نصب هواکش

نصب هواکش

از 1107 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب هواکش در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت نصب و راه اندازی هواکش خانگی

150,000 الی 200,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی هواکش صنعتی

توافقی

قیمت عیب یابی و تعمیر هواکش صنعتی

توافقی

متوسط قیمت500,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت680,000 تومان

آنچه درباره نصب هواکش خواهید خواند

 • نصب هواکش دستشویی و آشپزخانه
 • طریقه نصب هواکش سقفی و دیواری
 • بهترین محل ها برای نصب هواکش دستشویی و آشپزخانه
 • نصب هواکش صنعتی در چه محل هایی کاربرد دارد؟
 • نصب هواکش سه فاز
 • نصب هواکش دمنده
 • تعمیر هواکش صنعتی و دستشویی
 • تعمیر هواکش دستشویی
 • تعمیر هواکش دمنده را به سرویسکار ماهر بسپارید
 • هزینه نصب هواکش و قیمت تعمیر هواکش در هوم سرویز چقدر است؟
 • نصب هواکش دستشویی و تعمیر انواع هواکش را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

نصب هواکش دستشویی و آشپزخانه

یکی از الزامات دستشویی، نصب هواکش خانگی است. در گذشته که استفاده از هود به اندازه امروزه متداول نبوده است. در آشپزخانه ها نیز اقدام به اجرا و نصب هواکش آشپزخانه می کردند. معمولا برای هواکش توالت از اندازه های کوچکتر 10، 12و 15استفاده می شود. همچنین در هنگام نصب هواکش دستشویی می توان از سنسور حرکتی و تایمر نیز استفاده کرد که در هواکش تا مدت زمان مشخص روشن بماند و سپس خاموش شود. در ادامه به روش ها و طریقه نصب هواکش دستشویی و عوامل موثر بر قیمت نصب هواکش و قیمت تعمیر هواکش می پردازیم.

طریقه نصب هواکش سقفی و دیواری

نصب هواکش دستشویی

هواکش دستشویی به دو صورت دیواری و سقفی نصب می شود. فقط قبل از تعیین مکان نصب هواکش دستشویی باید جایگاه لوله‌ خروجی هوا را در نظر بگیرید. اگر جایگاهی برای نصب هواکش دستشویی وجود ندارد. می‌توان آن را روی پنجره سرویس نصب کرد. اما با این کار امکان دارد صدای هواکش به علت لرزش پنجره زیاد شود. امروزه برای تهویه هوا از داکت هوا استفاده می کنند که فن بر روی آن قرار می گیرد و هوا را به بیرون انتقال می دهد. در ادامه مراحل نصب هواکش توالت را شرح می دهیم.

خرید هواکش مناسب برای نصب فن توالت

قبل از هر اقدامی باید بدانید که چه فنی برای سرویس بهداشتی خود لازم دارید. سپس به دنبال نحوه نصب فن توالت باشید. فن توالت بر روی پنجره یا دیوار یا لوله های هواکش قابل نصب است.

اجرای سیم کشی برای نصب فن

طریقه نصب هواکش سقفی به این صورت است که ابتدا باید اتصالات برقی مد نظر قرار داده شود. البته امروزه نصب فن دستشویی را در روی لوله هواکش که از پیش تعبیه شده است انجام می شود. اگر اقدامات لازم تعبیه نشده باشد باید اقدام به کشاندن سیم به محل مورد نظر نمود.

نحوه نصب فن هواکش توالت

به طورکل طریقه نصب هواکش دمنده کار سختی نیست و اگر اتصالات قبلی به خوبی کارگذاشته شده باشند تنها با استفاده از دو پیچ mdf دو طرف فن را در داخل لوله، پیچ می شود.

نصب هواکش سه سیم و دو سیم

مرحله آخر مربوط به اتصال سیم ها می رسد. طریقه نصب هواکش سه سیم ساده است. به این ترتیب که که فن مورد نظر دارای یک نول دارد و دو فاز هم رنگ است. این فن ها دو حالته هستند. فقط باید دقت کنید که نحوه چرخش آنها به اتصالات سیم بستگی دارد.

بهترین محل ها برای نصب هواکش دستشویی و آشپزخانه

نصب هواکش روی شیشه

در صورتی که جایگاهی برای هواکش در نظر گرفته نشود. اقدام به نصب هواکش روی شیشه می کنند. معمولا در آشپزخانه ها به جای هود و یا در کنار هود اقدام به نصب هواکش روی شیشه می کنند. فقط باید بر طبق سایز هواکش، شیشه برش داده شود. سایز مناسب هواکش برای آشپزخانه 15 و 20 هستند.

نصب هواکش روی پنجره

در کل پروسه نصب فن روی پنجره، کار سختی نیست. فقط کافیست اندازه مناسب هواکش برش داده شود. برای نصب فن روی پنجره سیم کشی خاصی نیاز نیست. فقط به دو رشته سیم فاز و نول نیاز دارید تا جریان برق را به فن هواکش برسانید. البته زمانی که پنجره از نوع معمولی و آلومینیومی باشد، امکان نصب فن دستشویی روی پنجره وجود دارد ولی امکان نصب هواکش دستشویی روی پنجره دوجداره وجود ندارد.

نصب هواکش در سقف کاذب

برای نصب هواکش در سقف کاذب باید از پیچ پروانه ای استفاده شود تا هواکش به خوبی به سقف متصل شود. هواکش هایی که دارای لوله مجزا تهویه هوا هستند را می توان در سقف کاذب نیز استفاده کرد. البته جهت جلوگیری از ایجاد سر و صدا در هنگام متصل کردن هواکش در سقف کاذب باید لوله خروجی کاملا عایق بندی شود.

نصب هواکش صنعتی در چه محل هایی کاربرد دارد؟

معمولا برای محوطه های بزرگ که نیاز به تهویه سریع دارند، مانند کارخانه ها، مرغداری ها و غیره اقدام به نصب هواکش صنعتی می کنند. هواکش های صنعتی در دو مدل دور کند و دور تند موجود هستند. از نظر نحوه ی اتصال به برق نیز در دو نوع تک فاز و سه فاز تقسیم بندی می شوند.

نصب هواکش سه فاز

برای فضاهایی که به کشش هوای بیشتر و قدرت بیشتری نیاز است از نصب هواکش سه فاز استفاده می شود. به طور مثال در مرغداری ها که به تهویه بالا نیاز است و باید همواره حجم بالای هوا از داخل کشیده و به بیرون انتقال پیدا کند باید از هواکش سه فاز استفاده کرد. همچنین برای فضاهای وسیع اقدام به نصب هواکش دستشویی سه فاز می کنند. پس به طور کل برای خروج سریع هوای سمی و گرد و خاک باید از نوع نصب فن سه فاز استفاده می شود.

نصب هواکش دمنده

هواکش ها به دو صورت دمنده و مکنده وجود دارند. شاید در ابتدا تفاوتی با هم نداشته باشند ولی در اصل سیستم داخل متفاوتی از یکدیگر دارند. هواکش مکنده برای اهداف صنعتی استفاده می شود و برای مطبوع کردن هوا استفاده می شود. ولی نصب هواکش دمنده برای خنک سازی فضا استفاده می شود.

تعمیر هواکش صنعتی و دستشویی

همانند تمامی تجهیزات مکانیکی و الکتریکی هواکش های صنعتی نیز به مرور زمان نیاز به رسیدگی و تعمیر هواکش صنعتی دارند. در تعمیر هواکش صنعتی بررسی چیلر هواکش و بازبینی عملکرد فن ها بررسی می شود. همچنین در تعمیر هواکش صنعتی اگزاست فن ها نیز مورد بررسی قرار می گیرند.

تعمیر هواکش دستشویی

با توجه به استفاده زیاد هواکش سرویس بهداشتی و هم چنین نصب نادرست بعد از مدتی قدرت مکش هواکش کاهش پیدا می کند و یا هواکش به سرو صدا می افتند . نیاز به تعمیر هواکش دستشویی است. علت صدا دادن هواکش دستشویی به دلیل نفوذ گرد و خاک زیاد به موتور فن است به این ترتیب با فشار زیاد امکان سوختن موتور بالا می رود و یا سیم پیچی هواکش نیم سوز می شود و نیاز به تعمیر هواکش توالت است. معمولا بسیاری از ایرادات با تعمیر آرمیچر هواکش رفع می شود. در هر صورت قبل از هر اقدامی تست هواکش انجام شود و سپس تعمیرات هواکش انجام شود.

تعمیر هواکش دمنده را به سرویسکار ماهر بسپارید

شاید سوال پیش بیاید که چرا بعضی از وسایل برقی بعد از نصب، مدت زمان زیادی با کیفیت کار می کنند و دچار ایرادی نمی شوند. ولی بعضی از وسایل برقی از ابتدای نصب هواکش دستشویی همیشه یا خراب هستند و یا درست کار نمی کنند. در واقع تمام این مشکلات ناشی از نصب غیر استاندارد است. اگر مراحل اتصال درست انجام شود و نگهداری از وسیله نیز درست انجام شود تا سالین سال نیاز به تعمیر هواکش دمنده نخواهد بود. پس از ابتدا از یک سرویسکار و یا برقکار مجرب برای نصب فن دستشویی کمک بگیرید.

هزینه نصب هواکش و قیمت تعمیر هواکش در هوم سرویز چقدر است؟

اعلام هزینه نصب هواکش دستشویی به نوع هواکش و متراژ سیم کشی هواکش بستگی دارد. نمی توان قیمت ثابتی را به عنوان قیمت نصب فن دستشویی اعلام نمود. طبعا هزینه نصب هواکش صنعتی بسیار بالاتر از هزینه نصب هواکش دستشویی است. همچنین متراژ فضا از عوامل مهم و موثر بر قیمت هواکش صنعتی محسوب می شود. طبیعی است که هر چه متراژ فضا بیشتر باشد، هواکش باید قدرت مکش بیشتری داشته باشد و به طبع قیمت هواکش صنعتی نیز بالاتر می شود. در ارتباط با قیمت تعمیر هواکش نیز نوع ایراد هواکش تنها عامل تاثیر گذار بر هزینه تعمیر هواکش صنعتی است. قیمت تعمیر هواکش دستشویی نیز اگر مربوط به تعمیر آرمیچر هواکش باشد مبالغ چندانی نخواهد شد.

نصب هواکش دستشویی و تعمیر انواع هواکش را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورتی که نیاز به نصب هواکش دستشویی همچنین نصب هواکش صنعتی با ضمانت و گارانتی معتبر هستید. با هوم سرویز همراه شوید. افراد متعهد و مجرب ما آماده خدمات رسانی جهت تعمیر هواکش دستشویی و نصب فن صنعتی و خانگی هستند. فقط کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید تا متخصصین ما حهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه تعمیر هواکش دستشویی و صنعتی با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب هواکش و همچنین ارایه خدمات نصب هواکش صنعتی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل برقکاری ساختمان, سیم کشی ساختمان تک فاز و سه فاز, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب کلید و پریز, نصب سنسور مشاعات, نورپردازی نمای ساختمان, سیم پیچی موتور کولر آبی, ساخت تابلو برق صنعتی, تعمیر فن سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال، یوتیلیتی، دوطرفه و... , تعمیر تابلو برق و نگهداری تابلو برق می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب هواکش

نصب هواکش صنعتی

نصب هواکش خانگی

عیب یابی و تعمیر هواکش خانگی و صنعتی

نصب هواکش سه فاز

نصب هواکش دستشویی و نصب فن در سرویس بهداشتی و حمام

نصب هواکش روی پنجره دوجداره ، شیشه، روی سقف کاذب و...

نظرات کاربران

profile picture
مریم مشیری

ادم خوبی بودند خیلی اروم و محترم با دقت و حوصله هم کار کردند سپاس🙏

profile picture
زهرا عینی

خیلی خوب بودند و تعمیرات را با دقت انجام دادند

profile picture
عسل مرادی

کار را درست و حرفه ایی انجام دادند و ممنونم بابت پیگیری خوبتون

profile picture
مالال دریا کناری

خیلی عالی بودن و جنسی که گرفتن هم کاملا عالی و با کیفیت بود و خیلی هم پشتیبانی کارم و زود انجام دادن و پیگیری کردن

شرایط نصب فن دستشویی و تعمیرات هواکش خانگی و صنعتی

همیار می بایست ابتدا محل قرارگیری و وضعیت هواکش را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به نصب یا تعمیر هواکش نماید.

تهیه لوازم و قطعات جهت تعمیرات هواکش درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

هنگام تهیه هواکش جدید حتما از برندهای دارای گارانتی خریداری نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

hood-repair
نصب و تعمیر هود
قیمت از 400,000 الی 1,000,000 تومان
electrical-wiring
برق کشی ساختمان
قیمت از 400,000 الی 1,500,000 تومان
phone-wiring-fix
سیم کشی تلفن و رفع خرابی
قیمت از 250,000 الی 450,000 تومان
repair-oven-stove
تعمیر اجاق گاز
قیمت از 350,000 الی 900,000 تومان