سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی

از 1432 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سرویس کولر گازی در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت سرویس کامل کولر گازی بدون هزینه شارژ گاز

400,000 الی 600,000 تومان

متوسط قیمت500,000 تومانکمینه قیمت400,000 تومانبیشینه قیمت1,400,000 تومان

آنچه درباره سرویس کولر گازی خواهید خواند

 • چرا انجام سرویس کولر گازی مهم است؟
 • سرویس کولر گازی شامل چیست؟
 • آموزش سرویس کولرگازی
 • مهمترین نکاتی که سرویس اسپیلت باید رعایت کنید
 • بهترین زمان سرویس کولر گازی در منزل
 • نشانه های نیاز به سرویس کولرگازی در منزل چیست؟
 • مزایای سرویس کردن کولر گازی توسط سرویسکار ماهر چیست؟
 • هزینه سرویس کولر گازی به چه مواردی بستگی دارد؟
 • چرا از سرویسکار کولر گازی هوم سرویز کمک بگیریم؟
 • انواع برند کولر گازی که در هوم سرویز سرویس می شوند
 • نحوه ثبت درخواست سرویس کار کولر گازی در هوم سرویز چگونه است؟

چرا انجام سرویس کولر گازی مهم است؟

سرویس کولر گازی از خدمات مهمی است که با هدف بالا بردنطول عمر این دستگاه ها و همچنین بالا بردن بازدهی آنها انجام می شود. به بیان سادهتر شما از خراب شدن آن جلوگیری می کنید. خدمات سرویس کولر اسپیلت شاملموارد متعددی می شود که باید یک به یک بررسی شده و سلامت قطعات تایید شوند. به طورکل سرویس سالیانه از هزینه تراشی های بعدی و جدی تر جلوگیری می کند. خدمات سرویساسپیلت و کولر گازی در منزل انجام می شود و سرویسکار کولر گازی در محلخدمات ارائه می دهند. نحوه سرویس کولر گازی کمی پیجیده است و هر فردی از پس آن برنمی آید. اما اگر هنوز هم به جای تماس با سرویس کار کولر گازی در فکر انجاماینکار توسط خودتان هستید، در ادامه در ارتباط با نحوه سرویس کولر گازی وهمچنین عوامل موثر بر هزینه سرویس کولر گازی در منزل توضیح خواهیم داد.

سرویس کولر گازی شامل چیست؟

به طور کل هدف از سرویسکولر اسپلیت بررسی وشستشوی تمام قطعات کولر گازی می باشد. زیرا این تجهیزات طیمرور زمان گرد و خاک می گیرند و همین گرد و خاک موجب بسته شدن منافذ آنها خواهدشد. مواردی مانند تمیز کردن فیلتر، بررسی موتور کولرگازی، روغن کاری قطعات از مهمترین کارهایی است که توسط سرویسکار کولر گازی ارائه می شود. به یاد داشتهباشید سرویس دوره ای کولرگازی بهترین و موثرترین اقدامی است که می توانید انجامدهید تا هم بازدهی بهتری داشته باشید و هم با پرداخت هزینه سرویس کولر گازیمناسب از هزینه تراشی های بعدی جلوگیری کنید.

آموزش سرویس کولرگازی

بسیاری از افرادمایلند خودشان کلیه خدمات مربوط به سرویس کولرگازی را انجام دهند و بهدنبال تماشای فیلم سرویس کولر گازی هستند تا آموزش سرویس کولرگازیرا ببیند و دست به کار شوند. اما بازهم تاکید می کنیم اگر مهارت کافی در زمینهخدمات فنی ندارید حتما از یک سرویس کار کولر گازی کمک بگیرید. به طور کل مواردزیرا را باید انجام دهید.

· شستشوی پنلخارجی اسپلیت

در سرویس کولراسپیلت شما با دو پنل روبه رو هستید. پنل داخلی و خارجی که هر دو نیاز بهسرویس دارند. مواردی مانند از بین بردن خاک ها، شستشوی قطعات قابل شستشو باید توسطسرویسکار کولر گازی انجام شود که در ادامه توضیح می دهیم.

· شستشوی کندانسورکولرگازی

کندانسور وسیله ایشبیه به رادیاتور ماشین است. به طور کل بازدهی دستگاه به تمیز کردن کندانسور کولربر می گردد. در نتیجه در هنگام کار کولر هوای تمیز و باکیفیت تری به محیط میرساند.

· بررسی عدم نشتیگاز در کولر گازی

سرویسکار کولر گازیتمام لوله های مسی کندانسور را با محلول صابون تست نموده و به مشاهده نشانه هاینشتی می پردازد. در صورتی که نشانه های از نشتی مشاهده شود میزان گاز اندازه گیریمی شود و در صورت نیاز اقدام شارژ گار کولر گازی می کند.

· شستشوی فین وتمیز کردن کویل ها

شستشو فین پنل بیرونینیز از اقداماتی است که باید توسط افراد حرفه ای انجام شود. زیرا این فین ها ظریفهستند و ممکن است در اثر وارد کردن فشار اضافی خم شوند. این اتفاق موجب کاهشبازدهی کولرگازی خواهد شد.

· بررسی قسمت هایبرقی پنل

جعبه برق در کنار پنلقرار گرفته در نتیجه پس از شستشو تمام قطعات جعبه برق مجددا بررسی شده و اتصالات وسیم کشی برق کولر بررسی می شود تا دچار خوردگی یا آب شدگی نشده باشند. سرویس کولر گازی پنجره ای نیز مراحلی مشابه با سرویس کردن اسپلیتدارد.

· سرویس پنل داخلیاسپیلت

در سرویس کولراسپیلت یا سرویس کولر دو تکه مهم ترین کار تمیز کردن فیلتر هوا است. بهترتیبی که باید پنل باز شود و فیلتر خارج شود. گاهی فیلتر کولرگازی گرد و خاکگرفته و با شستشو مشکل حل خواهد شد. ولی گاهی فیلتر به طور کل از بین رفته و بایداین قطعه تعویض شود که تشخیص آن بر عهده سرویس کار کولر گازی است.

· بررسی مسیرخروجی آب در هنگام سرویس کردن کولر گازی

ممکن است شاهد نشت آباز پنل داخلی کولر در هنگام کاردن شده باشید. این ایراد نتیجه بسته شدن خروجی آباست. در هنگام سرویس کولر گازی پرزها، گرد و خاک هایی که با رطوبت کولر ترکیب شدهاند و خروجی لوله را بسته اند شسته و تمیز خواهند شد و موجب بازدهی بهتر این وسیلهمی شوند.

· بررسی و تمیزکردن ترموستات کولر گازی

ترموستات کولر گازییا سنسور وسیفه اتومات کردن کولر گازی را بر عهده دارد. بررسی این قطعه در هنگامسرویس کردن کولر گازی موجب بالا رفتن بازدهی و کاهش مصرف برق می شود. اگر در زمانسرویس کولرگازی مشخص شود این قطعه ایراد دارد با تعویض شود.

مهمترین نکاتی که سرویس اسپیلت باید رعایت کنید

 • در درجهاول برق دستگاه را به طور کامل قطع نمایید. در بیشتر ساختمان ها فیوز مجزا برایاین دستگاه در نظر گرفته می شود. لذا فیوز مربوطه را قطع کنید. زیرا عدم انجاماینکار موجب بروز خطرات جانی و مالی خواهد شد.
 • در هنگامشستشوی پنل خارجی اسپلیت باید دقت کنید که آب به قسمت جعبه فیور وارد نشود. زیراهر گونه رطوبت در این قسمت خطرناک بوده و موجب اتصالی می شود. از این رو پس ازشستشوی کولر گازی باید این قسمت مجددا بررسی شود و سپس اقدام به روشن نمودنکولرگازی نمود.
 • در هنگامشستشوی کندانسور کولرگازی دقت کنید به قسمت های دیگر آسیبی وارد نشود.

بهترین زمان سرویس کولر گازی در منزل

همانطور که می دانیدکولر گازی هم وسیله ای برای گرمایش و هم سرمایش محسوب می شود. در نتیجه این وسیلههم در تابستان سرویس می شود و هم قبل از شروع فصل زمستان. به طور کل بهترین زمانسرویس کولر گازی قبل از شروع فصل گرما و در فصل بهار می باشد. همچنین اگر ازافرادی هستید که از گرمایش آن نیز استفاده می کنید قبل از شروع فصل سرد سال نیزمرحله دوم از سرویس را انجام دهید تا با مشکلی مواجه نشوید.

نشانه های نیاز به سرویس کولرگازی در منزل چیست؟

البته که سرویسکردن کولر گازی از مواردی است که هر 6 ماه حتی اگر با نشانه ای مواجه نشده ایدهم باید انجام دهید. اما خوب همه ی افراد متاسفانه این الزام را در نظر نمی گیرندو تا با نشانه هایی روبه رو نشوند به فکر تماس با سرویسکار کولر گازی نمی افتند.در ادامه بارزترین نشانه های نیاز به سرویس کردن کولر گازی می پردازیم.

· باد گرم اسپیلت

کم شدن گاز، یخ زدنکویل و کثیف بودن کندانسور کولرگازی بارزترین دلایل این مشکل هستند که با سرویسکولر گازی به موقع می توان از این مشکلات جلوگیری نمود.

· استشمام بوی بدکولر گازی

اگر لوله های خروجیآب بسته شده باشند سینی آب پر می شود و آب برمی گردد و موجب رشد قارچ و کپک می شودو این اتفاق موجب ایجاد بوی بد می شود. این مشکلات با انجام سرویس دوره ای کولرگازی کاملا رفع می شوند.

· کم شدن قدرت بادکولرگازی

اگر فیلتر کولرگازیکثیف شده باشد. کثیفی فیلتر از پرتاب باد جلوگیری می کند. تمیز کردن فیلتر کولرگازی در پروسه سرویس اسپلیت انجام می شود.

· خیس بودن پنلاسپیلت در هنگام خاموشی

در صورت کم شدن گازکولر گنل ها لوله های فین یخ می زنند و در هنگام خاموش شدن یخ ها ذوب می شوند وپنل چکه می کند. در سرویس دوره ای کولر گازی کم شدن گاز و یا نشتی گاز مشخص میشود.

· بالا رفتن میزانمصرف برق

اگر متوجه شدید کهمصرف برق به طور چشم گیری بالا رفته و شما استفاده مضاعفی از دستگاه نکرده اید.یکی از نشانه های کم شدن گاز دستگاه است که این مورد نیز توسط سرویسکار کولر گازیدر سرویس کولرگازی مشخص می شود.

مزایای سرویس کردن کولر گازی توسط سرویسکار ماهر چیست؟

شاید فکر کنید کهسرویس و شستشوی کولرگازی بی اهمیت باشد اما با اطلاع از مزایای آن قطعا نظرتان عوضخواهد شد.

 1. عمر مفیددستگاه بیشتر می شود و مصرف برق کمتر می شود.
 2. سرویسکولر گازی موجب بهبود تهویه هوای محیط می شود.
 3. سرویسکردن اسپیلت توسط سرویسکار اسپیلت موجب می شود فیلتذ ها تمیز شده و هوای سالم بهمحیط وارد شود و موجب آلرژی و بیماریهای تنفسی نشود.
 4. از آسیببه کولر و وارد فشار اضافی به کولر جلوگیری می شود.
 5. با پرداختهزینه سرویس کولر گازی اندک از هزینه تراشی های بیشتر جلوگیری می شود.

هزینه سرویس کولر گازی به چه مواردی بستگی دارد؟

عوامل زیادی بر قیمتسرویس کولر گازی تاثیر دارند. که در ادامه به معرفی بیشترین عوامل تاثیرگذار برهزینه سرویس کولر اسپیلت می پردازیم.

· نوع کمپرسوردستگاه اینورتر یا معمولی بودن

کولرهای اینورتربازدهی بالاتری دارند و ساختار پیچیده تری دارند. در نتیجه هزینه سرویس کولرگازی اینورتر از معمولی بیشتر است.

· ظرفیت کولر گازی

هر چه کولر ظرفیتبیشتری داشته باشد هزینه سرویس کردن کولر گازی نیز بیشتر می شود.

· برند کولرگازی

در حالت کلی هزینهسرویس کولر اسپیلت برای همه برندها یکسان است. اما گاهی تعرفه سرویس کولرگازیدر بعضی از برندها در شرایط خاص بیشتر است که باید توسط سوریسکار کولر گازی مطرحشود.

· مدل کولر گازی

کولرهای گازی درمدلهای مختلفی اسپیلت، پنجره ای، ایستاده و داکت اسپیلت موجودند. به طور کل هزینهسرویس کولر گازی ایستاده یا هزینه سرویس اسپیلت تفاوت دارد. به طور کلهزینه سرویس کولر گازی اسپیلت کمتر از نمونه های دیگر است.

· محل قرارگیریکولر گازی

گاهی محل نصب کولرگازی در محلی است که امکان دسترسی به سرویسکار کولر گازی به آن دشوار است. درنتیجه پروسه سرویس کردن کولر گازی سخت تر خواهد شد و در نتیجه هزینه سرویس کولرگازی بالا می رود.

چرا از سرویسکار کولر گازی هوم سرویز کمک بگیریم؟

قطعا باید تفاوتی بینما و ارائه دهندگان خدمات سرویس کولر گازی باشد تا بتوانیم بهترین خدمات را ارائهدهیم. در ادامه به بارزترین تفاوت خودمان با دیگر ارائه دهندگان خدمات بیان میکنیم.

· ارائه خدمات درکمترین زمان ممکن

پس از ثبت درخواستشما می توانید در کمترین زمان ممکن با چندین سرویسکار کولر گازی مشورت کنید و درکمترین زمان ممکن سرویسکاران به محل اعزام می شوند.

· کاهش قیمت سرویسکولر گازی

ارائه هزینه های شفافموجب می شود که شما با هزینه های نجومی مواجه نشوید و از محدوده قیمت مطلع باشید وسپس تصمیم بگیرید.

· استفاده ازقطعات باکیفیت

همانطور که می دانیدبازار پر شده است از قطعات فیک و بی کیفیت، که ممکن است قیمتی مشابه با نمونه هایاصلی داشته باشند. متخصصین ما از قطعات با کیفیت استفاده می کنند تا موجب هدررفتهزینه سرویس کولر گازی نشوند.

انواع برند کولر گازی که در هوم سرویز سرویس می شوند

 • سرویس کولر گازی ایستاده
 • سرویس کولر گازی گرین
 • سرویس کولر گازی گری
 • سرویس کولر گازی جنرال
 • سرویس کولر گازی اجنرال
 • سرویس کولر گازی سامسونگ
 • سرویس کولر گازی ال جی
 • سرویس کولر گازی و اسپیلت تراست
 • سرویس کولر اسپیلت هیتاچی و ...

نحوه ثبت درخواست سرویس کار کولر گازی در هوم سرویز چگونه است؟

جهت نیاز به سرویسکارکولر گازی تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. باثبت درخواست و پاسخ به چند سوال و مشخص نمودن آدرس و شماره تماس خود می توانیدنزدیک ترین سرویسکار کولر گازی را مطلع کنید. همیاران متخصص کولر گازی هوم سرویز با شما تماس گرفته و توضیحاتلازم را در ارتباط با قیمت سرویس کولر گازی و روند انجام کار در اختیارتان قرارخواهند داد و در صورت تمایل شما در محل حضور پیدا خواهند نمود.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سرویس کولر گازی و همچنین ارایه خدمات سرویس اسپیلت و شستشوی پنل خارجی اسپلیت نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپلیت در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, شارژ گاز کولر اسپلیت, نصب فن کویل سقفی و دیواری, تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر, سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سرویس کولر گازی

سرویس اسپیلت و شستشوی پنل خارجی اسپلیت

سرویس پنل داخلی اسپلیت

بررسی کویل ها و فین های کولرگازی

بررسی سنسور یا ترموستات کولر گازی

سرویس کولرگازی با شستشوی کندانسور کولرگازی

شستشو یا تعویض فیلتر کولرگازی اسپیلت

کنترل گاز کولرگازی اسپیلت و...

نظرات کاربران

profile picture
مسعود صادقی سنجانی

در سریعترین زمان برام همیار اومد و همیار هم بسیار متعهد به کار و صبور بود و با هزینه خیلی خوب تو خونه کولر ماشینم شارژ شد

profile picture
مجتبی داس زرین

ممنون از شرکت خوب هوم سرویز نیزوها عالی پیگیری عالی ممنونم

profile picture
الهام کاشانی

کارشون درست انجام شد راضی بودم

profile picture
سامره هادی نژاد

کارشون باسلیقه انجام دادند ادم مرتب و موجه ایی بودند

شرایط سرویس کولر گازی اسپیلت، سرویس کولر ایستاده و پرتابل

هزینه قطعات مورد استفاده جهت سرویس کولر گازی به طور جداگانه محاسبه و بر عهده مشتری می باشد(در صورت تهیه توسط سرویسکار می بایست فاکتور خرید به مشتری ارایه گردد.)

سرویس کولر گازی خود را تنها در صورتی که خارج از گارانتی باشند را به تیم هوم سرویز بسپارید.

سرویس کولر گازی شامل تمیز کردن فیلتر و لوله تخلیه و پنل خارجی کولر گازی، بررسی فشار گاز، تمیز کردن فیلتر، تمیز کردن چرخ های دمنده و همینطور چکه کردن آب و ... می شود.

مدت زمان انجام سرویس کولر گازی توسط سرویسکار در شرایط معمول کمتر از 1.5 ساعت می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر یخچال و فریزر
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 280,000 الی 1,100,000 تومان
سرویس و تعمیر آبسردکن
سرویس و تعمیر آبسردکن
قیمت از 100,000 الی 650,000 تومان
سرویس و تعمیر پکیج
سرویس و تعمیر پکیج
قیمت از 400,000 الی 800,000 تومان
توری پنجره
توری پنجره
قیمت از 1,100,000 الی 3,750,000 تومان