سیم پیچی موتور

سیم پیچی موتور

از 1379 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سیم پیچی موتور در زمستان 1401 چقدر است؟

قیمت سیم پیچی دینام کولر ابی

800,000 الی 1,300,000 تومان

قیمت سیم پیچی موتور انواع لوازم برقی(مخلوط کن.جارو برقی.سشوارو...)

400,000 الی 1,500,000 تومان

متوسط قیمت600,000 تومانکمینه قیمت600,000 تومانبیشینه قیمت600,000 تومان

آنچه درباره سیم پیچی موتور خواهید خواند

 • سیم پیچی موتور
 • انواع سیم پیچ الکتروموتور
 • آموزش سیم پیچی موتور کولر
 • مراحل سیم پیچی موتور کولر
 • انواع سیم پیچی موتور
 • قیمت سیم پیچی الکتروموتور به چه عواملی بستگی دارد؟
 • کلیه خدمات تعمیرات سیم پیچی موتور کولر، سیم پیچی دینام، آرمیچر و...را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

سیم پیچی موتور

الکتروموتور دستگاهیمی باشد که از گردهمایی چند قطعه به نام های استاتور، روتور، سیم پیچ، تخته کلمپ وتخته هوایی تشکیل شده است که همه این قطعات درون فریمی قرار داده شده اند. اینقطعات باید به درستی در کنار هم قرار بگیرند تا موتور الکتریکی شروع به کار کند. سیمپیچ موتور از سیم های زیاد پیچیده به هم تشکیل شده است و موجب ایجاد میدانمغناطیسی می شود. این میدان مغناطیسی موجب گردش روتور داخلی شده و در نهایت موجبمی شود چرخش موتور الکتریکی می شود. خدمات سیم پیچی موتور الکترونیکی شامل سیمپیچی موتور سه فاز و تک فاز می شود. موتورهای سه فاز کاربردهای صنعتی داشته وموتورهای تک فاز برای مصارف خانگی به کار می روند. در ادامه به مراحل سیم پیچیموتور کولر و عوامل موثر بر قیمت سیم پیچی موتور می پردازیم.

انواع سیم پیچ الکتروموتور

انواع موتورهایالکتریکی در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی هر دستگاهی کهقطعه ای محرک در آن وجود دارد، الکتروموتور در آنها تعبیه شده است. الکترو موتورهارا به سه دسته موتورهای AC،موتورهایDC و موتورهای خاص تقسیممی کنند. هر کدام از انواع موتورهای الکتریکی از سیم پیچ موتور و چیدمانمنحصر به فرد خود بهره مند هستند.

آموزش سیم پیچی موتور کولر

برای انجام محاسبه وشروع مراحل سیم پیچی موتورالکتریکی به اطلاعات و داده های خاص نیاز است.این معلومات را می توان از روی پوسته و پلاک موتور دریافت کرد. همانطور که پیش تربیان کردیم موتور الکتریکی از دو قسمت استاتور با بخش ثابت و روتور بخش متحرمتشکیل شده است. برای شروع باید با فرآیند سیم پیچی موتور، رسم نقشه ومحاسبات موتور آشنایی داشته باشید.

مراحل سیم پیچی موتور کولر

سیم پیچی موتور یک کار کاملا تخصصی است که باید توسطتعمیرکار موتور حرفه ای انجام شود. پس در مرحله اول برای تعمیر سیم پیچی موتورباید هسته آن را از یاتاقان و روتور جدا نمود.

 • در مرحلهبعدی برای تعمیر و تعویض سیم پیچی الکتروموتور، باید از سالم بودن یاتاقانهای جلویی و عقبی و همچنین بلبرینگ ها اطمینان حاصل شود. چرا که ممکن است علاوه برتعمیر سیم پپچی موتور، ایرادات بلبرینگ و تنظیم نبودن یاتاقان ها هم بررسیشوند.
 • کلاف بندیهر موتور در مقایسه با دیگری متفاوت است از این رو لازم است برای انجام این مرحله،ابتدا نوع سربندی موتور تعیین شود.
 • در مرحلهبعد باید سیم های استاتور سیستم را با استفاده از مغار خارج نمود و هسته را تمیزکرده و آلودگی های آن را به طور کل از بین باید برد.
 • یکی ازمهم ترین مرحله های سیم پیچی موتور الکتریکی نقشه برداری از الکتروموتوراست. به این صورت که کلاف های باز شده از دستگاه را طبق کلاف بندی قبلی شمرده ویادداشت می نماییم.
 • بعد ازانجام این کار و طبق نقشه کلاف بندی ، پیچیدن کلاف ها را بر اساس قالبی که ازاستاتور تهیه شده است، شروع می کنیم.

انواع سیم پیچی موتور

· سیم‌پیچی موتورکولر (تک فاز)

در ساختار موتورهایالکتریکی از سیم پیچ های آلومینیوم، آلیاژهای مس و غیره استفاده می شود. سیمپیچی موتور کولر از جنس مس می باشد و بیشترین مشکلات سیم‌پیچ ها هم ناشیاز این قسمت می باشد. اگر در حین تعمیر سیم پیچی موتور کولر، لاک سیم آسیبببیند ایراد موتور کولر ممکن است ناشی از فرسودگی و از بین رفتن همین روکش هاباشد. موتور کولر جزو، سیم پیچی موتور تک فاز است.

· سیم پیچی موتورسه فاز

موتورهای سه فاز،برای تامین انرژی مکانیکی مورد نیاز در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی مانندبالابرها، آسیاب ها، تسمه نقاله ها، فن ها و موارد آنها استفاده می شود. از این رواز تعویض سیم پیچی موتور سه فاز در مباحث صنعتی مطرح می شود.

سیم پیچ های از جنسآلیاژهای مس، آلومینیوم و... در برابر اضافه جریان و حرارت بسیار آسیب پذیر هستند. در صورت بروز ایراد باید سریعا تعمیر شوند.

· سیم پیچی دینام

سیم پیچی دینام نیز از مواردی است که در دستگاههایی کهانرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند به کار برده می شوند. این وسیلهنیز کاربرد وسیعی در موارد خانگی و صنعتی دارد. در صورت بروز مشکل باید تعمیر یاتعویض سیم پیچی شوند.

· سیم پیچی آرمیچر

آرمیچر قسمتی ازموتور الکتریکی است که ولتاژ ورودی به آن فرستاده می شود. به عبارت دیگر آرمیچرقسمتی از یک ژنراتور می باشد که ولتاژ برق تولید می کند. در یک موتور الکتریکی باعبور کردن برق از سیم پیچی آرمیچر در میدان مغناطیسی حرکت چرخشی به وجود میآید. تعمیر سیم پیچی آرمیچر باید طبق اصول فنی و توسط متخصص انجام بگیرد. سیمپیچی آرمیچر اغلب به صورت موازی، سری و یا ترکیبی کلاف بندی می شوند.

قیمت سیم پیچی الکتروموتور به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه سیم پیچی موتور کولر به موارد متعددی بستگی دارد.معمولا به علت فرسودگی و از بین رفتن سیم پیچ ها باید آنها به صورت کلی تعویضشوند. قطعا یکی از مهم ترین مواردی که برای این کار مد نظر قرار می گیرد اطلاع ازهزینه ها و قیمت سیم پیچی است. اما مواردی مانند ظرفیت موتور کولر مورددیگری است که هزینه سیم پیچی موتور را افزایش می دهد. نوع قطعات، نوع سیمپیچ موتور و میزان خرابی و نوع سیم لاکی مورد استفاده در این فرآیند از مهم ترینمواردی هستند که بر قیمت تعویض سیم پیچی موتور تاثیر دارد.

کلیه خدمات تعمیرات سیم پیچی موتور کولر، سیم پیچی دینام، آرمیچر و...را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

همانطور که اعلامکردیم این خدمات باید توسط متخصص و تعمیرکار ماهر انجام شود و عایق کاری ها بهدرستی انجام شود تا موجب دوباره کاری و صرف هزینه های بالاتر نشود. در صورت نیازبه تعمیر یا تعویض سیم پیچ موتور تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هومسرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین هوم سرویز جهت اعلام هزینه سیم پیچی موتورو مشاوره رایگان با شما تماس گرفته وتوضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهندداد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سیم پیچی موتور و همچنین ارایه خدمات سیم پیچی موتور کولر آبی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل برقکاری ساختمان, سیم کشی ساختمان تک فاز و سه فاز, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب کلید و پریز, نصب سنسور مشاعات, نورپردازی نمای ساختمان, ساخت تابلو برق صنعتی, تعمیر تابلو برق و نگهداری تابلو برق, تعمیر فن سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال، یوتیلیتی، دوطرفه و... , نصب هواکش صنعتی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سیم پیچی موتور

سیم پیچی موتور کولر آبی

تعمیر سیم پیچی موتور تک فاز

تعمیر سیم پیچی موتور سه فاز

تعویض سیم پیچی موتور، تعمیر بلبرینگ، پروانه الکتروموتور و ...

تعویض سیم پیجی دینام، آرمیچر و ...

عیب یابی اتصال کوتاه و....

نظرات کاربران

profile picture
فاطمه ارقبایی

فوق العاده بودند حتما دفعات بعد میخوام شخص ایشون تشریف بیاورند

profile picture
یوسف قهرمان زاده

عالی عالییی بودن هم اخلاقش خوب بود هم کارش درست بود

profile picture
مهسا نظری

ایشون عالی بودند. بهترین فردی که میتونست اعزام شه واسم فرستادن و مشتری ثابت شدم ممنونم

profile picture
سحر جلالوند

عالی بود با مواد مناسب کار را انجام دادند چیزی بود که میخواستم

شرایط تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سیم کشی و رفع اتصال نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب و تعمیر پنکه
نصب و تعمیر پنکه
قیمت از 500,000 الی 700,000 تومان
تعمیر اتو مو
تعمیر اتو مو
قیمت از 200,000 الی 500,000 تومان
تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی
قیمت از 300,000 الی 2,000,000 تومان
تعمیر موبایل
تعمیر موبایل
قیمت از 150,000 الی 680,000 تومان