سیم پیچی موتور

سیم پیچی موتور

از 1379 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سیم پیچی موتور در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت سیم پیچی موتور

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

سیم پیچی موتور چیست؟

الکتروموتور دستگاهی می باشد که از گردهمایی چند قطعه به نام های استاتور، روتور، سیم پیچ، تخته کلمپ و تخته هوایی تشکیل شده است که همه این قطعات درون فریمی قرار داده شده اند. این قطعات باید به درستی در کنار هم قرار بگیرند تا موتور الکتریکی شروع به کار کند. سیم پیچ موتور از سیم های زیاد پیچیده به هم تشکیل شده است و موجب ایجاد میدان مغناطیسی می شود. این میدان مغناطیسی موجب گردش روتور داخلی شده و در نهایت موجب می شود چرخش موتور الکتریکی می شود.

خدمات سیم پیچی موتورهای الکترونیکی شامل موتورهای سه فاز و تک فاز می شود. موتورهای سه فاز کاربردهای صنعتی داشته و موتورهای تک فاز برای مصارف خانگی به کار می روند. در ادامه به مراحل سیمپیچ موتور و عوامل موثر بر قیمت سیم پیچی موتور می پردازیم.

انواع الکتروموتور

انواع موتورهای الکتریکی در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی هر دستگاهی که قطعه ای محرک در آن وجود دارد، الکتروموتور در آنها تعبیه شده است. الکترو موتورها را به سه دسته موتورهای AC، موتورهای DC و موتورهای خاص تقسیم می کنند. هر کدام از انواع موتورهای الکتریکی از سیم پیچی ها و چیدمان منحصر به فرد خود بهره مند هستند.

آموزش سیم پیچی

برای انجام محاسبه و شروع مراحل سیم پیچی موتورالکتریکی به اطلاعات و داده های خاص نیاز است. این معلومات را می توان از روی پوسته و پلاک موتور دریافت کرد. همانطور که پیش تر بیان کردیم موتور الکتریکی از دو قسمت استاتور با بخش ثابت و روتور بخش متحرم تشکیل شده است. برای شروع باید با فرآیند سیم پیچی، رسم نقشه و محاسبات موتور آشنایی داشته باشید.

مراحل سیم پیچی الکتروموتور

  • سیم پیچی موتور یک کار کاملا تخصصی است که باید توسط تعمیرکار موتور حرفه ای انجام شود. پس در مرحله اول برای تعمیر سیم پیچی موتور باید هسته آن را از یاتاقان و روتور جدا نمود.
  • در مرحله بعدی برای تعمیر و تعویض سیم پیچی الکتروموتور، باید از سالم بودن یاتاقان های جلویی و عقبی و همچنین بلبرینگ ها اطمینان حاصل شود. چرا که ممکن است علاوه بر تعمیر سیم پپچی موتور، ایرادات بلبرینگ و تنظیم نبودن یاتاقان ها هم بررسی شوند.
  • کلاف بندی هر موتور در مقایسه با دیگری متفاوت است از این رو لازم است برای انجام این مرحله، ابتدا نوع سربندی موتور تعیین شود.
  • در مرحله بعد باید سیم های استاتور سیستم را با استفاده از مغار خارج نمود و هسته را تمیز کرده و آلودگی های آن را به طور کل از بین باید برد.
  • یکی از مهم ترین مرحله های سیم پیچی موتور الکتریکی نقشه برداری از الکتروموتور است. به این صورت که کلاف های باز شده از دستگاه را طبق کلاف بندی قبلی شمرده و یادداشت می نماییم.
  • بعد از انجام این کار و طبق نقشه کلاف بندی ، پیچیدن کلاف ها را بر اساس قالبی که از استاتور تهیه شده است، شروع می کنیم.

انواع سیم پیچی موتور

سیم‌پیچی موتور کولر (تک فاز)

در ساختار موتورهای الکتریکی از سیم پیچ های آلومینیوم، آلیاژهای مس و غیره استفاده می شود. سیم پیچی موتور کولر از جنس مس می باشد و بیشترین مشکلات سیم‌پیچ ها هم ناشی از این قسمت می باشد. اگر در حین تعمیر سیم پیچی موتور کولر، لاک سیم آسیب ببیند ایراد موتور کولر ممکن است ناشی از فرسودگی و از بین رفتن همین روکش ها باشد. موتور کولر جزو، سیم پیچی موتور تک فاز است.

سیم پیچی موتور سه فاز

موتورهای سه فاز، برای تامین انرژی مکانیکی مورد نیاز در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی مانند بالابرها، آسیاب ها، تسمه نقاله ها، فن ها و موارد آنها استفاده می شود. از این رو از سیم پیچی موتور سه فاز در مباحث صنعتی مطرح می شود.

سیم پیچ های از جنس آلیاژهای مس، آلومینیوم و... در برابر اضافه جریان و حرارت بسیار آسیب پذیر هستند . در صورت بروز ایراد باید سریعا تعمیر شوند.

سیم پیچی دینام

سیم پیچی دینام نیز از مواردی است که در دستگاههایی که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند به کار برده می شوند. این وسیله نیز کاربرد وسیعی در موارد خانگی و صنعتی دارد. در صورت بروز مشکل باید تعمیر یا تعویض شوند.

سیم پیچی آرمیچر

آرمیچر قسمتی از موتور الکتریکی است که ولتاژ ورودی به آن فرستاده می شود. به عبارت دیگر آرمیچر قسمتی از یک ژنراتور می باشد که ولتاژ برق تولید می کند. در یک موتور الکتریکی با عبور کردن برق از سیم پیچی آرمیچر در میدان مغناطیسی حرکت چرخشی به وجود می آید. تعمیر سیم پیچی آرمیچر باید طبق اصول فنی و توسط متخصص انجام بگیرد. سیم پیچی آرمیچر اغلب به صورت موازی، سری و یا ترکیبی کلاف بندی می شوند.

قیمت سیم پیچی الکتروموتور به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه سیم پیچی موتور به موارد متعددی بستگی دارد. معمولا به علت فرسودگی و از بین رفتن سیم پیچ ها باید آنها به صورت کلی تعویض شوند. قطعا یکی از مهم ترین مواردی که برای این کار مد نظر قرار می گیرد اطلاع از هزینه ها و قیمت سیم پیچی است. اما مواردی مانند ظرفیت موتور کولر، نوع قطعات، نوع سیم پیچی و میزان خرابی و نوع سیم لاکی مورد استفاده در این فرآیند از مهم ترین مواردی هستند که بر قیمت تعویض سیم پیچی موتور تاثیر دارد.

کلیه خدمات تعمیرات سیم پیچی موتور، دینام، آرمیچر و ...توسط متخصصین هوم سرویز

همانطور که اعلام کردیم این خدمات باید توسط متخصص و تعمیرکار ماهر انجام شود و عایق کاری ها به درستی انجام شود تا موجب دوباره کاری و صرف هزینه های بالاتر نشود. در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض سیم پیچ موتور تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین هوم سرویز جهت اعلام هزینه ها و مشاوره رایگان با شما تماس گرفته وتوضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سیم پیچی موتور و همچنین ارایه خدمات تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور کولر آبی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل کابل کشی ساختمان , سیم کشی برق تک فاز و سه فاز, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن تلویزیون دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب و تعمیر کلید و پریز, نصب انواع چراغ سنسور دار راه پله، مشاعات و پارکینگ, خدمات نورپردازی نمای ساختمان, طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی, خدمات سرویس و نگهداری تابلو برق, نصب انواع سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال،یوتیلیتی، دوطرفه و... , نصب هواکش صنعتی سقف می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سیم پیچی موتور

تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور کولر آبی

تعمیر سیم پیچی موتور تک فاز

تعمیر سیم پیچی موتور سه فاز

تعویض بلبرینگ، پروانه الکتروموتور و ...

تعویض سیم پیجی دینام، آرمیچر و ...

عیب یابی اتصال کوتاه و....

نظرات کاربران

profile picture
میرحسن هاشمی

خیلی اقای خوبی بودند و کارشونم خیلی خوب و با قیمت مناسب انجام داند

profile picture
خانم مهمان نواز

ممنون از پیگیری تیم هوم سرویز که نیروهای خیلی خوب ارسال میکنن ممنونم

profile picture
زهرا افشاری

خیلی عالی بودند هردفعه درخواستن دارم ایشون درخواستمو قبول کنن واقعا از هر لحاظی فوق العاده بودند ممنونم

profile picture
شاهرخ پور باستانی
1 هفته پیش |همیار علی حقیقت

واقعا کارشون فوق العاده بود رضایت کامل دارم ممنونم ازشون

شرایط تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سیم کشی و رفع اتصال نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات سیم پیچی موتور در این شهرها ارائه می شود: