شارژ گاز کولر گازی

شارژ گاز کولر گازی

از 1368 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت شارژ گاز کولر گازی در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت شارژ گاز (با هزینه گاز به ازای هر کیلو)

650,000 الی 850,000 تومان

متوسط قیمت700,000 تومانکمینه قیمت400,000 تومانبیشینه قیمت1,100,000 تومان

آنچه درباره شارژ گاز کولر گازی خواهید خواند

 • شارژ گاز کولر گازی چگونه انجام می شود؟
 • علائم نشان دهنده نیاز به شارژ گاز کولرگازی
 • زمان شارژ کولر گازی چگونه تعیین می شود؟
 • مراحل شارژ گاز کولرگازی اسپلیت
 • آموزش شارژ گاز کولر گازی در زمستان
 • انواع گاز کولر گازی کدامند؟
 • بهترین گاز برای کولر گازی چیست؟
 • شارژ گاز کولرگازی به چند طریق انجام می شود؟
 • نحوه شارژ گاز کولر گازی R410a چگونه است؟
 • چرا از متخصصین هوم سرویز برای شارژ گاز کولر گازی کمک بگیریم؟
 • نحوه دریافت خدمات شارژ گاز اسپیلت چگونه است؟
 • انواع خدمات شارژ کولر گازی برای چه برندهایی انجام می شود؟
 • قیمت شارژ گاز کولر گازی به چه مواردی وابسته است؟
 • خدمات شارژ کولر گازی اسپلیت و پنجره ای را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

شارژ گاز کولر گازی چگونه انجام می شود؟

انواع کولرهای اسپلیتو پنجره ای برای انجام عمل خنک سازی از گازهای فریونی مبرد استفاده می کنند. یکیاز بزرگترین مشکلاتی که ممکن است برای این دستگاه ها ایجاد شود کم شدن یا تخلیهکامل گاز کولر است. در این صورت نیاز به شارژ گاز کولر گازی است.انواع خدمات شارژ گاز اسپلیت و شارژ گاز کولر پنجرهای از مواردی نیست که همیشه نیاز به آن باشد. در واقع مبرد خود به خودکاهش پیدا نمی کند زیرا فضای نگه دارنده گاز بطور کامل بسته است. اما گاهی به علتنشتی به مرور زمان منجر به کم شدن میزان گاز می شود. به این ترتیب زمانشارژ گاز کولر گازی ابتدا باید بررسی شود که علت کم شدن گاز کولر چیست؟بعد از رفع مشکل باید اقدام به شارژ گاز كولر گازي نمود. قبل از هرتوضیحی باید بگوییم که نحوه شارژ گاز کولرگازی نیاز به تخصص و تبحر دارد و بایدتوسط متخصص در این زمینه انجام شود. در ادامه به معرفی انواع گاز کولرگازی و عواملموثر بر قیمت شارژ گاز کولرگازی و قیمت شارژ گاز کولراسپلیت می پردازیم.

علائم نشان دهنده نیاز به شارژ گاز کولرگازی

وظیفه ی مبرد در کولرگرفتن گرما از محیط داخلی و هدایت به بیرون است. در صورت کم شدن گاز، عملیات خنکسازی به درستی انجام نمی شود. موارد زیر همگی نشانه های کم شدن گاز هستند.

 • یخ زدنقسمتی اواپراتور یا لوله ها
 • کار نکردنکمپرسور
 • کاهش آمپردستگاه
 • بالا رقتنمیزان مصرف برق و ...

زمان شارژ کولر گازی چگونه تعیین می شود؟

به طور کل هر ایرادیکه در این نوع کولرها رخ می دهد که کارایی اولیه خود را نداشته باشند می تواند زنگخطری برای این باشد که نیاز به شارژ کردن گاز کولر گازی است. اما اگر نیازبه اطلاع از زمان شارژ گاز کولر گازی دارید، همانطور که در پاراگراف بالانیز به طور موردی به آنها پرداختیم به نشانه ها دقت کنید.

اگر سرمای کولرتان کمشده باید به بررسی و شارژ گار اسپیلت بپردازید. همچنین اگر به طور اتفاقیمتوجه شده اید که مصرف برق محل مورد نظر به طرز چشم گیری بالا رفته و افزایش مصرفیاز سمت شما صورت نگرفته و سرمای چندانی نیز دریافت نمی کنید باید به این موضوع شکببرید که این عدم کارایی به گاز کولر مرتبط است.

مراحل شارژ گاز کولرگازی اسپلیت

 • نشت یابی
 • تعمیرنشتی گاز کولرگازی
 • وکیومکردن
 • پر كردنگاز كولر گازي

نحوه شارژ کولرگازی اسپیلت چگونه است؟

نحوه شارژ گاز اسپلیتاز چند مرحله تشکیل شده است که همه آنها باید به صورت دقیق و با حساسیت انجامشوند. زیرا همانطور که گفتیم شارژ گاز کولرگازی از موارد نیست که هرساله انجامشود. انجام اینکار به طور دقیق حداقل چندین سال شما را از نیاز به این خدمات مصونخواهد داشت.

· شارژ گاز کولرمرحله نشت یابی کولرگازی

اولین مرحله پیداکردن عامل نشتی است که این مرحله نیاز به تبحر و تخصص دارد. اگر این اقدامات بهدرستی انجام نشوند امکان آسیب به سایر اجزا وجود دارد. البته روش های مختلفی برایپیدا کردن محل نشتی وجود دارد. به طور کل باید موارد زیر در نشت یابی کولرگازی بهطور دقیق بررسی شوند. شیرهایی که به گیج متصل هستند باید کاملا محکم باشند. زیراشل بودن این قطعات نشان دهنده ی نشتی است. لوله های مسی نباید چرب باشند این چربینشان دهنده ی خروج گاز است زیرا همراه با گاز، روغن نیز خارج می شود. با مالیدنمحلول کف و صابون به قسمت های جوشکاری شده و اتصالات می توان اقدام به نشت یابیگاز اسپیلت نمود. در صورتی که حباب در محل مشکوک ایجاد شود محل نشتی دارد.

مورد بعدی نشت یابیگاز کولر گازی با استفاده مشعل هالید است. این مشعل با گاز پروپان پر می شود.زمانی که این مشعل در معرض مواد فریونی قرار می گیرد رنگ شعله از رنگ آبی به رنگسبز در می آید.

اما در مواردی کهنیاز به تشخیص تخصصی است از نشت یاب الکترونیکی استفاده می شود که بسیار حساسهستند. با گذر دادن این دستگاه از محل های مشکوک این دستگاه بوق می زند و با بهصدا در آمدن آژِیر ممتد، محل دقیق را نشان می دهد.

· شارژ گاز اسپلیتمرحله از بین بردن عامل نشتی

برای از بین بردن اینمشکل ابتدا باید علت مشخص شود. گاهی به علت پوسیدگی با به علت ایجاد فشار زیاد،گاز کم می شود که باید توسط متخصص این ایرادات رفع شده و سپس اقدام به گاز زدنکولرگازی کنند.

· شارژ گاز کولرگازیمرحله وکیوم کردن

باید با استفاده ازپمپ وکیوم هوا و رطوبت درون سیکل به طور کامل تخلیه شود. در هنگام وکیوم، کیفیتانجام کار بسیار مهم است. زیرا در این صورت عملیات شارژ گاز کولر نیز بهتر انجاممی شود. سپس نوبت به شارژ مجدد می رسد که باید بر اساس ظرفیت کولر انجام شود.

آموزش شارژ گاز کولر گازی در زمستان

شارژ گاز کولر گازیدر زمستان بایدتنها به دست افراد با تجربه انجام شود وگرنه موجب وارد شدن آسیب جدی به دستگاه میشود. پس با فرا رسیدن زمان شارژ سریعا دست به کار شوید تا مشکلات حادتری اتفاقنیوفتد. باید از بهترین گاز برای شارژ گاز کولر گازی در زمستان استفاده شود. اولینمرحله در آموزش باید دستگاه را در حالت سرمایش قرار داده شود. سنسور محیطی آن دردمای ۱۸ درجه سانتیگراد باید نگه داشته شود. در هنگام شارژ، سیم شیر برقی را جداکرده و سپس بعد از گذشت مدتی این سیم را وارد مدار الکترونیکی نمایید.

انواع گاز کولر گازی کدامند؟

انواع مختلفی از گازکولر در بازار موجود هستند. ولی استفاده از گاز هندی بهترین گزینه است. این گازهابه علت کیفیت بالا نسبت به سایر نمونه ها در زمان کمتری محیط را خنک می کنند وموحب صرفه جویی در مصرف انرژی خواهند شد. از انواع گاز کولر می توان به شارژ گازکولر گازی اسپیلت R22، شارژ گاز کولرگازی R410A، R407A می توان اشاره نمود. در میان این سهمورد شارژ گاز کولرگازی اسپیلت R22 ازبقیه معروف تر است. اما این گاز برای محیط زیست مناسب نیست و تنها به علت قیمتارزان مورد استفاده قرار می گیرد. نمونه R410A خنک کنندگی بیشتری دارد و آسیب کمتریبه محیط زیست وارد می کند. قیمت شارژ گاز کولر گازی r410 نسبت به r22 بیشتر است.

بهترین گاز برای کولر گازی چیست؟

اگر از افرادی هستیدکه در کنار هزینه شارژ گاز اسپلیت کیفیت نیز برایتان مهم است باید بیانکنیم که کیفیت هر کدام از گازهای مطرح شده به درصد خلوص آنها وابسته است. در واقعتعدادی از افراد متاسفانه با دستکاری در درصد خلوص آنها در فکر منافع خود بوده وموجب خسارات به دستگاه می شوند. در نتیجه تشخیص بهترین گاز تنها با استفاده ازدستگاه های تشخیصی دقیق قابل شناسایی است. یا اینکه از شرکت ها و افرادی کمکبگیرید که در این زمینه شناخته شده هستند و خدمات با کیفیت و با ضمانتی ارائه میدهند.

شارژ گاز کولرگازی به چند طریق انجام می شود؟

به طور کل شارژگاز اسپلیت به سه روش زیر انجام می شود.

· شارژ گاز اسپیلتکه به تازگی نصب شده است.

در مواردی که کولر رابه تازگی خریداری نموده اید به طور معمول 5 متر لوله مسی در داخل جعبه قرار داردکه به همین مقدار نیز گاز در دستگاه تعبیه شده است. اما در مواردی که فاصله بینکندانسور و اواپراتور بیشتر از 5 متر است، نیاز به لوله بیشتری دارید و در نتیجهباید اقدام به شارژ گاز کولر گازی نمایید.

· پر کردن گازکولر گازی که اصلا گاز ندارد.

در ارتباط با طریقه گاززدن کولر گازی که اصلا گاز ندارد ابتدا باید بررسی شود که هیچ رطوبتی در مدارنباشد و کولرگازی با دستگاه وکیوم شود. پس از این مرحله باید نوع گاز و وزن آن براساس اطلاعات مندرج روی کندانسور تنظیم شود.

· تزریق و شارژگاز کولر گازی که تعمیر شده است.

قبل از شارژ گازاسپیلت باید با استفاده از گیج فشارسنج میزان دقیق گاز مشخص شود. علت و محلنشتی مشخص شود و سپس شارژ گاز کولر گازی انجام شود.

نحوه شارژ گاز کولر گازی R410a چگونه است؟

قبل از اینکه به نحوهشارژ گاز R410a در کولرگازی اینورتربپردازیم باید بدانید که شارژ گاز کولرگازی اسپیلت R22 با شارژ گاز کولر گازی R410aمتفاوت است. r410نیاز به دقت بالایی دارد زیرا از ترکیب دوگاز تشکیل شده که به نسبت مساوری بایدباهم ترکیب و تزریق شوند. در دستگاه هایی که از این گاز استفاده شده است برای شارژگاز کولر اسپلیت باید کلا گاز تخلیه شوند زیرا مشخص نیست که درصد کدام گاز درترکیبات کمتر شده اند. برای شارژ گاز کولر گازی اینورتر بهترین راه روشوزنی که با استفاده از ترازو انجام می شود. البته وزن ایده آل بر روی دستگاه برایلوله های مسی تا 5 متر بیان شده است که برای بیشتر از این مقدار له ازای هر مترباید 20 گرم بیشتر گاز زده شود.

چرا از متخصصین هوم سرویز برای شارژ گاز کولر گازی کمک بگیریم؟

همانطور که پیش تر همتوضیح داده شد کیفیت این خدمات در گرو استفاده از گازهای با کیفیت و کمک گرفتن از تعمیرکار کولر گازی مجرب است تا کلیه عملیات پر کردن گازکولرگازی و همچنین وکیوم کردن نهایی را به درستی به اتمام برساند. ارائه فاکتوررسمی به مشتریان از دگر مواردی است که موجب می شود با خیال راحت خدمات شارژ گازکولر گازی را به ما بسپارید.

نحوه دریافت خدمات شارژ گاز اسپیلت چگونه است؟

در ابتدا این اطمینانرا به شما می دهیم که خدمات شارژ گاز کولر گازی در هوم سرویز در کمترین زمان ممکنانجام می شود. برای استفاده از این خدمات می توانید از طریق ثبت درخواست رایگان وپاسخ به چند سوال به طور رایگان به چندین متخصص دسترسی پیدا کنید و از قیمتشارژ گاز کولر گازی و همچنین مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند شوید. پس ازصحبت با متخصصین در روز و ساعت تعیین شده این افراد در محل حضور پیدا خواهند نمود.

انواع خدمات شارژ کولر گازی برای چه برندهایی انجام می شود؟

 1. شارژ گازکولر گازی پرتابل
 2. شارژ گازکولر گازی ال جی
 3. شارژ گازکولر گازی هایسنس
 4. شارژ گازکولر گازی ایوولی
 5. شارژ گازاسپلیت گری
 6. شارژ گازاسپیلت جنرال و ...

قیمت شارژ گاز کولر گازی به چه مواردی وابسته است؟

قیمت شارژ گاز کولرگازی بهموارد متعددی بستگی دارد. به طور معمول تعمیرکار باید دستگاه را از نزدیک بازدیدنماید تا قیمت گاز زدن کولرگازی را اعلام کند. اما در ادامه مهمترین المان هایی کهبر هزینه شارژ گاز کولرگازی تاثیر دارد می پردازیم .

· مقدار گاز موردنیاز بر قیمت شارژ گاز کولرگازی

اولین عامل عاملتاثیر گذار بر هزینه شارژ گاز کولر گازی مقدار گاز مورد نیاز است. به طورمثال در مواردی تنها با تزریق مقدار کمی گاز مشکل رفع می شود و در مواردی باید کلگاز تخلیه شود و مجددا به شارژ گاز کولرگازی اسپلیت پرداخته شود. که در این صورتقطعا هزینه شارژ گاز کولرگازی بیشتر خواهد شد.

· نشت یابی و نیازبه تعمیرات

مورد بعدی که بر قیمتشارژ کردن کولر گازی تاثیر دارد عیب یابی و تعیین کردن علت خالی کردن گازاسپیلت است. در صورت نشتی باید ابتدا نشت یابی کولرگازی انجام بپذیرد که قیمت اینکار قطعا تغییر دهنده ی قیمت شارژ گاز کولرگازی خواهد بود. سپس اقدامبه شستن قسمت داخلی کولر می کنند تا اثرات نشتی گاز کولرگازی را از بین ببرند.

· برند و مدلدستگاه بر هزینه گاز زدن کولر گازی تاثیر دارد

برند و مدل کولر عاملدیگری است که بر هزینه شارژ گاز کولرگازی تاثیر دارد. به طور مثال قیمتشارژ گاز کولرگازی پنجره ای با قیمت شارژ گاز کولر گازی سامسونگ وال جی یکسان نیست. مورد دیگر ظرفیت کولر است به طور مثال قیمت شارژ گاز کولر18000 با 24000 برابر نیست.

· نوع گاز مورداستفاده

نوع گازی که استفادهمی شود نیز بر قیمت شارژ گاز کولر گازی تاثیر دارد. به طور مثال قیمت شارژ گازکولر گازی R410 با قیمت شارژ گاز کولزگازی R22 قطعا یکسان نخواهد بود.

خدمات شارژ کولر گازی اسپلیت و پنجره ای را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

در صورتی نیاز بهتعویض گاز کولر گازی و سایر خدمات تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویزثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام قیمت گاز کولرگازی باشما تماس گرفته و توضیحات لازم را در احتیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس شارژ گاز کولر گازی و همچنین ارایه خدمات شارژ گاز کولر اسپلیت نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپلیت در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, نصب فن کویل سقفی و دیواری, تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر, سرویس اسپیلت و شستشوی پنل خارجی اسپلیت, سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس شارژ گاز کولر گازی

شارژ گاز کولر اسپلیت

شارژ گاز کولر پنجره ای

وکیوم کردن کولر گازی پنجره ای

شارژ مجدد کولر گازی

نشت یابی کولر گازی و تکمیل شارژ

شارژ گاز کولر انواع برندهای سامسونگ، جنرال، اجنرال، گری، هایسنس، ال جی و ....

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
بابک شیرزادی

با متانت با اخلاق صبور سزبه زیر و سز به کار خیلی ممنونم از شرکت بابت معرفی ایشون

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

شرایط تعویض گاز کولر و شارژ گاز کولر گازی پنجره ای و اسپلیت

سرویس شارژ گاز کولر گازی شامل شارژ گاز کولر و همچنین رفع نشتی گاز و یا تعمیرات اساسی کولر می باشد.

مدت زمان انجام کار بسته به نوع و حجم کار مشتری حدود یک تا دو ساعت طول خواهد کشید.

قیمت شارژ گاز کولر بسته به نوع گاز مصرفی و حجم گاز مورد نیاز بستگی دارد.

جهت ارایه سرویس بهتر از سمت سامانه هوم سرویز ترجیحا از روزهای قبل سرویس شارژ گاز کولر گازی را رزرو نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر یخچال و فریزر
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 280,000 الی 1,100,000 تومان
نظافت داکت و کانال کولر
نظافت داکت و کانال کولر
قیمت از 1,000,000 الی 1,000,000 تومان
توری پلیسه ای
توری پلیسه ای
قیمت از 400,000 الی 2,700,000 تومان
تعمیر تردمیل در محل
تعمیر تردمیل در محل
قیمت از 300,000 الی 2,800,000 تومان