banner
قیمت خدمات
/
برقکاری ساختمان
/
سنسور و تایمر مشاعات

نصب سنسور حرکتی و تایمر راه پله

از 1110 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب سنسور چشمی و تعمیر سنسور سقفی توکار

قیمت نصب سنسور و تایمر راه پله هر عدد

100,000 الی 180,000 تومان

قیمت تعویض سنسور و تایمر راه پله هر عدد

85,000 الی 130,000 تومان

قیمت نصب سنسور و تایمر راه پله به همراه کنتاکتور

230,000 الی 390,000 تومان

قیمت سیم کشی برق تا 20 متر

85,000 الی 145,000 تومان

قیمت کابل کشی تا 20 متر

115,000 الی 195,000 تومان

قیمت طراحی دید و اجرا

توافقی

قیمت عیب یابی و تعمیر سنسور

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط نصب سنسور و نصب چراغ سقفی سنسوردار

همیار می بایست ابتدا سنسور و تایمر مشاعات را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به نصب یا تعمیر سنسور مشاعات نماید.

تهیه لوازم و قطعات مورد نیاز جهت تعمیر سنسور مشاعات پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

نصب سنسور و تایمر مشاعات

در ساختمان های قدیمی برای ایجاد روشنایی از کلید برق استفاده می کردند. بعدها با گذشت زمان با هدف صرفه جویی در مصرف برق اقدام به نصب تایمر مشاعات کردند. تامین روشنایی راه پله و مشاعات در مجتمع های مسکونی بسیار ضروری است. در ساختمان هایی که دارای آسانسور نیستند، این موضوع پر رنگ تر هم می شود. به طور معمول از لامپ های سقفی تایمردار و چراغ سقفی سنسوردار برای روشن کردن پارکینگ، راه پله و فضای مشاع استفاده می شود. با نصب سنسور مشاعات بدون اینکه نیاز به زدن کلید روشن و خاموش باشد، به محض رسیدن به هر بخش از مشاعات، نور همان منطقه اتومات روشن می شود. البته با خروج از هر منطقه پس از لحظاتی دوباره برق خاموش شده و راه پله قبلی تاریک می شود. البته تعدادی از افراد نیز به دلایل مختلف نصب تایمر راه پله  را به تنهایی رد کردند. دلیلشان هم این مورد بوده که تایمر تمامی لامپ های طبقات را با هم روشن می کند و موجب افزایش مصرف برق می شود. از این رو نصب سنسور راه پله چشمی و نصب سنسور چراغ سقفی روی کار آمد. در ادامه به تفضیل در ارتباط با انواع چراغ چشمی سنسور دار و عوامل موثر بر قیمت نصب تایمر و سنسور مشاعات می پردازیم.

تایمر راه پله چیست؟

این وسیله برای کنترل روشنایی و زمان روشن ماندن چراغ در راه پله ها نصب می شود. انواع تایمر راه پله یا رله زمانی برای مکان هایی که نیاز به نور دائمی ندارند، نصب می شود. به این ترتیب تنها با فشار کلید، برق مشاعات ساختمان روشن می شود و نیازی به فشردن کلید برای خاموش کردن برق نیست. این تایمرها به صورت زمانی عمل می کنند و می توان مدت زمان روشن ماندن چراغ ها را به صورت دستی تنظیم نمود. به این ترتیب بعد از سپری شدن زمان تعیین شده، چراغ راه پله های ساختمان به صورت اتوماتیک خاموش می شود.

سنسور مشاعات چیست؟

سنسور در واقع دستگاه یا وسیله ای است که دارای حسگرهای محیطی است. به این ترتیب که با استفاده از سنسور عوامل محیطی مانند دما، فشار و حرکت را به الکتریک تبدیل می کند. البته این تعریف کلی از کاربرد سنسور است که بنا بر محل مورد استفاده از سنسور، درجه حساسیت متفاوتی دارند. به طور مثال نصب سنسور در چراغ های سقفی مشاعات ساختمان به حرکت و نور وابسته است.

انواع سنسور چشمی راه پله و مشاعات

انواع تایمر راه پله، سنسور چراغ سقفی، سنسور حرکتی پارکینگ، سنسور سقفی توکار، چشم راه پله و …. همگی از انواع سنسور چشمی راه پله و مشاعات و سنسورهای حساس به حرکت هستند. در واقع هم زمان با حرکت افراد در پارکینگ و سایر مشاعات، مسیر حرکتی به طور کامل روشن می شود. برای نصب سنسور مشاعات از انواع چشمی های حرکتی استفاده می شود. این سنسورها به هر نوع حرکت حساس بوده و عکس العمل نشان می دهند.

مزایا و معایت نصب سنسور حرکتی راه پله

 • سنسورهای حرکتی را می توان در جهت های مختلف تنظیم نمود.
 • درصورت نصب سنسور سقفی توکار یا روکار هزینه برق مصرفی خانوار کاهش پیدا کرده و تنها چراغ محدوده مورد تردد روشن می شود.
 • هزینه نصب سنسور مشاعات و قیمت نصب سنسور سقفی نسبت به سایر روش ها کمتر است. زیرا نیاز به سیم کشی و نصب کلید و پریز ندارد.
 • از معایب نصب تایمرهای راه پله این مورد است که باید در شب به دنبال کلید برق بگردیم. در حالی که با کمک سنسورهای حرکتی نیازی به فشار دادن کلید برق نیست.
 • همچنین تنظیمات سنسور روی درجه حساسیت به درستی تنظیم نشود، با کوچکترین حرکت از قبیل ورود گربه به پله، حیاط، پارکینگ و ... چراغ ها روشن می شوند.

انواع سنسور حرکتی راه پله و پارکینگ

سنسور راه پله توکار 140 درجه

 این سنسورها به شکل مربع هستند و تنها محدوده دید 140 درجه دارند. بیشتر از این سنسورها در راه پله استفاده می شود.

سنسور حرکتی سقفی360 درجه

این نوع سنسورها به شکل دایره هستند و دیدی حدود 360 درجه دارد.  محل نصب سنسور چراغ راه پله زیر سقف است و بعد از درب ورودی نصب می شود تا در لحظه ورود شخص سنسور چراغ فعال شود.

سنسور دیواری ۱۸۰ درجه

 این سنسورها روی دیوار نصب شده و وسعت دیدی در حدود 180 درجه دارند. این تجهیزات در پارکینگ ها و سایر محیط های باز مورد استفاده قرار می گیرند.

سنسور چراغ راه پله (سنسور چراغ سقفی)

این نوع سنسورها با لامپ‌های سقفی در کنار هم نصب می شوند. یعنی لامپ سقفی سنسور دار وسعت دیدی حدود 360 درجه داشته و در راه پله از آن استفاده می شود.

ویژگی چراغ سنسور دار

با نصب لامپ سنسور دار در واقع یک سیستم هوشمند روشنایی را در اختیار دارید. طریقه روشن شدن این لامپ ها با حسگرهای هوشمندی است که با مادون قرمز کار می کنند. این حسگرها نسبت به کوچکترین حرکت و حرارتی حساس هستند. امکان دید ۳۶۰ درجه در لامپ های سنسور دار موجب شده تا هیچ حرکتی از دید حسگرها پنهان نماند. برخی از ویژگی های چراغ های سنسور دار عبارتند از:

 • امکان تنظیم حساسیت 
 • امکان تنظیم زمان روشن ماندن لامپ ها
 • امکان تنظیم منطقه دید سنسورها
 • کاهش سیم کشی برای نصب چراغ
 • کاهش هزینه برق مصرفی 
 • صرفه جویی در مصرف انرژی 
 • حذف کلید روشن و خاموش
 • بدون نیاز به تایمر و شاسی تایمری
 • روشن و خاموش شدن اتومات
 • بالا بردن ضریب ایمنی ساختمان
 • عدم انتقال آلودگی 

تعمیر تایمر راه پله و تعمیر چراغ سقفی سنسوردار

در اغلب آپارتمان های پر واحد و مجتمع های مسکونی مشکل خراب شدن سنسور راه پله چشمی وجود دارد. به هر حال هر وسیله برقی و روشنایی طول عمری دارد و دیر یا زود نیاز به تعمیر سنسور چشمی راه پله است. در این مورد باید با شرکت های تخصصی تعمیرات سنسور و تایمر مشاعات هماهنگ شود. تعمیر چراغ های سنسور دار نیاز به تخصص دارد اگر در این زمینه تجربه ای ندارید با هوم سرویز تماس بگیرید. خدمات نصب  و تعمیر سنسور حرکتی سقفی توسط متخصصین انجام می شود. برخی از خدمات تعمیر تایمر راه پله و تعمیر سنسور حرکتی سقفی عبارتند از:

 • تبدیل تایمر راه پله به سنسور
 • عیب یابی سنسور حرکتی راه پله
 • عیب یابی تایمر راه پله
 • عیب یابی سنسور چشمی راه پله
 • تعمیر سنسور حرکتی راه پله

هزینه نصب و تعمیر تایمر چراغ راه پله به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت نصب سنسور چشمی راه پله به موارد متعددی بستگی دارد و نمی توان قیمت ثابتی را به آن اختصاص داد. مورد اول قیمت سنسور چراغ راه پله است و مورد دیگر اجرت نصب سنسور راه پله است. دستمزد این مورد به مقدار سیم کشی و نیاز و عدم نیاز به کنتاکتور می باشد که بر قیمت ها تاثیر می گذارد. همچنین قیمت تعمیرات نیز به نوع ایراد و قطعه معیوب بستگی دارد. ابتدا باید عیب یابی تایمر راه پله و تعمیر سنسور حرکتی انجام شود. آیا مشکل از خود تایمر است یا تنها فیوز آسیب دیده است؟ آیا مدارات سیم شکی برق راه پله ها دچار مشکل شده یا خیر؟ در ساختمان های قدیمی اغلب سیمکشی فرسوده عامل اصلی خرابی تایمر است. عوامل تاثیرگذار در هزینه تعمیرات چراغ سنسوردار ابعاد فضا و بزرگی راه پله و تعداد طبقات و تعداد چراغ ها و کلیدهای نصب شده در ساختمان وابسته است.

خدمات نصب و تعمیر سنسور و تایمر مشاعات را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورتی که مایل به راه اندازی تایمر راه پله، سنسور مشاعات و نصب چراغ سنسوردار هستید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام قیمت ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

نصب انواع چراغ سنسور دار راه پله، مشاعات و پارکینگ
تبدیل تایمر راه پله به سنسور چشمی
نصب انواع سنسور حرکتی توکار و دیورای در مشاعات ساختمان
عیب یابی و تعمیر سنسور چشمی راه پله

همیاران سرویس نصب سنسور حرکتی و تایمر راه پله

 نظرات کاربران

profile picture
جلیل دانش
8 ماه پیش |منصور فلاح

بسیار انسان مرتب و کاری بودن

خدمات مرتبط

نصب و تعمیر درب اتوماتیک
نصب و تعمیر درب اتوماتیک
قیمت از 155,000 الی 950,000 تومان
سیستم اعلام و اطفا حریق
سیستم اعلام و اطفا حریق
در حال بروزرسانی قیمت
نظافت راه پله و مشاعات
نظافت راه پله و مشاعات
قیمت از 170,000 الی 205,000 تومان
ایزوگام
ایزوگام
قیمت از 600,000 الی 800,000 تومان