سیم کشی فیبر نوری

سیم کشی فیبر نوری

از 1453 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سیم کشی فیبر نوری در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت سیم کشی فیبر نوری

توافقی

متوسط قیمت0 تومانکمینه قیمت0 تومانبیشینه قیمت0 تومان

آنچه درباره سیم کشی فیبر نوری خواهید خواند

  • سیم کشی فیبر نوری
  • فیبر نوری چیست؟
  • سیم کشی فیبر نوری داخل ساختمان بر عهده چه کسی است؟
  • در زمان نصب فیبر نوری به چه مواردی باید دقت شود؟
  • اجرای فیبر نوری به چند روش انجام می شود؟
  • هزینه سیم کشی فیبر نوری به چه مواردی وابسته است؟
  • خدمات سیم کشی فیبر نوری را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

سیم کشی فیبر نوری

سیم کشی فیبر نوری امروزه با استفاده از انواع کابل فیبرنوری از که از رشته های پلاستیکی و شیشه ای تشکیل شده است انجام می می شود. اماسیم کشی فیبر نوری مستلزم رعایت استانداردهای خاصی است. از این رو سیم کشی فیبرنوری داخل ساختمان کار راحتی نیست. در ادامه به معرفی انواع کابل کشی فیبرنوری، نحوه سیم کشی فیبر نوری داخل ساختمان و عوامل موثر بر هزینه کابلکشی فیبر نوری می پردازیم.

فیبر نوری چیست؟

کابل فیبر نوری ازرشته های بسیار نازک شیشه ای تشکیل شده است. ضخامت رشته های داخل فیبر نوری بسیارباریک و در حد تار موی انسان است. در سیم کشی فیبر نوری انتقال سیگنال به واسطهامواج نوری منتقل می شوند از این رو سرعت انتقال سیگنال در این روش بسیار بالاست وقایب مقایسه با روش های سنتی مانند سیم کشی تلفن نیست! زیرا که این کابل ها در در فواصل طولانی نویز نخواهند داشت ووزن کمی دارند و منطعف هستند.

سیم کشی فیبر نوری داخل ساختمان بر عهده چه کسی است؟

برای بسیاری ازکاربران پیش آمده که جهت استفاده از فیبر نوری با مشکلات سیم کشی فیبر نوری داخلساختمان مواجه شوند. زیرا که نصب فیبر نوری تنها تا درب منزل توسط مخابراتانجام می شود. لذا برای درخواست سیم کشی فیبر نوری یا هزینه های مضاعفی بایدپرداخت کنید و یا خودتان کابل فیبر نوری را خریداری کنید و به نیروهای متخصصبسپارید تا این کار را برایتان انجام دهند.

در زمان نصب فیبر نوری به چه مواردی باید دقت شود؟

در زمان سیم کشیفیبر نوری داخل ساختمان باید به استاندارد کابل کشی فیبر نوری مخابراتی دقتشود تا نتیجه نهایی مثمرثمر واقع شود. در ادامه به مهم ترین مواردی که در زمان نصبفیبر نوری باید دقت شود می پردازیم.

· باید به محدودهشعاع خم کابل فیبر نوری دقت شود

انواع کابل فیبر نوریدارای یک شعاع مخصوص هستند که نباید از این شعاع عبور کرد. زیرا ممکن است این کابلها دچار شکستگی شوند. در صورت شکستگی الیاف داخلی روی انتقال و سرعت آن تاثیر منفیمی گذارد.

· دمای کابل نبایداز مقدار تعیین شده بیشتر شود

این کابل ها حساسهستند از این رو اگر در مکان هایی نصب شوند که دمای آن بسیار بالا باشد و یا درشرایط مطلوبی نباشد، ممکن است عملکرد کابل افت کند.

· نصب کابل فیبرنوری نباید در شرایط تحت فشار انجام شود

در هنگام سیم کشیفیبر نوری باید دقت کنید مکان هایی که برای نصب انتخاب می کنید موجب فشاراضافی روی این کابل ها نشود. زیرا هر نوع فشار اضافی موجب خمیده شدن الیاف داخلیآن و افت عملکرد آنها خواهد شد.

· در زمان نصبکابل فیبر نوری از پیچاندن آن خودداری کنید

کابل فیبر نوری نبایدزیاد پیچانده شوند. زیرا این پیچش سبب فشار بر کابل شده و ممکن است موجب آسیب بهکابل شود. از این رو پیشنهاد می شود آن را با قرقره جمع کنید. در صورت عدم وجودقرقره بهتر است آن را به شکل 8 انگلیسی جمع کنید.

اجرای فیبر نوری به چند روش انجام می شود؟

برای کابل کشیفیبر نوری باید بستر و شرایط مناسبی فراهم شود به طور کل از یکی از سه روش زیربرای سیم کشی فیبر نوری داخل ساختمان استفاده می شود.

· سیم کشی فیبرنوری روکار

بر اساس استانداردکابل کشی فیبر نوری مخابراتی باید از داکت یا ترانک استفاده شود. در این روش بایددقت شود که این داکت ها در مجاورت وسایل گرمایشی یا سرمایشی نباشد. در این روشباید حتما از کابل متناسب استفاده شود که تحمل فشار و خمیدگی را داشته باشند.

· نصب فیبر نوریداخل سقف یا دیوار

اگر مایل به نصبکابل فیبر نوری در سقف یا دیوار هستید باید دقت شوید تا این ها کابل ها رویسقف رها نشوند و باید فضای کافی برای خم های کابل در نظر گرفته شود.

· سیم کشی فیبرنوری از کف

در مواقعی که مایلیددر کف ساختمان اقدام به کابل کشی فیبر نوری کنید باید دقت کنید که این مسیرباید در زیر لایه ای از بتن یا سایر کف های کاذب قرار بگیرند. البته این روش کاملابه نوع سازه بستگی دارد. مطمعنا محل هایی که رفت و آمد زیادی در آن محل صورت میگیرد مناسب اجرای فیبر نوری نیست. به طور کل پیشنهاد می شود در کف از میکروداکت استفاده شود تا سلامت کابل های نوری فراهم شود. البته میکرو داکت ها نباید بههیچ عنوان پیچ خورده شوند. همچنین بتن روی این داکت ها نباید ضخامت بالایی داشتهباشد.

· کابل کشی فیبرنوری هوایی

در محل هایی که امکاناجرای کابل فیبر نوری از کف وجود ندارد، از کابل های هوایی استفاده می شود.در مواردی که برای افراد هزینه سیم کشی فیبر نوری در اولویت است این روش ازنصب کابل فیبر نوری را انتخاب می کنند. زیرا در این روش از امکانات و زیرساخت هایی استفاده می شود که اغلب در ساختمان ها تعبیه شده است و به این ترتیب هزینهسیم کشی اینترنت فیبر نوری کمتر می شود.

هزینه سیم کشی فیبر نوری به چه مواردی وابسته است؟

هزینه سیم کشی فیبرنوری به موارد متعددی وابسته است و نمی توان مبلغ ثابتی را به عنوان هزینه سیم کشیاینترنت فیبر نوری اختصاص داد. در ادامه به معرفی مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینهفیبر نوری می پرداریم.

· هزینه سیم کشیفیبر نوری بر اساس تجهیزات مورد نیاز و انواع کابل فیبر نوری

طبعا نوع کابل فیبرنوری مورد نیاز و تجهیزات مورد نیاز برای نصب فیبر نوری بر هزینه سیم کشی فیبرنوری تاثیر دارد.

· متراژ فضا برهزینه سیم شی فیبر نوری تاثیر دارد

هر چه فضا بیشتر باشدبه متراژ کابل بیشتری و تجهیزات بیشتری نیاز خواهید داشت و همه این موارد هزینهکابل کشی فیبر نوری را بالا می برد.

· روش نصب برهزینه کابل کشی فیبر نوری تاثیر دارد

همانطور که پیش ترگفته شد روش های مختلفی برای اجرای فیبر نوری به کار برده می شود. هر کدام از اینروش ها به ازای هر متر قیمت متنوعی دارند. کمترین هزینه کابل کشی فیبر نوری بهروش هوایی تعلق می گیرد زیرا که تجهیزات کمتری مانند داکت و ترانک نیاز دارد.

خدمات سیم کشی فیبر نوری را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

بخش مهمی از کیفیتنهایی سیم کشی فیبر نوری به مهارت اجرا کنندگان آن و رعایت استاندارد کابل کشیفیبر نوری مرتبط است. به عبارت دیگر در صورتی که از بهترین برند فیبر نوری هم استفادهکنید ولی اجرا کنندگان مهارت کافی در این زمینه را نداشته باشند نتیجه نهایی قابلقبولی را مشاهده نخواهید کرد.

در صورتی که افرادیماهر در این زمنیه نیاز دارید تنها کافیست اقدام به ثبت درخواست رایگان در سامانههوم سرویز کنید. با درج شماره تماس، متخصصین کابل کشی فیبر نوری هوم سرویز جهت مشاوره رایگان و اعلام محدودههزینه سیم کشی فیبر نوری با شما تماس گرفته و اطلاعات کافی را در اختیارتان قرارخواهند داد و در روز و ساعت مد نظر در محل حاضر می شوند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سیم کشی فیبر نوری و همچنین ارایه خدمات طراحی و نصب شبکه فیبر نوری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات خدمات شبکه و سرور ارائه می دهد که شامل نصب و راه اندازی دستگاه ups خانگی و صنعتی, بررسی و رفع علت قطعی اینترنت و خرابی مودم, کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه , نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی, خدمات شبکه کامپیوتری, خدمات پشتیبانی شبکه حضوری, تعمیرات شبکه وایرلس, راه اندازی سرور خانگی, تعمیر یو پی اس صنعتی, راه اندازی مرکز تلفنی VOIP, راه اندازی سیستم های نظارتی برای تامین امنیت شبکه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سیم کشی فیبر نوری

طراحی و نصب شبکه فیبر نوری

سیم کشی فیبر نوری روکار

نصب فیبر نوری داخل ساختمان از سقف یا دیوار

کابل کشی زمینی فیبر نوری از کف

کابل کشی فیبر نوری هوایی

فیوژن فیبر نوری

مفصل بندی فیبر نوری

انجام تست و عیب یابی فیبر نوری

نصب و راه اندازی FTTH

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
بابک شیرزادی

با متانت با اخلاق صبور سزبه زیر و سز به کار خیلی ممنونم از شرکت بابت معرفی ایشون

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

شرایط سیم کشی فیبر نوری داخل ساختمان

تهیه لوازم، قطعات در خصوص سیم کشی فیبر نوری پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری سیم کشی فیبر نوری را انجام دهد.

همیار موظف است ابتدا نیاز مشتری را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به سیم کشی فیبر نوری اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از انجام سیم کشی فیبر نوری می بایست وضعیت را بررسی نماید. چنانچه سیم کشی فیبر نوری دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

سیم کشی فیبر نوری انجام شده توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

هزینه دقیق سیم کشی فیبر نوری پس از بررسی همیار متخصص به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی میدانی قیمت دقیق سیم کشی فیبر نوری را به مشتریان ارائه می نماید. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز سیم کشی فیبر نوری را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر مودم و روتر
تعمیر مودم و روتر
قیمت از 150,000 الی 300,000 تومان
تعمیر کامپیوتر
تعمیر کامپیوتر
قیمت از 250,000 الی 1,120,000 تومان
پشتیبانی شبکه
پشتیبانی شبکه
در حال بروزرسانی قیمت
نصب و راه اندازی سرور
نصب و راه اندازی سرور
در حال بروزرسانی قیمت