راه اندازی شبکه

راه اندازی شبکه

از 1124 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت راه اندازی شبکه در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت نصب سیستم عامل شبکه

350,000 الی 450,000 تومان

قیمت نصب سرویس های سرور(هر سرویس)

100,000 الی 150,000 تومان

قیمت طراحی و اجرای شبکه

توافقی

قیمت اصلاح شبکه

توافقی

قیمت سیم کشی و داکت کشی(متری)

6,500 الی 8,500 تومان

قیمت کابل کشی(متری)

7,000 الی 8,000 تومان

متوسط قیمت1,000,000 تومانکمینه قیمت500,000 تومانبیشینه قیمت1,950,000 تومان

آنچه درباره راه اندازی شبکه خواهید خواند

 • نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتری چه مزایایی دارد؟
 • قبل از راه اندازی شبکه داخلی به چه مواردی باید دقت شود؟
 • انواع روش های راه اندازی شبکه کامپیوتری
 • تجهیزات شبکه مورد نیاز برای شبکه کردن کامپیوترها
 • مراحل نصب شبکه کامپیوتری
 • راه اندازی شبکه داخلی آیا لازم است؟
 • راه اندازی شبکه کامپیوتری خانگی
 • هزینه خدمات راه اندازی شبکه کامپیوتر چقدر است؟
 • چرا خدمات راه اندازی شبکه را به متخصصین هوم سرویز بسپاریم؟
 • نحوه ثبت درخواست خدمات نصب و راه اندازی شبکه هوم سرویز چگونه است؟

نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتری چه مزایایی دارد؟

راه اندازی شبکهکامپیوتری بهترینراهکار برای استفاده بهینه از سیستم ها است. البته شبکه کردن چند کامپیوترتنها برای سازمان های وسیع نیست بلکه کسب و کارهای کوچک نیز نیاز راه اندازیشبکه داخلی دارند تا ارتباطات، انتقالات داده و حتی ذخیره سازی اطلاعات در اینکسب و کارها بهتر انجام شود. در واقع این کامپیوترها به هم متصل می‌شوند و یک شبکهکامپیوتری واحد تشکیل می دهند. خدمات نصب شبکه موجب استفاده حداکثری از سیستم ها میشود. همچنین وجود بدافزارهایی مانند ویروس ها که ممکن است زیر بنای شغلی را به خطربیاندازند نیز از عوامل دیگری هستند که لزوم نصب شبکه کامپیوتری راقوت می بخشند. زیرا این راهکار موجب تقویت امنیت اطلاعات سازمان خواهد شد.با نصب شبکه کامپیوتری در شرکت یا سازمانتان می توانید کاری کنید که هرکداماز کارمندانتان به اندازه مشخص و تعیین شده ای به اطلاعات مهم سازمانی دسترسیداشته باشند.

در ادامه به معرفیانواع روش های شبکه کردن چند کامپیوتر، آموزش شبکه و عوامل موثر بر هزینهراه اندازی شبکه کامپیوتری خواهیم پرداخت.

قبل از راه اندازی شبکه داخلی به چه مواردی باید دقت شود؟

قبل از هر گونهتصمیمی و یا صرف هزینه راه اندازی شبکه باید به این سوال پاسخ داده شود که برایشبکه کردن کامپیوترها مایلید شبکه هایتان به صورت کابل کشی باشد یا راه اندازیشبکه وایرلس مدنظرتان است. البته که هر دو اینها دارای مزایا و معایب خاصیهستند که با توجه به شرایط فضا، نوع کسب و کار و همچنین هزینه راه اندازی شبکهتغییر می کند. البته برای تصمیم گیری بهتر شما تنها کافیست محیط خود و شرح وظایفرا شرح دهید تا در تصمیم گیری برای طراحی شبکه توضیحات لازم در اختیار شما قراربگیرد.

جهت طراحی شبکه بایدمواردی مانند تعداد کاربر در مجموعه، مشخص کردن محل استقرار کارمندان و نوع نرمافزارهایی که در شرکت مورد استفاده قرار می گیرند ونوع تجهیزات مانند پرینتر،اسکنرها و باید مشخص شوند.

مورد دیگر که درهنگام نصب کردن شبکه باید به آن اهمیت داده شود این مورد است که آیا شبکهبه صورت همتا به همتا پایه گذاری شود یا به صورت مشتری- سرور. البته که در هر دواین پیکربندی ها منابع به اشتراک گذاشته می شوند. اما اگر در فکر راه اندازیشبکه داخلی هستید مانند راه اندازی شبکه خانگی همتا به همتا گزینهبهتری است.

در یک شبکه کلاینت –سرور، همه کامپیوترها به یک سرور مرکزی وصل شده و داده های عمومی بر روی همان سرورنصب شده و برای دسترسی، مشتری به آن سرور اصلی متصل می شود. این نوع پیکربندی نیزبرای نصب شبکه در سازمانهای بزرگ کاربرد دارد.

انواع روش های راه اندازی شبکه کامپیوتری

· راه اندازی شبکهکامپیوتری با سیم (شبکه های کابلی)

البته که نصب شبکهکامپیوتری با سیم قابل اعتماد تر، ایمن تر و البته کم هزینه تر (در تعداد سیستمهای محدود) است. البته اگر تعداد محدودی سیستم در نظر دارید که باید به هم وصلشوند این نوع نصب شبکه به شما پیشنهاد می شود. اما اگر تعداد سیستم ها زیاد هستندشبکه بیسیم انتخاب بهتری است. شبکه‌های سیمی سرعت بالاتری دارند. همچنین اگر تعدادبیشتری از سیستم ها، از نوع کامپیوتررومیزی هستند. این سیستم ها به راه اندازی شبکه کابلی بیشتر گرایش دارند.

مزایای شبکه سیمی

 • سرعت بالاو پهنای باند وسیع
 • برایانتقال همه نوع دیتا سرعت بالایی دارد
 • وابسته بهنوع تجهیزات جانبی مورد نیاز مانند تلفن ویپ، دوربین مداربستهتحت شبکه ،راه اندازی شبکه کابلی نوعی الزام محسوب می شود.
 • امنیتبالا
 • عدم وجودتداخل و نویز
 • نگهداریراحت تر
 • قطعی کمتر

معایب شبکه کامپیوتر سیمی

· راه اندازی شبکهوایرلس

راه اندازی شبکهوایرلس راحتتر بوده و هزینه راه اندازی شبکه کمتری در پروژه های وسیع در پی دارد. در نصبشبکه وای فای چون سیستم ها در فواصل دوری از هم قرار می گیرند، گزینه بهتر ومقرون به صرفه تری هستند. یکی از رایج ترین راهکارهای شبکه کردن چند کامپیوتر،وایرلس می باشد. برای شبکه کردن کامپیوتر در این روش به مودم وروتر نیاز است. البته جهت راه اندازی شبکه های وایرلسنیاز به نصب کابل هم به مقدار محدود است.

مزایای نصب شبکه بی سیم

 • راهاندازی راحت و سریع
 • امکانجابجایی راحت
 • هزینه راهاندازی شبکه کمتر

معایب شبکه وایرلس

 • سرعت کمتر
 • امکانتداخل امواج و فرکانس
 • برای همهنوع تجهیزات مانند تلفن ویپ و دوربین مناسب نیست.
 • امکانقطعی زیاد

· نصب شبکه مجازی

در واقع اگر مایلیدکه شعـب مختلف کسب و کارتان را به یکدیگر متصل کنید، یا در صورتیکه مایل هستیدکارمندانتان از به صورت دور کار یا از خانه هایشان نیز به شبکه متصل شوند، راهاندازی شبکه خصوصی مجازی یا VPN یک پیشنهاد عالی است. خدمات راه اندازی شبکه وی پی ان مزایایزیادی دارد. زیرا از فشار روی سخت افزار جلوگیری می کند و موجب می شودکه ارتقا نرم افزار نصب شبکه سریع تر انجام شود.

· نصب شبکه ترکیبی

شبکه‌های ترکیبی همدارای انعطاف وای فای و هم امنیت و سرعت شبکه سیمی را دارد. از شبکه سیمی بر رویسیستم های مهمتر استفاده می شود و بری سایر موارد از بخش بی سیم بهره خواهند برد.تجهیزات مورد نیاز برای این نوع شبکه کردن خاص تر بوده و به تمام سخت افزارهایبیسیم و وای فای همزمان نیاز دارد.

تجهیزات شبکه مورد نیاز برای شبکه کردن کامپیوترها

برای راه اندازیشبکه کامپیوتری به تجهیزات و سخت افزارهای نیاز است که از نظر قیمتی نیزتقریبا گران هستند. تعدادی از تجهیزات شبکه که برای شبکه کردنکامپیوترها و راه اندازی شبکه مورد نیاز است موارد زیر هستند.

 • کابل شبکه
 • مودم
 • روتر
 • کامپیوتر
 • فایروال
 • اکسسپوینت سرور (مخصوص شبکه های بیسیم)
 • رک
 • سرور
 • پچ پنل
 • سوئیچ
 • پچ کورد

البته این تجهیزاتوابسته به نوع شبکه موردنظر و نوع پیکربندی تغییر می کنند. گاهی تجهیزات شبکه تنوعچندانی نیز ندارند و چندین دستگاه در یک دستگاه گنجانده می شود. به طور مثال ممکناست یک مودم هم دارای روتر باشد و هم دارای سوییچ 4 و یا حتی 8 پورته باشد.

مراحل نصب شبکه کامپیوتری

· برگزاری جلسهاولیه با کارفرما جهت اطلاع از نیازهای کارفرما

در این جلسه درارتباط با نوع انتظار از راه اندازی شبکه، نوع کاربری سازمان، موارد و آپشن هایمورد نیاز وی و همچنین نوع خدماتی که شرکت راه اندازی شبکه در اختیار وی قرار دادهمی شود صحبت خواهد شد.

· مشاوره و معرفینحوه شبکه کردن کامپیوتر و سایر سیستم ها و معرفی استانداردهای دنیا

سپس بعد از بررسی محلمورد نظر و اطلاع از نیازمندیهای کارفرما، راهکارهای موثر و روش شبکه کردن مانندنصب شبکه وای فای یا نصب شبکه کابلی بر اساس حساسیت کار و همچنین بودجه در دسترسکارفرما معرفی می شود.

· انعقاد قرار دادنصب شبکه

پس از بررسی هاینهایی، قیمت تجهیزات نصب شبکه و هزینه خدمات مورد نیاز به صورت پیش فاکتورارائه می شود. همچنین تمام مواردی که باید توسط کافرما و همچنین شرکت ارائه شودمانند لیست تجهیزات، طراحی شبکه و هزینه نصب و راه اندازی شبکه مکتوب شده و توسططرفین باید منعقد شود.

· راه اندازی شبکهکامپیوتری

خدمات مربوط به شبکهکردن چند سیستم، راه اندازی شبکه وایرلس و.. باید در موعد زمانی معینپیاده سازی و اجرا شود. کلیه خدمات نصب و راه اندازی شبکه باید به صورتاصولی و بر اساس طراحی اولیه انجام شود تا نهایت کیفیت و سرعت را در اختیارکاربران قرار دهد و طول عمر مطلوبی داشته باشند.

· تست شبکهکامپیوتری

تمامی اجزای شبکهباید قبل از تحویل به خوبی تست شوند. پس از راه اندازی شبکه وایرلس یابیسیم و .. مراحل تست اولیه انجام می شود تا سرعت و کیفیت اجزای شبکه شده موردتایید باشند.

· آموزش نصب شبکه

پس از پیاده سازیتجهیزات و تست نهایی، نحوه بهره برداری صحیح به کاربران آموزش داده می شود تابتوانند بالاترین کیفیت را دریافت کنند.

· نگهداری شبکه وسخت افزار

پس از نصب شبـکه اینتجهیزات باید از خدمات پشتیبانی از شبکه در زمان های مقرر برخوردار باشند.همچنین با انعقاد قرارداد نگهداری شبکه و پشتیبانی فنیشبکه نیز می توانید بهره مند شوید. تا در صورت بروز ایراد جهت پشتیبانیو تعمیرات در محل حضور پیدا کنند.

راه اندازی شبکه داخلی آیا لازم است؟

به دلایل مختلف جهتتبادل اطلاعات میان سیستم های مختلف در محیط های اداری و خانگی نصب و راه اندازیشبکه محلی لازم و ضروری است. جهت استفادهبهتر از تجهیزات و سخت افزارها به وسیله چند سیستم، شبکه کردن چند کامپیوترپیشنهاد می شود. همچنین تبادل اطلاعات راحت تر و سریع تر در شرایط امنی انجام میشود. حتی در محیط های کوچک تر مانند منازل نیز اقدام به راه اندازی شبکه خانگیبا استفاده از مودم ای دی اس ال می کنند.

راه اندازی شبکه کامپیوتری خانگی

راه اندازی شبکهخانگی موردبعدی است که امروزه بیشتر درخواست می شود. در هنگام نصب شبکه کامپیوتر خانگیبه علت تعداد کم تجهیزات، مراحل راه اندازی زودتر و با هزینه کمتری با استفاده ازشبکه های وایرلس یا lanانجام می شود. در بیشتر مواقع کاربران برای راه اندازی شبکه خانگی به دنبالآموزش راه اندازی شبکه هستند. البته که آموزش نصب شبکه در موارد این چنینی اگر پیشزمینه ای در انجام این خدمات داشته باشید با استفاده از تهیه مودم دارای روتر قابلانجام است. اما اگر پیش زمینه ای ندارید احتمالا با مشکلاتی روبه رو خواهید شد.

هزینه خدمات راه اندازی شبکه کامپیوتر چقدر است؟

راه اندازی شبکه هایکامپیوتری دارای جزئیات مختلفی هستند به همین دلیل نمی توان نرخ ثابتی را به عنوانقیمت نصب شبکه کامپیوتری اعلام کرد. در ادامه به معرفی مهم ترینفاکتورهایی که قیمت راه اندازی شبکه تاثیر دارند می پردازیم.

· حجم کار بر قیمتنصب شبکه تاثیر می گذارد

طبعا هرچه پروژه وسیعتر باشد، به این معناست که تعداد دیوایس های بیشتری ( نودها) باید به هم مرتبط وشبکه شوند. به این ترتیب قیمت شبکه کردن کامپیوترها بالا می رود. زیرا به تجهیزات بیشترو مدت زمان بیشتری برای راه اندازی نیاز است.

· نوع سرور برهزینه راه اندازی شبکه کامپیوتری موثر است

از مهم ترین تجهیزاتشبکه که برای نصب و راه‌اندازی به آن نیاز است سرور است. نوع سرور مایکروسافتی یالینوکسی باشد هزینه راه اندازی شبکه را تغییر می دهد. اگر اطلاعات با هدف پشتیبانگیری یا back up به طور ممتد روی هاردهاییبا ظرفیت بالا ذخیره شوند در این صورت با اضافه شدن این خدمات هزینه راه اندازیشبکه کامپیوتری بالا می رود.

· تعداد و نوعتجهیزات شبکه

از مهم ترین فاکتورهادر تعیین قیمت راه اندازی شبکه نوع هر یک از تجهیزات شبکه و برندتجهیزات است. تعداد آنها مانند تعداد سوییچ ها، روتر و غیره هر کدام بر قیمت نصبشبکه تاثیر دارد. همچنین روکار بودن کابل ها و یا نصب توکار آنها نیز محدوده قیمترا تغییر می دهد.

· محل قرار گیریدیوایس ها بر هزینه شبکه کردن کامپیوتر تاثیر دارد

علاوه بر نوع شبکه وآیا اینکه کامپیوترها در یک واحد ساختمانی هستند یا در طبقات مختلف یک ساختمان، هزینهنصب و راه اندازی شبکه تغییر می کند.

چرا خدمات راه اندازی شبکه را به متخصصین هوم سرویز بسپاریم؟

انتخاب یک شرکت راهاندازی شبکه معتبر که بتواند به شما خدمات مناسب در راستای راه اندازیشبکه ارائه دهد کار آسانی نیست. زیرا این اقدامات از حساسیت بالاییبرخوردارند و ایجاد مشکلات در حین نصب شبکه وایرلس و... موجب عدم کیفیت نهایی وبروز قطعی می شود. از این رو همکاری با یک شرکت راه اندازی شبکه که خدماتپشتیبانی و تعمیرات شبکه قوی را ارائه دهد بسیار مهم است.

کلیه خدمات اکتیو وپسیو شرکت و پشتیبانی و نگهداری شبکه هایکامپیوتری به صورت تخصصی توسط نصاب شبکه ماهر انجام می شود. همچنین در صورتجابجایی و ارتقای تجهیزات شبکه و نصب و راه اندازی مجدد شبکه نیزاین خدمات توسط نیروهای زبده هوم سرویز انجام می شود. تمام خدمات مربوط به اجرایشبکه مانند طراحی شبکه کامپیوتری و پیاده ‌سازی پروژه‌های مدیریت ومانیتورینگ شبكه، ویروس یابی و نصب آنتی ویروس پس از خرید تجهیزات باید انجام شودتا نتیجه نهایی موثر باشد. تیم پشتیبانی شبکه هوم سرویز با در اختیارداشتن کارشناسان فنی متخصص در حوزه اجرای شبکه می توانند بهترین زیرساخت اولیه رابا بالاترین کیفیت و کمترین خطا و ایراد ممکن راه اندازی کنند. بدین وسیله در طولاستفاده، عملکرد شبکه دچار اختلال نخواهد شد. همچنین امکاناتی نظیر بک آپ گیری ازاطلاعات و پشتیبانی دائم از خدمات راه اندازی شبکه توسط تخصصین این مرکز انجام می‌شود.

نحوه ثبت درخواست خدمات نصب و راه اندازی شبکه هوم سرویز چگونه است؟

در صورت نیاز بهخدمات شبکه مانند نصب و راه اندازی شبکه هوم سرویز می توانید به صورت رایگاندر سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با پاسخ به چند سوال و درج آدرس و شمارهتماس متخصصین ما جهت مشاوره با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیار شماقرار خواهند داد. در روز و ساعت مد نظر جهت مشاوره حضوری و برآورد حدودی قیمت هادر محل حضور پیدا خواهند کرد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس راه اندازی شبکه و همچنین ارایه خدمات نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات خدمات شبکه و سرور ارائه می دهد که شامل نصب و راه اندازی دستگاه ups خانگی و صنعتی, بررسی و رفع علت قطعی اینترنت و خرابی مودم, کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه , خدمات شبکه کامپیوتری, خدمات پشتیبانی شبکه حضوری, تعمیرات شبکه وایرلس, راه اندازی سرور خانگی, تعمیر یو پی اس صنعتی, راه اندازی مرکز تلفنی VOIP, طراحی و نصب شبکه فیبر نوری, راه اندازی سیستم های نظارتی برای تامین امنیت شبکه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس راه اندازی شبکه

نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی

راه اندازی شبکه های درون سازمانی

راه اندازی شبکه وای فای خانگی

شبكه كردن چند كامپيوتر با سوئیچ

اتصال کامپیوتر جدید به شبکه داخلی

تنظیمات اتصال به اینترنت با کابل LAN

راه اندازی شبکه وایرلس با مودم ADSL و...

نظرات کاربران

profile picture
‌شرکت پالادیوم

کارشون خوب بوده و راضی بودیم

شرایط نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری

تهیه لوازم، قطعات و نرم افزارها در خصوص راه اندازی شبکه پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری سرویس را انجام دهد.

همیار موظف است قبل از راه اندازی شبکه نیاز مشتری را به صورت کامل را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به انجام آن اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از راه اندازی شبکه می بایست وضعیت را بررسی نماید. چنانچه خدمات نصب و راه اندازی شبکه دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

نصب و راه اندازی شبکه توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

هزینه دقیق راه اندازی شبکه پس از بررسی همیار متخصص به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی میدانی و بر اساس نیاز دقیق مشتریان ارائه می شود. پس از تایید مشتری نسبت به راه اندازی و یا انصراف از آن اقدام خواهد شد. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز راه اندازی شبکه را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر شبکه می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید..

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب و راه اندازی UPS
نصب و راه اندازی UPS
در حال بروزرسانی قیمت
نصب سانترال و رفع خرابی
نصب سانترال و رفع خرابی
قیمت از 400,000 الی 1,500,000 تومان
نصب دوربین مدار بسته
نصب دوربین مدار بسته
قیمت از 700,000 الی 5,000,000 تومان
تعمیر مودم و روتر
تعمیر مودم و روتر
قیمت از 150,000 الی 300,000 تومان