تعمیر یخچال
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوازم خانگی
/
تعمیر یخچال و فریزر

تعمیر یخچال

از 1467 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر یخچال در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت شارژ گاز یخچال و فریزر ایرانی(با احتساب پول گاز)

400,000 الی 750,000 تومان

قیمت شارژ گاز یخچال و فریزر خارجی(با احتساب پول گاز)

450,000 الی 800,000 تومان

قیمت شارژگاز ساید بای ساید(با احتساب پول گاز)

450,000 الی 850,000 تومان

قیمت نشت یابی و رفع نشت یخچال و فریزر

14,000 الی 200,000 تومان

قیمت شستشوی کامل مدار یخچال و فریزر

90,000 الی 180,000 تومان

قیمت تعویض ترموستات یخچال و فریزر

120,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعویض ترموستات هوایی خارجی یخچال و فریزر

130,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعویض فن موتور یخچال و فریزر

130,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعویض فن داخل سرامیکی یخچال و فریزر

130,000 الی 195,000 تومان

قیمت تعویض فن ساید بای ساید

140,000 الی 230,000 تومان

قیمت عیب یابی و رفع عیب فن یخچال و فریزر

110,000 الی 170,000 تومان

قیمت تعمیر برد یخچال و فریزر

400,000 الی 1,000,000 تومان

قیمت تعمیر یخساز ساید بای ساید

250,000 الی 450,000 تومان

قیمت تعمیر آبسردکن یخچال

150,000 الی 300,000 تومان

قیمت برطرف کردن آبریزی یخچال و فریزر

80,000 الی 150,000 تومان

قیمت تعویض لاستیک درب یخچال ایرانی

140,000 الی 250,000 تومان

قیمت تعویض لاستیک درب یخچال خارجی

180,000 الی 350,000 تومان

قیمت رگلاژ درب یخچال و فریزر

90,000 الی 160,000 تومان

قیمت تاب گیری درب یخچال و فریزر

90,000 الی 180,000 تومان

قیمت جابه جایی درب یخچال ساید بای ساید

120,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعویض لولا و بوش درب یخچال

100,000 الی 150,000 تومان

قیمت سرویس راه آب یخچال و فریزر

100,000 الی 170,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور به همراه شارژ گاز یخچال و فریزر

350,000 الی 600,000 تومان

قیمت تعویض رله و اورلود یا خازن یخچال و فریزر

100,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعویض سنسور دیفراست یخچال و فریزر

130,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعویض ترمو فیوز یخچال و فریزر

120,000 الی 190,000 تومان

قیمت تعویض هیتر کف یخچال و فریزر

120,000 تومان

قیمت تعویض هیتر اواپراتور ایرانی یخچال و فریزر

110,000 الی 160,000 تومان

قیمت تعویض هیتر اواپراتور خارجی یخچال و فریزر

140,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعویض موتور دمپر یخچال و فریزر

90,000 الی 160,000 تومان

قیمت تعویض مگنت یخچال و فریزر

80,000 الی 150,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

تعمیرات تخصصی یخچال صنعتی و خانگی

مهم ترین قسمت هر خانهقطعا آشپزخانه آن است. مهم ترین وسیله در آشپزخانه نیز قطعا یخچال فریزر می باشد.هرگونه ایراد در یخچال فریزر موجب فساد موادغذایی می شود. در صورت بروز ایراد درهر وسیله ای می توان چند روز تعمیرات را به تعویق انداخت الا تعمیر یخچال خانگی.هر نوع یخچالی ایرانی، خارجی، تعمیر یخچال قدیمی و یا حتی آخرین مدل یخچالفریزر نیز ممکن است به دلایل مختلف دچار ایراد شوند و نیاز به تعمیر یخچالفریزر باشد. ایرادات یخچال تنها توسط تعمیرکار یخچال رفع می شود. آموزش تعمیر یخچال برای مواقعی است کهایرادات بسیار سطحی هستند و با راهکارهای آسان می توان مشکلات را بدون حضور سرویسکاریخچال تعمیر نمود. در ادامه به معرفی انواع یخچال، عیب یابی یخچال و عواملموثر بر قیمت تعمیر یخچال در منزل می پردازیم.

تعمیر یخچال فریزر در منزل

یخچال فریزر یکی ازسنگین‌ترین وسایل منزل است که جابجایی آن در هنگام اسباب کشی هم معضلی است چه برسدبه تعمیرات آن. به همین علت انتقال به تعمیرگاه یخچال کار بسیار سختی است. ازاین رو تعمیر یخچال در محل بهترین راهکار است. امروزه تعمیر یخچال سایدبای ساید، تعمیر یخچال دوقلو و تعمیرات یخچال صنعتی در محلانجام می شود.

اما در بعضی از مواردکه نیاز به تعمیر موتور یخچال است. تعمیرکار، موتور یخچال را باز می‌کند وبه تعمیرگاه یخچال می برد تا خرابی‌های را از بین ببرد. در این بین تعمیر یخچالقدیمی، سخت تر از تعمیر یخچال‌های مدرن و جدید است. زیرا به علت کم بودن قطعاتاین وسایل، منجر به سختی تعمیر یخچال فریزر قدیمی می‌شود.

انواع یخچال فریزرهای موجود در بازار

تعمیر یخچال صنعتی

منظور از تعمیرات یخچالصنعتی و ویترینی یخچال هایی می باشند که به صورت ایستاده و یا صندوقی در سوپرمارکت ها و فروشگاه ها قرار دارند. این یخچال ها دارای ابعاد و و وزن بالایی هستند.یخچال های ویترینی و صندوقی دارای سیستم سرمایشی متفاوتی نسبت به یخچال های خانگیمی باشند. از این رو تعمیر یخچال ویترینی با یخچال خانگی تفاوتدارد.

تعمیر فریزرصندوقی

فریزر صندوقی دارایویژگی های ظاهری و ساختاری متفاوتی هستند. همین امر موجب شده است که تعمیرفریزر صندوقی کار تخصصی باشد. فریرز ها با توجه به نوع عملکرد و محل استفادهآنها در انواع مختلفی در بازار موجود می باشند. ازین رو تعمیر فریزر صندوقیباید توسط تعمیرکار ماهر و آموزش دیده انجام شود.

تعمیر یخچالساید بای ساید

یخچال های ساید بایساید از سیستم های برودتی مجهزتری برخوردارند. از این رو تعمیرات یخچال سایدبای ساید به مهارت بالا و دانش فنی بالایی نیاز دارد. برد یخچال ساید بای سایدپیچیده است. عیب یابی و تعمیر یخچال ساید بای ساید جدید تنها توسطتعمیرکاران در نمایندگی تعمیرات یخچال انجام می شود.

تعمیر یخچالفریزر دوقلو

تعمیر یخچال دوقلو شامل گزینه های متفاوتی می شود. اغلب یکیاز این دو، دچار مشکل می شود و سیستم برودتی جدا از هم دارند. از این رو عیب یابیو تعمیر یخچال دوقلو در منزل انجام می شود و نیازی به انتقال به تعمیرگاهنیست.

بعضی از شرکت ها و یاتعمیرکاران در هنگام تعمیر یخچال ساید و دوقلو با هدف سود بیشتراقدام به نصب قطعات بدون ضمانت و تقلبی می کنند. شاید هزینه تعمیرات یخچال سایدبرای شما در مرحله اول بسیار کمتر شود، ولی بعدها حتما مجبور به صرف هزینه بالاتریخواهید بود. در هنگام تعمیر یخچال و فریزر در صورت نیاز به تعویض قطعه، فقطاز قطعات دارای گارانتی موجود در بازار باید استفاده شود.

سرویس یخچال فریزر شامل چه خدماتی می شود؟

 • برفک‌زداییدستی یا اتوماتیک
 • تمیز کردنکویل‌های یخچال
 • تنظیمدمای مناسب برای یخچال و فریزر
 • تعویضفیلتر آب یخچال در صورت نیاز و..

عیب‌یابی و تعمیر یخچال در محل

قبل از هر اقدامی در راستایتعمیرات یخچال باید ابتدا وسیله مورد نظر باید عیب یابی شده و قطعه یا قطعات معیوبشناسایی شوند. عیب یابی تنها تخصص تعمیرکار یخچال حرفه ای است و هر فردی نمی تواندصرفا با مشاهده فیلم آموزش تعمیر یخچال به عیب یابی آن بپردازد. در ادامهبه رایج ترین ایرادات در یخچال فریزرها و اقداماتی که باید در سرویس یخچال درمحل انجام شود می پردازیم. همیشه داشتن اطلاعات و آشنایی با عملکرد یخچال افرادرا جهت عیب یابی و تعمیرات یخچال در منزل یاری می رساند. طوری کهدر صورت آموزش تعمیر یخچال، می توان اقدامات لازم را برای جلوگیری از خرابیبیشتر انجام دهیم.

علت آب دادنیخچال چیست؟

نشتی آب یخچال بهموارد زیادی ممکن است مربوط باشد. این ایراد بیشتر در یخچال هایی که به سیستمآبسردکن مجهز هستند دیده می شود.در این نوع یخچال‌ها یک لوله آب به یخچال کشیده میشود که آب آشامیدنی و یخ‌ساز را تامین می‌کند. همچنین یک لوله که آب اضافی را بهسمت سینی تخلیه می فرستد. مسدود شدن هر کدام از این لوله ها، موجب نشتی و آب دادنیخچال می شود. مسدود شدن این لوله ها هم اغلب به علت انباشته شدن رسوبات و یخ زدگیاتفاق می افتد. این مشکل اغلب با خاموش کردن یخچال برای 3 تا 4 ساعت رفع می شود.مورد دیگر اینکه اگر در کنار نشتی، صداهایی هم شنیده شود. قطعا اواپراتور وکمپرسور یخچال باید بررسی شوند. به طور کل ایراد در قسمت های مختلف سیستم یخ سازی،علت اصلی این مشکل هستند. مورد آخر نیز گرفتگی فیلتر است که در صورت بسته شدن، موجبآب دادن یخچال می شود. اگر فیلترپوسیده شده باشد باید به تعویض فیلتر یخچالپرداخت.

چرا یخچال روشننمی شود؟

یکی از ایرادات شایعبعد از جابجایی یخچال روشن نشدن یخچال است. اولین قدم قبل از اقدام به تعمیر یخچالفریزر بررسی پریز برق یخچال است. گاهی کشیدگی سیم، موج اتصالی می شود. سپس3 قسمت را بررسی کنید . 1 . محافظ یخچال 2. سیم یخچال و مورد سوم ببینیداصلا پریز سالم هست یا خیر؟

چرا یخچال سردنمی کند؟

درجه سرمای یخچالممکن است دستکاری شده باشد. در هنگام تعمیر یخچال در محل ابتدا بررسی کنیدکه سرمای یخچال باید بین منفی 3 تا 4 درجه و سرمای فریزر بین منفی 15 تا 18 درجهقرار گرفته باشد. در بسیاری از موارد بدون نیاز به کمک تعمیرات یخچال در منزل، تنها با خاموش کردن یخچال به مدت 45 دقیقه تا 1 ساعت و با باز گذاشتن دربدر این مدت، تنظیمات دوباره به حالت قبل بر می گردد و یخچال درست می شود.

چرا مواد دریخچال یخ میزنند و سرمای یخچال بالاست؟

یکی از راههای تعمیریخچال و فریزر تنظیم ترموستات است. البته این کار باید توسط تعمیرکار یخچالانجام شود. علت دیگر زیاد بودن شارژ گاز یخچال است. جهت تعمیراتیخچال در منزل باید لوله کور پشت یخچال نیز بررسی شود. در صورتی که از آن آب همبچکد ، حتما ایراد از زیاد بودن شارژ گاز یخچال است.

علت برفک زدنداخل یخچال و فریزر

ایجاد یخ و برفک درفریزر یکی از مشکلات رایج در تعمیرات فریزر است. این ایراد موجب بالا رفتنغیر عادی دمای یخچال و فشار به سیستم برودتی یخچال می شود. در این صورت موجب فاسدشدن موادغذایی و پخش شدن بوی بد در یخچال می شود. برای جلوگیری از برفک زدن یخچالسعی کنید درب یخچال را زیاد باز و بسته نکنید و درب را مدت زمان زیادی بازنگذارید. درب یخچال باید به خوبی بسته شود. در صورتی که لاستیک دور درب دچار پارگیشده باشد، درب به راحتی بسته نمی شود و هوای گرم به داخل یخچال وارد می شود و موجببرفک زدن فریزر می شود.

علت بوی بدیخچال چیست؟

اولین علت بوی بدیخچال به عدم رعایت نظافت و فاسد شدن مواد غذایی مربوط می شود. اما اگر از این بابتمطمئنید ممکن است ایراد از فن یخچال باشد و باید به تعمیر فن یخچال فریزرپرداخت. درست کار نکردن کمپرسور یخچال و ایراد در رله استارت و سنسور موجب پخش شدنبوی شبیه به بوی ماهی در یخچال می شود. اگر بوی مواد شیمیایی در یخچال پخش شدهاست، اینها نشانه هایی از نشت گاز فریون یخچال است. اما بوی سوختگی یخچال بسیارخطرناک است و باید سریعا با سرویسکار یخچال تماس بگیرید زیرا ممکن استایراد از سیم کشی برق دستگاه یا موتور یخچال باشد.

علت سر و صداییخچال در هنگام روشن بودن چیست؟

گاهی این سر و صداصرفا در هنگام شل شدن کمپرسور یخچال است و فقط کافیست در هنگام تعمیر یخچال درمحل ، اتصال موتور به شاسی بررسی شود و پیچ و مهره ها که به مرور شل می شوندرا محکم کنیم. تراز نبودن یخچال هم یکی از علل شایع صدای یخچال است. قبل از صرف هزینهتعمیرات یخچال سعی کنید یخچال را به آرامی جابجا کنید و به حالت کاملا ترازقرار دهید.

چرا یخچالاتومات نمی کند؟ (یکسره کار کردن یخچال)

در این زمان بیشترینایرادات به فن، موتور، کمپرسور و کندانسور یخچال بر می گردد . هنگام تعمیراتیخچال در محل ابتدا اگر یخچال به دیوار چسبیده باید این فاصله به حداقل 20سانت افزایش پیدا کند. در تعداد کمی از موارد این مشکل با این راه ، رفع می شود. در غیر این صورت تنها با تعمیر کمپرسوریخچال مشکل حل می شود.

شارژ گاز یخچال ساید بای ساید، ساده و دوقلو

اگر یخچال یا قسمتفریزر سرما ندارد دلیل اصلی، مشکل در گاز دستگاه است. در این صورت معمولا ناگهانیسرمای یخچال قطع می شود. آگر به دنبال این هستید که علت خالی شدن گاز یخچال فریزرچیست؟ کم شدن گاز یخچال تقریبا ۱۰ سال طول می کشد اگر عمر دستگاه بالای ۱۰ سالباشد تحلیل رفتن گاز یخچال، کاملا عادی است. اما این تنها عامل برای خرابی دستگاهو خنک نکردن یخچال نیست، در اغلب موارد نشتی باعث این مشکل می شود.در صورت وجود نشتی ابتدا باید محل نشتی به درستی تعمیر شود و سپساقدام به شارژ گاز یخچال بشود. در غیر این صورت باز هم گاز از همان نشتیخارج می شود. عمده ترین دلیل خروج گاز یخچال نشتی در جایخی، نشتی در کندانسوریخچال، نشتی در اواپراتور و نشتی در کمپرسور یخچال می باشد.

قیمت گاز یخچال با توجه به نوع دستگاه و گاز استفاده شدهکمی متفاوت است. برای مثال هزینه شارژ گاز یخچال و فریزرهای ایرانی کمتر ازبرندهای خارجی است در مورد پر کردن گاز ساید بای ساید نیز همیشه قیمت های دریافتیبیشتر محاسبه می شود. این اختلاف قیمت به دلیل نوع و میزان گاز استفاده شده دردستگاه است. چنانچه نشت یابی و تعمیرات رفع نشت مورد نیاز باشد، هزینه ها افزایشخواهد داشت.

قیمت تعمیر یخچال در منزل به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر یخچال به موارد متعددی وابسته است. این تفاوتقیمت به علت نوع ایراد و تعویض قطعات و قیمت سرویس کامل یخچال فریزر دربرند‌های مختلف است. طبعا قیمت تعمیر یخچال سامسونگ با قیمت تعمیر یخچالامرسان یکسان نیست. زیرا قیمت قطعات و اجرت تعمیر یخچال برای آنهایکسان نیست. همچنین ممکن است تعمیر یک قطعه نیاز به تعمیر و یا سرویس قطعات دیگرنیز نیاز داشته باشد. در این صورت اجرت تعمیرات یخچال افزایش پیدا می کند.

به نظر خیلی از افرادهزینه تعمیرات یخچال در بازار گنگ است. به تعریف دیگر هرکسی هر نرخی می خواهدارائه میدهد. اما شرکت هوم سرویز با ارائه تمامی ریز قیمت ها از کوچکترین هزینهتعمیر یخچال گرفته تا هزینه شارژ گاز یخچال ساید در اپلیکیشنخود ، تمامی حد و مرز ها را رعایت کرده است. هزینه تعمیرات یخچال و فریزربر اساس نرخ اتحادیه تعمیرکارن لوازم خانگی هر ساله اعلام می شود.

بهترین تعمیرکار یخچال فریزر

از آنجایی که رضایتتمامی تیم هوم سرویز در گرو رضایت مشتریان و کاربران عزیز خود است . هوم سرویزگروهی از بهترین و زبده ترین تعمیرکاران لوازم خانگی از جمله جهت تعمیرکار یخچالو فریزر را گرد آوری کرده است. تا با دریافت مناسبترین هزینه تعمیر فریزر، درتمامی ساعات شبانه روز سرویس دهی کنند. مهارت کافی تعمیرکار یخچالفریزر موجب می شو، این افراد تا جای ممکن اقدام به تعمیر قطعات کنند به جایتعویض کلی آنها. این روش موجب می شود تا هم هزینه تعمیرات یخچال کمتری ایجادشود و هم قطعه ارجینال وسیله حفظ شود.

تعمیر یخچال فریزر را با قطعات دارای ضمانت انجام دهید :

با توجه به شرایطکنونی قطعات فیک یا تقلبی در بازار به فراوانی وجود دارند ، که قیمت و کیفیت بسیارپایین تری نسبت به قطعات ارجینال دارند. در صورتی که در هنگام تعمیر یخچال فریزربه صورت عمدی و یا سهوی از این قطعات استفاده شود، عمر دستگاه بسیار کوتاه می شودو ضررهای ثانویه زیادی به بار خواهند آورد.انواع قطعات یخچال عبارت اند از:

 • تعمیر ترموستات
 • تعمیر کمپرسوریخچال
 • تعمیر آب‌سردکنیخچال
 • تعمیر بردیخچال
 • تعمیر تایمر
 • تعمیر موتوریخچال
 • تعمیرکندانسور یخچال
 • تعمیریخساز یخچال و فریزر
 • شارژ گازیخچال
 • تعویضتسمه یخچال
 • تعمیر دربیخچال

تعمیرات یخچال فریزر در منزل با هوم سرویز

جهت دریافت خدماتتعمیرات یخچال فریزر و یا شارژ گاز یخچال کافیست به صورت رایگاندرخواست خودتان را ثبت کنید. متخصصین ما جهت مشاوهر رایگان و اعلام هزینه ها باشما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر یخچال و همچنین ارایه خدمات تعمیر یخچال قدیمی، ساده و معمولی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم آشپزخانه ارائه می دهد که شامل تعمیر انواع چرخ گوشت صنعتی و خانگی, تعمیر انواع قهوه ساز خانگی و صنعتی, تعمیر انواع چای ساز و کتری برقی لمسی و کلید دار در محل, نصب انواع هود آشپرخانه توکار، لمسی، شومینه ای، مورب، آسانسوری و ..., نصب انواع ماکروفر، ماکروویو و سولاردام توکار, تعمیرات تخصصی لوازم برقی پخت و پز , تعمیرات انواع آبمیوه گیری ایرانی و خارجی, سرویس آبسردکن در محل, تعمیر قابلمه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوازم خانگی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر یخچال

تعمیر یخچال قدیمی، ساده و معمولی

تعمیر یخچال ساید بای ساید و تعمیرات یخچال دوقلو در منزل

تعمیر یخچال صنعتی رستوران، فروشگاه، قصابی و...

تعویض ترموستات، تعمیر کمپرسور و تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

تعویض لاستیک درب یخچال

تعویض زبانه و رگلاژ درب یخچال ساید بای ساید

شارژ گاز یخچال‌های ساید بای ساید و معمولی

تعمیر آب سرد کن و یخ ساز یخچال و سرویس کلی یخچال در محل

نظرات کاربران

profile picture
ناصر جهانگیر زاده

عالی بودن

profile picture
عیسی ذوقی

خیلی عالی بود کارشون بسیار با دقت و با اخلاق انجام دادن

شرایط تعمیر یخچال با تعمیرکار یخچال با تجربه در محل

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر وسیله برقی نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم برقی استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

نصب و تعمیر لوازم برقی را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی
قیمت از 400,000 الی 1,200,000 تومان
تعمیر ماشین ظرفشویی
تعمیر ماشین ظرفشویی
قیمت از 200,000 الی 200,000 تومان
نصب و تعمیر پنکه
نصب و تعمیر پنکه
قیمت از 350,000 الی 1,000,000 تومان
تعمیر بخارشو
تعمیر بخارشو
قیمت از 600,000 الی 650,000 تومان

خدمات تعمیر یخچال در این شهرها ارائه می شود: