نصب محافظ برق
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
برقکاری ساختمان
/
نصب محافظ برق ساختمان

نصب محافظ برق

از 1223 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب محافظ برق در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت نصب محافظ به ازای هر طبقه

200,000 الی 300,000 تومان

متوسط قیمت850,000 تومانکمینه قیمت200,000 تومانبیشینه قیمت1,500,000 تومان

آنچه درباره نصب محافظ برق خواهید خواند

 • نصب محافظ برق ساختمان
 • مزایای نصب محافظ پای کنتور در ساختمان
 • طریقه نصب محافظ برق ساختمان تک فاز
 • نکاتی که زمان نصب دستگاه محافظ برق ساختمان باید رعایت شوند
 • بهترین محافظ برق ساختمان کدام است؟
 • مزایای نصب محافظ برق ساختمان در مقایسه با محافظ های معمولی چیست؟
 • تعمیر و نصب محافظ کلی ساختمان
 • خدمات نصب محافظ برق ساختمان
 • انواع ایرادات شایع در دستگاه محافظ برق ساختمان
 • تعمیر محافظ برق ساختمان در هوم سرویز
 • نصب محافظ برق ورودی ساختمان و تعمیرات محافظ برق ساختمان را بهمتخصصین هوم سرویز بسپارید

نصب محافظ برق ساختمان

محافظ برق کل ساختمان، ترانس محافظ برق ساختمان، نصب محافظپشت کنتور، نصب محافظ برق ورودی ساختمان، نصب محافظ پای کنتورو... همه اسامی هستند که به یک هدف مشترک دلالت دارند. به عبارت دیگر هرجایی اینهارا شنیده اید منظور یک دستگاه است. نصب محافظ برق ساختمان در مسیر ورودیبرق انجام می‌شود. در صورتی که مقدار ولتاژ یا جریان برق ورودی به هر دلیلی مانندایرادات در سیستم برق‌رسانی، حوادث طبیعی مانند رعد و برق و یا حتی مصرف بیش ازاندازه میزان ولتاژ برق به بیش از 220 ولت در حالت تک‌فاز برسد، اینوسیله برق ورودی را قطع می‌نماید. این عملکرد از آسیب به تجهیزات برقی ساختمانجلوگیری می‌کند. سپس بعد از ایجاد شرایط استاندارد، مجدداً جریان برق وصل می‌شود.

نصب محافظ برقساختمان موجبمی‌شود که تمام وسایل برقی ریز و درشت شما ایمنی لازم را پیدا کنند. محافظ برقمعمولی ممکن است برای وسایل بزرگ و پراهمیت‌تر مانند یخچال و تلویزیون استفادهشود. اما برای وسایلی مانند آیفون‌های صوتی یا تصویری کارساز نیست زیرا که امکان نصبمحافظ برق کل ساختمان مجزا بر روی آنها وجود ندارد. به همین دلیل ممکن است کهدر صورت بروز تغییر در ولتاژ برق دچار ایراد و یا حتی سوختگی شوند. از اینرو نصب محافظ پای کنتور از الزامات هر ساختمان به شمار می‌آید.

در ایران به علت عدمرعایت قوانین مبنی‌بر طراحی و اجرای صحیح تأسیسات برقی، مانند حفر چاه ارت وتجهیزات حفاظتی، لزوم نصب و تعمیر محافظ برق ساختمان بیشتر احساسمی شود. در ادامه به معرفی انواع محافظ برق کل ساختمان و عوامل موثربر قیمت نصب محافظ پای کنتور و قیمت محافظ برق ساختمان می پردازیم.

مزایای نصب محافظ پای کنتور در ساختمان

 • نصب محافظبرق ساختمان دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشد. اولین و مهم‌ترین مزیت نصباستابلایزر در منزل، تثبیت ولتاژ برق ورودی ساختمان است. این امر می‌تواند عمرمفید و راندمان وسایل برقی را تا مقدار بسیار قابل‌توجهی بالا ببرد.
 • اگر به هردلیلی در خارج از ساختمان در مدت‌زمان مشخص جریانی بیش از 220 ولت از سیم عبورکند، تراس برق ساختمان سریعاً عمل می‌کند و اجازه عبور ولتاژ اضافی رابه لوازم‌خانگی نمی‌دهد. همین‌طور زمانی که ولتاژ برق از میزان 190 ولت کمتر باشد.نصب محافظ برق کل ساختمان در این مرحله نیز وارد عمل می‌شود و جریان ورودیبرق را قطع می‌کند. زیرا ولتاژ کم هم موجب آسیب شدید به لوازم‌خانگی خواهد شد.
 • نصباستابلایزر در ساختمان موجب کاهش هزینه برق مصرفی نیز می‌شود. افت فشار برقموجب اختلال در عملکرد وسایل برقی می‌شود و راندمان وسایل برقی را کاهش می‌دهد.بدین ترتیب با کم شدن دور موتور و گرم‌شدن آن موجب تلفات انرژی و افزایش 25 درصدیمصرف انرژی برق می‌شود.
 • نصب و تعمیراستابلایزر ساختمان موجب می‌شود که از کلیه لوازم برقی و سیم‌کشی داخلیساختمان حفاظت کنید. همچنین در مناطقی که دارای برق ضعیف‌تر هستند نصب استابلایزرساختمان موجب کاهش 25 درصدی هزینه برق ساختمان نیز می‌شود.

طریقه نصب محافظ برق ساختمان تک فاز

در قدم اول باید مکاندقیق برای نصب محافظ برق کلی ساختمان مشخص شود. نصب محافظ ساختمانبهتر است در داخل جعبه کنتور و نزدیک به کنتور و یا به اصطلاح محافظ پای کنتور نصبشود. جهت نصب محافظ پای کنتور باید دو پیچ به صورت عمودی محکم شوند و محافظروی آنها قرار بگیرند.

در هنگام نصبمحافظ برق ورودی ساختمان باید یک فیوز مینیاتوری 32 آمپر نصب شده و سپس اقدامبه سیم کشی شود. از کنتور تا فیوز و از فیوز تا محل نصب محافظ پای کنتور ازکابل های مخصوص استفاده می شود.

نکاتی که زمان نصب دستگاه محافظ برق ساختمان باید رعایت شوند

نصب محافظ برق خانه جهت حفاظت از لوازم خانگی یک واحد نهایت تا30 آمپر که عموما شامل:یخچال ، فریزر ، ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی، پکیج ،لوازم صوتی و تصویری ... به طور همزمان هستند. با تمام این توضیحات از روشنکردن همزمان ماشین لباسشویی و ظرفشویی خودداری کنید.

برای مواردی مانندکولرگازی بهتراست از محافظ برق مجزا استفاده شود. محافظ برق مربوط به کولر گازیهمراه با فیوز مینیاتوری نصب می شود.

بهتر است به دلیلاستفاده از لوازم برقی مانند یخچال که دارای کمپرسور است و تجهیزاتی مانندلباسشویی که بدون کمپرسور هستند، زمان تاخیر در محافظ برق ورودی ساختمان را روی 5دقیقه تنظیم نمایید.

بهترین محافظ برق ساختمان کدام است؟

به طور کلی همه ایندستگاه ها کارایی مشابهی دارند. ترانس، استابلایزر و تجهیزات محافظ الکتریکساختمان مدار برق داخلی را از نوسانات برق حفظ می کنند. دستگاه های برقی ساختماندر برابر افت فشار برق و یا افزایش ولتاژ در امان هستند و دچار آسیب نمی شوند.افزایش شدت جریان موجب سوختن دستگاه شده و افت ولتاژ هم راندمان دستگاه را به شدتکاهش می دهد. برای انتخاب محافظ مناسب باید با توجه به شرایط محیط و کاربریساختمان تصمیم گیری کرد.

برای منازل مسکونی،نصب استابلایزر ساختمان و ترانس خانگی در کاهش آسیب به وسایل برقی و افزایش طولعمر لوازم برقی پیشنهاد می شود. در ساختمان های اداری بهدلیل استفاده از وسایل برقی ارزشمند و حساس حتما لازم است تا محافظ استفاده شود.با توجه به تعدد دستگاه ها در ادارات پیشنهاد می شود حتما در ورودی برق ساختمان وبعد از کنتور، نصب استابلایزر اداری انجام شود.

تجهیزات نصب محافظبرق ساختمان برای برق تک فاز و سه فاز قابل نصب است. برای کارخانه ها و اماکنصنعتی از محافظ های ویژه و استابلایزر صنعتی استفاده می شود. این تجهیزاتاز دستگاه های الکترونیک بزرگ به خوبی محافظت می کنند.

مزایای نصب محافظ برق ساختمان در مقایسه با محافظ های معمولی چیست؟

این دستگاه بعد ازکنتور نصب می شود و به صورت یکجا برق ورودی کل ساختمان را از نوسانات ولتاژ حفظ میکند. به این ترتیب نیازی نیست که برای تک تک دستگاه های برقی از محافظ معمولیاستفاده شود. نوسان برق موجب کاهش عمر وسایل برقی و یا سوختن دستگاه می شود.

یکی از مزایای نصبمحافظ بعد از کنتور اینست که دیگر نیازی به خرید چندین محافظ معمولی نیست. بهجای خرید جداگانه محافظ برق برای هر دستگاه، تنها لازم است تا یک محافظ برای برقساختمان نصب کنید. هزینه نصب و نگهداری از محافظ برق ساختمان در طولانی مدت خیلیکمتر از محافظ های معمولی است. علاوه بر آن، کارایی این دستگاه نیز به مراتببالاتر از محافظ معمولی است.

تعمیر و نصب محافظ کلی ساختمان

با توجه به این‌که درهر مکانی از وسایل الکترونیکی مخصوص و مجزا استفاده می‌شود. در نتیجه انواعاستابلایزرها با محافظ کلی برق خانه متفاوت در برند های مختلف ساخته و عرضه شدهاند. انواع استابلایرزها خدمات متناسب با دستگاه‌های برقی وابسته ارائه می دهند.

نصب استابلایزر و نصبمحافظ برق ساختمان که جهت استفاده در خانه و منازل مسکونی طراحی شده اند.

نصب استابلایزر اداریجهت استفاده از وسایل برقی مورد استفاده در اداره‌جات به کار برده می‌شود.

نصب استابلایزر تکفاز

نصب محافظ کلیساختمان سه فاز

نصب استابلایزر صنعتیکه جهت استفاده در کارخانه‌ها و محافظت از دستگاه های الکترونیکی بزرگ و قوی بهکار برده می‌شود.

خدمات نصب محافظ برق ساختمان

نصب محافظ برق کلساختمان به دلیل ماهیت الکترونیکی که دارند ممکن است به دلایل مختلف دچار ایراداتو خرابی شوند. این ایرادها و خرابی‌ها در اکثر مواقع به‌راحتی قابل تعمیر هستند.به شرطی که توسط افراد خبره و حرفه‌ای، تعمیرات آنها انجام شود. از این رو هومسرویز آماده ارائه خدمات نصب محافظ برق ساختمان توسط تعمیرکار محافظ برقساختمان می باشد.

انواع ایرادات شایع در دستگاه محافظ برق ساختمان

 • علت روشن نشدناستابلایزر، تعمیر اورلود کردن ترانس برق ساختمان
 • تعمیر برد ترانسمحافظ برق ساختمان و تعمیر قطعات برد استابلایزر
 • تعمیر فن استابلایزر
 • تعمیر نشتی خازندر ترانس برق خانگی
 • تعمیر ترانسفور،تعمیر دیود، تعمیر سیم پیچی ترانس برق خانگی
 • تعمیر میکروسوییچاستابلایزر
 • تعمیر یا تعویض فیوز استابلایزر
 • تعمیر مدارکنترل فاز و نول استابلایزر

تعمیر محافظ برق ساختمان در هوم سرویز

شرکت های مختلفی دست بهتولید و عرضه انواع استابلایزر یا محافظ برق ساختمان زده‌اند.سرویس تعمیرات استابلایزر هوم سرویز شامل تمامی برند های تولیدکننده می‌شود. در زیر تعدادی از برندهایی که توسط واحد نصب و تعمیر محافظبرق ساختمان هوم سرویز انجام می‌شود را نام خواهیم برد.

 • تعمیر و نصبمحافظ برق پارت الکتریک
 • تعمیر و نصبمحافظ برق ساختمان فاراتل
 • تعمیر محافظبرق هانی
 • تعمیر محافظبرق ساختمان شیوا امواج
 • تعمیر استابلایزرامگا
 • تعمیر استابلایزریا محافظ برق ساختمان فاراتل
 • تعمیر استابلایزرسارا
 • تعمیر استابلایزردلتا
 • و

نصب محافظ برق ورودی ساختمان و تعمیرات محافظ برق ساختمان را بهمتخصصین هوم سرویز بسپارید

اگر دستگاهمحافظ برق ساختمان شما در هر برندی دچار ایراد شده است. می توانید خدمات نصبو تعمیرات محافظ برق کل ساختمان را توسط افراد متخصص و حرفه ای دهید. درصورت نیاز کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصینما جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه نصب استابلایزر و قیمت تعمیر محافظ برقساختمان با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب محافظ برق و همچنین ارایه خدمات نصب استابلایزر خانگی یا نصب ترانس خانگی برای کنترل برق ورودی به ساختمان مسکونی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات هوشمندسازی ساختمان ارائه می دهد که شامل نصب دوربین مدار بسته بیسیم، گردان، دام،بولت، لامپی و ...., تعمیر دوربین مدار بسته تحت شبکه، تعمیر دوربین بیسیم( وایرلس)، دیجیتال و آنالوگ, تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ جک دار، بازویی، ریلی, کشویی، لولایی, تعمیر جک درب پاکینگ سوزوکی، کوچی، لیفت مستر، تابا، توربو و...., تعمیر کرکره برقی مغازه, هوشمند سازی ساختمان اداری، تجاری و مسکونی, نصب دزدگیر منزل ساده و آژیری, نصب سیستم اعلام حریق متعارف, تعمیر موتور برق خانگی, تعمیر آیفون صوتی (تعمیر اف اف), نصب آیفون تصویری می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های برقکاری ساختمان را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب محافظ برق

نصب استابلایزر خانگی یا نصب ترانس خانگی برای کنترل برق ورودی به ساختمان مسکونی

نصب محافظ برق ورودی ساختمان

نصب استابلایزر سه فاز و تک فاز

نصب استابلایزر صنعتی در کارخانجات ها و کارگاه های تولیدی

تعمیر استابلایز ساختمان

تعمیر برد، فن، دیود و سیم پیچی و تعمیر محافط برق کلی ساختمان

تعمیر یا تعویض فیوز استابلایزر و محافظ برق ورودی ساختمان و ...

نظرات کاربران

profile picture
فرشاد جهانسوزی

خیلی مرتب و منظم و ان تایم بودند

شرایط نصب و تعمیر محافظ کلی برق ساختمان

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت تایید مشتری اقدام به نصب محافظ برق و یا تعمیر آن نماید.

تهیه لوازم و قطعات در صورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

phone-wiring-fix
سیم کشی تلفن و رفع خرابی
قیمت از 200,000 الی 300,000 تومان
repair-refrigerators
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 400,000 الی 1,200,000 تومان
installation-repair-washing-machine
تعمیر ماشین لباسشویی
قیمت از 300,000 الی 2,000,000 تومان
camera-repair
نصب دوربین مدار بسته
قیمت از 2,000,000 الی 11,000,000 تومان