نصب و تعمیر چیلر و هواساز
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
نصب و تعمیر چیلر و هواساز

نصب و تعمیر چیلر و هواساز

از 1045 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب و تعمیر چیلر و هواساز در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت اسیدشویی

420,000 الی 670,000 تومان

قیمت شستسشوی سیکل

630,000 الی 1,200,000 تومان

قیمت تعمیر سرسیلندر

450,000 الی 950,000 تومان

قیمت تعویض شیر برقی

230,000 الی 420,000 تومان

قیمت تعویض اکسپنشن ولو

410,000 الی 940,000 تومان

قیمت تنظیم اکسپنشن ولو

230,000 الی 350,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور(از 3 تا 5 اسب قدرت)

750,000 الی 1,400,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور(از 7.5 تا 25 اسب قدرت)

750,000 الی 1,450,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور(از 30 تا 100 اسب قدرت)

1,500,000 الی 6,000,000 تومان

قیمت تعویض روغن

130,000 الی 340,000 تومان

قیمت شارژ گاز

750,000 الی 1,550,000 تومان

قیمت تعویض یا نصب لرزه گیر

550,000 الی 1,200,000 تومان

قیمت تعویض یا نصب کندانسور هوایی

110,000 الی 2,300,000 تومان

قیمت تعویض کندانسور آبی

730,000 الی 1,750,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی پکیج چیلر

650,000 الی 1,440,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی پکیج کولر

820,000 الی 1,600,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور اسکورال و پیستونی

400,000 الی 1,300,000 تومان

قیمت تعویض کور درایر

150,000 الی 400,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

کاربرد و مزایای نصب چیلر و هواساز

هدف از نصب انواع چیلر، تامین هوای خنک در فضا و یا سرد کردن یک دستگاه صنعتی می باشد. راه اندازی چیلر نیازمند رعایت موارد خاصی می باشد. زیرا چیلرها جزو سیستم‌های سرمایشی پرهزینه هستند. برای استفاده بهینه از این تجهیزات سرویس و تعمیر چیلر باید با مهارت انجام شود. برای انجام تعمیر چیلر (چیلر جذبی یا چیلر تراکمی) باید از تعمیرکار چیلر ماهر کمک بگیرید. در ادامه به معرفی انواع چیلر و هواساز و عوامل موثر بر قیمت سرویس چیلر و قیمت تعمیر چیلر می پردازیم. تعمیر چیلر تراکمی و سرویس چیلر و نگهداری درست آن، موجب کیفیت بیشتر سرمایش در کل ساختمان می شود. نصب و تعمیر چیلر و هواساز هم به صورت خانگی و هم در فرایند های صنعتی کاربرد دارد. آب سرد تامین شده، وظیفه خنک سازی دستگاهها و موتورها را بر عهده دارد. به علت هزینه بالای برق مصرفی در کولر گازی و داکت اسپیلت در ساختمانهای بزرگ، خیلی از افراد نصب و تعمیر چیلر و مینی چیلر ها را جهت تهویه مطبوع ترجیح می دهند. عدم نصب صحیح آن منجر به بروز خرابی و در نتیجه بر جا گذاشتن خسارات مالی نسبتا سنگین می‌گردد. در این مقاله نکات پیرامون سرویس و تعمیرات چیلر خانگی، تعمیر چیلر گازی، تعمیر مینی چیلر، تعمیر چیلر سردخانه، تعمیر چیلر صنعتی، سرویس هواساز چیلر، اسیدشویی چیلر، تعمیر چیلر سقفی و عوامل تاثیرگذار بر تعیین هزینه نصب چیلر نیز بیان می‌کنیم.

انواع چیلر

انواع چیلر با کاربری‌های متفاوت و برای فضاهای مختلف به کار برده می شوند. بر اساس نوع کارایی و طراحی های مختلف معمولا 5 نوع چیلر در بازار موجودند.

نصب چیلر خانگی

چیلرهای خانگی در ابعاد کوچک و همچنین توان کمتری ساخته می شوند. در این نوع چیلرها تمام اجزا در داخل بدنه هستند. نصب چیلر خانگی از داکت اسپیلت ها کارایی بیشتری دارند و برای مکان های با متراژ بالا مناسب هستند. محل نصب چیلر در ساختمان باید به نحوی باشد که در صورت نیاز به تعمیر و سرویس چیلر خانگی دسترسی آسانی داشته باشند.

نصب مینی چیلر

مینی چیلر از انواع چیلرهای تراکمی هستند که برای فضاهای کوچک گزینه مناسبی هستند. برای انتخاب محل نصب مینی چیلر باید به جریان هوا توجه کرد.

نصب چیلر صنعتی

ظرفیت سرمایشی چیلر صنعتی بالاست. این دستگاهها با ظرفیت سرمایش زیاد برای استفاده ممتد در طول روز طراحی و تولید می‌شوند. چیلرهای صنعتی علاوه بر خنک کردن هوا، برای خنک کردن ماشین‌آلات و دستگاه‌های صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم‌ها را در دو حالت چیلر جذبی و چیلر تراکمی ساخته می شوند.

نصب چیلر تراکمی

در نصب و راه اندازی چیلر تراکمی از دو نوع سیال هوا یا آب استفاده می شود. در هنگام تعیین محل نصب چیلر در ساختمان باید در فضاهایی که جریان هوا برقرار باشد دقت نمود. برعکس برای نصب چیلر تراکمی آب خنک در فضاهای سربسته مانند موتورخانه‌ها و بخش‌های تاسیساتی ساختمان استفاده می شود.

نصب چیلر جذبی

در چیلرهای جذبی برای فرایند خنک سازی از یک ماده جذب کننده استفاده می‌شود. نصب چیلر جذبی در محیط‌های صنعتی استفاده می شود. اگر قصد نصب چیلر در ساختمان‌های غیر صنعتی را دارید، مناسب‌ترین قسمت برای این کار موتورخانه است. چون این سیستم برای فعالیت نیاز به جذب انرژی گرمای موتورخانه دارد.

نصب چیلر جذبی بهتر است یا نصب چیلر تراکمی؟

در مقایسه چیلر جذبی با نصب و تعمیر چیلر و هواساز تراکمی باید به مصرف بسیار پایین انرژی چیلر جذبی اشاره کرد. زیرا چیلر جذبی یا با سوخت های فسیلی کار می کند یا از حرارت تولید شده دستگاههای دیگر سوخت گیری می کنند. به همین علت بسیار به صرفه تر هستند. با نصب و تعمیر چیلر و هواساز جذبی در مراکز درمانی و غیره که بسیار به برق اضطراری نیاز دارند. دیگر نیاز به خرید تجهیزات اضافی برای راه اندازی چیلر جذبی ندارند و با حداقل انرژی به کار می افتند. با توجه به اینکه قیمت خرید چیلر جذبی در مقایسه با قیمت چیلر تراکمی بسیار بالاست. اما نصب و تعمیر چیلر و هواساز تراکمی با توجه به هزینه برق مصرفی، در دراز مدت قیمت تمام شده بالاتری خواهند داشت. در صورتی که فقط قیمت راه اندازی چیلر و هواساز جذبی بالاست و هزینه های ثانویه ندارد. همچنین چیلر جذبی صدای کمتری نسبت به نصب چیلر تراکمی دارد. زیرا در ساخت چیلر جذبی کمپرسور استفاده نشده است. همچنین راه اندازی چیلر جذبی آلودگی کمتری به محیط زیست وارد می کند.

قیمت راه اندازی چیلر به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت راه اندازی چیلر در قدم اول به نوع چیلر خانگی یا چیلر صنعتی بستگی دارد. مراحل نصب و راه اندازی چیلر شامل آماده سازی، زیر سازی و ساخت فونداسیون و لوله کشی می باشد. که با توجه به تراکمی یا جذبی بودن چیلر این مراحل متفاوت از یکدیگر هستند. همچنین قیمت راه اندازی چیلر جذبی نسبت به مدل تراکمی بیشتر تمام می شود.

سرویس چیلر را چه زمانی باید انجام داد؟

سرویس چیلر تراکمی و جذبی موجب افزایش بازده چیلر شده و از ایجاد مشکلات بزرگتر جلوگیری می کند. اما تنها در صورتی که سرویس و عیب یابی چیلر توسط یک متخصص ماهر و سرویس کار باتجربه انجام شود. تمام بخش ها و قطعات چیلر از جمله کندانسور، اپراتور، شیرهای انبساطی و کمپرسور توسط سرویس کار چیلر بررسی می شود. در سرویس چیلر جذبی باید به این نکته توجه داشت، که سرمایش بر اساس یک سری واکنش های شیمیایی و فیزیکی بسیار حساس تولید می شود. ماده محلول مورد نیاز این فعل و انفعالات شیمیایی لیتیوم بروماید است. مقدار و اندازه لیتیوم بروماید بسیار در کیفیت کار چیلر تاثیرگزار است.از طرفی چون لیتیوم بروماید ماده ای بسیار خورنده است، باید همواره در سرویس چیلر کیفیت و اندازه این ماده چک شود. عدم تعمیر چیلر جذبی در هنگام بروز ایراد و عدم سرویس چیلر در زمانهای تعیین شده موجب می شود که این ماده به خود دستگاه آسیب برساند و عمر دستگاه را کاهش دهد.

انواع خدمات سرویس چیلر و هواساز

  • سرویس چیلر خانگی
  • سرویس چیلر آبی
  • سرویس مینی چیلر
  • سرویس چیلر جذبی
  • سرویس چیلر تراکمی
  • سرویس چیلر هواخنک

نگهداری و سرویس چیلر جذبی و تراکمی باید در فواصل زمانی معین و مشخص انجام شود. این تجهیزات بدون شک یکی از مهمترین دستگاههای تولید سرمایش در موتورخانه تاسیسات هر ساختمانی محسوب می شوند. از این رو تعمیرات و سرویس چیلر جذبی باید با دقت فراوان و توسط تعمیرکار چیلر جذبی ماهر و با تجربه انجام شود.

تعمیر چیلر تراکمی

باید در سرویس و تعمیر چیلر تراکمی تمامی قسمت ها و اجزای چیلر تراکمی بررسی شود. در مواردی مانند این که کمپرسور برفک زده است، یا استارت نخوردن کمپرسور و عدم سرمایش ساختمان و اتصالی برق در موتورخانه تاسیسات عواملی هستند که نشان دهنده ی این می باشد که باید اقدام به تعمیر چیلر تراکمی کنید. تعمیرات چیلر را باید به کارشناسان خبره سپرد. چرا که چیلر ها از تجهیزات پیچیده و گران قیمت ساختمان محسوب می شوند و در صورتی که به دست افراد متخصص سپرده نشود خسارات میلیونی به دستگاه وارد خواهد شد.

تعمیر چیلر جذبی

در صورتی که نیاز به خدمات تعمیر چیلر جذبی دارید ، احتمالا دارای موتورخانه مجهز و تناژ بالا هستید. همانطور که می دانید تعمیر چیلر جذبی جزو تجهیزاتی محسوب نمی شود که هر تعمیرکار فنی بی تجربه ای بتواند ادعای تعمیر آن را داشته باشد. تعمیرات چیلر جذبی نیازمند سابقه طولانی مدت و تجربه زیاد است. اولین نکته در هنگام تعمیر چیلر جذبی، رعایت این نکته است که آب ورودی به چیلر نباید خیلی داغ باشد.

بعضی از تعمیرکاران چیلر جذبی در هنگام نصب و تعمیر چیلر و هواساز، بر اثر عدم تجربه، شیر آب گرم دیگ شوفاژ را مستقیم به چیلر وصل می کنند. این آب گرم بسیار برای چیلر مضر و مخرب است. تفکر اشتباه دیگر بعضی از تعمیرکار چیلر تراکمی و جذبی این است که، هرچه آب در برج خنک کننده بیشتر سرد شود، بازدهی بهتری چیلر خواهد داشت. در صورتی که این کار موجب هدررفتن روغن و ایجاد ایراد در کندانستور و اواپراتور دستگاه می شود.

تعمیر چیلر گازی

چیلر گازی یکی از انواع چیلرها است که این روزها تقاضا برای آن بسیار افزایش یافته است. اصول کار چیلر گازی مانند چیلر تراکمی است. با این تفاوت که کمپرسور توسط موتور احتراقی گاز سوز کار میکند. این امر موجب شده است که نیاز به پست برق برای راه اندازی چیلر گازی نباشد. تعمیر چیلر گازی نیز مانند سایر چیلرها کار تخصصی میباشد که باید درست و اصولی انجام شود. و چون چیلر گازی به تازگی وارد بازار شده است لذا افراد کمی هستند که تخصص کافی در زمینه تعمیر چیلر گازی را داشته باشند.

تعمیر چیلر سردخانه

تعمیر چیلر سردخانه از موارد بسیار ضروری برای صاحبان کسب ‌و‌کار است. همانطور که می دانید هر ساعت به تعویق افتادن تعمیر چیلر سردخانه، احتمال فساد محصولاتی که نسبت به تغییر دما بسیار حساس هستند را بیشتر می کند. تعمیر چیلر سردخانه باید با دقت انجام شود تا احتمال خاموشی را به حداقل برساند. چون در این صورت طی هر بار خاموشی و کم شدن سرما ضررهای جبران ناپذیری به صاحبان مشاغل وارد خواهد شد.

تعمیر هواساز یا تعویض هوا ساز کدام به صرفه تر است؟

به توصیه بسیاری از تعمیرکار هواساز آپارتمانی ،تعمیر دستگاه هواساز فرسوده زیاد به صرفه نیست. در واقع زمانی یک هواساز از کار میافتد که عمر مفید آن به اتمام رسیده باشد. تعمیر هواساز شامل قطعات متفاوتی مانند میل لنگ، فنر، سوپاپ، بلبرینگ و غیره هستند. در صورتی که در پروسه تعمیر هواساز نیاز به تعویض این قطعات باشد مطمعننا تعویض هواساز نسبت به تعمیر این قطعات به صرفه تر است.

هزینه تعمیرات چیلر را چگونه کاهش دهیم؟

یکی از مهمترین نکاتی که هزینه تعمیر چیلر جذبی را تا مقدار بالایی کاهش می دهد، این است که حداقل سالی یکبار تشتک آب برج کاملا تمیز شود. و همواره از سالم بودن بادزن ها و سایر قسمت ها در هنگام نصب و تعمیر چیلر و هواساز، اطمینان حاصل بشود. در صورتی که در هنگام سرویس چیلر، برج خنک کن به درستی توسط تعمیرکار چیلر تراکمی بازدید و ایرادات رفع نگردد بازدهی چیلر پایین می آید. و امکان رسوب گیری لوله های کندانسور بالا میرود وهزینه تعمیرات چیلردر صورت خرابی بالاتر می رود.

قیمت نصب و تعمیر چیلر به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه نصب چیلر به نوع چیلر، محل نصب چیلر و همچنین تعداد و مساحت فضا بستگی دارد. همچنین برای تعیین قیمت تعمیرات چیلر نیز نوع خرابی، برند چیلر و محل قرارگیری چیلر بر هزینه تعمیر چیلر تاثیرگذار هستند. قیمت کلیه این خدمات به صورت دقیق از توسط کارشناس اعلام می شود.

بهترین تعمیرکار چیلر

با توجه به دلایل گفته شده، نصب و تعمیر چیلر و هواساز جذبی و تراکمی چیزی نیست که بشود به هر کس سپرد. تنها افرادی که آموزش نصب چیلر را به صورت کامل گذرانده باشند از پس اینکار بر می آیند. اگر ایرادی در هنگام نصب و تعمیر چیلر در قدم اول ایجاد شود، این ایراد تا آخر همراه ما خواهد بود مگر اینکه یک نفر دیگر کل تاسیسات و لوله کشی رو تغییر بدهد. که در این صورت هزینه تعمیر چیلر از خرید چیلر بالاتر تمام می شود. پس بهترین تعمیرکار چیلر را انتخاب کنید و به خاطر کاهش در هزینه تعمیر چیلر افراد ناوارد و بی تجربه را به کمک نگیرید. چون حتما پشیمان می شوید. هوم سرویز اینجاست تا تمام کارهایتان را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

تعمیر چیلر را به سرویسکار چیلر هوم سرویز بسپارید

شرکت هوم سرویز با جمع آوری بهترین سرویسکار چیلر جذبی و تراکمی آماده خدمت رسانی به کابران خود است. اگر می خواهید نصب و تعمیر چیلر درست و اصولی انجام بگیرد همیار هوم سرویز رو خبر کنید. همیاران هوم سرویز آماده سرویس دهی و تعمیرات انواع چیلر و هواساز برندهای سامسونگ، هایزنیک، ایرواشر، ال جی، گودمن، ساباران، سای پویا، ساراوال و سایر برندهای موجود در بازار می باشند.

پس چنانچه به تعمیرکار چیلر تراکمی ماهر نیاز داشتید. درخواستتان را در هوم سرویز به صورت رایگان ثبت کنید. تا مشاورین ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و توضیحاتتون لازم را در اختیارتان قرار بدهند.

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب و تعمیر چیلر و هواساز و همچنین ارایه خدمات نصب چیلر و هواساز خانگی، آپارتمانی، ساختمانی، نصب چیلر سردخانه و مراکز اداری و تجاری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر و سرویس کولر گازی در محل, نصب کولر گازی اسپلیت دیواری, شستشو و تمیز کردن و فیلترهای کولر گازی, نشت یابی کولر گازی, بررسی و تشخیص محل مناسب برای نصب فن کویل, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب و تعمیر چیلر و هواساز

نصب چیلر و هواساز خانگی، آپارتمانی، ساختمانی، نصب چیلر سردخانه و مراکز اداری و تجاری

نصب چیلر خانگی، مینی چیلر، نصب چیلر صنعتی، و نصب چیلر تراکمی و جذبی

سرویس تعمیر چیلر تراکمی، جذبی و مینی چیلر

تعمیر هواساز خانگی و آپارتمانی

تعمیر کمپرسور، پمپ سلوشن، ترموستات، پرشر و سایر تجهیزات چیلر و هواساز

شستشوی مدار و اسیدشویی چیلر و هواساز

نظرات کاربران

profile picture
مریم تورانی

خیلی سریع و فرز کار کردند تو 4 ساعت همه جارو برق انداختن دستشون درد نکنه هردفعه با ایشون سرویس میخواهم

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

شرایط سرویس چیلر و هواساز

سرویس چیلر و سیستم های سرمایشی با توجه به سیستم و تجهیزات سرمایشی شما به منظور رفع ایرادات، تعمیر، بازبینی قطعات و افزایش کارایی چیلرها می تواند شامل این موارد گردد: عیب یابی برقی و مکانیکی تجهیزات، نشت یابی و رطوبت زدایی تجهیزات، شارژ گاز چیلر ها، تعویض فیلتر و روغن کمپرسور، رسوب زدایی و اسید شویی کندانسور، پاکسازی و تمیز کردن فیلترها

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب و تعمیر ژنراتور و برق اضطراری
نصب و تعمیر ژنراتور و برق اضطراری
در حال بروزرسانی قیمت
نصب محافظ برق ساختمان
نصب محافظ برق ساختمان
قیمت از 510,000 الی 510,000 تومان
برق کشی ساختمان
برق کشی ساختمان
قیمت از 250,000 الی 920,000 تومان
دستگاه تصفیه آب
دستگاه تصفیه آب
قیمت از 200,000 الی 900,000 تومان

خدمات نصب و تعمیر چیلر و هواساز در این شهرها ارائه می شود: