سیم پیچی موتور

سیم پیچی موتور

از 1379 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سیم پیچی موتور در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت سیم پیچی دینام کولر ابی

1,800,000 الی 21,000,000 تومان

قیمت سیم پیچی موتور انواع لوازم برقی(مخلوط کن.جارو برقی.سشوارو...)

600,000 الی 2,000,000 تومان

متوسط قیمت415,000 تومانکمینه قیمت150,000 تومانبیشینه قیمت680,000 تومان

آنچه درباره سیم پیچی موتور خواهید خواند

 • سیم پیچی چیست؟
 • انواع سیم پیچی موتور
 • انواع سیم پیچی موتور بر اساس تعداد فاز موتور
 • آموزش سیم پیچی موتور کولر
 • مراحل سیم پیچی موتور کولر
 • تعویض سیم پیچی موتور کولر گزینه بهترین است یا تعویض دینام؟
 • بارزترین دلایل سوختن سیم پیچ موتور چیست؟
 • خدمات سیم پیچی برای چه موتورهایی کاربرد دارد؟
 • قیمت سیم پیچی الکتروموتور به چه عواملی بستگی دارد؟
 • قیمت سیم پیچی موتور کولر آبی چقدر است؟
 • چرا از خدمات سیم پیچی هوم سرویز را انتخاب کنیم؟
 • کلیه خدمات تعمیرات سیم پیچی موتور کولر، سیم پیچی دینام، آرمیچر و... را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

سیم پیچی چیست؟

برای تولید جریان برق از موتورهای الکتریکی استفاده می شوند و این موتورها دارای قسمت بسیار مهمی به نام سیم پیچی موتور هستند که مهم ترین وظیفه را بر عهده دارند. همچنین الکتروموتورها از گردهمایی چند قطعه دیگر به نام های استاتور، روتور، تخته کلمپ و تخته هوایی تشکیل شده است که همه این قطعات درون فریمی قرار داده شده اند. این قطعات باید به درستی در کنار هم قرار بگیرند تا موتور الکتریکی شروع به کار کند. سیم پیچی موتور از سیم های زیاد پیچیده به هم تشکیل شده است و موجب ایجاد میدان مغناطیسی می شود. این میدان مغناطیسی موجب گردش روتور داخلی شده و در نهایت موجب می شود چرخش موتور الکتریکی می شود. خدمات سیم پیچی الکترو موتور شامل تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور سه فاز و تک فاز می شود. موتورهای الکتریکی با آرایش و ظاهری متفاوت دارند. جنس و عایق انواع سیم پیچی موتور به توان موتور وابسته است. به ترتیبی که از سیم های مسی لاکی برای موتورهای با توان کمتر و برای توان های بالا از شینه مسی استفاده می شوند تا بتوانند فشارهای قوی را تحمل کنند.

موتورهای سه فاز کاربردهای صنعتی داشته و موتورهای تک فاز برای مصارف خانگی به کار می روند. در ادامه به معرفی مراحل و اجزای سیم پیچی موتور کولر و عوامل موثر بر قیمت سیم پیچی موتور کولر و سایر تجهیزات می پردازیم.

انواع سیم پیچی موتور

انواع موتورهای الکتریکی در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرند. سیم پیچی موتور را از نظر محل مورد استفاده و تعداد فاز موتور تقسیم بندی می شوند. الکتروموتورها را به سه دسته موتورهای AC، موتورهای DC و موتورهای خاص تقسیم می کنند. هر کدام از انواع موتورهای الکتریکی از سیم پیچی موتور و چیدمان منحصر به فرد خود بهره مند هستند.

· سیم پیچی دینام

سیم پیچی دینام نیز از مواردی است که در دستگاههایی که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند به کار برده می شوند. این وسیله نیز کاربرد وسیعی در موارد خانگی و صنعتی دارد. در صورت بروز مشکل باید تعمیر یا تعویض سیم پیچی دینام شوند.

· سیم پیچی استاتور

سیم پیچ روی شکاف های استاتور قرار می گیرد و سپس با کمک منبع تغذیه انرژی مورد نیاز سیم پیچی موتور تامین می شود.

· سیم پیچی روتور

قسمت چرخنده موتور، روتور نامیده می شود که سیم پیچ دارد. این قسمت سیم پیچی موتور توسط منبع تغذیه DC تامین می شود.

· سیم پیچی آرمیچر

آرمیچر قسمتی از موتور الکتریکی است که ولتاژ ورودی به آن فرستاده می شود. به عبارت دیگر آرمیچر قسمتی از یک ژنراتور می باشد که ولتاژ برق تولید می کند. در یک موتور الکتریکی با عبور کردن برق از سیم پیچی آرمیچر در میدان مغناطیسی حرکت چرخشی به وجود می آید. تعمیر و تعویض سیم پیچی آرمیچر باید طبق اصول فنی و توسط متخصص انجام بگیرد. سیم پیچی آرمیچر اغلب به صورت موازی، سری و یا ترکیبی کلاف بندی می شوند.

انواع سیم پیچی موتور بر اساس تعداد فاز موتور

· سیم پیچی موتور تک فاز ( سیم‌ پیچی موتور کولر)

موتورهای سه فاز جهت کاربردهای صنعتی و موتورهای تک فاز برای مصارف خانگی استفاده می شوند. در ساختار موتورهای الکتریکی از سیم پیچ های آلومینیوم، آلیاژهای مس و غیره استفاده می شود. سیم پیچی موتور کولر از جنس مس می باشد و بیشترین مشکلات سیم‌پیچ ها هم ناشی از این قسمت می باشد. اگر در حین تعمیر سیم پیچی موتور کولر، لاک سیم آسیب ببیند. بارزترین ایراد موتور کولر ممکن است ناشی از فرسودگی و از بین رفتن همین روکش ها باشد. موتور کولر جزو، سیم پیچی موتور تک فاز است.

· سیم پیچی موتور سه فاز

موتورهای سه فاز، برای تامین انرژی مکانیکی مورد نیاز در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی مانند نصب بالابر، آسیاب ها، تسمه نقاله ها، تعمیر فن سانتریفیوژ ها و موارد آنها استفاده می شود. از این رو از تعویض سیم پیچی موتور سه فاز در مباحث صنعتی مطرح می شود. سیم پیچی موتور از جنس آلیاژهای مس، آلومینیوم و... در برابر اضافه جریان و حرارت بسیار آسیب پذیر هستند . در صورت بروز ایراد باید سریعا تعمیر شوند.

آموزش سیم پیچی موتور کولر

برای انجام محاسبه و شروع مراحل سیم پیچی الکترو موتور به اطلاعات و داده های خاص نیاز است. این معلومات را می توان از روی پوسته و پلاک موتور دریافت کرد. همانطور که پیش تر بیان کردیم موتور الکتریکی از دو قسمت استاتور با بخش ثابت و روتور بخش متحرک تشکیل شده است. برای شروع باید با فرآیند سیم پیچی موتور کولر، رسم نقشه و محاسبات موتور آشنایی داشته باشید.

مراحل سیم پیچی موتور کولر

سیم پیچی موتور کولر آبی، بخش مهمی در تعمیرات کولر آبی به شمار می رود. از این سیم پیچی موتور سوخته از خطراتی است که بیشتر افراد طی مرور زمان با آن مواجهه خواهند شد. پس از بررسی نشانه ها تنها راه تعویض سیم پیچی موتور کولر است ویا تعویض سیم پیچی دینام است که باید توسط متخصص بررسی شود.

 • سیم پیچی موتور یک کار کاملا تخصصی است که باید توسط تعمیرکار موتور حرفه ای انجام شود. پس در مرحله اول برای تعمیر سیم پیچی موتور باید هسته آن را از یاتاقان و روتور جدا نمود.
 • در مرحله بعدی برای تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور کولر، باید از سالم بودن یاتاقان های جلویی و عقبی و همچنین بلبرینگ ها اطمینان حاصل شود. چرا که ممکن است علاوه بر تعمیر سیم پپچی موتور، ایرادات بلبرینگ و تنظیم نبودن یاتاقان ها هم بررسی شوند.
 • کلاف بندی هر موتور در مقایسه با دیگری متفاوت است از این رو لازم است برای انجام این مرحله، ابتدا نوع سربندی موتور تعیین شود.
 • در مرحله بعد باید سیم های استاتور سیستم را با استفاده از مغار خارج نمود و هسته را تمیز کرده و آلودگی های آن را به طور کل از بین باید برد.
 • یکی از مهم ترین مرحله های سیم پیچی موتور الکتریکی نقشه برداری از الکتروموتور است. به این صورت که کلاف های باز شده از دستگاه را طبق کلاف بندی قبلی شمرده و یادداشت می نماییم.
 • بعد از انجام این کار و طبق نقشه کلاف بندی ، پیچیدن کلاف ها را بر اساس قالبی که از استاتور تهیه شده است، شروع می کنیم.

تعویض سیم پیچی موتور کولر گزینه بهترین است یا تعویض دینام؟

ممکن است تصور کنید که شاید تعویض سیم پیچی موتور کولر نسبت به تعویض دینام گزینه بهترین نیست. که البته تایید یا عدم تایید این موضوع باید توسط متخصص در این زمینه انجام شود. اما در نگاه کلی می توانیم این گونه نتیجه گیری کنیم که تعویض سیم پیچ موتور سوخته اگر توسط افراد ماهر انجام شود و به همه موارد مانند قطر سیم های مورد استفاده، وزن سیم پیچی، عایق بندی همه و همه دقت شود. تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور کولر قطعا گزینه ی بهتری است و قیمت سیم پیچی موتور به صرفه تر است. اما اگر دینام در شرایط خوبی نیست با تعویض سیم پیچی دینام مشکل رفع نخواهد شد بهتر است گزینه جایگزینی را انتخاب نمود.

بارزترین دلایل سوختن سیم پیچ موتور چیست؟

 1. اگر در حین سیم پیجی موتور از سیم های لاکی با کیفیت پایین استفاده شود به این ترتیب موجب کم شدن عمر آن و سوختن سیم پیچ موتور می شود.
 2. ممکن است سیم پیج به علت قیمت بالای مس از مقدار کمتری مس استفاده کنند و همین کم کاری موجب داغ شدن مدار و سوختن سیم پیچ موتور می شود و باید اقدام به تعویض سیم پیچی موتور سوخته نمود.
 3. همچنین نوسانات برق هم موجب سوختن سیم پیج کولر می شود.
 4. پایین بودن کیفیت هسته آهنی و از بین رفتن عایق بندی بین ورقه ها از دیگر دلایل سوختن سیم پیج موتور هستند.

خدمات سیم پیچی برای چه موتورهایی کاربرد دارد؟

 • سیم پیچی آرمیچر
 • سیم پیچ موتور تک فاز
 • سیم پیچ موتور سه فاز
 • سیم پیچی موتور کمپرسور
 • سیم پیچی موتور برق
 • سیم پیچی موتور یخچال (تعمیرات تخصصی یخچال)
 • سیم پیچی موتور هود
 • سیم پیچی دینام سه فاز
 • سیم پیچی موتور پنکه (تعمیرات پنکه )
 • تعویض سیم پیچی هواکش صنعتی و خانگی
 • سیم پیچی موتور آسانسور
 • سیم پیچی پمپ موتورخانه
 • سیم پیچی موتور تردمیل
 • تعویض سیم پیچی موتور کولر آبی و ...

قیمت سیم پیچی الکتروموتور به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه سیم پیچی موتور به موارد متعددی بستگی دارد. معمولا به علت فرسودگی و از بین رفتن سیم پیچ ها باید آنها به صورت کلی تعویض شوند. قطعا یکی از مهم ترین مواردی که برای این کار مد نظر قرار می گیرد اطلاع از هزینه ها و قیمت سیم پیچی موتور است که در ادامه در ارتباط با عوامل تاثیرگذار بر قیمت سیم پیچی موتور کولر و سایر تجهیزات می پردازیم.

اما مواردی مانند ظرفیت موتور کولر مورد دیگری است که هزینه سیم پیچی موتور را افزایش می دهد. نوع قطعات، نوع سیم پیچ موتور و میزان خرابی و نوع سیم لاکی مورد استفاده در این فرآیند از مهم ترین مواردی هستند که بر قیمت تعویض سیم پیچی موتور تاثیر دارد.

· قدرت موتور بر قیمت سیم پیچی موتور تاثیر دارد

هزینه سیم پیچی موتور بر اساس قدرت اسمی موتور محاسبه و اعلام می شود. طبعا هزینه سیم پیچی موتور سه فاز با قیمت سیم پیچی موتور تک فاز تفاوت دارد. هزینه سیم پیچی بر اساس تفاوت موتور تغییر می کنند. از این رو هزینه سیم پیچی هواکش صنعتی با هزینه سیم پیچی موتور آب میوه گیری تفاوت دارند.

· نوع مواد و سیم مورد استفاده بر هزینه سیم پیچی موتور تاثیر دارد

میزان سیم کسی مورد استفاده بر قیمت سیم پیچی موتور کولر آبی تاثیر دارد. زیرا قیمت مس به صورت متناوب در حال تغییر است. در نتیجه قیمت سیم پیچی موتور سه فاز نیز بیشتر می شود.

· قطعات مورد استفاده نیز بر هزینه سیم پیچی تاثیر دارند

قطعاتی که همراه با سیم پیچ مجدد مورد نیاز است هم بر قیمت سیم پیچی موتور تاثیر دارد. به طور مثال برای سیم پیچی موتور آسانسور یا پله برقی علاوه به توان موتور کیفیت سایر قطعات نیز هزینه سیم پیچی و هزینه تعمیرات آسانسور را تغییر می دهند.

· عمر موتور و میزان سلامت موتور بر هزینه سیم پیچی الکتروموتور تاثیر دارد

چنانچه دستگاه مورد نظر شما بیشتر از 10 سال استفاده شده باشد. بهتر است به جای پرداخت هزینه سیم پیچی پمپ موتور خانه و هزینه سیم پیچی موتور کمپرسور بهتر است یکباره موتور را تعویض کنید تا هزینه تراشی های اضافه نشود.

قیمت سیم پیچی موتور کولر آبی چقدر است؟

مهم ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت سیم پیچی موتور کولر آبی دور موتور آن می باشد. باید دقت شود که در هنگام تعویض سیم پیچ موتور کولر باید نمونه جدید از نظر ایمنی توانایی نمونه اولیه را داشته باشد. به عبارت دیگر باید مواردی مانند سرعت موتور، وزن آن ، پیچ و قطر سیم همه لحاظ شوند که اینها هزینه سیم پیچی موتور کولر آبی را تغییر می دهند.

چرا از خدمات سیم پیچی هوم سرویز را انتخاب کنیم؟

خدمات سیم پیجی هوم سرویز دارای ویژگی های خاصی می باشد که می توانند ما را نسبت به سایر ارائه دهندگان خدمات ارجحیت بخشند.

· متخصصین در کمترین زمان ممکن در کنارتان خواهند بود.

با ثبت درخواست نزدیکترین متخصصین جهت ارائه خدمات با شما تماس گرفته و در کمترین زمان ممکن در محل حضور پیدا خواهند نمود.

· داشتن دانش و مهارت کافی در زمینه سیم پیچی انواع الکترو موتور

همانطور که پیش تر در ارتباط با انواع کاربردهای سیم پیچی صحبت شد. الکتروموتورها انواع متفاوتی دارند. از این رو سیم با توجه به نوع درخواست شما، متخصص مربوطه و حاذق در زمینه مورد نظر اقدام به ارائه خدمات می کنند.

· ارائه هزینه منصفانه و دریافت دستمزد سیم پیچی بر اساس قیمت اتحادیه

هزینه سیم پیچی بر اساس المان های متعددی تغییر می کند. ارائه قیمت منصفانه موجب می شود که شما به جای تعویض موتور با پرداخت هزینه تعویض سیم پیچی موتور در هزینه ها صرفه جویی کنید.

· هزینه ایاب و ذهاب در همه مناطق ثابت است و تفاوت قیمتی ندارند.

تفاوتی ندارد در چه منطقه مکانی هستید متخصصین ما هیچ تغییری در هزینه ها اعمال نخواهند نمود و هزینه ها ثابت هستند.

· استفاده از بهترین متریال و سیم های باکیفیت با درصد مس بالا

بزرگترین عامل تاثیر گذار در کنار مهارت متخصص مربوطه، استفاده از متریال با کیفیت است. از این رو متخصصین ما بهترین متریال را معرفی نموده و شما با اجهاف کامل از هزینه ها و کیفیت متریال مورد استفاده، مطلع خواهید شد.

کلیه خدمات تعمیرات سیم پیچی موتور کولر، سیم پیچی دینام، آرمیچر و... را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

همانطور که اعلام کردیم این خدمات باید توسط متخصص و تعمیرکار ماهر انجام شود و عایق کاری ها به درستی انجام شود تا موجب دوباره کاری و صرف هزینه های بالاتر نشود. در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض سیم پیچ الکترو موتور تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با پاسخ به چند سوال، درج آدرس و شماره تماس ، متخصصین هوم سرویز جهت اعلام هزینه سیم پیچی موتور و مشاوره رایگان با شما تماس گرفته وتوضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد. سپس در صورت اعلام رضایت متخصصین در زمان و مکان مورد نظر در محل حضور پیدا خواهند نمود.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سیم پیچی موتور و همچنین ارایه خدمات سیم پیچی موتور کولر آبی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل برقکاری ساختمان, تعویض سیم کشی ساختمان قدیمی, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب کلید و پریز, نصب سنسور مشاعات, نورپردازی نمای ساختمان, تعمیر فن سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال، یوتیلیتی، دوطرفه و... , ساخت تابلو برق صنعتی, تعمیر تابلو برق و نگهداری تابلو برق, نصب هواکش صنعتی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سیم پیچی موتور

سیم پیچی موتور کولر آبی

تعمیر سیم پیچی موتور تک فاز

تعمیر سیم پیچی موتور سه فاز

تعویض سیم پیچی موتور، تعمیر بلبرینگ، پروانه الکتروموتور و ...

تعویض سیم پیجی دینام، آرمیچر و ...

عیب یابی اتصال کوتاه و....

نظرات کاربران

profile picture
علی برنا

بسیار عالی با حوصله و متخصص در زمینه برق

profile picture
صادق اسماعیلی

بسیار باشخصیت و حرفه ای، سرعت عمل بالا و کار با کیفیت

profile picture
مهراب شهبازپور

سلام آقای عزیزی فوق‌العاده بودن ممنونم بابت زحمات هاشون

profile picture
احمدرضا شاکری

دست شما درد نکنه خیلی ممنون راضی هستیم

شرایط تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سیم کشی و رفع اتصال نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

fan-installation-repair
نصب و تعمیر پنکه
قیمت از 1,200,000 الی 1,800,000 تومان
hair-drier
تعمیر اتو مو
قیمت از 850,000 الی 850,000 تومان
installation-repair-washing-machine
تعمیر ماشین لباسشویی
قیمت از 800,000 الی 1,850,000 تومان
mobile-services
تعمیر موبایل
قیمت از 150,000 الی 150,000 تومان