نصب هواکش

نصب هواکش

از 1107 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب هواکش در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت نصب و راه اندازی هواکش خانگی

150,000 الی 200,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی هواکش صنعتی

توافقی

قیمت عیب یابی و تعمیر هواکش صنعتی

توافقی

متوسط قیمت500,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت1,000,000 تومان

آنچه درباره نصب هواکش خواهید خواند

 • نصب هواکش دستشویی و آشپزخانه
 • طریقه نصب هواکش سقفی و دیواری
 • بهترین محل ها برای نصب هواکش دستشویی و آشپزخانه
 • نصب هواکش صنعتی در چه محل هایی کاربرد دارد؟
 • نصب هواکش سه فاز
 • نصب هواکش دمنده
 • تعمیر هواکش صنعتی و دستشویی
 • تعمیر هواکش دستشویی
 • تعمیر هواکش دمنده را به سرویسکار ماهر بسپارید
 • هزینه نصب هواکش و قیمت تعمیر هواکش در هوم سرویز چقدر است؟
 • نصب هواکش دستشویی و تعمیر انواع هواکش را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

نصب هواکش دستشویی و آشپزخانه

یکی از الزاماتدستشویی، نصب هواکش خانگی است. در گذشته که استفاده از هود بهاندازه امروزه متداول نبوده است. در آشپزخانه ها نیز اقدام به اجرا و نصب هواکشآشپزخانه می کردند. معمولا برای هواکش توالت از اندازه های کوچکتر 10، 12و15استفاده می شود. همچنین در هنگام نصب هواکش دستشویی می تواناز سنسور حرکتی و تایمر نیز استفاده کرد که در هواکش تا مدت زمان مشخصروشن بماند و سپس خاموش شود. در ادامه به روش ها و طریقهنصب هواکش دستشویی و عوامل موثر بر قیمت نصب هواکش و قیمت تعمیرهواکش می پردازیم.

طریقه نصب هواکش سقفی و دیواری

نصب هواکشدستشویی

هواکش دستشویی به دوصورت دیواری و سقفی نصب می شود. فقط قبل از تعیین مکان نصب هواکش دستشویی بایدجایگاه لوله‌ خروجی هوا را در نظر بگیرید. اگر جایگاهی برای نصب هواکشدستشویی وجود ندارد. می‌توان آن را روی پنجره سرویس نصب کرد. اما با اینکار امکان دارد صدای هواکش به علت لرزش پنجره زیاد شود.امروزه برای تهویه هوا از داکت هوا استفاده می کنند که فن بر روی آن قرار می گیردو هوا را به بیرون انتقال می دهد. در ادامه مراحل نصبهواکش توالت را شرح می دهیم.

خرید هواکشمناسب برای نصب فن توالت

قبل از هر اقدامیباید بدانید که چه فنی برای سرویس بهداشتی خود لازم دارید. سپس به دنبال نحوه نصبفن توالت باشید. فن توالت بر روی پنجره یا دیوار یا لوله های هواکش قابل نصباست.

اجرای سیم کشیبرای نصب فن

طریقه نصب هواکش سقفیبه این صورت است که ابتدا باید اتصالات برقی مد نظر قرار داده شود. البته امروزه نصبفن دستشویی را در روی لوله هواکش که از پیش تعبیه شده است انجام می شود. اگر اقدامات لازم تعبیه نشده باشد بایداقدام به کشاندن سیم به محل مورد نظر نمود.

نحوه نصب فنهواکش توالت

به طورکل طریقه نصب هواکش دمنده کار سختی نیست و اگر اتصالات قبلی به خوبیکارگذاشته شده باشند تنها با استفاده از دو پیچ mdf دو طرف فن را در داخل لوله، پیچ می شود.

نصب هواکش سهسیم و دو سیم

مرحله آخر مربوط به اتصال سیم ها می رسد. طریقهنصب هواکش سه سیم ساده است. به این ترتیب که که فن مورد نظر دارای یک نول دارد ودو فاز هم رنگ است. این فن ها دو حالته هستند. فقط باید دقت کنید که نحوه چرخشآنها به اتصالات سیم بستگی دارد.

بهترین محل ها برای نصب هواکش دستشویی و آشپزخانه

نصب هواکش رویشیشه

در صورتی که جایگاهیبرای هواکش در نظر گرفته نشود. اقدام به نصب هواکش روی شیشه می کنند. معمولا درآشپزخانه ها به جای هود و یا در کنار هود اقدام به نصب هواکش روی شیشه می کنند.فقط باید بر طبق سایز هواکش، شیشه برش داده شود. سایز مناسب هواکش برای آشپزخانه15 و 20 هستند.

نصب هواکش رویپنجره

در کل پروسه نصب فن رویپنجره، کار سختی نیست. فقط کافیست اندازه مناسب هواکش برش داده شود. برای نصب فن رویپنجره سیم کشی خاصی نیاز نیست. فقط به دو رشته سیم فاز و نول نیاز دارید تا جریانبرق را به فن هواکش برسانید. البته زمانی که پنجره از نوع معمولی و آلومینیومیباشد، امکان نصب فن دستشویی روی پنجره وجود دارد ولی امکان نصب هواکش دستشویی رویپنجره دوجداره وجود ندارد.

نصب هواکش درسقف کاذب

برای نصب هواکش درسقف کاذب باید از پیچ پروانه ای استفاده شود تا هواکش به خوبی به سقف متصل شود.هواکش هایی که دارای لوله مجزا تهویه هوا هستند را می توان در سقف کاذب نیزاستفاده کرد. البته جهت جلوگیری از ایجاد سر و صدا در هنگام متصل کردن هواکش درسقف کاذب باید لوله خروجی کاملا عایق بندی شود.

نصب هواکش صنعتی در چه محل هایی کاربرد دارد؟

معمولا برای محوطههای بزرگ که نیاز به تهویه سریع دارند، مانند کارخانه ها، مرغداری ها و غیره اقدامبه نصب هواکش صنعتی می کنند. هواکش های صنعتی در دو مدل دور کند و دور تند موجودهستند. از نظر نحوه ی اتصال به برق نیز در دو نوع تک فاز و سه فاز تقسیم بندی میشوند.

نصب هواکش سه فاز

برای فضاهایی که به کششهوای بیشتر و قدرت بیشتری نیاز است از نصب هواکش سه فاز استفاده می شود. بهطور مثال در مرغداری ها که به تهویه بالا نیاز است و باید همواره حجم بالای هوا ازداخل کشیده و به بیرون انتقال پیدا کند باید از هواکش سه فاز استفاده کرد. همچنینبرای فضاهای وسیع اقدام به نصب هواکش دستشویی سه فاز می کنند. پس به طور کل برایخروج سریع هوای سمی و گرد و خاک باید از نوع نصب فن سه فاز استفاده می شود.

نصب هواکش دمنده

هواکش ها به دوصورت دمنده و مکنده وجود دارند. شاید در ابتدا تفاوتی با هم نداشتهباشند ولی در اصل سیستم داخل متفاوتی از یکدیگر دارند. هواکش مکنده برای اهدافصنعتی استفاده می شود و برای مطبوع کردن هوا استفاده می شود. ولی نصبهواکش دمنده برای خنک سازی فضا استفاده می شود.

تعمیر هواکش صنعتی و دستشویی

همانند تمامی تجهیزاتمکانیکی و الکتریکی هواکش های صنعتی نیز به مرور زمان نیاز به رسیدگی و تعمیر هواکشصنعتی دارند. در تعمیر هواکش صنعتی بررسی چیلر هواکش و بازبینی عملکردفن ها بررسی می شود. همچنین در تعمیر هواکش صنعتی اگزاست فن ها نیز موردبررسی قرار می گیرند.

تعمیر هواکش دستشویی

با توجه به استفاده زیادهواکش سرویس بهداشتی و هم چنین نصب نادرست بعد از مدتی قدرت مکش هواکش کاهش پیدامی کند و یا هواکش به سرو صدا می افتند . نیاز به تعمیر هواکش دستشویی است.علت صدا دادن هواکش دستشویی به دلیل نفوذ گرد و خاک زیاد به موتور فن است به اینترتیب با فشار زیاد امکان سوختن موتور بالا می رود و یا سیم پیچی هواکش نیم سوز میشود و نیاز به تعمیر هواکش توالت است.معمولا بسیاری از ایرادات با تعمیر آرمیچر هواکش رفع می شود. در هر صورتقبل از هر اقدامی تست هواکش انجام شود و سپس تعمیرات هواکش انجام شود.

تعمیر هواکش دمنده را به سرویسکار ماهر بسپارید

شاید سوال پیش بیایدکه چرا بعضی از وسایل برقی بعد از نصب، مدت زمان زیادی با کیفیت کار می کنند ودچار ایرادی نمی شوند. ولی بعضی از وسایل برقی از ابتدای نصب هواکش دستشویی همیشهیا خراب هستند و یا درست کار نمی کنند. در واقع تمام این مشکلات ناشی از نصب غیراستاندارد است. اگر مراحل اتصال درست انجام شود و نگهداری از وسیله نیز درست انجامشود تا سالین سال نیاز به تعمیر هواکش دمنده نخواهد بود. پس از ابتدا از یکسرویسکار و یا برقکار مجرب برای نصب فن دستشویی کمک بگیرید.

هزینه نصب هواکش و قیمت تعمیر هواکش در هوم سرویز چقدر است؟

اعلام هزینه نصبهواکش دستشویی به نوع هواکش و متراژ سیم کشی هواکش بستگی دارد. نمی توان قیمتثابتی را به عنوان قیمت نصب فن دستشویی اعلام نمود. طبعا هزینه نصبهواکش صنعتی بسیار بالاتر از هزینه نصب هواکش دستشویی است. همچنینمتراژ فضا از عوامل مهم و موثر بر قیمت هواکش صنعتی محسوب می شود. طبیعیاست که هر چه متراژ فضا بیشتر باشد، هواکش باید قدرت مکش بیشتری داشته باشد و بهطبع قیمت هواکش صنعتی نیز بالاتر می شود.در ارتباط با قیمت تعمیر هواکش نیز نوع ایراد هواکش تنها عامل تاثیر گذار بر هزینهتعمیر هواکش صنعتی است. قیمت تعمیر هواکش دستشویی نیز اگر مربوط به تعمیر آرمیچرهواکش باشد مبالغ چندانی نخواهد شد.

نصب هواکش دستشویی و تعمیر انواع هواکش را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

در صورتی که نیاز به نصبهواکش دستشویی همچنین نصب هواکش صنعتی با ضمانت و گارانتی معتبر هستید. باهوم سرویز همراه شوید. افراد متعهد و مجرب ما آماده خدمات رسانی جهت تعمیر هواکشدستشویی و نصب فن صنعتی و خانگی هستند. فقط کافیست به صورت رایگان در سامانه هومسرویز ثبت درخواست نمایید تا متخصصین ما حهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه تعمیرهواکش دستشویی و صنعتی با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب هواکش و همچنین ارایه خدمات نصب هواکش صنعتی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل برقکاری ساختمان, سیم کشی ساختمان تک فاز و سه فاز, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب کلید و پریز, نصب سنسور مشاعات, نورپردازی نمای ساختمان, سیم پیچی موتور کولر آبی, ساخت تابلو برق صنعتی, تعمیر فن سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال، یوتیلیتی، دوطرفه و... , تعمیر تابلو برق و نگهداری تابلو برق می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب هواکش

نصب هواکش صنعتی

نصب هواکش خانگی

عیب یابی و تعمیر هواکش خانگی و صنعتی

نصب هواکش سه فاز

نصب هواکش دستشویی و نصب فن در سرویس بهداشتی و حمام

نصب هواکش روی پنجره دوجداره ، شیشه، روی سقف کاذب و...

نظرات کاربران

profile picture
مریم مشیری

ادم خوبی بودند خیلی اروم و محترم با دقت و حوصله هم کار کردند سپاس🙏

profile picture
زهرا عینی

خیلی خوب بودند و تعمیرات را با دقت انجام دادند

profile picture
عسل مرادی

کار را درست و حرفه ایی انجام دادند و ممنونم بابت پیگیری خوبتون

profile picture
مالال دریا کناری

خیلی عالی بودن و جنسی که گرفتن هم کاملا عالی و با کیفیت بود و خیلی هم پشتیبانی کارم و زود انجام دادن و پیگیری کردن

شرایط نصب فن دستشویی و تعمیرات هواکش خانگی و صنعتی

همیار می بایست ابتدا محل قرارگیری و وضعیت هواکش را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به نصب یا تعمیر هواکش نماید.

تهیه لوازم و قطعات جهت تعمیرات هواکش درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

هنگام تهیه هواکش جدید حتما از برندهای دارای گارانتی خریداری نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب و تعمیر هود
نصب و تعمیر هود
قیمت از 450,000 الی 1,270,000 تومان
برق کشی ساختمان
برق کشی ساختمان
قیمت از 300,000 الی 1,760,000 تومان
سیم کشی تلفن و رفع خرابی
سیم کشی تلفن و رفع خرابی
قیمت از 200,000 الی 400,000 تومان
تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز
قیمت از 500,000 الی 870,000 تومان