نصب هواکش دستشویی

نصب هواکش دستشویی

از 1107 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب هواکش دستشویی در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت نصب و راه اندازی هواکش خانگی

85,000 الی 140,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی هواکش صنعتی

توافقی

قیمت عیب یابی و تعمیر هواکش صنعتی

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

نصب هواکش دستشویی و آشپزخانه

یکی از الزامات دستشویی، نصب هواکش خانگی است. در گذشته که استفاده از هود به اندازه امروزه متداول نبوده است. در آشپزخانه ها نیز اقدام به اجرا و نصب هواکش آشپزخانه می کردند. معمولا برای هواکش توالت از اندازه های کوچکتر 10، 12و 15استفاده می شود. همچنین در هنگام راه اندازی هواکش خانگی می توان از سنسور حرکتی و تایمر نیز استفاده کرد که در هواکش تا مدت زمان مشخص روشن بماند و سپس خاموش شود. در ادامه به روش ها و طریقه نصب هواکش فلزی و عوامل موثر بر قیمت نصب هواکش و قیمت تعمیر هواکش می پردازیم.

طریقه نصب هواکش سقفی و دیواری

هواکش سرویس بهداشتی

هواکش دستشویی به دو صورت دیواری و سقفی نصب می شود. فقط قبل از تعیین مکان هواکش سرویس بهداشتی باید جایگاه لوله‌ خروجی هوا را در نظر بگیرید. اگر جایگاهی برای هواکش دستشویی وجود ندارد. می‌توان آن را روی پنجره سرویس نصب کرد. اما با این کار امکان دارد صدای هواکش به علت لرزش پنجره زیاد شود. امروزه برای تهویه هوا از داکت هوا استفاده می کنند که فن بر روی آن قرار می گیرد و هوا را به بیرون انتقال می دهد. در ادامه مراحل نصب و راه اندازی هواکش توالت را شرح می دهیم.

خرید هواکش مناسب برای نصب فن توالت

قبل از هر اقدامی باید بدانید که چه فنی برای سرویس بهداشتی خود لازم دارید. سپس به دنبال نحوه نصب فن توالت باشید. فن توالت بر روی پنجره یا دیوار یا لوله های هواکش قابل نصب است.

اجرای سیم کشی هواکش

طریقه نصب هواکش سقفی به این صورت است که ابتدا باید اتصالات برقی مد نظر قرار داده شود. البته امروزه نصب فن دستشویی را در روی لوله هواکش که از پیش تعبیه شده است انجام می شود. اگر اقدامات لازم تعبیه نشده باشد باید اقدام به کشاندن سیم به محل مورد نظر نمود.

نحوه نصب فن هواکش توالت

به طورکل طریقه نصب هواکش دمنده کار سختی نیست و اگر اتصالات قبلی به خوبی کارگذاشته شده باشند تنها با استفاده از دو پیچ mdf دو طرف فن را در داخل لوله، پیچ می شود.

نصب هواکش سه سیم و دو سیم

مرحله آخر مربوط به اتصال سیم ها می رسد. طریقه نصب هواکش سه سیم ساده است. به این ترتیب که که فن مورد نظر دارای یک نول دارد و دو فاز هم رنگ است. این فن ها دو حالته هستند. فقط باید دقت کنید که نحوه چرخش آنها به اتصالات سیم بستگی دارد.

بهترین محل ها برای قرار دادن هواکش

نصب هواکش روی شیشه

در صورتی که جایگاهی برای هواکش در نظر گرفته نشود. اقدام به نصب هواکش روی شیشه می کنند. معمولا در آشپزخانه ها به جای هود و یا در کنار هود اقدام به اجرای هواکش روی شیشه می کنند. فقط باید بر طبق سایز هواکش، شیشه برش داده شود. سایز مناسب هواکش برای آشپزخانه 15 و 20 هستند.

نصب هواکش روی پنجره

در کل پروسه نصب هواکش روی پنجره، کار سختی نیست. فقط کافیست اندازه مناسب هواکش برش داده شود. برای راه اندازی هواکش روی پنجره سیم کشی خاصی نیاز نیست. فقط به دو رشته سیم فاز و نول نیاز دارید تا جریان برق را به فن هواکش برسانید. البته زمانی که پنجره از نوع معمولی و آلومینیومی باشد، امکان قرار دادن هواکش روی پنجره وجود دارد ولی امکان نصب هواکش روی پنجره دوجداره وجود ندارد.

نصب هواکش در سقف کاذب

برای نصب هواکش در سقف کاذب باید از پیچ پروانه ای استفاده شود تا هواکش به خوبی به سقف متصل شود. هواکش هایی که دارای لوله مجزا تهویه هوا هستند را می توان در سقف کاذب نیز استفاده کرد. البته جهت جلوگیری از ایجاد سر و صدا در هنگام متصل کردن هواکش در سقف کاذب باید لوله خروجی کاملا عایق بندی شود.

نصب هواکش صنعتی در چه محل هایی کاربرد دارد؟

معمولا برای محوطه های بزرگ که نیاز به تهویه سریع دارند، مانند کارخانه ها، مرغداری ها و غیره اقدام به نصب هواکش صنعتی می کنند. هواکش های صنعتی در دو مدل دور کند و دور تند موجود هستند. از نظر نحوه ی اتصال به برق نیز در دو نوع تک فاز و سه فاز تقسیم بندی می شوند.

نصب هواکش سه فاز

برای فضاهایی که به کشش هوای بیشتر و قدرت بیشتری نیاز است از نصب هواکش سه فاز استفاده می شود. به طور مثال در مرغداری ها که به تهویه بالا نیاز است و باید همواره حجم بالای هوا از داخل کشیده و به بیرون انتقال پیدا کند باید از هواکش سه فاز استفاده کرد. پس به طور کل برای خروج سریع هوای سمی و گرد و خاک باید از نوع سه فاز استفاده می شود.

نصب هواکش دمنده

هواکش ها به دو صورت دمنده و مکنده وجود دارند. شاید در ابتدا تفاوتی با هم نداشته باشند ولی در اصل سیستم داخل متفاوتی از یکدیگر دارند. هواکش مکنده برای اهداف صنعتی استفاده می شود و برای مطبوع کردن هوا استفاده می شود. ولی نصب هواکش دمنده برای خنک سازی فضا استفاده می شود.

تعمیر هواکش صنعتی و دستشویی

همانند تمامی تجهیزات مکانیکی و الکتریکی هواکش های صنعتی نیز به مرور زمان نیاز به رسیدگی و تعمیر هواکش صنعتی دارند. در تعمیر هواکش صنعتی بررسی چیلر هواکش و بازبینی عملکرد فن ها بررسی می شود. همچنین در تعمیر هواکش صنعتی اگزاست فن ها نیز مورد بررسی قرار می گیرند.

تعمیر هواکش دستشویی و آشپزخانه

با توجه به استفاده زیاد هواکش سرویس بهداشتی و هم چنین نصب نادرست بعد از مدتی قدرت مکش هواکش کاهش پیدا می کند و یا هواکش به سرو صدا می افتند . نیاز به تعمیر هواکش آشپزخانه است. علت صدا دادن هواکش دستشویی به دلیل نفوذ گرد و خاک زیاد به موتور فن است به این ترتیب با فشار زیاد امکان سوختن موتور بالا می رود و یا سیم پیچی هواکش نیم سوز می شود و نیاز به تعمیر هواکش توالت است. معمولا بسیاری از ایرادات با تعمیر آرمیچر هواکش رفع می شود. در هر صورت قبل از هر اقدامی تست هواکش انجام شود و سپس تعمیرات هواکش انجام شود.

تعمیر هواکش دمنده را به سرویسکار ماهر بسپارید

شاید سوال پیش بیاید که چرا بعضی از وسایل برقی بعد از نصب، مدت زمان زیادی با کیفیت کار می کنند و دچار ایرادی نمی شوند. ولی بعضی از وسایل برقی از ابتدای نصب همیشه یا خراب هستند و یا درست کار نمی کنند. در واقع تمام این مشکلات ناشی از نصب غیر استاندارد است. اگر مراحل اتصال درست انجام شود و نگهداری از وسیله نیز درست انجام شود تا سالین سال نیاز به تعمیر هواکش دمنده نخواهد بود. پس از ابتدا از یک سرویسکار و یا برقکار مجرب کمک بگیرید.

هزینه نصب و تعمیر هواکش در هوم سرویز چقدر است؟

اعلام هزینه نصب هواکش خانگی به نوع هواکش و متراژ سیم کشی بستگی دارد. هزینه نصب هواکش صنعتی بسیار بالاتر از هزینه نصب هواکش خانگی است. همچنین متراژ فضا از عوامل مهم و موثر بر قیمت هواکش صنعتی محسوب می شود. طبیعی است که هر چه متراژ فضا بیشتر باشد، هواکش باید قدرت مکش بیشتری داشته باشد و به طبع قیمت هواکش صنعتی نیز بالاتر می شود. در ارتباط با قیمت تعمیر هواکش نیز نوع ایراد هواکش تنها عامل تاثیر گذار بر هزینه تعمیر هواکش صنعتی است. قیمت تعمیر هواکش توالت نیز اگر مربوط به تعمیر آرمیچر هواکش باشد مبالغ چندانی نخواهد شد.

نصب هواکش و تعمیر انواع هواکش در سامانه خدمات درب منزل هوم سرویز

در صورتی که نیاز به اتصال انواع هواکش خانگی و هواکش صنعتی با ضمانت و گارانتی معتبر هستید. با هوم سرویز همراه شوید. افراد متعهد و مجرب ما آماده خدمات رسانی جهت تعمیر هواکش هستند. فقط کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید تا متخصصین ما حهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه تعمیر هواکش با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب هواکش دستشویی و همچنین ارایه خدمات نصب هواکش صنعتی سقف نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل کابل کشی ساختمان , سیم کشی برق تک فاز و سه فاز, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن تلویزیون دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب و تعمیر کلید و پریز, نصب انواع چراغ سنسور دار راه پله، مشاعات و پارکینگ, خدمات نورپردازی نمای ساختمان, تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور کولر آبی, طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی, نصب انواع سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال،یوتیلیتی، دوطرفه و... , خدمات سرویس و نگهداری تابلو برق می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب هواکش دستشویی

نصب هواکش صنعتی سقف

نصب هواکش خانگی

عیب یابی و تعمیر هواکش خانگی و صنعتی

نصب هواکش سه فاز

نصب هواکش و فن در سرویس بهداشتی و حمام

نصب هواکش روی پنجره دوجداره ، شیشه، روی سقف کاذب و...

نظرات کاربران

profile picture
عسل مرادی

کار را درست و حرفه ایی انجام دادند و ممنونم بابت پیگیری خوبتون

profile picture
مالال دریا کناری

خیلی عالی بودن و جنسی که گرفتن هم کاملا عالی و با کیفیت بود و خیلی هم پشتیبانی کارم و زود انجام دادن و پیگیری کردن

شرایط نصب و تعمیرات هواکش خانگی

همیار می بایست ابتدا محل قرارگیری و وضعیت هواکش را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به نصب یا تعمیر هواکش نماید.

تهیه لوازم و قطعات جهت تعمیرات هواکش درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

هنگام تهیه هواکش جدید حتما از برندهای دارای گارانتی خریداری نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب و تعمیر هود
نصب و تعمیر هود
قیمت از 370,000 الی 750,000 تومان
برق کشی ساختمان
برق کشی ساختمان
قیمت از 250,000 الی 920,000 تومان
سیم کشی تلفن و رفع خرابی
سیم کشی تلفن و رفع خرابی
قیمت از 150,000 الی 300,000 تومان
تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز
قیمت از 250,000 الی 400,000 تومان

خدمات نصب هواکش دستشویی در این شهرها ارائه می شود: