تعمیر پنکه

تعمیر پنکه

از 1327 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر پنکه در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت تعویض پایه پنکه

80,000 الی 140,000 تومان

قیمت تعويض گلوئي پنکه

140,000 الی 190,000 تومان

قیمت تعمیر و تعويض استاتور يا جعبه دنده پنکه

280,000 الی 350,000 تومان

قیمت تعویض تايمر پنکه

150,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعويض سيم برق پنکه

140,000 الی 190,000 تومان

قیمت تعويض بدنه سوئيچ پنكه پايه بلند

300,000 الی 380,000 تومان

قیمت تعويض پايه پنكه تلسكوپي

140,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعمیر و تعويض موتور كامل پنكه

190,000 الی 280,000 تومان

قیمت تعمیر و تعويض موتور گردان افقي يا عمودي پنكه كنترل دار

150,000 الی 240,000 تومان

قیمت تعویض پروانه پنکه

140,000 الی 200,000 تومان

متوسط قیمت1,000,000 تومانکمینه قیمت650,000 تومانبیشینه قیمت1,100,000 تومان

آنچه درباره تعمیر پنکه خواهید خواند

 • تعمیر پنکه رومیزی، ایستاده و سقفی
 • انواع پنکه های موجود در بازار
 • عیب یابی و آموزش تعمیر پنکه رومیزی و ایستاده
 • اجزای پنکهرومیزی
 • تعمیرکار پنکه حرفه ای را خبر کنید
 • نصب پنکه در هوم سرویز
 • انواع برندهای پنکه که در هوم سرویز تعمیر می شوند؟
 • هزینه تعمیر پنکه به چه مواردی بستگی دارد؟
 • چرا از خدمات تعمیرات پنکه هوم سرویز استفاده کنیم؟
 • تعمیرات پنکه رومیزی، سقفی، ایستاده و مه پاش را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

تعمیر پنکه رومیزی، ایستاده و سقفی

تعمیر پنکه با توجه به اینکه مرسوم ترین وسیلهسرمایشی است در فصول گرم بیشتر تقاضا می شود. پنکه‌ها در مدل‌های متعدد و متفاوتمانند سقفی، ایستاده و رومیزی تولید و عرضه شده اند. بعضی از اینها با کنترل کارمی‌کنند و برخی دیگر نیز که قدیمی تر هستند به این تجهیزات مجهز نیستند. امروزه تعمیراتپنکه ایستاده یا پنکه پایه بلند بیشتر درخواست می شود. با توجه به قدمتاستفاده و تنوع زیاد درخواست برای تعمیرات پنکه نیز رو به افزایش باشدپرداخت هزینه تعمیر پنکه سقفی یا رومیزی گزینه بهتری نسبت بهخرید یک نمونه جدید است.

معمولا قسمت موتوری ونحوه ی کارکرد تمامی انواع پنکه ها به یک صورت می باشد. در صورتی که شاهد اشکال وایراداتی در پنکه هستید و مایلید به عیب یابی و تعمیر پنکه در محل بپردازید.با ما در ادامه آموزش تعمیر پنکه پایه بلند در محل و عیبیابی و تعمیر پنکه ایستاده، تعمیر پنکه رومیزی وسقفی خواهیم پرداخت. همچنین به عوامل تاثیرگذار بر هزینه تعمیر پنکه نیزخواهیم پرداخت.

انواع پنکه های موجود در بازار

· تعمیر پنکهرومیزی

پنکه رومیزی ازپرکاربردترین پنکه ها هستند که از قدیم مورد استفاده قرار می گیرند. این وسیلهنسبت به سایر لوازم سرمایشی مانند تعمیرات کولر گازی اسپلیتقیمت مناسب تری دارند و مصرف انرژی کمتری دارند. شایع ترین ایرادات و دلایل خرابیپنکه رومیزی شامل روشن نشدن پنکه رومیزی،لرزش، کم شدن سرعت چرخش پنکه و اتصالیپنکه اشاره نمود.

· تعمیر پنکه پایهبلند

این پنکه ها که نسبتانمونه های جدیدتری هستند. اغلب به صورت کنترل دار می باشند. تعمیر پنکه پایهدار در حالت کلی تفاوتی با نمونه های دیگر ندارد. اما تعدادی از این پنکه هاکه مدرن تر هستند دارای پنل لمسی هستند از این رو تعمیر پنکه کنترل دار کمیپیچیده تر از نمونه های ساده تر است.

· تعمیر پنکه سقفی

این از پنکه های برایخنک سازی فضاهای بزرگتر استفاده می شود و ساختار مشابهی با نمونه های دیگر دارند.انواع پنکه‌های سقفی دارای موتور قدرتمندی هستند و مدار الکتریکی و سیم‌پیچی‌هایآن‌ها به گونه ای است که تعمیر پنکه سقفی نیاز به دانش و تبحر بالایی دارد.

عیب یابی و آموزش تعمیر پنکه رومیزی و ایستاده

تعمیر پنکه پایه دار، تعمیر پنکه ایستاده، تعمیرپنکه سقفی، تعمیرات پنکه رومیزی و... نیاز به دانش فنی و تجربه عملیدارد. قبل از اینکه تعمیرات پنکه را شروع کنید به فکر پیدا کردن مشکل و علت خرابیو از کار افتادن پنکه باشید. یادگیری آموزش تعمیر پنکه ایستاده مستلزمشناخت اجزای اصلی پنکه و عیب یابی دقیق است که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.همچنین در صورتی که به خدمات سرویسکولر آبی دارید هم می توانید از متخصصین ما کمک بگیرید.

اجزای پنکهرومیزی

 • موتورپنکه که معمولا به شکل تک‌فاز می باشد که با خازن راه‌اندازی می شود.
 • پروانه‌های پنکه
 • نگهدارندهپره‌ها
 • محافظ پره‌ها(شبکه سیمی)
 • پایه
 • صفحه کلیدیا برد پنکه
 • تایمر

تعمیر پنکهایستاده :علت روشن نشدن پنکه چیست؟

ممکن است یکبارهمتوجه شوید که پنکه روشن نمی شود. در این مواقع مشکل اصلی می تواند عدم رسیدنجریان برق به موتور یا ایراد در سیم کشی داخلی پنکه باشد.برای تعمیر پنکه پایه بلند دراولین قدم پریز را چک کنید. در صورتی که پنکه ایستادهیا رومیزی شما روشن نمی شود ممکن است ایراد از دوشاخه باشد، که باید تعویض شود.همچنین سیم ورودی به صفحه کلید پنکه قطع شده باشد یا در سیم پیچی پنکه اتصالی ایجاد شده باشد.اگر اطمینان حاصل کردید که برق در داخل پنکه جریان دارد ایراد ممکن است به موتورپنکه برگردد. درنهایت موتور پنکه سوخته یا نیم سوز شده است و نیاز به تعمیرموتور پنکه است.

گاهی نیز ایراد تنهامربوط به ریموت کنترل است و با مشکل خاصی روبه رو نیستید. به طور مثال پنل از کارافتاده است و برای روشن شدن پنکه دستور صادر نمی کند.

تعمیر پنکهرومیزی :علت کم شدن سرعت پنکه چیست؟

در این مواقع زمانروشن کردن، موتور پنکه سعی می کند روشن شود و صدای هوم می دهدولی پره ها به حرکت در نمی آیند. در اکثر این مواقع ایراد مربوطبه خازن راه انداز و یا نیم سوز شدن بوش پنکه می باشد. برای تشخیص بهتردر زمان تعمیر پنکه سقفی، در صورتی که با کلید 1 یا 2 پنکه حرکت نمیکند. اما با قرار دادن پنکه بر روی شماره 3 یعنی بالاترین ولتاژ، پنکه روشن شود.ایراد از سمت بوش است. در بعضی موارد در هنگام تعمیر پنکه سقفی، سروصدایپنکه تنها با روغن کاری از بین می رود. متاسفانه علت سرو صدای بعضی از پنکه هاصرفا از کیفیت پایین قطعات استفاده شده در ساخت آنها می باشد و به اصطلاح مشکلکارخانه ای است. در این موارد تعمیر پنکه رومیزی تنها با تعویض قطعات بیکیفیت امکان پذیر خواهد بود.

تعمیر پنکه سقفی:علت لرزش پنکه چیست؟

لرزش پنکه از مواردخطرناکی محسوب می شود که حتما باید به سرعت عیب یابی و تعمیر پنکه سقفیانجام شود. در هنگام تعمیر پنکه ایستاده و یا تعمیر پنکه رومیزی ایراد وارده میتواند ناشی از گشاد شدن بوش باشد. علت لرزش پنکه سقفی می تواند ناشی ازتاب برداشتن پروانه باشد. در تعمیر پنکه سقفی باید پره ها بالانس شود، از آنجاییکه این کار نیاز به مهارت بالایی دارد. ازین رو در این موارد بیشتر پروانهباید توسط تعمیرکار پنکه تعویض می گردد.

تعمیر پنکه پایهبلند :علت داغ شدن موتور پنکه چیست؟

شایع ترین علت داغشدن پنکه در هنگام کارکردن، نیم سوز شدن سیم پیچ پنکه است. البته ایراددر خازن و بوش پنکه هم می تواند موجب داغ شدن موتور پنکه شود.

تعمیرات پنکه :پنکه سقفی روشن شده ولی حرکت نمی کند

گریپاژ موتور اینمشکل را ایجاد کرده است. ابتدا با دست پروانه ها را حرکت دهید اگر چرخش پروانه هاسخت و یا غیر ممکن باشد، مشکل همین گریپاژ کردن موتور است. نیم سوز شدن موتور،ایراد در خازن ها و سیم پیچی اصلی نیز می تواند این مشکل را به وجود آورد. در اینصورت نیاز به کمک دارید و به تنهایی نمی توانید همه کارهای تعمیراتی را به تنهاییانجام دهید. خدمات تعمیر پنکه سقفی، تعمیر پنکه پایهبلند و تعمیرات پنکه رومیزی توسط متخصصین هوم سرویز انجام می شود.

علت کم شدن سرعتچرخش پروانه‌ها

میزان تولید هوای خنکبه سرعت چرخش پروانه ها وابسته است. در نتیجه این مشکل موجب کم شدن بازدهی پنکه میشود. در صورتی مطمئن هستید ولتاژ برق کم نشده و ایراد از خود پنکه هست اولین ایرادمربوط به خازن پنکه است. مورد بعدی مربوط به موتور پنکه است که باید بررسی شود.

تعمیر پنکه پایهبلند کنترل دار :علت پریدن فیوز زمان روشن کردن پنکه چیست؟

اگر به محض روشن کردنپنکه فیوز ساختمان می پرد احتمالا قسمتی از پنکه دچار اتصالی شده است. اغلب اینمشکل مربوط به سیم پیچی و یا سیم کشی داخلی پنکه است. در این مواقع باید سیستمداخلی پنکه توسط تعمیرکار پنکه به طور کامل بررسی شود و در صورت نیاز اقدام بهتعمیر یا تعویض سیم پیچی پنکه نمود.

تعمیرکار پنکه حرفه ای را خبر کنید

با توجه به تولید وعرضه انواع پنکه های متفاوت تعمیرات باید توسط تعمیرکار پنکه آموزشدیده و ماهر انجام شود. در هوم سرویز خدمات نصب پنکه و تعمیر پنکه کنترل دار،رومیزی، تعمیر پنکه سقفی و پنکه ایستاده توسط متخصصین و دارندگان مجوز ومدارک حرفه ای انجام می شود.

نصب پنکه در هوم سرویز

قطعا طریقه نصبپنکه ایستاده در نظر خیلی از افراد کار آسانی به نظر می آید. اما هر کار هرچند ساده اگر اصولی انجام نشود بعدها موجب اتفاقات ناخوشایندی خواهد شد. نصب پنکه سقفی باید کاملا حرفه ای انجام شود زیراهم به لحاظ ایمنی وهم کیفیت کار پنکه ممکن است کارایی نهایی و مطلوب را نداشتهباشد. در صورتی که به خدمات نصب پنکه ایستاده نانیوا، نصب پنکهپایه بلند، نصب پنکه سقفی قدیمی، نصب پنکه سقفی به سقف، نصبپنکه دیواری نیاز دارید می توانید از همکاران ما کمک بخواهید.

انواع برندهای پنکه که در هوم سرویز تعمیر می شوند؟

 • تعمیرپنکه ارشیا
 • تعمیرپنکه توشیبا
 • تعمیراتپنکه میدیا
 • تعمیرپنکه پارس خزر
 • تعمیراتپنکه سانی
 • تعمیراتپنکه گوسونیک
 • تعمیراتپنکه هاردستون و ...

هزینه تعمیر پنکه به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه تعمیر پنکه به موارد متعدد وابسته است. خرابی پنکهممکن است به قطعات مختلفی مرتبط باشد. از این رو هزینه تعمیر پنکه همممکن است به دلایل مختلفی تغییر کند. در ادامه به مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمتتعمیرات پنکه می پردازیم.

· هزینه تعمیراتپنکه بر اساس مدل پنکه تغییر می کند

به طور کل نوع پنکه سقفی، رومیزی، معمولی یاایستاده بر هزینه تعمیر پنکه تاثیر دارد. به طور مثال قیمت تعمیر پنکه کنترلدار با هزینه تعمیر پنکه قدیمی یکسان نیست. زیرا که این نمونه هایجدیدتر پیچیده هستند و به مهارت بیشتری نیاز دارند.

· نوع قطعه یاقطعات معیوب بر هزینه تعمیر پنکه تاثیر دارد

قطعه یا قطعات معیوبنیز در برآورد دستمزد قیمت تعمیر پنکه رومیزی تاثیر دارد. تعمیر قطعات یا تعویضقطعات مورد دیگری است که بر اجرت تعمیرات پنکه تاثیر دارد. به طور مثالدر صورت نیاز به تعویض موتور پنکه نسبت به که تعویض پره های پنکه هزینه تعمیر پنکهایستاده یکسانی ندارد. همچنین هزینه تعمیر پنکهسقفی با هزینه تعمیر پنکه ایستاده تفاوت دارد.

· تعویض یا تعمیرقطعات پنکه

خرابی قطعات پنکه دردو صورت رفع می شود. گاهی با تعمیرات مشکل رفع می شود. در این صورت هزینه تعمیرپنکه ایستاده کمتر می شود. اما در مواردی نیز قطعات قابل تعمیر نیستند و بایدتعویض شوند که هزینه تعمیرات پنکه پایه بلند در این صورت بر اساس قیمت قطعهو دستمزد تعمیرکار پنکه تغییر می کند.

نرخ تمامی خدمات قابلارائه در خصوص تعمیر پنکه ایستاده، تعمیر پنکه مه پاش، تعمیر پنکه سقفی به صورتکاملا مشخص در سامانه هوم سرویز بیان شده است. در ابتدا باید عیب یابی توسطتعمیرکار پنکه انجام شود و سپس قیمت قطعات و اجرت تعمیر یا تعویض قطعات بر اساسنرخ اتحادیه ارائه می شود.

چرا از خدمات تعمیرات پنکه هوم سرویز استفاده کنیم؟

قطعا ما برای پیشگامبودن در ارائه این خدمات باید دارای خصوصیات ویژه ای باشیم که بتوانیم بیشترینآمار رضایت را در بین مشتریان خود جلب کنیم.

· قیمت تعمیر پنکهشفاف و منصفانه

اولین موردی که شایددر کنار مهارت تعمیرکار پنکه ایستاده مهم باشد مقدار دستمزد وی و هزینهتعمیر پنکه سقفی است که وی اعلام می کند. متخصصین ما با ارائه قیمت های شفاف درارتباط با انواع خدمات، محدوده قیمت را مشخص نموده اند به این ترتیب در انتهای کاربا هزینه های نجومی و دور از انتظار مواجه نخواهید شد. همچنین در مشاوره حضوریتمام قطعات بررسی شده و در صورت نیاز به خرید قطعه فاکتور ارائه می شود.

· حضور متخصصین درمحل در کمترین زمان ممکن

ایراد در پنکه ها بهویژه در فصول گرم سال بسیار طاقت فرسا می باشد. با کمک هوم سرویز پس از ثبتدرخواست نزدیکترین متخصص با شما تماس خواهد گرفت و در کمترین زمان ممکن جهت ارائهخدمات در محل حاضر می شوند.

· تعمیر قطعات بهجای تعویض قطعات

همانطور که می دانیدامروزه قطعات فابریک و اورجینال به ندرت در بازار پیدا می شوند. از این رو بهترینراه برای تعمیرات پنکه رومیزی تعمیر قطعات به جای تعویض آنها است. تعمیرکاران ما با تاکید بر تعمیر قطعات به جایتعویض آنها هم در هزینه ها صرفه جویی نموده و هم قطعات اورجینال دستگاه را حفظ میکنند.

تعمیرات پنکه رومیزی، سقفی، ایستاده و مه پاش را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

جستجو برای تعمیرکارپنکه معتبر که با اطمینان خاطر لوازم برقی را جهت تعمیر به بیرون از منزل و تعمیرگاهپنکه انتقال بدهند کار راحتی نیست. از طرفی پیدا کردن تعمیرکار پنکه حرفهای نیز نیاز به صرف زمان زیادی دارد. هوم سرویز با در نظر گرفتن تمامی جوانبافرادی متخصص و مورد اطمینان را گردآوری کرده است تا در کمترین زمان ممکن جهتتعمیرات پنکه در محل حضور پیدا کنند.

کافیست به صورترایگان در سامانه هوم سرویز درخواست خود را ثبت کنید. با پاسخ به چند سوال ودرج شماره تماس و آدرس نزدیکترین سرویس دهندگان با شما تماس خواهند گرفت. با مشاورهرایگان و اعلام هزینه ها در صورت رضایت شما در محل حضور پیدا خواهند نمود.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر پنکه و همچنین ارایه خدمات تعمیر پنکه سقفی، دیواری و رومیزی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم خانگی برقی ارائه می دهد که شامل تعمیر جاروبرقی سطلی و معمولی ایرانی و خارجی, تعمیر بخاری برقی، تعمیر هیتر برقی و تعمیر کرسی برقی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوازم خانگی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر پنکه

تعمیر پنکه سقفی، دیواری و رومیزی

تعمیر پنکه رومیزی و دیواری

تعمیر برد پنکه کنترل دار

تعمیر و تعویض پایه پنکه ایستاده

تعمیر موتور پنکه های رومیزی و دیواری

سرویس پنکه و تمیز کردن و بررسی قطعات پنکه

نصب پنکه سقفی و دیواری

تعویض سیم پیچی یا تعویض موتور پنکه

نظرات کاربران

profile picture
مژگان علیزاده

خیلی خیلی خوب بودند دستشون درد نکنه

profile picture
سحر مومن

خیلی خوب بودند سریع اومدند تحویل گرفتند و سریع هم انجام دادند ممنونم ازشون

profile picture
مهدی نوری مقدم

کاملا راضی هستم خیلی سریع و به موقع با رفع مشکل تحویلمون دادن

شرایط سرویس پنکه و تعمیرات پنکه کنترل دار و سقفی

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر وسیله برقی نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم برقی استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

نصب و تعمیر لوازم برقی را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

steam-cleaner
تعمیر بخارشو
قیمت از 1,500,000 الی 3,000,000 تومان
tea-maker
تعمیر چای ساز
قیمت از 650,000 الی 1,200,000 تومان
microwave-repair
نصب و تعمیر مایکروویو
قیمت از 650,000 الی 2,700,000 تومان
air-conditioner-service
تعمیر کولر گازی و اسپلیت
قیمت از 200,000 الی 200,000 تومان