banner
قیمت خدمات
/
برقکاری ساختمان
/
سیم کشی تلفن و رفع خرابی

سیم کشی تلفن و رفع اتصالی

از 3845 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سیم کشی تلفن ساختمان و عیب یابی خطوط تلفن

قیمت عیب یابی و راه اندازی خط تلفن

125,000 الی 170,000 تومان

قیمت سیم کشی تلفن تا 20 متر

90,000 الی 140,000 تومان

قیمت سیم کشی تلفن 20 متر تا 100 متر (متری)

5,000 تومان

قیمت سیم کشی تلفن بالای 100 متر

توافقی

قیمت مدار بندی خط های تلفن اصلی در ورودی ساختمان به همراه ترمینال بندی (هر خط)

40,000 الی 65,000 تومان

قیمت جابه جایی سیم کشی تلفن

توافقی

قیمت هزینه کارشناسی و عیب یابی تلفن

90,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط تعمیر و تعویض سیم کشی تلفن

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سیم کشی و رفع اتصال تلفن نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

قبل از ثبت سفارش خرابی تلفن در سامانه هوم سرویز، اطمینان یابید که خرابی تلفن از سمت مخابرات نبوده و به شبکه داخلی سیم کشی شما مربوط می باشد.

هزینه پایه سرویس سیم کشی تلفن و رفع خرابی در صورت حضور همیار جهت عیب یابی در محل مشتری مبلغ 60000 تومان می باشد و تنها در صورتی قابل پرداخت از سمت مشتری خواهد بود که عیب یابی صورت گیرد و منجر به انجام سرویس توسط همیار نشود. در صورت انجام سرویس توسط همیار کلیه هزینه ها بر اساس تعرفه های قیمتی محاسبه خواهد شد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

سیم کشی تلفن ساختمان و رفع خرابی تلفن ثابت

پروسه سیم کشی تلفن ساختمان، برای ساختمان های مختلف متفاوت است. به طور مثال سیم کشی داخلی تلفن ساختمان و سیم کشی تلفن آپارتمان با هم متفاوتند و این خدمات باید بر طبق نقشه سیم کشی تلفن واحد آپارتمان انجام شوند. همچنین در صورتی که با خرابی تلفن مواجه شده اید و اطمینان دارید که ایراد از سیم تلفن داخلی ساختمان است و به دنبال شماره تلفن خرابی تلفن هستید در ادامه به کلیه خدمات برای سیم کشی تلفن، تعمیر سیم کشی تلفن، تعویض سیم کشی تلفن و رفع خرابی و رفع اتصالی تلفن توسط متخصصین هوم سرویز و همچنین عوامل موثر بر هزینه سیم کشی تلفن و رفع خرابی آن می پردازیم.

مراحل سیم کشی داخلی تلفن ثابت

  • در ابتدا برای شروع سیم کشی تلفن ثابت، باید محل قرارگیری تلفن ثابت مشخص شود. معمولا در اتاق ها، پذیرایی و آشپزخانه ها باید پریز تلفن نصب شود. دقت کنید که این سیم ها نباید در پشت وسایل دیگر مانند بخاری قرار بگیرند.
  • در محله بعدی باید به لوله کشی و نصب قوطی تلفن پرداخته شود. در لوله گذاری سیم تلفن از لوله خرطومی یا لوله های  PVC استفاده می شود.
  • سیم هایی که از مخابرات به واحد شما رسیده اند را باید به محل پریز ها انشعاب گرفته و در مرحله آخر نیز به نصب پریزهای تلفن بپردازید.

سیم کشی تلفن برای ADSL  

اگر چه سرعت اینترنت تا میزان بالایی به اپراتورهای انتقال دهنده اینترنت بستگی دارند. اما سیم کشی تلفن برایadsl  نیز بی تاثیر نیست. همانطور که احتمالا می دانید، شما برای دسترسی به اینترنت  adsl، نیاز به یک خط تلفن دارید تا بتوانید اینترنت را از طریق آن دریافت کنید. هرچه کیفیت سیم کشی تلفن برای adsl بیشتر باشد، شما می توانید اینترنت با کیفیت تری دریافت کنید و قطعی اینترنت بسیار کمی برایتان اتفاق می افتد، اما اگر نصب سیم ها به درستی انجام نشده باشد و سیم ها باهم تداخل داشته باشند، باید بگوییم که مشکلات و دردسرهای بسیار زیادی را با خط تلفن خودتان خواهید داشت و اینترنتی بسیار ضعیف و خسته کننده ای دریافت خواهید کرد. از این رو رعایت نکات زیر راه دستیابی به اینترنت پرسرعت را هموار می کند.

نکات مهم در سیم کشی تلفن برای اینترنت

رعایت حد فاصله از سیم های برق

خیلی اوقات کسانی که با اینترنت adsl به خوبی آشنایی ندارند، سیم های تلفن را از جعبه فیوز برق عبور می دهند تا بتوانند راحت تر آنها را به پایین ساختمان منتقل کنند. این کار باعث می شود که شما هنگام استفاده از تلفن و اینترنت پرسرعت، نویزهای زیادی را دریافت کنید. بهتر است برای سیم های تلفن، یک کانال جداگانه تعبیه شود.

جدا کردن سیم تلفن و آیفون

کشاندن سیم آیفون و تلفن نیز باهم از پایین ساختمان به داخل منزل اصلا پیشنهاد نمی شود. زیرا هم ممکن است این کار باعث ایجاد نویز در سیم های تلفن شود و کیفیت اینترنت adsl را کم کند و هم ممکن است در هنگام تعمیرات، تعمیرکار به اشتباه سیم تلفن را قطع کند و این موضوع باعث وصله دار شدن سیم تلفن و در نتیجه کیفیت کمتر اینترنت شود.

 جدا کردن سیم واحدها

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید، سعی کنید سیم تلفن هر واحد به صورت جداگانه انجام شود و از سیم های مشترک استفاده نشود. این موضوع می تواند هزینه سیم کشی تلفن را افزایش دهد اما مطمئن باشید ارزشش را دارد.

استفاده از رشته های تابیده شده

رشته های سیم داخل کابل تلفن، دو به دو به هم تابیده می شوند تا مشخص باشند و هرکدام از آنها، برای یک خط تلفن استفاده می شوند.

این موضوع دو مزیت مهم دارد، اول اینکه چنین سبکی باعث می شود وجود نویز در سیم ها کمتر شود و کیفیت خط تلفن افزایش پیدا کند و دوم این که در صورت وجود مشکل در خط تلفن، پیدا کردن سیم ها بسیار راحت تر است.

استفاده از سیم های بدون قطعی

وجود قطع شدگی در مسیر سیم کشی تلفن، می تواند باعث ایجاد نویز و کاهش کیفیت خط تلفن شما شود.

نصب پریز تلفن سوکتی

جهت سیم کشی تلفن برای adsl از این نوع پریزها که نسل جدیدی به حساب می آیند، استفاده می شود. نصب پریز تلفن سوکتی برای دریافت اینترنت خانگی و دسترسی به مودم های تلفن و اتصال به اینترنت کاربرد دارند. در واقع این نوع پریز سوکتی برای تمام انواع تلفن و مودم مناسب هستند. نصب پریز تلفن سوکتی هم نیاز خط برای تلفن های معمولی را تامین می کنند و هم مناسب انتقال دیتا هستند.

عیب یابی سیم کشی تلفن

اگرچه امروزه استفاده از گوشی های همراه همه گیر شده است. اما خللی در استفاده از تلفن ثابت ایجاد نشده است و هنوزم یکی از پر کاربردترین وسایل ارتباطی محسوب می شوند. اگر صدای بوق تلفن قطع شده باشد، امکان شماره گیری با تلفن ثابت وجود ندارد و با قطعی تلفن ثابت مواجه شده اید. این به مفهوم خرابی خط تلفن است که نیاز به پیگیری جدی دارد. قطعا در این موارد به دنبال شماره خرابی تلفن یا شماره مخابرات هستید. وقتی بدون علت صدای بوق تلفن قطع می شود لازم است تا دلیل قطعی را سریع پیدا کنید. لذا در صورت بروز عیب باید هرچه سریعتر عیب یابی سیم کشی تلفن و تعمیرات سیم کشی تلفن صورت بگیرد. زیرا ایجاد عیب در خطوط تلفن موجب قطع ارتباط اینترنتی هم خواهد شد...!

اعلام قطعی تلفن با تماس به شماره مخابرات منطقه

خرابی خط تلفن اگر مربوط یه سیم کشی تلفن داخلی نباشد باید خرابی تلفن ثابت را به مخابرات منطقه اعلام کنید. هر منطقه به طور مجزا دارای تجهیزات مخابراتی است گاهی تغییراتی در سیم کشی ها و یا خطوط انتقال انجام می شود. معمولا هر گونه تغییر و تحول از سوی مخابرات به مشترکین اطلاع داده می شود. در صورت نداشتن بوق و قطعی تلفن حتما از مخابرات منطقه پیگیری کنید تا مشکل زودتر برطرف شود.

رفع خرابی تلفن ثابت از روی بوق تلفن

تکنسین های با تجربه از روی صدای بوق و نوع آن می توانند علت اتصالی تلفن را پیدا کنند. کار با سیم های تلفن به اندازه سیم برق ساختمان خطرناک نیست ولی حتی سیم تلفن هم دارای ولتاژ ضعیف برق است. اگر دوره آموزش سیم کشی تلفن ثابت را گذرانده باشید حتما می دانید که شوک الکتریکی ناشی از سیم تلفن و رطوبت غیر ممکن نیست. با احتیاط و حفظ جوانب ایمنی موارد زیر را بررسی کنید.

با استفاده از یک گوشی تلفن و یک سیم می توانید از کنتور سلامت خط تلفن را بررسی کنید. این سیم از یک سمت دارای سوکت و سر دیگر سیم، لخت است. از روی جعبه تقسیم، سیم مربوط به واحد را پیدا کرده و خرابی خط تلفن را بررسی کنید. همه خطوط تلفن واحدها در جعبه ای مخصوص قرار دارد و رنگ سیم ها متمایز است. در صورتی که تلفن بوق نداشت به مخابرات اطلاع دهید تا  علت بوق نداشتن تلفن ثابت را بررسی کند.

نشانه های خرابی تلفن و رفع مشکل تلفن ثابت

بوق اشغال: علت اتصال در سیم کشی تلفن یا وجود مانع فلزی در مسیر سیم کشی

بوق ممتد: روی هم افتادن سیم های تلفن و یا خیس شدن سیم ها در اثر بارندگی یا ترکیدگی لوله ها

بدون بوق: اتصالی سیم کشی تلفن یا به طور کلی قطع شدن آنها

تعمیرات نویز خط تلفن

در صورتی که پس از اتصال گوشی تلفن به دو سر سیم تلفن مخابرات هنوز نویز و پارازیت وجود دارد مشکل از مخابرات منطقه است. اتصالات بیرون از ساختمان و یا مرکز مخابرات از مواردی هستند که توسط شرکت مخابرات بررسی و تعمیر می شوند. در این مورد با شرکت مخابرات محلی تماس بگیرید. چنانچه با اتصال تلفن به دو سر سیم مخابرات، صدا بدون نویز و پارازیت شنیده می شود، مشکل داخلی است. تعمیرات سیم کشی تلفن در این مورد مربوط به مالک است و ارتباطی به شرکت مخابرات ندارد. با بررسی مسیر ارتباطی سیم های ورودی ساختمان و پریزهای تلفن واحد مربوطه می توان مشکل اصلی را پیدا کرد.

اتصالی سیم کشی تلفن

اصلی ترین علت ایجاد نویز و اتصال سیم کشی تلفن مربوط به کابل برق است. در مواردی که سیم کشی تلفن با کابل برق در یک امتداد و نزدیک باشند، مشکل در خطوط تلفن دیده می شود. در ساخت و سازهای غیر اصولی چنین مشکلی بیشتر دیده می شود. پیمانکار شرکتی همیشه سیم های تلفن و کابل برق را در مسیر متفاوتی طراحی می کند و همجواری این دو با هم مشکل ساز می شود. سیم های برق روی خطوط تلفن نویز ایجاد می کنند در این صورت تنها راه حل جدا کردن مسیر سیم کشی تلفن است. شاید مجبور شوید از سیم های روکار استفاده کنید که اصلا چهره مناسبی ندارد. قبل از تصمیم گیری سایر پریزها را هم بررسی کنید. احتمال اینکه این پریز دچار مشکل با سیم برق باشد، دور از ذهن نیست.

تعویض سیم کشی تلفن منزل

اولین قدم در رفع اتصالی تلفن ،اطمینان از جدا بودن کامل تمامی سیم های تلفن ار یکدیگر می باشد. حتی یک اتصال کوچک می تواند موجب قطعی تلفن گردد. برای تعویض سیم کشی تلفن باید تمامی سیم ها به صورت مجزا از یکدیگر تفکیک شوند. در صورتی که با تست سیم های داخل جعبه بوق تلفن آزاد شنیده می شود، مشکل از سیم تلفن در داخل ساختمان است و باید به تعویض سیم کشی تلفن ساختمان و رفع اتصالی تلفن بپردازید.

همچنین در ساختمان های قدیمی، سیم های تلفن فرسوده هستند. در اغلب موارد ایرادات خطوط ثابت تلفن مربوط به فرسودگی و حتی پارگی سیم های قدیمی است. با تعویض سیم های فرسوده می توان خط را برقرار کرد. در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی لازم است تا کلیه سیم های قبلی از مدار خارج و دوباره ساختمان برای استفاده از خطوط تلفن ثابت، سیمکشی تلفن شود. این کار مستلزم رضایت و همکاری همه ساکنین است. چنانچه مشکل مربوط به یکی از واحدها باشد با تعویض سیم تلفن مربوط و اجرای سیم تلفن روکار با هزینه تعویض سیم کشی تلفن خانه مشخص می توان مشکل را برطرف کرد

سیم کشی تلفن منزل به چه مواردی باید دقت نمود؟

تعمیرات سیم تلفن ساختمان باید ار کابل های استاندارد باشد تا در تلفن نویز ایجاد نکند و ارتباط به خوبی برقرار شود. هر گونه آسیب، پارگی و قطعی در کابل، مزاحمت ایجاد می کند. در ضمن اگر مسیر سیم کشی تلفن ثابت و سیم برق ساختمان یکی باشد وجود نویز طبیعی است و در صدای تلفن اختلال ایجاد می شود. اتصالی سیم کشی تلفن اغلب به دلیل همجواری با سیم برق در مسیر است. برای رفع خرابی تلفن ثابت باید با تعمیرکار تلفن ثابت تماس بگیرید.

انواع سیم تلفن استاندارد برای سیم کشی روکار تلفن

سیم تلفن در تعداد زوج های متفاوت وجود دارند. سیم تلفن تک زوج به سیم تلفن رانژه معروف است. در هنگام نصب سیم تلفن در کنار برق باید از سیم دو زوج فویل دار استفاده شود تا از نویزدار شدن تلفن جلوگیری شود. سیم دو زوج فویلدار از انواع سیم تلفن پر کاربرد در منزل است. از مابقی تعداد زوج های سیم تلفن نیز به علت جلوگیری از اثر همشنوایی که ایجاد می کنند استفاده می شوند.

خدمات تلفن آنلاین شامل چه مواردی هستند؟

خدمات تلفن از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول از خدمات تلفن آنلاین و پرداخت بدهی ها تشکیل شده است. بخش بعدی مربوط به مشکلات و ایرادات در رفع اتصالی تلفن و قطع و وصلی تلفن ثابت دسته بندی می شود. خدمات بخش دوم شامل کابل کشی تلفن، مدار بندی خط های تلفن اصلی در ورودی ساختمان ، عیب یابی سیم کشی تلفن و جابجایی سیم تلفن می باشد. تمامی خدمات تلفن ساختمان و رفع اتصالی تلفن و رفع خرابی سیم کشی تلفن باید توسط متخصص انجام شود.

هزینه سیم کشی تلفن و رفع خرابی در هوم سرویز چگونه محاسبه میشود؟

خدمات سیم کشی تلفن ساختمان از دو قسمت عیب یابی و تعمیر سیم کشی تلفن ساختمان تشکیل شده است. تعمیرکار بایستی در ابتدا سرویس را مورد بررسی و مورد عیب یابی قرار دهد. گاهی ایراد تنها ار سوکت تلفن است از این رو هزینه تعمیرات خط تلفن مبلغ ناچیزی است. اما اگر ایراد از سمت سیم های تلفن و قطع و وصلی تلفن ثابت به خطوط داخلی مرتبط باشد، هزینه سیم کشی تلفن به صورت متری و به علت خرابی تلفن و رفع مشکل تلفن ثابت بستگی دارد. همچنین در صورت نیاز به تعویض نیز هزینه سیم کشی تلفن خانه به تعداد واحدها و متراژ سیم و نوع سیم مورد استفاده وابسته است.

نحوه ی ثبت سفارش سیم کشی تلفن و رفع اتصالی تلفن در هوم سرویز چگونه میباشد؟

سیم کشی تلفن ساختمان، رفع خرابی تلفن ثابت، عیب یابی و تعمیر اتصالی سیم کشی تلفن و بررسی خرابی سیم کشی تلفن داخلی بخشی از خدمات همیاران هوم سرویز است. اگر صدای بوق تلفن قطع شده و طی تماس با مرکز مخابرات، مشکل از سیم کشی تلفن آپارتمان اعلام شده باشد می توانید رفع خرابی سیم کشی تلفن را به متخصصین هوم سرویز بسپارید.

جهت رفع خرابی تلفن و نیاز به تعویض خطوط تلفن می توانید در هوم سرویز درخواست خود را ثبت کنید. متخصصین ما جهت تعمیرات خطوط تلفن، تعویض سیم کشی تلفن منزل با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

سیم‌کشی تلفن آپارتمان و خانه
تعمیر سیم‌کشی تلفن شرکت و اداره
رفع ایرادات سیم‌کشی تلفن و تعویض خطوط تلفن
سیم‌کشی و راه‌اندازی سانترال
رفع مشکل نویز صدا
سیم‌کشی داخلی تلفن و رفع قطعی و رفع خرابی تلفن

همیاران سرویس سیم کشی تلفن و رفع اتصالی

 نظرات کاربران

profile picture
محمد جهانبخش
1 ماه پیش |رضا بحرکاظمی

فوق العاده حرفه ای بودن و توی کارشون خیلی از لحاظ قیمتی منصف بودن هم توی جنس هم توی مبلغ اجرتی که گفتن از همه جا پایینتر حساب کردن

profile picture
امیر گل محمدی
8 ماه پیش |احمد اکملی

عالی بودن در کارشون

profile picture
هیوا فر

خیلی با حوصله و تمیز کار انجام دادن و چون موسسه ی ما برای کودکان کار بود نصف مبلغ و دریافت کردن

profile picture
ناهید مرادی
9 ماه پیش |احمد اکملی

خیلی زیاد راضی بودن

خدمات مرتبط

نصب سانترال و رفع خرابی
نصب سانترال و رفع خرابی
در حال بروزرسانی قیمت
نصب محافظ برق ساختمان
نصب محافظ برق ساختمان
قیمت از 100,000 الی 300,000 تومان
تعمیر مودم و روتر
تعمیر مودم و روتر
در حال بروزرسانی قیمت
نصب و تعمیر آنتن مرکزی
نصب و تعمیر آنتن مرکزی
قیمت از 200,000 الی 300,000 تومان