سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی

از 1432 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سرویس کولر گازی در زمستان 1402 چقدر است؟

قیمت سرویس کامل کولر گازی بدون هزینه شارژ گاز

400,000 الی 600,000 تومان

متوسط قیمت700,000 تومانکمینه قیمت700,000 تومانبیشینه قیمت700,000 تومان

آنچه درباره سرویس کولر گازی خواهید خواند

 • چرا انجام سرویس کولر گازی مهم است؟
 • سرویس کولر گازی شامل چیست؟
 • آموزش سرویس کولرگازی
 • مهمترین نکاتی که سرویس اسپیلت باید رعایت کنید
 • بهترین زمان سرویس کولر گازی در منزل
 • نشانه های نیاز به سرویس کولرگازی در منزل چیست؟
 • مزایای سرویس کردن کولر گازی توسط سرویسکار ماهر چیست؟
 • هزینه سرویس کولر گازی به چه مواردی بستگی دارد؟
 • چرا از سرویسکار کولر گازی هوم سرویز کمک بگیریم؟
 • انواع برند کولر گازی که در هوم سرویز سرویس می شوند
 • نحوه ثبت درخواست سرویس کار کولر گازی در هوم سرویز چگونه است؟

چرا انجام سرویس کولر گازی مهم است؟

سرویس کولر گازی از خدمات مهمی است که با هدف بالا بردن طول عمر این دستگاه ها و همچنین بالا بردن بازدهی آنها انجام می شود. به بیان ساده تر شما از خراب شدن آن جلوگیری می کنید. خدمات سرویس کولر اسپیلت شامل موارد متعددی می شود که باید یک به یک بررسی شده و سلامت قطعات تایید شوند. به طور کل سرویس سالیانه از هزینه تراشی های بعدی و جدی تر جلوگیری می کند. خدمات سرویس اسپیلت و کولر گازی در منزل انجام می شود و سرویسکار کولر گازی در محل خدمات ارائه می دهند. نحوه سرویس کولر گازی کمی پیجیده است و هر فردی از پس آن بر نمی آید. اما اگر هنوز هم به جای تماس با سرویس کار کولر گازی در فکر انجام اینکار توسط خودتان هستید، در ادامه در ارتباط با نحوه سرویس کولر گازی و همچنین عوامل موثر بر هزینه سرویس کولر گازی در منزل توضیح خواهیم داد.

سرویس کولر گازی شامل چیست؟

به طور کل هدف از سرویس کولر اسپلیت بررسی وشستشوی تمام قطعات کولر گازی می باشد. زیرا این تجهیزات طی مرور زمان گرد و خاک می گیرند و همین گرد و خاک موجب بسته شدن منافذ آنها خواهد شد. مواردی مانند تمیز کردن فیلتر، بررسی موتور کولرگازی، روغن کاری قطعات از مهم ترین کارهایی است که توسط سرویسکار کولر گازی ارائه می شود. به یاد داشته باشید سرویس دوره ای کولرگازی بهترین و موثرترین اقدامی است که می توانید انجام دهید تا هم بازدهی بهتری داشته باشید و هم با پرداخت هزینه سرویس کولر گازی مناسب از هزینه تراشی های بعدی جلوگیری کنید.

آموزش سرویس کولرگازی

بسیاری از افراد مایلند خودشان کلیه خدمات مربوط به سرویس کولرگازی را انجام دهند و به دنبال تماشای فیلم سرویس کولر گازی هستند تا آموزش سرویس کولرگازی را ببیند و دست به کار شوند. اما بازهم تاکید می کنیم اگر مهارت کافی در زمینه خدمات فنی ندارید حتما از یک سرویس کار کولر گازی کمک بگیرید. به طور کل موارد زیرا را باید انجام دهید.

· شستشوی پنل خارجی اسپلیت

در سرویس کولر اسپیلت شما با دو پنل روبه رو هستید. پنل داخلی و خارجی که هر دو نیاز به سرویس دارند. مواردی مانند از بین بردن خاک ها، شستشوی قطعات قابل شستشو باید توسط سرویسکار کولر گازی انجام شود که در ادامه توضیح می دهیم.

· شستشوی کندانسور کولرگازی

کندانسور وسیله ای شبیه به رادیاتور ماشین است. به طور کل بازدهی دستگاه به تمیز کردن کندانسور کولر بر می گردد. در نتیجه در هنگام کار کولر هوای تمیز و باکیفیت تری به محیط می رساند.

· بررسی عدم نشتی گاز در کولر گازی

سرویسکار کولر گازی تمام لوله های مسی کندانسور را با محلول صابون تست نموده و به مشاهده نشانه های نشتی می پردازد. در صورتی که نشانه های از نشتی مشاهده شود میزان گاز اندازه گیری می شود و در صورت نیاز اقدام شارژ گار کولر گازی می کند.

· شستشوی فین و تمیز کردن کویل ها

شستشو فین پنل بیرونی نیز از اقداماتی است که باید توسط افراد حرفه ای انجام شود. زیرا این فین ها ظریف هستند و ممکن است در اثر وارد کردن فشار اضافی خم شوند. این اتفاق موجب کاهش بازدهی کولرگازی خواهد شد.

· بررسی قسمت های برقی پنل

جعبه برق در کنار پنل قرار گرفته در نتیجه پس از شستشو تمام قطعات جعبه برق مجددا بررسی شده و اتصالات و سیم کشی برق کولر بررسی می شود تا دچار خوردگی یا آب شدگی نشده باشند. سرویس کولر گازی پنجره ای نیز مراحلی مشابه با سرویس کردن اسپلیت دارد.

· سرویس پنل داخلی اسپیلت

در سرویس کولر اسپیلت یا سرویس کولر دو تکه مهم ترین کار تمیز کردن فیلتر هوا است. به ترتیبی که باید پنل باز شود و فیلتر خارج شود. گاهی فیلتر کولرگازی گرد و خاک گرفته و با شستشو مشکل حل خواهد شد. ولی گاهی فیلتر به طور کل از بین رفته و باید این قطعه تعویض شود که تشخیص آن بر عهده سرویس کار کولر گازی است.

· بررسی مسیر خروجی آب در هنگام سرویس کردن کولر گازی

ممکن است شاهد نشت آب از پنل داخلی کولر در هنگام کاردن شده باشید. این ایراد نتیجه بسته شدن خروجی آب است. در هنگام سرویس کولر گازی پرزها، گرد و خاک هایی که با رطوبت کولر ترکیب شده اند و خروجی لوله را بسته اند شسته و تمیز خواهند شد و موجب بازدهی بهتر این وسیله می شوند.

· بررسی و تمیز کردن ترموستات کولر گازی

ترموستات کولر گازی یا سنسور وسیفه اتومات کردن کولر گازی را بر عهده دارد. بررسی این قطعه در هنگام سرویس کردن کولر گازی موجب بالا رفتن بازدهی و کاهش مصرف برق می شود. اگر در زمان سرویس کولرگازی مشخص شود این قطعه ایراد دارد با تعویض شود.

مهمترین نکاتی که سرویس اسپیلت باید رعایت کنید

 • در درجه اول برق دستگاه را به طور کامل قطع نمایید. در بیشتر ساختمان ها فیوز مجزا برای این دستگاه در نظر گرفته می شود. لذا فیوز مربوطه را قطع کنید. زیرا عدم انجام اینکار موجب بروز خطرات جانی و مالی خواهد شد.
 • در هنگام شستشوی پنل خارجی اسپلیت باید دقت کنید که آب به قسمت جعبه فیور وارد نشود. زیرا هر گونه رطوبت در این قسمت خطرناک بوده و موجب اتصالی می شود. از این رو پس از شستشوی کولر گازی باید این قسمت مجددا بررسی شود و سپس اقدام به روشن نمودن کولرگازی نمود.
 • در هنگام شستشوی کندانسور کولرگازی دقت کنید به قسمت های دیگر آسیبی وارد نشود.

بهترین زمان سرویس کولر گازی در منزل

همانطور که می دانید کولر گازی هم وسیله ای برای گرمایش و هم سرمایش محسوب می شود. در نتیجه این وسیله هم در تابستان سرویس می شود و هم قبل از شروع فصل زمستان. به طور کل بهترین زمان سرویس کولر گازی قبل از شروع فصل گرما و در فصل بهار می باشد. همچنین اگر از افرادی هستید که از گرمایش آن نیز استفاده می کنید قبل از شروع فصل سرد سال نیز مرحله دوم از سرویس را انجام دهید تا با مشکلی مواجه نشوید.

نشانه های نیاز به سرویس کولرگازی در منزل چیست؟

البته که سرویس کردن کولر گازی از مواردی است که هر 6 ماه حتی اگر با نشانه ای مواجه نشده اید هم باید انجام دهید. اما خوب همه ی افراد متاسفانه این الزام را در نظر نمی گیرند و تا با نشانه هایی روبه رو نشوند به فکر تماس با سرویسکار کولر گازی نمی افتند. در ادامه بارزترین نشانه های نیاز به سرویس کردن کولر گازی می پردازیم.

· باد گرم اسپیلت

کم شدن گاز، یخ زدن کویل و کثیف بودن کندانسور کولرگازی بارزترین دلایل این مشکل هستند که با سرویس کولر گازی به موقع می توان از این مشکلات جلوگیری نمود.

· استشمام بوی بد کولر گازی

اگر لوله های خروجی آب بسته شده باشند سینی آب پر می شود و آب برمی گردد و موجب رشد قارچ و کپک می شود و این اتفاق موجب ایجاد بوی بد می شود. این مشکلات با انجام سرویس دوره ای کولر گازی کاملا رفع می شوند.

· کم شدن قدرت باد کولرگازی

اگر فیلتر کولرگازی کثیف شده باشد. کثیفی فیلتر از پرتاب باد جلوگیری می کند. تمیز کردن فیلتر کولر گازی در پروسه سرویس اسپلیت انجام می شود.

· خیس بودن پنل اسپیلت در هنگام خاموشی

در صورت کم شدن گاز کولر گنل ها لوله های فین یخ می زنند و در هنگام خاموش شدن یخ ها ذوب می شوند و پنل چکه می کند. در سرویس دوره ای کولر گازی کم شدن گاز و یا نشتی گاز مشخص می شود.

· بالا رفتن میزان مصرف برق

اگر متوجه شدید که مصرف برق به طور چشم گیری بالا رفته و شما استفاده مضاعفی از دستگاه نکرده اید. یکی از نشانه های کم شدن گاز دستگاه است که این مورد نیز توسط سرویسکار کولر گازی در سرویس کولرگازی مشخص می شود.

مزایای سرویس کردن کولر گازی توسط سرویسکار ماهر چیست؟

شاید فکر کنید که سرویس و شستشوی کولرگازی بی اهمیت باشد اما با اطلاع از مزایای آن قطعا نظرتان عوض خواهد شد.

 1. عمر مفید دستگاه بیشتر می شود و مصرف برق کمتر می شود.
 2. سرویس کولر گازی موجب بهبود تهویه هوای محیط می شود.
 3. سرویس کردن اسپیلت توسط سرویسکار اسپیلت موجب می شود فیلتذ ها تمیز شده و هوای سالم به محیط وارد شود و موجب آلرژی و بیماریهای تنفسی نشود.
 4. از آسیب به کولر و وارد فشار اضافی به کولر جلوگیری می شود.
 5. با پرداخت هزینه سرویس کولر گازی اندک از هزینه تراشی های بیشتر جلوگیری می شود.

هزینه سرویس کولر گازی به چه مواردی بستگی دارد؟

عوامل زیادی بر قیمت سرویس کولر گازی تاثیر دارند. که در ادامه به معرفی بیشترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه سرویس کولر اسپیلت می پردازیم.

· نوع کمپرسور دستگاه اینورتر یا معمولی بودن

کولرهای اینورتر بازدهی بالاتری دارند و ساختار پیچیده تری دارند. در نتیجه هزینه سرویس کولر گازی اینورتر از معمولی بیشتر است.

· ظرفیت کولر گازی

هر چه کولر ظرفیت بیشتری داشته باشد هزینه سرویس کردن کولر گازی نیز بیشتر می شود.

· برند کولرگازی

در حالت کلی هزینه سرویس کولر اسپیلت برای همه برندها یکسان است. اما گاهی تعرفه سرویس کولرگازی در بعضی از برندها در شرایط خاص بیشتر است که باید توسط سوریسکار کولر گازی مطرح شود.

· مدل کولر گازی

کولرهای گازی در مدلهای مختلفی اسپیلت، پنجره ای، ایستاده و داکت اسپیلت موجودند. به طور کل هزینه سرویس کولر گازی ایستاده یا هزینه سرویس اسپیلت تفاوت دارد. به طور کل هزینه سرویس کولر گازی اسپیلت کمتر از نمونه های دیگر است.

· محل قرارگیری کولر گازی

گاهی محل نصب کولر گازی در محلی است که امکان دسترسی به سرویسکار کولر گازی به آن دشوار است. در نتیجه پروسه سرویس کردن کولر گازی سخت تر خواهد شد و در نتیجه هزینه سرویس کولر گازی بالا می رود.

چرا از سرویسکار کولر گازی هوم سرویز کمک بگیریم؟

قطعا باید تفاوتی بین ما و ارائه دهندگان خدمات سرویس کولر گازی باشد تا بتوانیم بهترین خدمات را ارائه دهیم. در ادامه به بارزترین تفاوت خودمان با دیگر ارائه دهندگان خدمات بیان می کنیم.

· ارائه خدمات در کمترین زمان ممکن

پس از ثبت درخواست شما می توانید در کمترین زمان ممکن با چندین سرویسکار کولر گازی مشورت کنید و در کمترین زمان ممکن سرویسکاران به محل اعزام می شوند.

· کاهش قیمت سرویس کولر گازی

ارائه هزینه های شفاف موجب می شود که شما با هزینه های نجومی مواجه نشوید و از محدوده قیمت مطلع باشید و سپس تصمیم بگیرید.

· استفاده از قطعات باکیفیت

همانطور که می دانید بازار پر شده است از قطعات فیک و بی کیفیت، که ممکن است قیمتی مشابه با نمونه های اصلی داشته باشند. متخصصین ما از قطعات با کیفیت استفاده می کنند تا موجب هدررفت هزینه سرویس کولر گازی نشوند.

انواع برند کولر گازی که در هوم سرویز سرویس می شوند

 • سرویس کولر گازی ایستاده
 • سرویس کولر گازی گرین
 • سرویس کولر گازی گری
 • سرویس کولر گازی جنرال
 • سرویس کولر گازی اجنرال
 • سرویس کولر گازی سامسونگ
 • سرویس کولر گازی ال جی
 • سرویس کولر گازی و اسپیلت تراست
 • سرویس کولر اسپیلت هیتاچی و ...

نحوه ثبت درخواست سرویس کار کولر گازی در هوم سرویز چگونه است؟

جهت نیاز به سرویسکار کولر گازی تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با ثبت درخواست و پاسخ به چند سوال و مشخص نمودن آدرس و شماره تماس خود می توانید نزدیک ترین سرویسکار کولر گازی را مطلع کنید. همیاران متخصص کولر گازی هوم سرویز با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در ارتباط با قیمت سرویس کولر گازی و روند انجام کار در اختیارتان قرار خواهند داد و در صورت تمایل شما در محل حضور پیدا خواهند نمود.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سرویس کولر گازی و همچنین ارایه خدمات سرویس اسپیلت و شستشوی پنل خارجی اسپلیت نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپلیت در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, شارژ گاز کولر اسپلیت, نصب فن کویل سقفی و دیواری, تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر, سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سرویس کولر گازی

سرویس اسپیلت و شستشوی پنل خارجی اسپلیت

سرویس پنل داخلی اسپلیت

بررسی کویل ها و فین های کولرگازی

بررسی سنسور یا ترموستات کولر گازی

سرویس کولرگازی با شستشوی کندانسور کولرگازی

شستشو یا تعویض فیلتر کولرگازی اسپیلت

کنترل گاز کولرگازی اسپیلت و...

نظرات کاربران

profile picture
مهدی بخشندی

خیلی کارشون خوب منصف بودن و سرموقع اومدن ما خیلی راضی بودیم.

profile picture
هوشنگ مومنی

تو فصل گرما در کمنر از 4 ساعت اومدن و سرویس اسپیلیت مارو انجام دادند عااالی

profile picture
مسعود صادقی سنجانی

در سریعترین زمان برام همیار اومد و همیار هم بسیار متعهد به کار و صبور بود و با هزینه خیلی خوب تو خونه کولر ماشینم شارژ شد

profile picture
مجتبی داس زرین

ممنون از شرکت خوب هوم سرویز نیزوها عالی پیگیری عالی ممنونم

شرایط سرویس کولر گازی اسپیلت، سرویس کولر ایستاده و پرتابل

هزینه قطعات مورد استفاده جهت سرویس کولر گازی به طور جداگانه محاسبه و بر عهده مشتری می باشد(در صورت تهیه توسط سرویسکار می بایست فاکتور خرید به مشتری ارایه گردد.)

سرویس کولر گازی خود را تنها در صورتی که خارج از گارانتی باشند را به تیم هوم سرویز بسپارید.

سرویس کولر گازی شامل تمیز کردن فیلتر و لوله تخلیه و پنل خارجی کولر گازی، بررسی فشار گاز، تمیز کردن فیلتر، تمیز کردن چرخ های دمنده و همینطور چکه کردن آب و ... می شود.

مدت زمان انجام سرویس کولر گازی توسط سرویسکار در شرایط معمول کمتر از 1.5 ساعت می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

repair-refrigerators
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 400,000 الی 1,500,000 تومان
watercooler
سرویس و تعمیر آبسردکن
قیمت از 400,000 الی 1,400,000 تومان
package-installation-repair
سرویس و تعمیر پکیج
قیمت از 380,000 الی 1,300,000 تومان
mosquito-netting-service
توری پنجره
قیمت از 2,900,000 الی 8,500,000 تومان