banner
قیمت خدمات
/
لوازم خانگی
/
تعمیر یخچال و فریزر

تعمیر یخچال

از 1314 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر یخچال فریزر ساید و معمولی با استفاده از قطعات فابریک در منزل

قیمت شارژ گاز یخچال و فریزر ایرانی(با احتساب پول گاز)

250,000 الی 450,000 تومان

قیمت شارژ گاز یخچال و فریزر خارجی(با احتساب پول گاز)

350,000 الی 600,000 تومان

قیمت شارژگاز ساید بای ساید(با احتساب پول گاز)

350,000 الی 650,000 تومان

قیمت نشت یابی و رفع نشت

80,000 الی 120,000 تومان

قیمت شستشوی کامل مدار

50,000 الی 100,000 تومان

قیمت تعویض ترموستات یخچالی و فریزری

85,000 الی 140,000 تومان

قیمت تعویض ترموستات هوایی خارجی

85,000 الی 140,000 تومان

قیمت تعویض فن موتور

80,000 الی 130,000 تومان

قیمت تعویض فن داخل سرامیکی

90,000 الی 145,000 تومان

قیمت تعویض فن ساید بای ساید

95,000 الی 150,000 تومان

قیمت عیب یابی و رفع عیب فن یخچال

75,000 الی 100,000 تومان

قیمت تعمیر برد یخچال

250,000 الی 400,000 تومان

قیمت تعمیر یخساز ساید بای ساید

190,000 الی 290,000 تومان

قیمت تعمیر آبسردکن یخچال

95,000 الی 190,000 تومان

قیمت برطرف کردن آبریزی

50,000 الی 80,000 تومان

قیمت تعویض لاستیک درب یخچال ایرانی

80,000 الی 150,000 تومان

قیمت تعویض لاستیک درب یخچال خارجی

100,000 الی 250,000 تومان

قیمت رگلاژ درب یخچال

50,000 الی 100,000 تومان

قیمت رگلاژ درب فریزر

50,000 الی 100,000 تومان

قیمت تاب گیری درب

60,000 الی 100,000 تومان

قیمت جابه جایی درب یخچال ساید بای ساید

80,000 الی 145,000 تومان

قیمت تعویض لولا و بوش درب یخچال

70,000 الی 100,000 تومان

قیمت سرویس راه آب

70,000 الی 100,000 تومان

قیمت تعویض کمپرسور به همراه شارژ گاز

250,000 الی 400,000 تومان

قیمت تعویض رله و اورلود یا خازن

60,000 الی 90,000 تومان

قیمت تعویض سنسور دیفراست

85,000 الی 140,000 تومان

قیمت تعویض ترمو فیوز

80,000 الی 110,000 تومان

قیمت تعویض هیتر کف

80,000 الی 120,000 تومان

قیمت تعویض هیتر اواپراتور ایرانی

70,000 الی 95,000 تومان

قیمت تعویض هیتر اواپراتور خارجی

95,000 الی 130,000 تومان

قیمت تعویض موتور دمپر

55,000 الی 90,000 تومان

قیمت تعویض مگنت

60,000 الی 95,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط تعمیر یخچال با تعمیرکار یخچال با تجربه در محل

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر وسیله برقی نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم برقی استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

نصب و تعمیر لوازم برقی را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

تعمیرات تخصصی یخچال صنعتی و خانگی

مهم ترین قسمت هر خانه قطعا آشپزخانه آن است. مهم ترین وسیله در آشپزخانه نیز قطعا یخچال فریزر می باشد. هرگونه ایراد در یخچال فریزر موجب فساد موادغذایی می شود. در صورت بروز ایراد در هر وسیله ای می توان چند روز تعمیرات را به تعویق انداخت الا تعمیر یخچال خانگی. هر نوع یخچالی ایرانی، خارجی، تعمیر یخچال قدیمی و یا حتی آخرین مدل یخچال فریزر نیز ممکن است به دلایل مختلف دچار ایراد شوند و نیاز به تعمیر یخچال فریزر باشد. ایرادات یخچال تنها توسط تعمیرکار یخچال رفع می شود.  آموزش تعمیر یخچال برای مواقعی است که ایرادات بسیار سطحی هستند و با راهکارهای آسان می توان مشکلات را بدون حضور سرویسکار یخچال تعمیر نمود. در ادامه به معرفی انواع یخچال، عیب یابی یخچال و عوامل موثر بر قیمت تعمیر یخچال در منزل می پردازیم.

تعمیر یخچال فریزر در منزل

یخچال فریزر یکی از سنگین‌ترین وسایل منزل است که جابجایی آن در هنگام اسباب کشی هم معضلی است چه برسد به تعمیرات آن. به همین علت انتقال به تعمیرگاه یخچال کار بسیار سختی است. از این رو تعمیر یخچال در محل بهترین راهکار است. امروزه تعمیر یخچال ساید بای ساید، تعمیر یخچال دوقلو و تعمیرات یخچال صنعتی در محل انجام می شود.

اما در بعضی از موارد که نیاز به تعمیر موتور یخچال است. تعمیرکار، موتور یخچال را باز می‌کند و به تعمیرگاه یخچال می برد تا خرابی‌های را از بین ببرد. در این بین تعمیر یخچال قدیمی، سخت تر از تعمیر یخچال‌های مدرن و جدید است. زیرا به علت کم بودن قطعات این وسایل، منجر به سختی تعمیر یخچال فریزر قدیمی می‌شود.

انواع یخچال فریزرهای موجود در بازار

تعمیر یخچال صنعتی

منظور از تعمیرات یخچال صنعتی و ویترینی یخچال هایی می باشند که به صورت ایستاده و یا صندوقی در سوپر مارکت ها و فروشگاه ها قرار دارند. این یخچال ها دارای ابعاد و و وزن بالایی هستند. یخچال های ویترینی و صندوقی دارای سیستم سرمایشی متفاوتی نسبت به یخچال های خانگی می باشند. از این رو تعمیر یخچال ویترینی با یخچال خانگی تفاوت دارد.

تعمیر فریزر صندوقی

فریزر صندوقی دارای ویژگی های ظاهری و ساختاری متفاوتی هستند. همین امر موجب شده است که تعمیر فریزر صندوقی کار تخصصی باشد. فریرز ها با توجه به نوع عملکرد و محل استفاده آنها در انواع مختلفی در بازار موجود می باشند. ازین رو تعمیر فریزر صندوقی باید توسط تعمیرکار ماهر و آموزش دیده انجام شود.

تعمیر یخچال ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید از سیستم های برودتی مجهزتری برخوردارند. از این رو تعمیرات یخچال ساید بای ساید به مهارت بالا و دانش فنی بالایی نیاز دارد. برد یخچال ساید بای ساید پیچیده است. عیب یابی و تعمیر یخچال ساید بای ساید جدید تنها توسط تعمیرکاران در نمایندگی تعمیرات یخچال انجام می شود.

تعمیر یخچال فریزر دوقلو

تعمیر یخچال دوقلو شامل گزینه های متفاوتی می شود. اغلب یکی از این دو، دچار مشکل می شود و سیستم برودتی جدا از هم دارند. از این رو عیب یابی و تعمیر یخچال دوقلو در منزل انجام می شود و نیازی به انتقال به تعمیرگاه نیست.

بعضی از شرکت ها و یا تعمیرکاران در هنگام تعمیر یخچال ساید و دوقلو با هدف سود بیشتر اقدام به نصب قطعات بدون ضمانت و تقلبی می کنند. شاید هزینه تعمیرات یخچال ساید برای شما در مرحله اول بسیار کمتر شود، ولی بعدها حتما مجبور به صرف هزینه بالاتری خواهید بود. در هنگام تعمیر یخچال و فریزر در صورت نیاز به تعویض قطعه، فقط از قطعات دارای گارانتی موجود در بازار باید استفاده شود.

سرویس یخچال فریزر شامل چه خدماتی می شود؟

 • برفک‌زدایی دستی یا اتوماتیک
 • تمیز کردن کویل‌های یخچال
 • تنظیم دمای مناسب برای یخچال و فریزر
 • تعویض فیلتر آب یخچال در صورت نیاز و..

عیب‌یابی و تعمیر یخچال در محل

قبل از هر اقدامی در راستای تعمیرات یخچال باید ابتدا وسیله مورد نظر باید عیب یابی شده و قطعه یا قطعات معیوب شناسایی شوند. عیب یابی تنها تخصص تعمیرکار یخچال حرفه ای است و هر فردی نمی تواند صرفا با مشاهده فیلم آموزش تعمیر یخچال به عیب یابی آن بپردازد. در ادامه به رایج ترین ایرادات در یخچال فریزرها و اقداماتی که باید در سرویس یخچال در محل انجام شود می پردازیم. همیشه داشتن اطلاعات و آشنایی با عملکرد یخچال افراد را جهت عیب یابی و تعمیرات یخچال در منزل یاری می رساند. طوری که در صورت آموزش تعمیر یخچال، می توان اقدامات لازم را برای جلوگیری از خرابی بیشتر انجام دهیم.

علت آب دادن یخچال چیست؟

نشتی آب یخچال به موارد زیادی ممکن است مربوط باشد. این ایراد بیشتر در یخچال هایی که به سیستم آبسردکن مجهز هستند دیده می شود.در این نوع یخچال‌ها یک لوله آب به یخچال کشیده می شود که آب آشامیدنی و یخ‌ساز را تامین می‌کند. همچنین یک لوله که آب اضافی را به سمت سینی تخلیه می فرستد. مسدود شدن هر کدام از این لوله ها، موجب نشتی و آب دادن یخچال می شود. مسدود شدن این لوله ها هم اغلب به علت انباشته شدن رسوبات و یخ زدگی اتفاق می افتد. این مشکل اغلب با خاموش کردن یخچال برای 3 تا 4 ساعت رفع می شود. مورد دیگر اینکه اگر در کنار نشتی، صداهایی هم شنیده شود. قطعا اواپراتور و کمپرسور یخچال باید بررسی شوند. به طور کل ایراد در قسمت های مختلف سیستم یخ سازی، علت اصلی این مشکل هستند. مورد آخر نیز گرفتگی فیلتر است که در صورت بسته شدن، موجب آب دادن یخچال می شود. اگر فیلترپوسیده شده باشد باید به تعویض فیلتر یخچال پرداخت.

چرا یخچال روشن نمی شود؟

یکی از ایرادات شایع بعد از جابجایی یخچال روشن نشدن یخچال است. اولین قدم قبل از اقدام به تعمیر یخچال فریزر بررسی پریز برق یخچال است. گاهی کشیدگی سیم، موج اتصالی می شود. سپس 3 قسمت را بررسی کنید . 1 . محافظ یخچال  2. سیم یخچال و مورد سوم ببینید اصلا پریز سالم هست یا خیر؟

چرا یخچال سرد نمی کند؟

درجه سرمای یخچال ممکن است دستکاری شده باشد. در هنگام تعمیر یخچال در محل ابتدا بررسی کنید که سرمای یخچال باید بین منفی 3 تا 4 درجه و سرمای فریزر بین منفی 15 تا 18 درجه قرار گرفته باشد. در بسیاری از موارد بدون نیاز به کمک تعمیرات یخچال در منزل ، تنها با خاموش کردن یخچال به مدت 45 دقیقه تا 1 ساعت و با  باز گذاشتن درب در این مدت، تنظیمات دوباره به حالت قبل بر می گردد و یخچال درست می شود.

  چرا مواد در یخچال یخ میزنند و سرمای یخچال بالاست؟

یکی از راههای تعمیر یخچال و فریزر تنظیم ترموستات است. البته این کار باید توسط تعمیرکار یخچال انجام شود. علت دیگر زیاد بودن شارژ گاز یخچال است. جهت تعمیرات یخچال در منزل باید لوله کور پشت یخچال نیز بررسی شود. در صورتی که از آن آب هم بچکد ، حتما ایراد از زیاد بودن شارژ گاز یخچال است.

علت برفک زدن داخل یخچال و فریزر

ایجاد یخ و برفک در فریزر یکی از مشکلات رایج در تعمیرات فریزر است. این ایراد موجب بالا رفتن غیر عادی دمای یخچال و فشار به سیستم برودتی یخچال می شود. در این صورت موجب فاسد شدن موادغذایی و پخش شدن بوی بد در یخچال می شود. برای جلوگیری از برفک زدن یخچال سعی کنید درب یخچال را زیاد باز و بسته نکنید و درب را مدت زمان زیادی باز نگذارید. درب یخچال باید به خوبی بسته شود. در صورتی که لاستیک دور درب دچار پارگی شده باشد، درب به راحتی بسته نمی شود و هوای گرم به داخل یخچال وارد می شود و موجب برفک زدن فریزر می شود.

علت بوی بد یخچال چیست؟

اولین علت بوی بد یخچال به عدم رعایت نظافت و فاسد شدن مواد غذایی مربوط می شود. اما اگر از این بابت مطمئنید ممکن است ایراد از فن یخچال باشد و باید به تعمیر فن یخچال فریزر پرداخت. درست کار نکردن کمپرسور یخچال و ایراد در رله استارت و سنسور موجب پخش شدن بوی شبیه به بوی ماهی در یخچال می شود. اگر بوی مواد شیمیایی در یخچال پخش شده است، اینها نشانه هایی از نشت گاز فریون یخچال است. اما بوی سوختگی یخچال بسیار خطرناک است و باید سریعا با سرویسکار یخچال تماس بگیرید زیرا ممکن است ایراد از سیم کشی برق دستگاه یا موتور یخچال باشد.

علت سر و صدای یخچال در هنگام روشن بودن چیست؟

گاهی این سر و صدا صرفا در هنگام شل شدن کمپرسور یخچال است و فقط کافیست در هنگام تعمیر یخچال در محل ، اتصال موتور به شاسی بررسی شود و پیچ و مهره ها که به مرور شل می شوند را محکم کنیم. تراز نبودن یخچال هم یکی از علل شایع صدای یخچال است. قبل از صرف هزینه تعمیرات یخچال سعی کنید یخچال را به آرامی جابجا کنید و به حالت کاملا تراز قرار دهید.

 چرا یخچال اتومات نمی کند؟ (یکسره کار کردن یخچال)

در این زمان بیشترین ایرادات به فن، موتور، کمپرسور و کندانسور یخچال بر می گردد . هنگام تعمیرات یخچال در محل ابتدا اگر یخچال به دیوار چسبیده باید این فاصله به حداقل 20 سانت افزایش پیدا کند. در تعداد کمی از موارد این مشکل با این راه ، رفع می شود. در غیر این صورت تنها با تعمیر کمپرسور یخچال مشکل حل می شود.

شارژ گاز یخچال ساید بای ساید، ساده و دوقلو

اگر یخچال یا قسمت فریزر سرما ندارد دلیل اصلی، مشکل در گاز دستگاه است. در این صورت معمولا ناگهانی سرمای یخچال قطع می شود. آگر به دنبال این هستید که علت خالی شدن گاز یخچال فریزر چیست؟ کم شدن گاز یخچال تقریبا ۱۰ سال طول می کشد اگر عمر دستگاه بالای ۱۰ سال باشد تحلیل رفتن گاز یخچال، کاملا عادی است. اما این تنها عامل برای خرابی دستگاه و خنک نکردن یخچال نیست، در اغلب موارد نشتی باعث این مشکل می شود. در صورت وجود نشتی ابتدا باید محل نشتی به درستی تعمیر شود و سپس اقدام به شارژ گاز یخچال بشود. در غیر این صورت باز هم گاز از همان نشتی خارج می شود. عمده ترین دلیل خروج گاز یخچال نشتی در جایخی، نشتی در کندانسور یخچال، نشتی در اواپراتور و نشتی در کمپرسور یخچال می باشد.

قیمت گاز یخچال با توجه به نوع دستگاه و گاز استفاده شده کمی متفاوت است. برای مثال هزینه شارژ گاز یخچال و فریزرهای ایرانی کمتر از برندهای خارجی است در مورد پر کردن گاز ساید بای ساید نیز همیشه قیمت های دریافتی بیشتر محاسبه می شود. این اختلاف قیمت به دلیل نوع و میزان گاز استفاده شده در دستگاه است. چنانچه نشت یابی و تعمیرات رفع نشت مورد نیاز باشد، هزینه ها افزایش خواهد داشت.

قیمت تعمیر یخچال در منزل به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر یخچال به موارد متعددی وابسته است. این تفاوت قیمت به علت نوع ایراد و تعویض قطعات و قیمت سرویس کامل یخچال فریزر در برند‌های مختلف است. طبعا قیمت تعمیر یخچال سامسونگ با قیمت تعمیر یخچال امرسان یکسان نیست. زیرا قیمت قطعات و اجرت تعمیر یخچال برای آنها یکسان نیست. همچنین ممکن است تعمیر یک قطعه نیاز به تعمیر و یا سرویس قطعات دیگر نیز نیاز داشته باشد. در این صورت اجرت تعمیرات یخچال افزایش پیدا می کند.

به نظر خیلی از افراد هزینه تعمیرات یخچال در بازار گنگ است. به تعریف دیگر هرکسی هر نرخی می خواهد ارائه میدهد. اما شرکت هوم سرویز با ارائه تمامی ریز قیمت ها از کوچکترین هزینه تعمیر یخچال گرفته تا هزینه شارژ گاز یخچال ساید در اپلیکیشن خود ، تمامی حد و مرز ها را رعایت کرده است. هزینه تعمیرات یخچال و فریزر بر اساس نرخ اتحادیه تعمیرکارن لوازم خانگی هر ساله اعلام می شود.

بهترین تعمیرکار یخچال فریزر

از آنجایی که رضایت تمامی تیم هوم سرویز در گرو رضایت مشتریان و کاربران عزیز خود است . هوم سرویز گروهی از بهترین و زبده ترین تعمیرکاران لوازم خانگی از جمله جهت تعمیرکار یخچال و فریزر را گرد آوری کرده است. تا با دریافت مناسبترین هزینه تعمیر فریزر، در تمامی ساعات شبانه روز سرویس دهی کنند.  مهارت کافی تعمیرکار یخچال فریزر موجب می شو، این افراد تا جای ممکن اقدام به تعمیر قطعات کنند به جای تعویض  کلی آنها. این روش موجب می شود تا هم هزینه تعمیرات یخچال کمتری ایجاد شود و هم قطعه ارجینال وسیله حفظ شود

تعمیر یخچال فریزر را با قطعات دارای ضمانت انجام دهید :

با توجه به شرایط کنونی قطعات فیک یا تقلبی در بازار به فراوانی وجود دارند ، که قیمت و کیفیت بسیار پایین تری نسبت به قطعات ارجینال دارند. در صورتی که در هنگام تعمیر یخچال فریزر به صورت عمدی و یا سهوی از این قطعات استفاده شود، عمر دستگاه بسیار کوتاه می شود و ضررهای ثانویه زیادی به بار خواهند آورد. انواع قطعات یخچال عبارت اند از:

 • تعمیر ترموستات
 • تعمیر کمپرسور یخچال
 • تعمیر آب‌سردکن یخچال
 • تعمیر برد یخچال
 • تعمیر تایمر
 • تعمیر موتور یخچال
 • تعمیر کندانسور یخچال
 • تعمیر یخساز یخچال و فریزر
 • شارژ گاز یخچال 
 • تعویض تسمه یخچال
 • تعمیر درب یخچال

تعمیرات یخچال فریزر در منزل با هوم سرویز

جهت دریافت خدمات تعمیرات یخچال فریزر و یا شارژ گاز یخچال کافیست به صورت رایگان درخواست خودتان را ثبت کنید. متخصصین ما جهت مشاوهر رایگان و اعلام هزینه ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس ...

این سرویس شامل خدمات زیر است

تعمیر یخچال قدیمی، ساده و معمولی
تعمیر یخچال ساید بای ساید و تعمیرات یخچال دوقلو در منزل
تعمیر یخچال صنعتی رستوران، فروشگاه، قصابی و...
تعویض ترموستات، تعمیر کمپرسور و تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید
تعویض لاستیک درب یخچال
تعویض زبانه و رگلاژ درب یخچال ساید بای ساید
شارژ گاز یخچال‌های ساید بای ساید و معمولی
تعمیر آب سرد کن و یخ ساز یخچال و سرویس کلی یخچال در محل

همیاران سرویس تعمیر یخچال

 نظرات کاربران

profile picture
سید روح الله علوی
4 هفته پیش |محمد تقی‌پور

هم کارشون خیلی خوب بود هم خیلی اخلاق خوبی داشتن و خیلی با وجدان کار میکردن

profile picture
محمد فرجی
3 ماه پیش |محمد تقی‌پور

بسیار سر وقت زیر یکساعت تماس گرفتن و اومدن کارشناسی کردن و با مبلغ خیلی کم مشکل کارو خیلی تخصصی به ما توضیح دادن خیلی کار تیم هوم سرویز و کار کارشناس عالی بود واقعا

profile picture
سهراب بلوریان

کارشون تو حیطه ی تعمیرات یخچال حرف نداره بسیار تخصص دارن و تشخیص به جایی دادن که با کمترین قیمت کار انجام شد

profile picture
ناصر جهانگیر زاده
7 ماه پیش |مهدی دریغ

عالی بودن

خدمات مرتبط

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی
قیمت از 200,000 الی 820,000 تومان
تعمیر ماشین ظرفشویی
تعمیر ماشین ظرفشویی
قیمت از 500,000 الی 2,700,000 تومان
نصب و تعمیر پنکه
نصب و تعمیر پنکه
قیمت از 350,000 الی 600,000 تومان
تعمیر بخارشو
تعمیر بخارشو
در حال بروزرسانی قیمت