banner

تعمیر اتصالی برق ساختمان

از 1378 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت عیب یابی و تعمیر اتصالی برق ساختمان

قیمت عیب یابی و رفع اتصال برق تک فاز

80,000 الی 145,000 تومان

قیمت عیب یابی و رفع اتصال برق سه فاز

100,000 الی 190,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط رفع اتصالی سیم کشی و پریز ساختمان

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سیم کشی و رفع اتصال نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

اتصالی برق ساختمان مسکونی و تجاری

اتصالی برق یکی از مشکلات رایچ در سیستم برق منازل و مراکز تجاری مانند مغازه ها است. بسیاری از ساختمان های مسکونی یا تجاری در اثر اتصالی سیم برق ساختمان دچار آتش سوزی شده اند. علت این اتقاق می تواند موارد متعددی باشد. از این رو تشخیص علت اتصالی برق ساختمان را باید حتما به متخصص سپرد و در صورت وجود مشکل باید در سریع ترین زمان نسبت به رفع اتصالی برق ساختمان اقدام کنید. زیرا حتی وجود یک جرقه کوچک در سیم برق هم می تواند حادثه جانی و مالی به همراه داشته باشد.. در ادامه به معرفی علت های اتصالی و نشتی برق ساختمان و عوامل موثر بر قیمت رفع اتصالی برق می پردازیم.

چگونه اتصالی برق را پیدا کنیم؟

بررسی خرابی فیوز

برای جلوگیری از بروز سانحه در تابلو برق ساختمان فیوز نصب شده است. در صورت وجود مشکل برای رفع اتصالی برق ساختمان، فیوز خود به خود برق را قطع می کند. موقعی که فیوز آسیب ببیند و یا از نوع بی کیفیت باشد، قادر به پشتیبانی از جریان برق نیست. گاهی هم فیوز آمپر کمتری دارد و تحمل بار اضافی را ندارد. به هر حال اگر مشکل از فیوز باشد باید آن را تعویض کنید. فیوز معمولا تعمیر نمی شود و تعویض فیوز تنها راه برای رفع اتصالی برق ساختمان در این مورد است. اما اگر فیوز سالم است به دنبال منبع اتصال در جایی دیگر باشید.

رفع اتصالی پریز برق

برای رفع اتصالی برق ساختمان لازم است تا همه موارد را یکی یکی بررسی کنید. ابتدا همه لوازم برقی را از برق جدا کنید. اکنون با روشن کردن فیوز، احتمال خرابی در این وسایل را بررسی کنید. اگر فیوز روشن شد و به اصطلاح نپرید، پس مشکل یکی از این وسایل برقی است. اما اگر به محض روشن کردن فیوز، دوباره قطع شد حتما مشکل در جای دیگری است. صبور باشید با آرامش می توانید منبع اتصالی را پیدا کنید. اگر مشکل از کلید روشنایی نباشد با بررسی پریزهای برق، منبع را جستجو کنید. با استفاده از فازمتر می توانید پریز خراب را پیدا کنید. در برخی موارد پیچیدگی سیم ها دور هم علت اتصالی در پریز برق ساختمان است.

علت جرقه زدن کنتور برق

موارد زیادی موجب اتصالی و جرقه زدن کنتور می شود. اولین موردی که موجب جرقه زدن کنتور می شود شل شدن اتصالات سر سیم های داخل ترمینال کنتور است. همچنین در صورتی که پوشش مناسبی روی کنتور نباشد با نفوذ آب به داخل کنتور موجب اتصالی می شود. مورد دیگر دوفاز شدن کنتور است. که این مورد به علت اختلاف ولتاژ بین فاز و نول اتفاق می افتد. همچنین اگر فشاری بالاتر از توان کنتور به آن وارد شدن موجب جرقه زدن کنتور می شود. به طور مثال کنتورهای دیجیتالی ولتاژ بیشتر از 400 ولت تا حداکثر 24 ساعت تحمل می کنند ولی بیشتر از این ولتاژ و در مدت زمان بیشتر عواقبی به دنبال دارد.

رفع اتصالی سیم کشی ساختمان

اتصالی در مدار سیم ساختمان نیز به کرات دیده می شود. پیدا کردن علت اتصالی کمی حوصله می خواهد گاهی سیم های فرسوده یا سیم هایی که دیگر کارایی ندارند موجب اتصالی می شود. اما احتمال وجود اشکال در سیستم وسایل برقی نیز هست. تجهیزات و سیم های رابط و خیلی موارد دیگر می تواند در شبکه برق ساختمان اختلال ایجاد کند.

روشنایی ساختمان را چک کنید

کلیدهای روشنایی در اغلب موارد علت اصلی اتصالی هستند برای رفع اتصالی برق ساختمان لازم است تا همه لامپ ها و منابع روشنایی را خاموش کنید. اکنون با روشن کردن فیوز می توانید احتمال خرابی در کلیدهای روشنایی را تشخیص دهید. در صورت نپریدن فیوز مطمئن می شوید که سیستم روشنایی ساختمان مشکل دارد. در این مرحله با روشن کردن یک یک کلیدها می توانید کلید روشنایی معیوب را پیدا کنید. برای رفع اتصالی حتما باید کلید روشنایی خراب را تعویض کنید.

آموزش رفع اتصالی برق

همانطور که پیش تر هم بیان کردیم برای رفع اتصالی برق خانه باید موارد زیادی بررسی شوند و تنها محدود به موارد خاصی نمی شود. از این رو پیدا کردن منبع اتصالی در درجه اول به آموزش رفع اتصالی برق که تعمیرکار برق گذرانده بستگی دارد و مورد دیگر به تجربه وی وابسته است. در واقع در کنار آموزه های وی، تجربیات به کمک او آمده و منبع را زودتر شناسایی می کند. پس لطفا اگر سررشته ای در اینکار ندارید، قبل از هرکاری با برقکار هوم سرویز تماس بگیرید.

رفع اتصالی تابلو برق چگونه انجام می شود؟

فیوزهای داخلی ساختمان را قطع کنید و فیوز کنتور اصلی برق ساختمان را روشن کنید. اگر مشکل در سیم ورودی تابلو برق ساختمان باشد حتما فیوز می پرد و برق ساختمان قطع می شود. در این صورت رفع اتصالی برق ساختمان ساده است زیرا منبع اصلی اتصال را یافته اید. اگر لازم است تک تک فیوزها را به نوبت بررسی کنید شاید علت اتصالی برق در مدار یکی از فیوزها باشد.

بارزترین علت نشتی برق ساختمان چیست؟

نصب سیم های برق ساختمان به صورت استاندارد به ندرت دچار اتصالی می شود. چنانچه پیمانکار برق دوره آموزش اجرای برق  ساختمان را گذرانده باشد می تواند اصول اساسی را به درستی رعایت کند. با همه این تلاش ها سیم های برق هم در مرور زمان دچار فرسودگی می شوند. یکی از ساده ترین راه ها برای رفع اتصالی برق ساختمان، تعویض سیم های برق فرسوده است. تجربه نشان داده علت اصلی اتصالی در ساختمان های قدیمی همین سیم های برق فرسوده و پوسیده است. اگر نور روشنایی کم و زیاد می شد و فیوز هم مدام قطع می شود احتمال پوسیدگی سیم برق را جدی بگیرید.

قیمت رفع اتصالی برق به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت رفع اتصالی ساختمان به موارد متعددی بستگی دارد. یکی از عوامل موثر بر هزینه رفع اتصالی، نوع و حجم آسیب ایراده وارده به سیستم برق ساختمان است. به طور مثال گاهی بعد از پیدا کردن علت اتصالی برق خانه باید کل مدار و تاسیسات ساختمان تعویض شوند. به این ترتیب اجرت رفع اتصالی برق بیشتر خواهد شد. همچین هرچه از تجهیزات مدرن تری و باکیفیت تری در این پروسه استفاده شود طبعا قیمت رفع اتصالی نیز بیشتر می شود. همچنین در صورتی که آسیب وارده به جعبه فیوز بالا باشد هزینه رفع اتصالی افزایش می یابد.

تعمیرات برق ساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به تعمیرات برق ساختمان و عیب یابی و پیدا کردن علت اتصالی برق ساختمان می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید و از نیروهای متخصص ما در این زمینه کمک بگیرید. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

رفع اتصالی سیم کشی ساختمان
رفع اتصالی پریز برق
بررسی تابلو برق و رفع اتصالی تابلو برق ساختمان
تعویض سیم های کهنه و فرسوده
رفع قطعی در سیم کشی کل ساختمان
تعمیرات برق ساختمان و تعمیر و تعویض فیوز ...

همیاران سرویس تعمیر اتصالی برق ساختمان

 نظرات کاربران

profile picture
مهرداد آفریدون
4 ماه پیش |میثم جلائیان

بسیار عالی کاربلد و خوش اخلاق باشن ما راضی راضی راضی هستیم

خدمات مرتبط

سیستم اعلام و اطفا حریق
سیستم اعلام و اطفا حریق
قیمت از 100,000 الی 800,000 تومان
شارژ کپسول آتش نشانی
شارژ کپسول آتش نشانی
قیمت از 100,000 الی 800,000 تومان
تعمیر جک پارکینگ
تعمیر جک پارکینگ
قیمت از 90,001 الی 1,000,000 تومان
تعمیر کمد، کابینت و نجاری
تعمیر کمد، کابینت و نجاری
قیمت از 300,000 الی 900,000 تومان