شارژ گاز کولر گازی

شارژ گاز کولر گازی

از 1368 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت شارژ گاز کولر گازی در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت شارژ گاز (با هزینه گاز به ازای هر کیلو)

950,000 الی 1,050,000 تومان

متوسط قیمت600,000 تومانکمینه قیمت600,000 تومانبیشینه قیمت600,000 تومان

آنچه درباره شارژ گاز کولر گازی خواهید خواند

 • شارژ گاز کولر گازی فوری و با قیمت مناسب
 • نحوه استفاده از خدمات شارژ گاز اسپیلت در هوم سرویز چگونه است؟
 • دلایل و نشانه های نیاز به شارژ گاز کولر گازی اسپیلت
 • مراحل شارژ گاز کولر اسپلیت
 • انواع گاز مورد استفاده در شارژ گاز کولر گازی
 • بهترین گاز برای کولر گازی چیست؟
 • شارژ گاز کولر گازی پنجره ای و اسپیلت در چه مواقعی درخواست می شود؟
 • نحوه شارژ گاز کولر گازی R410a چگونه است؟
 • مزایای استفاده از خدمات شارژ گاز کولر گازي هوم سرویز
 • انواع خدمات شارژ کولر گازی برای چه برندهایی انجام می شود؟
 • قیمت شارژ گاز کولر گازی به چه مواردی وابسته است؟
 • خدمات شارژ کولر اسپلیت و پنجره ای را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

شارژ گاز کولر گازی فوری و با قیمت مناسب

انواع کولرهای اسپلیت و پنجره ای برای انجام عمل خنک سازی از گازهای فریونی مبرد استفاده می کنند. یکی از بزرگترین مشکلاتی که ممکن است برای این دستگاه ها ایجاد شود کم شدن یا تخلیه کامل گاز کولر است. در این صورت نیاز به شارژ گاز کولر گازی است. خدمات شارژ گاز اسپلیت و شارژ گاز کولر پنجره ای از مواردی نیست که همیشه نیاز به آن باشد. زیرا فضای نگه دارنده گاز بطور کامل بسته است. اما گاهی به علت نشتی، گاز کولر کم می شود. به این ترتیب زمان شارژ گاز کولر گازی ابتدا باید بررسی شود که علت کم شدن گاز کولر چیست؟ بعد از رفع مشکل باید اقدام به شارژ گاز كولر گازي نمود.

قبل از هر توضیحی باید بگوییم که عملیات شارژ مجدد کولر و اسپلیت نیاز به تخصص و تبحر دارد و باید توسط متخصص در این زمینه انجام شود. در ادامه به معرفی انواع گاز و عوامل موثر بر قیمت شارژ گاز کولر گازی و قیمت شارژ گاز اسپیلت می پردازیم.

نحوه استفاده از خدمات شارژ گاز اسپیلت در هوم سرویز چگونه است؟

اگر به دنبال یک شرکت معتبر برای شارژ گاز کولرگازی هستید، تنها کافیست مراحل ساده زیر را طی کنید.

· ثبت درخواست رایگان جهت شارژ گاز کولر گازي

در ابتدا از طریق سایت، اپلیکیشن هوم سرویز و یا تماس مستقیم با شماره های درج شده می توانید درخواست خودتان را ثبت کنید. در ثبت درخواست اولیه نوع کولر، زمان و مکان مورد نیاز برای دریافت خدمات را مشخص خواهید نمود.

· تماس متخصصین جهت ارائه توضیحات

پس از ثبت درخواست در کمتر از یک ساعت متخصصین جهت اطلاع دقیق از وضعیت دستگاه و همچنین اعلام هزینه شارژ گاز کولر گازی تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

· اعزام بهترین متخصص شارژ گاز کولر به محل

پس از توافقات در ارتباط با نحوه شارژ گاز اسپیلت و همچنین هزینه گاز کولر گازی، متخصصین به محل اعزام شده و کلیه خدمات را در محل ارائه می دهند.

دلایل و نشانه های نیاز به شارژ گاز کولر گازی اسپیلت

در صورتی که هر کدام از نشانه های زیر را مشاهده کرده اید باید به فکر نشت یابی و گاز زدن کولر گازی باشید.

 1. یخ زدن فن و لوله کندانسور
 2. عدم خنک سای محیط
 3. بالا رفتن هزینه برق بدون بالارفتن میزان استفاده از کولر

مراحل شارژ گاز کولر اسپلیت

گاز زدن اسپلیت از چند مرحله تشکیل شده است که همه آنها باید به صورت دقیق و با حساسیت انجام شوند. به طور معمول عملیات شارژ مجدد هر چند سال انجام می گردد و اقدامات تخصصی و باکیفیت حداقل چندین سال شما را از نیاز مجدد به شارژ گاز کولر مصون خواهد داشت.

· نشت یابی کولر گازی

اولین مرحله پیدا کردن عامل نشتی است که این مرحله نیاز به تبحر و تخصص دارد. اگر این اقدامات به درستی انجام نشوند امکان آسیب به سایر اجزا وجود دارد. البته روش های مختلفی برای پیدا کردن محل نشتی وجود دارد. در ابتدا شیرهایی که به گیج متصل هستند باید کاملا محکم باشند. زیرا شل بودن این قطعات نشان دهنده ی نشتی است. لوله های مسی نباید چرب باشند این چربی نشان دهنده ی خروج گاز است. چراکه همراه با گاز، روغن نیز خارج می شود. با مالیدن محلول کف و صابون به قسمت های جوشکاری شده و اتصالات می توان اقدام به نشت یابی اسپیلت نمود. در صورتی که حباب در محل مشکوک ایجاد شود، محل نشتی دارد.

مورد بعدی نشت یابی گاز کولر گازی با استفاده مشعل هالید است. این مشعل با گاز پروپان پر می شود. زمانی که این مشعل در معرض مواد فریونی قرار می گیرد رنگ شعله از رنگ آبی به رنگ سبز در می آید.

اما در مواردی که نیاز به تشخیص تخصصی است از نشت یاب الکترونیکی استفاده می شود که بسیار حساس هستند. با گذر دادن این دستگاه از محل های مشکوک این دستگاه بوق می زند و با به صدا در آمدن آژِیر ممتد، محل دقیق را نشان می دهد.

· رفع عامل نشتی

برای از بین بردن این مشکل ابتدا باید علت مشخص شود. گاهی به علت پوسیدگی یا به علت ایجاد فشار زیاد، گاز کم می شود که باید توسط متخصص این ایرادات رفع شده و سپس اقدام به گاز زدن کولر گازی کنند.

· وکیوم کردن

باید با استفاده از پمپ وکیوم هوا و رطوبت درون سیکل به طور کامل تخلیه شود. در هنگام وکیوم، کیفیت انجام کار بسیار مهم است. زیرا در این صورت عملیات شارژ مجدد گاز اسپیلت نیز بهتر انجام خواهد شد.

انواع گاز مورد استفاده در شارژ گاز کولر گازی

انواع مختلفی از گاز کولرگازی در بازار موجود هستند. ولی استفاده از گاز هندی بهترین گزینه است. این گازها به علت کیفیت بالا نسبت به سایر نمونه ها در زمان کمتری محیط را خنک می کنند و موحب صرفه جویی در مصرف انرژی خواهند شد. از انواع گاز کولر می توان به شارژ گاز کولر اسپیلت R22، گاز کولر گازی R410A، R407A می توان اشاره نمود. در میان این سه مورد شارژ گاز اسپیلت R22 از بقیه معروف تر است. اما این گاز برای محیط زیست مناسب نیست و تنها به علت قیمت ارزان مورد استفاده قرار می گیرد. گاز کولرr410 خنک کنندگی بیشتری دارد و آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کند. قیمت شارژ گاز کولر گازی r410 نسبت به r22 بیشتر است.

بهترین گاز برای کولر گازی چیست؟

اگر از افرادی هستید که در کنار هزینه شارژ کولر گازی، کیفیت نیز برایتان مهم است باید بیان کنیم که کیفیت هر کدام از گازهای مطرح شده به درصد خلوص آنها وابسته است. در واقع تعدادی از افراد متاسفانه با دستکاری در درصد خلوص آنها در فکر منافع خود بوده و موجب خسارات به دستگاه می شوند. در نتیجه تشخیص بهترین گاز تنها با استفاده از دستگاه های تشخیصی دقیق قابل شناسایی است. یا اینکه از شرکت ها و افرادی کمک بگیرید که در این زمینه شناخته شده هستند و خدمات با کیفیت و با ضمانتی ارائه می دهند.

شارژ گاز کولر گازی پنجره ای و اسپیلت در چه مواقعی درخواست می شود؟

به طور کل در سه حالت زیر نیاز به شارژ مجدد کولر گازی است.

 • شارژ گاز اسپیلت که به تازگی نصب شده است. در مواردی که کولر را به تازگی خریداری نموده اید به طور معمول 5 متر لوله مسی در داخل جعبه قرار دارد که به همین مقدار نیز گاز در دستگاه تعبیه شده است. اما در مواردی که فاصله بین کندانسور و اواپراتور بیشتر از 5 متر است، نیاز به لوله بیشتری دارید و در نتیجه باید اقدام به گاز زدن کولر گازی نمایید.
 • گاز زدن کولر گازی که اصلا گاز ندارد. ابتدا باید بررسی شود که هیچ رطوبتی در مدار نباشد و سپس دستگاه، وکیوم شود. پس از این مرحله باید نوع گاز و وزن آن بر اساس اطلاعات مندرج روی کندانسور تنظیم شود.
 • تزریق و شارژ گاز پس از سرویس کولر گازی. پس از سرویس با استفاده از گیج فشارسنج میزان دقیق گاز مشخص می شود. علت و محل نشتی مشخص شده و سپس در صورت نیاز شارژ مجدد انجام می شود.

نحوه شارژ گاز کولر گازی R410a چگونه است؟

قبل از اینکه به نحوه شارژ گاز R410a در کولرگازی اینورتر بپردازیم باید بدانید که شارژ گاز کولرگازی اسپیلت R22 با شارژ گاز کولر گازی R410a متفاوت است. r410 نیاز به دقت بالایی دارد زیرا از ترکیب دوگاز تشکیل شده که به نسبت مساوی باید باهم ترکیب و تزریق شوند. در دستگاه هایی که از این گاز استفاده شده است برای شارژ گاز کولر اسپلیت باید کلا گاز تخلیه شوند زیرا مشخص نیست که درصد کدام گاز در ترکیبات کمتر شده اند. برای شارژ گاز کولر گازی اینورتر بهترین راه، روش وزنی است که با استفاده از ترازو انجام می شود. البته وزن ایده آل بر روی دستگاه برای لوله های مسی تا 5 متر بیان شده است که برای بیشتر از این مقدار له ازای هر متر باید 20 گرم بیشتر گاز زده شود.

مزایای استفاده از خدمات شارژ گاز کولر گازي هوم سرویز

همانطور که پیش تر هم توضیح داده شد کیفیت این خدمات در گرو استفاده از گازهای باکیفیت و کمک گرفتن از تعمیرکار کولر گازی مجرب است تا کلیه عملیات پر کردن گاز و وکیوم کردن نهایی را به درستی به اتمام برسانند. متخصصین هوم سرویز دارای ویژگی هایی منحصر به فردی هستند که به واسطه آن می توانید بهترین خدمات را با بالاترین میزان رضایت دریافت کنید.

ü ارائه خدمات در کمترین زمان

ü استفاده از بهترین گاز

ü نشت یابی دقیق و رفع ایراد

ü گاز زدن کولر گازی و وکیوم دستگاه

ü ارائه فاکتور به مشتریان

انواع خدمات شارژ کولر گازی برای چه برندهایی انجام می شود؟

انواع کولرهای گازی در هوم سرویز برای شارژ مجدد و نشت یابی کولر گازی پذیرفته می شود و شامل برند خاصی نمی باشد و در صورتی که دستگاه شما خارج از دوره گارانتی است می توانید روی خدمات هوم سرویز حساب کنید.

 • شارژ گاز کولر گازی پرتابل
 • شارژ گاز کولر گازی پنجره ای
 • شارژ گاز کولر گازی ال جی
 • شارژ گاز کولر گازی هایسنس
 • شارژ گاز کولر گازی ایوولی
 • شارژ گاز اسپلیت گری
 • شارژ گاز کولر گازي سامسونگ
 • شارژ گاز اسپیلت جنرال و ...

قیمت شارژ گاز کولر گازی به چه مواردی وابسته است؟

قیمت شارژ گاز کولر گازی به موارد متعددی بستگی دارد. به طور معمول تعمیرکار باید دستگاه را از نزدیک بازدید نماید تا قیمت گاز زدن کولر گازی را اعلام کند. اما در ادامه مهمترین المان هایی که بر هزینه شارژ گاز کولرگازی تاثیر دارد می پردازیم .

· مقدار گاز مورد نیاز بر قیمت شارژ گاز کولر گازی تاثیر دارد

اولین عامل تاثیر گذار بر هزینه شارژ گاز کولر گازی مقدار گاز مورد نیاز است. به طور مثال در مواردی تنها با تزریق مقدار کمی گاز مشکل رفع می شود و در مواردی باید کل گاز تخلیه شود و مجددا به شارژ گاز کولر اسپیلت پرداخته شود. که در این صورت قطعا قیمت شارژ گاز کولر گازی بیشتر خواهد شد.

· نشت یابی و نیاز به تعمیرات

مورد بعدی که بر قیمت گاز زدن کولر گازی تاثیر دارد عیب یابی و تعیین کردن علت خالی شدن گاز اسپیلت است. در صورت نشتی باید ابتدا نشت یابی کولر گازی انجام شود که قیمت این کار قطعا تغییر دهنده ی قیمت شارژ گاز کولر گازی خواهد بود. سپس اقدام به شستشوی قسمت داخلی کولر می کنند تا اثرات نشتی را از بین ببرند.

· برند و مدل دستگاه بر هزینه گاز زدن کولر گازی تاثیر دارد

برند و مدل کولر عامل دیگری است که بر هزینه گاز کولر پنجره ای و اسپیلت تاثیر دارد. به طور مثال قیمت شارژ گاز کولر پنجره ای با قیمت شارژ گاز کولر گازی سامسونگ و ال جی یکسان نیست. مورد دیگر ظرفیت کولر است که با بالا رفتن ظرفیت میان گاز نیز بیشتر شده و هزینه ها بیشتر خواهد شد. طور مثال قیمت شارژ گاز کولر 18000 با 24000 برابر نیست.

· نوع گاز مورد استفاده و تاثیر آن بر هزینه گاز کولر پنجره ای

نوع گازی که استفاده می شود نیز بر قیمت شارژ گاز کولر گازی تاثیر دارد. به طور مثال قیمت شارژ گاز کولر گازیr410 با قیمت شارژ گاز کولر گازی R22 قطعا یکسان نخواهد بود.

برای اطلاع دقیق از هزینه گاز زدن انواع کولر گازی پنجره ای و اسپیلت از مشاوره رایگان مراکز تخصص شارژ گاز کولر هوم سرویز بهره مند شوید.

خدمات شارژ کولر اسپلیت و پنجره ای را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورتی نیاز به تعویض گاز کولر و سایر خدمات تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همیاران متخصص هوم سرویز جهت مشاوره و اعلام قیمت گازاسپیلت و پنجره ای با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در احتیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس شارژ گاز کولر گازی و همچنین ارایه خدمات شارژ گاز کولر اسپلیت نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپلیت در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, نصب فن کویل سقفی و دیواری, تعمیر چیلر جذبی , خدمات شستشو و نظافت کانال کولر, سرویس اسپیلت در محل, سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس شارژ گاز کولر گازی

شارژ گاز کولر اسپلیت

شارژ گاز کولر پنجره ای

وکیوم کردن کولر گازی پنجره ای

شارژ مجدد کولر گازی

نشت یابی کولر گازی و تکمیل شارژ

شارژ گاز کولر انواع برندهای سامسونگ، جنرال، اجنرال، گری، هایسنس، ال جی و ....

نظرات کاربران

profile picture
محمد نوری

فردی متعهد و متخصص، منصف و خوش برخورد ، وقت شناس. انشاالله موفق باشند

profile picture
مصی حسنی

آقای اسفینی برای کار ما اومدن.، فکر میکردیم کولر گاز میخواد ولی منصفانه گفتن با یه سرویس مشکل حل میشه و شد. در صورتی که میتونستن پول گاز زدن از ما بگیرن ولی این کارو نکردن. ممنون از شما🙏

شرایط تعویض گاز کولر و شارژ گاز کولر گازی پنجره ای و اسپلیت

سرویس شارژ گاز کولر گازی شامل شارژ گاز کولر و همچنین رفع نشتی گاز و یا تعمیرات اساسی کولر می باشد.

مدت زمان انجام کار بسته به نوع و حجم کار مشتری حدود یک تا دو ساعت طول خواهد کشید.

قیمت شارژ گاز کولر بسته به نوع گاز مصرفی و حجم گاز مورد نیاز بستگی دارد.

جهت ارایه سرویس بهتر از سمت سامانه هوم سرویز ترجیحا از روزهای قبل سرویس شارژ گاز کولر گازی را رزرو نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

repair-refrigerators
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 1,000,000 الی 3,150,000 تومان
cooler-duct-cleaning
نظافت داکت و کانال کولر
قیمت از 1,000,000 الی 1,000,000 تومان
pleated-lace
توری پلیسه ای
قیمت از 1,350,000 الی 3,000,000 تومان
treadmill-repair
تعمیر تردمیل در محل
قیمت از 2,500,000 الی 3,500,000 تومان