تعمیر پنکه

تعمیر پنکه

از 1418 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر پنکه در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت تعویض پایه پنکه

100,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعويض گلوئي پنکه

170,000 الی 250,000 تومان

قیمت تعمیر و تعويض استاتور يا جعبه دنده پنکه

280,000 الی 500,000 تومان

قیمت تعویض تايمر پنکه

150,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعويض سيم برق پنکه

140,000 الی 190,000 تومان

قیمت تعويض بدنه و سوئيچ پنكه پايه بلند

750,000 الی 850,000 تومان

قیمت تعويض پايه پنكه تلسكوپي

140,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعمیر و تعويض موتور كامل پنكه

230,000 الی 450,000 تومان

قیمت تعمیر و تعويض موتور گردان افقي يا عمودي پنكه كنترل دار

220,000 الی 400,000 تومان

قیمت تعویض پروانه پنکه

140,000 الی 200,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

250,000 تومان

متوسط قیمت1,000,000 تومانکمینه قیمت1,000,000 تومانبیشینه قیمت1,370,000 تومان

آنچه درباره تعمیر پنکه خواهید خواند

 • تعمیرکار پنکه ماهر و متخصص با بهترین قیمت
 • ثبت سفارش خدمات تعمیرات پنکه در محل هوم سرویز چگونه است؟
 • خدمات تعمیرات پنکه هوم سرویز شامل چه مواردی است؟
 • تعمیرکار پنکه حرفه ای را خبر کنید
 • انواع برندهای پنکه که در هوم سرویز تعمیر می شوند؟
 • هزینه تعمیر پنکه به چه مواردی بستگی دارد؟
 • عیب یابی و تعمیر پنکه رومیزی و ایستاده
 • مزایای سفارش تعمیرات پنکه با بهترین تعمیرکار پنکه هوم سرویز
 • تعمیرات پنکه رومیزی، سقفی، ایستاده و مه پاش را به متخصصین هوم سرویز بسپر

تعمیرکار پنکه ماهر و متخصص با بهترین قیمت

تعمیر پنکه در منزل از خدمات پرتقاضا و محبوب نزد مشتریان هوم سرویز است. پنکه از وسایل سرمایشی قدیمی محسوب می شود که همچنان علاقمندان به خودش را دارد و پای ثابت خیلی از منازل در فصل تابستان است. به همین علت نیز با شروع فصل گرما، تعمیر پنکه در منزل، میزان تقاضا برای آن افزایش پیدا می کند. این وسیله سرمایشی در مدل‌های متعدد و متفاوت مانند سقفی، ایستاده و رومیزی تولید و عرضه شده اند. امروزه تعمیرات پنکه ایستاده یا پنکه پایه بلند بیشتر مورد تقاضاست. با بالارفتن قیمت لوازم خانگی، پرداخت هزینه تعمیر پنکه سقفی یا رومیزی گزینه بهتری نسبت به خرید پنکه است. تعمیرکار پنکه هوم سرویز آماده ارائه خدمات فوری بوده و انواع پنکه های رومیزی، ایستاده و سقفی را عیب یابی و تعمیر می کنند.

در ادامه آموزش عیب یابی و تعمیر پنکه ایستاده، پایه بلند، تعمیر پنکه رومیزی و سقفی خواهیم پرداخت. همچنین به عوامل تاثیرگذار بر هزینه تعمیر پنکه نیز خواهیم پرداخت.

ثبت سفارش خدمات تعمیرات پنکه در محل هوم سرویز چگونه است؟

در صورتی که به خدمات تعمیرات وسایل سرمایشی و سرویسکار کولر آبی و همچنین تعمیرات پنکه نیاز دارید تنها کافیست مراحل ساده زیر را طی کنید.

· ثبت درخواست رایگان

در ابتدا تنها کافیست از طریق سایت، اپلیکیشن و یا با تماس مستقیم با شماره پشتیبانی هوم سرویز، سفارش خودتان را ثبت کنید. در ثبت درخواست اولیه نوع پنکه، زمان و مکان مورد نیاز برای دریافت خدمات را مشخص خواهید نمود.

· تماس تعمیرکار پنکه جهت ارائه توضیحات

پس از ثبت درخواست تعمیرکار پنکه هوم سرویز جهت اطلاع دقیق از وضعیت دستگاه تماس گرفته و توضیحات لازم را درارتباط با نحوه تعمیرات و محدوده هزینه تعمیر پنکه در منزل را ارائه می دهند.

· اعزام متخصصین به محل

در صورت توافق در ارتباط با نحوه و قیمت تعمیرات پنکه، متخصصین جهت بازدید حضوری به محل مراجعه می کنند. در صورت امکان کل پروسه تعمیرات در محل ارائه می شود و در صورتی که امکان تعمیر پنکه در منزل نباشد، وسیله به مرکز تخصصی تعمیرات پنکه انتقال داده می شود.

خدمات تعمیرات پنکه هوم سرویز شامل چه مواردی است؟

تعمیر پنکه قدیمی و جدید در برندهای مختلف توسط تعمیرکاران هوم سرویز پذیرفته می شود. به طور کل مکانیزم کلیه این تجهیزات تفاوتی باهم ندارند و بیشتر در شکل ظاهری و پنل باهم تفاوت دارند.

· تعمیر پنکه رومیزی

این مدل از پرکاربردترین مدل هستند که از قدیم مورد استفاده قرار می گیرند. این وسیله نسبت به سایر لوازم سرمایشی مانند تعمیرات کولر گازی اسپلیت قیمت مناسب تری دارند و مصرف انرژی کمتری دارند.

· تعمیر پنکه پایه بلند

این مدل که نسبتا جدیدتر هستند. اغلب به صورت کنترل دار می باشند. تعمیر پنکه پایه دار در حالت کلی تفاوتی با نمونه های دیگر ندارد. اما تعدادی از انها که جدیدتر و دارای پنل لمسی هستند، از این رو تعمیر پنکه کنترل دار کمی پیچیده تر از نمونه های ساده تر است.

· تعمیر پنکه سقفی لوستری و ساده

این نوع پنکه برای خنک سازی فضاهای بزرگتر استفاده می شود و ساختار مشابهی با نمونه های دیگر دارند. انواع این دستگاه ها دارای موتور قدرتمندی هستند و مدار الکتریکی و سیم‌پیچی‌های آن‌ها با نمونه های دیگر تفاوت دارد. از اینرو برای تعمیر پنکه سقفی لوستری نیاز به دانش و تبحر تعمیرکار پنکه است.

تعمیرکار پنکه حرفه ای را خبر کنید

با توجه به تولید و عرضه انواع پنکه های متفاوت تعمیرات باید توسط تعمیرکار پنکه آموزش دیده و ماهر انجام شود. در هوم سرویز خدمات نصب پنکه و تعمیر پنکه کنترل دار، رومیزی، تعمیر پنکه سقفی و پنکه ایستاده توسط متخصصین و دارندگان مجوز و مدارک حرفه ای انجام می شود.

انواع برندهای پنکه که در هوم سرویز تعمیر می شوند؟

تمام برندهای ایرانی و خارجی توسط تعمیرکاران هوم سرویز پذیرفته و سرویس می شوند.

 • تعمیر پنکه ارشیا
 • تعمیر پنکه توشیبا
 • تعمیرات پنکه میدیا
 • تعمیر پنکه پارس خزر
 • تعمیرات پنکه سانی
 • تعمیرات پنکه گوسونیک
 • تعمیرات پنکه هاردستون و ...

هزینه تعمیر پنکه به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه تعمیر پنکه به موارد متعدد وابسته است. خرابی پنکه ممکن است به قطعات مختلفی مرتبط باشد. از این رو قیمت تعمیر پنکه هم ممکن است به دلایل مختلفی تغییر کند. در ادامه به مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت تعمیرات پنکه می پردازیم.

· هزینه تعمیرات پنکه بر اساس مدل پنکه تغییر می کند

به طور کل نوع پنکه سقفی، رومیزی، معمولی یا ایستاده بر هزینه تعمیر پنکه تاثیر دارد. به طور مثال قیمت تعمیر پنکه کنترل دار با هزینه تعمیر پنکه قدیمی یکسان نیست. زیرا که این نمونه های جدیدتر پیچیده هستند و به مهارت بیشتری نیاز دارند.

· نوع قطعه یا قطعات معیوب بر هزینه تعمیر پنکه تاثیر دارد

قطعه یا قطعات معیوب نیز در برآورد قیمت تعمیر پنکه رومیزی تاثیر دارد. تعمیر قطعات یا تعویض قطعات، موضوع مهمی است که بر اجرت تعمیرات پنکه تاثیر دارد. به طور مثال در صورت نیاز به تعویض موتور پنکه نسبت به تعویض پره ها هزینه تعمیر پنکه ایستاده متفاوتی خواهند داشت. همچنین هزینه تعمیر پنکه سقفی با هزینه تعمیر پنکه ایستاده تفاوت دارد.

· تعویض یا تعمیر قطعات

خرابی قطعات در دو صورت رفع می شود. گاهی با تعمیرات مشکل رفع می شود. در این صورت هزینه تعمیر پنکه ایستاده کمتر می شود. اما در مواردی نیز قطعات قابل تعمیر نیستند و باید تعویض شوند که هزینه تعمیرات پنکه پایه بلند در این صورت بر اساس قیمت قطعه و دستمزد تعمیرکار پنکه تغییر می کند.

عیب یابی و تعمیر پنکه رومیزی و ایستاده

قبل از تعمیرات پنکه باید به فکر پیدا کردن مشکل و علت خرابی باشید. عیب یابی مستلزم شناخت اجزای اصلی است.

· روشن نشدن پنکه

در این مواقع مشکل اصلی می تواند عدم رسیدن جریان برق به موتور یا ایراد در سیم کشی داخلی پنکه باشد. دراولین قدم پریز را چک کنید. ممکن است ایراد از دوشاخه باشد، که باید تعویض شود. همچنین سیم ورودی به صفحه کلید قطع شده باشد یا در سیم پیچی پنکه اتصالی ایجاد شده باشد. اگر اطمینان حاصل کردید که برق در داخل جریان دارد ایراد ممکن است به موتور برگردد. درنهایت موتور سوخته یا نیم سوز شده است و نیاز به تعمیر موتور پنکه است.

· کم شدن سرعت پنکه

در اکثر این مواقع ایراد مربوط به خازن راه انداز و یا نیم سوز شدن بوش می باشد. برای تشخیص بهتر در زمان تعمیر پنکه سقفی، در صورتی که با کلید 1 یا 2 پره ها حرکت نمی کند. اما با قرار دادن رو بالاترین ولتاژ، دستگاه روشن شود. ایراد از سمت بوش است.

· سر و صدای پنکه

در بعضی موارد در هنگام تعمیر پنکه سقفی، سر و صدای اضافی تنها با روغن کاری از بین می رود. متاسفانه در پاره ای از موارد علت سروصدای اضافی صرفا از کیفیت پایین قطعات استفاده شده در ساخت آنها است و به اصطلاح مشکل کارخانه ای است. در این موارد تنها راه از بین بردن صدا تعویض قطعات بی کیفیت است.

· لرزش پنکه

این ایراد از موارد خطرناکی محسوب می شود که حتما باید به سرعت عیب یابی و رفع شود. در هنگام تعمیر پنکه ایستاده و یا تعمیر پنکه رومیزی ایراد وارده می تواند ناشی از گشاد شدن بوش باشد. علت لرزش پنکه سقفی می تواند ناشی از تاب برداشتن پروانه باشد. در تعمیر پنکه سقفی باید پره ها بالانس شود، از آنجایی که این کار نیاز به مهارت بالایی دارد. ازین رو در این موارد بیشتر پروانه باید توسط تعمیرکار پنکه تعویض می گردد.

· داغ شدن موتور پنکه

شایع ترین علت داغ شدن پنکه در هنگام کارکردن، نیم سوز شدن سیم پیچ است. البته ایراد در خازن و بوش هم می تواند موجب داغ شدن موتور شود.

· کم شدن سرعت چرخش پروانه‌ها

میزان تولید هوای خنک به سرعت چرخش پروانه ها وابسته است. در نتیجه این مشکل موجب کم شدن بازدهی دستگاه می شود. در صورتی مطمئن هستید ولتاژ برق کم نشده و ایراد از خود دستگاه هست اولین ایراد مربوط به خازن است. مورد بعدی مربوط به موتور است که باید توسط تعمیرکار پنکه بررسی شود.

مزایای سفارش تعمیرات پنکه با بهترین تعمیرکار پنکه هوم سرویز

قطعا هوم سرویز برای پیشگام بودن در ارائه خدمات مربوط به تجهیزات سرمایشی مانند سرویس کولر اسپیلت باید خصوصیات و مزیت های ویژه ای را داشته باشد تا بتواند بیشترین میزان رضایت را در بین مشتریان خود جلب کند. چرا که رضایت شما مشتریان عزیز لازمه بقا و رشد پایدار هوم سرویز می باشد. در ادامه به مزایای انجام سفارشات توسط تعمیرکار پنکه هوم سرویز می پردازیم.

 • اعلام هزینه تعمیر پنکه شفاف و منصفانه : اولین موردی که شاید در کنار مهارت تعمیرکار پنکه ایستاده مهم باشد مقدار دستمزد و هزینه تعمیر پنکه سقفی است که وی اعلام می کند. همیاران هوم سرویز با ارائه قیمت های شفاف در ارتباط با انواع خدمات، محدوده قیمت را مشخص نموده اند به این ترتیب در انتهای کار با هزینه های نجومی و دور از انتظار مواجه نخواهید شد.
 • حضور متخصصین در محل در کمترین زمان : با همیاری هوم سرویز پس از ثبت درخواست نزدیکترین متخصص با شما تماس خواهد گرفت و در کمترین زمان ممکن جهت ارائه خدمات در محل حاضر می شوند.
 • تعمیر قطعات به جای تعویض قطعات : همانطور که می دانید امروزه قطعات فابریک و اورجینال به ندرت در بازار پیدا می شوند. از این رو بهترین راه برای تعمیرات پنکه رومیزی تعمیر قطعات به جای تعویض آنها است.

تعمیرات پنکه رومیزی، سقفی، ایستاده و مه پاش را به متخصصین هوم سرویز بسپر

جستجو برای تلفن تعمیرکار پنکه معتبر که با اطمینان خاطر لوازم برقی را جهت تعمیر به بیرون از منزل و تعمیرگاه پنکه انتقال بدهند کار راحتی نیست. هوم سرویز با در نظر گرفتن تمامی جوانب افرادی متخصص و مورد اطمینان را گردآوری کرده است تا در کمترین زمان ممکن جهت تعمیرات در محل حضور پیدا کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر پنکه و همچنین ارایه خدمات تعمیر پنکه سقفی و دیواری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم خانگی برقی ارائه می دهد که شامل تعمیر جاروبرقی سطلی و معمولی ایرانی و خارجی, تعمیر بخاری برقی، تعمیر هیتر برقی و تعمیر کرسی برقی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوازم خانگی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر پنکه

تعمیر پنکه سقفی و دیواری

تعمیر پنکه رومیزی

تعمیر برد پنکه کنترل دار

تعمیر و تعویض پایه پنکه ایستاده

تعمیر موتور پنکه های رومیزی و دیواری

سرویس پنکه و تمیز کردن و بررسی قطعات پنکه

نصب پنکه سقفی و دیواری

تعویض سیم پیچی یا تعویض موتور پنکه

نظرات کاربران

profile picture
مژده چاوشی

کارشون مورد تاییده آقای نوبهار چند تا مشکل دیگه پنکه ما رو هم برطرف کردن ممنونم بابت پیگیری هوم سرویز

profile picture
مژگان علیزاده

خیلی خیلی خوب بودند دستشون درد نکنه

profile picture
سحر مومن

خیلی خوب بودند سریع اومدند تحویل گرفتند و سریع هم انجام دادند ممنونم ازشون

profile picture
مهدی نوری مقدم

کاملا راضی هستم خیلی سریع و به موقع با رفع مشکل تحویلمون دادن

شرایط سرویس پنکه و تعمیرات پنکه کنترل دار و سقفی

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر وسیله برقی نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم برقی استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

نصب و تعمیر لوازم برقی را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

steam-cleaner
تعمیر بخارشو
قیمت از 1,400,000 الی 2,100,000 تومان
tea-maker
تعمیر چای ساز
قیمت از 800,000 الی 1,500,000 تومان
microwave-repair
نصب و تعمیر مایکروویو
قیمت از 2,000,000 الی 3,850,000 تومان
air-conditioner-service
تعمیر کولر گازی و اسپلیت
قیمت از 550,000 الی 3,600,000 تومان