تعمیرات تابلو برق

تعمیرات تابلو برق

از 1381 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیرات تابلو برق در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت تعمیر تابلو برق تک فاز

100,000 الی 250,000 تومان

قیمت تعمیر تابلو برق سه فاز

150,000 الی 350,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

تعمیرات تابلو برق خانگی و صنعتی

همانطور که می دانید تابلو برق به کنترل جریان برق ساختمان می پردازد و تمام تجهیزات الکترونیکی موجود در ساختمان را در تحت کنترل و حفاظت قرار می دهد. به این ترتیب برای کارکرد بهتر تجهیزات برقی و جلوگیری از وارد شدن آسیب های احتمالی به تجهیزات باید همواره موارد نگهداری و تعمیر تابلو برق صنعتی و خانگی را جدی بگیرید.

عیب یابی و تعمیر تابلوبرق به علت تنوع زیاد تابلوها، آرایش مختلف تجهیزات داخلی آن و البته نوع عملکرد آنها کار چندان راحتی نیست. از این رو اگر به دنبال آموزش تعمیرات تابلو برق هستید دقیقا یک راهکار و روال مشخصی را نمی توانید به منظور عیب یابی تابلو برق پیدا کنید. از این رو پیشنهاد می کنیم که در صورتی که با نشانه های خرابی در تابلو برق مواجهه شده اید با تعمیرکار تابلو برق هوم سرویز تماس بگیرید. زیرا که هزینه تعمیرات تابلو برق در مقایسه با هزینه هایی که ممکن است در صورت تعمیر غیر اصولی ایجاد شود، مقدار ناچیزی است. در ادامه به راهکارهای نگهداری تابلو برق و عوامل موثر بر قیمت تعمیر تابلو برق می پردازیم.

نکات تعمیر و نگهداری تابلو برق

گاهی عدم کارکرد درست تابلو برق به علت قطعات معیوب آن نیست و تنها یک ایراد کوچک در آن موجب بروز خطا شده است. از این رو تجربه و مهارت اولین قدم برای تعمیرات تابلو برق سه فاز است. بررسی وضعیت ظاهری تابلو برق اولین قدمی است که برای نگهداری تابلو برق باید به طور مستمر انجام دهید. مواردی مانند شکستن قطعات داخلی تابلو برق, بوی سوختگی، داغ شدن تجهیزات یا بدنه تابلو برق یا صداهای غیر عادی در تابلو برق همه زنگ خطری هستند که به شما اعلام می کنند باید به بررسی و تعمیر تابلو برق خانگی یا صنعتی بپردازید.

نشانه های خرابی تابلو برق

همانطور که پیش تر هم بیان کردیم، تابلو برق محل قرارگیری تجهیزات کنترلی جریان برق ورودی به ساختمان می باشد، بنابراین ایراد پیدا کردن این قسمت با علائمی خود را نشان می دهند. از جمله علائم خرابی تابلو برق موارد زیر هستند که در صورت مشاهده باید هرچه زودتر برای عیب یابی و تعمیر تابلو برق خانگی اقدام نمود.

  • بالا زدن دائمی کلیدهای مینیاتوری
  • ریست نشدن کلیدها
  • داغ شدن غیر طبیعی کلیدها و کابل های برق
  • استشمام بوی دود و سوختگی از تابلو برق
  • ذوب شدن و یا آتش گرفتن کابل های داخل تابلو برق
  • شنیده شدن صداهایی شبیه به سرخ شدن از داخل تابلو برق

تعمیر تابلو برق سه فاز

تابلو برق سه فاز صنعتی محل قرارگیری تجهیزات کنترلی و مدیریتی جریان برق ورودی به مراکز صنعتی هستند، به همین علت برای شروع عیب یابی و تعمیر تابلو برق سه فاز باید ابتدا به دنبال ایرادات هر چند جزئی در بین قطعات تابلو برق بگردید و با دید تخصصی به تمام تجهیزات نگاه کنید. به طور مثال یکی از مهمترین موارد نشان دهنده ی خرابی در تابلو برق، داغ شدن بیش از حد تجهیزات داخل تابلو است، این ایراد به تنهایی می تواند عامل اتفاقات بزرگ بعدی نیز شود. عواملی مانند اکسیده شدن ترمینال های به کار رفته در تجهیزات تابلو برق، اکسیده شدن و عدم کارایی صحیح کابل ها و وایرهای تابلو برق، شل شدن اتصالات در بین کابل ها از بارزترین دلایل گرم شدن تابلو برق می باشند. که باید هر کدام از مواردی که ذکر شد به دقت بررسی شود و به تعمیر تابلو برق سه فاز پرداخته شود.

تعمیر تابلو برق آسانسور

تعمیر تابلو برق آسانسور تنها باید توسط افرادی که اطلاعاتی لازم و کافی در این زمینه دارند انجام شود تا خطرات تابلو برق را کاهش دهند. تعمیرکار تابلو برق آسانسور باید جهت عیب یابی تابلو برق آسانسور موارد متعددی را بررسی کند.

از آنجایی که کنترل تمام وضعیت های یک آسانسور بر عهده ی تابلو برق آن می باشد. تعمیرات دقیق آن موجب می شود که آسانسور عملکرد و ایمنی بسیار خوبی داشته باشد.

تعمیر تابلو برق خانگی

در داخل تابلو برق خانگی که جزو تابلو برق های ساده هستند، چند ردیف کلید مینیاتوری، چندین مدار، کنترل کننده ها، کنتاکتور، کابل های برق و غیره موجود هستند که همه اینها در محفظه فلزی خاکستری رنگ قرار گرفته اند.

هر کدام از مدارهای برقی موجود در داخل تابلو برق، جریان الکتریکی را به قسمت خاصی از ساختمان مانند مشاعات، روشنایی، موتورخانه، آسانسور و غیره هدایت می کند. در قسمت بالای تابلو برق ساختمان اغلب یک کلید بزرگ کارگذاشته شده است که این کلید قطع کننده مدار است. اغلب مواردی که به تعمیر تابلو برق خانگی نیاز است، ایراد از این قسمت نشات می گیرد.

زیرا هر بار با ورود جریان بیشتری از حد ظرفیت کلید به مدار، این قسمت گرم می شود و مدار را قطع می کند. از این رو این اضافه بار موجب خرابی کلید می شود. البته این ایرادات اغلب بر روی تابلو برق ساختمان های قدیمی رخ می دهد که باید توسط تعمیرکار عیب تابلو برق رفع شود.

تعمیر تابلو برق صنعتی باید توسط متخصصین انجام شود!

برای رفع عیب و تعمیر تابلو برق صنعتی، متخصص مربوطه ابتدا باید تسلط کاملی بر کارکرد دستگاه های واحد صنعتی و تابلو برق صنعتی که برای هدنل کردن آن دستگاهها تعبیه شده است، داشته باشد. همچنین فرد مورد نظر برای تعمیر تابلو برق صنعتی باید به کاربرد تک تک تجهیزاتی که در تابلو برق وجود دارد نیز احاطه داشته باشد. به طور مثال اگر چند کنتاکتور یا رله بکار رفته است باید اطلاعات کاملی داشته باشد که این کنتاکتورها هر کدام به چه منظور تعبیه شده اند. برای تعمیر تابلو برق صنعتی باید دیتا شیت تابلو برق به طور کامل مطالعه و بررسی شود. از این رو علم به روز و تجربه در زمینه تعمیرات تابلو برق صنعتی حرف اول و آخر را می زند پس قبل از هر اقدامی به فکر خبر کردن یک متخصص حرفه ای در این زمینه باشید.

هزینه تعمیر تابلو برق خانگی، کارگاهی و صنعتی

هزینه تعمیر تابلو برق به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. همانطور که پیش تر هم بیان کردیم انواع تابلو برق ها بسیار وسیع هستند. تفاوت تابلو برق ها هم به پیچیدگی و قطعات و تجهیزات داخلی آنها بر می گردد. از این رو نمی توان هزینه تعمیر تابلو برق صنعتی را با هزینه تعمیر برق خانگی مقایسه نمود. همچنین نوع قطعه معیوب و میزان آسیب دیدگی دستگاه نیز از عوامل بسیار تاثیرگذار بر قیمت تعمیر تابلو برق و اجرت تعمیرکار تابلو برق می باشند. به همین دلیل تاکید می کنیم قبل از بیشتر شدن خسارات حتما از یک متخصصین جهت نگهداری و تعمیر تابلو برق کمک بخواهید.

تعمیرات تخصصی انواع تابلو برق در هوم سرویز

وجود کوچکترین خرابی در تابلو برق ساختمان می تواند موجب تداخل در کل تجهیزات برقی ساختمان شود. همچنین ممکن است آسیب های جبران ناپذیری مانند آتش سوزی را به دنبال داشته باشد. اگر به خدمات تخصصی و عیب یابی تابلو برق سه فاز نیاز دارید، متخصصین هوم سرویز آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیرات تابلو برق سه فاز، تک فاز خانگی، کارگاهی و صنعتی هستند. تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید تا متخصصین ما در کمترین زمان ممکن در محل حضور پیدا کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیرات تابلو برق و همچنین ارایه خدمات خدمات سرویس و نگهداری تابلو برق نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل کابل کشی ساختمان , سیم کشی برق تک فاز و سه فاز, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن تلویزیون دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب و تعمیر کلید و پریز, نصب انواع چراغ سنسور دار راه پله، مشاعات و پارکینگ, خدمات نورپردازی نمای ساختمان, تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور کولر آبی, طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی, نصب انواع سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال،یوتیلیتی، دوطرفه و... , نصب هواکش صنعتی سقف می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیرات تابلو برق

خدمات سرویس و نگهداری تابلو برق

تعمیر تابلو برق آسانسور

عیب یابی و تعمیر تابلو برق سه فاز و تک فاز

عیب یابی تابلو برق صنعتی

عیب یابی و تعمیر تابلو برق کنترلی و بانک خازنی

تعمیر تابلو برق خانگی

تعمیرات تحصصی تابلو برق کارگاهی، صنعتی و ....

نظرات کاربران

profile picture
میرحسن هاشمی

خیلی اقای خوبی بودند و کارشونم خیلی خوب و با قیمت مناسب انجام داند

profile picture
خانم مهمان نواز

ممنون از پیگیری تیم هوم سرویز که نیروهای خیلی خوب ارسال میکنن ممنونم

profile picture
زهرا افشاری

خیلی عالی بودند هردفعه درخواستن دارم ایشون درخواستمو قبول کنن واقعا از هر لحاظی فوق العاده بودند ممنونم

profile picture
شاهرخ پور باستانی
1 هفته پیش |همیار علی حقیقت

واقعا کارشون فوق العاده بود رضایت کامل دارم ممنونم ازشون

شرایط تعمیر تابلو برق سه فاز و تک فاز

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر تابلو برق نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب و تعمیر درب اتوماتیک
نصب و تعمیر درب اتوماتیک
قیمت از 1,170,000 الی 1,170,000 تومان
سنسور و تایمر مشاعات
سنسور و تایمر مشاعات
قیمت از 150,000 الی 650,000 تومان
تعمیر دوربین مدار بسته
تعمیر دوربین مدار بسته
قیمت از 200,000 الی 1,150,000 تومان
تعمیر جک پارکینگ
تعمیر جک پارکینگ
قیمت از 250,000 الی 730,000 تومان

خدمات تعمیرات تابلو برق در این شهرها ارائه می شود: