سیم پیچی موتور

سیم پیچی موتور

از 1379 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سیم پیچی موتور در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت سیم پیچی دینام کولر ابی

1,800,000 الی 21,000,000 تومان

قیمت سیم پیچی موتور انواع لوازم برقی(مخلوط کن.جارو برقی.سشوارو...)

600,000 الی 2,000,000 تومان

متوسط قیمت415,000 تومانکمینه قیمت150,000 تومانبیشینه قیمت680,000 تومان

آنچه درباره سیم پیچی موتور خواهید خواند

 • سیم پیچی چیست؟
 • انواع سیم پیچی موتور
 • انواع سیم پیچی موتور بر اساس تعداد فاز موتور
 • آموزش سیم پیچی موتور کولر
 • مراحل سیم پیچی موتور کولر
 • تعویض سیم پیچی موتور کولر گزینه بهترین است یا تعویض دینام؟
 • بارزترین دلایل سوختن سیم پیچ موتور چیست؟
 • خدمات سیم پیچی برای چه موتورهایی کاربرد دارد؟
 • قیمت سیم پیچی الکتروموتور به چه عواملی بستگی دارد؟
 • قیمت سیم پیچی موتور کولر آبی چقدر است؟
 • چرا از خدمات سیم پیچی هوم سرویز را انتخاب کنیم؟
 • کلیه خدمات تعمیرات سیم پیچی موتور کولر، سیم پیچی دینام، آرمیچر و...را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

سیم پیچی چیست؟

برای تولید جریان برقاز موتورهای الکتریکی استفاده می شوند و این موتورها دارای قسمت بسیار مهمی به نامسیم پیچی موتور هستند که مهم ترین وظیفه را بر عهده دارند. همچنینالکتروموتورها از گردهمایی چند قطعه دیگر به نام های استاتور، روتور، تخته کلمپ وتخته هوایی تشکیل شده است که همه این قطعات درون فریمی قرار داده شده اند. اینقطعات باید به درستی در کنار هم قرار بگیرند تا موتور الکتریکی شروع به کارکند. سیم پیچی موتور از سیم های زیاد پیچیده به هم تشکیل شده است و موجبایجاد میدان مغناطیسی می شود. این میدان مغناطیسی موجب گردش روتور داخلی شده و درنهایت موجب می شود چرخش موتور الکتریکی می شود. خدمات سیم پیچی الکتروموتور شامل تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور سه فاز و تک فاز میشود. موتورهای الکتریکی با آرایش و ظاهری متفاوت دارند. جنس و عایق انواع سیم پیچیموتور به توان موتور وابسته است. به ترتیبی که از سیم های مسی لاکی برای موتورهایبا توان کمتر و برای توان های بالا از شینه مسی استفاده می شوند تا بتوانندفشارهای قوی را تحمل کنند.

موتورهای سه فازکاربردهای صنعتی داشته و موتورهای تک فاز برای مصارف خانگی به کار می روند. درادامه به معرفی مراحل و اجزای سیم پیچی موتور کولر و عوامل موثربر قیمت سیم پیچی موتور کولر و سایر تجهیزات می پردازیم.

انواع سیم پیچی موتور

انواع موتورهایالکتریکی در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرند. سیم پیچی موتور را از نظرمحل مورد استفاده و تعداد فاز موتور تقسیم بندی می شوند. الکتروموتورها را به سهدسته موتورهای AC،موتورهای DC و موتورهای خاص تقسیم می کنند. هر کدام ازانواع موتورهای الکتریکی از سیم پیچی موتور و چیدمان منحصر به فرد خودبهره مند هستند.

· سیم پیچی دینام

سیم پیچی دینام نیز از مواردی است که در دستگاههاییکه انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند به کار برده می شوند. اینوسیله نیز کاربرد وسیعی در موارد خانگی و صنعتی دارد. در صورت بروز مشکل بایدتعمیر یا تعویض سیم پیچی دینام شوند.

· سیم پیچیاستاتور

سیم پیچ روی شکاف هایاستاتور قرار می گیرد و سپس با کمک منبع تغذیه انرژی مورد نیاز سیم پیچی موتورتامین می شود.

· سیم پیچی روتور

قسمت چرخنده موتور،روتور نامیده می شود که سیم پیچ دارد. این قسمت سیم پیچی موتور توسط منبع تغذیه DC تامین می شود.

· سیم پیچی آرمیچر

آرمیچر قسمتی ازموتور الکتریکی است که ولتاژ ورودی به آن فرستاده می شود. به عبارت دیگر آرمیچرقسمتی از یک ژنراتور می باشد که ولتاژ برق تولید می کند. در یک موتور الکتریکی باعبور کردن برق از سیم پیچی آرمیچر در میدان مغناطیسی حرکت چرخشیبه وجود می آید. تعمیر و تعویض سیم پیچی آرمیچر باید طبق اصول فنی وتوسط متخصص انجام بگیرد. سیم پیچی آرمیچر اغلب به صورت موازی، سری و یاترکیبی کلاف بندی می شوند.

انواع سیم پیچی موتور بر اساس تعداد فاز موتور

· سیم پیچی موتورتک فاز ( سیم‌ پیچی موتور کولر)

موتورهای سه فاز جهتکاربردهای صنعتی و موتورهای تک فاز برای مصارف خانگی استفاده می شوند. در ساختارموتورهای الکتریکی از سیم پیچ های آلومینیوم، آلیاژهای مس و غیره استفاده میشود. سیم پیچی موتور کولر از جنس مس می باشد و بیشترین مشکلات سیم‌پیچها هم ناشی از این قسمت می باشد. اگر در حین تعمیر سیم پیچی موتور کولر،لاک سیم آسیب ببیند. بارزترین ایراد موتور کولر ممکن است ناشی از فرسودگی و از بینرفتن همین روکش ها باشد. موتور کولر جزو، سیم پیچی موتور تک فاز است.

· سیم پیچی موتورسه فاز

موتورهای سه فاز،برای تامین انرژی مکانیکی مورد نیاز در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی مانند نصب بالابر، آسیاب ها، تسمه نقاله ها، تعمیر فن سانتریفیوژ ها و موارد آنها استفاده می شود. از این رو از تعویض سیمپیچی موتور سه فاز در مباحث صنعتی مطرح می شود. سیم پیچی موتور از جنسآلیاژهای مس، آلومینیوم و... در برابر اضافه جریان و حرارت بسیار آسیب پذیر هستند. در صورت بروز ایراد باید سریعا تعمیر شوند.

آموزش سیم پیچی موتور کولر

برای انجام محاسبه وشروع مراحل سیم پیچی الکترو موتور به اطلاعات و داده های خاص نیاز است.این معلومات را می توان از روی پوسته و پلاک موتور دریافت کرد. همانطور که پیش تربیان کردیم موتور الکتریکی از دو قسمت استاتور با بخش ثابت و روتور بخش متحرکتشکیل شده است. برای شروع باید با فرآیند سیم پیچی موتور کولر، رسم نقشه ومحاسبات موتور آشنایی داشته باشید.

مراحل سیم پیچی موتور کولر

سیم پیچی موتور کولرآبی، بخش مهمی در تعمیرات کولر آبی به شمار می رود. از این سیم پیچی موتور سوخته از خطراتی است کهبیشتر افراد طی مرور زمان با آن مواجهه خواهند شد. پس از بررسی نشانه ها تنها راه تعویضسیم پیچی موتور کولر است ویا تعویض سیم پیچی دینام است که باید توسطمتخصص بررسی شود.

 • سیم پیچیموتور یک کار کاملا تخصصی است که باید توسط تعمیرکار موتور حرفه ای انجامشود. پس در مرحله اول برای تعمیر سیم پیچی موتور باید هسته آن را ازیاتاقان و روتور جدا نمود.
 • در مرحلهبعدی برای تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور کولر، باید از سالم بودن یاتاقان هایجلویی و عقبی و همچنین بلبرینگ ها اطمینان حاصل شود. چرا که ممکن است علاوهبر تعمیر سیم پپچی موتور، ایرادات بلبرینگ و تنظیم نبودن یاتاقان ها هم بررسیشوند.
 • کلاف بندیهر موتور در مقایسه با دیگری متفاوت است از این رو لازم است برای انجام این مرحله،ابتدا نوع سربندی موتور تعیین شود.
 • در مرحلهبعد باید سیم های استاتور سیستم را با استفاده از مغار خارج نمود و هسته را تمیزکرده و آلودگی های آن را به طور کل از بین باید برد.
 • یکی ازمهم ترین مرحله های سیم پیچی موتور الکتریکی نقشه برداری از الکتروموتوراست. به این صورت که کلاف های باز شده از دستگاه را طبق کلاف بندی قبلی شمرده ویادداشت می نماییم.
 • بعد ازانجام این کار و طبق نقشه کلاف بندی ، پیچیدن کلاف ها را بر اساس قالبی که ازاستاتور تهیه شده است، شروع می کنیم.

تعویض سیم پیچی موتور کولر گزینه بهترین است یا تعویض دینام؟

ممکن است تصور کنیدکه شاید تعویض سیم پیچی موتور کولر نسبت به تعویض دینام گزینه بهترین نیست. کهالبته تایید یا عدم تایید این موضوع باید توسط متخصص در این زمینه انجام شود. امادر نگاه کلی می توانیم این گونه نتیجه گیری کنیم که تعویض سیم پیچ موتور سوخته اگرتوسط افراد ماهر انجام شود و به همه موارد مانند قطر سیم های مورد استفاده، وزنسیم پیچی، عایق بندی همه و همه دقت شود. تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور کولر قطعاگزینه ی بهتری است و قیمت سیم پیچی موتور به صرفه تر است. اما اگر دینام درشرایط خوبی نیست با تعویض سیم پیچی دینام مشکل رفع نخواهد شد بهتر است گزینهجایگزینی را انتخاب نمود.

بارزترین دلایل سوختن سیم پیچ موتور چیست؟

 1. اگر درحین سیم پیجی موتور از سیم های لاکی با کیفیت پایین استفاده شود به این ترتیب موجبکم شدن عمر آن و سوختن سیم پیچ موتور می شود.
 2. ممکن استسیم پیج به علت قیمت بالای مس از مقدار کمتری مس استفاده کنند و همین کم کاری موجبداغ شدن مدار و سوختن سیم پیچ موتور می شود و باید اقدام به تعویض سیم پیچی موتورسوخته نمود.
 3. همچنیننوسانات برق هم موجب سوختن سیم پیج کولر می شود.
 4. پایینبودن کیفیت هسته آهنی و از بین رفتن عایق بندی بین ورقه ها از دیگر دلایل سوختنسیم پیج موتور هستند.

خدمات سیم پیچی برای چه موتورهایی کاربرد دارد؟

 • سیم پیچی آرمیچر
 • سیم پیچ موتور تک فاز
 • سیم پیچ موتور سه فاز
 • سیم پیچی موتور کمپرسور
 • سیم پیچی موتور برق
 • سیم پیچی موتور یخچال (تعمیراتتخصصی یخچال)
 • سیم پیچی موتور هود
 • سیم پیچی دینام سه فاز
 • سیم پیچی موتور پنکه (تعمیراتپنکه )
 • تعویض سیم پیچی هواکش صنعتی و خانگی
 • سیم پیچی موتور آسانسور
 • سیم پیچی پمپ موتورخانه
 • سیم پیچی موتور تردمیل
 • تعویض سیم پیچی موتور کولر آبی و ...

قیمت سیم پیچی الکتروموتور به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه سیم پیچی موتوربه مواردمتعددی بستگی دارد. معمولا به علت فرسودگی و از بین رفتن سیم پیچ ها باید آنها بهصورت کلی تعویض شوند. قطعا یکی از مهم ترین مواردی که برای این کار مد نظر قرار میگیرد اطلاع از هزینه ها و قیمت سیم پیچی موتور است که در ادامه درارتباط با عوامل تاثیرگذار بر قیمت سیم پیچی موتور کولر و سایر تجهیزات میپردازیم.

اما مواردی مانند ظرفیت موتور کولر مورد دیگریاست که هزینه سیم پیچی موتور را افزایش می دهد. نوع قطعات، نوع سیم پیچموتور و میزان خرابی و نوع سیم لاکی مورد استفاده در این فرآیند از مهم ترینمواردی هستند که بر قیمت تعویض سیم پیچی موتور تاثیر دارد.

· قدرت موتور برقیمت سیم پیچی موتور تاثیر دارد

هزینه سیم پیچی موتوربر اساس قدرت اسمی موتور محاسبه و اعلام می شود. طبعا هزینه سیم پیچی موتور سهفاز با قیمت سیم پیچی موتور تک فاز تفاوت دارد. هزینه سیم پیچی بر اساس تفاوتموتور تغییر می کنند. از این رو هزینه سیم پیچی هواکش صنعتی با هزینه سیم پیچی موتور آب میوه گیری تفاوت دارند.

· نوع مواد و سیممورد استفاده بر هزینه سیم پیچی موتور تاثیر دارد

میزان سیم کسی مورداستفاده بر قیمت سیم پیچی موتور کولر آبی تاثیر دارد. زیرا قیمت مس به صورتمتناوب در حال تغییر است. در نتیجه قیمت سیم پیچی موتور سه فاز نیز بیشتر می شود.

· قطعات مورداستفاده نیز بر هزینه سیم پیچی تاثیر دارند

قطعاتی که همراه باسیم پیچ مجدد مورد نیاز است هم بر قیمت سیم پیچی موتور تاثیر دارد. به طور مثالبرای سیم پیچی موتور آسانسور یا پله برقی علاوه به توان موتور کیفیت سایر قطعاتنیز هزینه سیم پیچی و هزینه تعمیرات آسانسور را تغییر می دهند.

· عمر موتور ومیزان سلامت موتور بر هزینه سیم پیچی الکتروموتور تاثیر دارد

چنانچه دستگاه موردنظر شما بیشتر از 10 سال استفاده شده باشد. بهتر است به جای پرداخت هزینه سیم پیچیپمپ موتور خانه و هزینه سیم پیچی موتور کمپرسور بهتر است یکباره موتور را تعویضکنید تا هزینه تراشی های اضافه نشود.

قیمت سیم پیچی موتور کولر آبی چقدر است؟

مهم ترین عاملتاثیرگذار بر قیمت سیم پیچی موتور کولر آبی دور موتور آن می باشد. باید دقت شود کهدر هنگام تعویض سیم پیچ موتور کولر باید نمونه جدید از نظر ایمنی توانایی نمونهاولیه را داشته باشد. به عبارت دیگر باید مواردی مانند سرعت موتور، وزن آن ، پیچ وقطر سیم همه لحاظ شوند که اینها هزینه سیم پیچی موتور کولر آبی را تغییر می دهند.

چرا از خدمات سیم پیچی هوم سرویز را انتخاب کنیم؟

خدمات سیم پیجی هومسرویز دارای ویژگی های خاصی می باشد که می توانند ما را نسبت به سایر ارائهدهندگان خدمات ارجحیت بخشند.

· متخصصین درکمترین زمان ممکن در کنارتان خواهند بود.

با ثبت درخواستنزدیکترین متخصصین جهت ارائه خدمات با شما تماس گرفته و در کمترین زمان ممکن درمحل حضور پیدا خواهند نمود.

· داشتن دانش ومهارت کافی در زمینه سیم پیچی انواع الکترو موتور

همانطور که پیش تر درارتباط با انواع کاربردهای سیم پیچی صحبت شد. الکتروموتورها انواع متفاوتی دارند.از این رو سیم با توجه به نوع درخواست شما، متخصص مربوطه و حاذق در زمینه مورد نظراقدام به ارائه خدمات می کنند.

· ارائه هزینهمنصفانه و دریافت دستمزد سیم پیچی بر اساس قیمت اتحادیه

هزینه سیم پیچی بر اساس المان های متعددی تغییر می کند.ارائه قیمت منصفانه موجب می شود که شما به جای تعویض موتور با پرداخت هزینه تعویضسیم پیچی موتور در هزینه ها صرفه جویی کنید.

· هزینه ایاب وذهاب در همه مناطق ثابت است و تفاوت قیمتی ندارند.

تفاوتی ندارد در چهمنطقه مکانی هستید متخصصین ما هیچ تغییری در هزینه ها اعمال نخواهند نمود و هزینهها ثابت هستند.

· استفاده ازبهترین متریال و سیم های باکیفیت با درصد مس بالا

بزرگترین عامل تاثیرگذار در کنار مهارت متخصص مربوطه، استفاده از متریال با کیفیت است. از این رومتخصصین ما بهترین متریال را معرفی نموده و شما با اجهاف کامل از هزینه ها و کیفیتمتریال مورد استفاده، مطلع خواهید شد.

کلیه خدمات تعمیرات سیم پیچی موتور کولر، سیم پیچی دینام، آرمیچر و...را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

همانطور که اعلامکردیم این خدمات باید توسط متخصص و تعمیرکار ماهر انجام شود و عایق کاری ها بهدرستی انجام شود تا موجب دوباره کاری و صرف هزینه های بالاتر نشود. در صورت نیازبه تعمیر یا تعویض سیم پیچ الکترو موتور تنها کافیست به صورترایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با پاسخ به چند سوال، درج آدرس وشماره تماس ، متخصصین هوم سرویز جهت اعلام هزینه سیم پیچی موتور ومشاوره رایگان با شما تماس گرفته وتوضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.سپس در صورت اعلام رضایت متخصصین در زمان و مکان مورد نظر در محل حضور پیدا خواهندنمود.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سیم پیچی موتور و همچنین ارایه خدمات سیم پیچی موتور کولر آبی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل برقکاری ساختمان, سیم کشی ساختمان تک فاز و سه فاز, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب کلید و پریز, نصب سنسور مشاعات, نورپردازی نمای ساختمان, ساخت تابلو برق صنعتی, تعمیر تابلو برق و نگهداری تابلو برق, تعمیر فن سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال، یوتیلیتی، دوطرفه و... , نصب هواکش صنعتی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سیم پیچی موتور

سیم پیچی موتور کولر آبی

تعمیر سیم پیچی موتور تک فاز

تعمیر سیم پیچی موتور سه فاز

تعویض سیم پیچی موتور، تعمیر بلبرینگ، پروانه الکتروموتور و ...

تعویض سیم پیجی دینام، آرمیچر و ...

عیب یابی اتصال کوتاه و....

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

profile picture
امیر مهرپویا

نیرو پیگیری بودند کار رو دنبال میکردند و از بهترین قطعات استفاده کردند ازشون صمییمانه تشکر میکنم

شرایط تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سیم کشی و رفع اتصال نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب و تعمیر پنکه
نصب و تعمیر پنکه
قیمت از 500,000 الی 1,500,000 تومان
تعمیر اتو مو
تعمیر اتو مو
قیمت از 350,000 الی 350,000 تومان
تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی
قیمت از 300,000 الی 1,400,000 تومان
تعمیر موبایل
تعمیر موبایل
قیمت از 280,000 الی 930,000 تومان