هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان

از 1211 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت هوشمند سازی ساختمان در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

متوسط قیمت5,075,000 تومانکمینه قیمت150,000 تومانبیشینه قیمت10,000,000 تومان

آنچه درباره هوشمند سازی ساختمان خواهید خواند

  • هوشمند سازی ساختمان اداری و مسکونی
  • هوشمند سازی ساختمان در ایران
  • هوشمند سازی ساختمان BMS
  • تجهیزات هوشمند سازی ساختمان
  • انواع هوشمند سازی ساختمان
  • شرکت هوشمند سازی ساختمان هوم سرویز
  • هزینه هوشمند سازی ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟
  • طراحی خانه هوشمند را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

هوشمند سازی ساختمان اداری و مسکونی

عملیات هوشمندسازی ساختمان ها یا خانه هوشمند اقداماتی است کهجهت کنترل و مانیتورینگ کردن تمام قسمت های ساختمان به کار برده می شود.در کل هدف اصلی از عملیات طراحی خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختماناداری تحت نظر داشتن قسمت های مختلف مکان مورد نظر و اعمال فرمان های مختلف بهآنها می باشد. به این صورت عملکرد مختلف اجزای ساختمان در تعادل با یکدیگر قرار میگیرند و موجب صرفه جویی و مصرف بهینه انرژی می شود.به بیان دیگر کلیه فعالیت های یک ساختمان اعم از بازو بسته شدن درب ها، ورود وخروج افراد در ساختمان، سیستم روشنایی و تهویه هوا همچنین در صورت نیاز سیستم صوتیو تصویری تحت نظارت و دسترسی کامل قرار می گیرند. تمام این اقدامات با هدف تامینآسایش و امنیت برای ساکنین یک ساختمان می باشد.

جهت هوشمند سازیمنازل و ساختمان ها باید زیرساخت‌های لازم ایجاد شوند و سپس اقدام به خریداریو تهیه تجهیزات هوشمند سازی ساختمان و اجرای سیستم خانه هوشمند نمود.در ادامه به معرفی انواع هوشمند سازی ساختمان و عوامل موثر بر قیمت هوشمند سازیساختمان می پردازیم.

هوشمند سازی ساختمان در ایران

تکنولوژی ساختمانهوشمند (اسمارت هوم) و هوشمند سازی خانه جزو تکنولوژی های جدید درایران است. سیستم خانه هوشمند نه تنها در ساختمانهای لوکس بلکه در ساختمان های معمولی نیز به سرعت در حال رشد است. امروزه این امربه یکی از آپشن های مهم در خرید ساختمان تبدیل شده است.

خانه هوشمند به دلیل بهینه کردن مصرف انرژی بسیارمورد توجه سازندگان و خریداران واحد مسکونی قرار گرفته است. ازاین رو هوشمندسازی خانه ها در ایران به یک رشته تخصصی تبدیل شده است. که باید حتما توسطگروهی از متخصصین که دوره و آموزش هوشمند سازی ساختمان راگذرانده اند، انجام شود.

هوشمند سازی ساختمان BMS

انواع هوشمندسازیساختمان بی ام اس بر اساس نوع تجهیزات و ارتباط تجهیزات هوشمندسازی با هم تفاوت دارند. سیستم خانه هوشمند bms به دونوع خانه هوشمند بیسیم یا (وایرلس) و خانههوشمند با سیم (تحت وایر) تقسیم می شوند.

هوشمند سازی ساختمان باسیم برای ایجاد ارتباط بین برخی ازتجهیزات خانه هوشمند ماننند مانیتور به سیم کشی برق جهت انتقال داده نیاز دارد.انتقال داده معمولا به وسیله سیم هایCAT5 یا CAT6 و یا از کابل های شبکه استفاده می شود.

در خانه هوشمندوایرلس نیز همانطور که از نام آن مشخص است نیاز به هیچ گونه سیم کشی و برقکاری اضافیندارد. هوشمندسازی خانه بیسیم به وسیله سیگنالهای وایرلس ارسال داده ها انجام می شود. در سیستم هوشمندسازی وایرلس نیازی به تغییر در سیم کشی ساختمان نیست.

سیستم مدیریت ساختمانیاBMS برایهماهنگی و اتوماسیون سازی کلیه قسمت های ساختمان استفاده می شود. اغلببرای هوشمند سازی ساختمان اداری و تجاری از این روش استفاده می شود. زیرابر طبق تعریف کلی بی ام اس کنترل تجهیزات مشاع در دست مدیریت مجموعه ویک نفر است. در مورد ساختمان های مسکونی معمولا نمی توان از این روش بهره برد.زیرا با توجه به تنوع سلایق سیستمBMS پاسخگونیست.

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

همانطور که پیش تر همگفتیم زیرسازی ها و تجهیزاتی برای ساخت یک خانه هوشمند نیاز است در ادامه توضیحمختصری درباره این موضوعات بیان می کنیم.

· روشنایی ساختمان‌ها

سیستم BMS روشنایی بخش‌های مختلف ساختمان را تحتکنترل قرار می دهد. سیستم هوشمند ساختمان شامل کنترل روشنایی منزل، تنظیم میزاننور را از راه دور و بیرون ساختمان فراهم می آورد.

· سیستم امنیتی وحفاظتی هوشمند

یکی از داغ ترین فناوریهای پیشرفته را می توان در سیستم های امنیتی و به خصوص دوربین های امنیتی دید.دوربین های مداربسته حفاظتی و آلارم های نظارتی که تنها با یک خط اینترنت قابلدسترسی هستند را حتما دیده اید. در حالیکه خارج از منزل هستید می توانید از حرکتهای فضای داخلی مطلع شوید و در صورت لزوم اقدام جدی تری داشته باشید.

· سیستم های ورودیخانه هوشمند

هوشمند سازی خانه برای سیستم های ورودی پیشرفت زیادی داشتهاست. از قفل های درب اتوماتیک گرفته تا اسکنر چهره، اسکنر چشمی و اسکنر اثر انگشتبرای باز کردن درب، همگی برای هوشمند سازی خانه های لوکس و گران قیمت به کار میروند. قیمت هوشمند سازی ساختمان بالاست ولی قطعا امنیت و رفاه بیشتری برایساکنین به همراه دارد.

· پنجره، پرده وسایبان هوشمند

در طراحی خانه هایهوشمند می‌توان این تجهیزات را از راه دور کنترلنموده و فرمان‌های لازم را صادر نمود.

· کنترل سیستم‌سرمایشی و گرمایشی و تهویه مطبوع

لوازم گرمایشی وسرمایشی هوشمند می توانند درمصرف بهنه سوخت بهترین انتخاب باشند. تجهیزاتی مانندفن‌کوئل‌ها، کولرها و هواسازها از طریق سیستم BMS را می توان از راه دور روشن و خاموش نمود.

انواع هوشمند سازی ساختمان

برای هوشمند سازیساختمان و اتوماسیون یک مکان روش ها، پروتکل و البته استانداردهای متعددی وجوددارد. دو نمونه از مهمترین معروفترین آنها استانداردهای plc و KNX می باشند. البته هر کدام از این استاندارهایدارای زیر مجموعه های متعددی هستند که برای پیاده سازی آنها به تجهیزات خاصی نیازاست.

هوشمند سازیساختمان با plc

هوشمند سازی ساختمانباplc جهت اجرایسیستم‌های امنیتی، سرمایشی و گرمایشی، روشنایی، اطفاء حریق، سیستم‌های صوتی وتصویری، تهویه و غیره… طراحی و کنترل می‌شوند. این دستگاه هوشمند سازیساختمان چون قابلیت برنامه ریزی های متفاوت را دارد مورد توجچه قرار گرفتهاست.

PLCیک برنامه کنترلکننده منطقی است. این کنترل کننده ی نرم افزاری، اطلاعات اولیه را دریافت می کند وسپس با برنامه هایی که در آن نوشته شده است. داده ها پردازش می شوند. سپس نتیجه بهصورت دستور العمل هایی مشخص به اجراکننده ها ارسال می شود. دراصل سیستم هوشمند سازی plc مانند یک رایانه برای انجام اهداف خاص میماند.

هوشمند سازیساختمان knx

طراحی هوشمند سازیساختمانKNX یکی از روش های پر کاربرد در این زمینهاست. در این روش تمام تجهیزات توسط یک نرم افزار واحد برنامه ریزی و اجرا می شوند.از مزایای اجرای هوشمند سازیKNX کاهش 60درصدی میزان مصرف انرژی است.

این نوع هوشمند سازیقابل پیاده سازی در تمام ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری می باشد. به علتکاربرد زیاد این روش در انواع ساختمان ها تمام تجهیزات هوشمند سازی KNX به راحتی در دسترس می باشد. سیستم هوشمندسازیknx می تواندبا تمام برندهای مختلفی که با این استانداردها تولید شده اند، ترکیب شوند. جالباست بدانید به علت جهانی شدن این نوع هوشمند سازی شرکت های معروفی مانند سامسونگ وال جی نیز در صدد تولید محصولات جدید بر پایه این پروتکل ها هستند. بدین ترمحصولاتاز برندهای مختلفی در صورتی که بر اساس استاندارد knx تولید شده باشند. می توانند به راحتی با همست شوند.

شرکت هوشمند سازی ساختمان هوم سرویز

با یک سرچ سادهبا اسامی شرکت هوشمند سازی ساختمان مواجه خواهید شد. اما انتخاباز بین این لیست طول و دراز کار سختی است. در صورت نیاز به سیستم هوشمندسازی ساختمان باید با توجه به بودجه مد نظر و شرایط ساختمان بهترین انتخاب راداشته باشید. تیم متخصصین و مهندسین هوم سرویز جهت اجرای انواع سیستم هوشمند سازیمنزل و ادارات از اولین مرحله طراحی تا اجرا را بر عهده می گیرند.

هزینه هوشمند سازی ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟

برآورد هزینههوشمند سازی ساختمان به نوع سیستم هوشمند سازی، قیمت تجهیزاتهوشمند سازی ساختمانو نوع نیاز کاربرانبستگی دارد. ازین رو نمی توان هزینه ثابتی را به عنوان قیمت سیستم هوشمندسازی ساختمان اختصاص داد. هر چقدر تعداد و تنوعتجهیزات نصب شده در ساختمان بیشتر باشد، هزینه های دریافتی بابت قیمت هوشمند سازیساختمان نیز بیشتر می شود. مورد دیگر زیرساخت ها هستند. هرچه ساختمان مورد نظراز نطر سیم کشی برق هوشمند آماده تر باشد طبعا قیمت هوشمند سازی ساختمان ها کمترخواهد شد. علاوه بر این هزینه استفاده از اینترنت را نیز در نظر بگیرید که ارتباطیبه دستمزد تکنیسین ندارد. به طور کلی هزینه هوشمند سازی ساختمان پس از بازدید وبررسی اعلام می شود. متراژ ساختمان و نوع تجهیزات از مهم ترین عوامل در تعیین قیمتهوشمند سازی منزل هستند. به طور معمول تیمی متشکل از تکنیسین های متبحر در اینزمینه فعالیت دارند و هر بخش به صورت اختصاصی توسط متخصص طراحی و اجرا می شوند.

طراحی خانه هوشمند را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

جهت اطلاع دقیقاز قیمت دستگاه هوشمند سازی ساختمان و هزینه اجرای آن می توانید به صورترایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین و مهندسین ما با برآوردمکان مورد نظر بهترین پیشنهادات را با بهترین هزینه در اختیار شما قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس هوشمند سازی ساختمان و همچنین ارایه خدمات هوشمند سازی ساختمان اداری، تجاری و مسکونی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات هوشمندسازی ساختمان ارائه می دهد که شامل نصب دوربین مدار بسته بیسیم، گردان، دام،بولت، لامپی و ...., تعمیر دوربین مدار بسته تحت شبکه، تعمیر دوربین بیسیم( وایرلس)، دیجیتال و آنالوگ, تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ جک دار، بازویی، ریلی, کشویی، لولایی و ...., تعمیر جک درب پاکینگ سوزوکی، کوچی، لیفت مستر، تابا، توربو و...., تعمیر کرکره برقی مغازه, نصب دزدگیر منزل ساده و آژیری, نصب سیستم اعلام حریق متعارف, نصب استابلایزر خانگی یا نصب ترانس خانگی برای کنترل برق ورودی به ساختمان مسکونی, تعمیر موتور برق خانگی, تعمیر آیفون صوتی (تعمیر اف اف), نصب آیفون تصویری می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان اداری، تجاری و مسکونی

هوشمند سازی ساختمان با bms، plc، knx و ....

کنترل هوشمند قسمتهای امنیتی ساختمان

کنترل سیستم روشنایی هوشمند

راه اندازی سیتم صوتی و تصویری هوشمند

راه اندازی سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند و....

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

profile picture
امیر مهرپویا

نیرو پیگیری بودند کار رو دنبال میکردند و از بهترین قطعات استفاده کردند ازشون صمییمانه تشکر میکنم

شرایط هوشمند سازی ساختمان اداری و مسکونی

سرویس هوشمند سازی در هوم سرویز شامل هوشمند سازی ساختمان، ویلا، هتل، خانه و ... می شود.

در سرویس خانه هوشمند ابتدا همیار از پروژه بازدید نموده و نمونه کارها و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع کالاهای مورد مصرف و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب و تعمیر دزدگیر منزل و شرکت
نصب و تعمیر دزدگیر منزل و شرکت
قیمت از 300,000 الی 1,700,000 تومان
نصب محافظ برق ساختمان
نصب محافظ برق ساختمان
قیمت از 200,000 الی 300,000 تومان
سیستم اعلام و اطفا حریق
سیستم اعلام و اطفا حریق
قیمت از 150,000 الی 10,000,000 تومان
نصب و تعمیر آنتن مرکزی
نصب و تعمیر آنتن مرکزی
قیمت از 800,000 الی 4,000,000 تومان