تعمیر موتورخانه
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
تعمیر و سرویس موتورخانه

تعمیر موتورخانه

از 1093 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر موتورخانه در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی تا ظرفیت 300 هزار کیلوکالری یک مرحله ای

200,000 الی 400,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی از 300 تا 800 هزار کیلوکالری دو مرحله ای

270,000 الی 380,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی 800 هزار کیلوکالری به بالا با تابلو کامل

توافقی

قیمت تعویض منبع دوجداره یا کوئل دار تا 500 لیتر

440,000 الی 920,000 تومان

قیمت تعویض منبع انبساط پشت بام

180,000 الی 390,000 تومان

قیمت تعویض پمپ برگشت دیگ شوفاژ

170,000 الی 270,000 تومان

قیمت نصب دیگ چدنی شوفاژ مدل 300

570,000 الی 1,600,000 تومان

قیمت نصب دیگ چدنی شوفاژ مدل 400

670,000 الی 1,900,000 تومان

قیمت نصب دیگ چدنی شوفاژ مدل توربو

550,000 الی 1,850,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازوئیلی دو نازله با دمپر هوای مکانیکی تا ظرفیت 500 هزار

210,000 الی 480,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی تک شیر با دمپر دستی تا ظرفیت 500 هزار

230,000 الی 450,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی با دمپر موتور برقی و تابلو برق

470,000 الی 1,100,000 تومان

قیمت نصب هر انشعاب کلکتور

180,000 الی 3,000,000 تومان

قیمت تعویض عقب 300دیگ به ازای هر پره

145,000 الی 290,000 تومان

قیمت تعویض عقب 400دیگ به ازای هر پره

170,000 الی 320,000 تومان

قیمت تعویض عقب توربودیگ به ازای هر پره

200,000 الی 350,000 تومان

قیمت تعویض وسط 300 دیگ به ازای هر پره

210,000 الی 450,000 تومان

قیمت تعویض وسط 400 دیگ به ازای هر پره

250,000 الی 550,000 تومان

قیمت تعویض وسط توربودیگ به ازای هر پره

250,000 الی 600,000 تومان

قیمت سرویس و نگهداری موتورخانه(ماهیانه)

170,000 الی 430,000 تومان

قیمت سرویس و راه اندازی موتور خانه برای فصل سرما

170,000 الی 700,000 تومان

متوسط قیمت250,000 تومانکمینه قیمت100,000 تومانبیشینه قیمت800,000 تومان

آنچه درباره تعمیر موتورخانه خواهید خواند

 • تعمیر موتورخانه شوفاژ و تاسیسات
 • تعمیرات موتورخانه مصرف انرژی را چندین برابر کاهش خواهد داد
 • تعمیر پمپ موتورخانه
 • روغن مناسب پمپ موتورخانه
 • سوراخ شدن و تعمیر دیگ موتورخانه
 • هواگیری موتورخانه شوفاژ توسط سرویسکار موتورخانه
 • تعمیر نشتی در موتورخانه
 • تعمیرات شوفاژخانه فوری
 • هزینه تعمیر موتورخانه به چه عواملی بستگی دارد؟
 • در چه زمانی به سرویسکار موتورخانه و تعمیرات موتورخانه نیاز است؟
 • تعمیر و نگهداری موتورخانه شامل چه مواردی است؟
 • تعمیر و نگهداری موتورخانه چه زمانی باید انجام شود؟
 • چه خدماتی در سرویس موتورخانه هوم سرویز ارائه می شود؟
 • تعمیرات موتورخانه شبانه روزی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر موتورخانه شوفاژ و تاسیسات

با افزایش انبوه سازیمسئله تامین گرمایش مجتمع و برج های ساختمانی مطرح شد. مطمعنا اجرایپکیج برای ساکنین راحت تر خواهد بود. اما اگر برای هر واحد در برج یا مجتمع های مسکونیلوله کشی مجزا در نظر گرفته شود، فضای زیادی را باید به لوله اختصاصداد. به همین جهت بیشتر به نصب و تعمیر موتورخانه شوفاژ رو آورده اند.تعمیر موتورخانه تاسیسات، طبق دستورالعمل نگهداری و تعمیرات موتورخانه بایدانجام شود. اگر شما برای سرویس موتورخانه به یک تعمیرکارموتورخانه نیاز دارید، می توانید از شرکت تعمیر و نگهداری موتورخانههوم سرویز کمک بگیرید.

موتورخانه در واقعمرکز کنترل تاسیسات مکانیکی کل ساختمان است. هر گونه عیب یابی، تعمیر و سرویسموتورخانه فقط در این مکان انجام می گیرد. با توجه به توضیحات بیان شده هرگونهایراد جزئی در موتورخانه تمام ساکنین مجتمع را درگیر خود خواهد کرد. پس بهتر است تعمیرموتورخانه را به زمان خرابی و برودت هوای سرد موکول نکنیم. در ادامه به ایرادات شوفاژخانه و عوامل موثربر قیمت تعمیر موتورخانه شوفاژ می پردازیم.

تعمیرات موتورخانه مصرف انرژی را چندین برابر کاهش خواهد داد

در سالهای اخیر بابالا رفتن مصرف سالانه انرژی در ایران نسبت به سطح جهانی، همواره تاکید می شود،افراد راهکارهای صحیح تعمیر شوفاژ موتورخانه ها را برای صرفه جویی حداکثر در مصرفگاز طبیعی و گازوئیل به کار ببندند.

تعمیراتموتورخانه شوفاژ به صورت دوره ای شامل معاینه فنی از موتورخانه ها،تنظیمات مشعل در زمان تعمیرات شوفاژخانه، نصب دستگاه رسوب گیر و عایق کاریمنبع حرارتی می باشد. تا موجب کاهش چشم گیر مصرف انرژی شوند.

تعمیر پمپ موتورخانه

یکی از ایرادات شایعدر موتورخانه مربوط به تعمیر پمپ آب موتورخانه است. در واقع باکم شدن فشار هوا در منبع، موجب روشن و خاموش شدن مدام پمپ آب موتورخانهمی شود. تعمیر پمپ شوفاژخانه نقش مهمی در سرویس موتورخانه دارد. زیرا پمپ وظیفهپمپاژ آب در سیستم لوله کشی گرمایشی را دارد.

روغن مناسب پمپ موتورخانه

همانطور که می دانیدپمپ وسیله کشش آب را بر عهده دارد. در محل اتصال موتور با پمپ، محفظه ایقرار دارد. در این محفظه روغن مناسب پمپ موتورخانه قرار دارد. روغن مناسب پمپموتورخانه باید ویسکوزیته پایینی داشته باشد. منظور از ویسکوزیته پایین شل تر وروانتر بودن روغن مورد استفاده در پمپ موتورخانه است.

سوراخ شدن و تعمیر دیگ موتورخانه

علت های زیادی ممکناست موجب سوراخ شدن دیگ موتورخانه شود. طولشعله و رنگ شعله باید تنظیم باشد و به انتهای دیگ برخورد نکند زیرا این اتفاق موجبمی شود که ته دیگ موتورخانه سوراخ شود. در این صورت موجب خسارت بالا به موتورخانهمی شود. همچنین اگر سختی و رسوبات آب گرفته نشود این موارد در لوله ها و بدنه تهنشین می شوند و در برخورد با حرارت این رسویات سفت تر می شوند و همین عوامل موجبآسیب به جداره دیگ خواهد شد. به همین علت باید همواره مراحل بازبینی از دیگموتورخانه به صورت ممتد انجام شود و در صورت نیاز به تعمیر دیگ موتورخانه پرداختهشود.

هواگیری موتورخانه شوفاژ توسط سرویسکار موتورخانه

هواگیری موتورخانهشوفاژ به این منظور انجام می شود که بازدهی این تجهیزات بالاتر برود. قبل از شروعفصل سرما باید اقدام به سرویس شوفاژخانه و تعمیرات موتورخانه نمود. قطعا ایناقدامات باید توسط تعمیرکار شوفاژخانه انجام شود تا از بروز اتفاقات بعدی جلوگیریشود. در پروسه تعمیر و نگهداری موتورخانه کلیه تجهیزات بررسی می شوند و ایراداتاحتمالی رفع خواهند شد.

تعمیر نشتی در موتورخانه

نشتی یکی از رایجترین مشکلات در موتورخانه است که در قطعات مختلفی اتفاق می افتد. بدترین موردمربوط به نشتی دیگ شوفاژخانه است که به ندرت قابل تعمیر است. هم دیگ های پره ایچدنی و هم دیگ های یک تکه فولادی در صورت آسیب دیدن باید تعویض شوند. هزینه تعمیردیگ شوفاژخانه بیش از دیگر قطعات است.

کلکتور وظیفه ارسالآب گرم و دریافت آب سرد برگشتی شوفاژ را بر عهده دارد. این قطعه نیز در معرض نشتیاست که اغلب به دلیل سوراخ یا ترک برداشتن، اتفاق می افتد. در صورت بروز مشکل درکلتور تعمیرکار موتورخانه می تواند آن را تعمیر کند.

تعمیرات شوفاژخانه فوری

تامین گرمایش ساختمانبه خصوص در زمستان ها اهمیت زیادی دارد. هر گونه اشکال جزئی در شوفاژخانه می تواندموجب اختلال در این سیستم شود. از کار افتادن شوفاژخانه به معنای از دست دادنگرمای ساختمان است و این چیزی نیست که ساکنین بخواهند. تعمیر موتورخانه و شوفاژ ازسرویس های اضطراری و فوری است و باید بلافاصله نسبت به رفع مشکل اقدام کرد. هوم سرویزبا اعزام تعمیرکار شوفاژخانه به محل، مشکل زمانبندی را حل کرده است.تکنیسین های تعمیرکار از نیروهای نزدیک به محل انتخاب می شوند. سیستم شوفاژخانهحتی در روزهای گرم تابستان هم روشن است پس دور از ذهن نیست که استهلاک قطعات خیلیسریع تر باشد. هزینه تعمیرات گاهی خیلی بیشتر از مبلغی است که تصور می کنید. برایکاهش این هزینه، سرویس شوفاژخانه انجام می شود.

هزینه تعمیر موتورخانه به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت تعمیرموتورخانه :حجم و وسعت موتور خانه

هرچه موتورخانه بزرگترباشد، برای تعمیر و سرویس موتورخانه و همچنین تعمیرات شوفاژ خانه بایددستگاه و قطعات بیشتری را بررسی کرد. به همان ترتیب زمان بیشتری صرف خواهد شد و هزینهتعمیر موتورخانه شوفاژ نیز بالا خواهد رفت.

هزینه تعمیرموتور خانه :تعداد طبقات ساختمان

تعداد بیشتر طبقات ساختمانیعنی لوله کشی و قطعات بیشتر که باید در هنگام تعمیر موتورخانه شوفاژ بازبینیشوند. بنابراین هزینه سرویس موتورخانه بیشتر می شود.

قیمت تعمیرموتورخانه :قدمت و عمر موتورخانه

در موتورخانه قدیمیتر باشد قطعات و لوله کشی ها مستهلک تر می شوند و طبیعتا هزینه تعمیر موتورخانه شوفاژنیز بیشتر و زمانبر تر خواهد بود. زیرا در صورت بروز ایراد به علت فرسودگی زیاد،باید تمام قسمت های موتورخانه تست و بررسی شوند.

هزینه سرویسموتورخانه :تعداد دفعات بازبینی جهت تعمیر و سرویس موتورخانه و تعمیرات شوفاژخانه

عیب یابی و سرویسموتورخانه با یک جلسه بررسی معمولا به اتمام نمی رسد. تعداد دفعات بازبینی بر قیمتتعمیر موتورخانه شوفاژ و هزینه سرویس موتورخانه تاثیر گذار است.

در چه زمانی به سرویسکار موتورخانه و تعمیرات موتورخانه نیاز است؟

خطراتی که موتورخانهرا تهدید می کنند که در صورت مشاهده باید سریعا به سرویسکار موتورخانه جهت تعمیرات شوفاژخانه مراجعهکرد، از 3 طریق قابل تشخیص هستند.

از طریق دیداری

در صورت مشاهده کردنسیم و لوله های عایق نشده و همچنین کم و زیاد شدن دمای موتورخانه ، خاموش روشن شدنمشعل موتورخانه قطعا باید سرویس کار موتورخانه را خبر کنید.

از طریق شنیداری

شنیدن صداهایی ناآشنا از شیرهای موجود در موتورخانه ، صدای چکه کردن آب و همچنین صدای ساییده شدنقطعات مکانیکی داخل موتورخانه دلیلی بر الزام انجام تعمیرات موتور خانهاست.

از طریق بویایی

بوی سوختگی و بویگازهای سمی و خطرناک و همچنین بوی فاسد شدن و گندیده شدن آب از نشانه هایی هستند،که باید به تعمیر موتورخانه بپردازید.

تعمیر و نگهداری موتورخانه شامل چه مواردی است؟

در ساختمان های بزرگو مجتمع هایی که مجهز به سیستم موتورخانه هستند، لازم است تا کارهای نگهداریموتورخانه به شرکت معتبر ارجاع شود. به این ترتیبمتصدی مسئول تاسیسات از روی چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه همه بخش های سیستمموتورخانه را بررسی می کند. در صورت نیاز به تعمیر همه کارهای تعمیر موتورخانهیا تعویض قطعات نیز در سرویس موتورخانه انجام می شود. تعمیر موتورخانه شامل اینموارد است :

 • تعمیر و نگهداریپمپ
 • تعمیر بویلرو مشعل
 • تنظیم شیربرقی مشعل
 • تعویض شیرفلکه
 • تعمیر و تعویضمنبع آب دوجداره
 • تعمیرموتورخانه و نگهداری تاسیسات لوله کشی

تعمیر و نگهداری موتورخانه چه زمانی باید انجام شود؟

چنانچه سرویسموتورخانه نادیده گرفته شود، دیر یا زود با مشکل سرد شدن آب و شوفاژها روبرومی شوید. خرابی موتورخانه تنها گریبان یک یا دو واحد را نمی گیرد. همه انشعاباتموتورخانه تحت تاثیر کوچکترین مشکل در کارکرد تاسیسات موتورخانه هستند. برای مثالخرابی پمپ آب موجب می شود تا فشار آب کافی در سیستم شوفاژ وجود نداشته باشد. بهطور کلی هر وقت اشکالی در سیستم پیدا شد باید سریعا برای تعمیر موتورخانه اقدامکرد در غیر این صورت آسیب بیشتری پیش می آید. به طور معمول بررسی دو هفته یکبارموتورخانه جهت چک دیزل ژنراتور پیشنهاد می شود. علاوه بر آن لازم است تا قبل ازشروع فصل سرما یک سرویس کامل از تاسیسات موتورخانه به عمل آید.

چه خدماتی در سرویس موتورخانه هوم سرویز ارائه می شود؟

 • نصب و راهاندازی مشعل گازی و گازوئیلی در موتورخانه تا ظرفیت 300 هزار کیلوکالری یکمرحله ای از 300 تا 800هزار کیلو کالری دو مرحله ای و 800 هزار کیلو کالری به بالابا تابلو کامل
 • تعویض منبعدو جداره یا کوئل دار تا 500 لیتر
 • تعویض منبعانبساط پشت بام
 • تعویض پمپبرگشت دیگ شوفاژخانه
 • نصب دیگ چدنیشوفاژخانه مدل 300 و 400
 • نصب وتعمیر دیگ چدنی توربو شوفاژخانه
 • راه اندازی مشعل گازوئیلیدو نازله و تک شیر با دمپر هوای مکانیکی تا ظرفیت 500 هزار
 • راه اندازیمشعل گازی و گازوئیلی با دمپر موتور برقی و تابلو برق و نصب انشعاب کلکتوربه صورت مجزا
 • سرویس و نگهداریموتورخانه به صورت ماهیانه

تعمیرات موتورخانه شبانه روزی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر و سرویس دورهای موتورخانه در صورتی که توسط متخصص حرفه ای تعمیر موتورخانه شوفاژانجام گیرد، موجب کاهش هزینه می شود. تعمیرموتورخانه باعث افزایش طول عمر قطعات موتورخانه می شود. این اقدامات در صورتیکه توسط افراد ناوارد بررسی شود و راهکارهای اصولی ارائه نشود، باعث فرسایش وساییده شدن قطعات در مدت زمان کوتاه تر خواهد شد.

هیچ گاه برای عواملیچون هزینه های بسیار پایین، مهمترین قسمت یک ساختمان که قلب تاسیساتمکانیکی ساختمان است را به افراد نابلد و غیرحرفه ای نسپارید. که نتیجه بسیارهزینه بر و خطرناک خواهد بود. جهت دریافت خدمات آنلاین تعمیراتموتورخانه شبانه روزی در هر ساعتی که به متخصصین هوم سرویز نیاز داشتید بهصورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید.متخصصین ما جهت مشاوره و عیب یابی رایگان و اعلام هزینه ها با شما تماسگرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر موتورخانه و همچنین ارایه خدمات تعمیر شوفاژخانه نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات گرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر پکیج دیواری و زمینی, نصب پکیج دیواری, تعمیر آبگرمکن دیواری، تعمیر آبگرمکن مخزن دار, نصب آبگرمکن دیواری, سرویس و تعمیر رادیاتور شوفاژ, نصب رادیاتور پره ای, تعمیرات حوله خشک کن, نصب حوله خشک کن در حمام و سرویس بهداشتی, طراحی و ساخت شومینه مدرن و کلاسیک, نصب سیستم گرمایش از کف پکیج, تعمیر شومینه گازی، تعمیر شومینه سنگی، تعمیر شومینه دیواری، برقی و ... می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر موتورخانه

تعمیر شوفاژخانه

سرویس موتورخانه

سرویس پمپ‌ موتورخانه، رسوب‌گیری دیگ و تعمیر مشعل موتورخانه

هواگیری موتورخانه شوفاژ

تعمیر پمپ آب موتورخانه

عایق‌کاری حرارتی و تعویض لوله‌های موتورخانه

بررسی عملکرد مشعل و شعله حاصله

تنظیم شیر برقی مشعل، نگهداری پمپ، بررسی عملکرد فشار آبِ خط ژنراتور و ...

تعمیر و تعویض دیگ چدنی موتورخانه

تعویض لوله آتشخوار موتورخانه

تعمیر پمپ سیرکلاتور موتورخانه

تعویض یا سرویس منبع کویلی موتورخانه

نظرات کاربران

profile picture
مهران ربی

خیلی ادم خوبی بودند کارشناسی دقیقی انجام دادند ممنون

profile picture
امین کاظمی

روند کاریشو و اخلاقشون و کیفیت کاری ایشون عالی بود ولی کمی قیمت بالا بود در کل ممنونم

شرایط تعمیرات موتورخانه شوفاژ و تعمیر شوفاژخانه

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر نماید.

تهیه لوازم و قطعات یدکی درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر موتورخانه استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

لوله کشی آب و ساختمان
لوله کشی آب و ساختمان
قیمت از 500,000 الی 3,200,000 تومان
لوله کشی گاز
لوله کشی گاز
قیمت از 400,000 الی 5,000,000 تومان
نصب عایق رطوبتی
نصب عایق رطوبتی
قیمت از 3,000,000 الی 3,000,000 تومان
سرویس و نگهداری استخر
سرویس و نگهداری استخر
در حال بروزرسانی قیمت