تعمیر تابلو برق

تعمیر تابلو برق

از 1381 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر تابلو برق در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت تعمیر تابلو برق تک فاز

500,000 الی 700,000 تومان

قیمت تعمیر تابلو برق سه فاز

600,000 الی 800,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

500,000 تومان

متوسط قیمت1,000,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت1,980,000 تومان

آنچه درباره تعمیر تابلو برق خواهید خواند

 • تعمیر تابلو برق صنعتی و خانگی
 • نکات عیب یابی و تعمیر تابلو برق ساختمانی
 • عیب یابی تابلو برق
 • تعمیر تابلو برق سه فاز
 • تعمیر تابلو برق آسانسور
 • تعمیر تابلو برق خانگی
 • تعمیر تابلو برق صنعتی باید توسط متخصصین انجام شود!
 • هزینه تعمیر تابلو برق خانگی، کارگاهی و صنعتی به چه مواردی وابسته است؟
 • تعمیرات تخصصی انواع تابلو برق را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر تابلو برق صنعتی و خانگی

همانطور که می دانید تابلو برق به کنترل جریان برق ساختمان می پردازد و تمام تجهیزات الکترونیکی موجود در ساختمان را در تحت کنترل و حفاظت قرار می دهد. به این ترتیب برای کارکرد بهتر تجهیزات برقی و جلوگیری از وارد شدن آسیب های احتمالی به تجهیزات باید همواره موارد نگهداری و تعمیر تابلو برق صنعتی و خانگی را جدی بگیرید.

عیب یابی و تعمیر تابلو برق به علت تنوع زیاد تابلوها، آرایش مختلف تجهیزات داخلی آن و البته نوع عملکرد آنها کار چندان راحتی نیست. از این رو اگر به دنبال آموزش تعمیر تابلو برق هستید دقیقا یک راهکار و روال مشخصی را نمی توانید به منظور عیب یابی تابلو برق پیدا کنید. از این رو پیشنهاد می کنیم که در صورتی که با نشانه های خرابی در تابلو برق مواجهه شده اید با تعمیرکار تابلو برق هوم سرویز تماس بگیرید. زیرا که هزینه تعمیر تابلو برق در مقایسه با هزینه هایی که ممکن است در صورت تعمیر غیر اصولی ایجاد شود، مقدار ناچیزی است. در ادامه به راهکارهای نگهداری تابلو برق و عوامل موثر بر قیمت تعمیر تابلو برق می پردازیم.

نکات عیب یابی و تعمیر تابلو برق ساختمانی

گاهی عدم کارکرد درست این تجهیزات به علت قطعات معیوب آن نیست و تنها یک ایراد کوچک در آن موجب بروز خطا شده است. از این رو تجربه و مهارت اولین قدم برای تعمیرات تابلو برق سه فاز است. بررسی وضعیت ظاهری تابلو برق اولین قدمی است که برای نگهداری تابلو برق باید به طور مستمر انجام دهید. مواردی مانند شکستن قطعات داخلی, بوی سوختگی، داغ شدن تجهیزات یا بدنه تابلوهای برق یا صداهای غیر عادی در تابلوهای برق همه زنگ خطری هستند که به شما اعلام می کنند باید به بررسی و تعمیر تابلو برق خانگی یا صنعتی بپردازید.

عیب یابی تابلو برق

همانطور که پیش تر هم بیان کردیم، تابلوهای برق محل قرارگیری تجهیزات کنترلی جریان برق ورودی به ساختمان می باشد، بنابراین ایراد پیدا کردن این قسمت با علائمی خود را نشان می دهند. از جمله علائم خرابی تابلو برق موارد زیر هستند که در صورت مشاهده باید هرچه زودتر برای عیب یابی و تعمیر تابلو برق خانگی اقدام نمود.

 • بالا زدن دائمی کلیدهای مینیاتوری
 • ریست نشدن کلیدها
 • داغ شدن غیر طبیعی کلیدها و کابل های برق
 • استشمام بوی دود و سوختگی از تابلو برق
 • ذوب شدن و یا آتش گرفتن کابل های داخل تابلو برق
 • شنیده شدن صداهایی شبیه به سرخ شدن از داخل تابلو برق

تعمیر تابلو برق سه فاز

تابلوهای برق سه فاز صنعتی محل قرارگیری تجهیزات کنترلی و مدیریتی جریان برق ورودی به مراکز صنعتی هستند، به همین علت برای شروع عیب یابی و تعمیر تابلو برق سه فاز باید ابتدا به دنبال ایرادات هر چند جزئی در بین قطعات بگردید و با دید تخصصی به تمام تجهیزات نگاه کنید. به طور مثال یکی از مهمترین موارد نشان دهنده ی خرابی در تابلو برق، داغ شدن بیش از حد تجهیزات داخل تابلو است، این ایراد به تنهایی می تواند عامل اتفاقات بزرگ بعدی نیز شود. عواملی مانند اکسیده شدن ترمینال های به کار رفته در تجهیزات، اکسیده شدن و عدم کارایی صحیح کابل ها و وایرها، شل شدن اتصالات در بین کابل ها از بارزترین دلایل گرم شدن تابلو برق می باشند. که باید هر کدام از مواردی که ذکر شد به دقت بررسی شود و به تعمیر تابلو برق سه فاز پرداخته شود.

تعمیر تابلو برق آسانسور

تعمیر تابلو برق آسانسور تنها باید توسط افرادی که اطلاعاتی لازم و کافی در این زمینه دارند انجام شود تا خطرات را کاهش دهند. تعمیرکار تابلو برق آسانسور باید جهت عیب یابی تابلو برق آسانسور موارد متعددی را بررسی کند.

از آنجایی که کنترل تمام وضعیت های یک آسانسور بر عهده ی تابلوهای برق آن می باشد. تعمیر تابلو برق آسانسور دقیق آن موجب می شود که آسانسور عملکرد و ایمنی بسیار خوبی داشته باشد.

تعمیر تابلو برق خانگی

در داخل این تجهیزات چند ردیف کلید مینیاتوری، چندین مدار، کنترل کننده ها، کنتاکتور، کابل های برق و غیره موجود هستند که همه اینها در محفظه فلزی خاکستری رنگ قرار گرفته اند.

هر کدام از مدارهای برقی، جریان الکتریکی را به قسمت خاصی از ساختمان مانند مشاعات، روشنایی، موتورخانه، آسانسور و غیره هدایت می کند. در قسمت بالای تابلو اغلب یک کلید بزرگ کارگذاشته شده است که این کلید قطع کننده مدار است. اغلب مواردی که به تعمیر تابلو برق خانگی نیاز است، ایراد از این قسمت نشات می گیرد.

زیرا هر بار با ورود جریان بیشتری از حد ظرفیت کلید به مدار، این قسمت گرم می شود و مدار را قطع می کند. از این رو این اضافه بار موجب خرابی کلید می شود. البته این ایرادات اغلب بر روی تابلوهای قدیمی رخ می دهد که باید توسط تعمیرکار تابلو برق رفع شود.

تعمیر تابلو برق صنعتی باید توسط متخصصین انجام شود!

برای رفع عیب و تعمیر تابلو برق صنعتی، متخصص مربوطه ابتدا باید تسلط کاملی بر کارکرد دستگاه های واحد صنعتی داشته باشد. همچنین فرد مورد نظر برای تعمیر تابلو برق صنعتی باید به کاربرد تک تک تجهیزاتی که در تابلوهای برق وجود دارد نیز احاطه داشته باشد. به طور مثال اگر چند کنتاکتور یا رله بکار رفته است باید اطلاعات کاملی داشته باشد که این کنتاکتورها هر کدام به چه منظور تعبیه شده اند. برای تعمیر تابلو برق صنعتی باید دیتا شیت تابلو برق به طور کامل مطالعه و بررسی شود. از این رو علم به روز و تجربه در زمینه تعمیر تابلو برق صنعتی حرف اول و آخر را می زند پس قبل از هر اقدامی به فکر خبر کردن یک متخصص حرفه ای در این زمینه باشید.

هزینه تعمیر تابلو برق خانگی، کارگاهی و صنعتی به چه مواردی وابسته است؟

هزینه تعمیر تابلو برق به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. همانطور که پیش تر هم بیان کردیم انواع تابلوهای برق بسیار وسیع هستند. تفاوت تابلوهای برق هم به پیچیدگی و قطعات و تجهیزات داخلی آنها بر می گردد. از این رو نمی توان هزینه تعمیر تابلو برق صنعتی را با هزینه تعمیر برق خانگی مقایسه نمود. همچنین نوع قطعه معیوب و میزان آسیب دیدگی دستگاه نیز از عوامل بسیار تاثیرگذار بر قیمت تعمیر تابلو برق و اجرت تعمیرکار تابلو برق می باشند. به همین دلیل تاکید می کنیم قبل از بیشتر شدن خسارات حتما از یک متخصصین جهت نگهداری و تعمیر تابلو برق کمک بخواهید.

تعمیرات تخصصی انواع تابلو برق را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

وجود کوچکترین خرابی در این تجهیزات می تواند موجب تداخل در کل تجهیزات برقی ساختمان شود. همچنین ممکن است آسیب های جبران ناپذیری مانند آتش سوزی را به دنبال داشته باشد. اگر به خدمات تخصصی و عیب یابی تابلو برق سه فاز نیاز دارید، متخصصین هوم سرویز آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیرات تابلو برق سه فاز، تک فاز خانگی، کارگاهی و صنعتی هستند. تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید تا متخصصین ما در کمترین زمان ممکن در محل حضور پیدا کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر تابلو برق و همچنین ارایه خدمات تعمیر تابلو برق و نگهداری تابلو برق نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل برقکاری ساختمان, تعویض سیم کشی ساختمان قدیمی, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب کلید و پریز, نصب سنسور مشاعات, نورپردازی نمای ساختمان, تعمیر فن سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال، یوتیلیتی، دوطرفه و... , سیم پیچی موتور کولر آبی, ساخت تابلو برق صنعتی, نصب هواکش صنعتی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر تابلو برق

تعمیر تابلو برق و نگهداری تابلو برق

تعمیر تابلو برق آسانسور

تعمیر تابلو برق سه فاز و تک فاز

عیب یابی تابلو برق صنعتی

عیب یابی و تعمیر تابلو برق کنترلی و بانک خازنی

تعمیر تابلو برق خانگی

تعمیرات تحصصی تابلو برق کارگاهی، صنعتی و ....

نظرات کاربران

profile picture
سپیده جوزا

بسیار مسلط و منصف هستن و به سرعت خودشونو رسوندن

profile picture
علیرضا میدانی

خیلی خوب بودند و خیلی وقت گذاشتند و پیگیر بودند و بسیار دلسوز بودند و یه روز کامل هم وقتشونو گذاشتند برای تعمیرات و واقعا خوب بود ممنونم

profile picture
فرداد عمیدی

بسیار عالی و سروقت

profile picture
فرداد عمیدی

خیلی لطف کردند عالی بود تشکر

شرایط تعمیر تابلو برق سه فاز و تعمیر تابلو برق تک فاز خانگی

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر تابلو برق نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

automatic-door-repair
نصب و تعمیر درب اتوماتیک
قیمت از 350,000 الی 1,200,000 تومان
sensor-timer
سنسور و تایمر مشاعات
قیمت از 650,000 الی 1,095,000 تومان
cctv-repair
تعمیر دوربین مدار بسته
قیمت از 900,000 الی 1,000,000 تومان
parking-jack-repair
تعمیر جک پارکینگ
قیمت از 850,000 الی 1,250,000 تومان