هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان

از 1211 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت هوشمند سازی ساختمان در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

هوشمند سازی ساختمان اداری و مسکونی

عملیات هوشمندسازی ساختمان ها یا خانه هوشمند اقداماتی است کهجهت کنترل و مانیتورینگ کردن تمام قسمت های ساختمان به کار برده می شود.در کل هدف اصلی از عملیات طراحی خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختماناداری تحت نظر داشتن قسمت های مختلف مکان مورد نظر و اعمال فرمان های مختلف بهآنها می باشد. به این صورت عملکرد مختلف اجزای ساختمان در تعادل با یکدیگر قرار میگیرند و موجب صرفه جویی و مصرف بهینه انرژی می شود.به بیان دیگر کلیه فعالیت های یک ساختمان اعم از بازو بسته شدن درب ها، ورود وخروج افراد در ساختمان، سیستم روشنایی و تهویه هوا همچنین در صورت نیاز سیستم صوتیو تصویری تحت نظارت و دسترسی کامل قرار می گیرند. تمام این اقدامات با هدف تامینآسایش و امنیت برای ساکنین یک ساختمان می باشد.

جهت هوشمند سازیمنازل و ساختمان ها باید زیرساخت‌های لازم ایجاد شوند و سپس اقدام به خریداریو تهیه قطعات هوشمند سازی ساختمان و اجرای سیستم خانه هوشمند نمود.در ادامه به معرفی انواع هوشمند سازی ساختمان و عوامل موثر بر قیمت هوشمند سازیساختمان می پردازیم.

هوشمند سازی ساختمان در ایران

تکنولوژی ساختمانهوشمند (اسمارت هوم) جزو تکنولوژی های جدید در ایران است. سیستم خانه هوشمند نه تنها در ساختمان های لوکس بلکه درساختمان های معمولی نیز به سرعت در حال رشد است. امروزه این امر به یکی از آپشنهای مهم در خرید ساختمان تبدیل شده است.

خانه هوشمند بهدلیل بهینه کردن مصرف انرژی بسیار مورد توجه سازندگان و خریداران واحد مسکونی قرارگرفته است. ازاین رو هوشمند سازی خانه ها در ایران به یک رشته تخصصیتبدیل شده است. که باید حتما توسط گروهی از متخصصینکه دوره و آموزش هوشمند سازی ساختمان را گذرانده اند، انجامشود.

انواع هوشمندسازی ساختمان BMS

انواع هوشمندسازیساختمان بی ام اس بر اساس نوع تجهیزات و ارتباط تجهیزات هوشمندسازی با هم تفاوت دارند. سیستم خانه هوشمندbms به دو نوع خانه هوشمند بیسیم یا(وایرلس) و خانه هوشمند با سیم (تحت وایر) تقسیم می شوند.

  • هوشمندسازی باسیم برای ایجاد ارتباط بین برخی از تجهیزات خانه هوشمند ماننندمانیتور به سیم کشی برق جهت انتقال داده نیاز دارد. انتقال داده معمولا به وسیلهسیم هایCAT5 یا CAT6 و یا از کابل های شبکه استفاده می شود.
  • در خانههوشمند وایرلس نیز همانطور که از نام آن مشخص است نیاز به هیچ گونه سیمکشی ساختمان و برقکاری اضافی ندارد.هوشمند سازی خانه بیسیم به وسیله سیگنالهای وایرلس ارسالداده ها انجام می شود. در سیستم هوشمند سازی وایرلس نیازی بهتغییر در سیم کشی ساختمان نیست.

سیستم مدیریت ساختمانیاBMS برایهماهنگی و اتوماسیون سازی کلیه قسمت های ساختمان استفاده می شود. اغلببرای هوشمندسازی ساختمان اداری و تجاری از این روش استفاده می شود. زیرا بر طبقتعریف کلی بی ام اس کنترل تجهیزات مشاع در دست مدیریت مجموعه و یک نفراست. در مورد ساختمان های مسکونی معمولا نمی توان از این روش بهره برد. زیرا باتوجه به تنوع سلایق سیستمBMS پاسخگونیست.

تجهیزات طراحی خانه هوشمند

همانطور که پیش تر همگفتیم زیرسازی ها و تجهیزاتی برای ساخت یک خانه هوشمند نیاز است در ادامه توضیحمختصری درباره این موضوعات بیان می کنیم.

· روشنایی ساختمان‌ها

سیستم BMS روشنایی بخش‌های مختلف ساختمان را تحتکنترل قرار می دهد. سیستم هوشمند ساختمان شامل کنترل روشنایی منزل، تنظیم میزاننور را از راه دور و بیرون ساختمان فراهم می آورد.

· سیستم امنیتی و حفاظتی هوشمند

یکی از داغ ترینفناوری های پیشرفته را می توان در سیستم های امنیتی و به خصوص دوربین های امنیتیدید. دوربین های مداربسته حفاظتی و آلارم های نظارتی که تنها با یک خط اینترنتقابل دسترسی هستند را حتما دیده اید. در حالیکه خارج از منزل هستید می توانید ازحرکت های فضای داخلی مطلع شوید و در صورت لزوم اقدام جدی تری داشته باشید.

· سیستم های ورودی خانه هوشمند

هوشمند سازی خانه برای سیستم های ورودی پیشرفت زیادی داشتهاست. از قفل های درب اتوماتیک گرفته تا اسکنر چهره، اسکنر چشمی و اسکنر اثر انگشتبرای باز کردن درب، همگی برای هوشمند سازی خانه های لوکس و گران قیمت به کار میروند. قیمت تجهیزات خانه هوشمند بسیار بالاست ولی قطعا امنیت و رفاه بیشتری برایساکنین به همراه دارد.

· پنجره، پرده و سایبان هوشمند

در طراحی خانه هایهوشمند می‌توان این تجهیزات را از راه دور کنترلنموده و فرمان‌های لازم را صادر نمود.

· کنترل سیستم‌ سرمایشی و گرمایشی و تهویه مطبوع

لوازم گرمایشی وسرمایشی هوشمند می توانند درمصرف بهنه سوخت بهترین انتخاب باشند. تجهیزاتی مانندفن‌کوئل‌ها، کولرها و هواسازها از طریق سیستم BMS را می توان از راه دور روشن و خاموش نمود.

انواع هوشمند سازی ساختمان

برای هوشمند سازی واتوماسیون یک مکان روش ها، پروتکل و البته استانداردهای متعددی وجود دارد. دونمونه از مهمترین معروفترین آنها استانداردهای plc و KNX می باشند. البته هر کدام از ایناستاندارهای دارای زیر مجموعه های متعددی هستند که برای پیاده سازی آنها بهتجهیزات خاصی نیاز است.

هوشمند سازیساختمان با plc

هوشمند سازی ساختمانباplc جهت اجرایسیستم‌های امنیتی، سرمایشی و گرمایشی، روشنایی، اطفاء حریق، سیستم‌های صوتی وتصویری، تهویه و غیره… طراحی و کنترل می‌شوند. این دستگاه هوشمندسازی ساختمان چون قابلیت برنامه ریزی های متفاوت را دارد مورد توجچه قرارگرفته است.

PLC یک برنامه کنترل کننده منطقی است. اینکنترل کننده ی نرم افزاری، اطلاعات اولیه را دریافت می کند و سپس با برنامه هاییکه در آن نوشته شده است. داده ها پردازش می شوند. سپس نتیجه به صورت دستور العملهایی مشخص به اجراکننده ها ارسال می شود. در اصل سیستم هوشمندسازی plc مانند یک رایانه برای انجام اهداف خاص میماند.

هوشمند سازیساختمان knx

طراحی هوشمند سازیساختمانKNX یکی ازروش های پر کاربرد در این زمینه است. در این روش تمام تجهیزات توسط یک نرم افزارواحد برنامه ریزی و اجرا می شوند. از مزایای اجرای هوشمند سازی KNX کاهش 60 درصدی میزان مصرف انرژی است.

این نوع هوشمند سازیقابل پیاده سازی در تمام ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری می باشد. به علتکاربرد زیاد این روش در انواع ساختمان ها تمام تجهیزات هوشمند سازی KNX به راحتی در دسترس می باشد. سیستم هوشمندسازیknx می تواندبا تمام برندهای مختلفی که با این استانداردها تولید شده اند، ترکیب شوند. جالباست بدانید به علت جهانی شدن این نوع هوشمند سازی شرکت های معروفی مانند سامسونگ وال جی نیز در صدد تولید محصولات جدید بر پایه این پروتکل ها هستند. بدین ترمحصولاتاز برندهای مختلفی در صورتی که بر اساس استاندارد knx تولید شده باشند. می توانند به راحتی با همست شوند.

شرکت هوشمند سازی ساختمان هوم سرویز

با یک سرچ سادهبا اسامی شرکت های هوشمند سازی ساختمان مواجه خواهید شد. اما انتخاب ازبین این لیست طول و دراز کار سختی است. در صورت نیاز به سیستم هوشمندسازی ساختمان باید با توجه به بودجه مد نظر و شرایط ساختمان بهترین انتخاب راداشته باشید. تیم متخصصین و مهندسین هوم سرویز جهت اجرای انواع سیستم هوشمند سازی منازلو ادارات از اولین مرحله طراحی تا اجرا را بر عهده می گیرند.

هزینه هوشمند سازی ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟

برآورد هزینه هوشمندسازی ساختمان به نوع سیستم هوشمند سازی، قیمت تجهیزات هوشمند سازیساختمانو نوع نیاز کاربرانبستگی دارد. ازین رو نمی توان هزینه ثابتی را به عنوان قیمت سیستم هوشمندسازی خانه اختصاص داد. هر چقدر تعداد و تنوعتجهیزات نصب شده در ساختمان بیشتر باشد، هزینه های دریافتی بابت نصب و نگهداریسیستم هوشمند ساختمان نیز بیشتر می شود. مورد دیگر زیرساخت ها هستند. هرچه ساختمانمورد نظر از نطر سیم کشی برق هوشمند آماده تر باشد طبعا قیمت سیستم هوشمند ساختمانها کمتر خواهد شد. علاوه بر این هزینه استفاده از اینترنت را نیز در نظر بگیرید کهارتباطی به دستمزد تکنیسین ندارد. به طور کلی قیمت هوشمند سازی در ساختمانپس از بازدید و بررسی اعلام می شود. متراژ ساختمان و نوع تجهیزات از مهم ترینعوامل در تعیین قیمت هوشمند سازی منزل هستند. به طور معمول تیمی متشکل ازتکنیسین های متبحر در این زمینه فعالیت دارند و هر بخش به صورت اختصاصی توسط متخصصطراحی و اجرا می شوند.

طراحی خانه هوشمند را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

جهت اطلاع دقیقاز قیمت دستگاه هوشمند سازی ساختمان و هزینه اجرای آن می توانید به صورترایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین و مهندسین ما با برآوردمکان مورد نظر بهترین پیشنهادات را با بهترین هزینه در اختیار شما قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس هوشمند سازی ساختمان و همچنین ارایه خدمات اجرای انواع تجهیزات هوشمند سازی ساختمان اداری، تجاری و مسکونی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات هوشمندسازی ساختمان ارائه می دهد که شامل نصب دوربین مخفی مینیاتوری، بی سیم، گردان، دام،بولت، لامپی و ...., تعمیر دوربین مدار بسته تحت شبکه، بیسیم( وایرلس)، دیجیتال و آنالوگ, نصب انواع درب های اتوماتیک پارکینگ جک دار، بازویی، ریلی, کشویی، لولایی و ...., عیب یابی و تعمیر جک درب پاکینگ سوزوکی، کوچی، لیفت مستر، تابا، توربو و...., نصب کرکره برقی پنجره و نصب کرکره برقی پارکینگ, نصب دزدگیر منزل ساده و آژیری, نصب سیستم اعلام حریق متعارف, نصب استابلایزر خانگی یا نصب ترانس خانگی برای کنترل برق ورودی به ساختمان مسکونی, نصب دیزل ژنراتور, راه‌اندازی و نصب آیفون تصویری, تعمیر و سرویس انواع آیفون صوتی و تصویری ایرانی و خارجی در محل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس هوشمند سازی ساختمان

اجرای انواع تجهیزات هوشمند سازی ساختمان اداری، تجاری و مسکونی

هوشمند سازی ساختمان با bms، plc، knx و ....

کنترل هوشمند قسمتهای امنیتی ساختمان

کنترل سیستم روشنایی هوشمند

راه اندازی سیتم صوتی و تصویری هوشمند

راه اندازی سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند و....

نظرات کاربران

profile picture
فاطمه حاتمی پور  

فوق العاده بود واقعا تمیز شد مبلمان دستشون درد نکنه

profile picture
عسل مرادی

کار را درست و حرفه ایی انجام دادند و ممنونم بابت پیگیری خوبتون

profile picture
مرتضی تقوی

به موقع تشریف اوردند و کار را بخوبی انجام دادند ممنونم

profile picture
خانم پیشرو

خیلی اقای خوبی و خوش برخوردی بودند متاسفانه تعمیر فلاشتانک انجام نمیشد تعویض کردیم ولی اقای محترمی بودند

شرایط هوشمند سازی ساختمان اداری و مسکونی

سرویس هوشمند سازی در هوم سرویز شامل هوشمند سازی ساختمان، ویلا، هتل، خانه و ... می شود.

در سرویس خانه هوشمند ابتدا همیار از پروژه بازدید نموده و نمونه کارها و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع کالاهای مورد مصرف و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب و تعمیر دزدگیر منزل و شرکت
نصب و تعمیر دزدگیر منزل و شرکت
قیمت از 100,000 الی 100,000 تومان
نصب محافظ برق ساختمان
نصب محافظ برق ساختمان
قیمت از 510,000 الی 510,000 تومان
سیستم اعلام و اطفا حریق
سیستم اعلام و اطفا حریق
قیمت از 150,000 الی 10,000,000 تومان
نصب و تعمیر آنتن مرکزی
نصب و تعمیر آنتن مرکزی
قیمت از 200,000 الی 600,000 تومان

خدمات هوشمند سازی ساختمان در این شهرها ارائه می شود: