تعمیر موتورخانه
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
تعمیر و سرویس موتورخانه

تعمیر موتورخانه

از 1093 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر موتورخانه در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی تا ظرفیت 300 هزار کیلوکالری یک مرحله ای

300,000 الی 600,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی از 300 تا 800 هزار کیلوکالری دو مرحله ای

370,000 الی 580,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی 800 هزار کیلوکالری به بالا با تابلو کامل

توافقی

قیمت تعویض منبع دوجداره یا کوئل دار تا 500 لیتر

600,000 الی 1,300,000 تومان

قیمت تعویض منبع انبساط پشت بام

300,000 الی 600,000 تومان

قیمت تعویض پمپ برگشت دیگ شوفاژ

300,000 الی 500,000 تومان

قیمت نصب دیگ چدنی شوفاژ مدل 300

700,000 الی 2,000,000 تومان

قیمت نصب دیگ چدنی شوفاژ مدل 400

800,000 الی 2,500,000 تومان

قیمت نصب دیگ چدنی شوفاژ مدل توربو

750,000 الی 2,500,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازوئیلی دو نازله با دمپر هوای مکانیکی تا ظرفیت 500 هزار

350,000 الی 800,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی تک شیر با دمپر دستی تا ظرفیت 500 هزار

350,000 الی 800,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی با دمپر موتور برقی و تابلو برق

600,000 الی 500,000 تومان

قیمت نصب هر انشعاب کلکتور

300,000 الی 3,000,000 تومان

قیمت تعویض عقب 300دیگ به ازای هر پره

250,000 الی 700,000 تومان

قیمت تعویض عقب 400دیگ به ازای هر پره

300,000 الی 600,000 تومان

قیمت تعویض عقب توربودیگ به ازای هر پره

400,000 الی 750,000 تومان

قیمت تعویض وسط 300 دیگ به ازای هر پره

350,000 الی 750,000 تومان

قیمت تعویض وسط 400 دیگ به ازای هر پره

350,000 الی 850,000 تومان

قیمت تعویض وسط توربودیگ به ازای هر پره

350,000 الی 900,000 تومان

قیمت سرویس و نگهداری موتورخانه(ماهیانه)

300,000 الی 800,000 تومان

متوسط قیمت1,200,000 تومانکمینه قیمت1,200,000 تومانبیشینه قیمت1,200,000 تومان

آنچه درباره تعمیر موتورخانه خواهید خواند

 • تعمیر موتورخانه شوفاژ و تاسیسات
 • تعمیرات موتورخانه مصرف انرژی را چندین برابر کاهش خواهد داد
 • تعمیر پمپ موتورخانه
 • روغن مناسب پمپ موتورخانه
 • سوراخ شدن و تعمیر دیگ موتورخانه
 • هواگیری موتورخانه شوفاژ توسط سرویسکار موتورخانه
 • تعمیر نشتی در موتورخانه
 • تعمیرات شوفاژخانه فوری
 • هزینه تعمیر موتورخانه به چه عواملی بستگی دارد؟
 • در چه زمانی به سرویسکار موتورخانه و تعمیرات موتورخانه نیاز است؟
 • تعمیر و نگهداری موتورخانه شامل چه مواردی است؟
 • تعمیر و نگهداری موتورخانه چه زمانی باید انجام شود؟
 • چه خدماتی در سرویس موتورخانه هوم سرویز ارائه می شود؟
 • تعمیرات موتورخانه شبانه روزی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر موتورخانه شوفاژ و تاسیسات

با افزایش انبوه سازی مسئله تامین گرمایش مجتمع و برج های ساختمانی مطرح شد. مطمعنا اجرای پکیج برای ساکنین راحت تر خواهد بود. اما اگر برای هر واحد در برج یا مجتمع های مسکونی لوله کشی مجزا در نظر گرفته شود، فضای زیادی را باید به لوله اختصاص داد. به همین جهت بیشتر به نصب و تعمیر موتورخانه شوفاژ رو آورده اند. تعمیر موتورخانه تاسیسات، طبق دستورالعمل نگهداری و تعمیرات موتورخانه باید انجام شود. اگر شما برای سرویس موتورخانه به یک تعمیرکار موتورخانه نیاز دارید، می توانید از شرکت تعمیر و نگهداری موتورخانه هوم سرویز کمک بگیرید.

موتورخانه در واقع مرکز کنترل تاسیسات مکانیکی کل ساختمان است. هر گونه عیب یابی، تعمیر و سرویس موتورخانه فقط در این مکان انجام می گیرد. با توجه به توضیحات بیان شده هرگونه ایراد جزئی در موتورخانه تمام ساکنین مجتمع را درگیر خود خواهد کرد. پس بهتر است تعمیر موتورخانه را به زمان خرابی و برودت هوای سرد موکول نکنیم. در ادامه به ایرادات شوفاژخانه و عوامل موثر بر قیمت تعمیر موتورخانه شوفاژ می پردازیم.

تعمیرات موتورخانه مصرف انرژی را چندین برابر کاهش خواهد داد

در سالهای اخیر با بالا رفتن مصرف سالانه انرژی در ایران نسبت به سطح جهانی، همواره تاکید می شود، افراد راهکارهای صحیح تعمیر شوفاژ موتورخانه ها را برای صرفه جویی حداکثر در مصرف گاز طبیعی و گازوئیل به کار ببندند.

تعمیرات موتورخانه شوفاژ به صورت دوره ای شامل معاینه فنی از موتورخانه ها، تنظیمات مشعل در زمان تعمیرات شوفاژخانه، نصب دستگاه رسوب گیر و عایق کاری منبع حرارتی می باشد. تا موجب کاهش چشم گیر مصرف انرژی شوند.

تعمیر پمپ موتورخانه

یکی از ایرادات شایع در موتورخانه مربوط به تعمیر پمپ آب موتورخانه است. در واقع با کم شدن فشار هوا در منبع، موجب روشن و خاموش شدن مدام پمپ آب موتورخانه می شود. تعمیر پمپ شوفاژخانه نقش مهمی در سرویس موتورخانه دارد. زیرا پمپ وظیفه پمپاژ آب در سیستم لوله کشی گرمایشی را دارد.

روغن مناسب پمپ موتورخانه

همانطور که می دانید پمپ وسیله کشش آب را بر عهده دارد. در محل اتصال موتور با پمپ، محفظه ای قرار دارد. در این محفظه روغن مناسب پمپ موتورخانه قرار دارد. روغن مناسب پمپ موتورخانه باید ویسکوزیته پایینی داشته باشد. منظور از ویسکوزیته پایین شل تر و روانتر بودن روغن مورد استفاده در پمپ موتورخانه است.

سوراخ شدن و تعمیر دیگ موتورخانه

علت های زیادی ممکن است موجب سوراخ شدن دیگ موتورخانه شود. طول شعله و رنگ شعله باید تنظیم باشد و به انتهای دیگ برخورد نکند زیرا این اتفاق موجب می شود که ته دیگ موتورخانه سوراخ شود. در این صورت موجب خسارت بالا به موتورخانه می شود. همچنین اگر سختی و رسوبات آب گرفته نشود این موارد در لوله ها و بدنه ته نشین می شوند و در برخورد با حرارت این رسویات سفت تر می شوند و همین عوامل موجب آسیب به جداره دیگ خواهد شد. به همین علت باید همواره مراحل بازبینی از دیگ موتورخانه به صورت ممتد انجام شود و در صورت نیاز به تعمیر دیگ موتورخانه پرداخته شود.

هواگیری موتورخانه شوفاژ توسط سرویسکار موتورخانه

هواگیری موتورخانه شوفاژ به این منظور انجام می شود که بازدهی این تجهیزات بالاتر برود. قبل از شروع فصل سرما باید اقدام به سرویس شوفاژخانه و تعمیرات موتورخانه نمود. قطعا این اقدامات باید توسط تعمیرکار شوفاژخانه انجام شود تا از بروز اتفاقات بعدی جلوگیری شود. در پروسه تعمیر و نگهداری موتورخانه کلیه تجهیزات بررسی می شوند و ایرادات احتمالی رفع خواهند شد.

تعمیر نشتی در موتورخانه

نشتی یکی از رایج ترین مشکلات در موتورخانه است که در قطعات مختلفی اتفاق می افتد. بدترین مورد مربوط به نشتی دیگ شوفاژخانه است که به ندرت قابل تعمیر است. هم دیگ های پره ای چدنی و هم دیگ های یک تکه فولادی در صورت آسیب دیدن باید تعویض شوند. هزینه تعمیر دیگ شوفاژخانه بیش از دیگر قطعات است.

کلکتور وظیفه ارسال آب گرم و دریافت آب سرد برگشتی شوفاژ را بر عهده دارد. این قطعه نیز در معرض نشتی است که اغلب به دلیل سوراخ یا ترک برداشتن، اتفاق می افتد. در صورت بروز مشکل در کلتور تعمیرکار موتورخانه می تواند آن را تعمیر کند.

تعمیرات شوفاژخانه فوری

تامین گرمایش ساختمان به خصوص در زمستان ها اهمیت زیادی دارد. هر گونه اشکال جزئی در شوفاژخانه می تواند موجب اختلال در این سیستم شود. از کار افتادن شوفاژخانه به معنای از دست دادن گرمای ساختمان است و این چیزی نیست که ساکنین بخواهند. تعمیر موتورخانه و شوفاژ از سرویس های اضطراری و فوری است و باید بلافاصله نسبت به رفع مشکل اقدام کرد. هوم سرویز با اعزام تعمیرکار شوفاژخانه به محل، مشکل زمانبندی را حل کرده است. تکنیسین های تعمیرکار از نیروهای نزدیک به محل انتخاب می شوند. سیستم شوفاژخانه حتی در روزهای گرم تابستان هم روشن است پس دور از ذهن نیست که استهلاک قطعات خیلی سریع تر باشد. هزینه تعمیرات گاهی خیلی بیشتر از مبلغی است که تصور می کنید. برای کاهش این هزینه، سرویس شوفاژخانه انجام می شود.

هزینه تعمیر موتورخانه به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر موتورخانه : حجم و وسعت موتور خانه

هرچه موتورخانه بزرگتر باشد، برای تعمیر و سرویس موتورخانه و همچنین تعمیرات شوفاژ خانه باید دستگاه و قطعات بیشتری را بررسی کرد. به همان ترتیب زمان بیشتری صرف خواهد شد و هزینه تعمیر موتورخانه شوفاژ نیز بالا خواهد رفت.

هزینه تعمیر موتور خانه : تعداد طبقات ساختمان

تعداد بیشتر طبقات ساختمان یعنی لوله کشی و قطعات بیشتر که باید در هنگام تعمیر موتورخانه شوفاژ بازبینی شوند. بنابراین هزینه سرویس موتورخانه بیشتر می شود.

قیمت تعمیر موتورخانه : قدمت و عمر موتورخانه

در موتورخانه قدیمی تر باشد قطعات و لوله کشی ها مستهلک تر می شوند و طبیعتا هزینه تعمیر موتورخانه شوفاژ نیز بیشتر و زمانبر تر خواهد بود. زیرا در صورت بروز ایراد به علت فرسودگی زیاد، باید تمام قسمت های موتورخانه تست و بررسی شوند.

هزینه سرویس موتورخانه : تعداد دفعات بازبینی جهت تعمیر و سرویس موتورخانه و تعمیرات شوفاژخانه

عیب یابی و سرویس موتورخانه با یک جلسه بررسی معمولا به اتمام نمی رسد. تعداد دفعات بازبینی بر قیمت تعمیر موتورخانه شوفاژ و هزینه سرویس موتورخانه تاثیر گذار است.

در چه زمانی به سرویسکار موتورخانه و تعمیرات موتورخانه نیاز است؟

خطراتی که موتورخانه را تهدید می کنند که در صورت مشاهده باید سریعا به سرویسکار موتورخانه جهت تعمیرات شوفاژخانه مراجعه کرد، از 3 طریق قابل تشخیص هستند.

از طریق دیداری

در صورت مشاهده کردن سیم و لوله های عایق نشده و همچنین کم و زیاد شدن دمای موتورخانه ، خاموش روشن شدن مشعل موتورخانه قطعا باید سرویس کار موتورخانه را خبر کنید.

از طریق شنیداری

شنیدن صداهایی نا آشنا از شیرهای موجود در موتورخانه ، صدای چکه کردن آب و همچنین صدای ساییده شدن قطعات مکانیکی داخل موتورخانه دلیلی بر الزام انجام تعمیرات موتور خانه است.

از طریق بویایی

بوی سوختگی و بوی گازهای سمی و خطرناک و همچنین بوی فاسد شدن و گندیده شدن آب از نشانه هایی هستند، که باید به تعمیر موتورخانه بپردازید.

تعمیر و نگهداری موتورخانه شامل چه مواردی است؟

در ساختمان های بزرگ و مجتمع هایی که مجهز به سیستم موتورخانه هستند، لازم است تا کارهای نگهداری موتورخانه به شرکت معتبر ارجاع شود. به این ترتیب متصدی مسئول تاسیسات از روی چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه همه بخش های سیستم موتورخانه را بررسی می کند. در صورت نیاز به تعمیر همه کارهای تعمیر موتورخانه یا تعویض قطعات نیز در سرویس موتورخانه انجام می شود. تعمیر موتورخانه شامل این موارد است :

 • تعمیر و نگهداری پمپ
 • تعمیر بویلر و مشعل
 • تنظیم شیر برقی مشعل
 • تعویض شیر فلکه
 • تعمیر و تعویض منبع آب دوجداره
 • تعمیر موتورخانه و نگهداری تاسیسات لوله کشی

تعمیر و نگهداری موتورخانه چه زمانی باید انجام شود؟

چنانچه سرویس موتورخانه نادیده گرفته شود، دیر یا زود با مشکل سرد شدن آب و شوفاژها روبرو می شوید. خرابی موتورخانه تنها گریبان یک یا دو واحد را نمی گیرد. همه انشعابات موتورخانه تحت تاثیر کوچکترین مشکل در کارکرد تاسیسات موتورخانه هستند. برای مثال خرابی پمپ آب موجب می شود تا فشار آب کافی در سیستم شوفاژ وجود نداشته باشد. به طور کلی هر وقت اشکالی در سیستم پیدا شد باید سریعا برای تعمیر موتورخانه اقدام کرد در غیر این صورت آسیب بیشتری پیش می آید. به طور معمول بررسی دو هفته یکبار موتورخانه جهت چک دیزل ژنراتور پیشنهاد می شود. علاوه بر آن لازم است تا قبل از شروع فصل سرما یک سرویس کامل از تاسیسات موتورخانه به عمل آید.

چه خدماتی در سرویس موتورخانه هوم سرویز ارائه می شود؟

 • نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی در موتورخانه تا ظرفیت 300 هزار کیلوکالری یک مرحله ای از 300 تا 800هزار کیلو کالری دو مرحله ای و 800 هزار کیلو کالری به بالا با تابلو کامل
 • تعویض منبع دو جداره یا کوئل دار تا 500 لیتر
 • تعویض منبع انبساط پشت بام
 • تعویض پمپ برگشت دیگ شوفاژخانه
 • نصب دیگ چدنی شوفاژخانه مدل 300 و 400
 • نصب و تعمیر دیگ چدنی توربو شوفاژخانه
 • راه اندازی مشعل گازوئیلی دو نازله و تک شیر با دمپر هوای مکانیکی تا ظرفیت 500 هزار
 • راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی با دمپر موتور برقی و تابلو برق و نصب انشعاب کلکتور به صورت مجزا
 • سرویس و نگهداری موتورخانه به صورت ماهیانه

تعمیرات موتورخانه شبانه روزی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر و سرویس دوره ای موتورخانه در صورتی که توسط متخصص حرفه ای تعمیر موتورخانه شوفاژ انجام گیرد، موجب کاهش هزینه می شود. تعمیر موتورخانه باعث افزایش طول عمر قطعات موتورخانه می شود. این اقدامات در صورتی که توسط افراد ناوارد بررسی شود و راهکارهای اصولی ارائه نشود، باعث فرسایش و ساییده شدن قطعات در مدت زمان کوتاه تر خواهد شد.

هیچ گاه برای عواملی چون هزینه های بسیار پایین، مهمترین قسمت یک ساختمان که قلب تاسیسات مکانیکی ساختمان است را به افراد نابلد و غیرحرفه ای نسپارید. که نتیجه بسیار هزینه بر و خطرناک خواهد بود. جهت دریافت خدمات آنلاین تعمیرات موتورخانه شبانه روزی در هر ساعتی که به متخصصین هوم سرویز نیاز داشتید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره و عیب یابی رایگان و اعلام هزینه ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر موتورخانه و همچنین ارایه خدمات تعمیر شوفاژخانه نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات گرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر پکیج دیواری و زمینی, نصب پکیج دیواری, تعمیر آبگرمکن دیواری، تعمیر آبگرمکن مخزن دار, نصب آبگرمکن دیواری, سرویس و تعمیر رادیاتور شوفاژ, نصب رادیاتور پره ای, تعمیرات حوله خشک کن, نصب حوله خشک کن در حمام و سرویس بهداشتی, طراحی و ساخت شومینه مدرن و کلاسیک, نصب سیستم گرمایش از کف پکیج, تعمیر شومینه گازی، تعمیر شومینه سنگی، تعمیر شومینه دیواری، برقی و ... می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر موتورخانه

تعمیر شوفاژخانه

سرویس موتورخانه

سرویس پمپ‌ موتورخانه، رسوب‌گیری دیگ و تعمیر مشعل موتورخانه

هواگیری موتورخانه شوفاژ

تعمیر پمپ آب موتورخانه

عایق‌کاری حرارتی و تعویض لوله‌های موتورخانه

بررسی عملکرد مشعل و شعله حاصله

تنظیم شیر برقی مشعل، نگهداری پمپ، بررسی عملکرد فشار آبِ خط ژنراتور و ...

تعمیر و تعویض دیگ چدنی موتورخانه

تعویض لوله آتشخوار موتورخانه

تعمیر پمپ سیرکلاتور موتورخانه

تعویض یا سرویس منبع کویلی موتورخانه

نظرات کاربران

profile picture
هاشم غلامیان ابهری

راضی هستم از رفتار و از کار ایشون ممنونم

profile picture
مهران ربی

خیلی ادم خوبی بودند کارشناسی دقیقی انجام دادند ممنون

profile picture
امین کاظمی

روند کاریشو و اخلاقشون و کیفیت کاری ایشون عالی بود ولی کمی قیمت بالا بود در کل ممنونم

شرایط تعمیرات موتورخانه شوفاژ و تعمیر شوفاژخانه

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر نماید.

تهیه لوازم و قطعات یدکی درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر موتورخانه استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

water-plumbing-sewerage
لوله کشی آب و ساختمان
قیمت از 1,000,000 الی 3,000,000 تومان
gas-piping
لوله کشی گاز
قیمت از 1,700,000 الی 2,715,000 تومان
installation-of-waterproofing
نصب عایق رطوبتی
قیمت از 1,800,000 الی 1,800,000 تومان
pool-service-and-maintenance
سرویس و نگهداری استخر
قیمت از 300,000 الی 300,000 تومان