banner
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
دوغاب حمام و دستشویی

دوغاب کاری کاشی و سرامیک

از 1113 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت بند کشی و دوغاب ریزی کاشی، سرامیک و موزاییک

قیمت دوغاب کف حمام و سرویس بهداشتی با مواد خارجی (متراژ کمتر از 4 متر)

500,000 الی 600,000 تومان

قیمت دوغاب کف حمام و سرویس بهداشتی با سیمان و پودر سنگ (متراژ کمتر از 4 متر)

350,000 الی 400,000 تومان

قیمت دوغاب پشت بام و سطوح

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط دوغاب و بندکشی کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی

دو غاب سیمان سفید جهت پر کردن درز کاشی حموم و دستشویی و به نوعی پیشگیری از نم زدن استفاده می شود.

همیار موظف به تمیز کردن محیط دوغاب شده قبل از تحویل به مشتری می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

بند کشی سرامیک حمام و دوغاب حمام و دستشویی چگونه انجام می شود؟

در اغلب موارد از بینرفتن دوغاب کف حمام و سرویس بهداشتی دلیل اصلی نم ساختمان است. به همینجهت باید برای ترمیم دوغاب کف توالت و حمام سریع اقدامکنید. دوغاب ریزی کار چندان دشواری نیست و هزینه چندانی هم ندارد. قیمت رفعنم ساختمان به مراتب بیشتر از ریختن دوغاب بین کاشی است. اگر وقت وعلاقه داشته باشید می توانید خودتان هم دوغاب سرامیک را انجام دهید. تهیه دوغاب برای کف دستشویی مهم ترینبخش کار است که باید به درستی انجام شود.

در ادامه به طرزتهیه دوغاب با سیمان سفید و پودر سنگ و روش استفاده از دوغاب و پودربند کشی و آب بندی سرویس بهداشتی با دوغاب برای افراد مبتدیآموزش داده می شود. همچنین در صورتی که نیاز دارید افراد کاربلد را یه کمک بگیریدعوامل موثر بر هزینه دوغاب کاری و هزینه بندکشیکاشی و سرامیک را شرح خواهیم داد.

دوغاب بندکشی سرامیک حمام چیست؟ راهنمای کامل دوغاب ریزی کاشی

دوغاب بندکشی سرامیکحمام ماده ایپر کننده است که برای ترمیم درز بین سرامیک به کار می رود. از دوغاب برایبندکشی بین سرامیک کف و دیوارها استفاده می شود. بین بندکشی، فاصله بینسرامیک ها دیده می شود و ظاهر خوبی ندارد. با یک دوغاب ساده میتوانید بندکشی سرامیک کف حمام را انجام دهید.

دوغاب ریختن یا بند کشی کاشی در جهتتکمیل عایق بندی حمام و توالت انجام می شود. جنس مواد به کار رفته درترکیبات دوغاب طوری است که از نفوذ آب بین درز کاشی و پشت کاشی جلوگیری میکند. دوغاب و بندکشی سرامیک، کاشی و دوغابموزاییک در اثر شستشو و یا به مرور زمان، خاصیت ضد آب خود را از دست میدهد. در این صورت با هر بار شستن سرویس بهداشتی، رطوبت به فضای بین کاشی های کفنفوذ می کند. گاهی در اثر رشد قارچ و کپک تغییر رنگ دوغاب کف سرویسبهداشتی اتفاق می افتد. با دوغاب ریزی و بند کشی کاشی نهتنها از رطوبت جلوگیری می شود بلکه موجودات رطوبت دوست نظیر همین قارچ و کپک هایحمام و توالت هم از بین می روند.

انواع دوغابکاشی، سرامیک و موزاییک

سیمان از قدیمی تریناجزای ملات دوغاب کاری است، که سالهاست مورد استفاده قرار می­گیرد. می توان دوغابکاری و بندکشی سرامیک را به دو دسته ملات ماسه ای وغیرماسه ای تقسیم کرد. دوغاب سیمان ماسه ای برای محل هایی که در معرض رطوبتبیشتری قرار دارند، گزینه بهتری است. ازین رو برای بند کشی کاشی، بندکشی سرامیک و تهیه ملات بند کشیموزاییک کاری از این نوع پودر بندکشی استفاده می شود. ساختاراصلی دوغاب سیمان غیر ماسه ای نیز مانند سیمان ماسه ای است. با اینتفاوت که در مخلوط آن ماسه اضافه نمی شود و این موضوع از نام آن مشخص است. چون خاصیتچسبندگی آن بسیار زیاد است برای بندکشی دیوار و بندکشیکاشی دیوار مناسب تر است.

بند کشی سرامیکبا دوغاب اپوکسی

یکی از بادوام تریندوغاب ها، دوغاب اپوکسی است. ملات این نوع دوغاب در برابر لکه ورطوبت بسیار مقاوم می باشد. امروزه در مکان های تجاری و مسکونی از دوغاب ریزیو بند کشی اپوکسی استفاده می شود. زیرا به مرور زمان فرسودهنمی شود و طول عمر بسیار بالایی دارند. تنها عیب دوغاب کاری اپوکسی سرعتواکنش پذیری بالای آن است. ازین رو باید توسط کاشی کار ماهر انجام شود.

بند کشی کاشی بادوغاب آماده نانو (واتر پروف)

تکنولوزی نانوی بهکار رفته در تولید دوغاب آماده نانو موجب شده است که این محصول تفاوتزیادی نسبت به سیمان معمولی داشته باشد. چرا که ذرات نانوی مخلوط شده با سیمانکاملاعایق درزگیر است. این محصول کاملا ضد آب و ضد اسید است. ازین رو طیشستشو دیوار یا کف از بین نمی رود. به همین علت بهترین گزینهبرای درزگیری و دوغاب برای کف دستشویی و بندکشیحمام می باشد.

طرز تهیه دوغاب برای کف دستشویی

دوغاب کاشی ترکیبی ازچند ماده است که در همه فروشگاه های مصالح بنایی به فروش می رسد. از پودر دوغابآماده برای بندکشی سرامیک در هنگام ساخت بنا استفاده می شود. در اینصورت حداقل یک تا دو روز پس از نصب کاشی ها می توان دوغاب ریزی سرامیک راانجام داد. روش دوغاب ریختن کف سرویس بهداشتی در ساختمان هاینوساز با ترمیم دوغاب قدیمی حمام و توالت تفاوت دارد. هر زمان که کیفیتدوغاب از دست رفت می توانید دوباره پروسه دوغاب ریزی بین کاشی راانجام دهید. این کار نیاز به بودجه زیادی ندارد و در کوتاه ترین زمان،اجرای دوغاب کف حمام تمام می شود. قبل از شروع باید دوغاب کاشی قدیمیرا پاک کنید.

ابزارآلات مورد نیاز برای دوغاب ریزی و بندکشی سرامیک حمام و سرویسبهداشتی

البته قبل از معرفیابزارآلات بندکشی سرامیک حمام باید بیان کنیم که تهیه همه اینها برایشما ضرورتی ندارد و از لوازم در دسترس خودتان نیز می توانید استفاده کنید.

  • کمچهدوغاب کاری یا چاقوی تراشیدن بند و دوغاب
  • تیغه برایتراشیدن سطوح کاشی
  • پارچپلاستیکی دوغاب
  • ترمیمدوغاب بین کاشی

روش دوغاب ریختنکف سرویس بهداشتی باید اول از کندن دوغاب قبلی شروع شود و اینکه این اقدامکار ساده ای نیست ولی با کمی حوصله می توانید این کار را با کمک ابزار مناسب انجامدهید. با یک ابزار نوک تیز همه دوغاب های قبلی را بتراشید مراقب کاشی ها باشید کهآسیب نبینند. با دقت فضای بین کاشی ها را خالی کنید. سپس گرد و غبار بین کاشی هارا به خوبی تمیز کنید. از جارو برقی می توانید برای این کار استفاده کنید. با دقتبین همه کاشی های حمام را یک به یک غبارگیری کنید. حالا یک اسفنج بزرگ را مرطوبکنید و با آن کف سرویس بهداشتی و محل مورد نظر را پاک و پاکیزه کنید. هرگز از شلنگو آب فراوان برای شستشوی گرد و خاک بین کاشی ها استفاده نکنید. در این وضعیتاحتمال نفوذ آب به زیر کاشی وجود دارد.

طرز تهیه دوغاب برای بندکشی سرامیک

 بندکشی باسیمان سفید و پودر سنگ برای کف دستشویی و حمام

دوغاب به دو صورتآماده و ساختنی موجود هستند. طرز استفاده از دوغاب آماده بسیار سادهاست حتی دوغاب آنتی باکتریال نیز در بازار موجود است. طرز تهیه دوغاب سرامیک کف نیزکار چندان سختی نیست.  به یک ظرف مناسب و نسبتا بزرگ برای درست کردندوغاب نیاز دارید. با توجه به ابعاد حمام و دستشویی مقدار کافی از سیمان سفید رابا پودر خاک سنگ مخلوط کنید. ترکیب این دو را مساوی در نظر بگیرید. حالابه تدریج آب را به این مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری غلیظ به دست بیاید.دوغاب کف دستشویی به دلیل وجود سیمان و پودر بند کشی به رنگ سفید است. اگر کاشیهای رنگی نصب کرده اید می توانید از دوغاب آماده رنگی برای بندکشیسرامیک و کاشی استفاده کنید.

طرز استفاده ازدوغاب آماده

طرز استفاده از دوغابآماده مانند استفاده از دوغاب معمولی و تهیه شده از پور سنگ، گچ و آب می باشد.بدین ترتیب که برای تهیه دوغاب آماده برای کف دستشویی یاحمام باید پودر بند کشی آماده را با مقدار مشخصی آب مخلوط کنید.بدین ترتیب که خمیر شکل پذیری به دست بیاید. نباید دوغاب آماده بسیار شل یا سفتباشد. سپس با کاردک درز بین شیارهای کاشی بزنید و با پارچه خشک باقی مانده های رویکاشی را پاک کنید.

طرز دوغاب ریختن کف دستشویی

دوغاب ریزی کف را از دورترین نقطه و گوشه ترینقسمت سرویس بهداشتی شروع کنید. به این ترتیب مجبور نیستید روی دوغاب تازه،قدم بگذارید. از یک ماله یا شناور دوغاب برای برداشتن مواد استفاده کنید. دوغاب راروی کاشی بکشید و با ابزار یا دست آن را به درون خطوط بین کاشی ها انتقال دهید. همزمان روی تمام کاشی ها دوغاب نریزید زیرا امکان خشک شدن دوغاب قبل از حرکت بینکاشی ها وجود دارد. روی بخش های کوچک کار کنید و هر بار دوغاب اضافی را به ظرفاصلی برگردانید. پس از تکمیل هر قسمت باید تا خشک شدن دوغاب صبر کنید و سپس محل رابا اسفنج مرطوب به خوبی تمیز کنید. دوغاب اضافی را از روی کاشی ها پاک کنید زیرابعدها به سختی می توانید محل را تمیز کنید.

مدت زمان خشک شدن دوغاب چقدر است؟

برای اثر بخشی بیشترباید حداقل 12 ساعت در محل بند کشی شده آب ریخته نشود. البته کمتر ازاین زمان نیز امکان پذیر است اما این زمان ایده آل ترین تایم برایاجرای دوغاب ریزی کف است تا دیگر شک و شبحه ای در کار نماند. پیشنهاد میشود که شب را به بند کشی دستشویی یا حمام اختصاص دهید تا در این زماناستفاده ای از حمام و دستشویی نشود.

در نهایت یکبار دیگرکل سطح حمام و دستشویی را با دستمال خیس تمیز کنید. قبل از تمیزکاری آب اضافیدستمال را بگیرید با کمی رطوبت هم می توانید کاشی ها را تمیز کنید و نیازی بهسابیدن و استفاده از اسکاچ و سیم ظرفشویی نیست.

هزینه بند کشی کاشی و سرامیک به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت دوغاب ریزیسرامیک در درجهاول به نوع پودر مورد استفاده بستگی دارد. در مواردی تاکید به استفاده از پودرهایبند کشی نانو یا اپوکسی است که این موضوع قیمت بندکشی سرامیک راافزایش می دهد. اما در صورتی که استفاده از پودر بندکشی معمولی سیمانی مد نظر استمساحت فضا، تعیین کننده هزینه دوغاب کاشی می باشد. اگر در مواردی به بندکشی کاشی شکسته نیاز است قیمت بندکشی به صورت حضوری و با بررسیمکان مورد نظر توسط استادکاران این زمینه اعلام می شود.

خدمات بندکشی و دوغاب حمام و سرویس بهداشتی هوم سرویز

برای ترمیم دوغاب کفحمام و سرویس بهداشتی می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواستنمایید. خدمات دوغاب ریزی حمام و دستشویی در سریع ترین زمان انجام می شود. همیارانما جهت مشاوره و اعلام قیمت بندکشی با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را دراختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

دوغاب کاشی
دوغاب سرامیک
ترمیم بندکشی ساختمان
دوغاب ریزی و بندکشی پشت بام
بندکشی و دوغاب ریزی موزاییک حیاط
بند کشب کاشی و سرامیک با دوغاب سیمان
بند کشی و دوغاب ریزی حمام
بند کشی و دوغاب ریزی سرویس بهداشتی

همیاران سرویس دوغاب کاری کاشی و سرامیک

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

رفع نم ساختمان
رفع نم ساختمان
قیمت از 150,000 الی 500,000 تومان
لوله بازکنی
لوله بازکنی
قیمت از 250,000 الی 400,000 تومان
تعمیر کمد، کابینت و نجاری
تعمیر کمد، کابینت و نجاری
قیمت از 300,000 الی 900,000 تومان
ساخت درب چوبی
ساخت درب چوبی
قیمت از 1,650,000 الی 1,700,000 تومان