کانال سازی

کانال سازی

از 1121 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت کانال سازی در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت کانال کشی هر متر مربع(تا 10مترمربع)

190,000 الی 280,000 تومان

قیمت کانال کشی هر متر مربع(بالای 10 متر مربع)

120,000 الی 160,000 تومان

قیمت عایق کاری کانال کولر(متر مربع)

60,000 الی 95,000 تومان

قیمت نصب دریچه و دمپر کولر (هر عدد)

170,000 الی 800,000 تومان

قیمت اجرای ساپورت کانال(هر عدد)

300,000 الی 900,000 تومان

قیمت نصب دریچه سقفی(هر عدد)

100,000 الی 150,000 تومان

قیمت نصب دریچه زیر فن کوئلی

200,000 الی 350,000 تومان

متوسط قیمت4,000,000 تومانکمینه قیمت3,500,000 تومانبیشینه قیمت4,500,000 تومان

آنچه درباره کانال سازی خواهید خواند

 • کانال سازی کولر، چیلر و هواساز
 • مزایای کانال سازی کولر در ساختمان
 • انواع کانال سازی بر اساس شکل ظاهری
 • انواع روش های کانال کشی کولر
 • نصب کانال کولر فلکسی ( کانال فلکسیبل)
 • ساخت کانال گالوانیزه
 • کانال کولر پیش عایق
 • کانال کولر پارچه ای با برزنتی
 • ساخت کانال کولر پلاستیکی
 • کانال کولر جوشی
 • کانال کولر پیش ساخته
 • اجرای کانال کولر جدید
 • کانال کشی کولر در منزل
 • راهنمای کانال کشی کولر و نصب دریچه کولر
 • مراحل کانال سازی هوا
 • تعمیر کانال کولر آبی چقدر هزینه دارد؟
 • قیمت کانال سازی و قیمت دریچه کولر به چه مواردی بستگی دارد؟
 • کانال ساز کولر حرفه ای
 • خدمات کانال کشی کولر و نصب دریچه هوا را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

کانال سازی کولر، چیلر و هواساز

برای استفاده از تجهیزاتی مانند اسپیلت، کولر آبی یا گازی، داکت اسپیلت ها، چیلر و مینی چیلرها، هواساز و غیره ساخت کانال کولر و کانال سازی کولر لازمه فراهم شدن تهویه مطبوع می باشد. زیرا جهت برودت و حرارت هوا به محیط باید کانالسازی و نصب دریچه کولر کاملا اصولی انجام شود. کانال سازی در ساختمان و دریچه سازی نیاز به مهارت کانال ساز و همچنین دانش مهندسی وی دارد تا بازدهی وسیله مورد نظر را کاهش ندهد. در ادامه به معرفی انواع ساخت کانال هوا و کانال کشی ساختمان و عوامل موثر بر قیمت کانال سازی کولر خواهیم پرداخت.

مزایای کانال سازی کولر در ساختمان

صنعت کانال سازی موجباتی را فراهم می کند که حس رضایتمندی از امکانات ساختمان، بیشتر شود. این صنعت با افزایش سطح رفاه ساکنین در ارتباط است. در ساختمان هایی که فاقد کولر بوده و یا کانال کشی کولر مناسبی ندارد، به سختی می توان تابستان های گرم و خشک را تحمل کرد. برخی از مزایای کانال سازی عبارتند از:

 • انتقال حجم بالایی از هوا : کانال های کولر دارای فضای زیادی هستند و قادرند در سریع ترین زمان، حجم بالای هوای خنک را از منبع به نقطه ای دیگر انتقال دهند.
 • جلوگیری از اتلاف انرژی: دستگاه های کولر آبی با نیروی آب و برق کار می کنند. با پمپاژ آب روی پوشال ها، هوای خنک به داخل ساختمان وارد می شود. این پروسه به ظاهر ساده، بدون کانال های مناسب بازدهی خوبی نخواهد داشت. صنعت کانال سازی کولر از صنایع کاربردی در جهت جلوگیری از اتلاف انرژی است زیرا امکان بهره گیری کامل از دستگاه های خنک کننده را فراهم کرده است.

انواع کانال سازی بر اساس شکل ظاهری

اشکال مختلفی در ساخت کانال کولر مورد استفاده است. هر یک از این اشکال برای راه اندازی انواعی از سیستم های انتقال هوا مناسب هستند. با توجه به شرایط محیط و فضای مورد نظر لازم است تا مدل های کانال کولر با بهترین کارایی نصب و اجرا شود. کانال های استفاده شده در کانال سازی کولر از لحاظ شکل به دو گروه تقسیم می شوند:

 • کانال سازی چهارگوش
 • کانال سازی گرد

انواع روش های کانال کشی کولر

کانال کشی کولر ایجاد محفظه ای برای عبور هوا به داخل ساختمان است. معمولا کانال ها به صورت گرد یا چهارگوش به کار برده می شوند. برای کانال سازی از مواد اولیه متفاوتی استفاده می شود. رایج ترین متریال برای کانال کشی ورق گالوانیزه و یا آلومینیومی است. اندازه و ابعاد کانال کشی کولر در هر موقعیتی متفاوت است و بستگی به فضای مورد نظر دارد. مسیر کانال کشی کولر همیشه به صورت صاف و مستقیم نیست. بنابراین در هر جایی که لازم باشد در مسیر کانال کشی از زانویی استفاده می شود. جنس و ابعاد زانویی متناسب با متریال اصلی در نظر گرفته خواهد شد. از نظر جنس بدنه، کانال کولر در 7 گروه زیر تقسیم بندی می شوند.

نصب کانال کولر فلکسی ( کانال فلکسیبل)

در مکانهایی که امکان نصب کانال چهارگوشه نیست اقدام به کانال سازی فلکسی می کنند. این نوع لوله ها در انواع عایق حرارتی، عایق پشم شیشه، برزنتی، آلومینیومی تولید و عرضه می شوند.

ساخت کانال گالوانیزه

از قدیمی ترین انواع کانال ها، کانال گالوانیزه هستند. با توجه به جنس این نوع کانالها و رسانا بودن این کانالها در صورت استفاده چه به صورت روکار و چه به صورت توکار باید به خوبی عایق کاری شوند.

کانال کولر پیش عایق

این کانال ها از عایق فوم پلی اورتال به ضخامت یک تا سه سانتی متری و ورقه آلومینیومی تشکیل شده است و به شکل چهارگوش هستند. بدین ترتیب این کانالها علاوه بر عایق بودن از استحکام بالایی نیز برخوردارند.

کانال کولر پارچه ای با برزنتی

کانال کولر پارچه ای برزنت یا پارچه ای از انواع جدید کانال ها هستند که با تکنولوژی روز دنیا تولید و عرضه شده اند. از مزایای بیشمار کانال کشی برزنتی می توان به ضد حریق بودن و وزن بسیار سبک آنها اشاره نمود.

ساخت کانال کولر پلاستیکی

کانال کشی پلاستیکی از خیلی جهات با کانال کولر پارچه ای شباهت دارند. فقط تنها تفاوت آنها در جنس آنها است. قیمت کانال کولر پلاستیکی نسبت به سایر کانالها پایین تر است. همچنین این نوع کانالها ضد باکتری و قارچ هستند و از بروز بیماریهای تنفسی جلوگیری می کنند.

کانال کولر جوشی

برای تخلیه هوای گرم موتورخانه ها یا در هودهای صنعتی و در کانال سازی دودکش از کانال جوشی استفاده می شود. جنس این کانال ها، ورقه های آهنی است. هزینه کانال سازی جوشی بسیار بالاست و چون وزن بالایی دارند هزینه های جانبی بالایی نیز دارند. همچنین پروسه کانال سازی جوشی و کانال سازی دودکش به عایق کاری حرفه ای نیاز دارد. زیرا عدم عایق کاری صحیح عمر مفید این کانال کشی تهویه هوا را کاهش می دهد.

کانال کولر پیش ساخته

ساخت کانال پلیمری و نصب کانال کولر پیش ساخته یا کانال کولر آماده جایگزین بسیار مناسبی برای کانال های گالوانیزه محسوب می شوند. از مزایای کانال کشی پیش ساخته پلیمری و نصب کانال کولر آماده سرعت نصب بالا، عایق بودن، قابلیت ضدعفونی ، قابل شستشو بودن و سبک بودن آنها است.

اجرای کانال کولر جدید

کانال کشی ساختمان در زمان ساخت بنا انجام می شود. کانال ها به صورت توکار در ساختمان نصب می شوند و در ظاهر تنها دریچه کولر آبی دیده می شود. هر کدام از این دریچه های کوچک توسط انشعابات به کانال کولر ساختمان متصل هستند. نقش کانال کولر در کیفیت باد کولر، سرعت و فشار باد بسیار موثر است. لذا لازم است ساخت کانال کولر به صورت صحیح اجرا شود. حال تصور کنید اگر این کانال در معماری ساختمان پیش بینی نشده باشد، چاره چیست؟ اگر به تازگی به خانه ای را خریداری کرده اید که فاقد کانال تهویه هوا است، ما کمکتان می کنیم که به کانال سازی و نصب دریچه کولر آبی بپردازید. ابتدا با ابزار کانال سازی کولر آبی، لوازم کانال سازی تهویه هوا و روش های کانال کشی کولر آشنا شوید.

کانال کشی کولر در منزل

اگر مایل به کانال کشی کولر آبی در منزل هستید. باید نکات مربوط به کانال سازی و دریچه ساختمان را رعایت کنیم. کانال سازی کولر ساختمان از پر اهمیت ترین قسمت های تاسیساتی یک ساختمان محسوب می شود. جالب است بدانید حتی اگر بهترین مدل کولر و هواساز هم بخرید اما کانال کشی تاسیسات درست و حرفه ای انجام نداده باشید، بازدهی خوبی نخواهید داشت. مهم نیست کولر آبی چه برندی باشد یا چقدر برای خرید آن هزینه کرده اید. تا زمانی که یک سیستم کارآمد برای انتقال هوا از کولر به داخل ساختمان وجود نداشته باشد، نمی توانید از کولر استفاده کنید. اگر در معماری ساختمان کانال کولر طراحی نشده باشد باید سقف را خراب کرده و سیستم کانال کولر را نصب کنید. در این صورت هزینه کانال کشی تهویه هوا و هزینه نصب دریچه کولر با در نظر گرفتن هزینه تعمیرات و گچ کاری و رنگ و نقاشی، بیشتر هم می شود. روش نصب کانال کولر روی دکوراسیون داخلی ساختمان و کیفیت هوای ورودی به اتاق ها و خنکی هوا هم تاثیرگذار است .

راهنمای کانال کشی کولر و نصب دریچه کولر

اهمیت نصب اصولی کانال کولر و نصب دریچه هوا بر کسی پوشیده نیست. با یکبار هزینه ساخت کانال کولر می توان به مدت طولانی، راحتی خود و دیگر ساکنان ساختمان را تامین نمود. زمانی که به راه اندازی کولر آبی می پردازید باید اصول کانال سازی کولر را با دقت انجام دهید. برای انجام این کار باید با یک سازنده کانال تهویه هوا با تجربه مشورت کنید تا به درستی کار را شروع کنید.

مراحل کانال سازی هوا

· طراحی کانال کولر بر اساس معماری ساختمان

برای تعیین موقعیت صحیح نصب انواع دریچه، باید به معماری ساختمان توجه شود. بنابراین کانال ساز کولر ابتدا نقشه معماری را بررسی می کند و سپس بهترین نقاط را برای طراحی کانال هوا و نصب دریچه کولر انتخاب می کند. هر جایی که لازم است تا دریچه کولر نصب شود می بایست انشعاب کانال کولر هم وجود داشته باشد. تعیین محل نصب دریچه کولر نیاز به بررسی و دقت زیادی دارد. در صورت عدم هماهنگی و نامتناسب بودن دریچه و نصب کانال، دریچه مذکور نمی تواند باد کافی را به فضای داخل وارد کند. در مواردی مشاهده شده که برخی از دریچه ها در جای نامناسبی از سقف کاذب قرار گرفته اند و مانع ورود باد شده و یا جلوی سرعت جریان باد را مسدود می کنند و موجب افت فشار هوا می شوند.

· عایق کاری کانال کولر

برای اینکه باد خنک به داخل ساختمان منتقل شود لازم است تا عایق کاری کانال کولر به درستی انجام شود. در صورت عدم عایق کاری در اتصال کانال ها به یکدیگر، زانویی ها، محل نصب دریچه ها و ... میزان خنکی باد کولر، کم خواهد شد. در این موارد اغلب تصور می شود که مشکل از موتور کولر است. در حالی که ایراد اصلی در نحوه عایق کاری کانال کولر است.

· کانال کشی کولر آبی بر اساس میزان جریان باد

کانال کولر آبی باید متناسب با سرعت باد تنظیم شود. سرعت و فشار باد کولر در برندهای مختلف کولر آبی یکسان نیست. حتی در یک برند نیز اندازه های کولر در میزان وزیدن باد تاثیر می گذارد. بهتر است از قبل مشخص شود کانال برای چه اندازه ای از کولر، طراحی شده است. هر چه فشار و سرعت باد بیشتر باشد، عایق کاری کانال، حساس تر می شود.

تعمیر کانال کولر آبی چقدر هزینه دارد؟

اگر روش کانال سازی کولر استاندارد نباشد تنها با تخریب بنا یا سقف می توانید مشکل را برطرف کنید در نتیجه قیمت تعمیر کانال کولر بسیار بالاست! بنابراین بهتر است از متریال مرغوب برای کانال سازی استفاده شود. ورق گالوانیزه بسیار نازک و نامرغوب به مرور سوراخ شده و هوای گرم وارد کانال می شود و باید به جایگزین کانال کولر و تعمیر کانال کولر پرداخت. در این صورت همچنین مصرف انرژی نیز بیشتر می شود و بازده خوبی نخواهد داشت.

قیمت کانال سازی و قیمت دریچه کولر به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه کانال سازی و قیمت ساخت دریچه کولر بر اساس نوع معماری ساختمان اعلام می شود. در واقع برای نصب کانال کولر جدید باید پارامترهای زیادی را بررسی نمود. به طور مثال میزان تعمیرات کانال کولر فعلی و یا تغییرات بر روی کانال کولر همه عوامل موثری بر قیمت کانال هوا و قیمت دریچه کولر هستند که باید بعد از بازدید اعلام شوند. به طور کلی قیمت کانال کشی کولر بر اساس متراژ کانال اعلام می شود. گاهی متراژ مستقیم و تعداد زانویی هایی که باید زده شود همه عواملی هستند که در قیمت کانال سازی کولر آبی و غیره تاثیرگزارند. قیمت کانال سازی کولر اگر شامل کندن سقف نباشد و صرفا ساخت و قیمت کانال هوا مد نظر باشد، بدین ترتیب مبلغ ثابتی را در متراژ فضا ضرب می کنند و قیمت کانال کولر به دست می آید . البته نوع کانال جنس کانال و میزان سختی کار هم بر قیمت کانال کولر و اجرت کانال ساز کولر موثرند. همچنین دستمزد نصاب کانال هم از مهمترین نکات در برآورد هزینه کانال کشی کولر و قیمت نصب دریچه می باشد.

کانال ساز کولر حرفه ای

با توجه به تمام تفاسیری که بیان شد کانال سازی کولر، چیلر یا سایر وسایل سرمایشی و گرمایشی و پرداخت قیمت ساخت کانال کولر جزو مواردی است که شما یکبار برای همیشه انجام می دهید. با توجه به قیمت کانال سازی، این اقدامات باید به دست افراد متخصص و حرفه ای انجام شود تا نیاز به دوباره کاری و پرداخت هزینه های بیشتر نشود. تیم هوم سرویز با همکاری متخصصین و شرکت های کانال سازی ساختمان، آماده ارائه خدمات کانال سازی با قیمت ساخت کانال ساختمان منصفانه هستند.

کیفیت نهایی کانال سازی، به مهارت و میزان تجربه کانال ساز و البته کیفیت متریال استفاده شده در کانال کشی بستگی دارد. شرکت هوم سرویز با همکاری نیروهای مجرب و آموزش دیده در زمینه طراحی و ساخت کانال های هوایی آماده ارائه پروژه های خرده کاری و پروژه های عظیم می باشند. استفاده از ابزار کانال سازی کولر با استاندارد های جهانی موجب شده تا ما نسبت به سایر افراد شاغل در این زمینه برتری داشته باشیم. قیمت نصب کانال کولر یکبار پرداخته می شود ولی تا زمانی که ساختمان پا برجاست این کانال ها هم قابل استفاده هستند. بنابراین برای اینکه کانال هایی اصولی و استاندارد در ساحتمان نصب شوند باید از کانال کش ساختمان حرفه ای کمک گرفت. یک فرد با تجربه که قبلا در این زمینه کار کرده باشد، می داند چگونه بهترین کانال و بهترین محل نصب دریچه کولر را طراحی و اجرا کند.

خدمات کانال کشی کولر و نصب دریچه هوا را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

کانال سازی کولر، عایق کاری، نصب دریچه کولر و دمپر از مواردی هستند که در پروسه کانال کشی تاسیسات انجام می شود. انواع کانالهای توکار به همراه عایق پشم شیشه یا پشم سنگ و مفتول گالوانیزه شده انجام می شود. در صورتی که ساختمان فاقد کانال در معماری است می توان از ساخت کانال های روکار و خارج از ساختمان با عایق بندی مناسب استفاده نمود. این کانال ها قابلیت رنگ آمیزی نیز دارند. یا ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز متخصصین در این زمینه با شما تماس گرفته و قیمت نصب کانال کولر به ازای هر متر مربع و با احتساب تعداد دریچه ها از قبل اعلام می نمایند. پس از ثبت سفارش هماهنگی لازم برای بازدید، مشاوره رایگان و انجام اندازه گیری ها در محل انجام می شود.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس کانال سازی و همچنین ارایه خدمات کانال سازی کولر ، هواساز و چیلر نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات ساختمانی ارائه می دهد که شامل درخواست کارگر ساده ساختمانی و کارگر ساده بنایی, دریل کاری دیوار , شارژ کپسول پودر و گاز آتش نشانی, آکوستیک کردن اتاق خواب, نصب مه پاش و رطوبت ساز خانگی, برش لیزری پلکسی, پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب یا راپل, اجرای سقف شیروانی ویلا، آلاچیق و پارکینگ می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های خانگی و ساختمانی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس کانال سازی

کانال سازی کولر ، هواساز و چیلر

کانال‌کشی صنعتی، مسکونی و تجاری

کانال سازی کولر آبی و کانال کشی کولر آبی

کانال کشی تهویه هوا

ساخت دریچه کولر و تهویه مطبوع

طراحی و ساخت کانال شوتینگ زباله، ساخت کانال دودکش و هواکش

تعمیر کانال کولر و عایق کاری کانال کولر

ساخت انواع کانال گالوانیزه، آلومینیومی،فلکسیبل و کانال پیش ساخته و...

نظرات کاربران

profile picture
مریم راد

خوب بودند و به درستی کار انجام شد

شرایط کانال کشی ساختمان و ساخت کانال کولر آبی

همیار می بایست ابتدا محل مورد نظر را و بررسی نماید و سپس شروع به انجام کار نماید.

تهیه اقلام درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

استفاده از ورق بی‌کیفت و یا نازک‌تر از حدود ۰.۴ علاوه بر اینکه ماندگاری لازم را ندارد می‌تواند باعث ایجاد سر و صدا هم بشود. مشتریان عزیز لطفا در انتخاب ورق دقت بفرمایید.

کانالهای توکار، با عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ با روکش کاغذ، عایق شده بر روی آنها مفتول گالوانیزه پیچیده میشود.کانالهای روکار داخل و یا خارج از ساختمان با عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ با روکش کاغذ، عایق شده بر روی آنها مفتول گالوانیزه پیچیده میشود و مانند کانالهای موتورخانه تکمیل و رنگ آمیزی میشوند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

cooler-service
تعمیر کولر آبی
قیمت از 180,000 الی 650,000 تومان
mosquito-netting-service
توری پنجره
قیمت از 800,000 الی 3,100,000 تومان
cooler-duct-cleaning
نظافت داکت و کانال کولر
قیمت از 1,000,000 الی 1,000,000 تومان
upvc-door-window
نصب درب و پنجره دوجداره
قیمت از 500,000 الی 3,150,000 تومان