banner
قیمت خدمات
/
خانگی و ساختمانی
/
کانال کشی و نصب دریچه

کانال کشی، کانال سازی و نصب دریچه کولر

از 1121 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت انواع کانال کشی کولر و نصب دریچه کولر

قیمت کانال کشی هر متر مربع(تا 10مترمربع)

100,000 الی 150,000 تومان

قیمت کانال کشی هر متر مربع(بالای 10 متر مربع)

65,000 الی 110,000 تومان

قیمت عایق کاری(متر مربع)

20,000 الی 55,000 تومان

قیمت نصب دریچه و دمپر (هر عدد)

170,000 الی 800,000 تومان

قیمت ساخت فلنچ با نبشی نمره 3 (هر کیلو)

6,500 الی 13,000 تومان

قیمت اجرای ساپورت کانال(هر عدد)

220,000 الی 800,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط کانال سازی صنعتی و ساخت کانال در ساختمان

همیار می بایست ابتدا محل مورد نظر را و بررسی نماید و سپس شروع به انجام کار نماید.

تهیه اقلام درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

استفاده از ورق بی‌کیفت و یا نازک‌تر از حدود ۰.۴ علاوه بر اینکه ماندگاری لازم را ندارد می‌تواند باعث ایجاد سر و صدا هم بشود. مشتریان عزیز لطفا در انتخاب ورق دقت بفرمایید.

کانالهای توکار، با عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ با روکش کاغذ، عایق شده بر روی آنها مفتول گالوانیزه پیچیده میشود.کانالهای روکار داخل و یا خارج از ساختمان با عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ با روکش کاغذ، عایق شده بر روی آنها مفتول گالوانیزه پیچیده میشود و مانند کانالهای موتورخانه تکمیل و رنگ آمیزی میشوند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

ساخت کانال کولر و انواع کانال سازی کولر، چیلر، هواساز و ...

برای استفاده ازتجهیزاتی مانند اسپیلت، کولر آبی یا گازی، داکت اسپیلت ها، چیلر ومینی چیلرها، هواساز و غیره ساخت کانال کولر و کانالسازی کولر لازمه فراهم شدن تهویه مطبوع می باشد. زیرا جهتبرودت و حرارت هوا به محیط باید کانالسازی و نصبدریچه کاملا اصولی انجام شود. کانال سازی در ساختمان و دریچهسازی نیاز به مهارت کانال ساز و همچنین دانش مهندسی وی دارد تابازدهی وسیله مورد نظر را کاهش ندهد. در ادامه به معرفی انواع ساخت کانالهوا و کانال کشی ساختمان و عوامل موثر بر قیمتساخت کانال کولر و قیمت کانال سازی کولر خواهیم پرداخت.

مزایای کانال سازی کولر در ساختمان

صنعت کانال سازیموجباتی را فراهم می کند که حس رضایتمندی از امکانات ساختمان، بیشتر شود. این صنعتبا افزایش سطح رفاه ساکنین در ارتباط است. در ساختمان هایی که فاقد کولر بوده و یاکانال کشی کولر مناسبی ندارد، به سختی می توان تابستان های گرم و خشک راتحمل کرد. برخی از مزایای کانال سازی عبارتند از:

انتقال حجم بالایی ازهوا :کانال های کولر دارایفضای زیادی هستند و قادرند در سریع ترین زمان، حجم بالای هوای خنک را از منبع بهنقطه ای دیگر انتقال دهند.

جلوگیری از اتلافانرژی:دستگاه های کولر آبیبا نیروی آب و برق کار می کنند. با پمپاژ آب روی پوشال ها، هوای خنک به داخلساختمان وارد می شود. این پروسه به ظاهر ساده، بدون کانال های مناسب بازدهی خوبینخواهد داشت. صنعت کانال سازی کولر تهران از صنایع کاربردی در جهت جلوگیری ازاتلاف انرژی است زیرا امکان بهره گیری کامل از دستگاه های خنک کننده را فراهم کردهاست.

انواع کانال بر اساس شکل ظاهری

اشکال مختلفی در ساختکانال کولر مورد استفاده است. هر یک از این اشکال برای راه اندازی انواعی ازسیستم های انتقال هوا مناسب هستند. با توجه به شرایط محیط و فضای مورد نظر لازماست تا مدل های کانال کولر با بهترین کارایی نصب و اجرا شود. کانال های استفادهشده در کانال سازی از لحاظ شکل به دو گروه تقسیم می شوند:

کانال چهارگوش

کانال گرد

انواع روش های ساخت کانال کولر

ساخت کانال کولر محفظه ای برای عبور هوا بهداخل ساختمان است. معمولا کانال ها به صورت گرد یا چهارگوش به کار بردهمی شوند. برای ساخت کانال کولر از مواد اولیه متفاوتی استفاده میشود. رایج ترین متریال برای نصب کانال کولر آبی، ورقگالوانیزه و یا آلومینیومی است. اندازه و ابعاد کانال کولر در هر موقعیتیمتفاوت است و بستگی به فضای مورد نظر دارد. مسیر کانال کولر همیشه به صورت صاف ومستقیم نیست. بنابراین در هر جایی که لازم باشد در مسیر کانال از زانویی استفادهمی شود. جنس و ابعاد زانویی متناسب با متریال اصلی در نظر گرفته خواهد شد. ازنظر جنس بدنه، کانال کولر در 7 گروه زیر تقسیم بندی می شوند.

نصب کانال کولرفلکسی ( کانال فلکسیبل)

در مکانهایی کهامکان نصب کانال چهارگوشه نیست اقدام به نصب کانال فلکسی می کنند.این نوع لوله ها در انواع عایق حرارتی، عایق پشم شیشه، برزنتی، آلومینیومیتولید و عرضه می شوند.

ساخت کانال کولرگالوانیزه

از قدیمی ترین انواعکانال ها، کانال گالوانیزه هستند. با توجه به جنس این نوع کانالها و رسانا بودناین کانالها در صورت استفاده چه به صورت روکار و چه به صورت توکار باید به خوبیعایق کاری شوند.

کانال کولر پیشعایق

این کانال ها از عایقفوم پلی اورتال به ضخامت یک تا سه سانتی متری و ورقه آلومینیومی تشکیل شده است وبه شکل چهارگوش هستند. بدین ترتیب این کانالها علاوهبر عایق بودن از استحکام بالایی نیز برخوردارند

کانال کولرپارچه ای با برزنتی

کانال کولر پارچه ایبرزنت یا پارچه ای از انواع جدید کانال ها هستند که با تکنولوژی روز دنیا تولید وعرضه شده اند. از مزایای بیشمار ساخت کانال برزنتی می توان به ضد حریق بودنو وزن بسیار سبک آنها اشاره نمود.

ساخت کانال کولرپلاستیکی

کانال کولر پلاستیکی از خیلی جهات با کانال کولر پارچه ایشباهت دارند. فقط تنها تفاوت آنها در جنس آنها است. قیمت کانالکولر پلاستیکی نسبت به سایر کانالها پایین تر است. همچنین این نوعکانالها ضد باکتری و قارچ هستند و از بروز بیماریهای تنفسی جلوگیری می کنند.

کانال کولر جوشی

برای تخلیه هوای گرمموتورخانه ها یا در هودهای صنعتی و در کانال سازی دودکش از کانالجوشی استفاده می شود. جنس این کانال ها، ورقه های آهنی است. هزینه نصبکانال کولر جوشی بسیار بالاست و چون وزن بالایی دارند هزینه هایجانبی بالایی نیز دارند. همچنین پروسه کانال سازی جوشی و کانالسازی دودکش به عایق کاری حرفه ای نیاز دارد. زیرا عدم عایق کاری صحیح عمرمفید این کانال کشی تهویه هوا را کاهش می دهد.

نصب کانال کولرپیش ساخته پلیمری

ساختکانال پلیمری و نصب کانال کولر پیش ساخته یا کانالکولر آماده جایگزین بسیار مناسبی برای کانال های گالوانیزه محسوب می شوند. ازمزایای کانال کشی پیش ساخته پلیمری و نصب کانال کولرآماده سرعت نصب بالا، عایق بودن، قابلیت ضدعفونی ، قابل شستشو بودن و سبکبودن آنها است.

اجرای کانال کولر جدید

کانال کشی ساختمان در زمان ساخت بنا انجام می شود.کانال ها به صورت توکار در ساختمان نصب می شوند و در ظاهر تنها دریچه کولرآبی دیده می شود. هر کدام از این دریچه های کوچک توسط انشعابات به کانالکولر ساختمان متصل هستند. نقش کانال کولر در کیفیت باد کولر، سرعتو فشار باد بسیار موثر است. لذا لازم است ساخت کانال کولر بهصورت صحیح اجرا شود. حال تصور کنید اگر این کانال در معماری ساختمان پیش بینی نشدهباشد، چاره چیست؟ اگر به تازگی به خانه ای را خریداری کرده اید که فاقد کانالتهویه هوا است، ما کمکتان می کنیم که به اجرای کانال کولر و نصب دریچه کولرآبی بپردازید. ابتدا با ابزار کانال سازی کولرآبی، لوازم کانال سازی تهویه هوا و روش های کانال کشیکولر آشنا شوید.

ساخت کانال کولر در منزل

اگر مایلبه ساخت کانال کولر آبی در منزل هستید. باید نکات مربوط به نصب کانال و دریچهساختمان را رعایت کنیم. ساخت کانال کولر ساختمان از پر اهمیت ترینقسمت های تاسیساتی یک ساختمان محسوب می شود. جالب است بدانید حتی اگر بهترین مدلکولر و هواساز هم بخرید اما کانال کشی تاسیسات درست و حرفه ایانجام نداده باشید، بازدهی خوبی نخواهید داشت. مهم نیست کولر آبی چه برندی باشد یاچقدر برای خرید آن هزینه کرده اید. تا زمانی که یک سیستم کارآمد برای انتقال هوااز کولر به داخل ساختمان وجود نداشته باشد، نمی توانید از کولر استفاده کنید. اگردر معماری ساختمان کانال کولر طراحی نشده باشد باید سقف را خراب کرده و سیستمکانال کولر را نصب کنید. در این صورت هزینه کانال کشی تهویه هوا و هزینهنصب دریچه کولر با در نظر گرفتن هزینه تعمیرات و گچ کاری و رنگ و نقاشی،بیشتر هم می شود. روش نصب کانال کولر روی دکوراسیون داخلی ساختمان و کیفیتهوای ورودی به اتاق ها و خنکی هوا هم تاثیرگذار است .

راهنمای کانال کشی کولر و نصب دریچه کولر

اهمیت نصب اصولیکانال کولر و نصب دریچه هوا بر کسی پوشیده نیست. با یکبار هزینهساخت کانال کولر می توان به مدت طولانی، راحتی خود و دیگر ساکنان ساختمانرا تامین نمود. زمانی که به راه اندازی کولر آبی می پردازید باید اصول ساختکانال هوا را با دقت انجام دهید. برای انجام این کار باید با یک سازندهکانال تهویه هوا با تجربه مشورت کنید تا به درستی کار را شروع کنید.

مراحل ساخت کانال هوا

طراحی کانالکولر بر اساس معماری ساختمان

برای تعیین موقعیتصحیح نصب انواع دریچه، باید به معماری ساختمان توجه شود. بنابراین کانالساز کولر ابتدا نقشه معماری را بررسی می کند و سپس بهترین نقاط را برای طراحیکانال هوا و نصب دریچه کولر انتخاب می کند. هر جایی که لازم است تادریچه کولر نصب شود می بایست انشعاب کانال کولر هم وجود داشته باشد. تعیینمحل نصب دریچه کولر نیاز به بررسی و دقت زیادی دارد. در صورت عدمهماهنگی و نامتناسب بودن دریچه و نصب کانال، دریچه مذکور نمی تواند باد کافی را بهفضای داخل وارد کند. در مواردی مشاهده شده که برخی از دریچه ها در جای نامناسبیاز سقف کاذب قرار گرفته اند و مانع ورود باد شده و یا جلوی سرعت جریانباد را مسدود می کنند و موجب افت فشار هوا می شوند.

عایق کاری کانالکشی کولر

برای اینکه باد خنکبه داخل ساختمان منتقل شود لازم است تا عایق کاری کانال کولر بهدرستی انجام شود. در صورت عدم عایق کاری در اتصال کانال ها به یکدیگر، زانویی ها،محل نصب دریچه ها و ... میزان خنکی باد کولر، کم خواهد شد. در این موارد اغلب تصورمی شود که مشکل از موتور کولر است. در حالی که ایراد اصلی در نحوه عایق کاریکانال کولر است.

  اجرای کانالکولر بر اساس میزان جریان باد

کانال کولر آبی باید متناسب با سرعت باد تنظیم شود.سرعت و فشار باد کولر در برندهای مختلف کولر آبی یکسان نیست. حتی در یک برند نیزاندازه های کولر در میزان وزیدن باد تاثیر می گذارد. بهتر است از قبل مشخص شودکانال برای چه اندازه ای از کولر، طراحی شده است. هر چه فشار و سرعت باد بیشترباشد، عایق کاری کانال، حساس تر می شود.

تعمیر کانال کولر

اگر روش اجرایکانال کولر استاندارد نباشد تنها با تخریب بنا یا سقف می توانید مشکل رابرطرف کنید. بنابراین بهتر است از متریال مرغوب برای ورق کانال ها استفاده شود.ورق گالوانیزه  بسیار نازک و نامرغوب به مرور سوراخ شده و هوای گرم واردکانال می شود و باید به جایگزین کانال کولر و تعمیر کانال کولر پرداخت.در این صورت همچنین مصرف انرژی نیز بیشتر می شود و بازده خوبی نخواهد داشت.

قیمت ساخت کانال کولر و قیمت دریچه کولر به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه کانال سازی و قیمت ساخت دریچه کولر براساس نوع معماری ساختمان اعلام می شود. در واقع برای نصب کانال کولرجدید باید پارامترهای زیادی را بررسی نمود. به طور مثال میزان تعمیرات کانالکولر فعلی و یا تغییرات بر روی کانال کولر همه عوامل موثری بر قیمت کانالهوا و قیمت دریچه کولر هستند که باید بعد از بازدید اعلام شوند. بهطور کلی قیمت کانال کشی کولر بر اساس متراژ کانال اعلام میشود.  گاهی متراژ مستقیم و تعداد زانویی هایی که باید زده شود همهعواملی هستند که در قیمت کانال سازی کولر آبی وغیره تاثیرگزارند. هزینه کانال سازی کولر اگر شامل کندن سقفنباشد و صرفا ساخت و قیمت کانال هوا مد نظر باشد، بدین ترتیب مبلغ ثابتی را درمتراژ فضا ضرب می کنند و قیمت ساخت کانال کولر به دست می آید . البتهنوع کانال جنس کانال و میزان سختی کار هم بر قیمت کانالکولر و اجرت کانال ساز کولر موثرند. همچنین دستمزدنصاب کانال هم از مهمترین نکات در برآورد هزینه کانال کشی کولر و قیمتنصب دریچه می باشد.

کانال ساز کولر حرفه ای

با توجه به تمامتفاسیری که بیان شد ساخت کانال کولر، چیلر یا سایر وسایل سرمایشی و گرمایشیو پرداخت قیمت ساخت کانال کولر جزو مواردی است که شمایکبار برای همیشه انجام می دهید. با توجه به هزینه های بالا کانال سازی،این اقدامات باید به دست افراد متخصص و حرفه ای انجام شود تا نیاز به دوباره کاریو پرداخت هزینه های بیشتر نشود. تیم هوم سرویز با همکاری متخصصین و شرکتهای کانال سازی ساختمان، آماده ارائه خدمات کانال سازی با قیمت ساختکانال ساختمان منصفانه هستند.

کیفیت نهایی کانال سازی،به مهارت و میزان تجربه کانال ساز و البته کیفیت متریال استفاده شده در ساخت کانالبستگی دارد. شرکت هوم سرویز با همکاری نیروهای مجرب و آموزش دیده درزمینه طراحی و ساخت کانال های هوایی آماده ارائه پروژه های خرده کاری وپروژه های عظیم می باشند. استفاده از ابزار کانال سازی کولر با استاندارد هایجهانی موجب شده تا ما نسبت به سایر افراد شاغل در این زمینه برتری داشته باشیم. قیمت نصب کانال کولر یکبار پرداخته می شود ولی تا زمانی که ساختمان پابرجاست این کانال ها هم قابل استفاده هستند. بنابراین برای اینکه کانال هایی اصولیو استاندارد در ساحتمان نصب شوند باید از کانال کش ساختمان حرفه ای کمک گرفت. یکفرد با تجربه که قبلا در این زمینه کار کرده باشد، می داند چگونه بهترین کانال وبهترین محل نصب دریچه کولر را طراحی و اجرا کند.

خدمات کانال کشی کولر و نصب دریچه هوا را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

نصب کانال کولر، عایقکاری، نصب دریچه کولر و دمپر از مواردی هستند که در پروسه کانالکشی تاسیسات انجام می شود. انواع کانالهای توکار به همراه عایق پشم شیشه یاپشم سنگ و مفتول گالوانیزه شده انجام می شود. در صورتی که ساختمان فاقد کانال درمعماری است می توان از ساخت کانال های روکار و خارج از ساختمان با عایق بندی مناسباستفاده نمود. این کانال ها قابلیت رنگ آمیزی نیز دارند. یا ثبت درخواست رایگان درسامانه هوم سرویز متخصصین در این زمینه با شما تماس گرفته و قیمت نصب کانالکولر به ازای هر متر مربع و با احتساب تعداد دریچه ها از قبل اعلام مینمایند. پس از ثبت سفارش هماهنگی لازم برای بازدید، مشاوره رایگان و انجام اندازهگیری ها در محل انجام می شود.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

ساخت انواع کانال گالوانیزه، آلومینیومی،فلکسیبل و کانال پیش ساخته
کانال‌کشی صنعتی، مسکونی و تجاری
کانال سازی کولر آبی و کانال کشی کولر آبی
کانال کشی تهویه هوا
ساخت دریچه کولر و تهویه مطبوع
طراحی و ساخت شوتینگ زباله، ساخت کانال دودکش و هواکش
تعمیر کانال کولر و تهویه مطبوع
عایق‌کاری کانال تاسیسات و...

همیاران سرویس کانال کشی، کانال سازی و نصب دریچه کولر

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

سرویس و تعمیر کولر آبی
سرویس و تعمیر کولر آبی
قیمت از 200,000 الی 435,000 تومان
توری پنجره
توری پنجره
قیمت از 1,000,000 الی 2,350,000 تومان
نظافت داکت و کانال کولر
نظافت داکت و کانال کولر
در حال بروزرسانی قیمت
نصب درب و پنجره دوجداره
نصب درب و پنجره دوجداره
قیمت از 5,350,000 الی 5,750,000 تومان