نصب سنسور مشاعات

نصب سنسور مشاعات

از 1110 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب سنسور مشاعات در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت نصب سنسور و تایمر راه پله هر عدد

250,000 الی 300,000 تومان

قیمت تعویض سنسور و تایمر راه پله هر عدد

200,000 الی 250,000 تومان

قیمت نصب سنسور و تایمر راه پله به همراه کنتاکتور

500,000 الی 700,000 تومان

قیمت طراحی دید و اجرا

توافقی

قیمت عیب یابی و تعمیر سنسور

توافقی

قیمت نصب چراغ سنسوردار(هر عدد)

250,000 الی 300,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

300,000 تومان

متوسط قیمت800,000 تومانکمینه قیمت650,000 تومانبیشینه قیمت1,095,000 تومان

آنچه درباره نصب سنسور مشاعات خواهید خواند

 • نصب سنسور مشاعات
 • تایمر راه پله چیست؟
 • نصب سنسور مشاعات چیست؟
 • انواع سنسور چشمی راه پله و مشاعات
 • مزایا و معایت نصب سنسور مشاعات
 • انواع سنسور مشاعات راه پله و پارکینگ
 • تعمیر تایمر راه پله و تعمیر چراغ سقفی سنسوردار
 • هزینه نصب سنسور مشاعات به چه مواردی وابسته است؟
 • خدمات نصب و تعمیر سنسور و تایمر مشاعات را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

نصب سنسور مشاعات

در ساختمان های قدیمی برای ایجاد روشنایی از کلید برق استفاده می کردند. بعدها با گذشت زمان با هدف صرفه جویی در مصرف برق اقدام به نصب تایمر مشاعات کردند. تامین روشنایی راه پله و مشاعات در مجتمع های مسکونی بسیار ضروری است. در ساختمان هایی که دارای آسانسور نیستند، این موضوع پر رنگ تر هم می شود. به طور معمول از لامپ های سقفی تایمردار و چراغ سقفی سنسوردار برای روشن کردن پارکینگ، راه پله و فضای مشاع استفاده می شود. با نصب سنسور مشاعات بدون اینکه نیاز به زدن کلید روشن و خاموش باشد، به محض رسیدن به هر بخش از مشاعات، نور همان منطقه اتومات روشن می شود. البته با خروج از هر منطقه پس از لحظاتی دوباره برق خاموش شده و راه پله قبلی تاریک می شود. البته تعدادی از افراد نیز به دلایل مختلف نصب سنسور مشاعات را به تنهایی رد کردند. دلیلشان هم این مورد بوده که تایمر تمامی لامپ های طبقات را با هم روشن می کند و موجب افزایش مصرف برق می شود. از این رو نصب سنسور راه پله چشمی و نصب سنسور چراغ سقفی روی کار آمد. در ادامه به تفضیل در ارتباط با انواع چراغ چشمی سنسور دار و عوامل موثر بر قیمت نصب سنسور مشاعات می پردازیم.

تایمر راه پله چیست؟

این وسیله برای کنترل روشنایی و زمان روشن ماندن چراغ در راه پله ها نصب می شود. انواع تایمر راه پله یا رله زمانی برای مکان هایی که نیاز به نور دائمی ندارند، نصب می شود. به این ترتیب تنها با فشار کلید، برق مشاعات ساختمان روشن می شود و نیازی به فشردن کلید برای خاموش کردن برق نیست. این تایمرها به صورت زمانی عمل می کنند و می توان مدت زمان روشن ماندن چراغ ها را به صورت دستی تنظیم نمود. به این ترتیب بعد از سپری شدن زمان تعیین شده، چراغ راه پله های ساختمان به صورت اتوماتیک خاموش می شود.

نصب سنسور مشاعات چیست؟

نصب سنسور مشاعات در واقع دستگاه یا وسیله ای است که دارای حسگرهای محیطی است. به این ترتیب که با استفاده از نصب سنسور مشاعات، عوامل محیطی مانند دما، فشار و حرکت را به الکتریک تبدیل می کند. البته این تعریف کلی از کاربرد سنسور است که بنا بر محل مورد استفاده از سنسور، درجه حساسیت متفاوتی دارند. به طور مثال نصب سنسور مشاعات در چراغ های سقفی مشاعات ساختمان به حرکت و نور وابسته است.

انواع سنسور چشمی راه پله و مشاعات

نصب سنسور چراغ سقفی، سنسور حرکتی پارکینگ، سنسور سقفی توکار، چشم راه پله و …. همگی از انواع نصب سنسور مشاعات و سنسورهای حساس به حرکت هستند. در واقع هم زمان با حرکت افراد در پارکینگ و سایر مشاعات، مسیر حرکتی به طور کامل روشن می شود. برای نصب سنسور مشاعات از انواع چشمی های حرکتی استفاده می شود. این سنسورها به هر نوع حرکت حساس بوده و عکس العمل نشان می دهند.

مزایا و معایت نصب سنسور مشاعات

 • سنسور مشاعات را می توان در جهت های مختلف تنظیم نمود.
 • درصورت نصب سنسور مشاعات، هزینه برق مصرفی خانوار کاهش پیدا کرده و تنها چراغ محدوده مورد تردد روشن می شود.
 • هزینه نصب سنسور مشاعات و قیمت نصب سنسور سقفی نسبت به سایر روش ها کمتر است. زیرا نیاز به سیم کشی و نصب کلید و پریز ندارد.
 • از معایب نصب سنسور مشاعات این مورد است که باید در شب به دنبال کلید برق بگردیم. در حالی که با کمک سنسورهای حرکتی نیازی به فشار دادن کلید برق نیست.
 • همچنین تنظیمات سنسور روی درجه حساسیت به درستی تنظیم نشود، با کوچکترین حرکت از قبیل ورود گربه به پله، حیاط، پارکینگ و ... چراغ ها روشن می شوند.

انواع سنسور مشاعات راه پله و پارکینگ

نصب سنسور مشاعات توکار 140 درجه

این سنسورها به شکل مربع هستند و تنها محدوده دید 140 درجه دارند. بیشتر از این سنسورها در راه پله استفاده می شود.

نصب سنسور حرکتی سقفی360 درجه

این نوع سنسورها به شکل دایره هستند و دیدی حدود 360 درجه دارد. محل نصب سنسور چراغ راه پله زیر سقف است و بعد از درب ورودی نصب می شود تا در لحظه ورود شخص سنسور چراغ فعال شود.

نصب سنسور مشاعات دیواری ۱۸۰ درجه

این سنسورها روی دیوار نصب شده و وسعت دیدی در حدود 180 درجه دارند. این تجهیزات در پارکینگ ها و سایر محیط های باز مورد استفاده قرار می گیرند.

نصب سنسور چراغ راه پله (سنسور چراغ سقفی)

این نوع سنسورها با لامپ‌های سقفی در کنار هم نصب می شوند. یعنی لامپ سقفی سنسور دار وسعت دیدی حدود 360 درجه داشته و در راه پله از آن استفاده می شود.

تعمیر تایمر راه پله و تعمیر چراغ سقفی سنسوردار

در اغلب آپارتمان های پر واحد و مجتمع های مسکونی مشکل خراب شدن سنسور راه پله چشمی وجود دارد. به هر حال هر وسیله برقی و روشنایی طول عمری دارد و دیر یا زود نیاز به تعمیر سنسور چشمی راه پله است. در این مورد باید با شرکت های تخصصی تعمیرات سنسور و تایمر مشاعات هماهنگ شود. تعمیر چراغ های سنسور دار نیاز به تخصص دارد اگر در این زمینه تجربه ای ندارید با هوم سرویز تماس بگیرید. خدمات نصب سنسور مشاعات و تعمیر سنسور حرکتی سقفی توسط متخصصین انجام می شود. برخی از خدمات تعمیر تایمر راه پله و تعمیر سنسور مشاعات سقفی عبارتند از:

 • تبدیل تایمر راه پله به سنسور
 • عیب یابی سنسور حرکتی راه پله
 • عیب یابی تایمر راه پله
 • عیب یابی سنسور چشمی راه پله
 • تعمیر سنسور حرکتی راه پله

هزینه نصب سنسور مشاعات به چه مواردی وابسته است؟

قیمت نصب سنسور مشاعات به موارد متعددی بستگی دارد و نمی توان قیمت ثابتی را به آن اختصاص داد. مورد اول قیمت سنسور چراغ راه پله است و مورد دیگر اجرت نصب سنسور مشاعات است. دستمزد این مورد به مقدار سیم کشی و نیاز و عدم نیاز به کنتاکتور می باشد که بر قیمت نصب چراغ چشمی تاثیر می گذارد. همچنین قیمت تعمیرات نیز به نوع ایراد و قطعه معیوب بستگی دارد. ابتدا باید عیب یابی تایمر راه پله و تعمیر سنسور حرکتی انجام شود. آیا مشکل از خود تایمر است یا تنها فیوز آسیب دیده است؟ آیا مدارات سیم شکی برق راه پله ها دچار مشکل شده یا خیر؟ در ساختمان های قدیمی اغلب سیمکشی فرسوده عامل اصلی خرابی تایمر است. عوامل تاثیرگذار در هزینه تعمیرات چراغ سنسوردار ابعاد فضا و بزرگی راه پله و تعداد طبقات و تعداد چراغ ها و کلیدهای نصب شده در ساختمان وابسته است.

خدمات نصب و تعمیر سنسور و تایمر مشاعات را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورتی که مایل به نصب سنسور مشاعات و نصب چراغ سنسوردار هستید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام قیمت ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب سنسور مشاعات و همچنین ارایه خدمات نصب سنسور مشاعات نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سیم کشی برق و روشنایی ارائه می دهد که شامل برقکاری ساختمان, تعویض سیم کشی ساختمان قدیمی, رفع اتصالی سیم کشی ساختمان, نصب انواع لوستر های سنگین، ال ای دی، لوستر دوپل، برنزی، کریستالی، شاخه ای، مدرن و کلاسیک, نصب آنتن دیجیتال و نصب آنتن مرکزی, نصب کلید و پریز, نورپردازی نمای ساختمان, سیم پیچی موتور کولر آبی, تعمیر فن سانتریفیوژ، فن آکسیال، سقفی، رادیال، یوتیلیتی، دوطرفه و... , ساخت تابلو برق صنعتی, تعمیر تابلو برق و نگهداری تابلو برق, نصب هواکش صنعتی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب سنسور مشاعات

نصب سنسور مشاعات

نصب چراغ سنسور دار راه پله، مشاعات و پارکینگ

نصب سنسور حرکتی توکار و دیورای در مشاعات ساختمان

تعمیر چراغ چشمی راه پله

تعمیر سنسور حرکتی راه پله و مشاعات

عیب یابی، سیم کشی مجدد و تنظیمات سنسور راه پله سقفی

نظرات کاربران

profile picture
محمود غلامی

ســـــــــــلام علیکم. بسیار خوش برخورد و درکارشان حرفه ای بودند.

profile picture
آرش شاطریان

متخصص ، کاربلد و در کوتاهترین زمان و با کیفیتی‌ قابل قبول کار را انجام دادند...

profile picture
آرمان نیکومنش

این نظر را ۶ ماه بعد از انجام کار تعمیر جک پارکینگ ثبت میکنم. جک بی نقص دارد کار میکند.

profile picture
محمد حاجی زاده

خیلی ماهر بودن و مشکل آیفون رو حل کردن

شرایط نصب سنسور چشمی راه پله و نصب چراغ سقفی سنسوردار

همیار می بایست ابتدا سنسور و تایمر مشاعات را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به نصب یا تعمیر سنسور مشاعات نماید.

تهیه لوازم و قطعات مورد نیاز جهت تعمیر سنسور مشاعات پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

automatic-door-repair
نصب و تعمیر درب اتوماتیک
قیمت از 350,000 الی 1,200,000 تومان
fire-alarm-system
سیستم اعلام و اطفا حریق
قیمت از 200,000 الی 200,000 تومان
building-cleaning
نظافت راه پله و مشاعات
قیمت از 800,000 الی 935,000 تومان
waterproofing
ایزوگام
قیمت از 2,000,000 الی 2,500,000 تومان