سیم کشی ساختمان

سیم کشی ساختمان

از 1377 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سیم کشی ساختمان در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت سیم کشی برق(تا 20 متر)

200,000 الی 250,000 تومان

قیمت سیم کشی برق 100 متر به بالا (متری)

10,000 الی 15,000 تومان

قیمت کابل کشی تا سایز 6*3(تا 20 متر)

250,000 الی 350,000 تومان

قیمت کابل کشی تا سایز 6*3 بین 20 تا 100 متر (متری)

12,000 الی 18,000 تومان

قیمت کابل کشی با سایز 10*4 به بالا و ارتفاع 3 متر به بالا

توافقی

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

180,000 تومان

متوسط قیمت600,000 تومانکمینه قیمت500,000 تومانبیشینه قیمت2,000,000 تومان

آنچه درباره سیم کشی ساختمان خواهید خواند

 • سیم کشی برق ساختمان
 • اصول سیم کشی ساختمان
 • انواع سیم کشی خانه
 • لوله گذاری برق ساختمان در سقف های غیر کاذب و کاذب
 • در سیم کشی ساختمان یک طبقه کدام روش بهتر است؟
 • روش جدید سیم کشی ساختمان چه نکاتی باید رعایت شود؟
 • سیم کشی مدرن ساختمان (سیم کشی ساختمان هوشمند)
 • قیمت سیم کشی برق ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟
 • کلیه خدمات سیم کشی ساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

سیم کشی برق ساختمان

سیم کشی ساختمان به دو صورت روکار و توکار انجام می شود.در نمونه روکار همانطور که از اسمش هم پیداست تمام سیم های برق بر روی گچ دیوارانجام می شود. البته این نوع برق اصلا ظاهر زیبایی ندارد و از داکت برای پنهان کردنسیم های آویزان استفاده می شود. ولی در بعضی از موارد مانند نصب دوربین و نصبوسایل برقی نیاز به اینکار است. از نکات مثبت این نوع برقکاری، رفع اتصالی برق درکمترین زمان است زیرا تمامی سیم ها روی کار هستند.روش متداول دیگر، سیم کشی برق توکار است که علاوه بر زیبایی از امنیتبیشتری برخوردار است. در این نوع داخل گچ دیوار و بعد از مرحله سفت کاری قبل ازنازک کاری ساختمان لوله گذاری ها انجام می شوند و سیم ها از محل مورد نظر گذراندهمی شوند. در ادامه به معرفی روشجدید سیم کشی ساختمان و عوامل موثر بر قیمت سیم کشی ساختمان میپردازیم.

اصول سیم کشی ساختمان

بدون شک تنها افرادیلقب سیم کش ساختمان حرفه ای را می توانند یدک بکشند که آموزش سیم کشیساختمان را به صورت تخصصی گذرانده باشند. اما اگر دستی بر کار دارید و مایلیداجهاف کاملی بر روند صحیح سیم کشی ساختمان داشته باشید چند مورد زیر از مهم تریناصول هستند.

 • قبل از هرچیزی باید با نقشه سیم کشی ساختمان آشنا باشید. در این نقشه ارتفاع قرارگیریپریزها و کلیدها از کف مشخص می شود البته بنا به موارد متعددی این استانداردهاممکن است تغییر کنند. سپس شیارزنی انجام شده و باید حتما از لوله های کاملا سالم pvc و خرطومی های نسوز استفاده شود.
 • به خاطر داشتهباشید از زیاده روی و استفاده بیش از اندازه از قوطی ها جلوگیری کنید.
 • سیم تلفن وبرق را در یک لوله قرار ندهید زیرا اختلال ایجاد می کنند.
 • اندازه هارا با دقت مشخص کنید تا ظاهر کار زیبا و مرتب باشد.
 • در محیط هایمرطوب از تجهیزات ضد آب استفاده کنید.
 • بر اساس روشجدید سیم کشی ساختمان باید از ارت در تمام ساختمان استقاده شود. در مواردیکه امکان اجرای این قانون وجود ندارند، حتما باید سیم ارت در حمام، دستشویی و آشپزخانهبه کار برود.
 • هیچ گاه برایصرفه جویی در قیمت سیم کشی ساختمان از سیم های غیراستاندارد که ناخالصی دارندو از مس خالص تشکیل نشده اند، استفاده نکنید.
 • حتما در حیناینکار از محافظ جان استفاده نمایید.

انواع سیم کشی خانه

در کنار دو روش روکارو توکار مورد دیگری که مطرح می شود، سیم کشی ساختمان کف و از سقف است. اولاینکه سیم کشی خانه ویلایی اغلب از سقف انجام می شود. اما برای خانه هاییآپارتمانی لوله گذاری سیم از کف انجام می شود. زیرا در سیم کشی خانه از سقفباید کار در ارتفاع انجام شود و از این رو سرعت انجام کار کاهش پیدا می کند.

البته که مهم ترینموضوع ایمنی کار است. نصب لوله در مکان های مرطوب مانند حمام و آشپزحانه ممنوع استو ضریب ایمنی کار را کاهش می دهد. همچنین در اجرای سیم برق از کف، چون متراژ کمتریسیم مورد نیاز است از نظر اقتصادی به صرفه تر است و موجب کاهش قیمت سیم کشیساختمان می شود.

لوله گذاری برق ساختمان در سقف های غیر کاذب و کاذب

سقف های که با بتن،تیرچه و بلوک، آهن، کرومیت و یا ضربی اجرا شده اند، در اصطلاح سقف های غیر کاذبنامیده می شوند. سیم گذاری برای سقف های غیر کاذب، به صورت مجزا برای هر فیوزانجام می شود. سیم کشی برای انواع سقف کاذب رابیتس، پی وی سی و …نیز انجام می شود.با توجه به متریال به کار رفته در سقف کاذب از انواع لوله ها با جنس متفاوتاستفاده می شود.

سیم گذاری سقف رابیتسبرای اجرای لامپ های هالوژن و یا نور مخفی در سقف کاذب رابیتس لازم است تا قبل ازگچ کاری سقف، لوله گذاری برق انجام شود. سقف های پی وی سی نیازی به لوله گذاری برقندارند. معمولا بعد از نصب کاشی ها سیم های برق قرار دادهمی شوند. رساندن برق در سقفpvc به شاسیهایی که قبلا در سقف کار شده، نصب می شود و از بست های زیپی برای سفت کردن سیم بهسقف استفاده می شوند.

در سیم کشی ساختمان یک طبقه کدام روش بهتر است؟

سیم کشی ساختمان یکطبقه به راحتیمی توان از سقف انجام داد و نیازی به کنده کاری های کف نیست. به این ترتیب که برایهر مورد جعبه تقسیم مجزا در نظر گرفته می شود. به این ترتیب هر کدام از پریزها به صورتمجزا به فیوز رسانیده می شوند و میزان سختی کار کمتری هم در پی دارد.

روش جدید سیم کشی ساختمان چه نکاتی باید رعایت شود؟

روش جدید سیم کشیساختمان بر اساساستانداردها که توسط کمیته بین المللی الکتروتکنیک تعیین می کند، باید انجام شوند.این استانداردها باید به طور کامل برای حفظ امنیت رعایت شوند. این استانداردهاشامل توضیح تخصصی شامل مشخص کردن محل قرار دادن سیم تلفن، اعلام حریق،اینترنت و قوانین مربوط به فاصله های سیم ها از یکدیگر است.

سیم کشی مدرن ساختمان (سیم کشی ساختمان هوشمند)

در سیم کشی مدرنساختمان طرح و نقشه هایی نیز برای اتوماسیون سازی ساختمان برق پیاده می شود. که بااین روش می توان سیستم تهویه، سیستم روشنایی، سیستم گرمایش یا سرمایش و سیستم بازو بسته شدن درب ورودی ساختمان از راه دور کنترل نمود. به طور مثال از راه دور میتوانید محیط خانه از قبیل روشنایی و گرمایش خانه را قبل از ورود آماده کنید. اعمالاین چنین شرایطی نیاز به پیاده سازی سیم کشی ساختمان هوشمند است.

قیمت سیم کشی برق ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه سیم کشی برقساختمان به مواردمتعددی بستگی دارد. معمولا در شرایط معمولی نرخ سیم کشی ساختمان متریمحاسبه می شود. همچنین در صورتی که نیاز به کنده کاری و یا نصب لوله خرطومیباشد و دستمزد سیم کش ساختمان بیشتر می شود و این قیمت سیم کشی ساختمان بر قیمتکلی تغییر ایجاد می کند. در صورتی که نیاز به تامین قطعات و لوازم باشد. معمولانوع و برند تجهیزات مورد دیگری هستند که بر قیمت نهایی تاثیر دارد.

کلیه خدمات سیم کشی ساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در بیشتر جوامعپیشرفته تمامی کارها اعم از تعویض یک لامپ تا خدمات خدمات سیم کشیساختمان به وسیله سرویسکار برق که در استخدام شرکت های معتبر هستند،انجام می شود. این فرهنگ به علت رعایت هرچه بیشتر ایمنی ایجاد شده است. بسیاری ازافراد، خدمات را کار آسانی می پندارند و بدون رعایت نکات ایمنی دست به تعمیرات سیمکشی ساختمان می زنند. در صورتی که هر ساله افراد زیادی بر اثر جراحات وارده بر اثربرق گرفتگی دچار قطع عضو، سوختگی و در مواردی متاسفانه به کام مرگ فرو رفته اند.هوم سرویز با به کارگیری مجرب ترین سرویسکار برق که دانش آموخته این رشته میباشند، آماده خدمات رسانی در جهت انجام این خدمات می باشند.

برای دریافت خدماتتنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ماجهات مشاوره و اعلام قیمت ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتانقرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سیم کشی ساختمان و همچنین ارایه خدمات سیم کشی ساختمان تک فاز و سه فاز نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل برقکاری ساختمان, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب کلید و پریز, نصب سنسور مشاعات, نورپردازی نمای ساختمان, سیم پیچی موتور کولر آبی, ساخت تابلو برق صنعتی, تعمیر تابلو برق و نگهداری تابلو برق, تعمیر فن سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال، یوتیلیتی، دوطرفه و... , نصب هواکش صنعتی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سیم کشی ساختمان

سیم کشی ساختمان تک فاز و سه فاز

سیم کشی برق و جابجایی محل کلید و پریزها

افزودن انشعاب برای کلید و پریزها

سیم کشی خانگی و صنعتی

سیم کشی ساختمان هوشمند

سیم کشی خانه و تعویض سیم های توکار و روکار و انشعاب گیری جدید برای نصب تجهیزات جدید مانند آیفون، دوربین و ....

نظرات کاربران

profile picture
امید محبیان

اقای خنجری پسر خیلییی خوبیه کارش فوق العادس و حرف نداره تشکر میکنم ازش

شرایط سیم کشی برق ساختمان روکار و توکار

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سیم کشی و کابل کشی ساختمان نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

painting-stairs-parking-building
نقاشی راه پله و پارکینگ ساختمان
قیمت از 2,500,000 الی 2,500,000 تومان
terrace-net
توری تراس
قیمت از 500,000 الی 2,950,000 تومان
facade-washing
نماشویی
قیمت از 2,500,000 الی 30,000,000 تومان
canopy-building
ساخت سایبان
قیمت از 1,700,000 الی 2,500,000 تومان