نصب و راه اندازی شبکه

نصب و راه اندازی شبکه

از 1124 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب و راه اندازی شبکه در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت نصب سیستم عامل شبکه

350,000 الی 450,000 تومان

قیمت نصب سرویس های سرور(هر سرویس)

100,000 الی 150,000 تومان

قیمت طراحی و اجرای شبکه

توافقی

قیمت اصلاح شبکه

توافقی

قیمت سیم کشی و داکت کشی(متری)

6,500 الی 8,500 تومان

قیمت کابل کشی(متری)

7,000 الی 8,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری

نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتری در زمان هایی که نیازمندیم بین دو یا چند کامپیوتر اطلاعات رد و بدل شود مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این کامپیوترها به هم متصل می‌شوند و یک شبکه کامپیوتری واحد تشکیل می دهند. خدمات نصب و نگهداری شبکه با عبارات دیگری مانند خدمات پشتیبانی شبکه نیز شناخته می شود.عملا پشتیبانی شبکه و نصب شبکه به یک کار واحد اطلاق می شوند و تفاوتی با هم ندارند. در دنیای مدرن و وابسته به اینترنت، امروزه قطعی یک ساعته اینترنت یا حتی کندی شبکه علنا به معنای تعطیلی کسب و کار و هدر رفت زمان و سرمایه در تایم قطعی است. همچنین وجود بدافزارهایی مانند ویروس ها که ممکن است زیر بنای شغلی را به خطر بیاندازند نیز از عوامل دیگری هستند که نصب شبکه کامپیوتری را قوت می بخشند. زیرا این راهکار موجب تقویت امنیت اطلاعات سازمان خواهد شد. با نصب شبکه کامپیوتری در شرکت یا سازمانتان می توانید کاری کنید که هرکدام از کارمندانتان به اندازه مشخص و تعیین شده ای به اطلاعات مهم سازمانی دسترسی داشته باشند.

البته وقتی اقدام به نصب شبکه کامپیوتری را برای کسب و کارتان می‌کنید، قطعا به خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه نیز احتیاج خواهید داشت. در ادامه به مراحل نصب شبکه کامپیوتری و عوامل موثر بر هزینه نصب شبکه کامپیوتری خواهیم پرداخت.

مراحل نصب شبکه کامپیوتری

اطلاع از نیازهای اساسی کاربردن از شبکه کردن چند سیستم

در این مرحله پس از اعلام آمادگی اولیه برای اجرا و نصب انواع خدمات شبکه، انتظارات افراد از راه اندازی سرور در شرکت مشخص می شود.

معرفی انواع خدمات شبکه و استانداردهای روز دنیا

سپس بر اساس قیمت نصب شبکه کامپیوتری که کارفرما در نظر گرفته است. انواع خدمات شبکه و تجهیزات نصب شبکه معرفی می گردد. مواردی مانند نصب شبکه وای فای، نصب شبکه کابلی یا شبکه ترکیبی در این مرحله مشخص می شود.

انعقاد قرار داد نصب شبکه

پس از بررسی های نهایی تجهیزات نصب شبکه، انواع خدمات مانند نگهداری شبکه و سخت افرار و خدمات پشتیبانی از شبکه تعیین می شود. همچنین قیمت نصب و راه اندازی به صورت کامل با تمام جزئیات اعلام می شود و طی قرادادی مکتوب شده و در اختیار کارفرما قرار داده می شود.

راه اندازی شبکه کامپیوتری

شبکه کردن چند سیستم، راه اندازی شبکه وایرلس و.. باید در موعد زمانی معین پیاده سازی و اجرا شود. کلیه خدمات نصب و نگهداری شبکه باید به صورت اصولی انجام شود تا نهایت کیفیت و سرعت را در اختیار کاربران قرار دهد و طول عمر مطلوبی داشته باشند.

تست شبکه کامپیوتری

تمامی اجزای شبکه باید قبل از تحویل به خوبی تست شوند. پس از راه اندازی شبکه وایرلس یا بیسیم و .. مراحل تست اولیه انجام می شود تا سرعت و کیفیت اجزای شبکه شده مورد تایید باشند.

آموزش نصب و راه اندازی شبکه

پس از پیاده سازی باید اطلاعات لازم برای آموزش نصب و راه اندازی شبکه در اختیار کاربران قرار بگیرد و بالاترین کیفیت را دریافت کنند.

نگهداری شبکه و سخت افزار

پس از نصب شبـکه این تجهیزات باید از خدمات پشتیبانی از شبکه در زمان های مقرر برخوردار باشند. همچنین با انعقاد قرارداد نگهداری شبکه و پشتیبانی فنی شبکه نیز می توانید بهره مند شوید. تا در صورت بروز ایراد جهت پشتیبانی و تعمیرات شبکه در محل حضور پیدا کنند.

نصب و راه اندازی شبکه های درون سازمانی

نصب شبکه سیمی

به طور کلی سه نوع شبکه در محیط های کاری و درون سازمانی نصب می شوند. نصب شبکه سیمی که از کابل های صوتی برای اتصال بین کامپیوترها و سرور ها استفاده می شود. البته روش نصب و راه اندازی صحیح آنها بسیار حائز اهمیت است. زیرا در غیر اینصورت شبکه کارآیی چشم گیری نخواهد داشت. شبکه سیمی دارای مزایای بسیاری است. که مهمترین آن امنیت بالای آنهاست. نفوذ به یک شبکه کامپیوتری سیمی سخت‌تر از شبکه وای فای است. شبکه‌های سیمی سرعت بالاتری دارند. در کنار این مزایا برای شبکه کردن چندین کامپیوتر در اتاق های مختلف شبکه سیمی می‌توانند کمی پیچیده می شود. همچنین قیمت سخت افزارهای مورد نیاز نیز نسبت به نصب شبکه وای فای بیشتر می شود.

نصب شبکه بیسیم

راه اندازی شبکه وایرلس : نقطه مقابل این نوع شبکه نصب شبکه بیسیم است. زیرا می تواند بسیار راحت تر نصب شوند و هزینه راه اندازی شبکه کمتری را موجب شود. در نصب شبکه وای فای چون سیستم ها در فواصل دوری از هم قرار می گیرند، گزینه بهتر و مقرون به صرفه تری هستند. یکی از رایج ترین راهکارهای شبکه کردن چند کامپیوتر، وایرلس می باشد. اکثر تجهیزات مورد استفاده به صورت بی سیم یا وایرلس است. برای شبکه کردن کامپیوتر با مودم و روتر مسئولیت اتصالات را دارد. البته جهت راه اندازی شبکه های وایرلس نیاز به نصب کابل هم می باشد.

نصب شبکه مجازی

در واقع اگر مایلید که شعـب مختلف کسب و کارتان را به یکدیگر متصل کنید، یا در صورتیکه مایل هستید کارمندانتان از به صورت دور کار یا از خانه هایشان نیز به شبکه متصل شوند، راه اندازی شبکه خصوصی مجازی یا VPN یک پیشنهاد عالی است. خدمات راه اندازی شبکه وی پی ان مزایای زیادی دارد. زیرا از فشار روی سخت افزار جلوگیری می کند و موجب می شود که ارتقا نرم افزار نصب شبکه سریع تر انجام شود.

نصب شبکه ترکیبی

شبکه‌های ترکیبی هم دارای انعطاف وای فای و هم امنیت و سرعت شبکه سیمی را دارد. از شبکه سیمی بر روی سیستم های مهمتر استفاده می شود و بری سایر موارد از بخش بی سیم بهره خواهند برد. تجهیزات مورد نیاز برای این نوع شبکه کردن خاص تر بوده و به تمام سخت افزارهای بیسیم و وای فای همزمان نیاز دارد.

شرکت راه اندازی شبکه

برای انتخاب یک شرکت معتبر که بتواند به شما خدمات مناسب در راستای راه اندازی شبکه و خدمات پشتیبانی از شبکه ارائه دهد کار آسانی نیست. زیرا این اقدامات از حساسیت بالایی برخوردارند و ایجاد مشکلات در حین نصب شبکه وایرلس و... موجب عدم کیفیت و بروز قطعی می شود. از این رو همکاری با یک شرکت پشتیبان شبکه که خدمات پشتیبانی فنی شبکه و تعمیرات شبکه را ارائه دهد بسیار مهم است.

خدمات سرور و شبکه ( تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری شبکه)

به کلیه ابزارهایی که در نصب و راه اندازی شبکه استفاده می شود تجهیزات شبکه گفته می شود. خدمات سرور و شبکه از دو دسته تجهیزات تشکیل شده است. یک دسته تجهیزات فعال هستند که به آنها تجهیزات اکتیو شبکه نیز گفته می شود. دومین دسته تجهیزات غیر فعال که به نام تجهیزات پسیو شبکه نیز معروفند.

با توجه به اهمیت تجهیزات در سطح کیفیت شبکه باید در انتخاب آنها نهایت دقت را به کار بگیرید. عواملی مانند اندازه شبکه، تعداد کاربران شبکه و در کل توقع کلی کارفرما از شبکه همه و همه در خرید تجهیزات موثرند. در صورتی که تخصص و تبهر لازم در این زمینه را ندارید و آموزش راه اندازی شبکه را به طور کامل نگذرانده اید. پیشنهاد می کنیم دست به این کار نزنید. و با یک شرکت پشتیبان شبکه مشورت کنید.

شبکه پسیو

تجهیزات غیر فعال شبکه تجهیزاتی هستند که عملا تاثیری بر روی داده ها ندارند. انواع کابل ها، سوکت شبکه، کیستون پریز و غیره نمونه هایی از این تجهیزات شبکه پسیو هستند.

شبکه اکتیو

تجهیزات فعال شبکه نیز به مجموعه مودم، کارت شبکه وایرلس، پرینت سرور، فایروال، سوییچ ، روتر و غیره گفته می شود.

خدمات راه اندازی شبکه داخلی سازمان

یکی از خدمات نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری درون سازمانی است. کلیه خدمات اکتیو و پسیو شرکت و پشتیبانی و نگهداری شبکه های کامپیوتری به صورت تخصصی توسط نصاب شبکه ماهر انجام می شود. همچنین در صورت جابجایی و ارتقای تجهیزات شبکه و نصب و راه اندازی مجدد شبکه نیز این خدمات توسط نیروهای زبده هوم سرویز انجام می شود. بهترین راهکارها در جهت اجرای شبکه مانند طراحی شبکه کامپیوتری و پیاده ‌سازی پروژه‌های مدیریت و مانیتورینگ شبكه، ویروس یابی و نصب آنتی ویروس پس از خرید تجهیزات باید انجام شود. تیم پشتیبانی شبکه هوم سرویز با در اختیار داشتن کارشناسان فنی متخصص در حوزه اجرای شبکه می توانند بهترین زیرساخت اولیه را با بالاترین کیفیت و کمترین خطا و ایراد ممکن راه اندازی کنند. بدین وسیله در طول استفاده، عملکرد شبکه دچار اختلال نخواهد شد. همچنین امکاناتی نظیر پشتیبان گیری از اطلاعات و پشتیبانی دائم از خدمات راه اندازی شبکه توسط تخصصین این مرکز انجام می‌شود.

خدمات شبکه و تعمیرات شبکه را به شرکت های معتبر بسپارید

امروزه بسیاری از شرکت‌های بهره ور از خدمات شبکه کامپیوتری جهت صرفه جویی در زمان و افزایش کیفیت کار به جای بکارگیری نیروهای داخلی خود، ترجیح می‌دهند برای انجام امورات خدمات شبکه و انفورماتیک شرکت، کار را به شرکت‌ نگهداری از شبکه یا گروه‌های متخصص در این زمینه بسپارند. یکی از اصلی ترین المان هایی که در انتخاب نوع شرکت پشتیبان شبکه کامپیوتری تاثیر دارد، ارائه بهترین و سریع‌ترین خدمات تعمیرات شبکه در هنگام بروز مشکل و خرابی در سیستم کامپیوتری شرکت کارفرما است. به گونه ای که نصب و نگهداری خدمات شبکه کامپیوتری درست و به جا، امروزه به دغدغه و چالشی برای مدیران شرکت‌ها تبدیل شده است. با در کمک از شرکت های مجاز و معتبر هوم سرویز، سرویس‌های پشتیبانی شبکه و سرور کامپیوتری و خدمات برون سپاری واحد انفورماتیک شرکت را بر عهده آنها بسپارند.

خدمات نصب و خدمات پشتیبانی شبکه و سرور در محل

 • ارتقا نرم افزار راه اندازی شبکه
 • راه اندازی سرور جدید، ارتقا سرور
 • طراحی و اجرای شبکه
 • سیم کشی و داکت کشی
 • نصب و اجرای کابل

قیمت نصب شبکه به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه نصب شبکه کامپیوتری به موارد متعددی وابسته است. این اقدامات دارای جزئیات و مراحل مختلفی هستند. به همین دلیل تعرفه نصب شبکه کامپیوتری و تعرفه نگهداری شبکه نیز بسیار متغیر است. از مهم ترین فاکتورها در تعیین قیمت راه اندازی شبکه نوع و تعداد هر یک از تجهیزات و برند تجهیزات است. همچنین نوع شبکه و نحوه نصب و توکار یا روکار بودن و نیاز به کابل کشی و غیره نیز بر قیمت نهایی تاثیر دارد.

هزینه نگهداری شبکه و سخت افزار هم مورد دیگری است. پس از راه اندازی جهت استفاده بهتر و تعمیرات شبکه کامپیوتری نیاز به استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه و سرور است. تعرفه نگهداری شبکه بسیار متفاوت است. به طور کل موارد زیر بیشترین تاثیر را بر قیمت نصب شبکه کامپیوتری دارند:

 • متراژ محل
 • تعداد کلاینت‌ها
 • مراحل انجام کار
 • تعداد سرویس سرورها
 • کیفیت تجهیزات مورد استفاده
 • سرویس‌های مورد نیاز کارفرما

نصب و نگهداری شبکه وایرلس، کابلی و ترکیبی با متخصصین هوم سرویز

در صورت نیاز به خدمات شبکه مانند نصب و راه اندازی و خدمات پشتیبانی و نگهداری از شبکه های رایانه ای می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما در جهت ارتقا انواع سیستم ها و یا راه اندازی مجدد و مشاوره رایگان و اعلام محدوده قیمت با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب و راه اندازی شبکه و همچنین ارایه خدمات نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات خدمات شبکه و سرور ارائه می دهد که شامل نصب و راه اندازی انواع دستگاه ups خانگی و صنعتی, بررسی و رفع علت قطعی اینترنت و خرابی مودم, کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب و راه اندازی شبکه

نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی

نصب و راه اندازی شبکه های درون سازمانی

راه اندازی شبکه وای فای خانگی

شبكه كردن چند كامپيوتر با سوئیچ

اتصال کامپیوتر جدید به شبکه داخلی

تنظیمات اتصال به اینترنت با کابل LAN

راه اندازی شبکه وایرلس با مودم ADSL و...

نگهداری و پشتیبانی شبکه و سرور و تعمیرات شبکه کامپیوتری

نظرات کاربران

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

profile picture
اسماعیل دیبایی

ایشون بسیار خوش برخورد و عالی بودند و راضی بودم ازشون

شرایط نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری

تهیه لوازم و نرم افزارها درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید. پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب، راه اندازی و نگهداری ups
نصب، راه اندازی و نگهداری ups
در حال بروزرسانی قیمت
نصب سانترال و رفع خرابی
نصب سانترال و رفع خرابی
قیمت از 100,000 الی 600,000 تومان
نصب دوربین مدار بسته
نصب دوربین مدار بسته
قیمت از 370,000 الی 400,000 تومان
تعمیر مودم و روتر
تعمیر مودم و روتر
قیمت از 200,000 الی 200,000 تومان

خدمات نصب و راه اندازی شبکه در این شهرها ارائه می شود: