banner
قیمت خدمات
/
برقکاری ساختمان
/
نصب و تعمیر هواکش

نصب هواکش دستشویی

از 1107 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب و تعمیر انواع فن دستشویی و هواکش آشپزخانه

قیمت نصب و راه اندازی هواکش خانگی

85,000 الی 140,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی هواکش صنعتی

توافقی

قیمت عیب یابی و تعمیر هواکش صنعتی

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط نصب و تعمیرات هواکش خانگی

همیار می بایست ابتدا محل قرارگیری و وضعیت هواکش را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به نصب یا تعمیر هواکش نماید.

تهیه لوازم و قطعات جهت تعمیرات هواکش درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

هنگام تهیه هواکش جدید حتما از برندهای دارای گارانتی خریداری نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

نصب هواکش دستشویی و آشپزخانه

یکی از الزاماتدستشویی، نصب هواکش خانگی است. در گذشته که استفاده از هود به اندازهامروزه متداول نبوده است. در آشپزخانه ها نیز اقدام به اجرا و نصب هواکشآشپزخانه می کردند. معمولا برای هواکش توالت از اندازه های کوچکتر 10،12و 15استفاده می شود. همچنین در هنگام راه اندازی هواکش خانگی می تواناز سنسور حرکتی و تایمر نیز استفاده کرد که در هواکش تا مدت زمان مشخصروشن بماند و سپس خاموش شود. در ادامه به روش ها و طریقهنصب هواکش فلزی و عوامل موثر بر قیمت نصب هواکش و قیمت تعمیر هواکشمی پردازیم.

طریقه نصب هواکش سقفی و دیواری

هواکش سرویسبهداشتی

هواکش دستشویی به دوصورت دیواری و سقفی نصب می شود. فقط قبل از تعیین مکان هواکش سرویس بهداشتی بایدجایگاه لوله‌ خروجی هوا را در نظر بگیرید. اگر جایگاهی برای هواکشدستشویی وجود ندارد. می‌توان آن را روی پنجره سرویس نصب کرد. اما با این کارامکان دارد صدای هواکش به علت لرزش پنجره زیاد شود.امروزه برای تهویه هوا از داکت هوا استفاده می کنند که فن بر روی آن قرار می گیردو هوا را به بیرون انتقال می دهد. در ادامه مراحل نصب و راهاندازی هواکش توالت را شرح می دهیم.

خرید هواکشمناسب برای نصب فن توالت

قبل از هر اقدامیباید بدانید که چه فنی برای سرویس بهداشتی خود لازم دارید. سپس به دنبال نحوه نصبفن توالت باشید. فن توالت بر روی پنجره یا دیوار یا لوله های هواکش قابل نصباست.

اجرای سیم کشیهواکش

طریقه نصب هواکش سقفی به این صورت است که ابتدا باید اتصالاتبرقی مد نظر قرار داده شود. البته امروزه نصب فن دستشویی را در رویلوله هواکش که از پیش تعبیه شده است انجام می شود. اگر اقدامات لازم تعبیه نشده باشد بایداقدام به کشاندن سیم به محل مورد نظر نمود.

نحوه نصب فنهواکش توالت

به طورکل طریقه نصب هواکش دمنده کار سختی نیست و اگر اتصالات قبلی به خوبیکارگذاشته شده باشند تنها با استفاده از دو پیچ  mdf دو طرف فن را در داخل لوله، پیچ می شود.

نصب هواکش سهسیم و دو سیم

 مرحله آخر مربوط به اتصال سیم ها می رسد. طریقهنصب هواکش سه سیم ساده است. به این ترتیب که که فن مورد نظر دارای یک نول داردو دو فاز هم رنگ است. این فن ها دو حالته هستند. فقط باید دقت کنید که نحوه چرخشآنها به اتصالات سیم بستگی دارد.

بهترین محل ها برای قرار دادن هواکش

نصب هواکش رویشیشه

در صورتی که جایگاهیبرای هواکش در نظر گرفته نشود. اقدام به نصب هواکش روی شیشه می کنند.معمولا در آشپزخانه ها به جای هود و یا در کنار هود اقدام به اجرای هواکش روی شیشهمی کنند. فقط باید بر طبق سایز هواکش، شیشه برش داده شود. سایز مناسب هواکش برایآشپزخانه 15 و 20 هستند.

نصب هواکش رویپنجره

در کل پروسه نصبهواکش روی پنجره، کار سختی نیست. فقط کافیست اندازه مناسب هواکش برش داده شود.برای راه اندازی هواکش روی پنجره سیم کشی خاصی نیاز نیست. فقط به دو رشته سیم فازو نول نیاز دارید تا جریان برق را به فن هواکش برسانید. البته زمانی که پنجره ازنوع معمولی و آلومینیومی باشد، امکان قرار دادن هواکش روی پنجره وجود دارد ولی امکاننصب هواکش روی پنجره دوجداره وجود ندارد.

نصب هواکش درسقف کاذب

برای نصب هواکش درسقف کاذب باید از پیچ پروانه ای استفاده شود تا هواکش به خوبی به سقف متصلشود. هواکش هایی که دارای لوله مجزا تهویه هوا هستند را می توان در سقف کاذب نیزاستفاده کرد. البته جهت جلوگیری از ایجاد سر و صدا در هنگام متصل کردن هواکش درسقف کاذب باید لوله خروجی کاملا عایق بندی شود.

نصب هواکش صنعتی در چه محل هایی کاربرد دارد؟

معمولا برای محوطههای بزرگ که نیاز به تهویه سریع دارند، مانند کارخانه ها، مرغداری ها و غیره اقدامبه نصب هواکش صنعتی می کنند. هواکش های صنعتی در دو مدل دور کند و دور تندموجود هستند. از نظر نحوه ی اتصال به برق نیز در دو نوع تک فاز و سه فاز تقسیمبندی می شوند.

نصب هواکش سهفاز

برای فضاهایی که بهکشش هوای بیشتر و قدرت بیشتری نیاز است از نصب هواکش سه فاز استفاده میشود. به طور مثال در مرغداری ها که به تهویه بالا نیاز است و باید همواره حجمبالای هوا از داخل کشیده و به بیرون انتقال پیدا کند باید از هواکش سه فاز استفادهکرد. پس به طور کل برای خروج سریع هوای سمی و گرد و خاک باید از نوع سه فاز استفادهمی شود.

نصب هواکش دمنده

هواکش ها به دوصورت دمنده و مکنده وجود دارند. شاید در ابتدا تفاوتی با هم نداشتهباشند ولی در اصل سیستم داخل متفاوتی از یکدیگر دارند. هواکش مکنده برای اهدافصنعتی استفاده می شود و برای مطبوع کردن هوا استفاده می شود. ولی نصب هواکش دمنده برایخنک سازی فضا استفاده می شود.

تعمیر هواکش صنعتی و دستشویی

همانند تمامی تجهیزاتمکانیکی و الکتریکی هواکش های صنعتی نیز به مرور زمان نیاز به رسیدگی و تعمیرهواکش صنعتی دارند. در تعمیر هواکش صنعتی بررسی چیلر هواکش و بازبینی عملکرد فن هابررسی می شود. همچنین در تعمیر هواکش صنعتی اگزاست فن ها نیز مورد بررسی قرار میگیرند.

تعمیر هواکش دستشویی و آشپزخانه

با توجه به استفادهزیاد هواکش سرویس بهداشتی و هم چنین نصب نادرست بعد از مدتی قدرت مکش هواکش کاهشپیدا می کند و یا هواکش به سرو صدا می افتند . نیاز به تعمیر هواکش آشپزخانه است.علت صدا دادن هواکش دستشویی به دلیل نفوذ گرد و خاک زیاد به موتور فن استبه این ترتیب با فشار زیاد امکان سوختن موتور بالا می رود و یا سیم پیچی هواکش نیمسوز می شود و نیاز به تعمیر هواکش توالت است.معمولا بسیاری از ایرادات با تعمیر آرمیچر هواکش رفع می شود. در هر صورتقبل از هر اقدامی تست هواکش انجام شود و سپس تعمیرات هواکش انجامشود.

تعمیر هواکش دمنده را به سرویسکار ماهر بسپارید

شاید سوال پیش بیایدکه چرا بعضی از وسایل برقی بعد از نصب، مدت زمان زیادی با کیفیت کار می کنند ودچار ایرادی نمی شوند. ولی بعضی از وسایل برقی از ابتدای نصب همیشه یا خراب هستندو یا درست کار نمی کنند. در واقع تمام این مشکلات ناشی از نصب غیر استاندارد است.اگر مراحل اتصال درست انجام شود و نگهداری از وسیله نیز درست انجام شود تا سالینسال نیاز به تعمیر هواکش دمنده نخواهد بود. پس از ابتدا از یک سرویسکار ویا برقکار مجرب کمک بگیرید.

هزینه نصب و تعمیر هواکش در هوم سرویز چقدر است؟

اعلام هزینه نصبهواکش خانگی به نوع هواکش و متراژ سیم کشی بستگی دارد. هزینه نصب هواکشصنعتی بسیار بالاتر از هزینه نصب هواکش خانگی است.  همچنین متراژ فضا ازعوامل مهم و موثر بر قیمت هواکش صنعتی محسوب می شود. طبیعی است که هر چهمتراژ فضا بیشتر باشد، هواکش باید قدرت مکش بیشتری داشته باشد و به طبع قیمت هواکشصنعتی نیز بالاتر می شود. در ارتباط با قیمتتعمیر هواکش نیز نوع ایراد هواکش تنها عامل تاثیر گذار بر هزینه تعمیرهواکش صنعتی است. قیمت تعمیر هواکش توالت نیز اگر مربوط به تعمیرآرمیچر هواکش باشد مبالغ چندانی نخواهد شد.

نصب هواکش و تعمیر انواع هواکش در سامانه خدمات درب منزل هوم سرویز

در صورتی که نیاز بهاتصال انواع هواکش خانگی و هواکش صنعتی با ضمانت و گارانتیمعتبر هستید. با هوم سرویز همراه شوید. افراد متعهد و مجرب ما آماده خدمات رسانی جهتتعمیر هواکش هستند. فقط کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبتدرخواست نمایید تا متخصصین ما حهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه تعمیر هواکش با شماتماس بگیرند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

نصب هواکش و فن در سرویس بهداشتی و حمام
عیب یابی و تعمیر هواکش خانگی
نصب هواکش سه فاز
نصب هواکش روی پنجره، شیشه، روی سقف کاذب و...

همیاران سرویس نصب هواکش دستشویی

 نظرات کاربران

profile picture
مالال دریا کناری
6 ماه پیش |سامان امینی

خیلی عالی بودن و جنسی که گرفتن هم کاملا عالی و با کیفیت بود و خیلی هم پشتیبانی کارم و زود انجام دادن و پیگیری کردن

خدمات مرتبط

نصب و تعمیر هود
نصب و تعمیر هود
قیمت از 400,000 الی 700,000 تومان
برق کشی ساختمان
برق کشی ساختمان
قیمت از 100,000 الی 300,000 تومان
سیم کشی تلفن و رفع خرابی
سیم کشی تلفن و رفع خرابی
قیمت از 120,000 الی 220,000 تومان
تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز
قیمت از 270,000 الی 525,000 تومان