نصب و راه اندازی شبکه

نصب و راه اندازی شبکه

از 1124 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب و راه اندازی شبکه در زمستان 1401 چقدر است؟

قیمت نصب سیستم عامل شبکه

350,000 الی 450,000 تومان

قیمت نصب سرویس های سرور(هر سرویس)

100,000 الی 150,000 تومان

قیمت طراحی و اجرای شبکه

توافقی

قیمت اصلاح شبکه

توافقی

قیمت سیم کشی و داکت کشی(متری)

6,500 الی 8,500 تومان

قیمت کابل کشی(متری)

7,000 الی 8,000 تومان

متوسط قیمت1,500,000 تومانکمینه قیمت1,500,000 تومانبیشینه قیمت1,500,000 تومان

آنچه درباره نصب و راه اندازی شبکه خواهید خواند

 • نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری
 • مراحل نصب شبکه کامپیوتری
 • نصب و راه اندازی شبکه های درون سازمانی
 • شرکت راه اندازی شبکه
 • خدمات سرور و شبکه ( تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری شبکه)
 • خدمات راه اندازی شبکه داخلی سازمان
 • خدمات شبکه و تعمیرات شبکه را به شرکت های معتبر بسپارید
 • خدمات نصب و خدمات پشتیبانی شبکه و سرور در محل
 • قیمت نصب شبکه به چه مواردی بستگی دارد؟
 • نصب و نگهداری شبکه وایرلس، کابلی و ترکیبی با متخصصین هوم سرویز

نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری

نصب و راه اندازیشبکه کامپیوتری در زمان هایی که نیازمندیم بین دو یا چند کامپیوتر اطلاعات رد وبدل شود مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این کامپیوترها به هم متصل می‌شوند ویک شبکه کامپیوتری واحد تشکیل می دهند. خدمات نصب و نگهداری شبکه باعبارات دیگری مانند خدمات پشتیبانی شبکه نیز شناخته میشود.عملا پشتیبانی شبکه و نصب شبکه به یک کار واحد اطلاق می شوند وتفاوتی با هم ندارند. در دنیای مدرن و وابستهبه اینترنت، امروزه قطعی یک ساعته اینترنت یا حتی کندی شبکه علنا به معنای تعطیلیکسب و کار و هدر رفت زمان و سرمایه در تایم قطعی است. همچنین وجود بدافزارهاییمانند ویروس ها که ممکن است زیر بنای شغلی را به خطر بیاندازند نیز از عوامل دیگریهستند که نصب شبکه کامپیوتری را قوت می بخشند. زیرا این راهکارموجب تقویت امنیت اطلاعات سازمان خواهد شد. با نصب شبکه کامپیوتری در شرکتیا سازمانتان می توانید کاری کنید که هرکدام از کارمندانتان به اندازه مشخص وتعیین شده ای به اطلاعات مهم سازمانی دسترسی داشته باشند.

البته وقتی اقدامبه نصب شبکه کامپیوتری را برای کسب و کارتان می‌کنید، قطعابه خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه نیز احتیاج خواهید داشت. در ادامه به مراحل نصب شبکه کامپیوتری وعوامل موثر بر هزینه نصب شبکه کامپیوتری خواهیم پرداخت.

مراحل نصب شبکه کامپیوتری

اطلاع ازنیازهای اساسی کاربردن از شبکه کردن چند سیستم

در این مرحله پس ازاعلام آمادگی اولیه برای اجرا و نصب انواع خدمات شبکه، انتظارات افراد ازراه اندازی سرور در شرکت مشخص می شود.

معرفی انواعخدمات شبکه و استانداردهای روز دنیا

سپس بر اساس قیمتنصب شبکه کامپیوتری که کارفرما در نظر گرفته است. انواع خدمات شبکه و تجهیزاتنصب شبکه معرفی می گردد. مواردی مانند نصب شبکه وای فای، نصب شبکهکابلی یا شبکه ترکیبی در این مرحله مشخص می شود.

انعقاد قرار دادنصب شبکه

پس از بررسی هاینهایی تجهیزات نصب شبکه، انواع خدمات مانند نگهداری شبکه و سخت افرارو خدمات پشتیبانی از شبکه تعیین می شود. همچنین قیمت نصب و راه اندازی بهصورت کامل با تمام جزئیات اعلام می شود و طی قرادادی مکتوب شده و در اختیارکارفرما قرار داده می شود.

راه اندازی شبکهکامپیوتری

شبکه کردن چند سیستم،راه اندازی شبکه وایرلس و.. باید در موعد زمانی معین پیاده سازی و اجراشود. کلیه خدمات نصب و نگهداری شبکه باید به صورت اصولی انجام شود تا نهایتکیفیت و سرعت را در اختیار کاربران قرار دهد و طول عمر مطلوبی داشته باشند.

تست شبکهکامپیوتری

تمامی اجزای شبکهباید قبل از تحویل به خوبی تست شوند. پس از راه اندازی شبکه وایرلس یابیسیم و .. مراحل تست اولیه انجام می شود تا سرعت و کیفیت اجزای شبکه شده موردتایید باشند.

آموزش نصب و راهاندازی شبکه

پس از پیاده سازیباید اطلاعات لازم برای آموزش نصب و راه اندازی شبکه در اختیار کاربرانقرار بگیرد و بالاترین کیفیت را دریافت کنند.

نگهداری شبکه وسخت افزار

پس از نصب شبـکه اینتجهیزات باید از خدمات پشتیبانی از شبکه در زمان های مقرر برخوردار باشند. همچنینبا انعقاد قرارداد نگهداری شبکه و پشتیبانی فنی شبکه نیز می توانیدبهره مند شوید. تا در صورت بروز ایراد جهت پشتیبانی و تعمیرات شبکه در محلحضور پیدا کنند.

نصب و راه اندازی شبکه های درون سازمانی

نصب شبکه سیمی

به طور کلی سه نوعشبکه در محیط های کاری و درون سازمانی نصب می شوند. نصب شبکه سیمی که ازکابل های صوتی برای اتصال بین کامپیوترها و سرور ها استفاده می شود.البته روش نصب و راه اندازی صحیح آنها بسیار حائز اهمیت است. زیرا در غیر اینصورتشبکه کارآیی چشم گیری نخواهد داشت. شبکه سیمی دارای مزایایبسیاری است. که مهمترین آن امنیت بالای آنهاست. نفوذ به یک شبکه کامپیوتری سیمیسخت‌تر از شبکه وای فای است. شبکه‌های سیمی سرعت بالاتری دارند. در کنار این مزایابرای شبکه کردن چندین کامپیوتر در اتاق های مختلف شبکه سیمی می‌توانند کمی پیچیدهمی شود. همچنین قیمت سخت افزارهای مورد نیاز نیز نسبت به نصب شبکه وای فای بیشترمی شود.

نصب شبکهبیسیم

راه اندازی شبکهوایرلس :نقطهمقابل این نوع شبکه نصب شبکه بیسیم است. زیرا می تواند بسیارراحت تر نصب شوند و هزینه راه اندازی شبکه کمتری را موجب شود. در نصبشبکه وای فای چون سیستم ها در فواصل دوری از هم قرار می گیرند، گزینهبهتر و مقرون به صرفه تری هستند. یکی از رایج ترین راهکارهای شبکه کردن چندکامپیوتر، وایرلس می باشد. اکثر تجهیزات مورد استفاده به صورت بی سیم یا وایرلساست. برای شبکه کردن کامپیوتر با مودم و روتر مسئولیت اتصالات را دارد.البته جهت راه اندازی شبکه های وایرلس نیاز به نصب کابل هم می باشد.

نصب شبکه مجازی

در واقع اگر مایلیدکه شعـب مختلف کسب و کارتان را به یکدیگر متصل کنید، یا در صورتیکه مایل هستیدکارمندانتان از به صورت دور کار یا از خانه هایشان نیز به شبکه متصلشوند، راه اندازی شبکه خصوصی مجازی یا VPN یک پیشنهاد عالی است. خدمات راه اندازی شبکه وی پیان مزایای زیادی دارد. زیرا از فشار روی سخت افزار جلوگیری می کند و موجب میشود که ارتقا نرم افزار نصب شبکه سریع تر انجام شود.

نصب شبکه ترکیبی

شبکه‌های ترکیبی هم دارای انعطاف وای فای و همامنیت و سرعت شبکه سیمی را دارد. از شبکه سیمی بر روی سیستم های مهمتر استفاده میشود و بری سایر موارد از بخش بی سیم بهره خواهند برد. تجهیزات مورد نیاز برای ایننوع شبکه کردن خاص تر بوده و به تمام سخت افزارهای بیسیم و وای فای همزمان نیازدارد.

شرکت راه اندازی شبکه

برای انتخاب یک شرکتمعتبر که بتواند به شما خدمات مناسب در راستای راه اندازی شبکه و خدماتپشتیبانی از شبکه ارائه دهد کار آسانی نیست. زیرا این اقدامات از حساسیتبالایی برخوردارند و ایجاد مشکلات در حین نصب شبکه وایرلس و... موجب عدم کیفیت وبروز قطعی می شود. از این رو همکاری با یک شرکت پشتیبان شبکه که خدماتپشتیبانی فنی شبکه و تعمیرات شبکه را ارائه دهد بسیار مهم است.

خدمات سرور و شبکه ( تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری شبکه)

به کلیه ابزارهایی کهدر نصب و راه اندازی شبکه استفاده می شود تجهیزات شبکه گفتهمی شود. خدمات سرور و شبکه از دو دسته تجهیزات تشکیل شده است. یک دستهتجهیزات فعال هستند که به آنها تجهیزات اکتیو شبکه نیزگفته می شود. دومین دسته تجهیزات غیر فعال که به نام تجهیزات پسیو شبکه نیزمعروفند.

با توجه به اهمیتتجهیزات در سطح کیفیت شبکه باید در انتخاب آنها نهایت دقت را به کار بگیرید.عواملی مانند اندازه شبکه، تعداد کاربران شبکه و در کل توقع کلی کارفرما از شبکههمه و همه در خرید تجهیزات موثرند. در صورتی که تخصص و تبهر لازم در این زمینه راندارید و آموزش راه اندازی شبکه را به طور کامل نگذرانده اید.پیشنهاد می کنیم دست به این کار نزنید. و با یک شرکت پشتیبان شبکه مشورتکنید.

شبکه پسیو

تجهیزات غیر فعالشبکه تجهیزاتی هستند که عملا تاثیری بر روی داده ها ندارند. انواع کابل ها، سوکتشبکه، کیستون پریز و غیره نمونه هایی از این تجهیزات شبکه پسیو هستند.

شبکه اکتیو

تجهیزات فعال شبکهنیز به مجموعه مودم، کارت شبکه وایرلس، پرینت سرور، فایروال، سوییچ، روتر و غیره گفته می شود.

خدمات راه اندازی شبکه داخلی سازمان

یکی از خدمات نصب وراه اندازی شبکه های کامپیوتری درون سازمانی است. کلیه خدمات اکتیو و پسیو شرکت و پشتیبانی و نگهداری شبکه هایکامپیوتری به صورت تخصصی توسط نصاب شبکه ماهر انجام می شود. همچنین در صورتجابجایی و ارتقای تجهیزات شبکه و نصب و راه اندازی مجدد شبکه نیزاین خدمات توسط نیروهای زبده هوم سرویز انجام می شود. بهترین راهکارها درجهت اجرای شبکه مانند طراحی شبکه کامپیوتری و پیاده ‌سازی پروژه‌هایمدیریت و مانیتورینگ شبكه، ویروس یابی و نصب آنتی ویروس پس از خرید تجهیزات بایدانجام شود. تیم پشتیبانی شبکه هوم سرویز با دراختیار داشتن کارشناسان فنی متخصص در حوزه اجرای شبکه می توانند بهترینزیرساخت اولیه را با بالاترین کیفیت و کمترین خطا و ایراد ممکن راه اندازی کنند.بدین وسیله در طول استفاده، عملکرد شبکه دچار اختلال نخواهد شد. همچنین امکاناتینظیر پشتیبان گیری از اطلاعات و پشتیبانی دائم از خدمات راه اندازیشبکه توسط تخصصین این مرکز انجام می‌شود.

خدمات شبکه و تعمیرات شبکه را به شرکت های معتبر بسپارید

امروزه بسیاری ازشرکت‌های بهره ور از خدمات شبکه کامپیوتری جهت صرفه جویی در زمان وافزایش کیفیت کار به جای بکارگیری نیروهای داخلی خود، ترجیح می‌دهند برای انجامامورات خدمات شبکه و انفورماتیک شرکت، کار را به شرکت‌ نگهداری از شبکه یا گروه‌های متخصص در این زمینه بسپارند. یکیاز اصلی ترین المان هایی که در انتخاب نوع شرکت پشتیبان شبکه کامپیوتری تاثیردارد، ارائه بهترین و سریع‌ترین خدمات تعمیرات شبکه در هنگام بروز مشکلو خرابی در سیستم کامپیوتری شرکت کارفرما است. به گونه ای که نصب و نگهداریخدمات شبکه کامپیوتری درست و به جا، امروزه به دغدغه و چالشی برای مدیرانشرکت‌ها تبدیل شده است. با در کمک از شرکت های مجاز و معتبر هوم سرویز، سرویس‌های پشتیبانیشبکه و سرور کامپیوتری و خدمات برون سپاری واحد انفورماتیک شرکت را بر عهدهآنها بسپارند.

خدمات نصب و خدمات پشتیبانی شبکه و سرور در محل

 • ارتقا نرمافزار راه اندازی شبکه
 • راهاندازی سرور جدید، ارتقا سرور
 • طراحی واجرای شبکه
 • سیم کشی وداکت کشی
 • نصب واجرای کابل

قیمت نصب شبکه به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه نصب شبکهکامپیوتری به مواردمتعددی وابسته است. این اقدامات دارای جزئیات و مراحل مختلفی هستند. به همین دلیل تعرفهنصب شبکه کامپیوتری و تعرفه نگهداری شبکه نیز بسیار متغیر است. از مهمترین فاکتورها در تعیین قیمت راه اندازی شبکه نوع و تعداد هر یک از تجهیزاتو برند تجهیزات است. همچنین نوع شبکه و نحوه نصب و توکار یا روکار بودن و نیاز به کابل کشی و غیره نیز بر قیمتنهایی تاثیر دارد.

هزینه نگهداری شبکه وسخت افزار هم مورددیگری است. پس از راه اندازی جهت استفاده بهتر و تعمیرات شبکه کامپیوتری نیازبه استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه و سرور است. تعرفه نگهداری شبکهبسیار متفاوت است. به طور کل موارد زیر بیشترین تاثیر را بر قیمت نصب شبکهکامپیوتری دارند:

 • متراژ محل
 • تعدادکلاینت‌ها
 • مراحلانجام کار
 • تعدادسرویس سرورها
 • کیفیتتجهیزات مورد استفاده
 • سرویس‌هایمورد نیاز کارفرما

نصب و نگهداری شبکه وایرلس، کابلی و ترکیبی با متخصصین هوم سرویز

در صورت نیاز بهخدمات شبکه مانند نصب و راه اندازی و خدمات پشتیبانی و نگهداری از شبکه های رایانهای می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین مادر جهت ارتقا انواع سیستم ها و یا راه اندازی مجدد و مشاوره رایگان و اعلام محدودهقیمت با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب و راه اندازی شبکه و همچنین ارایه خدمات نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات خدمات شبکه و سرور ارائه می دهد که شامل نصب و راه اندازی انواع دستگاه ups خانگی و صنعتی, بررسی و رفع علت قطعی اینترنت و خرابی مودم, کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب و راه اندازی شبکه

نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی

نصب و راه اندازی شبکه های درون سازمانی

راه اندازی شبکه وای فای خانگی

شبكه كردن چند كامپيوتر با سوئیچ

اتصال کامپیوتر جدید به شبکه داخلی

تنظیمات اتصال به اینترنت با کابل LAN

راه اندازی شبکه وایرلس با مودم ADSL و...

نگهداری و پشتیبانی شبکه و سرور و تعمیرات شبکه کامپیوتری

نظرات کاربران

profile picture
بهزاد راد

کیفیت کار واقعا عالی و تا جایی که بتونن تلاش کردند که سرویس با هزینه کمتری واسمون تموم شه

profile picture
حمید بقایی

تکنسین بسیار ماهر و مورد اطمینانی بودن با خوشرویی کارمونو انجام دادند متشکرم ازشون👌🙏

profile picture
محمد پورمحمدی

برای یک روز دو نیرو گرفتم که هردو واقعا عالی بودند بسیار خوش اخلاق و دقیق ممنونم

profile picture
محمد پورمحمدی

برای یک روز دو نیرو گرفتم که هردو واقعا عالی بودند بسیار خوش اخلاق و دقیق ممنونم

شرایط نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری

تهیه لوازم و نرم افزارها درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.پلیس فتا:امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب، راه اندازی و نگهداری ups
نصب، راه اندازی و نگهداری ups
در حال بروزرسانی قیمت
نصب سانترال و رفع خرابی
نصب سانترال و رفع خرابی
قیمت از 200,000 الی 1,010,000 تومان
نصب دوربین مدار بسته
نصب دوربین مدار بسته
قیمت از 150,000 الی 1,000,000 تومان
تعمیر مودم و روتر
تعمیر مودم و روتر
قیمت از 150,000 الی 400,000 تومان