورد نظر را پاک و پاکیزه کنید. هرگز از شلنگو آب فراوان برای شستشوی گرد و خاک بین کاشی ها استفاده نکنید. در این وضعیتاحتمال نفوذ آب به زیر کاشی وجود دارد.

طرز تهیه دوغاب برای بندکشی سرامیک

بندکشی باسیمان سفید و پودر سنگ برای کف دستشویی و حمام

دوغاب به دو صورتآماده و ساختنی موجود هستند. طرز استفاده از دوغاب آماده بسیار ساده استحتی دوغاب آنتی باکتریال نیز در بازار موجود است. طرز تهیه دوغاب سرامیک کف نیزکار چندان سختی نیست. به یک ظرف مناسب و نسبتا بزرگ برای درست کردندوغاب نیاز دارید. با توجه به ابعاد حمام و دستشویی مقدار کافی از سیمان سفید رابا پودر خاک سنگ مخلوط کنید. ترکیب این دو را مساوی در نظر بگیرید. حالابه تدریج آب را به این مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری غلیظ به دست بیاید.دوغاب کف دستشویی به دلیل وجود سیمان و پودر بند کشی به رنگ سفید است. اگر کاشیهای رنگی نصب کرده اید می توانید از دوغاب آماده رنگی برای بندکشیسرامیک و کاشی استفاده کنید.

طرز استفاده ازدوغاب آماده

طرز استفاده از دوغابآماده مانند استفاده از دوغاب معمولی و تهیه شده از پور سنگ، گچ و آب می باشد.بدین ترتیب که برای تهیه دوغاب آماده برای کف دستشویی یاحمام باید پودر بند کشی آماده را با مقدار مشخصی آب مخلوط کنید.بدین ترتیب که خمیر شکل پذیری به دست بیاید. نباید دوغاب آماده بسیار شل یا سفتباشد. سپس با کاردک درز بین شیارهای کاشی بزنید و با پارچه خشک باقی مانده های رویکاشی را پاک کنید.

طرز دوغاب ریختنکف دستشویی

دوغاب ریزی کف رااز دورترین نقطه و گوشه ترین قسمت سرویس بهداشتی شروع کنید. به این ترتیبمجبور نیستید روی دوغاب تازه، قدم بگذارید. از یک ماله یا شناور دوغاب برایبرداشتن مواد استفاده کنید. دوغاب را روی کاشی بکشید و با ابزار یا دست آن را بهدرون خطوط بین کاشی ها انتقال دهید. هم زمان روی تمام کاشی ها دوغاب نریزید زیرا امکانخشک شدن دوغاب قبل از حرکت بین کاشی ها وجود دارد. روی بخش های کوچک کار کنید و هربار دوغاب اضافی را به ظرف اصلی برگردانید. پس از تکمیل هر قسمت باید تا خشک شدندوغاب صبر کنید و سپس محل را با اسفنج مرطوب به خوبی تمیز کنید. دوغاب اضافی را ازروی کاشی ها پاک کنید زیرا بعدها به سختی می توانید محل را تمیز کنید.

مدت زمان خشک شدن دوغاب سرامیک چقدر است؟

برای اثر بخشی بیشترباید حداقل 12 ساعت در محل بند کشی شده آب ریخته نشود. البته کمتر ازاین زمان نیز امکان پذیر است اما این زمان ایده آل ترین تایم برایاجرای دوغاب ریزی کف است تا دیگر شک و شبحه ای در کار نماند. پیشنهاد میشود که شب را به بند کشی دستشویی یا حمام اختصاص دهید تا در این زماناستفاده ای از حمام و دستشویی نشود.

در نهایت یکبار دیگرکل سطح حمام و دستشویی را با دستمال خیس تمیز کنید. قبل از تمیزکاری آب اضافیدستمال را بگیرید با کمی رطوبت هم می توانید کاشی ها را تمیز کنید و نیازی بهسابیدن و استفاده از اسکاچ و سیم ظرفشویی نیست.

هزینه بند کشی سرامیک به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت دوغاب سرامیک در درجه اول به نوع پودر مورداستفاده بستگی دارد. در مواردی تاکید به استفاده از پودرهای بند کشی نانو یااپوکسی است که این موضوع قیمت بندکشی سرامیک را افزایش می دهد.اما در صورتی که استفاده از پودر بندکشی معمولی سیمانی مد نظر است مساحت فضا،تعیین کننده هزینه دوغاب کاشی می باشد. اگر در مواردی به بند کشی سرامیکشکسته نیاز است قیمت بندکشی به صورت حضوری و با بررسی مکان موردنظر توسط استادکاران این زمینه اعلام می شود.

خدمات بندکشی و دوغاب حمام و سرویس بهداشتی هوم سرویز

برای بند کشی سرامیکو دوغاب کف حمام و سرویس بهداشتی می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویزثبت درخواست نمایید. خدمات دوغاب سرامیک حمام و دستشویی در سریع ترین زمان انجاممی شود. همیاران ما جهت مشاوره و اعلام قیمت بندکشی سرامیک باشما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس دوغاب و همچنین ارایه خدمات دوغاب سرامیک حمام نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات بنایی ارائه می دهد که شامل سرامیک کاری کف ساختمان , سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر, کاشی کار ماهر برای کاشی کاری منزل, تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه, رفع نم دیوار بدون تخریب, نصب قرنیز پی وی سی با کمک نصاب قرنیز حرفه ای, گچکاری ساختمان با کمک گچ کار ماهر, تعویض توالت ایرانی با فرنگی به همراه اجرای تاسیسات, خدمات بنایی نازک کاری ساختمان, دیوار کشی و دیوار چینی دور باغ و حیاط, سیمان کاری دیوار باغ و سیمانکاری دیوار حیاط, خاکبرداری ساختمان با کمک شرکت گودبرداری و خاکبرداری معتبر, تخریب دیوار مشترک و تخریب دیوار حایل, تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده, حمل نخاله با نیسان و وانت, اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان, آجر چینی دیوار باغ و منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس دوغاب

دوغاب سرامیک حمام

دوغاب سرامیک توالت

ترمیم بندکشی ساختمان

دوغاب ریزی و بندکشی پشت بام

بندکشی و دوغاب موزاییک حیاط

بند کشی کاشی و سرامیک با دوغاب سیمان

بند کشی و دوغاب ریزی سرویس بهداشتی

نظرات کاربران

profile picture
کبرا محمدی

هم سریع اومدن هم آقای خوش برخورد و خوش اخلاقی بودند و از نظر کاری هم کارشون بسیارعالی بود

profile picture
ابوالفضل زنگنه

من هم سرویس نقاشی داشتم و هم سرویس دوغاب ممنونم واقعا هردو سرویسی ک گرفتم عالی بود تشکر میکنم

profile picture
سامان صائمیان

اقای مودب و مرتب و خوش برخوردی بودند نیروهای خیلی خوبی هوم سرویز اعزام میکنه ممنونم

profile picture
Maryam Moini

کارشونو خیلی سریع انجام دادند و خوب هم انجام دادند ممنونم

شرایط دوغاب سرامیک و بندکشی سرامیک حمام و سرویس بهداشتی

دو غاب سیمان سفید جهت پر کردن درز کاشی حموم و دستشویی و به نوعی پیشگیری از نم زدن استفاده می شود.

همیار موظف به تمیز کردن محیط دوغاب شده قبل از تحویل به مشتری می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

رفع نم ساختمان
رفع نم ساختمان
قیمت از 1,600,000 الی 3,000,000 تومان
لوله بازکنی
لوله بازکنی
قیمت از 400,000 الی 650,000 تومان
تعمیر کمد، کابینت و نجاری
تعمیر کمد، کابینت و نجاری
قیمت از 400,000 الی 1,200,000 تومان
ساخت درب چوبی
ساخت درب چوبی
قیمت از 1,200,000 الی 3,350,000 تومان