تعمیر تابلو برق

تعمیر تابلو برق

از 1381 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر تابلو برق در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت تعمیر تابلو برق تک فاز

250,000 الی 400,000 تومان

قیمت تعمیر تابلو برق سه فاز

300,000 الی 600,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

180,000 تومان

متوسط قیمت300,000 تومانکمینه قیمت250,000 تومانبیشینه قیمت500,000 تومان

آنچه درباره تعمیر تابلو برق خواهید خواند

 • تعمیر تابلو برق صنعتی و خانگی
 • نکات عیب یابی و تعمیر تابلو برق ساختمانی
 • عیب یابی تابلو برق
 • تعمیر تابلو برق سه فاز
 • تعمیر تابلو برق آسانسور
 • تعمیر تابلو برق خانگی
 • تعمیر تابلو برق صنعتی باید توسط متخصصین انجام شود!
 • هزینه تعمیر تابلو برق خانگی، کارگاهی و صنعتی به چه مواردی وابستهاست؟
 • تعمیرات تخصصی انواع تابلو برق را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر تابلو برق صنعتی و خانگی

همانطور که می دانیدتابلو برق به کنترل جریان برق ساختمان می پردازد و تمام تجهیزات الکترونیکی موجوددر ساختمان را در تحت کنترل و حفاظت قرار می دهد. به این ترتیب برای کارکرد بهتر تجهیزاتبرقی و جلوگیری از وارد شدن آسیب های احتمالی به تجهیزات باید همواره موارد نگهداریو تعمیر تابلو برق صنعتی و خانگی را جدی بگیرید.

عیب یابی و تعمیرتابلو برق به علت تنوع زیاد تابلوها، آرایش مختلف تجهیزات داخلی آن والبته نوع عملکرد آنها کار چندان راحتی نیست. از این رو اگر به دنبال آموزشتعمیر تابلو برق هستید دقیقا یک راهکار و روال مشخصی را نمی توانید بهمنظور عیب یابی تابلو برق پیدا کنید. از این رو پیشنهاد می کنیم که درصورتی که با نشانه های خرابی در تابلو برق مواجهه شده اید با تعمیرکار تابلوبرق هوم سرویز تماس بگیرید. زیرا که هزینه تعمیر تابلو برق درمقایسه با هزینه هایی که ممکن است در صورت تعمیر غیر اصولی ایجاد شود، مقدارناچیزی است. در ادامه به راهکارهای نگهداری تابلو برق و عوامل موثر بر قیمتتعمیر تابلو برق می پردازیم.

نکات عیب یابی و تعمیر تابلو برق ساختمانی

گاهی عدم کارکرد درستاین تجهیزات به علت قطعات معیوب آن نیست و تنها یک ایراد کوچک در آن موجب بروز خطاشده است. از این رو تجربه و مهارت اولین قدم برای تعمیرات تابلو برق سهفاز است. بررسی وضعیت ظاهری تابلو برق اولین قدمی است که برای نگهداریتابلو برق باید به طور مستمر انجام دهید. مواردی مانند شکستن قطعات داخلی, بویسوختگی، داغ شدن تجهیزات یا بدنه تابلوهای برق یا صداهای غیر عادی در تابلوهای برقهمه زنگ خطری هستند که به شما اعلام می کنند باید به بررسی و تعمیر تابلوبرق خانگی یا صنعتی بپردازید.

عیب یابی تابلو برق

همانطور که پیش تر همبیان کردیم، تابلوهای برق محل قرارگیری تجهیزات کنترلی جریان برق ورودی به ساختمانمی باشد، بنابراین ایراد پیدا کردن این قسمت با علائمی خود را نشان می دهند. ازجمله علائم خرابی تابلو برق موارد زیر هستند که در صورت مشاهده باید هرچهزودتر برای عیب یابی و تعمیر تابلو برق خانگی اقدام نمود.

 • بالا زدن دائمیکلیدهای مینیاتوری
 • ریست نشدنکلیدها
 • داغ شدن غیرطبیعی کلیدها و کابل های برق
 • استشمام بویدود و سوختگی از تابلو برق
 • ذوب شدن ویا آتش گرفتن کابل های داخل تابلو برق
 • شنیده شدنصداهایی شبیه به سرخ شدن از داخل تابلو برق

تعمیر تابلو برق سه فاز

تابلوهای برق سه فازصنعتی محل قرارگیری تجهیزات کنترلی و مدیریتی جریان برق ورودی به مراکز صنعتیهستند، به همین علت برای شروع عیب یابی و تعمیر تابلو برق سه فاز بایدابتدا به دنبال ایرادات هر چند جزئی در بین قطعات بگردید و با دید تخصصی به تمامتجهیزات نگاه کنید. به طور مثال یکی از مهمترین موارد نشان دهنده ی خرابی در تابلوبرق، داغ شدن بیش از حد تجهیزات داخل تابلو است، این ایراد به تنهایی می تواندعامل اتفاقات بزرگ بعدی نیز شود. عواملی مانند اکسیده شدن ترمینال های به کار رفتهدر تجهیزات، اکسیده شدن و عدم کارایی صحیح کابل ها و وایرها، شل شدن اتصالات دربین کابل ها از بارزترین دلایل گرم شدن تابلو برق می باشند. که باید هر کداماز مواردی که ذکر شد به دقت بررسی شود و به تعمیر تابلو برق سه فاز پرداختهشود.

تعمیر تابلو برق آسانسور

تعمیر تابلو برقآسانسور تنهاباید توسط افرادی که اطلاعاتی لازم و کافی در این زمینه دارند انجام شود تا خطرات راکاهش دهند. تعمیرکار تابلو برق آسانسور باید جهت عیب یابی تابلو برقآسانسور موارد متعددی را بررسی کند.

از آنجایی که کنترلتمام وضعیت های یک آسانسور بر عهده ی تابلوهای برق آن می باشد. تعمیر تابلو برقآسانسور دقیق آن موجب می شود که آسانسور عملکرد و ایمنی بسیار خوبی داشته باشد.

تعمیر تابلو برق خانگی

در داخل این تجهیزاتچند ردیف کلید مینیاتوری، چندین مدار، کنترل کننده ها، کنتاکتور، کابل های برق وغیره موجود هستند که همه اینها در محفظه فلزی خاکستری رنگ قرار گرفته اند.

هر کدام از مدارهای برقی،جریان الکتریکی را به قسمت خاصی از ساختمان مانند مشاعات، روشنایی، موتورخانه،آسانسور و غیره هدایت می کند. در قسمت بالای تابلو اغلب یک کلید بزرگ کارگذاشتهشده است که این کلید قطع کننده مدار است. اغلب مواردی که به تعمیر تابلوبرق خانگی نیاز است، ایراد از این قسمت نشات می گیرد.

زیرا هر بار با ورودجریان بیشتری از حد ظرفیت کلید به مدار، این قسمت گرم می شود و مدار را قطع میکند. از این رو این اضافه بار موجب خرابی کلید می شود. البته این ایرادات اغلب برروی تابلوهای قدیمی رخ می دهد که باید توسط تعمیرکار تابلو برق رفعشود.

تعمیر تابلو برق صنعتی باید توسط متخصصین انجام شود!

برای رفع عیب و تعمیرتابلو برق صنعتی، متخصص مربوطه ابتدا باید تسلط کاملی بر کارکرد دستگاههای واحد صنعتی داشته باشد. همچنین فرد مورد نظر برای تعمیر تابلو برقصنعتی باید به کاربرد تک تک تجهیزاتی که در تابلوهای برق وجود دارد نیزاحاطه داشته باشد. به طور مثال اگر چند کنتاکتور یا رله بکار رفته است بایداطلاعات کاملی داشته باشد که این کنتاکتورها هر کدام به چه منظور تعبیه شده اند.برای تعمیر تابلو برق صنعتی باید دیتا شیت تابلو برق به طور کاملمطالعه و بررسی شود. از این رو علم به روز و تجربه در زمینه تعمیر تابلو برقصنعتی حرف اول و آخر را می زند پس قبل از هر اقدامی به فکر خبر کردن یک متخصصحرفه ای در این زمینه باشید.

هزینه تعمیر تابلو برق خانگی، کارگاهی و صنعتی به چه مواردی وابستهاست؟

هزینه تعمیر تابلوبرق بهعوامل بسیار زیادی بستگی دارد. همانطور که پیش تر هم بیان کردیم انواع تابلوهایبرق بسیار وسیع هستند. تفاوت تابلوهای برق هم به پیچیدگی و قطعات و تجهیزات داخلی آنهابر می گردد. از این رو نمی توان هزینه تعمیر تابلو برق صنعتی رابا هزینه تعمیر برق خانگی مقایسه نمود. همچنین نوع قطعه معیوب ومیزان آسیب دیدگی دستگاه نیز از عوامل بسیار تاثیرگذار بر قیمت تعمیرتابلو برق و اجرت تعمیرکار تابلو برق می باشند. به همیندلیل تاکید می کنیم قبل از بیشتر شدن خسارات حتما از یک متخصصین جهت نگهداری و تعمیرتابلو برق کمک بخواهید.

تعمیرات تخصصی انواع تابلو برق را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

وجود کوچکترین خرابی دراین تجهیزات می تواند موجب تداخل در کل تجهیزات برقی ساختمان شود. همچنین ممکن استآسیب های جبران ناپذیری مانند آتش سوزی را به دنبال داشته باشد. اگر به خدماتتخصصی و عیب یابی تابلو برق سه فاز نیاز دارید، متخصصین هوم سرویز آمادهارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیرات تابلو برق سه فاز، تک فاز خانگی، کارگاهی وصنعتی هستند. تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نماییدتا متخصصین ما در کمترین زمان ممکن در محل حضور پیدا کنند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر تابلو برق و همچنین ارایه خدمات تعمیر تابلو برق و نگهداری تابلو برق نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل برقکاری ساختمان, سیم کشی ساختمان تک فاز و سه فاز, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب کلید و پریز, نصب سنسور مشاعات, نورپردازی نمای ساختمان, سیم پیچی موتور کولر آبی, ساخت تابلو برق صنعتی, تعمیر فن سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال، یوتیلیتی، دوطرفه و... , نصب هواکش صنعتی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر تابلو برق

تعمیر تابلو برق و نگهداری تابلو برق

تعمیر تابلو برق آسانسور

تعمیر تابلو برق سه فاز و تک فاز

عیب یابی تابلو برق صنعتی

عیب یابی و تعمیر تابلو برق کنترلی و بانک خازنی

تعمیر تابلو برق خانگی

تعمیرات تحصصی تابلو برق کارگاهی، صنعتی و ....

نظرات کاربران

profile picture
علیرضا میدانی

خیلی خوب بودند و خیلی وقت گذاشتند و پیگیر بودند و بسیار دلسوز بودند و یه روز کامل هم وقتشونو گذاشتند برای تعمیرات و واقعا خوب بود ممنونم

profile picture
فرداد عمیدی

بسیار عالی و سروقت

profile picture
فرداد عمیدی

خیلی لطف کردند عالی بود تشکر

شرایط تعمیر تابلو برق سه فاز و تعمیر تابلو برق تک فاز خانگی

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر تابلو برق نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب و تعمیر درب اتوماتیک
نصب و تعمیر درب اتوماتیک
قیمت از 300,000 الی 1,000,000 تومان
سنسور و تایمر مشاعات
سنسور و تایمر مشاعات
قیمت از 650,000 الی 650,000 تومان
تعمیر دوربین مدار بسته
تعمیر دوربین مدار بسته
قیمت از 300,000 الی 750,000 تومان
تعمیر جک پارکینگ
تعمیر جک پارکینگ
قیمت از 300,000 الی 400,000 تومان