banner
قیمت خدمات
/
لوازم خانگی
/
تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل

از 1083 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت عیب یابی و تعمیر انواع ماشین ظرفشویی

قیمت نصب ماشین ظرفشویی(کلیه متعلقات مانند شیرآلات و لوله)

100,000 الی 170,000 تومان

قیمت نصب شیر ماشین ظرفشویی(هر عدد)

50,000 الی 80,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض موتور

250,000 الی 400,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض المنت

160,000 الی 250,000 تومان

قیمت تعویض پمپ تخلیه

150,000 الی 270,000 تومان

قیمت تعویض چاهک ماشین ظرفشویی

170,000 الی 310,000 تومان

قیمت سرویس چاهک ماشین ظرفشویی

90,000 الی 170,000 تومان

قیمت تعویض آکوا استاپ

210,000 الی 290,000 تومان

قیمت تعویض شیربرقی

90,000 الی 190,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض برد

170,000 الی 380,000 تومان

قیمت تعویض سنسور

90,000 الی 170,000 تومان

قیمت تعویض موتور ساعت

150,000 الی 280,000 تومان

قیمت نشت یابی و رفع آبریزی از درب جلو

90,000 الی 180,000 تومان

قیمت نشت یابی و رفع آبریزی از داخل دستگاه

210,000 الی 390,000 تومان

قیمت جرم گیری

90,000 الی 160,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط تعمیر انواع برندهای ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر ماشین ظرفشویی نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده جهت تعمیر ماشین ظرفشویی توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر ماشین ظرفشویی استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

تعمیر انواع ماشین ظرفشویی را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از جمله تجهیزاتی در خانه می باشند که در صورت خرابی دغدغه های زیادی را همراه خود ایجاد می کنند. ایراداتی مانند این که ماشین ظرفشویی ظرف ها را خوب نمی شوید، ظرفشویی ظرف ها را خشک نمی کند، یا آب ظرفشویی به خوبی تخلیه نمی شود. همه و همه از موارد شایعی هستند که ممکن است افکار خانم های خانه دار را مکدر کنند. اما همه این اتفاق ها هم نمی توانند از ارزش و اهمیت این وسیله کم کنند. تعدادی از افراد به دنبال آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی هستند. البته این منطقی است زیرا بسیاری از ایرادات و ارورها به راحتی رفع می شوند و نیازی به حضور تعمیرکار ماشین ظرفشویی نیست. در صورتی که خرابی ماشین ظرفشویی شدیدتر باشد، عیب یابی ظرفشویی باید توسط سرویسکار ماشین ظرفشویی انجام شده و قطعه یا قطعات معیوب شناسایی شوند. تفاوت چندانی ندارد که ماشین ظرفشویی شما از چه برندی است تقریبا ایرادات در همه برند ها مشابه می باشند و تعمیرات ماشین ظرفشویی تفاوت چندانی با هم ندارند. در ادامه به نکات عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی در محل و عوامل موثر بر قیمت تعمیر ماشین ظرفشویی می پردازیم.

مزایای سرویس ماشین ظرفشویی در محل

سرویس ماشین ظرفشویی در محل در کنار اینکه موجب تمیز شدن و کارکرد بهتر این دستگاه می شود، عیوب احتمالی که در آینده ممکن است هزینه تراشی کنند را نیز شناسایی می کند و از هزینه های بالای بعدی نیز جلوگیری می کند. در سرویس ماشین ظرفشویی موارد زیر انجام می شوند :

 • گردگیری و تمیز کردن ماشین ظرفشویی
 • تعویض واشر ماشین ظرفشویی
 • تعویض محفظه ماده شوینده
 • تعویض قفل درب ماشین ظرفشویی

انجام تمام این موارد موجب بهبود کارایی و کیفیت شستشوی ظرفشویی می شود.

تعمیرات ماشین ظرفشویی در محل

زمانی که ماشین ظرفشویی دچار اختلال می شود، بیشترین دغدغه در کنار پیدا کردن نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی و پیدا کردن تعمیرکار ماهر، تصور جابجایی دستگاه به تعمیرگاه لوازم خانگی است!! از این رو تعمیر ماشین ظرفشویی در محل و یا سرویس ماشین ظرفشویی در محل درصد بالایی از نگرانی های افراد را کم کرده است و تعمیر و تعویض قطعات ماشین ظرفشویی در حضور افراد در محل انجام می شود.

عیب یابی و نکات تعمیرات ظرفشویی

سرویس ماشین ظرفشویی در محل : ماشین ظرفشویی کار نمی‌کند

اگر پس از روشن کردن ماشین ظرفشویی متوجه شدید که دستگاه شروع به کار نمی کند. در قدم اول مطمئن شوید که دستگاه به برق متصل است. همچنین مطمئن شوید که درب به طور کامل بسته شده باشد. اگر پس از روشن کردن دستگاه هیچ چراغی روی پنل کنترل دستگاه نمایان نشده است قطعا ایراد از سیستم برق رسانی به دستگاه است. اما اگر مطمئنید که برق به دستگاه می رسد ایراد از سمت کلید برق و تایمر ماشین ظرفشویی است که باید حتما توسط سرویسکار ماشین ظرفشویی بررسی شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی : علت صدای زیاد ماشین ظرفشویی

صدای بالای ماشین ظرفشویی بسیار آزاردهنده است و می تواند علت های زیادی داشته باشد. به همین علت آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی رومیزی و عیب یابی ماشین ظرفشویی باید با دقت انجام شود تا دقیقا قطعه معیوب تعویض یا تعمیر شود. علت سر و صدای ماشین ظرفشویی می تواند از ناقص کار کردن فن، نشات بگیرد. همچنین این ایراد می تواند به علت عدم کارایی صحیح موتور ظرفشویی نیز باشد. اگر ماشین ظرفشویی نو خریداری کرده اید و کمی احساس می کنید که صدای ظرفشویی زیاد است نباید نگران باشید. این نگرانی صرفا باید برای دستگاههایی باشد که مدت زمان زیادی از خرید آنها گذشته است.

گاهی صدای ماشین ظرفشویی در هنگام شستشو به علت عدم چرخش صحیح بازوی اسپری می باشد. قبل از تماس با تعمیرکار ماشین ظرفشویی ، برای تعمیرات ماشین ظرف شویی در منزل درب ماشین را باز کنید و بررسی کنید که چیزی مانع چرخش بازوی اسپری نباشد.

تعمیرات ماشین ظرف شویی : ماشین ظرفشویی آب تخلیه نمی‌کند

باقی ماندن مقدار کمی آب در انتهای کار طبیعی است اما تجمع مقدار زیادی از آب نشانه خرابی در پمپ، ایراد در شلنگ تخلیه است.  بررسی کنید که شلنگ تخلیه پیچ نخورده یا مسدود نشده باشد. اگر امکان دسترسی به صافی ظرفشویی فراهم است، صافی را پاک کنید و سپس در جای خود قرار دهید.

تعمیرات ظرفشویی : علت نشتی آب از ماشین ظرفشویی

جهت آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی برای رفع نشتی ظرفشویی باید پمپ ظرفشویی را بررسی کنید. پمپ ماشین ظرفشویی یک نوع واشر لاستیکی دارد که وظیفه آب بندی کف پمپ را بر عهده دارد. ممکن است طی مرور زمان این واشر فرسوده شود و کارایی اولیه را نداشته باشد. پس جهت تعمیر ماشین ظرفشویی پنل زیرین ماشین ظرفشویی را چک کنید. اگر مرطوب است معمولا ایراد به این قسمت بر می گردد. استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده نیز ممکن است موجب این اتفاق شود. دستگاه را بدون ریختن مواد شوینده روشن کنید. اگر مشکل حل شد، در ریختن مواد شوینده اعتدال را رعایت کنید.

در هنگام قرار دادن ماشین ظرفشویی باید دقت کنید دستگاه کاملا تراز باشد. در صورت بی توجهی به تراز بودن دستگاه، موجب ربزش آب ، نشتی و آسیب به دستگاه می شود. اگر قسمت های جلوی ماشین ظرفشویی آب چکه می کند. ممکن است ایراد از واشر درب ظرفشویی باشد. جهت تعمیر ماشین ظرفشویی در محل  باید این قطعه بررسی شود که در صورت شکننده یا پاره بودن این قطعه کاملا تعویض شود.

سرویس ماشین ظرفشویی رومیزی : چرا ظروف پس از شستشو لکه هستند؟

وجود لکه های سفید پس از شستشو یکی از ایرادات شایع در ماشین ظرفشویی هست که گاهی افراد فکر می کنند که مشکل از ایرادات فنی دستگاه است. اما ممکن است به عوامل زیادی بستگی داشته باشد. به طور مثال کیفیت پایین آب مصرفی و وجود منیزیم کلسیم بالا در آب ممکن است، موجب این اتفاق شود. راه حل این مشکل استفاده از آب تصفیه شده و مایع ظرفشویی حلال و مناسب است.

همچنین استفاده بیش از حد از نمک در ماشین ظرفشویی نیز ممکن است موجب این اتفاق باشد. قرص ماشین ظرفشویی تاریخ گذشته است نیز می تواند بر کیفیت شستشوی ظروف تاثیر بگذارد. در صورتیکه این موارد را امتحان کردید و ایراد حل نشد. المنت ظرفشویی را چک کنید که ایراد پیدا نکرده باشد. زیرا شستشوی ظروف با آب سرد نیز ممکن است عامل لک شدن ظروف باشد. در این صورت باید با تعمیرکار ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

تعمیرات ظرفشویی : علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

همه ی ماشین های ظرفشویی روشی برای تخلیه آب دارند، که این عمل با استفاده از پمپ تخلیه انجام می شودجهت آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی در هنگام عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی باید پروانه پمپ را بررسی کرد که گرفتگی نداشته باشد.

اگر شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی مسدود شده باشد نیز عمل تخلیه یا انجام نمی شود و یا به طور کامل انجام نخواهد و آب کف ظرفشویی باقی می ماند. انسداد شیلنگ معمولا در خروجی پمپ و یا ورودی سیستم تخلیه نیز عامل این اتفاق است.

علت بالا رفتن زمان شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی

گاهی شاهد این هستیم که علی رغم زمان نمایش داد شده بر روی پنل دستگاه ، شستشوی ظروف بسیار طولانی تر از زمان نشان داده شده میشود . بزرگترین عامل ایجاد این اتفاق، ایراد در تایمر و ترموستات دستگاه است . که باید تعمیر ظرفشویی را به تعمیرکار ماشین ظرفشویی بسپارید.

تعمیرات ماشین ظرف شویی : از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی

در بدترین حالت جهت تعمیر ماشین ظرفشویی ایراد به برد کنترل دستگاه مربوط می شود که باید تعویض شود . در صورتی که تعدادی از دکمه ها، نه همه آنها از کار بیافتد. ممکن است ایراد از سمت تاچ و کنترل پنل باشد. که برای هر دکمه به صورت جدا تعبیه می شود و قابل تعویض و جایگزینی است.

عدم آبگیری ماشین ظرفشویی ( ماشین ظرفشویی پر نمی شود)

جهت آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی در موارد این چنینی باید موارد زیادی مانند شیر آب و ورودی آب داغ را بررسی کنید. که آب دارای فشار کافی باشد. همچنین دقت کنید که برق دستگاه قطع نشده باشد و در هنگام آبگیری ماشین ظرفشویی برق به شیر ورودی میرسد و قطعی ندارد. برای بررسی برق دستگاه باید قطعاتی مانند کلید شناور، تایمر و کلید برق را با مولتی متر چک کنید.

عیب یابی ظرفشویی : ماشین ظرفشویی بی‌وفقه آب پُر می‌کند

اگر آبی ورودی به دستگاه به صورت خودکار قطع نمی‌شود ایراد از شیر برقی، کلید شناور و یا تایمر ظرفشویی است که روی زمان آبگیری قفل کرده است. برای عیب یابی، ظرفشویی را از برق کشیده و کلید شناور پلاستیکی گنبدی را بررسی و بلند کنید، اگر بلند نشد، بدنه را کاملا تمیز نموده و سرجای خود قرار دهید. اگر ایراد رفع نشد باید به وسیله تعویض کلید شناور این مشکل حل شود.

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار

خاموش شدن ماشین ظرف شویی می تواند به عوامل مختلفی برگردد. اولین قسمتی که که باید بررسی شود برق دستگاه است. به همین علت باید فیوز برق مربوط به ماشین را چک کنید که کابل دستگاه قطع نشده باشد. البته اگر چراغ ماشین ظرفشویی و صفحه نمایشگر فعال هستند ایراد ازین قسمت نیست. درب دستگاه عامل دیگری در توقف ناگهانی دستگاه است. گاهی به علت باز شدن با کامل بسته نشدن دستگاه ماشین ظرف شویی خاموش می شود. لذا بررسی قفل درب، زبانه درب و میکروسوییچ درب نیز می تواند عامل این اتفاق باشد.

خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل

تعمیر شیر برقی ظرفشویی

تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی زمانی انجام می شود که تعمیرکار کل تجهیزات مانند بوبین، لاستیک دیافراگم، مجاری ورودی آب، فنر، لاستیک آب بندی، مجرای خروجی آب، سوراخ مجرای فشار، محفظه فشار، وزن پیستون، سیم پیچ، اهرم آهنی، فیلتر خروجی آب و در نهایت شیر برقی را عیب یابی و بررسی کند و در صورتی که ایراد از قطعات دیگر نباشد، باید متخصصین اقدام به تعویض شیربرقی کنند.

تعمیر تایمر ماشین ظرفشویی

تایمر مسئولیت شستشو و تنظیم برنامه دستگاه را بر عهده دارد. عدم کارکرد درست این قطعه موجب به هم ریخته شدن برنامه های ماشین ظرفشویی می شود. به طور مثال ظروف خشک نمی شود و یا سایر آپشن های دستگاه به درستی کار نمی کند. حتی ممکن است خرابی تایمر موجب شود که درب ماشین قفل نشود و مواد شوینده وارد محفظه نشوند. که تنها با استفاده از تعمیر یا تعویص تایمر ماشین ظرفشویی این مشکل حل می شود.

تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی

در صورت شنیده شدن صدای وزوز در هنگام شستشو و یا عدم تخلیه صحیح و کامل احتمالا پمپ تخلیه ایراد پیدا کرده است. تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی بر اساس شدت آسیب انجام می شود. اگر شدت ایرادات باشند باید اقدام به تعویض پمپ تخلیه لباسشویی نمود.

تعمیر المنت ماشین ظرفشویی

کیفیت بیشتر شستشو ظروف در گرو آب گرم است. تعمیر المنت نیز باید توسط متخصصین انجام شود. در صورتی که ایرادات و خرابی زیاد نباشد می توان با تعمیر المنت ماشین ظرفشویی مشکل را حل نمود. اما در موارد بسیار محدود باید قطعه مورد نظر تعویض شود.

تعمیر موتور ظرفشویی

هرگونه صدای غیر عادی که در حین روشن شدن دستگاه شنیده شود می تواند نشانه ای برای سوختن موتور باشد. صداهایی شبیه به ناله، وز وز و یا جیغ شنیدن اصلا عادی نیست و به علت اصطکاک قطعات به یکدیگر اتفاق می افتد. امکان استهلاک و فرسودگی قطعات موتوری زیاد است. استشمام بوی سوختگی به طور قطع از علائم سوختگی موتور دستگاه می باشد. وقتی بازو های آب پاش، آب را اسپری نمی کنند هم از نشانه های تعمیر موتور ظرفشویی است. پاشش آب و مواد شوینده روی ظروف از وظایف موتور است. در این مورد ابتدا شیر برقی و شیلنگ آب از نظر نشتی و ایراد، بررسی می شوند. در صورت سالم بودن این قطعات، احتمال سوختن موتور دستگاه بیشتر خواهد شد. اگر موتور سوخته باشد در حین کارکرد، عملیات شستشو قطع شده و دستگاه از کار می افتد.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر ماشین ظرفشویی به موارد متعددی بستگی دارد. محدوده این قیمت به نوع ایراد دستگاه و قطعه معیوب بستگی دارد. نوع قطعه معیوب تاثیر مستقیمی بر قیمت سرویس ماشین ظرفشویی دارد. به طور مثال قیمت تعمیر المنت ظرفشویی با قیمت تعمیر تایمر ماشین ظرفشویی قطعا برابر نیستند. مورد دیگر تعمیر و یا تعویض قطعه مورد است. همیشه تعمیرات قطعات ظرفشویی هزینه کمتری در پی دارند. مورد دیگر کیفیت قطعات است. استفاده از قطعات با کیفیت و ارجینال قیمت تعمیرات ماشین ظرفشویی را بالا می برد.

انواع قطعاتی که توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی هوم سرویز تعمیر یا تعویض می کنند

 • تعمیر و تعویض المنت ظرفشویی
 • تعمیر یا تعویض قفل درب ظرفشویی و سوئیچ آن
 • تعمیر شیر برقی ورودی آب
 • تعویض واشر در ماشین ظرفشویی
 • تعویض نوار پلاستیکی دور درب
 • تعویض پمپ تخلیه
 • تعمیر فیلتر پمپ
 • تعویض ترموستات
 • تعویض محفظه مواد شوینده
 • تعمیر بازوهای آبپاش و...

خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی توسط متخصصین هوم سرویز

برای دریافت تمامی خدمات مربوط به تعمیر ماشین ظرفشویی در محل در تمامی برندها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز درخواست خود را ثبت کنید. در کمتر از یک ساعت متخصصین نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی با شما تماس میگیرند و بهترین راهنمایی ها را در جهت هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی را در اختیارتان قرار می دهند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

تعمیر انواع ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی
بررسی و رفع خطاهای مختلف روی دستگاه ظرفشویی
جرم گیری، شستشو و سرویس ماشین ظرفشویی در محل
تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی و ایستاده
تعویض قفل در ماشین ظرفشویی و تعویض واشر دستگاه
تعمیر یا تعمیر برد دستگاه، هیتر، پمپ تخلیه و تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی و ....
تعمیرات انواع برندهای ظرفشویی همانند ؛ بوش، سامسونگ، ال جی، سونی، پاکشوما، و …

همیاران سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی در محل

 نظرات کاربران

profile picture
مرجان اسدی

خیلی عالی بود کارشون

خدمات مرتبط

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی
قیمت از 200,000 الی 820,000 تومان
تعمیر یخچال و فریزر
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 350,000 الی 650,000 تومان
لوله کشی آب و ساختمان
لوله کشی آب و ساختمان
قیمت از 350,000 الی 1,750,000 تومان
نصب و تعمیر مایکروویو
نصب و تعمیر مایکروویو
قیمت از 280,000 الی 580,000 تومان