گرمایش از کف
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
اجرای سیستم گرمایش از کف

گرمایش از کف

از 1298 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت گرمایش از کف در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت لوله کشی بدون تخریب کف(هر متر طول)

20,000 الی 30,000 تومان

قیمت لوله کشی به همراهتخریب کف(هر متر طول)

25,000 الی 45,000 تومان

متوسط قیمت2,800,000 تومانکمینه قیمت600,000 تومانبیشینه قیمت5,000,000 تومان

آنچه درباره گرمایش از کف خواهید خواند

 • گرمایش از کف
 • نحوه اجرای سیستم گرمایش از کف
 • مزایای نصب سیستم گرمایش از کف با پکیج نسبت به دیگر سیستم‌هایگرمایشی
 • معایب گرمایش از کف
 • نصب سیستم گرمایش از کف از چه مراحلی تشکیل شده است؟
 • نحوه لوله کشی گرمایش از کف
 • لیست لوازم گرمایش از کف کدامند؟
 • هزینه گرمایش از کف به چه مواردی بستگی دارد؟
 • اجرای سیستم گرمایش از کف را متخصصین هوم سرویز بسپارید

گرمایش از کف

یکی از جدیدترین روشهای گرمایشی، اجرای سیستم گرمایش از کف ساختمان است. این روش یک روش لوکسمحسوب می شود. اجرای گرمایش از کف پکیج و شوفاژ در مقایسه با دیگرسیستم های حرارتی موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شده و موجبات رفاه و آسایش بیشترساکنین ساختمان نیز فراهم می آورد. زیرا حرارت در کل فضا یکسان پخش می شود و هوایمطلوبی را ایجاد می کند و از ایجاد دوده و سیاهی در دیوارها جلوگیری می کند. باخواباندن لوله ها بر اساس نقشه گرمایش از کف به صورت تابشی موجب انتقالحرارت می شود. در ادامه به مزایا و معایب این نوع سیستم و عوامل موثر بر هزینهسیستم گرمایش از کف می پردازیم.

نحوه اجرای سیستم گرمایش از کف

برای راه اندازیگرمایش از کف، افراد متخصص باید قبل از هر چیزی، نقشه گرمایش از کف راتهیه کرده و اندازه لوله ها و فاصله لوله گرمایش از کف را تعیین کند. همچنینهر گونه زیرسازی و بتن ریزی گرمایش از کف که نیاز است باید انجام شود. به طورکل گرمایش از کف به دو روش مختلف انجام می شود. گرمایش از کف برقی و گرمایش با آبگرم. سیستم گرمایش با آب گرم در مقایسه با قیمت سیستم گرمایش از کف برقی به صرفهتر است به خاطر همین سال هاست که در کل دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای نصب سیستم گرمایش از کف با پکیج نسبت به دیگر سیستم‌هایگرمایشی

 • در همهاین سیستم ها گرما از کف اتاق به سمت بالا هدایت می شود. در اجرای سیستم گرمایش ازکف، آب گرم از طریق لوله‌هایی که در کف ساختمان تعبیه شده اند عبور داده و از طریقانرژی تابشی گرما انتقال داده می شوند. در گرمایش از کف برقی نیز از نوعیکابل‌های حرارتی به کاربرده می شوند که دارای خاصیت گرمایی هستند و پس از عبورالکتریسیته گرم می شوند.
 • در اینروش مصرف انرژی به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می کند. زیرا رادیاتورها به حدود 75درجه حرارت نیاز دارند تا فضا را گرم کنند. اما در سیستم گرما از کف حدود دمایی 29درجه کافی است و به این ترتیب مصرف سوخت کاهش پیدا می کند.
 • مورد دیگراینکه در اتاق هایی که رادیاتور وجود دارد تقاوت دمایی وجود دارد. اما در این روشهوا در همه ی قسمت ها کاملا دمای یکسانی دارد و اختلاف دما وجود ندارد.
 • اجرایگرمایش از کف فقط شامل هزینه ابتدایی است و نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی ندارد.این تجهیزات به راحتی با استفاده از شیرآلات قطع و وصل می شوند. پس اگر بخواهیم بهصورت کلی این روش را با روش های دیگر مقایسه کنیم سیستم گرمایش از کف با پکیجگزینه اقتصادی تری است.
 • مورد دیگراینکه این روش مناسب فضاهای محدود است. زیرا هیچ قسمتی از فضا را اشغال نمی کند وکلیه فضا در دسترس قرار می گیرد.
 • اگر فرزندکوچکی در منزل دارید با اجرای این روش دیگر هیچ نگرانی نخواهید داشت و محیط امنیبرای کودک نوپای خود فراهم خواهید کرد.
 • مورد اخراینکه اجرای گرمایش از کف سازگاری با تمام کفپوش ها دارد و می توانید روی آن را بههر طریقی با سنگ، سرامیک، موکت و فرش بپوشانید.

معایب گرمایش از کف

در کنار نظرات بیپایه و اساسی که یک سری افراد به طور کل در ارتباط با انتقال گرما از کف می دهند.مورد دیگری که در ارتباط با معایب گرمایش از کف مطرح می شود این مورد است که اینلوله ها به علت کف خواب بودن، پس از اجرا دیگر امکان تغییر ندارند. از این رومراحل ابتدایی باید با دقت و توسط متخصصین به درستی کف سازی و فوم بتن شوند تاایرادی پیش نیاید.

نصب سیستم گرمایش از کف از چه مراحلی تشکیل شده است؟

بهترین زمان نصبسیستم گرمایش از کف در ابتدای ساخت اتاق و ساختمان یا در هنگام بازسازیساختمان است. قبل از راه اندازی سیستم گرمایش از کف، تهیه نقشه گرمایش از کف ابتداباید توسط متخصصین طراحی شود. به طور کل این نقشه یه 4 صورت مارپیچ، دو طرفه، سهطرفه یا یو و چهار طرفه اجرا می شود. بر اساس محل مورد نظر و مساحت مکان هر کداماز این نقشه ها اجرا می شوند. از طرح مارپیچ برای اجرای گرمایش از کف راهرو، دراتاق هایی با دو دیوار سرد از طرح دو طرفه و در اتاق هایی با سه دیوار سرد از طرحسه طرفه U شکل استفاده می شود.بهترین نوع نقشه مربوط به چهار طرفه است که برای اتاق پذیرایی استفاده می شود.

برای پوشاندن لوله هاباید اقدام به بتن ریزی نمود. بتن باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. سپس بعد ازخشک شدن بتن می توان سیستم گرمایش از کف را راه اندازی نمود. از روشن کردن ناگهانیاین سیستم و بالا بردن دما به صورت ناگهانی اجتناب کنید زیرا این انبساط شدید میتواند موجب آسیب به لوله ها شود.

نحوه لوله کشی گرمایش از کف

در حدود 90 متر لولهاز کلکتور کشیده شده و در فضاهایی که به گرمایش بیشتری نیاز دارندبا نزدیگی بهکلکتور این شرایط فراهم می شود. نحوه لوله گذازی به دو صورت انجام می شود. در روشاول دور تا دور محیط چرخیده و تا مرکز محیط با فاصله 30 سانتی متری نصب می شوند.در روش بعدی به صورت لوله های رفت و برگشتی با فاصله 30 سانتی متری از هم چرخیده وبه نقطه اولیه خود برخواهند گشت. به این ترتیب گرمایش در کل محیط به صورت یکنواختپخش خواهد شد.

لیست لوازم گرمایش از کف کدامند؟

انواع عایق و تجهیزاتکف سازی مانند فوم شانه تخم مرغی، فوم ورقه ای و انواع بست بر اساس نحوه لولهگذاری نیاز است. انتخاب نوع عایق کاری بر اساس هزینه گرمایش از کف تعیین می شود.به طور معمول فوم شانه تخم مرغی اجرای سیستم گرمایش از کف را راحت کرده اما فومورقه ای یا مش قیمت بالاتری دارد و هزینه اجرای سیستم گرمایش از کف را بالا میبرد.

هزینه گرمایش از کف به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت گرمایش از کف به موارد متعددی بستگی دارد. اولین موردیکه بر هزینه سیستم گرمایش از کف با پکیج تاثیر دارد نوع ساختمان(ویلایی، آپارتمان، پیلوت و...) است. مواردی مانند مساحت فضا، تعداد درب و پنجره ونوع طراحی سیستم بر مصرف لوله ها تاثیر دارد و در نتیجه هزینه راه اندازی گرمایشاز کف را تغییر می دهد. قیمت سیستم گرمایش از کف برقی بیشتر از نمونه هایدیگر است. زیرا در این صورت هزینه های مصرف انرژی بیشتر می شود.

تعداد درب ها و پنجره‌هاو عواملی از این دست بر روی طراحی سیستم و میزان مصرف لوله‌ها و... تاثیرگذارند کهدر نتیجه بر روی هزینه گرمایش از کف تمام شده نیز تاثیر دارند. برندها ومتریال تجهیزات مورد استفاده مانند نوع لوله ها، ترموستات، شیر کلکتور، نحوه عایقکاری از مواردی هستند هزینه راه اندازی سیستم گرمایش از کف تاثیر دارند. از این روقبل از هر تصمیمی با متخصصین هوم سرویز در ارتباط با نحوه راه اندازی و اطلاع ازهزینه ها مشورت کنید.

اجرای سیستم گرمایش از کف را متخصصین هوم سرویز بسپارید

اگر در ابتدای ساختیا در حین بازسازی ساختمان هستید قطعا به فکر راه اندازی سیستم گرمایش از کف برقییا آب گرم باشید. تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواستنمایید تا متخصصین ما توضیحات لازم را در اختیارتان قرار دهند و شما را از هزینهها و تجهیزات مورد نیاز آگاه کنند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس گرمایش از کف و همچنین ارایه خدمات نصب سیستم گرمایش از کف پکیج نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات گرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر پکیج دیواری و زمینی, نصب پکیج دیواری, تعمیر آبگرمکن دیواری، تعمیر آبگرمکن مخزن دار, نصب آبگرمکن دیواری, سرویس و تعمیر رادیاتور شوفاژ, نصب رادیاتور پره ای, تعمیر شوفاژخانه, تعمیرات حوله خشک کن, نصب حوله خشک کن در حمام و سرویس بهداشتی, طراحی و ساخت شومینه مدرن و کلاسیک, تعمیر شومینه گازی، تعمیر شومینه سنگی، تعمیر شومینه دیواری، برقی و ... می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس گرمایش از کف

نصب سیستم گرمایش از کف پکیج

اجرای سیستم گرمایش از کف برقی

نصب و اجرای سیستم گرمایش با آب گرم

اجرای نقشه گرمایش از کف مارپیچ

گرمایش از کف چهارطرف، سه طرف و دو طرف

عیب یابی و تعمیرات ایرادات گرمایش از کف

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

profile picture
امیر مهرپویا

نیرو پیگیری بودند کار رو دنبال میکردند و از بهترین قطعات استفاده کردند ازشون صمییمانه تشکر میکنم

شرایط نصب و اجرای سیستم گرمایش از کف

همیار می بایست ابتدا محل مورد نظر جهت اجرای سیستم گرمایش از کف را بررسی نموده و لوله کشی و تاسیسات ساختمان را نیز بررسی کند. سپس پیشنهادات خود را ارایه نماید و در نهایت در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام سرویس نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

چنانچه محل مورد نظر نیاز به تخریب مجدد داشته باشد هزینه آن به صورت مجزا و بر اساس توافق صورت گرفته با همیار لحاظ می گردد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر و سرویس موتورخانه
تعمیر و سرویس موتورخانه
قیمت از 100,000 الی 800,000 تومان
سرویس و نگهداری استخر
سرویس و نگهداری استخر
قیمت از 600,000 الی 5,000,000 تومان
نصب و تعمیر چیلر و هواساز
نصب و تعمیر چیلر و هواساز
قیمت از 600,000 الی 5,000,000 تومان
لوله کشی آب و ساختمان
لوله کشی آب و ساختمان
قیمت از 500,000 الی 3,000,000 تومان