خرابی تلفن
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
برقکاری ساختمان
/
سیم کشی تلفن و رفع خرابی

خرابی تلفن

از 7153 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت خرابی تلفن در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت عیب یابی و راه اندازی خط تلفن

300,000 الی 400,000 تومان

قیمت سیم کشی تلفن(تا 6زوج هر متر)

30,000 الی 40,000 تومان

قیمت سیم کشی تلفن(6زوج به بالا)

توافقی

قیمت کابل کشی روکار داخل ساختمان بدون داکت کشی(متری)

30,000 الی 40,000 تومان

قیمت کابل کشی روکار داخل ساختمان با داکت کشی(متری)

50,000 الی 70,000 تومان

قیمت مدار بندی خط های تلفن اصلی در ورودی ساختمان به همراه ترمینال بندی (هر خط)

100,000 الی 140,000 تومان

قیمت هزینه کارشناسی و عیب یابی تلفن

300,000 تومان

متوسط قیمت905,000 تومانکمینه قیمت400,000 تومانبیشینه قیمت1,120,000 تومان

آنچه درباره خرابی تلفن خواهید خواند

 • خرابی تلفن ثابت و تعمیر سیم کشی تلفن
 • ثبت درخواست رفع خرابی تلفن در هوم سرویز چگونه است؟
 • سیم کشی تلفن برای ADSL
 • نکات مهم در سیم کشی تلفن داخل ساختمان
 • عیب یابی و تعمیر خرابی تلفن
 • نشانه های خرابی تلفن و رفع مشکل تلفن ثابت
 • خدمات رفع خرابی تلفن آنلاین شامل چه مواردی هستند؟
 • قیمت رفع خرابی تلفن به چه مواردی بستگی دارد؟
 • رفع خرابی و رفع اتصالی تلفن را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

خرابی تلفن ثابت و تعمیر سیم کشی تلفن

پروسه رفع خرابی تلفن برای ساختمان های مختلف متفاوت است. به طور مثال سیم کشی تلفن ساختمان و سیم کشی تلفن آپارتمان با هم متفاوتند و این خدمات باید بر طبق نقشه سیم کشی تلفن واحد آپارتمان انجام شوند. همچنین در صورتی که با خرابی تلفن یا اتصالی تلفن مواجه شده اید و اطمینان دارید که ایراد از سیم تلفن داخلی ساختمان است و به دنبال شماره تلفن خرابی تلفن هستید در ادامه به کلیه خدمات خرابی تلفن، تعمیر و تعویض سیم کشی تلفن و رفع اتصالی تلفن ثابت توسط متخصصین هوم سرویز و همچنین عوامل موثر بر هزینه سیم کشی تلفن و رفع خرابی تلفن ثابت می پردازیم.

ثبت درخواست رفع خرابی تلفن در هوم سرویز چگونه است؟

جهت ثبت درخواست رایگان در کلیه خدمات برقکاری ساختمان و رفع خرابی تلفن ثابت تنها کافیست مراحل ساده زیر را طی کنید.

· ثبت درخواست رایگان جهت سیم کشی تلفن ثابت

در ابتدا تنها کافیست از طریق سایت، اپلیکیشن و تماس مستقیم درخواست خودتان را ثبت کنید. در ثبت درخواست اولیه نوع ایراد تلفن ثابت به صورت مختصر، همچنین زمان و مکان مورد نیاز را برای دریافت خدمات را مشخص خواهید نمود.

· تماس متخصصین جهت ارائه توضیحات لازم

پس از ثبت درخواست در کمترین زمان ممکن متخصصین جهت اطلاع از وضعیت خطوط تلفن تماس خواهند گرفت. در طی مشاوره رایگان همیاران هوم سرویز توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد که مشخص شود ایراد از خطوط تلفن بوده و یا نیاز به تعمیر یا تعویض سیم کشی تلفن ثابت است.

· اعزام متخصصین به محل

پس از توافقات نهایی در ارتباط با نحوه ارائه خدمات و همچنین هزینه سیم کشی تلفن خانه، متخصصین در روز و ساعت مشخص در محل حاضر شده و خدمات لازم را ارائه می دهند.

سیم کشی تلفن برای ADSL

اگر چه سرعت اینترنت تا میزان بالایی به اپراتورهای انتقال دهنده اینترنت بستگی دارند. اما سیم کشی تلفن برایadsl و نحوه و کیفیت سیم کشی فیبر نوری نیز بر این قضیه بی تاثیر نیست. هرچه کیفیت سیم کشی تلفن برای adsl بیشتر باشد، شما می توانید اینترنت با کیفیت تری دریافت کنید و قطعی اینترنت بسیار کمی برایتان اتفاق می افتد، اما اگر سیمکشی تلفن به درستی انجام نشود و سیم ها باهم تداخل داشته باشند، باید بگوییم که مشکلات و دردسرهای بسیار زیادی را با خط تلفن خودتان خواهید داشت و اینترنتی بسیار ضعیفی خواهید داشت.

نکات مهم در سیم کشی تلفن داخل ساختمان

رعایت موارد زیر در زمان سیم کشی تلفن ثابت موجب می شود که با کمترین مشکل و نویز مواجه نشوید.

 • رعایت حد فاصله از سیم های برق : متاسفانه بسیاری از افراد سیم های تلفن را از جعبه فیوز برق عبور می دهند تا بتوانند راحت تر آنها را به پایین ساختمان منتقل کنند. این کار باعث می شود که شما هنگام استفاده از تلفن و اینترنت پرسرعت، نویزهای زیادی را دریافت کنید. بهتر است برای سیم های تلفن، یک کانال جداگانه تعبیه شود.
 • جدا کردن سیم تلفن و آیفون : کشاندن سیم آیفون و تلفن نیز باهم از پایین ساختمان به داخل منزل اصلا پیشنهاد نمی شود. زیرا هم ممکن است این کار باعث ایجاد نویز در سیم های تلفن شود و کیفیت اینترنت adsl را کم کند.
 • جدا کردن سیم واحدها : اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید، سعی کنید سیم تلفن هر واحد به صورت جداگانه انجام شود و از سیم های مشترک استفاده نشود. این موضوع می تواند هزینه سیم کشی تلفن آپارتمان را افزایش دهد اما مطمئن باشید ارزشش را دارد.
 • استفاده از رشته های تابیده شده : رشته های سیم داخل کابل تلفن، دو به دو به هم تابیده می شوند تا مشخص باشند و هرکدام از آنها، برای یک خط تلفن استفاده می شوند.
 • نصب پریز تلفن سوکتی : جهت سیم کشی تلفن برای adsl از این نوع پریزها که نسل جدیدی به حساب می آیند، استفاده می شود. نصب پریز تلفن سوکتی برای دریافت اینترنت خانگی و دسترسی به مودم های تلفن و اتصال به اینترنت کاربرد دارند.

عیب یابی و تعمیر خرابی تلفن

اگر صدای بوق تلفن قطع شده باشد، امکان شماره گیری با تلفن ثابت وجود ندارد و با قطعی تلفن ثابت مواجه شده اید. این به مفهوم خرابی خط تلفن و رفع قطعی تلفن است که نیاز به پیگیری جدی دارد. قطعا در این موارد به دنبال شماره خرابی تلفن یا شماره مخابرات هستید. وقتی بدون علت صدای بوق تلفن قطع می شود لازم است تا دلیل قطعی را سریع پیدا کنید. لذا در صورت بروز عیب باید هرچه سریعتر عیب یابی خط تلفن و تعمیرات خرابی تلفن صورت بگیرد.

· اعلام خرابی تلفن و قطعی تلفن با تماس به شماره مخابرات منطقه

خرابی تلفن اگر مربوط به سیم تلفن داخلی نباشد باید خرابی تلفن ثابت را به مخابرات منطقه اعلام کنید. هر منطقه به طور مجزا دارای تجهیزات مخابراتی است گاهی تغییراتی در سیم و یا خطوط انتقال انجام می شود. معمولا هر گونه تغییر و تحول از سوی مخابرات به مشترکین اطلاع داده می شود. در صورت نداشتن بوق جهت رفع خرابی تلفن و اعلام قطعی تلفن ثابت حتما از مخابرات منطقه پیگیری کنید تا مشکل زودتر برطرف شود.

· رفع خرابی تلفن ثابت از روی بوق تلفن

تکنسین های با تجربه از روی صدای بوق و نوع آن می توانند علت اتصالی تلفن را پیدا کنند. کار با سیم های تلفن به اندازه سیم برق ساختمان خطرناک نیست ولی حتی سیم تلفن هم دارای ولتاژ ضعیف برق است. اگر دوره آموزش سیم کشی تلفن ثابت را گذرانده باشید حتما می دانید که شوک الکتریکی ناشی از سیم تلفن و رطوبت غیر ممکن نیست.

نشانه های خرابی تلفن و رفع مشکل تلفن ثابت

 1. بوق اشغال: علت اتصالی تلفن یا وجود مانع فلزی در مسیر سیم کشی
 2. بوق ممتد: روی هم افتادن سیم های تلفن و یا خیس شدن سیم ها در اثر بارندگی یا ترکیدگی لوله ها
 3. بدون بوق: اتصالی سیم تلفن یا به طور کلی قطع شدن آنها

· رفع خرابی تلفن : تعمیرات نویز خط تلفن

در صورتی که پس از اتصال گوشی تلفن به دو سر سیم تلفن مخابرات هنوز نویز و پارازیت وجود دارد مشکل از مخابرات منطقه است. اتصالات بیرون از ساختمان توسط شرکت مخابرات بررسی و تعمیر می شوند. در این مورد با شرکت مخابرات محلی تماس بگیرید. چنانچه با اتصال تلفن به دو سر سیم مخابرات، صدا بدون نویز و پارازیت شنیده می شود، خرابی تلفن از مشکل داخلی است. رفع خرابی تلفن در این مورد مربوط به مالک است و ارتباطی به شرکت مخابرات ندارد. با بررسی مسیر ارتباطی سیم های ورودی ساختمان و پریزهای تلفن واحد مربوطه می توان مشکل اصلی را پیدا کرد.

· رفع خرابي تلفن خانه : اتصالی سیم کشی تلفن

اصلی ترین علت ایجاد نویز و اتصالی تلفن مربوط به کابل برق است. در مواردی که سیم تلفن با کابل برق در یک امتداد و نزدیک باشند، مشکل در خطوط تلفن دیده می شود. در ساخت و سازهای غیر اصولی چنین مشکلی بیشتر دیده می شود. سیم های برق روی خطوط تلفن نویز ایجاد می کنند در این صورت تنها راه حل جدا کردن مسیر سیم تلفن است.

· رفع اتصالی تلفن ثابت : تعویض سیم کشی تلفن منزل

اولین قدم در رفع اتصالی تلفن، اطمینان از جدا بودن کامل تمامی سیم های تلفن ار یکدیگر می باشد. حتی یک اتصال کوچک می تواند موجب قطعی تلفن گردد. برای تعویض سیم کشی تلفن ساختمان باید تمامی سیم ها به صورت مجزا از یکدیگر تفکیک شوند. در صورتی که با تست سیم های داخل جعبه بوق تلفن آزاد شنیده می شود، مشکل از سیم تلفن در داخل ساختمان است و باید به تعویض سیم کشی تلفن ساختمان و رفع اتصالی تلفن ثابت بپردازید.

همچنین در ساختمان های قدیمی، سیم های تلفن فرسوده هستند. در اغلب موارد ایرادات خطوط ثابت تلفن مربوط به فرسودگی و حتی پارگی سیم های قدیمی است. با تعویض سیم های فرسوده می توان خط را برقرار کرد. در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی لازم است تا کلیه سیم های قبلی از مدار خارج و دوباره ساختمان برای استفاده از خطوط تلفن ثابت، سیمکشی تلفن شود. این کار مستلزم رضایت و همکاری همه ساکنین است. چنانچه مشکل مربوط به یکی از واحدها باشد با تعویض سیم تلفن خانه مربوط و اجرای سیم تلفن روکار با هزینه تعویض سیم کشی تلفن خانه مشخص، می توان مشکل را برطرف کرد.

خدمات رفع خرابی تلفن آنلاین شامل چه مواردی هستند؟

خدمات خرابی تلفن از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول از خدمات تلفن آنلاین و پرداخت بدهی ها تشکیل شده است. بخش بعدی مربوط به مشکلات و ایرادات در رفع اتصالی تلفن ثابت و خرابی تلفن دسته بندی می شود. خدمات بخش دوم شامل کابل کشی تلفن، مدار بندی خط های تلفن اصلی در ورودی ساختمان ، تعویض و جابجایی سیم تلفن می باشد. تمامی خدمات تلفن ساختمان و رفع اتصالی تلفن و رفع خرابی تلفن باید توسط متخصص انجام شود.

قیمت رفع خرابی تلفن به چه مواردی بستگی دارد؟

خدمات عیب یابی و رفع خرابی تلفن از دو قسمت تعویض و تعمیر سیم کشی تلفن ساختمان تشکیل شده است. از این قیمت سیم کشی تلفن به موارد متعددی وابسته است.

· نوع خرابی تلفن بر قیمت سیم کشی تلفن تاثیر دارد

تعمیرکار بایستی در ابتدا خطوط را مورد بررسی و عیب یابی قرار دهد. گاهی ایراد تنها ار سوکت تلفن است از این رو هزینه تعمیرات خط تلفن مبلغ ناچیزی است. اما اگر ایراد از سمت سیم های تلفن و به خطوط داخلی مرتبط باشد، هزینه رفع خرابی تلفن به صورت متری محاسبه می شود.

· تعمیرات یا تعویض سیم کشی تلفن هزینه سیمکشی تلفن را تغییر می دهد

همچنین در صورت نیاز به تعویض نیز هزینه سیم کشی تلفن خانه به تعداد واحدها و متراژ سیم و نوع سیم مورد استفاده وابسته است.

به طور کل برای رفع خرابی و تعویض سیم کشی تلفن داخل ساختمان تنها کافیست با همیاران هوم سرویز مشورت کنید.

رفع خرابی و رفع اتصالی تلفن را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

رفع خرابی تلفن ثابت، عیب یابی و تعمیر اتصالی تلفن و بررسی خرابی تلفن داخلی بخشی از خدمات همیاران هوم سرویز است. اگر صدای بوق تلفن قطع شده و طی تماس با مرکز مخابرات، مشکل از سیم کشی تلفن آپارتمان اعلام شده باشد می توانید رفع خرابی تلفن را به متخصصین هوم سرویز بسپارید.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس خرابی تلفن و همچنین ارایه خدمات سیم‌کشی تلفن آپارتمان و خانه نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تلفن و سانترال ارائه می دهد که شامل نصب سانترال پر ظرفیت و کم ظرفیت می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس خرابی تلفن

سیم‌کشی تلفن آپارتمان و خانه

تعمیر سیم‌کشی تلفن شرکت و اداره

رفع ایرادات سیم‌کشی تلفن و تعویض خطوط تلفن

رفع خرابی تلفن ثابت

رفع اتصالی تلفن و رفع مشکل نویز صدا

رفع قطعی تلفن ثابت و رفع خرابی تلفن

نظرات کاربران

profile picture
نیلوفر مستوفی

همیار محترم بسیار فرد محترم با ادب و کار بلد با تشکر از شما

profile picture
خاطره پوزش

کار رو به نحو احسن انجام دادن آقای امامی بسیار عالی بود و رضایت بخش. قیمت هم مناسب و منصفانه بود👍 ممنون از مجموعه هوم سرویز

profile picture
افشین خرسندی

به موقع تشریف آوردن کارشونو با دقت انجام دادن. هوم سرویز عالی بود ما رضایت داشتیم.

profile picture
بهرام صادقی

اولین بار بود از هوم سرویز استفاده میکردم نظرمو جلب کردن. تا لحظه آخر پیگیر سرویس بودن. همچنین آقای یارمحمدی خیلی مسلط بودن به کارشون. واقعا راضی هستم.

شرایط تعمیر سیم کشی تلفن و تعویض سیم کشی تلفن

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سیم کشی و رفع اتصال تلفن نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

قبل از ثبت سفارش خرابی تلفن در سامانه هوم سرویز، اطمینان یابید که خرابی تلفن از سمت مخابرات نبوده و به شبکه داخلی سیم کشی شما مربوط می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

central-installation-and-fixing
نصب سانترال و رفع خرابی
قیمت از 900,000 الی 1,500,000 تومان
surge-protector
نصب محافظ برق ساختمان
قیمت از 3,200,000 الی 3,200,000 تومان
modem-router-repair
تعمیر مودم و روتر
قیمت از 500,000 الی 650,000 تومان
central-antenna-repair
نصب و تعمیر آنتن مرکزی
قیمت از 930,000 الی 930,000 تومان