تعمیر ماشین ظرفشویی
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوازم خانگی
/
تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

از 1083 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر ماشین ظرفشویی در بهار 1402 چقدر است؟

قیمت تعمیر و تعویض موتور ماشین ظرفشویی

500,000 الی 800,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض المنت ماشین ظرفشویی

350,000 الی 550,000 تومان

قیمت تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

350,000 الی 550,000 تومان

قیمت تعویض چاهک ماشین ظرفشویی

320,000 الی 550,000 تومان

قیمت سرویس چاهک ماشین ظرفشویی

200,000 الی 400,000 تومان

قیمت تعویض آکوا استاپ ماشین ظرفشویی

400,000 الی 550,000 تومان

قیمت تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی

200,000 الی 450,000 تومان

قیمت تعویض برد ماشین ظرفشویی

500,000 الی 700,000 تومان

قیمت تعویض سنسور ماشین ظرفشویی

200,000 الی 350,000 تومان

قیمت تعویض موتور ساعت ماشین ظرفشویی

300,000 الی 500,000 تومان

قیمت نشت یابی و رفع آبریزی از درب جلو ماشین ظرفشویی

300,000 الی 500,000 تومان

قیمت نشت یابی و رفع آبریزی از داخل ماشین ظرفشویی

450,000 الی 800,000 تومان

قیمت جرم گیری ماشین ظرفشویی

230,000 الی 400,000 تومان

متوسط قیمت450,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت850,000 تومان

آنچه درباره تعمیر ماشین ظرفشویی خواهید خواند

 • تعمیر ماشین ظرفشویی
 • مزایای سرویس ماشین ظرفشویی در محل
 • تعمیر ماشین ظرفشویی در محل
 • عیب یابی و نکات تعمیرات ظرفشویی
 • خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل
 • هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی به چه مواردی بستگی دارد؟
 • تعمیرکار ماشین ظرفشویی ماهر را خبر کنید
 • انواع قطعاتی که توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی هوم سرویز تعمیر یاتعویض می کنند
 • تعمیر ماشین ظرفشویی را به تعمیرکار ماشین ظرفشویی هوم سرویز بسپارید

تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از جمله تجهیزاتی در خانه می باشند که درصورت خرابی دغدغه های زیادی را همراه خود ایجاد می کنند. ایراداتی مانند این کهماشین ظرفشویی ظرف ها را خوب نمی شوید، ظرفشویی ظرف ها را خشک نمی کند و غیره همهو همه از موارد شایعی هستند که ممکن است افکار خانم های خانه دار را مکدر کنند. درراستای این اتفاقات، تعدادی از افراد به دنبال آموزش تعمیر ماشین ظرفشوییهستند. البته این منطقی است زیرا بسیاری از ایرادات و ارورها به راحتی رفع می شوندو نیازی به حضور تعمیرکار ماشین ظرفشویی نیست. در صورتی که خرابی شدیدترباشد، تعمیر ماشین ظرفشویی باید توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی انجام شده و قطعه یاقطعات معیوب شناسایی شوند. تفاوت چندانی ندارد که ماشین ظرفشویی شما از چه برندیاست تقریبا ایرادات در همه برند ها مشابه می باشند و تعمیرات ماشینظرفشویی تفاوت چندانی با هم ندارند. در ادامه به نکات عیب یابی و تعمیرماشین ظرفشویی در منزل و عوامل موثر بر قیمت تعمیر ماشین ظرفشویی میپردازیم.

مزایای سرویس ماشین ظرفشویی در محل

سرویس ماشین ظرفشویی درمحل در کناراینکه موجب تمیز شدن و کارکرد بهتر این دستگاه می شود، عیوب احتمالی که در آیندهممکن است هزینه تراشی کنند را نیز شناسایی می کند و از هزینه های بالای بعدی نیزجلوگیری می کند. در سرویس ماشین ظرفشویی موارد زیر انجام می شوند :

 • گردگیری وتمیز کردن ماشین ظرفشویی
 • تعویض واشرماشین ظرفشویی
 • تعویض محفظهماده شوینده
 • تعویض قفلدرب ماشین ظرفشویی

انجام تمام این مواردموجب بهبود کارایی و کیفیت شستشوی ظرفشویی می شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل

زمانی که این وسیله دچاراختلال می شود، بیشترین دغدغه در کنار پیدا کردن نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشوییو پیدا کردن تعمیرکار ظرفشویی ماهر، تصور جابجایی دستگاه به تعمیرگاه لوازم خانگیاست!! از این رو تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل درصد بالایی از نگرانی های افراد را کمکرده است و تعمیر و تعویض قطعات در حضور افراد در محل انجام می شود.

عیب یابی و نکات تعمیرات ظرفشویی

سرویس ماشینظرفشویی در محل :ماشین ظرفشویی کار نمی‌کند

اگر پس از روشن کردنماشین ظرفشویی متوجه شدید که دستگاه شروع به کار نمی کند. در قدم اول مطمئن شویدکه دستگاه به برق متصل است. همچنین مطمئن شوید که درب به طور کامل بسته شده باشد.اگر پس از روشن کردن دستگاه هیچ چراغی روی پنل کنترل دستگاه نمایان نشده است قطعاایراد از سیستم برق رسانی به دستگاه است. اما اگر مطمئنید که برق به دستگاه می رسدایراد از سمت کلید برق و تایمر ماشین ظرفشویی است که باید حتما توسط سرویسکارماشین ظرفشویی بررسی شود.

تعمیر ماشینظرفشویی رومیزی :علت صدای زیاد ماشین ظرفشویی

صدای بالای ماشینظرفشویی بسیار آزاردهنده است و می تواند علت های زیادی داشته باشد. به همین علت تعمیرماشین ظرفشویی رومیزی و عیب یابی باید با دقت انجام شود تا دقیقاقطعه معیوب تعویض یا تعمیر شود. علت سر و صدای ماشین ظرفشویی می توانداز ناقص کار کردن فن، نشات بگیرد. همچنین این ایراد می تواند به علت عدم کاراییصحیح موتور ظرفشویی نیز باشد. اگر ماشین ظرفشویی نو خریداری کردهاید و کمی احساس می کنید که صدای ظرفشویی زیاد است نباید نگران باشید. این نگرانیصرفا باید برای دستگاههایی باشد که مدت زمان زیادی از خرید آنها گذشته است.

گاهی صدای ماشینظرفشویی در هنگام شستشو به علت عدم چرخش صحیح بازوی اسپری می باشد. قبل از تماسبا تعمیرکار ماشین ظرفشویی ، برای تعمیرات ماشین ظرف شوییدر منزل درب ماشین را باز کنید و بررسی کنید که چیزی مانع چرخش بازوی اسپرینباشد.

تعمیرات ماشینظرف شویی :ماشین ظرفشویی آب تخلیه نمی‌کند

باقی ماندن مقدار کمیآب در انتهای کار طبیعی است اما تجمع مقدار زیادی از آب نشانه خرابی در پمپ، ایراددر شلنگ تخلیه است. بررسی کنید که شلنگ تخلیه پیچ نخورده یا مسدود نشدهباشد. اگر امکان دسترسی به صافی ظرفشویی فراهم است، صافی را پاک کنید و سپس در جایخود قرار دهید.

تعمیرات ظرفشویی:علت نشتی آب از ماشین ظرفشویی

جهت تعمیر ماشینظرفشویی برای رفع نشتی ظرفشویی باید پمپ ظرفشویی را بررسی کنید. پمپ ماشینظرفشویی یک نوع واشر لاستیکی دارد که وظیفه آب بندی کف پمپ را بر عهده دارد. ممکناست طی مرور زمان این واشر فرسوده شود و کارایی اولیه را نداشته باشد. پس جهت تعمیرماشین ظرفشویی پنل زیرین ماشین ظرفشویی را چک کنید. اگر مرطوب است معمولا ایراد بهاین قسمت بر می گردد. استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده نیز ممکن است موجب ایناتفاق شود. دستگاه را بدون ریختن مواد شوینده روشن کنید. اگر مشکل حل شد، در ریختنمواد شوینده اعتدال را رعایت کنید.

در هنگام قرار دادنماشین ظرفشویی باید دقت کنید دستگاه کاملا تراز باشد. در صورت بی توجهی به ترازبودن دستگاه، موجب ربزش آب ، نشتی و آسیب به دستگاه می شود. اگر قسمت های جلوی دستگاهچکه می کند. ممکن است ایراد از واشر درب ظرفشویی باشد. جهت تعمیر ماشینظرفشویی در محل باید این قطعه بررسی شود که در صورت شکنندهیا پاره بودن این قطعه کاملا تعویض شود.

سرویس ماشین ظرفشوییرومیزی :چرا ظروف پس از شستشو لکه هستند؟

وجود لکه های سفید پساز شستشو یکی از ایرادات شایع در ظرفشویی ها هست که گاهی افراد فکر می کنند کهمشکل از ایرادات فنی دستگاه است. اما ممکن است به عوامل زیادی بستگی داشته باشد.به طور مثال کیفیت پایین آب مصرفی و وجود منیزیم کلسیم بالا در آب ممکن است، موجباین اتفاق شود. راه حل این مشکل استفاده از آب تصفیه شده و مایع ظرفشویی حلال ومناسب است.

همچنین استفاده بیشاز حد از نمک در ظرفشویی نیز ممکن است موجب این اتفاق باشد. قرص ماشین ظرفشوییتاریخ گذشته است نیز می تواند بر کیفیت شستشوی ظروف تاثیر بگذارد. در صورتیکه اینموارد را امتحان کردید و ایراد حل نشد. المنت ظرفشویی را چک کنید که ایراد پیدانکرده باشد. زیرا شستشوی ظروف با آب سرد نیز ممکن است عامل لک شدن ظروف باشد. دراین صورت باید با تعمیرکار ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

تعمیر ماشینظرفشویی :علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

همه ی ماشین هایظرفشویی روشی برای تخلیه آب دارند، که این عمل با استفاده از پمپ تخلیه انجام میشود. جهت آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی درهنگام عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی باید پروانه پمپ را بررسی کرد که گرفتگی نداشتهباشد.

اگر شلنگ تخلیهماشین ظرفشویی مسدود شده باشد نیز عمل تخلیه یا انجام نمی شود و یا به طورکامل انجام نخواهد و آب کف ظرفشویی باقی می ماند. انسداد شیلنگ معمولا در خروجیپمپ و یا ورودی سیستم تخلیه نیز عامل این اتفاق است.

تعمیر ماشینظرفشویی :علت بالا رفتن زمان شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی

گاهی شاهد این هستیمکه علی رغم زمان نمایش داد شده بر روی پنل دستگاه ، شستشوی ظروف بسیار طولانی تراز زمان نشان داده شده میشود . بزرگترین عامل ایجاد این اتفاق، ایراد در تایمر وترموستات دستگاه است . که باید تعمیر ماشین ظرفشویی را به تعمیرکار ماشین ظرفشوییبسپارید.

تعمیرات ماشینظرفشویی :از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی

در بدترین حالت جهتتعمیر ماشین ظرفشویی ایراد به برد کنترل دستگاه مربوط می شود که باید تعویض شود .در صورتی که تعدادی از دکمه ها، نه همه آنها از کار بیافتد. ممکن است ایراد از سمتتاچ و کنترل پنل باشد. که برای هر دکمه به صورت جدا تعبیه می شود و قابل تعویض وجایگزینی است.

عدم آبگیریماشین ظرفشویی ( ماشین ظرفشویی پر نمی شود)

جهت تعمیر ماشینظرفشویی در موارد این چنینی باید موارد زیادی مانند شیر آب و ورودیآب داغ را بررسی کنید. که آب دارای فشار کافی باشد. همچنین دقت کنید که برق دستگاهقطع نشده باشد و در هنگام آبگیری ماشین ظرفشویی برق به شیر ورودی میرسد و قطعیندارد. برای بررسی برق دستگاه باید قطعاتی مانند کلید شناور، تایمر و کلید برق رابا مولتی متر چک کنید.

تعمیر ماشینظرفشویی در منزل :ماشین ظرفشویی بی‌وفقه آب پُر می‌کند

اگر آبی ورودی بهدستگاه به صورت خودکار قطع نمی‌شود ایراد از شیر برقی، کلید شناور و یا تایمرظرفشویی است که روی زمان آبگیری قفل کرده است. برای عیب یابی، ظرفشویی را از برقکشیده و کلید شناور پلاستیکی گنبدی را بررسی و بلند کنید، اگر بلند نشد، بدنه راکاملا تمیز نموده و سرجای خود قرار دهید. اگر ایراد رفع نشد باید به وسیله تعویضکلید شناور این مشکل حل شود.

علت خاموش شدنماشین ظرفشویی در حین کار

خاموش شدن ماشین ظرفشویی می تواند به عوامل مختلفی برگردد. اولین قسمتی که که باید بررسی شود برقدستگاه است. به همین علت باید فیوز برق مربوط به ماشین را چک کنید که کابل دستگاهقطع نشده باشد. البته اگر چراغ ماشین ظرفشویی و صفحه نمایشگر فعال هستند ایرادازین قسمت نیست. درب دستگاه عامل دیگری در توقف ناگهانی دستگاه است. گاهی به علتباز شدن با کامل بسته نشدن دستگاه ماشین ظرف شویی خاموش می شود. لذا بررسی قفلدرب، زبانه درب و میکروسوییچ درب نیز می تواند عامل این اتفاق باشد.

خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل

تعمیر شیر برقیظرفشویی

تعمیر شیر برقی ماشینظرفشویی زمانیانجام می شود که تعمیرکار ظرفشویی کل تجهیزات مانند بوبین، لاستیکدیافراگم، مجاری ورودی آب، فنر، لاستیک آب بندی، مجرای خروجی آب، سوراخ مجرایفشار، محفظه فشار، وزن پیستون، سیم پیچ، اهرم آهنی، فیلتر خروجی آب و در نهایت شیربرقی را عیب یابی و بررسی کند و در صورتی که ایراد از قطعات دیگر نباشد، بایدمتخصصین اقدام به تعویض شیربرقی کنند.

تعمیر تایمرماشین ظرفشویی

تایمر مسئولیت شستشوو تنظیم برنامه دستگاه را بر عهده دارد. عدم کارکرد درست این قطعه موجب به همریخته شدن برنامه های ماشین ظرفشویی می شود. به طور مثال ظروف خشک نمی شود و یاسایر آپشن های دستگاه به درستی کار نمی کند. حتی ممکن است خرابی تایمر موجب شود کهدرب ماشین قفل نشود و مواد شوینده وارد محفظه نشوند. که تنها با استفاده از تعمیریا تعویص تایمر ماشین ظرفشویی این مشکل حل می شود.

تعمیر پمپ تخلیهظرفشویی

در صورت شنیده شدنصدای وزوز در هنگام شستشو و یا عدم تخلیه صحیح و کامل احتمالا پمپ تخلیه ایرادپیدا کرده است. تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی بر اساس شدت آسیب انجام میشود. اگر شدت ایرادات باشند باید اقدام به تعویض پمپ تخلیه لباسشویی نمود.

تعمیر المنتماشین ظرفشویی

کیفیت بیشتر شستشوظروف در گرو آب گرم است. تعمیر المنت نیز باید توسط متخصصین انجام شود. در صورتیکه ایرادات و خرابی زیاد نباشد می توان با تعمیر المنت ماشین ظرفشویی مشکل را حلنمود. اما در موارد بسیار محدود باید قطعه مورد نظر تعویض شود.

تعمیر موتورماشین ظرفشویی

هرگونه صدای غیر عادیکه در حین روشن شدن دستگاه شنیده شود می تواند نشانه ای برای سوختن موتور باشد.صداهایی شبیه به ناله، وز وز و یا جیغ شنیدن اصلا عادی نیست و به علت اصطکاک قطعاتبه یکدیگر اتفاق می افتد. امکان استهلاک و فرسودگی قطعات موتوری زیاد است. استشمام بوی سوختگی به طور قطع از علائمسوختگی موتور دستگاه می باشد. وقتی بازو های آب پاش، آب را اسپری نمی کنند هم ازنشانه های تعمیر موتور ظرفشویی است. پاشش آب و مواد شوینده روی ظروف از وظایفموتور است. در این مورد ابتدا شیر برقی و شیلنگ آب از نظر نشتی و ایراد، بررسی میشوند. در صورت سالم بودن این قطعات، احتمال سوختن موتور دستگاه بیشتر خواهد شد.اگر موتور سوخته باشد در حین کارکرد، عملیات شستشو قطع شده و دستگاه از کار میافتد.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر ماشینظرفشویی به موارد متعددی بستگی دارد. محدوده این قیمت به نوع ایراد دستگاه و قطعهمعیوب بستگی دارد. نوع قطعه معیوب تاثیر مستقیمی بر قیمت سرویس ماشین ظرفشویی دارد.به طور مثال قیمت تعمیر المنت ظرفشویی با قیمت تعمیر تایمر ماشین ظرفشویی قطعابرابر نیستند. مورد دیگر تعمیر و یا تعویض قطعه مورد است. همیشه تعمیرات قطعاتظرفشویی هزینه کمتری در پی دارند. قطعا با تعمیر قطعه، هزینه تعمیر ماشینظرفشویی در کنار حفظ قطعه فابریک کمتر خواهد شد. مورد دیگر کیفیت قطعات استاستفاده از قطعات ارجینال موجب می شود که شاید قیمت تعمیر ظرفشویی بالاتر برود امایک بار برای همیشه مشکل حل خواهد شد. استفاده از قطعات با کیفیت و ارجینال قیمتتعمیرات ماشین ظرفشویی را بالا می برد.

تعمیرکار ماشین ظرفشویی ماهر را خبر کنید

همانطور که پیش تر همگفته شد این تجهیزات باید در خانه توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی بررسی و عیبیابی شوند و در بیشتر موارد این خدمات بدون هیچ گونه مشکلی در منزل انجام می شود.از این رو باید تعمیرکار ماشین ظرفشویی مهارت لازم را دارا بوده و از قطعاتارجینال استفاده نماید.

انواع قطعاتی که توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی هوم سرویز تعمیر یاتعویض می کنند

 • تعمیر و تعویض المنت ظرفشویی
 • تعمیر یا تعویض قفل درب ظرفشویی و سوئیچ آن
 • تعمیر شیر برقی ورودی آب
 • تعویض واشر در ماشین ظرفشویی
 • تعویض نوار پلاستیکی دور درب
 • تعویض پمپ تخلیه
 • تعمیر فیلتر پمپ
 • تعویض ترموستات
 • تعویض محفظه مواد شوینده
 • تعمیر بازوهای آبپاش و...

تعمیر ماشین ظرفشویی را به تعمیرکار ماشین ظرفشویی هوم سرویز بسپارید

برای دریافت تمامیخدمات مربوط به تعمیر ماشین ظرفشویی در محل در تمامی برندها کافیست به صورت رایگاندر سامانه هوم سرویز درخواست خود را ثبت کنید. در کمتر از یک ساعت تعمیرکار ماشینظرفشویی هوم سرویز با شما تماس میگیرند و بهترین راهنمایی ها را در جهت هزینهتعمیر ماشین ظرفشویی را در اختیارتان قرار می دهند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی و همچنین ارایه خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات شستشو و نظافت ارائه می دهد که شامل تعمیر لباسشویی ایرانی و خارجی, راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی, تعمیر اتو بخار ایرانی و خارجی, تعمیر بخارشوی خانگی و صنعتی, نصب لباسشویی دوقلو می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوازم خانگی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی

تعمیرات ظرفشویی و بررسی و رفع خطاهای مختلف

سرویس ماشین ظرفشویی در محل

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی و ایستاده

تعویض قفل در ماشین ظرفشویی و تعویض واشر دستگاه

تعمیر برد ماشین ظرفشویی، هیتر، پمپ تخلیه و تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی و ....

تعمیرات انواع برندهای ظرفشویی همانند ؛ بوش، سامسونگ، ال جی، سونی، پاکشوما، و …

نظرات کاربران

profile picture
مرجان اسدی

خیلی عالی بود کارشون

شرایط تعمیر ماشین ظرفشویی با تعمیرکار ماشین ظرفشویی ماهر

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر ماشین ظرفشویی نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده جهت تعمیر ماشین ظرفشویی توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر ماشین ظرفشویی استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

تعمیر انواع ماشین ظرفشویی را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی
قیمت از 450,000 الی 2,000,000 تومان
تعمیر یخچال و فریزر
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 350,000 الی 1,300,000 تومان
لوله کشی آب و ساختمان
لوله کشی آب و ساختمان
قیمت از 500,000 الی 3,500,000 تومان
نصب و تعمیر مایکروویو
نصب و تعمیر مایکروویو
قیمت از 150,000 الی 6,300,000 تومان