تعمیر چیلر
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
نصب و تعمیر چیلر و هواساز

تعمیر چیلر

از 1045 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر چیلر در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت اسیدشویی

750,000 الی 1,200,000 تومان

قیمت شستسشوی سیکل

950,000 الی 1,800,000 تومان

قیمت تعمیر سرسیلندر

750,000 الی 1,500,000 تومان

قیمت تعویض شیر برقی

550,000 الی 800,000 تومان

قیمت تعویض اکسپنشن ولو

750,000 الی 1,600,000 تومان

قیمت تنظیم اکسپنشن ولو

550,000 الی 850,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور(از 3 تا 5 اسب قدرت)

1,100,000 الی 2,200,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور(از 7.5 تا 25 اسب قدرت)

1,300,000 الی 2,300,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور(از 30 تا 100 اسب قدرت)

2,100,000 الی 9,000,000 تومان

قیمت تعویض روغن

550,000 الی 800,000 تومان

قیمت شارژ گاز

1,300,000 الی 3,000,000 تومان

قیمت تعویض یا نصب لرزه گیر

950,000 الی 1,900,000 تومان

قیمت تعویض یا نصب کندانسور هوایی

400,000 الی 3,000,000 تومان

قیمت تعویض کندانسور آبی

1,100,000 الی 2,500,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی پکیج چیلر

1,100,000 الی 1,900,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی پکیج کولر

1,200,000 الی 2,100,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور اسکورال و پیستونی

800,000 الی 2,500,000 تومان

قیمت تعویض کور درایر

700,000 الی 1,300,000 تومان

متوسط قیمت700,000 تومانکمینه قیمت700,000 تومانبیشینه قیمت700,000 تومان

آنچه درباره تعمیر چیلر خواهید خواند

 • تعمیر چیلر جذبی و تراکمی با تعمیرکار ماهر و قیمت مناسب
 • نحوه ارائه خدمات تعمیر چیلر در هوم سرویز چگونه است؟
 • در مرکز تخصصی تعمیرات چیلر کدام قطعات بررسی و تعمیر می شوند؟
 • انواع برندهایی که توسط تعمیرکار چیلر هوم سرویز عیب یابی و سرویس می شوند
 • انواع چیلر از نظر کاربری
 • تعمیرات چیلر خانگی و صنعتی
 • سرویس چیلر چیست؟
 • هزینه تعمیر چیلر را چگونه کاهش دهیم؟
 • قیمت تعمیر چیلر به چه مواردی بستگی دارد؟
 • تعمير چيلر جذبي و تراکمي را به کارشناس چیلر هوم سرویز بسپارید

تعمیر چیلر جذبی و تراکمی با تعمیرکار ماهر و قیمت مناسب

تعمیرات چیلر با هدف نگهداری از این تجهیزات ارزشمند و جهت تامین تهویه مطبوع انجام می شود. به طور کل ساختمان چیلرها نسبت به سایر سیستم های تهویه پیچیده تر بوده از این رو کلیه اقدامات مربوط به تعمیر چیلر تخصصی است و باید توسط تعمیرکار چیلر ماهر و بنا بر استانداردهای تعیین شده انجام شود. در ادامه به معرفی انواع چیلر جذبی، تراکمی و مینی چیلر می پردازیم و همچنین به معرفی عوامل موثر بر هزینه تعمیر چیلر خواهیم پرداخت.

نحوه ارائه خدمات تعمیر چیلر در هوم سرویز چگونه است؟

جهت استفاده از خدمات تعمیرات کولر اسپیلت و تعمیرات تخصصی سایر تجهیزات تهویه هوای محیط، تنها کافیست مراحل ساده زیر را طی کنید.

· ثبت درخواست رایگان

در ابتدا تنها کافیست از طریق، سایت، اپلیکیشن و یا تماس مستقیم با شماره های درج شده درخواست خودتان را ثبت کنید. در ثبت درخواست اولیه نوع چیلر صنعتی، خانگی، مینی چیلر و ... و همچنین زمان و مکان مورد نیاز برای بازدید حضوری را تعیین خواهید نمود.

· تماس تعمیرکار چیلر جهت مشاوره رایگان

پس از ثبت درخواست متخصصین سرویس چیلر جهت ارائه اطلاعات لازم در ارتباط با نحوه عیب یابی و همچنین محدوده هزینه تعمیر چیلر تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

· بازدید از چیلرو عیب یابی

در صورت توافقات اولیه کارشناس چیلر جهت بازدید دقیق و اطلاع از وضعیت دستگاه به محل اعزام شده و دستگاه را عیب یابی نموده و میزان خرابی و مشکل دستگاه اعلام می شود.

· تامین قطعات مورد نیاز و شروع به کار

پس از اعلام محدوده هزینه ها و لیست تجهیزات مورد نیاز قراردادی بین کارفرما و تعمیرکار چیلر بسته خواهد شد که در آن تجهیزات مورد نیاز قید شده و پس از تامین قطعات، متخصصین شروع به رفع ایرادات چیلر خواهند نمود.

در مرکز تخصصی تعمیرات چیلر کدام قطعات بررسی و تعمیر می شوند؟

در مرکز تعمیرات تخصصی چیلر تمامی قطعات باید بررسی و عیب یابی شوند. در ادامه به معرفی مهم ترین قطعات چیلر که نقش اساسی در سیستم تبرد دارند می پردازیم.

 • تعمیر کمپرسور چیلر که قلب دستگاه نامیده می شود از اهمیت شایانی برخوردار است. زیرا نحوه عملکرد این قطعه تاثیر مستقیم بر بازدهی دستگاه دارد و با نگهداری صحیح می توان هزینه تعمیر چیلر تا درصد بالایی کنترل و حتی کاهش داد. در زمان شنیده شدن صدای نامتعارف باید حتما گمان زده شود که قطعه یا قطعاتی در کمپرسور چیلر دچار مشکل شده اند که باید توسط تعمیرکار چیلر سریعا بررسی شود .
 • تعمیر اپراتور چیلر نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چراکه این قطعه مسئولیت خنک سازی سیال را بر عهده دارد. کمترین مشکل در این قطعه موجب ایراد در دمای آب خروجی شده و بروز خسارات سنگین خواهد شد.
 • تعمیر کندانسور چیلر هم بسیار با اهمیت بوده و باید عیب یابی به سرعت انجام شود تا موجب آسیب جدی به سیستم نشود.
 • تعمیر شیر انبساط از موارد شایعی است که در اکثر سیستم ها گزارش می شود. این قطعه باید سریعا عیب یابی و تعمیر شود تا موجب اختلالات بیشتر نشود.

انواع برندهایی که توسط تعمیرکار چیلر هوم سرویز عیب یابی و سرویس می شوند

انواع برندها توسط کارشناس چیلر هوم سرویز عیب یابی و تعمیر می شوند که تعدادی از آنها شامل :

 • تعمیر چیلر ال جی
 • تعمیر چیلر گرین
 • تعمیر چیلر گری
 • تعمير چيلر ميديا
 • تعمیر چیلر هیتاچی
 • تعمیر چیلر اشنایدر
 • تعمیر چیلر بی کلد
 • تعمير چيلر ساروال
 • تعمیر چیلر ساری پویا
 • تعمير چيلر ساران
 • تعمير چيلر وستن اير
 • تعمير چيلر ابارا
 • تعمیر چیلر مانلی

انواع چیلر از نظر کاربری

انواع چيلر با کاربری‌های متفاوت و برای فضاهای مختلف به کار برده می شوند که به طور کل در 3 گروه زیر تقسیم بندی می شوند:

· چیلر خانگی

در ابعاد کوچک و همچنین توان کمتری ساخته می شوند. در این نوع دستگاه ها تمام اجزا در داخل بدنه هستند. این تجهیزات سرمایشی از داکت اسپیلت ها کارایی بیشتری دارند و برای مکان های با متراژ بالا مناسب هستند.

· مینی چیلر

از انواع چیلرهای تراکمی هستند که برای فضاهای کوچک گزینه مناسبی هستند. تعمیر مینی چیلرها تفاوت چندانی با سایر موارد ندارند.

· چیلر صنعتی

ظرفیت سرمایشی بالایی دارد. این دستگاهها با ظرفیت سرمایش زیاد برای استفاده ممتد در طول روز طراحی و تولید می‌شوند. چیلرهای صنعتی علاوه بر خنک کردن هوا، برای خنک کردن ماشین‌آلات و دستگاه‌های صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم‌ها را در دو حالت چیلر جذبی و چیلر تراکمی ساخته می شوند.

تعمیرات چیلر خانگی و صنعتی

نصب و تعمیر چیلر هم به صورت خانگی و هم در فرایندهای صنعتی کاربرد دارد. آب سرد تامین شده، وظیفه خنک سازی دستگاهها و موتورها را بر عهده دارد. به علت هزینه بالای برق در هزینه سرویس کولر گازی و اسپیلت در ساختمانهای بزرگ، خیلی از افراد نصب و تعمیر چیلر خانگی و مینی چیلر ها را ترجیح می دهند. عدم نصب صحیح آن منجر به بروز خرابی و در نتیجه بر جا گذاشتن خسارات مالی نسبتا سنگین می‌گردد. به طور کل تعميرات چيلر شامل موارد زیر است.

· تعمیر چیلر تراکمی

باید در زمان تعمیر چیلر تراکمی تمامی قسمت ها و اجزای چیلر تراکمی بررسی شود. در مواردی مانند این که کمپرسور برفک زده است، یا استارت نخوردن کمپرسور و عدم سرمایش ساختمان و اتصالی برق در موتورخانه تاسیسات عواملی هستند که نشان دهنده ی این می باشد که باید اقدام به تعمیر چیلر تراکمی کنید. چیلر ها از تجهیزات پیچیده و گران قیمت ساختمان محسوب می شوند و در صورتی که خدماتی مانند تعمیر برد چیلر، تعمیر کندانسور چیلر و سایر تاسیسات چیلر به دست افراد متخصص سپرده نشود خسارات میلیونی به دستگاه وارد خواهد شد.

· تعمیر چیلر جذبی

در صورتی که نیاز به خدمات تعمیر چیلر جذبی دارید ، احتمالا دارای موتورخانه مجهز و تناژ بالا هستید. همانطور که می دانید تعمیر چیلر جذبی جزو تجهیزاتی محسوب نمی شود که هر تعمیرکار چیلر جذبی بی تجربه ای بتواند ادعای تعمیر آن را داشته باشد. تعمیر چیلر جذبی نیازمند سابقه طولانی مدت و تجربه زیاد تعمیرکار چیلر جذبی است.

بعضی از تعمیرکار چیلر جذبی در هنگام نصب ، بر اثر عدم تجربه، شیر آب گرم دیگ شوفاژ را مستقیم به چیلر وصل می کنند. این آب گرم بسیار برای چیلر مضر و مخرب است. تفکر اشتباه دیگر بعضی از تعمیرکار چیلر تراکمی و جذبی این است که، هرچه آب در برج خنک کننده بیشتر سرد شود، بازدهی بهتری چیلر خواهد داشت. در صورتی که این کار موجب هدررفتن روغن و ایجاد ایراد در کندانسور و اواپراتور دستگاه می شود.

· تعمیر چیلر گازی

چیلر گازی یکی از انواع چیلرها است که این روزها تقاضا برای آن بسیار افزایش یافته است. اصول کار چیلر گازی مانند تراکمی است. با این تفاوت که کمپرسور، توسط موتور احتراقی گاز سوز کار می کند. این امر موجب شده است که نیاز به پست برق برای راه اندازی نباشد. تعمیر چیلر گازی نیز مانند سایر چیلرها کار تخصصی می باشد که باید درست و اصولی انجام شود. به دلیل اینکه این تجهیزات به تازگی وارد بازار شده است لذا افراد کمی هستند که تخصص کافی در این زمینه را داشته باشند.

· تعمير چيلر سردخانه

تعمیر چیلر سردخانه از موارد بسیار ضروری برای صاحبان کسب ‌و ‌کار است. همانطور که می دانید هر ساعت به تعویق افتادن تعمير چيلر سردخانه، احتمال فساد محصولاتی که نسبت به تغییر دما بسیار حساس هستند را بیشتر می کند. تعمیر چیلر سردخانه باید با دقت انجام شود زیرا که در این صورت طی هر بار خاموشی و کم شدن سرما ضررهای جبران ناپذیری به صاحبان مشاغل وارد خواهد شد.

سرویس چیلر چیست؟

به طور معمول هر وسیله ای طی مرور زمان برای عملکرد بهتر باید سرویس شود. چیلرها هم از این قضیه جدا نیستند. به این ترتیب قبل از راه اندازی باید سرویسکار چیلر قطعات را به طور دقیق بررسی نموده و ایرادات احتمالی که ممکن است موجب خرابی های بیشتر شود را رفع کند. از این رو اگر می خواهید همیشه از سرمای مطبوع بهره مند شوید و مجبور به پرداخت هزینه تعمیر چیلر نباشید سرویس آن را از یاد نبرید. مواردی مانند رسوب زدایی، اسیدشویی چیلر موجب بالا رفتن عمر مفید این تجهیزات خواهد شد.

هزینه تعمیر چیلر را چگونه کاهش دهیم؟

یکی از مهمترین نکاتی که هزینه تعمیر چیلر جذبی را تا مقدار بالایی کاهش می دهد، این است که حداقل سالی یکبار تشتک آب برج کاملا تمیز شود و همواره از سالم بودن بادزن ها و سایر قسمت ها در هنگام سرویس چیلر و هواساز، اطمینان حاصل بشود. در صورتی که در هنگام سرويس چيلر، برج خنک کن به درستی توسط تعمیرکار چیلر تراکمی بازدید و ایرادات رفع نگردد بازدهی دستگاه پایین می آید. در این صورت امکان رسوب گیری لوله های کندانسور بالا می رود و هزینه تعمیرات چیلر در صورت خرابی بالاتر می رود.

قیمت تعمیر چیلر به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر چیلر به موارد متعددی وابسته است. از این رو نمی توان قیمت واحدی را به عنوان هزینه تعمیر چیلر اعلام کرد و این عمل کاملا غیر حرفه ای است. بهترین راهکار بررسی حضوری و اعلام قیمت تعمیر چیلر جذبی است. اما به طور کل موارد زیر بیشترین تاثیر را بر هزینه تعمیر چیلر جذبی و تراکمی دارند.

· نوع چیلر بر هزینه تعمیرات چیلر تاثیر دارد

نوع، مدل و در مواردی برند دستگاه بر هزینه تعمیرات چیلر تاثیر دارند. زیرا نوع قطعه معیوب و در دسترس بودن یا نبودن آن به برند دستگاه مرتبط است.

· نوع خرابی دستگاه

نوع ایراد دستگاه مهم ترین موردی است که هزینه تعمیرات چیلر را تغییر می دهد. به طور مثال قیمت تعمیر برد چیلر با قیمت تعمیر کندانسور چیلر برابر نیست.

· تعمیر یا تعویض قطعه

با توجه به شرایط کنونی بازار، تعمیرات نسبت به تعویض قطعات باصرفه تر است. از این رو با تعمیر قطعات می توان در هزینه تعمیر چیلر جذبی و تراکمی صرفه جویی نمود.

تعمير چيلر جذبي و تراکمي را به کارشناس چیلر هوم سرویز بسپارید

با توجه به دلایل گفته شده، نصب و تعمير چيلر جذبي و تراکمی از مواردی نیست که بشود انجام آن را به همه سپرد. اگر ایرادی در هنگام نصب چیلر در قدم اول ایجاد شود، این ایراد تا آخر همراه ما خواهد بود مگر اینکه یک نفر دیگر کل تاسیسات و لوله کشی رو تغییر بدهد. که در این صورت هزینه تعمیر چیلر از خرید دستگاه بالاتر تمام می شود. پس بهترین تعمیرکار چیلر را انتخاب کنید و به خاطر کاهش در هزینه تعمیر چیلر افراد ناوارد و بی تجربه را به کمک نگیرید.

شرکت هوم سرویز با جمع آوری بهترین سرویسکار چیلر جذبی و تراکمی آماده خدمت رسانی به کابران خود است. اگر می خواهید نصب و تعمیر چیلر درست و اصولی انجام بگیرد همیار هوم سرویز رو خبر کنید. همیاران هوم سرویز آماده سرویس دهی و تعمیرات چیلر و هواساز در برندهای متنوع هستند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر چیلر و همچنین ارایه خدمات تعمیر چیلر جذبی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپلیت در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, شارژ گاز کولر اسپلیت, نصب فن کویل سقفی و دیواری, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر, سرویس اسپیلت در محل, سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر چیلر

تعمیر چیلر جذبی

تعمیر چیلر تراکمی

سرویس چیلر تراکمی، سرویس چیلر جذبی و مینی چیلر

تعمیر هواساز خانگی و آپارتمانی

نصب چیلر خانگی، نصب مینی چیلر، نصب چیلر صنعتی، و نصب چیلر تراکمی و جذبی

سرویس چیلر و شستشوی مدار و اسیدشویی چیلر و هواساز

تعمیر کمپرسور چیلر ، تعمیر برد چیلر، پمپ سلوشن، ترموستات، پرشر و سایر تجهیزات چیلر و هواساز

نظرات کاربران

profile picture
حسین نایب

مثل همیشه بسیار عالی بود. آقا علی قلی زاده خوش برخورد و حرفه ای بودند. من راضی هستم از هوم سرویز.

profile picture
پناه نژاد

بسیار حاذق و مسلط و وقت شناس

profile picture
احسان همت یار

از هر نظر عالی و بی نقص، بسیار محترم و با شخصیت بودن و بی نهایت حرفه ای و کاربلد. بسیار با حوصله و حرفه ای تمام مشکلات ر‌و رفع کردن

profile picture
امیر عبادتی

بسیار خوش برخورد و کاربلد بودند و به نحو احسن کارشون رو انجام دادند

شرایط سرویس چیلر و تعمیرات چیلر جذبی و تراکمی

سرویس چیلر و سیستم های سرمایشی با توجه به سیستم و تجهیزات سرمایشی شما به منظور رفع ایرادات، تعمیر، بازبینی قطعات و افزایش کارایی چیلرها می تواند شامل این موارد گردد: عیب یابی برقی و مکانیکی تجهیزات، نشت یابی و رطوبت زدایی تجهیزات، شارژ گاز چیلر ها، تعویض فیلتر و روغن کمپرسور، رسوب زدایی و اسید شویی کندانسور، پاکسازی و تمیز کردن فیلترها

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

installing-repairing-electricity-generator
نصب و تعمیر ژنراتور و برق اضطراری
قیمت از 1,200,000 الی 4,300,000 تومان
surge-protector
نصب محافظ برق ساختمان
قیمت از 3,200,000 الی 3,200,000 تومان
electrical-wiring
برق کشی ساختمان
قیمت از 750,000 الی 2,000,000 تومان
water-purifier
دستگاه تصفیه آب
قیمت از 800,000 الی 1,950,000 تومان