تعمیر چیلر
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
نصب و تعمیر چیلر و هواساز

تعمیر چیلر

از 1045 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر چیلر در زمستان 1401 چقدر است؟

قیمت اسیدشویی

420,000 الی 670,000 تومان

قیمت شستسشوی سیکل

630,000 الی 1,200,000 تومان

قیمت تعمیر سرسیلندر

450,000 الی 950,000 تومان

قیمت تعویض شیر برقی

230,000 الی 420,000 تومان

قیمت تعویض اکسپنشن ولو

410,000 الی 940,000 تومان

قیمت تنظیم اکسپنشن ولو

230,000 الی 350,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور(از 3 تا 5 اسب قدرت)

750,000 الی 1,400,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور(از 7.5 تا 25 اسب قدرت)

750,000 الی 1,450,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور(از 30 تا 100 اسب قدرت)

1,500,000 الی 6,000,000 تومان

قیمت تعویض روغن

130,000 الی 340,000 تومان

قیمت شارژ گاز

750,000 الی 1,550,000 تومان

قیمت تعویض یا نصب لرزه گیر

550,000 الی 1,200,000 تومان

قیمت تعویض یا نصب کندانسور هوایی

110,000 الی 2,300,000 تومان

قیمت تعویض کندانسور آبی

730,000 الی 1,750,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی پکیج چیلر

650,000 الی 1,440,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی پکیج کولر

820,000 الی 1,600,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور اسکورال و پیستونی

400,000 الی 1,300,000 تومان

قیمت تعویض کور درایر

150,000 الی 400,000 تومان

متوسط قیمت400,000 تومانکمینه قیمت400,000 تومانبیشینه قیمت400,000 تومان

آنچه درباره تعمیر چیلر خواهید خواند

 • سرویس و تعمیر چیلر جذبی و تراکمی
 • تعمیرات چیلر صنعتی
 • انواع چیلر
 • نصب چیلر جذبی بهتر است یا نصب چیلر تراکمی؟
 • سرویس چیلر را چه زمانی باید انجام داد؟
 • انواع خدمات سرویس چیلر و هواساز
 • تعمیر چیلر تراکمی
 • تعمیر چیلر جذبی
 • تعمیر چیلر گازی
 • تعمیر چیلر سردخانه
 • تعمیر هواساز یا تعویض هوا ساز کدام به صرفه تر است؟
 • هزینه تعمیر چیلر را چگونه کاهش دهیم؟
 • قیمت تعمیر چیلر به چه مواردی بستگی دارد؟
 • بهترین تعمیرکار چیلر
 • تعمیر چیلر را به سرویسکار چیلر هوم سرویز بسپارید

سرویس و تعمیر چیلر جذبی و تراکمی

هدف از نصبچیلر، تامین هوای خنک در فضا و یا سرد کردن یک دستگاه صنعتی می باشد. راه اندازیچیلر نیازمند رعایت موارد خاصی می باشد. زیرا چیلرها جزو سیستم‌های سرمایشیپرهزینه هستند. برای استفاده بهینه از این تجهیزات سرویس چیلر و تعمیرچیلر باید با مهارت انجام شود. برای انجام تعمیر چیلر جذبی یاتعمیر چیلر تراکمی باید از تعمیرکار چیلر ماهر کمک بگیرید. تعمیرچیلر تراکمی و سرویس چیلر و نگهداری درست آن، موجب کیفیتبیشتر سرمایش در کل ساختمان می شود. در ادامه به معرفی انواع چیلر و هواساز و عواملموثر بر قیمت سرویس چیلر و قیمت تعمیر چیلر می پردازیم.

تعمیرات چیلر صنعتی

نصب و تعمیر چیلر هم به صورت خانگی وهم در فرایندهای صنعتی کاربرد دارد. آب سرد تامین شده، وظیفه خنک سازی دستگاهها وموتورها را بر عهده دارد. به علت هزینه بالای برق مصرفی در کولرگازی و داکت اسپیلت در ساختمانهای بزرگ، خیلی از افراد نصب و تعمیرچیلر و مینی چیلر ها را جهت تهویه مطبوع ترجیح می دهند. عدمنصب صحیح آن منجر به بروز خرابی و در نتیجه بر جا گذاشتن خسارات مالی نسبتا سنگینمی‌گردد. در این مقاله نکات پیرامون سرویس و تعمیرات چیلر خانگی، تعمیر چیلر گازی،تعمیر مینی چیلر، تعمیر چیلر سردخانه، تعمیر چیلر صنعتی، سرویس هواساز چیلر، اسیدشوییچیلر، تعمیر چیلر سقفی می پردازیم.

انواع چیلر

انواع چیلر با کاربری‌هایمتفاوت و برای فضاهای مختلف به کار برده می شوند. بر اساس نوع کارایی و طراحی هایمختلف معمولا 5 نوع چیلر در بازار موجودند.

· چیلر خانگی

چیلرهای خانگی درابعاد کوچک و همچنین توان کمتری ساخته می شوند. در این نوع چیلرها تمام اجزا درداخل بدنه هستند. چیلر خانگی از داکت اسپیلت ها کارایی بیشتری دارند و برای مکانهای با متراژ بالا مناسب هستند. محل نصب چیلر در ساختمان باید به نحوی باشد که درصورت نیاز به تعمیر چیلر خانگی دسترسی آسانی داشته باشند.

· مینی چیلر

مینی چیلر از انواعچیلرهای تراکمی هستند که برای فضاهای کوچک گزینه مناسبی هستند. تعمیر مینی چیلرهاتفاوت چندانی با سایر موارد ندارند.

· چیلر صنعتی

ظرفیت سرمایشی چیلرصنعتی بالاست. این دستگاهها با ظرفیت سرمایش زیاد برای استفاده ممتد در طول روزطراحی و تولید می‌شوند. چیلرهای صنعتی علاوه بر خنک کردن هوا، برای خنک کردن ماشین‌آلاتو دستگاه‌های صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم‌ها را در دو حالتچیلر جذبی و چیلر تراکمی ساخته می شوند.

· چیلر تراکمی

در چیلر تراکمی از دونوع سیال هوا یا آب استفاده می شود. در هنگام تعیین محل قرار دادن چیلر در ساختمانباید در فضاهایی که جریان هوا برقرار باشد دقت نمود. برعکس برای نصب چیلرتراکمی آب خنک در فضاهای سربسته مانند موتورخانه‌ها و بخش‌های تاسیساتیساختمان استفاده می شود.

· تعمیر چیلر جذبی

در چیلرهای جذبی برایفرایند خنک سازی از یک ماده جذب کننده استفاده می‌شود. نصب چیلر جذبی در محیط‌هایصنعتی استفاده می شود. اگر قصد نصب چیلر در ساختمان‌های غیر صنعتی رادارید، مناسب‌ترین قسمت برای این کار موتورخانه است. چون این سیستم برای فعالیتنیاز به جذب انرژی گرمای موتورخانه دارد.

نصب چیلر جذبی بهتر است یا نصب چیلر تراکمی؟

در مقایسه چیلر جذبیبا نصب و تعمیر چیلر تراکمی باید به مصرف بسیار پایین انرژی چیلر جذبی اشارهکرد. زیرا چیلر جذبی یا با سوخت های فسیلی کار می کند یا از حرارت تولید شدهدستگاههای دیگر سوخت گیری می کنند. به همین علت بسیار به صرفه تر هستند. با تعمیرچیلر و هواساز جذبی در مراکز درمانی و غیره که بسیار به برق اضطراری نیاز دارند.دیگر نیاز به خرید تجهیزات اضافی برای راه اندازی چیلر جذبی ندارند و با حداقلانرژی به کار می افتند. با توجه به اینکه قیمت خرید چیلر جذبی در مقایسهبا قیمت چیلر تراکمی بسیار بالاست. اما قیمت تعمیر چیلر تراکمیبا توجه به هزینه برق مصرفی، در دراز مدت قیمت تمام شده بالاتری خواهند داشت. درصورتی که فقط قیمت راه اندازی چیلر و هواساز جذبی بالاست و هزینه های ثانویهندارد. همچنین چیلر جذبی صدای کمتری نسبت به چیلر تراکمی دارد. زیرا در ساخت چیلرجذبی کمپرسور استفاده نشده است. همچنین راه اندازی چیلر جذبی آلودگیکمتری به محیط زیست وارد می کند.

سرویس چیلر را چه زمانی باید انجام داد؟

سرویس چیلر تراکمی و جذبی موجب افزایش بازده چیلر شده و ازایجاد مشکلات بزرگتر جلوگیری می کند. اما تنها در صورتی که سرویس چیلر توسطیک متخصص ماهر و سرویس کار باتجربه انجام شود. تمام بخش ها و قطعات چیلر ازجمله کندانسور، اپراتور، شیرهای انبساطی و کمپرسور توسط سرویسکار چیلربررسی می شود. در سرویس چیلر جذبی باید به این نکته توجه داشت، که سرمایشبر اساس یک سری واکنش های شیمیایی و فیزیکی بسیار حساس تولید می شود. ماده محلولمورد نیاز این فعل و انفعالات شیمیایی لیتیوم بروماید است. مقدار و اندازه لیتیومبروماید بسیار در کیفیت کار چیلر تاثیرگزار است.از طرفی چون لیتیوم بروماید مادهای بسیار خورنده است، باید همواره در سرویس چیلر کیفیت و اندازه این ماده چک شود.عدم تعمیر چیلر جذبی در هنگام بروز ایراد و عدم سرویس چیلر درزمانهای تعیین شده موجب می شود که این ماده به خود دستگاه آسیب برساند و عمردستگاه را کاهش دهد.

انواع خدمات سرویس چیلر و هواساز

 • سرویس چیلرخانگی
 • سرویس چیلرآبی
 • سرویس مینیچیلر
 • سرویس چیلرجذبی
 • سرویس چیلرتراکمی
 • سرویسچیلر هواخنک

نگهداری و سرویس چیلرجذبی و تراکمی باید در فواصل زمانی معین و مشخص انجام شود. این تجهیزات بدون شکیکی از مهمترین دستگاههای تولید سرمایش در موتورخانه تاسیسات هرساختمانی محسوب می شوند. از این رو تعمیرات و سرویس چیلر جذبی باید با دقت فراوانو توسط تعمیرکار چیلر جذبی ماهر و با تجربه انجام شود.

تعمیر چیلر تراکمی

باید در سرویس وتعمیر چیلر تراکمی تمامی قسمت ها و اجزای چیلر تراکمی بررسی شود. درمواردی مانند این که کمپرسور برفک زده است، یا استارت نخوردن کمپرسور و عدم سرمایشساختمان و اتصالی برق در موتورخانه تاسیسات عواملی هستند که نشان دهندهی این می باشد که باید اقدام به تعمیر چیلر تراکمی کنید. تعمیرات چیلررا باید به کارشناسان خبره سپرد. چرا که چیلر ها از تجهیزات پیچیده و گران قیمتساختمان محسوب می شوند و در صورتی که به دست افراد متخصص سپرده نشود خساراتمیلیونی به دستگاه وارد خواهد شد.

تعمیر چیلر جذبی

در صورتی که نیاز بهخدمات تعمیر چیلر جذبی دارید ، احتمالا دارای موتورخانه مجهز و تناژ بالاهستید. همانطور که می دانید تعمیر چیلر جذبی جزو تجهیزاتی محسوب نمی شود کههر تعمیرکار فنی بی تجربه ای بتواند ادعای تعمیر آن را داشته باشد. تعمیراتچیلر جذبی نیازمند سابقه طولانی مدت و تجربه زیاد است. اولین نکته در هنگامتعمیر چیلر جذبی، رعایت این نکته است که آب ورودی به چیلر نباید خیلی داغ باشد.

بعضی از تعمیرکارانچیلر جذبی در هنگام نصب و تعمیر چیلر و هواساز، بر اثر عدم تجربه، شیر آب گرم دیگشوفاژ را مستقیم به چیلر وصل می کنند. این آب گرم بسیار برای چیلر مضر و مخرب است.تفکر اشتباه دیگر بعضی از تعمیرکار چیلر تراکمی و جذبی این است که، هرچه آب در برجخنک کننده بیشتر سرد شود، بازدهی بهتری چیلر خواهد داشت. در صورتی که این کار موجبهدررفتن روغن و ایجاد ایراد در کندانستور و اواپراتور دستگاه می شود.

تعمیر چیلر گازی

چیلر گازی یکی ازانواع چیلرها است که این روزها تقاضا برای آن بسیار افزایش یافته است. اصول کارچیلر گازی مانند چیلر تراکمی است. با این تفاوت که کمپرسور توسط موتوراحتراقی گاز سوز کار می کند. این امر موجب شده است که نیاز به پست برق برای راهاندازی چیلر گازی نباشد. تعمیر چیلر گازی نیز مانند سایر چیلرها کار تخصصیمیباشد که باید درست و اصولی انجام شود. و چون چیلر گازی به تازگی وارد بازار شدهاست لذا افراد کمی هستند که تخصص کافی در زمینه تعمیر چیلر گازی را داشته باشند.

تعمیر چیلر سردخانه

تعمیرچیلر سردخانه از موارد بسیار ضروری برای صاحبان کسب ‌و ‌کار است. همانطور کهمی دانید هر ساعت به تعویق افتادن تعمیر چیلر سردخانه، احتمال فساد محصولاتی کهنسبت به تغییر دما بسیار حساس هستند را بیشتر می کند. تعمیر چیلرسردخانه باید با دقت انجام شود تا احتمال خاموشی را به حداقل برساند. چون دراین صورت طی هر بار خاموشی و کم شدن سرما ضررهای جبران ناپذیری به صاحبان مشاغلوارد خواهد شد.

تعمیر هواساز یا تعویض هوا ساز کدام به صرفه تر است؟

به توصیه بسیاری ازتعمیرکار هواساز آپارتمانی، تعمیر دستگاه هواساز فرسوده زیاد بهصرفه نیست. در واقع زمانی یک هواساز از کار میافتد که عمر مفید آن به اتمام رسیدهباشد. تعمیر هواساز شامل قطعات متفاوتی مانند میل لنگ، فنر، سوپاپ، بلبرینگ و غیرههستند. در صورتی که در پروسه تعمیر هواساز نیاز به تعویض این قطعات باشد مطمعنناتعویض هواساز نسبت به تعمیر این قطعات به صرفه تر است.

هزینه تعمیر چیلر را چگونه کاهش دهیم؟

یکی از مهمترین نکاتیکه هزینه تعمیر چیلر جذبی را تا مقدار بالایی کاهش می دهد، این است کهحداقل سالی یکبار تشتک آب برج کاملا تمیز شود. و همواره از سالم بودن بادزن ها وسایر قسمت ها در هنگام نصب و تعمیر چیلر و هواساز، اطمینان حاصل بشود. درصورتی که در هنگام سرویس چیلر، برج خنک کن به درستی توسط تعمیرکارچیلر تراکمی بازدید و ایرادات رفع نگردد بازدهی چیلر پایین می آید. و امکانرسوب گیری لوله های کندانسور بالا می رود وهزینه تعمیرات چیلردر صورت خرابی بالاترمی رود.

قیمت تعمیر چیلر به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر چیلر بهنوع چیلر، محل نصب چیلر و همچنین تعداد و مساحت فضا بستگی دارد. همچنین برای تعیینقیمت تعمیرات چیلر نیز نوع خرابی و برند چیلر هم بر هزینه تعمیر چیلر تاثیرگذارهستند. به طور کل قیمت تعمیر چیلر بر اساس نوع ایراد و همچنین قطعه معیوب تعیین میشود.

بهترین تعمیرکار چیلر

با توجه به دلایلگفته شده، نصب و تعمیر چیلر و هواساز جذبی و تراکمی چیزی نیست که بشود به هر کسسپرد. تنها افرادی که آموزش تعمیر چیلر را به صورت کامل گذرانده باشند از پساینکار بر می آیند. اگر ایرادی در هنگام نصب و تعمیر چیلر در قدم اول ایجاد شود،این ایراد تا آخر همراه ما خواهد بود مگر اینکه یک نفر دیگر کل تاسیسات و لوله کشیرو تغییر بدهد. که در این صورت هزینه تعمیر چیلر از خرید چیلر بالاتر تماممی شود. پس بهترین تعمیرکار چیلر را انتخاب کنید و به خاطر کاهش در هزینهتعمیر چیلر افراد ناوارد و بی تجربه را به کمک نگیرید. چون حتما پشیمان می شوید.هوم سرویز اینجاست تا تمام کارهایتان را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

تعمیر چیلر را به سرویسکار چیلر هوم سرویز بسپارید

شرکت هوم سرویز باجمع آوری بهترین سرویسکار چیلر جذبی و تراکمی آماده خدمت رسانی به کابران خود است.اگر می خواهید نصب و تعمیر چیلر درست و اصولی انجام بگیرد همیار هوم سرویز رو خبرکنید. همیاران هوم سرویز آماده سرویس دهی و تعمیرات چیلر و هواساز برندهایسامسونگ، هایزنیک، ایرواشر، ال جی، گودمن، ساباران، سای پویا، ساراوال و سایربرندهای موجود در بازار می باشند.

پس چنانچه به تعمیرکارچیلر تراکمی ماهر نیاز داشتید. درخواستتان را در هوم سرویز به صورت رایگان ثبتکنید. تا مشاورین ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و توضیحاتتون لازم رادر اختیارتان قرار بدهند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر چیلر و همچنین ارایه خدمات تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, شارژ گاز کولر اسپلیت, نصب فن کویل سقفی و دیواری, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر چیلر

تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی

نصب چیلر خانگی، نصب مینی چیلر، نصب چیلر صنعتی، و نصب چیلر تراکمی و جذبی

سرویس و چیلر تراکمی، جذبی و مینی چیلر

تعمیر هواساز خانگی و آپارتمانی

تعمیر کمپرسور چیلر ، پمپ سلوشن، ترموستات، پرشر و سایر تجهیزات چیلر و هواساز

سرویس چیلر و شستشوی مدار و اسیدشویی چیلر و هواساز

نظرات کاربران

profile picture
بهزاد راد

کیفیت کار واقعا عالی و تا جایی که بتونن تلاش کردند که سرویس با هزینه کمتری واسمون تموم شه

profile picture
حمید بقایی

تکنسین بسیار ماهر و مورد اطمینانی بودن با خوشرویی کارمونو انجام دادند متشکرم ازشون👌🙏

profile picture
محمد پورمحمدی

برای یک روز دو نیرو گرفتم که هردو واقعا عالی بودند بسیار خوش اخلاق و دقیق ممنونم

profile picture
محمد پورمحمدی

برای یک روز دو نیرو گرفتم که هردو واقعا عالی بودند بسیار خوش اخلاق و دقیق ممنونم

شرایط سرویس چیلر و تعمیرات چیلر جذبی و تراکمی

سرویس چیلر و سیستم های سرمایشی با توجه به سیستم و تجهیزات سرمایشی شما به منظور رفع ایرادات، تعمیر، بازبینی قطعات و افزایش کارایی چیلرها می تواند شامل این موارد گردد:عیب یابی برقی و مکانیکی تجهیزات، نشت یابی و رطوبت زدایی تجهیزات، شارژ گاز چیلر ها، تعویض فیلتر و روغن کمپرسور، رسوب زدایی و اسید شویی کندانسور، پاکسازی و تمیز کردن فیلترها

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب و تعمیر ژنراتور و برق اضطراری
نصب و تعمیر ژنراتور و برق اضطراری
در حال بروزرسانی قیمت
نصب محافظ برق ساختمان
نصب محافظ برق ساختمان
قیمت از 100,000 الی 250,000 تومان
برق کشی ساختمان
برق کشی ساختمان
قیمت از 200,000 الی 1,050,000 تومان
دستگاه تصفیه آب
دستگاه تصفیه آب
قیمت از 350,000 الی 1,250,000 تومان