banner
قیمت خدمات
/
برقکاری ساختمان
/
سیم کشی ساختمان

سیم کشی ساختمان

از 1377 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سیم کشی ساده و سیم کشی هوشمند ساختمان

قیمت سیم کشی برق(تا 20 متر)

85,000 الی 145,000 تومان

قیمت سیم کشی برق 100 متر به بالا (متری)

5,500 الی 7,500 تومان

قیمت کابل کشی تا سایز 6*3(تا 20 متر)

115,000 الی 195,000 تومان

قیمت کابل کشی تا سایز 6*3 بین 20 تا 100 متر (متری)

6,500 الی 9,500 تومان

قیمت کابل کشی با سایز 10*4 به بالا و ارتفاع 3 متر به بالا

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط سیم کشی برق ساختمان روکار و توکار

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سیم کشی و کابل کشی ساختمان نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

سیم کشی برق ساختمان

سیم کشی ساختمان به دو صورت روکار و توکار انجام می شود.در نمونه روکار همانطور که از اسمش هم پیداست تمام سیم های برق بر روی گچ دیوارانجام می شود. البته این نوع برق اصلا ظاهر زیبایی ندارد و از داکت برای پنهانکردن سیم های آویزان استفاده می شود. ولی در بعضی از موارد مانند نصب دوربین و نصبوسایل برقی نیاز به اینکار است. از نکات مثبت این نوع برقکاری رفع اتصالی برق درکمترین زمان است. زیرا تمامی سیم ها روی کار هستند.روش متداول دیگر، سیم کشی برق توکار است. که علاوه بر زیبایی از امنیت بیشتریبرخوردار است. در این نوع سیم کشی داخل گچ دیوار و بعد از مرحله سفت کاری قبل ازنازک کاری ساختمان لوله گذاری ها انجام می شوند و سیم ها از محل مورد نظر گذراندهمی شوند. در ادامه به معرفی روشجدید سیم کشی ساختمان و عوامل موثر بر قیمت سیم کشی برق ساختمان میپردازیم.

اصول سیم کشی ساختمان

بدون شک تنها افرادیلقب سیم کش ساختمان حرفه ای را می توانند یدک بکشند که آموزش سیم کشیساختمان را به صورت تخصصی گذرانده باشند. اما اگر دستی بر کار دارید و مایلیداجهاف کاملی بر روند صحیح سیم کشی داشته باشید چند مورد زیر از مهم ترین اصولهستند.

  • قبل از هرچیزی باید با نقشه سیم کشی ساختمان آشنا باشید. در این نقشه ارتفاعقرارگیری پریزها و کلیدها از کف مشخص می شود البته بنا به موارد متعددی ایناستانداردها ممکن است تغییر کنند. سپس شیارزنی انجام شده و باید حتما از لوله هایکاملا سالم pvc و خرطومی های نسوزاستفاده شود.
  • به خاطرداشته باشید از زیاده روی و استفاده بیش از اندازه از قوطی ها جلوگیری کنید.
  • سیم تلقنو برق را در یک لوله قرار ندهید زیرا اختلال ایجاد می کنند.
  • اندازه هارا با دقت مشخص کنید تا ظاهر کار زیبا و مرتب باشد.
  • در محیطهای مرطوب از تجهیزات ضد آب استفاده کنید.
  • بر اساس روشجدید سیم کشی ساختمان باید از ارت در تمام ساختمان استقاده شود. در مواردی کهامکان اجرای این قانون وجود ندارند، حتما باید سیم ارت در حمام، دستشویی وآشپزخانه به کار برود.
  • هیچ گاهبرای صرفه جویی در قیمت سیم کشی ساختمان از سیم های غیراستاندارد که ناخالصیدارند و از مس خالص تشکیل نشده اند، استفاده نکنید.
  • حتما درپروسه سیم کشی برق ساختمان از محافظ جان استفاده نمایید.

انواع سیم کشی خانه

در کنار دو روش روکارو توکار مورد دیگری که مطرح می شود، سیم کشی ساختمان کف و از سقف است. اولاینکه سیم کشی خانه ویلایی اغلب از سقف انجام می شود. اما برای خانه هاییآپارتمانی لوله گذاری سیم از کف انجام می شود. زیرا در سیم کشی خانه از سقف بایدکار در ارتفاع انجام شود و از این رو سرعت انجام کار کاهش پیدا می کند.

البته که مهم ترینموضوع ایمنی کار است. نصب لوله در مکان های مرطوب مانند حمام و آشپزحانه ممنوع استو ضریب ایمنی کار را کاهش می دهد. همچنین در اجرای سیم برق از کف، چون متراژ کمتریسیم مورد نیاز است از نظر اقتصادی به صرفه تر است و موجب کاهش قیمت سیم کشیساختمان می شود.

لوله کشی برق ساختمان در سقف های غیر کاذب و کاذب

سقف های که با بتن،تیرچه و بلوک، آهن، کرومیت و یا ضربی اجرا شده اند، در اصطلاح سقف های غیر کاذبنامیده می شوند. سیستم سیم کشی برق برای سقف های غیر کاذب، به صورت مجزا برای هرفیوز انجام می شود. سیم کشی برای انواع سقف کاذب رابیتس، پی وی سی و …نیز انجام میشود. با توجه به متریال به کار رفته در سقف کاذب از انواع لوله ها با جنس متفاوتاستفاده می شود.

سیم کشی سقف رابیتس برای اجرای لامپ های هالوژن و یا نور مخفیدر سقف کاذب رابیتس لازم است تا قبل از گچ کاری سقف، لوله کشی برق انجام شود. سقفهای پی وی سی نیازی به لوله کشی برق ندارند. معمولا بعد از نصب کاشی ها سیم های برق قرار دادهمی شوند. سیستم برق کشی ساختمان در سقفpvc به شاسیهایی که قبلا در سقف کار شده، نصب می شود و از بست های زیپی برای سفت کردن سیم بهسقف استفاده می شوند.

در سیم کشی ساختمان یک طبقه کدام نوع سیم کشی بهتر است؟

سیم کشی ساختمان یک طبقه به راحتی می توان از سقفانجام داد و نیازی به کنده کاری های کف نیست. به این ترتیب که برای هر مورد جعبهتقسیم مجزا در نظر گرفته می شود. به این ترتیب هر کدام از پریزها به صورتمجزا به فیوز رسانیده می شوند و میزان سختی کار کمتری هم در پی دارد.

روش جدید سیم کشی ساختمان چه نکاتی باید رعایت شود؟

روش جدید سیم کشیساختمان بر اساس استانداردها که توسط کمیته بین المللی الکتروتکنیک تعیین می کند،باید انجام شوند. این استانداردها باید به طور کامل برای حفظ امنیت رعایت شوند.این استانداردها شامل توضیح تخصصی شامل مشخص کردن محل قرار دادن سیم تلفن،اعلام حریق، اینترنت و قوانین مربوط به فاصله های سیم ها از یکدیگر است.

سیم کشی مدرن ساختمان (سیم کشی ساختمان هوشمند)

در سیم کشی مدرنساختمان طرح و نقشه هایی نیز برای اتوماسیون سازی ساختمان در طراحی و نقشه سیمکشی برق پیاده می شود. که با این روش می توان سیستم تهویه، سیستم روشنایی، سیستمگرمایش یا سرمایش و سیستم باز و بسته شدن درب ورودی ساختمان از راه دور کنترلنمود. به طور مثال از راه دور می توانید محیط خانه از قبیل روشنایی و گرمایش خانهرا قبل از ورود آماده کنید. اعمال این چنین شرایطی نیاز به پیاده سازی سیم کشیساختمان هوشمند است.

قیمت سیم کشی برق ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه سیم کشی برقساختمان به مواردمتعددی بستگی دارد. معمولا در شرایط معمولی نرخ سیم کشی ساختمان متریمحاسبه می شود. همچنین در صورتی که نیاز به کنده کاری و یا نصب لوله خرطومیباشد و دستمزد سیم کش بیشتر می شود و این قیمت ها بر قیمت کلی تغییر ایجادمی کند. در صورتی که نیاز به تامین قطعات و لوازم باشد. معمولا نوع و برند تجهیزاتمورد دیگری هستند که بر قیمت نهایی تاثیر دارد.

کلیه خدمات مربوط به سیم کشی ساختمان توسط متخصصین هوم سرویز انجام میشود

در بیشتر جوامع پیشرفتهتمامی کارها اعم از تعویض یک لامپ تا خدمات خدمات سیم کشی برقساختمان به وسیله سرویسکار برق که در استخدام شرکت های معتبر هستند، انجام میشود. این فرهنگ به علت رعایت هرچه بیشتر ایمنی ایجاد شده است. بسیاری از افراد،خدمات را کار آسانی می پندارند و بدون رعایت نکات ایمنی دست به تعمیرات سیم کشیبرق می زنند. در صورتی که هر ساله افراد زیادی بر اثر جراحات وارده بر اثر برقگرفتگی دچار قطع عضو، سوختگی و در مواردی متاسفانه به کام مرگ فرو رفته اند. هومسرویز با به کارگیری مجرب ترین سرویسکار برق که دانش آموخته این رشته می باشند،آماده خدمات رسانی در جهت انجام این خدمات می باشند.

برای دریافت خدماتتنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ماجهات مشاوره و اعلام قیمت ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتانقرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

سیم کشی برق تک فاز و سه فاز
تغییر سیم کشی و جابجایی محل کلید و پریزها
افزودن انشعاب برای کلید و پریزها
سیم کشی خانگی و صنعتی
سیم کشی ساختمان هوشمند
سیم کشی و تعویض سیم های توکار و روکار و انشعاب گیری جدید برای نصب تجهیزات جدید مانند آیفون، دوربین و ....

همیاران سرویس سیم کشی ساختمان

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

نقاشی راه پله و پارکینگ ساختمان
نقاشی راه پله و پارکینگ ساختمان
قیمت از 500,000 الی 3,000,000 تومان
توری تراس
توری تراس
قیمت از 900,000 الی 3,200,000 تومان
نماشویی
نماشویی
قیمت از 1,200,000 الی 1,400,000 تومان
ساخت سایبان
ساخت سایبان
قیمت از 500,000 الی 3,000,000 تومان