کانال سازی

کانال سازی

از 1121 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت کانال سازی در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت کانال کشی هر متر مربع(تا 10مترمربع)

190,000 الی 280,000 تومان

قیمت کانال کشی هر متر مربع(بالای 10 متر مربع)

120,000 الی 160,000 تومان

قیمت عایق کاری کانال کولر(متر مربع)

60,000 الی 95,000 تومان

قیمت نصب دریچه و دمپر کولر (هر عدد)

170,000 الی 800,000 تومان

قیمت اجرای ساپورت کانال(هر عدد)

300,000 الی 900,000 تومان

قیمت نصب دریچه سقفی(هر عدد)

100,000 الی 150,000 تومان

قیمت نصب دریچه زیر فن کوئلی

200,000 الی 350,000 تومان

متوسط قیمت800,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت1,700,000 تومان

آنچه درباره کانال سازی خواهید خواند

 • کانال سازی کولر، چیلر و هواساز
 • مزایای کانال سازی کولر در ساختمان
 • انواع کانال سازی بر اساس شکل ظاهری
 • انواع روش های کانال کشی کولر
 • نصب کانال کولر فلکسی ( کانال فلکسیبل)
 • ساخت کانال گالوانیزه
 • کانال کولر پیش عایق
 • کانال کولر پارچه ای با برزنتی
 • ساخت کانال کولر پلاستیکی
 • کانال کولر جوشی
 • کانال کولر پیش ساخته
 • اجرای کانال کولر جدید
 • کانال کشی کولر در منزل
 • راهنمای کانال کشی کولر و نصب دریچه کولر
 • مراحل کانال سازی هوا
 • تعمیر کانال کولر آبی چقدر هزینه دارد؟
 • قیمت کانال سازی و قیمت دریچه کولر به چه مواردی بستگی دارد؟
 • کانال ساز کولر حرفه ای
 • خدمات کانال کشی کولر و نصب دریچه هوا را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

کانال سازی کولر، چیلر و هواساز

برای استفاده ازتجهیزاتی مانند اسپیلت، کولر آبی یا گازی، داکت اسپیلت ها، چیلر ومینی چیلرها، هواساز و غیره ساخت کانال کولر و کانالسازی کولر لازمه فراهم شدن تهویه مطبوع می باشد. زیرا جهتبرودت و حرارت هوا به محیط باید کانالسازی و نصبدریچه کولر کاملا اصولی انجام شود. کانال سازی در ساختمان و دریچهسازی نیاز به مهارت کانال ساز و همچنین دانش مهندسی ویدارد تا بازدهی وسیله مورد نظر را کاهش ندهد. در ادامه به معرفی انواع ساختکانال هوا و کانال کشی ساختمان و عوامل موثر بر قیمتکانال سازی کولر خواهیم پرداخت.

مزایای کانال سازی کولر در ساختمان

صنعت کانال سازی موجباتی را فراهم می کند که حس رضایتمندیاز امکانات ساختمان، بیشتر شود. این صنعت با افزایش سطح رفاه ساکنین در ارتباطاست. در ساختمان هایی که فاقد کولر بوده و یا کانال کشی کولر مناسبیندارد، به سختی می توان تابستان های گرم و خشک را تحمل کرد. برخی از مزایای کانالسازی عبارتند از:

 • انتقالحجم بالایی از هوا : کانال های کولر دارای فضای زیادی هستند وقادرند در سریع ترین زمان، حجم بالای هوای خنک را از منبع به نقطه ای دیگر انتقالدهند.
 • جلوگیریاز اتلاف انرژی: دستگاه های کولر آبی با نیروی آب و برق کارمی کنند. با پمپاژ آب روی پوشال ها، هوای خنک به داخل ساختمان وارد می شود. اینپروسه به ظاهر ساده، بدون کانال های مناسب بازدهی خوبی نخواهد داشت. صنعت کانالسازی کولر از صنایع کاربردی در جهت جلوگیری از اتلاف انرژی است زیرا امکانبهره گیری کامل از دستگاه های خنک کننده را فراهم کرده است.

انواع کانال سازی بر اساس شکل ظاهری

اشکال مختلفیدر ساخت کانال کولر مورد استفاده است. هر یک از این اشکال برای راهاندازی انواعی از سیستم های انتقال هوا مناسب هستند. با توجه به شرایط محیط و فضایمورد نظر لازم است تا مدل های کانال کولر با بهترین کارایی نصب و اجرا شود. کانالهای استفاده شده در کانال سازی کولر از لحاظ شکل به دو گروه تقسیم می شوند:

 • کانالسازی چهارگوش
 • کانالسازی گرد

انواع روش های کانال کشی کولر

کانال کشی کولر ایجاد محفظهای برای عبور هوا به داخل ساختمان است. معمولا کانال ها بهصورت گرد یا چهارگوش به کار برده می شوند. برای کانال سازی از مواداولیه متفاوتی استفاده می شود. رایج ترین متریال برای کانال کشی ورقگالوانیزه و یا آلومینیومی است. اندازه و ابعاد کانال کشی کولر در هر موقعیتیمتفاوت است و بستگی به فضای مورد نظر دارد. مسیر کانال کشی کولر همیشه به صورت صافو مستقیم نیست. بنابراین در هر جایی که لازم باشد در مسیر کانال کشی از زانوییاستفاده می شود. جنس و ابعاد زانویی متناسب با متریال اصلی در نظر گرفته خواهدشد. از نظر جنس بدنه، کانال کولر در 7 گروه زیر تقسیم بندی می شوند.

نصب کانال کولر فلکسی ( کانال فلکسیبل)

در مکانهایی کهامکان نصب کانال چهارگوشه نیست اقدام به کانال سازی فلکسی می کنند.این نوع لوله ها در انواع عایق حرارتی، عایق پشم شیشه، برزنتی، آلومینیومیتولید و عرضه می شوند.

ساخت کانال گالوانیزه

از قدیمی ترین انواعکانال ها، کانال گالوانیزه هستند. با توجه به جنس این نوع کانالها و رسانا بودناین کانالها در صورت استفاده چه به صورت روکار و چه به صورت توکار باید به خوبیعایق کاری شوند.

کانال کولر پیش عایق

این کانال ها از عایقفوم پلی اورتال به ضخامت یک تا سه سانتی متری و ورقه آلومینیومی تشکیل شده است وبه شکل چهارگوش هستند. بدین ترتیب این کانالها علاوهبر عایق بودن از استحکام بالایی نیز برخوردارند.

کانال کولر پارچه ای با برزنتی

کانال کولر پارچه ایبرزنت یا پارچه ای از انواع جدید کانال ها هستند که با تکنولوژی روز دنیا تولید وعرضه شده اند. از مزایای بیشمار کانال کشی برزنتی می توان به ضد حریقبودن و وزن بسیار سبک آنها اشاره نمود.

ساخت کانال کولر پلاستیکی

کانال کشی پلاستیکی ازخیلی جهات با کانال کولر پارچه ای شباهت دارند. فقط تنها تفاوت آنها در جنس آنهااست. قیمت کانال کولر پلاستیکی نسبت به سایر کانالها پایین تر است.همچنین این نوع کانالها ضد باکتری و قارچ هستند و از بروز بیماریهای تنفسی جلوگیریمی کنند.

کانال کولر جوشی

برای تخلیه هوای گرمموتورخانه ها یا در هودهای صنعتی و در کانال سازی دودکش از کانالجوشی استفاده می شود. جنس این کانال ها، ورقه های آهنی است. هزینه کانال سازیجوشی بسیار بالاست و چون وزن بالایی دارند هزینه های جانبی بالایی نیز دارند.همچنین پروسه کانال سازی جوشی و کانال سازی دودکش به عایقکاری حرفه ای نیاز دارد. زیرا عدم عایق کاری صحیح عمر مفید این کانال کشیتهویه هوا را کاهش می دهد.

کانال کولر پیش ساخته

ساختکانال پلیمری و نصب کانال کولر پیش ساخته یا کانال کولرآماده جایگزین بسیار مناسبی برای کانال های گالوانیزه محسوب می شوند. ازمزایای کانال کشی پیش ساخته پلیمری و نصب کانال کولرآماده سرعت نصب بالا، عایق بودن، قابلیت ضدعفونی ، قابل شستشو بودن و سبکبودن آنها است.

اجرای کانال کولر جدید

کانال کشی ساختمان در زمان ساخت بنا انجام می شود.کانال ها به صورت توکار در ساختمان نصب می شوند و در ظاهر تنها دریچه کولرآبی دیده می شود. هر کدام از این دریچه های کوچک توسط انشعابات به کانالکولر ساختمان متصل هستند. نقش کانال کولر در کیفیت باد کولر، سرعتو فشار باد بسیار موثر است. لذا لازم است ساخت کانال کولر بهصورت صحیح اجرا شود. حال تصور کنید اگر این کانال در معماری ساختمان پیش بینی نشدهباشد، چاره چیست؟ اگر به تازگی به خانه ای را خریداری کرده اید که فاقد کانالتهویه هوا است، ما کمکتان می کنیم که به کانال سازی و نصب دریچه کولرآبی بپردازید. ابتدا با ابزار کانال سازی کولرآبی، لوازم کانال سازی تهویه هوا و روش های کانال کشیکولر آشنا شوید.

کانال کشی کولر در منزل

اگر مایل به کانالکشی کولر آبی در منزل هستید. باید نکات مربوط به کانال سازی و دریچهساختمان را رعایت کنیم. کانال سازی کولر ساختمان از پر اهمیت ترینقسمت های تاسیساتی یک ساختمان محسوب می شود. جالب است بدانید حتی اگر بهترین مدلکولر و هواساز هم بخرید اما کانال کشی تاسیسات درست و حرفه ایانجام نداده باشید، بازدهی خوبی نخواهید داشت. مهم نیست کولر آبی چه برندی باشد یاچقدر برای خرید آن هزینه کرده اید. تا زمانی که یک سیستم کارآمد برای انتقال هوااز کولر به داخل ساختمان وجود نداشته باشد، نمی توانید از کولر استفاده کنید. اگردر معماری ساختمان کانال کولر طراحی نشده باشد باید سقف را خراب کرده و سیستمکانال کولر را نصب کنید. در این صورت هزینه کانال کشی تهویههوا و هزینه نصب دریچه کولر با در نظر گرفتن هزینه تعمیرات و گچکاری و رنگ و نقاشی، بیشتر هم می شود. روش نصب کانال کولر روی دکوراسیونداخلی ساختمان و کیفیت هوای ورودی به اتاق ها و خنکی هوا هم تاثیرگذار است .

راهنمای کانال کشی کولر و نصب دریچه کولر

اهمیت نصب اصولیکانال کولر و نصب دریچه هوا بر کسی پوشیده نیست. با یکبار هزینهساخت کانال کولر می توان به مدت طولانی، راحتی خود و دیگر ساکنان ساختمان راتامین نمود. زمانی که به راه اندازی کولر آبی می پردازید باید اصول کانالسازی کولر را با دقت انجام دهید. برای انجام این کار باید با یک سازنده کانالتهویه هوا با تجربه مشورت کنید تا به درستی کار را شروع کنید.

مراحل کانال سازی هوا

· طراحی کانالکولر بر اساس معماری ساختمان

برای تعیین موقعیتصحیح نصب انواع دریچه، باید به معماری ساختمان توجه شود. بنابراین کانالساز کولر ابتدا نقشه معماری را بررسی می کند و سپس بهترین نقاط را برایطراحی کانال هوا و نصب دریچه کولر انتخاب می کند. هر جایی که لازم استتا دریچه کولر نصب شود می بایست انشعاب کانال کولر هم وجود داشته باشد. تعیینمحل نصب دریچه کولر نیاز به بررسی و دقت زیادی دارد. در صورت عدمهماهنگی و نامتناسب بودن دریچه و نصب کانال، دریچه مذکور نمی تواند باد کافی را بهفضای داخل وارد کند. در مواردی مشاهده شده که برخی از دریچه ها در جای نامناسبیاز سقف کاذب قرار گرفته اند و مانع ورود باد شده و یا جلوی سرعت جریانباد را مسدود می کنند و موجب افت فشار هوا می شوند.

· عایق کاری کانالکولر

برای اینکه باد خنکبه داخل ساختمان منتقل شود لازم است تا عایق کاری کانال کولر به درستیانجام شود. در صورت عدم عایق کاری در اتصال کانال ها به یکدیگر، زانویی ها، محلنصب دریچه ها و ... میزان خنکی باد کولر، کم خواهد شد. در این موارد اغلب تصور میشود که مشکل از موتور کولر است. در حالی که ایراد اصلی در نحوه عایق کاریکانال کولر است.

· کانال کشی کولرآبی بر اساس میزان جریان باد

کانال کولر آبی باید متناسب با سرعت باد تنظیم شود.سرعت و فشار باد کولر در برندهای مختلف کولر آبی یکسان نیست. حتی در یک برند نیزاندازه های کولر در میزان وزیدن باد تاثیر می گذارد. بهتر است از قبل مشخص شودکانال برای چه اندازه ای از کولر، طراحی شده است. هر چه فشار و سرعت باد بیشترباشد، عایق کاری کانال، حساس تر می شود.

تعمیر کانال کولر آبی چقدر هزینه دارد؟

اگر روش کانالسازی کولر استاندارد نباشد تنها با تخریب بنا یا سقف می توانید مشکل رابرطرف کنید در نتیجه قیمت تعمیر کانال کولر بسیار بالاست! بنابراین بهتر است ازمتریال مرغوب برای کانال سازی استفاده شود. ورق گالوانیزه بسیار نازک ونامرغوب به مرور سوراخ شده و هوای گرم وارد کانال می شود و باید به جایگزین کانالکولر و تعمیر کانال کولر پرداخت. در این صورت همچنین مصرف انرژی نیزبیشتر می شود و بازده خوبی نخواهد داشت.

قیمت کانال سازی و قیمت دریچه کولر به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه کانال سازی و قیمت ساخت دریچه کولر براساس نوع معماری ساختمان اعلام می شود. در واقع برای نصب کانال کولرجدید باید پارامترهای زیادی را بررسی نمود. به طور مثال میزان تعمیرات کانالکولر فعلی و یا تغییرات بر روی کانال کولر همه عوامل موثری بر قیمت کانالهوا و قیمت دریچه کولر هستند که باید بعد از بازدیداعلام شوند. به طور کلی قیمت کانال کشی کولر بر اساس متراژ کانالاعلام می شود. گاهی متراژ مستقیم و تعداد زانویی هایی که باید زده شودهمه عواملی هستند که در قیمت کانال سازی کولر آبی وغیره تاثیرگزارند. قیمت کانال سازی کولر اگر شامل کندن سقف نباشد وصرفا ساخت و قیمت کانال هوا مد نظر باشد، بدین ترتیب مبلغ ثابتی را در متراژ فضاضرب می کنند و قیمت کانال کولر به دست می آید . البته نوع کانال جنسکانال و میزان سختی کار هم بر قیمت کانال کولر و اجرت کانال سازکولر موثرند. همچنین دستمزدنصاب کانال هم از مهمترین نکات در برآورد هزینه کانال کشی کولر و قیمتنصب دریچه می باشد.

کانال ساز کولر حرفه ای

با توجه به تمامتفاسیری که بیان شد کانال سازی کولر، چیلر یا سایر وسایل سرمایشی و گرمایشی وپرداخت قیمت ساخت کانال کولر جزو مواردی است که شما یکبار برایهمیشه انجام می دهید. با توجه به قیمت کانال سازی، این اقدامات باید به دستافراد متخصص و حرفه ای انجام شود تا نیاز به دوباره کاری و پرداخت هزینه های بیشترنشود. تیم هوم سرویز با همکاری متخصصین و شرکت های کانال سازی ساختمان، آمادهارائه خدمات کانال سازی با قیمت ساخت کانال ساختمان منصفانه هستند.

کیفیت نهایی کانالسازی، به مهارت و میزان تجربه کانال ساز و البته کیفیت متریال استفاده شده در کانالکشی بستگی دارد. شرکت هوم سرویز با همکاری نیروهای مجرب و آموزش دیده درزمینه طراحی و ساخت کانال های هوایی آماده ارائه پروژه های خرده کاری وپروژه های عظیم می باشند. استفاده از ابزار کانال سازی کولر با استانداردهای جهانی موجب شده تا ما نسبت به سایر افراد شاغل در این زمینه برتری داشتهباشیم. قیمت نصب کانال کولر یکبار پرداخته می شود ولی تا زمانی کهساختمان پا برجاست این کانال ها هم قابل استفاده هستند. بنابراین برای اینکه کانالهایی اصولی و استاندارد در ساحتمان نصب شوند باید از کانال کش ساختمان حرفه ای کمکگرفت. یک فرد با تجربه که قبلا در این زمینه کار کرده باشد، می داند چگونه بهترینکانال و بهترین محل نصب دریچه کولر را طراحی و اجرا کند.

خدمات کانال کشی کولر و نصب دریچه هوا را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

کانال سازی کولر،عایق کاری، نصب دریچه کولر و دمپر از مواردی هستند که درپروسه کانال کشی تاسیسات انجام می شود. انواع کانالهای توکار به همراهعایق پشم شیشه یا پشم سنگ و مفتول گالوانیزه شده انجام می شود. در صورتی کهساختمان فاقد کانال در معماری است می توان از ساخت کانال های روکار و خارج ازساختمان با عایق بندی مناسب استفاده نمود. این کانال ها قابلیت رنگ آمیزی نیزدارند. یا ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز متخصصین در این زمینه با شماتماس گرفته و قیمت نصب کانال کولر به ازای هر متر مربع و با احتسابتعداد دریچه ها از قبل اعلام می نمایند. پس از ثبت سفارش هماهنگی لازم برایبازدید، مشاوره رایگان و انجام اندازه گیری ها در محل انجام می شود.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس کانال سازی و همچنین ارایه خدمات کانال سازی کولر ، هواساز و چیلر نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات ساختمانی ارائه می دهد که شامل درخواست کارگر ساده ساختمانی و کارگر ساده بنایی, دریل کاری دیوار , شارژ کپسول پودر و گاز آتش نشانی, آکوستیک کردن اتاق خواب, نصب مه پاش و رطوبت ساز خانگی, برش لیزری پلکسی, پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب یا راپل, اجرای سقف شیروانی ویلا، آلاچیق و پارکینگ می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های خانگی و ساختمانی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس کانال سازی

کانال سازی کولر ، هواساز و چیلر

کانال‌کشی صنعتی، مسکونی و تجاری

کانال سازی کولر آبی و کانال کشی کولر آبی

کانال کشی تهویه هوا

ساخت دریچه کولر و تهویه مطبوع

طراحی و ساخت کانال شوتینگ زباله، ساخت کانال دودکش و هواکش

تعمیر کانال کولر و عایق کاری کانال کولر

ساخت انواع کانال گالوانیزه، آلومینیومی،فلکسیبل و کانال پیش ساخته و...

نظرات کاربران

profile picture
مریم راد

خوب بودند و به درستی کار انجام شد

شرایط کانال کشی ساختمان و ساخت کانال کولر آبی

همیار می بایست ابتدا محل مورد نظر را و بررسی نماید و سپس شروع به انجام کار نماید.

تهیه اقلام درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

استفاده از ورق بی‌کیفت و یا نازک‌تر از حدود ۰.۴ علاوه بر اینکه ماندگاری لازم را ندارد می‌تواند باعث ایجاد سر و صدا هم بشود. مشتریان عزیز لطفا در انتخاب ورق دقت بفرمایید.

کانالهای توکار، با عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ با روکش کاغذ، عایق شده بر روی آنها مفتول گالوانیزه پیچیده میشود.کانالهای روکار داخل و یا خارج از ساختمان با عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ با روکش کاغذ، عایق شده بر روی آنها مفتول گالوانیزه پیچیده میشود و مانند کانالهای موتورخانه تکمیل و رنگ آمیزی میشوند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر کولر آبی
تعمیر کولر آبی
قیمت از 250,000 الی 692,000 تومان
توری پنجره
توری پنجره
قیمت از 1,100,000 الی 3,700,000 تومان
نظافت داکت و کانال کولر
نظافت داکت و کانال کولر
قیمت از 1,000,000 الی 1,000,000 تومان
نصب درب و پنجره دوجداره
نصب درب و پنجره دوجداره
قیمت از 1,000,000 الی 3,300,000 تومان