banner

رفع نم ساختمان

از 1896 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت رفع نم دیوار خانه و رطوبت سقف

قیمت تشخیص علت و محل نم زدگی

130,000 الی 175,000 تومان

قیمت تشخیص علت و محل نم زدگی (با دستگاه)

230,000 الی 300,000 تومان

قیمت رفع نم ناشی از نشتی زیر کاسه توالت(دستشویی استاندارد 1*2)

1,550,000 الی 2,100,000 تومان

قیمت رفع نم ناشی از نشتی ناشی از فلاش تانک

650,000 الی 1,200,000 تومان

قیمت رفع نم ناشی از نشتی حمام(حمام استاندارد 1*2)

1,650,000 الی 1,900,000 تومان

قیمت رفع نم ناشی از نشتی از لوله کشی ساختمان

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط رفع نم زدگی سقف، دیوار و کف ساختمان

همیار می بایست ابتدا محل نم زدگی را تشخیص داده و به اطلاع مشتری برساند و در صورت رضایت مشتری اقدام به ترمیم محل نم زدگی نماید.

همیار موظف به تمیز کردن محل ترمیم شده قبل از تحویل به مشتری می باشد.

تشخیص علت و محل نم زدگی تنها در صورتیکه مشتری نیاز به شناسایی علت نم باشد شامل هزینه می شود و در صورتیکه رفع نم نیز به همیار سپرده شود شامل هزینه نخواهد شد.

تهیه اقلام و مصالح درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

رفع نم ساختمان بدون خرابی چگونه انجام می شود؟

خدمات نگهداری از ساختمان شامل رفع عیوب و خرابی های بنا است. در نظر خیلی از افراد ترمیم و تعمیر ایرادات ساختمان اغلب با کنده کاری و تخریب همراه است به خصوص وقتی صحبت از رفع نم ساختمان باشد. اما در مواقعی نیز می توان اقدام به رفع نم ساختمان بدون خرابی نمود. نم و رطوبت یک مشکل جدی است که تنها مربوط به سقف و بام خانه ها نیست. نم دادن سرویس بهداشتی، چکه سقف دستشویی، آشپزخانه ها، رفع نم دیوار گچی، نم دادن سقف خانه و رفع نشتی سقف سرویس بهداشتی از اتفاقات شایعی هستند که ممکن است به هر دلیلی در ساختمان اتفاق بیوفتد. رفع نم زدگی ساختمان جهت ماندگاری و افزایش طول عمر سازه ضروری است.

در حالت عادی نباید در هیچ قسمت از بنا نم و رطوبت دیده شود. در اغلب موارد با بالا رفتن سن بنا و بروز خرابی در لوله های ساختمان، آثار نم و رطوبت در ساختمان  ظاهرمی شود. البته این موضوع مختص ساختمان های قدیمی نیست بلکه بسیاری از ساختمان های نوساز هم با این مشکل روبرو هستند. در ادامه به عوامل ایجاد کننده نم ساختمان و عوامل موثر بر هزینه رفع نم ساختمان می پردازیم.

روش های جلوگیری از چکه سقف دستشویی بدون تخریب

چکه سقف دستشویی به دلایل محتلف مانند مانند سیفون، ضعف در عایق بندی کف دستشویی و با بر اثر ترکیدگی لوله ایجاد می شود. باید بگوییم که برای جلوگیری از چکه سقف روش های مختلف و زیادی وجود دارند و هر روز روش های جدیدتری به این موضوع اضافه می شوند. مواردی مانند استفاده از دستگاه رطوبت گیر، مواد نانو و در موارد حاد باید اقدام به تعویض لوله ها نمود.

رفع نم دادن سقف آپارتمان بدون تخریب

نم دادن سقف آپارتمان بدون تخریب یکی از مشکلاتی است که تقریبا برای هر ساختمانی ممکن است پیش بیاید. وقتی کار آب بندی و عایق ساختمان به خوبی انجام نشود و یا روی سقف ساختمان اقداماتی مانند کانال کشی کولر و… انجام شده باشد، این موارد موجب آسیب به عایق پشت بام شده و احتمال نم دادن سقف آپارتمان را بالا می برند.

البته این مشکل می تواند بر اثر دلایل زیادی ایجاد شود در صورت توجه نکردن به این موضوع قطعا سقف ساختمان شما خراب شده و لکه های زشت و بزرگی روی آن ایجاد خواهد شد. راه های رفع نم دادن سقف آپارتمان بسیار گسترده هستند. به همین خاطر برای رفع نم دادن سقف آپارتمان باید ابتدا ببینید که این مشکل به چه دلیلی به وجود آمده است و ریشه اصلی آن چیست. در ادامه به توضیح در ارتباط با بارزترین دلایل بروز این ایرادات می پردازیم.

ترک خوردن یا شکستگی لوله های آب

لوله های فرسوده و آسیب دیده آب بیشترین سهم را در ایجاد نم ساختمان دارند. رفع نم زدگی دیوار پس از تعویض لوله های آسیب دیده باید انجام شود. پس از تماس با افراد متخصص و درخواست خدمات رفع نم فوری می توانید از خدمات رفع نم دیوار بدون تخریب استفاده کنید. با استفاده از دستگاه های نشت یاب یا دستگاه تشخیص نم ساختمان محل دقیق ترک لوله مشخص می شود، متخصصین می توانند همان قسمت را تعمیر کنند و با کمترین میزان خرابی به از بین بردن نم دیوار رسیدگی شود.

فرسوده شدن لوله های فاضلاب

علت نم دادن دیوار دستشویی و حمام اغلب از لوله های فاضلاب است. این لوله ها به مرور زمان دچار فرسودگی شده و موجب نم دادن دیوار حمام و توالت می شود. رفع نم سرویس بهداشتی بدون تخریب اگر سریع انجام نشود، برای طبقات زیرین مشکل ایجاد می کند. این در حالی است که شاید اصلا داخل ساختمان هیچ ردی از نم دیده نشود. برای رفع نم حمام و توالت، لازم است تا لوله فاضلاب به طور کلی تعویض و یا ترمیم شوند.

آسیب به ایزوگام پشت بام

پشت بام به عنوان سطحی که در معرض مستقیم تغییرات دمایی و مجاورت هوای بیرون از ساختمان قرار دارد، باید مرتب قبل از شروع بارندگی، بررسی های لازم شود و در صورت نیاز، نسبت به ترمیم آن اقدامات لازم انجام شود. رفع نم پشت بام جهت جلوگیری از نم سقف واحد زیرین الزامی است. چنانچه پشت بام سریعا ترمیم نشود خسارات زیادی به سقف منازل و طبقات آخر آپارتمان وارد می شود. در این صورت هزینه تعمیر سقف هم به هزینه رفع نم پشت بام افزوده می شود.

رفع نم کف ساختمان بدون خرابی

نم ساختمان پدیده ای آزار دهنده است که هم برای ساکنین یک واحد و هم برای واحدهای هم جوار و زیرین مشکلات ایجاد می کند. با بیشتر شدن ساخت و سازها، دیگر خبری از منازل شخصی و خانه های مستقل نیست. به این ترتیب رسیدگی به ساختمان و نگهداری از آن هم یک وظیفه جمعی است که بر دوش ساکنین ساختمان است. برای جلوگیری از آزار و اذیت همسایه ها به محض مشاهده نم جهت رفع نم کف ساختمان و از بین بردن رطوبت کف خانه با متخصصین رفع نم ساختمان تماس بگیرید.

رفع نم سرویس بهداشتی و حمام

شکی نیست که سرویس ها دارای بیشترین لوله ها و اتصالات هستند. انواع لوله های سنتی و زیرکار یا اجرای لوله روکار که در سرویس ها به کار برده می شود، بیشترین علت نم دادن دیوار دستشویی می باشند. بنابراین دور از ذهن نیست که بیشترین لکه های نم و رطوبت در این قسمت از ساختمان وجود داشته باشد. اگر نم، کپک و یا نم در سرویس ها مشاهده شد. برای از بین بردن رطوبت و رفع نم سرویس بهداشتی و رفع نم توالت این موارد را بررسی کنید.

تهویه مناسب

همیشه هم علت کپک زدن سقف و علت نم دادن دیوار دستشویی و حمام، سوراخ شدن لوله ها نیست. در بسیاری از موارد وجود رطوبت زیاد در حمام و عدم تهویه مناسب موجب رشد کپک در درز کاشی ها و روی سرامیک ها می شود. بخارات سرویس ها روی کاشی ها سرد شده و کم کم به درون لایه ها راه پیدا می کند. نفوذ رطوبت به داخل کاشی ها موجب سست شدن کاشی ها شده و دیوارها نمور می شود.  برای رفع نم توالت و حمام در این موارد کافی است تهویه مناسب نصب کنید.

فرسودگی لوله های قدیمی

لوله های گالوانیزه زمانی بهترین متریال در نصب لوله های آب ساختمان محسوب می شدند ولی امروزه با تولید لوله های ۵ لایه پروپیلن، عمر لوله های گالوانیزه هم به پایان رسیده است. لوله های گالوانیزه با همه خوبی هایی که دارند خیلی زود فرسوده می شوند. اگر سرویس های بهداشتی دچار نم ناشی از فرسوده شدن لوله ها باشد چه می کنید؟ خراب کردن دیوار برای تعویض لوله ها اقدامی هزینه بر و وقت گیر است. رفع نم دیوار بدون تخریب هوم سرویز راهی ساده و بدون دردسر است که در این مورد پیشنهاد می شود.

رفع نم لوله فاضلاب

ایراد در لوله فاضلاب و آب یکی از اصلی ترین دلایل نم و ریزش آب از سقف و نم زدگی سرویس بهداشتی و رفع نم کف ساختمان است. اگر نم زدگی به خاطر ترکیدگی لوله آب باشد، ممکن است این مشکل باعث شود که قسمت موردنظر سقف یا دیوار به صورت کامل از جای خود کنده شود و تخریب شود و برای ترمیم و رفع نم لوله فاضلاب آن باید هزینه بسیار زیادی را بپردازید.

به طور متوسط لوله فاضلاب ۱۰ سال عمر مفید دارد و پس از آن دچار فرسودگی و آسیب می شوند. اگر لوله فاضلاب قدیمی باشد برای تعویض لوله ها زمان بیشتری صرف می شود. البته در ساختمان هایی که از سیستم های سقفی فاضلاب استفاده کرده اند، امکان رفع نم کف ساختمان بدون خرابی وجود دارد. تجهیزات جدید با تکنولوژی روز می توانند رفع نم دیوار با مواد نانو و بدون تخریب را در سیستم لوله سقفی به خوبی انجام دهند.

مشکل در سیفون دستشویی

شیب بندی نامناسب در زمان اجرای فاضلاب و گرفتگی سیفون می تواند علت نفوذ آب به طبقات زیرین باشد. در این صورت با تعویض سیستم سیفون می توان به رفع نم کف سرویس بهداشتی و رفع نم روشویی پرداخت. اگر عمر ساختمان بالاست بهتر است لوله های قدیمی اصلاح شوند به این ترتیب تا سال های زیادی خیالتان از بابت رفع نم سرویس بهداشتی راحت می شود.

رفع نم ساختمان بدون تخریب چگونه انجام می شود؟

با توسعه نانو در صنعت ساختمان سازی، تحولات زیادی رخ داده است. فناوری های جدید در ساخت و ساز بنا هم ورود پیدا کرده اند و موجب سهولت ساخت و تعمیرات ساختمان شده اند. رفع نم دیوار با مواد نانو و رنگ های نانو عایق رطوبتی از پر کاربردترین فناوری های پیشرفته در ساختمان سازی هستند.

رفع نم دیوار با مواد نانو

عایق های رطوبتی نانو می توانند در زیر سطح های مولکولی نفوذ کرده و با مواد دیگر ترکیب شوند. رفع نم ساختمان بدون تخریب با مواد نانو هیچ لایه ای روی سطوح ایجاد نمی کند و خود جزئی از سازه می شود. قیمت های مقرون به صرفه، ماندگاری بالا، وزن سبک، مقاومت در برابر حریق از مزایای استفاده از عایق نانو رطوبتی در رفع نم دیوار بدون تخریب است.

رفع نم با مواد نانو برای پوشش نم دیوار، عایق های رطوبتی نانو در سرویس های بهداشتی و سقف هیچگونه آسیبی به محیط زیست نمی رسانند.

ویژگی های عایق رطوبتی نانو رنگ ها

  • عدم نیاز به تخریب عایق کاری قبلی
  • غیر قابل اشتعال و غیر سمی
  • سازگار با محیط زیست
  • سهولت اجرا با غلتک، قلمو و پیستوله
  • قدرت چسبندگی بالا بر روی سطوح زیرین
  • ضد باکتری و مقاوم در برابر رطوبت
  • مقاومت در برابر ضربه
  • مقاوم در برابر مواد شوینده شیمیایی
  • مقاوم در برابر تغییرات دما
  • سرعت در اجرا

در زمان نم دادن سقف آپارتمان چه باید کرد؟

با شروع بارش های فصلی، نم زدگی سقف هم خودنمایی می کند. برای رفع نم سقف باید پشت بام را بررسی کنید. علت نم دادن سقف می تواند مربوط به خرابی عایق پشت بام و یا خروج آب از طریق تجهیزات روی پشت بام باشد. اگر در طبقات پایین تر زندگی می کنید و یک لکه نم بزرگ در سقف دیده می شود، حتما با همسایه طبقه بالا تماس بگیرید. در بسیاری از مواقع وجود نم تنها به سقف طبقات زیرین آسیب می زند و مشکلی در واحد اصلی ایجاد نمی کند.

رفع نم نمای ساختمان با مواد نانو

گاهی به علت ایراد در مصالح نما و یا ایجاد شیارها در ساختمان های قدیمی موجب بروز نم در نمای ساختمان می شود. در بسیاری از موارد رفع نم نمای ساختمان با آب بندی مصالح نمای ساختمان رفع می شود. رفع نم زدگی نمای ساختمان فارق از نوع نما شیشه، کامپوزیت و یا سنگی با مواد نانو نیز انجام می شود.

برای رفع نم داخل کمد دیواری چه مواردی باید بررسی شوند؟

اگر بوی نم و رطوبت از داخل کمد دیواری به مشام می رسد یک هشدار جدی از وجود نم در دیوار است. در صورتی که کمد دیواری در پشت دیواری حمام یا دستشویی نصب شده است، لوله آب گرم و سرد داخل دیوار کار شده است. در این صورت ترکیدگی لوله آب سرد یا گرم علت اصلی نم دیوار است. برای رفع نم کمد دیواری ابتدا منبع اصلی رطوبت را از بین ببرید. آیا کاشی های حمام دارای درزهای ریز است؟ آیا دیوار حمام کپک زده؟ آیا شب ها صدای چکه آب از داخل کمد دیواری شنیده می شود؟ این موارد نشانه های هشدار دهنده ای است که گوشزد می کند که باید به رفع نم کمد دیواری بپردازید.

هزینه رفع نم ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت رفع نم ساختمان به موارد مختلفی بستگی دارد. همانطور که پیش تر اعلام کردیم علت نم ساختمان به موارد مختلفی بستگی دارد که ایراد در هر کدام از قسمت ها هزینه رفع نم ساختمان را تغییر می دهند. مورد دیگر مقدار و مساحت نم است. هرچه نم ساختمان بیشتر باشد اجرت رفع نم ساختمان نیز بیشتر می شود. روش رفع نم ساختمان نیز مورد بعدی است که در تعیین هزینه رفع نم ساختمان تاثیر دارد. اما برای براورد قیمت نهایی باید محل مورد نظر به وسیله متخصصین بررسی شود و پس از مشخص کردن علت نم زدن دیوار یا سقف هزینه ها اعلام می شود.

رفع نم فوری و رفع نم ساختمان با دستگاه در هوم سرویز

سرویس رفع نم حمام و دستشویی هوم سرویز شامل این موارد متعددی مانند تشخیص علت و محل نم زدگی با دستگاه، رفع نشتی و نم از زیر کاسه توالت، تعمیر و عیب یابی فلاش تانک، رفع نم حمام و توالت، تعویض و تعمیر لوله های آب و فاضلاب سرویس های بهداشتی، رفع نم فوری، رفع نم خانه، رفع نم زدگی سقف، رفع نم ناشی از ترکیدگی لوله های شوفاژ، عایق بندی کف و دیوارهای حمام و توالت، رفع نم سرویس بهداشتی، رفع نم با مواد نانو، از بین بردن بوی بد منزل ناشی از نم سرویس های بهداشتی و غیره می باشد. تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز تماس بگیرید تا همکاران ما در کمترین زمان ممکن جهت مشاوره و اعلام هزینه ها با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

رفع نم پشت بام
رفع نم توالت
رفع نم ساختمان با استفاده از عایق های رطوبتی نانو
رفع نم دیوار و سقف بدون تخریب
رفع نم کف ساختمان
رفع نم حمام
تشخیص محل نم زدگی سقف و دیوار با دستگاه بدون تخریب
رفع نم و رطوبت دیوار بدون تخریب

همیاران سرویس رفع نم ساختمان

 نظرات کاربران

profile picture
احسان هادی
2 ماه پیش |حسین بگ عزیزی

خدا خیرشون بده هم کارشون خوب بود هم کامل نظافت کامل انجام دادن بعد اتمام کار مبلغ هم خیلی پایین دریافت کردن

profile picture
محمد تهرانی
3 ماه پیش |علی نظر احمدی

کارشون خیلی خیلی خوب بود میگفتن 9 صبح میام ساعت 8.30 جلوی درب بودن اصلا بدقولی نکردن تو کار و واقعا مشکلمونو ریشه ای حل کردن پنج ستاره براشون کمه من به کارشون اخلاقشون و خوش قولیشون ده ستاره میدم

profile picture
مجتبی حسنی پور

خیلی راضی بودم به موقع اومدن انجام دادن خیلی زحمت کشیدن

profile picture
هدی درستی
6 ماه پیش |خداداد بیگی

خیلی راضی بودم

خدمات مرتبط

نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
قیمت از 1,000,000 الی 6,000,000 تومان
اجرا و نصب سقف کاذب
اجرا و نصب سقف کاذب
قیمت از 1,000,000 الی 4,500,000 تومان
ساخت درب چوبی
ساخت درب چوبی
قیمت از 1,650,000 الی 1,700,000 تومان
ساخت کمد دیواری
ساخت کمد دیواری
قیمت از 11,500,000 الی 40,000,000 تومان