دوغاب

دوغاب

از 1045 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت دوغاب در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت دوغاب کف حمام و سرویس بهداشتی با مواد خارجی (هر سرویس)

950,000 الی 1,200,000 تومان

قیمت دوغاب کف حمام و سرویس بهداشتی با سیمان و پودر سنگ (هر سرویس)

700,000 الی 950,000 تومان

قیمت دوغاب پشت بام و سطوح

توافقی

متوسط قیمت1,700,000 تومانکمینه قیمت1,600,000 تومانبیشینه قیمت2,000,000 تومان

آنچه درباره دوغاب خواهید خواند

 • بند کشی سرامیک و دوغاب حمام و دستشویی چگونه انجام می شود؟
 • دوغاب بندکشی سرامیک حمام چیست؟ راهنمای کامل دوغاب ریزی کاشی
 • انواع دوغاب کاشی، سرامیک و موزاییک
 • ابزارآلات مورد نیاز برای دوغاب سرامیک و بندکشی سرامیک حمام و سرویس بهداشتی
 • ترمیم دوغاب بین کاشی
 • طرز تهیه دوغاب برای بندکشی سرامیک
 • مدت زمان خشک شدن دوغاب سرامیک چقدر است؟
 • هزینه بند کشی سرامیک به چه عواملی بستگی دارد؟
 • خدمات بندکشی و دوغاب حمام و سرویس بهداشتی هوم سرویز

بند کشی سرامیک و دوغاب حمام و دستشویی چگونه انجام می شود؟

در اغلب موارد از بین رفتن دوغاب سرامیک کف حمام و سرویس بهداشتی دلیل اصلی نم ساختمان است. به همین جهت باید برای ترمیم دوغاب کف توالت و حمام سریع اقدام کنید. دوغاب ریزی کار چندان دشواری نیست و هزینه چندانی هم ندارد. اگر وقت و علاقه داشته باشید می توانید خودتان هم دوغاب سرامیک را انجام دهید. تهیه دوغاب برای کف دستشویی مهم ترین بخش کار است که باید به درستی انجام شود. در ادامه به طرز تهیه دوغاب با سیمان سفید و پودر سنگ و روش استفاده از دوغاب و پودر بند کشی و آب بندی سرویس بهداشتی با دوغاب برای افراد مبتدی آموزش داده می شود. همچنین در صورتی که نیاز دارید افراد کاربلد را به کمک بگیرید عوامل موثر بر قیمت دوغاب سرامیک و قیمت بندکشی سرامیک را شرح خواهیم داد.

دوغاب بندکشی سرامیک حمام چیست؟ راهنمای کامل دوغاب ریزی کاشی

دوغاب بندکشی سرامیک حمام ماده ای پر کننده است که برای ترمیم درز بین سرامیک به کار می رود. از دوغاب برای بندکشی بین سرامیک کف و دیوارها استفاده می شود. بین بندکشی، فاصله بین سرامیک ها دیده می شود و ظاهر خوبی ندارد. با یک دوغاب ساده می توانید بندکشی سرامیک کف حمام را انجام دهید.

دوغاب ریختن یا بند کشی کاشی در جهت تکمیل عایق بندی حمام و توالت انجام می شود. جنس مواد به کار رفته در ترکیبات دوغاب طوری است که از نفوذ آب بین درز کاشی و پشت کاشی جلوگیری می کند. دوغاب و بندکشی سرامیک، کاشی و دوغاب موزاییک در اثر شستشو و یا به مرور زمان، خاصیت ضد آب خود را از دست می دهد. در این صورت با هر بار شستن سرویس بهداشتی، رطوبت به فضای بین کاشی های کف نفوذ می کند. گاهی در اثر رشد قارچ و کپک تغییر رنگ دوغاب کف سرویس بهداشتی اتفاق می افتد. با دوغاب ریزی و بند کشی کاشی نه تنها از رطوبت جلوگیری می شود بلکه موجودات رطوبت دوست نظیر همین قارچ و کپک های حمام و توالت هم از بین می روند.

انواع دوغاب کاشی، سرامیک و موزاییک

سیمان از قدیمی ترین اجزای ملات دوغاب کاری است، که سالهاست مورد استفاده قرار می­گیرد. می توان دوغاب کاری و بندکشی سرامیک را به دو دسته ملات ماسه ای و غیرماسه ای تقسیم کرد. دوغاب سیمان ماسه ای برای محل هایی که در معرض رطوبت بیشتری قرار دارند، گزینه بهتری است. ازین رو برای بند کشی کاشی، بند کشی سرامیک و تهیه ملات بند کشی موزاییک کاری از این نوع پودر بندکشی استفاده می شود. ساختار اصلی دوغاب سیمان غیر ماسه ای نیز مانند سیمان ماسه ای است. با این تفاوت که در مخلوط آن ماسه اضافه نمی شود و این موضوع از نام آن مشخص است. چون خاصیت چسبندگی آن بسیار زیاد است برای بندکشی دیوار و بندکشی کاشی دیوار مناسب تر است.

بند کشی سرامیک با دوغاب اپوکسی

یکی از بادوام ترین دوغاب ها، دوغاب اپوکسی است. ملات این نوع دوغاب در برابر لکه و رطوبت بسیار مقاوم می باشد. امروزه در مکان های تجاری و مسکونی از بند کشی اپوکسی استفاده می شود. زیرا به مرور زمان فرسوده نمی شود و طول عمر بسیار بالایی دارند. تنها عیب دوغاب کاری اپوکسی سرعت واکنش پذیری بالای آن است. ازین رو باید توسط کاشی کار ماهر انجام شود.

بند کشی کاشی با دوغاب آماده نانو (واتر پروف)

تکنولوزی نانوی به کار رفته در تولید دوغاب آماده نانو موجب شده است که این محصول تفاوت زیادی نسبت به سیمان معمولی داشته باشد. چرا که ذرات نانوی مخلوط شده با سیمان کاملاعایق درزگیر است. این محصول کاملا ضد آب و ضد اسید است. ازین رو طی شستشو دیوار یا کف از بین نمی رود. به همین علت بهترین گزینه برای درزگیری و دوغاب برای کف دستشویی و بندکشی حمام می باشد.

طرز تهیه دوغاب سرامیک برای کف دستشویی

دوغاب کاشی ترکیبی از چند ماده است که در همه فروشگاه های مصالح بنایی به فروش می رسد. از پودر دوغاب آماده برای بندکشی سرامیک در هنگام ساخت بنا استفاده می شود. در این صورت حداقل یک تا دو روز پس از نصب کاشی ها می توان دوغاب ریزی سرامیک را انجام داد. روش دوغاب ریختن کف سرویس بهداشتی در ساختمان های نوساز با ترمیم دوغاب قدیمی حمام و توالت تفاوت دارد. هر زمان که کیفیت دوغاب از دست رفت می توانید دوباره پروسه دوغاب ریزی بین کاشی را انجام دهید. این کار نیاز به بودجه زیادی ندارد و در کوتاه ترین زمان، اجرای دوغاب کف حمام تمام می شود. قبل از شروع باید دوغاب کاشی قدیمی را پاک کنید.

ابزارآلات مورد نیاز برای دوغاب سرامیک و بندکشی سرامیک حمام و سرویس بهداشتی

البته قبل از معرفی ابزارآلات بندکشی سرامیک حمام باید بیان کنیم که تهیه همه اینها برای شما ضرورتی ندارد و از لوازم در دسترس خودتان نیز می توانید استفاده کنید.

 • کمچه دوغاب کاری یا چاقوی تراشیدن بند و دوغاب
 • تیغه برای تراشیدن سطوح کاشی
 • پارچ پلاستیکی دوغاب

ترمیم دوغاب بین کاشی

روش دوغاب ریختن کف سرویس بهداشتی باید اول از کندن دوغاب قبلی شروع شود و اینکه این اقدام کار ساده ای نیست ولی با کمی حوصله می توانید این کار را با کمک ابزار مناسب انجام دهید. با یک ابزار نوک تیز همه دوغاب های قبلی را بتراشید مراقب کاشی ها باشید که آسیب نبینند. با دقت فضای بین کاشی ها را خالی کنید. سپس گرد و غبار بین کاشی ها را به خوبی تمیز کنید. از جارو برقی می توانید برای این کار استفاده کنید. با دقت بین همه کاشی های حمام را یک به یک غبارگیری کنید. حالا یک اسفنج بزرگ را مرطوب کنید و با آن کف سرویس بهداشتی و محل مورد نظر را پاک و پاکیزه کنید. هرگز از شلنگ و آب فراوان برای شستشوی گرد و خاک بین کاشی ها استفاده نکنید. در این وضعیت احتمال نفوذ آب به زیر کاشی وجود دارد.

طرز تهیه دوغاب برای بندکشی سرامیک

بندکشی با سیمان سفید و پودر سنگ برای کف دستشویی و حمام

دوغاب به دو صورت آماده و ساختنی موجود هستند. طرز استفاده از دوغاب آماده بسیار ساده است حتی دوغاب آنتی باکتریال نیز در بازار موجود است. طرز تهیه دوغاب سرامیک کف نیز کار چندان سختی نیست. به یک ظرف مناسب و نسبتا بزرگ برای درست کردن دوغاب نیاز دارید. با توجه به ابعاد حمام و دستشویی مقدار کافی از سیمان سفید را با پودر خاک سنگ مخلوط کنید. ترکیب این دو را مساوی در نظر بگیرید. حالا به تدریج آب را به این مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری غلیظ به دست بیاید. دوغاب کف دستشویی به دلیل وجود سیمان و پودر بند کشی به رنگ سفید است. اگر کاشی های رنگی نصب کرده اید می توانید از دوغاب آماده رنگی برای بندکشی سرامیک و کاشی استفاده کنید.

طرز استفاده از دوغاب آماده

طرز استفاده از دوغاب آماده مانند استفاده از دوغاب معمولی و تهیه شده از پور سنگ، گچ و آب می باشد. بدین ترتیب که برای تهیه دوغاب آماده برای کف دستشویی یا حمام باید پودر بند کشی آماده را با مقدار مشخصی آب مخلوط کنید. بدین ترتیب که خمیر شکل پذیری به دست بیاید. نباید دوغاب آماده بسیار شل یا سفت باشد. سپس با کاردک درز بین شیارهای کاشی بزنید و با پارچه خشک باقی مانده های روی کاشی را پاک کنید.

طرز دوغاب ریختن کف دستشویی

دوغاب ریزی کف را از دورترین نقطه و گوشه ترین قسمت سرویس بهداشتی شروع کنید. به این ترتیب مجبور نیستید روی دوغاب تازه، قدم بگذارید. از یک ماله یا شناور دوغاب برای برداشتن مواد استفاده کنید. دوغاب را روی کاشی بکشید و با ابزار یا دست آن را به درون خطوط بین کاشی ها انتقال دهید. هم زمان روی تمام کاشی ها دوغاب نریزید زیرا امکان خشک شدن دوغاب قبل از حرکت بین کاشی ها وجود دارد. روی بخش های کوچک کار کنید و هر بار دوغاب اضافی را به ظرف اصلی برگردانید. پس از تکمیل هر قسمت باید تا خشک شدن دوغاب صبر کنید و سپس محل را با اسفنج مرطوب به خوبی تمیز کنید. دوغاب اضافی را از روی کاشی ها پاک کنید زیرا بعدها به سختی می توانید محل را تمیز کنید.

مدت زمان خشک شدن دوغاب سرامیک چقدر است؟

برای اثر بخشی بیشتر باید حداقل 12 ساعت در محل بند کشی شده آب ریخته نشود. البته کمتر از این زمان نیز امکان پذیر است اما این زمان ایده آل ترین تایم برای اجرای دوغاب ریزی کف است تا دیگر شک و شبحه ای در کار نماند. پیشنهاد می شود که شب را به بند کشی دستشویی یا حمام اختصاص دهید تا در این زمان استفاده ای از حمام و دستشویی نشود.

در نهایت یکبار دیگر کل سطح حمام و دستشویی را با دستمال خیس تمیز کنید. قبل از تمیزکاری آب اضافی دستمال را بگیرید با کمی رطوبت هم می توانید کاشی ها را تمیز کنید و نیازی به سابیدن و استفاده از اسکاچ و سیم ظرفشویی نیست.

هزینه بند کشی سرامیک به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت دوغاب سرامیک در درجه اول به نوع پودر مورد استفاده بستگی دارد. در مواردی تاکید به استفاده از پودرهای بند کشی نانو یا اپوکسی است که این موضوع قیمت بندکشی سرامیک را افزایش می دهد. اما در صورتی که استفاده از پودر بندکشی معمولی سیمانی مد نظر است مساحت فضا، تعیین کننده هزینه دوغاب کاشی می باشد. اگر در مواردی به بند کشی سرامیک شکسته نیاز است قیمت بندکشی به صورت حضوری و با بررسی مکان مورد نظر توسط استادکاران این زمینه اعلام می شود.

خدمات بندکشی و دوغاب حمام و سرویس بهداشتی هوم سرویز

برای بند کشی سرامیک و دوغاب کف حمام و سرویس بهداشتی می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. خدمات دوغاب سرامیک حمام و دستشویی در سریع ترین زمان انجام می شود. همیاران ما جهت مشاوره و اعلام قیمت بندکشی سرامیک با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس دوغاب و همچنین ارایه خدمات دوغاب سرامیک حمام نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات بنایی ارائه می دهد که شامل سرامیک کاری کف ساختمان , سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر, کاشی کار ماهر برای کاشی کاری منزل, تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه, رفع نم دیوار بدون تخریب, نصب قرنیز پی وی سی با کمک نصاب قرنیز حرفه ای, گچکاری ساختمان با کمک گچ کار ماهر, تعویض توالت ایرانی با فرنگی به همراه اجرای تاسیسات, خدمات بنایی نازک کاری ساختمان, دیوار کشی و دیوار چینی دور باغ و حیاط, سیمان کاری دیوار باغ و سیمانکاری دیوار حیاط, خاکبرداری ساختمان با کمک شرکت گودبرداری و خاکبرداری معتبر, تخریب دیوار مشترک و تخریب دیوار حایل, تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده, حمل نخاله با نیسان و وانت, اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان, آجر چینی دیوار باغ و منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس دوغاب

دوغاب سرامیک حمام

دوغاب سرامیک توالت

ترمیم بندکشی ساختمان

دوغاب ریزی و بندکشی پشت بام

بندکشی و دوغاب موزاییک حیاط

بند کشی کاشی و سرامیک با دوغاب سیمان

بند کشی و دوغاب ریزی سرویس بهداشتی

نظرات کاربران

profile picture
پیمان تائبی

شخص محترمی بودند و با مهارت بند کشی کردند. در انتها هم نظافت کردند. از هوم سرویز هم تشکر میکنم.

profile picture
مریم شمس

کارشون عالی بوده و خوش برخورد بودن .

profile picture
زهرا لشگری

مرتب و تمیز بودن و کارشون کیفیت بالایی داشت

profile picture
محمودرضا جزءقاسمی

از عملکرد، اخلاق حرفه‌ای و حسن رفتار ایشان، کمال رضایت را داریم.

شرایط دوغاب سرامیک و بندکشی سرامیک حمام و سرویس بهداشتی

دو غاب سیمان سفید جهت پر کردن درز کاشی حموم و دستشویی و به نوعی پیشگیری از نم زدن استفاده می شود.

همیار موظف به تمیز کردن محیط دوغاب شده قبل از تحویل به مشتری می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

fixing-roof
رفع نم ساختمان
قیمت از 1,700,000 الی 5,700,000 تومان
drain-well
لوله بازکنی
قیمت از 400,000 الی 800,000 تومان
carpentry
تعمیر کمد، کابینت و نجاری
قیمت از 700,000 الی 1,700,000 تومان
making-wooden-door
ساخت درب چوبی
قیمت از 2,650,000 الی 5,500,000 تومان