banner
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
تعمیر و سرویس موتورخانه

تعمیر و سرویس موتورخانه

از 1093 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سرویس موتورخانه توسط تعمیرکار موتورخانه شوفاژ

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی تا ظرفیت 300 هزار کیلوکالری یک مرحله ای

200,000 الی 400,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی از 300 تا 800 هزار کیلوکالری دو مرحله ای

270,000 الی 380,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی 800 هزار کیلوکالری به بالا با تابلو کامل

توافقی

قیمت تعویض منبع دوجداره یا کوئل دار تا 500 لیتر

440,000 الی 920,000 تومان

قیمت تعویض منبع انبساط پشت بام

180,000 الی 390,000 تومان

قیمت تعویض پمپ برگشت دیگ شوفاژ

170,000 الی 270,000 تومان

قیمت نصب دیگ چدنی شوفاژ مدل 300

570,000 الی 1,600,000 تومان

قیمت نصب دیگ چدنی شوفاژ مدل 400

670,000 الی 1,900,000 تومان

قیمت نصب دیگ چدنی شوفاژ مدل توربو

550,000 الی 1,850,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازوئیلی دو نازله با دمپر هوای مکانیکی تا ظرفیت 500 هزار

210,000 الی 480,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی تک شیر با دمپر دستی تا ظرفیت 500 هزار

230,000 الی 450,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی با دمپر موتور برقی و تابلو برق

470,000 الی 1,100,000 تومان

قیمت نصب هر انشعاب کلکتور

180,000 الی 3,000,000 تومان

قیمت تعویض عقب 300دیگ به ازای هر پره

145,000 الی 290,000 تومان

قیمت تعویض عقب 400دیگ به ازای هر پره

170,000 الی 320,000 تومان

قیمت تعویض عقب توربودیگ به ازای هر پره

200,000 الی 350,000 تومان

قیمت تعویض وسط 300 دیگ به ازای هر پره

210,000 الی 450,000 تومان

قیمت تعویض وسط 400 دیگ به ازای هر پره

250,000 الی 550,000 تومان

قیمت تعویض وسط توربودیگ به ازای هر پره

250,000 الی 600,000 تومان

قیمت سرویس و نگهداری موتورخانه(ماهیانه)

170,000 الی 430,000 تومان

قیمت سرویس و راه اندازی موتور خانه برای فصل سرما

170,000 الی 700,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط تعمیرات و سرویس شوفاژخانه

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر نماید.

تهیه لوازم و قطعات یدکی درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر موتورخانه استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات را به زمان خرابی آنها موکول نکنید

با افزایش انبوه سازیمسئله تامین گرمایش مجتمع و برج های ساختمانی مطرح شد. مطمعنا اجرایپکیج برای ساکنین راحت تر خواهد بود. اما اگر برای هر واحد در برج یا مجتمع هایمسکونی لوله کشی مجزا در نظر گرفته  شود، فضای زیادی را  باید به لولهاختصاص داد. به همین جهت بیشتر به نصب و تعمیر موتورخانه شوفاژ رو آوردهاند. تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات، طبق دستورالعمل نگهداری و تعمیراتموتورخانه باید انجام شود. اگر شما برای سرویس موتورخانه بهیک تعمیرکار موتورخانه نیاز دارید، می توانید از شرکت تعمیر ونگهداری موتورخانه هوم سرویز کمک بگیرید.

موتورخانه در واقعمرکز کنترل تاسیسات مکانیکی کل ساختمان است. هر گونه عیب یابی، تعمیر و سرویسموتورخانه فقط در این مکان انجام می گیرد. با توجه به توضیحات بیان شده هرگونهایراد جزئی در موتورخانه تمام ساکنین مجتمع را درگیر خود خواهد کرد. پس بهتر استتعمیر موتورخانه را به زمان خرابی و برودت هوای سرد موکول نکنیم. در ادامه به ایرادات شوفاژخانه و عوامل موثربر قیمت تعمیر موتورخانه شوفاژ می پردازیم.

تعمیرات تخصصی موتورخانه مصرف انرژی را چندین برابر کاهش خواهد داد

در سالهای اخیر بابالا رفتن مصرف سالانه انرژی در ایران نسبت به سطح جهانی، همواره تاکید می شود،افراد راهکارهای صحیح تعمیرات تخصصی موتورخانه ها را برای صرفه جویی حداکثردر مصرف گاز طبیعی و گازوئیل به کار ببندند.

تعمیرات تخصصیموتورخانه شوفاژ به صورت دوره ای شامل معاینه فنی از موتورخانه ها، تنظیمات مشعلدر زمان تعمیرات شوفاژخانه، نصب دستگاه رسوب گیر و عایق کاری منبع حرارتی میباشد. تا موجب کاهش چشم گیر مصرف انرژی شوند.

تعمیر پمپموتورخانه

یکی از ایرادات شایعدر موتورخانه مربوط به تعمیر پمپ آب موتورخانه است. در واقع باکم شدن فشار هوا در منبع، موجب روشن و خاموش شدن مدام پمپ آب موتورخانهمی شود. تعمیر پمپ شوفاژخانه نقش مهمی در سرویس موتورخانه دارد. زیرا پمپوظیفه پمپاژ آب در سیستم لوله کشی گرمایشی را دارد.

روغن مناسب پمپموتورخانه

همانطور که می دانیدپمپ وسیله کشش آب را بر عهده  دارد. در محل اتصال موتور با پمپ، محفظه ایقرار دارد. در این محفظه روغن مناسب پمپ موتورخانه قرار دارد. روغن مناسب پمپموتورخانه باید ویسکوزیته پایینی داشته باشد. منظور از ویسکوزیته پایین شل تر وروانتر بودن روغن مورد استفاده در پمپ موتورخانه است.

سوراخ شدن دیگموتورخانه

علت های زیادی ممکناست موجب سوراخ شدن دیگ موتورخانه شود.  طولشعله و رنگ شعله باید تنظیم باشد و به انتهای دیگ برخورد نکند زیرا این اتفاق موجبمی شود که ته دیگ موتورخانه سوراخ شود. در این صورت موجب خسارت بالا به موتورخانهمی شود. همچنین اگر سختی و رسوبات آب گرفته نشود این موارد در لوله ها و بدنه تهنشین می شوند و در برخورد با حرارت این رسویات سفت تر می شوند و همین عوامل موجبآسیب به جداره دیگ خواهد شد.

هواگیریموتورخانه شوفاژ توسط سرویسکار موتورخانه

هواگیری موتورخانهشوفاژ به این منظور انجام می شود که بازدهی این تجهیزات بالاتر برود. قبل از شروعفصل سرما باید اقدام به سرویس شوفاژخانه و تعمیرات موتورخانه نمود. قطعااین اقدامات باید توسط تعمیرکار شوفاژخانه انجام شود تا از بروز اتفاقاتبعدی جلوگیری شود. در پروسه تعمیر و نگهداری موتورخانه کلیه تجهیزات بررسی می شوندو ایرادات احتمالی رفع خواهند شد.

تعمیر نشتی هادر موتورخانه

نشتی یکی از رایجترین مشکلات در موتورخانه است که در قطعات مختلفی اتفاق می افتد. بدترین موردمربوط به نشتی دیگ شوفاژخانه است که به ندرت قابل تعمیر ست. هم دیگ های پره ایچدنی و هم دیگ های یک تکه فولادی در صورت آسیب دیدن باید تعویض شوند. هزینهتعمیر دیگ شوفاژخانه بیش از دیگر قطعات است.

کلکتور وظیفه ارسالآب گرم و دریافت آب سرد برگشتی شوفاژ را بر عهده دارد. این قطعه نیز در معرض نشتیاست که اغلب به دلیل سوراخ یا ترک برداشتن، اتفاق می افتد. در صورت بروز مشکل درکلتور تعمیرکار موتورخانه می تواند آن را تعمیر کند.

تعمیراتشوفاژخانه فوری

تامین گرمایش ساختمانبه خصوص در زمستان ها اهمیت زیادی دارد. هر گونه اشکال جزئی در شوفاژخانه می تواندموجب اختلال در این سیستم شود. از کار افتادن شوفاژخانه به معنای از دست دادنگرمای ساختمان است و این چیزی نیست که ساکنین بخواهند. تعمیرات موتورخانه وشوفاژ از سرویس های اضطراری و فوری است و باید بلافاصله نسبت به رفع مشکل اقدامکرد. هوم سرویز با اعزام تعمیرکار شوفاژخانه به محل، مشکل زمانبندی را حلکرده است. تکنیسین های تعمیرکار از نیروهای نزدیک به محل انتخاب می شوند. سیستمشوفاژخانه حتی در روزهای گرم تابستان هم روشن است پس دور از ذهن نیست که استهلاکقطعات خیلی سریع تر باشد. هزینه تعمیرات گاهی خیلی بیشتر از مبلغی است که تصور میکنید. برای کاهش این هزینه، سرویس شوفاژخانه انجام می شود.

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه به چه عواملی بستگی دارد؟

 • حجم ووسعت موتور خانه

هرچه موتورخانهبزرگتر باشد، برای تعمیر و سرویس موتورخانه و همچنین تعمیرات شوفاژ خانه بایددستگاه و قطعات بیشتری را بررسی کرد. به همان ترتیب زمان بیشتری صرف خواهد شد وهزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه شوفاژ نیز بالا خواهد رفت.

 • تعدادطبقات ساختمان

تعداد بیشتر طبقاتساختمان یعنی لوله کشی و قطعات بیشتر که باید در هنگام تعمیر موتورخانهشوفاژ بازبینی شوند. بنابراین هزینه سرویس موتورخانه بیشتر می شود.

 • قدمت وعمر موتورخانه

در موتورخانه قدیمیتر باشد قطعات و لوله کشی ها مستهلک تر می شوند و طبیعتا هزینه تعمیرو نگهداری موتورخانه شوفاژ نیز بیشتر و زمانبر تر خواهد بود. زیرادر صورت بروز ایراد به علت فرسودگی زیاد، باید تمام قسمت های موتورخانه تست وبررسی شوند.

 • تعداددفعات بازبینی جهت تعمیر و سرویس موتورخانه و تعمیرات شوفاژخانه

عیب یابی و سرویسموتورخانه با یک جلسه بررسی معمولا به اتمام نمی رسد. تعداد دفعات بازبینی بر قیمتتعمیر موتورخانه شوفاژ تاثیر گذار است.

در چه زمانی به سرویس کار موتورخانه و تعمیرات موتورخانه نیاز است؟

خطراتی که موتورخانهرا تهدید می کنند که در صورت مشاهده باید سریعا به سرویسکار موتورخانه جهتتعمیرات شوفاژخانه مراجعه کرد، از 3 طریق قابل تشخیص هستند.

 1. از طریقدیداری

در صورت مشاهده کردنسیم و لوله های عایق نشده و همچنین کم و زیاد شدن دمای موتورخانه ، خاموش روشن شدنمشعل موتورخانه قطعا باید سرویس کار موتورخانه را خبر کنید.

 1. از طریقشنیداری

شنیدن صداهایی ناآشنا از شیرهای موجود در موتورخانه ، صدای چکه کردن آب و همچنین صدای ساییده شدنقطعات مکانیکی داخل موتورخانه دلیلی بر الزام انجام تعمیرات موتورخانه است.

 1. از طریق بویایی

بوی سوختگی و بویگازهای سمی و خطرناک و همچنین بوی فاسد شدن و گندیده شدن آب از نشانه هایی هستند،که باید به تعمیر موتورخانه بپردازید.

تعمیر و نگهداری موتورخانه شامل چه مواردی است؟

در ساختمان های بزرگو مجتمع هایی که مجهز به سیستم موتورخانه هستند، لازم است تا کارهای نگهداریموتورخانه به شرکت معتبر ارجاع شود. به این ترتیبمتصدی مسئول تاسیسات از روی چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه همه بخش هایسیستم موتورخانه را بررسی می کند. در صورت نیاز به تعمیر همه کارهای تعمیراتموتورخانه یا تعویض قطعات نیز در سرویس موتورخانه انجام می شود. تعمیر و نگهداریموتورخانه شامل این موارد است :

 • تعمیر ونگهداری پمپ
 • تعمیربویلر و مشعل
 • تنظیم شیربرقی مشعل
 • تعویض شیرفلکه 
 • تعمیر وتعویض منبع آب دوجداره
 • تعمیر و نگهداریتاسیسات لوله کشی

تعمیر و نگهداری موتورخانه چه زمانی باید انجام شود؟

چنانچه سرویسموتورخانه نادیده گرفته شود، دیر یا زود با مشکل سرد شدن آب و شوفاژها روبرو میشوید. خرابی موتورخانه تنها گریبان یک یا دو واحد را نمی گیرد. همه انشعاباتموتورخانه تحت تاثیر کوچکترین مشکل در کارکرد تاسیسات موتورخانه هستند. برای مثالخرابی پمپ آب موجب می شود تا فشار آب کافی در سیستم شوفاژ وجود نداشته باشد. بهطور کلی هر وقت اشکالی در سیستم پیدا شد باید سریعا برای تعمیر موتورخانه اقدامکرد در غیر این صورت آسیب بیشتری پیش می آید. به طور معمول بررسی دو هفته یکبارموتورخانه جهت چک دیزل ژنراتور پیشنهاد می شود. علاوه بر آن لازم است تا قبل ازشروع فصل سرما یک سرویس کامل از تاسیسات موتورخانه به عمل آید. 

چه خدماتی در سرویس موتورخانه هوم سرویز ارائه می شود؟

 • نصب و راهاندازی مشعل گازی و گازوئیلی در موتورخانه تا ظرفیت 300 هزار کیلوکالرییک مرحله ای از 300 تا 800هزار کیلو کالری دو مرحله ای و 800 هزار کیلو کالری بهبالا با تابلو کامل
 • تعویضمنبع دو جداره یا کوئل دار تا 500 لیتر
 • تعویض منبعانبساط پشت بام
 • تعویض پمپبرگشت دیگ شوفاژخانه
 • نصب دیگ چدنیشوفاژخانه مدل 300 و 400
 • نصب دیگچدنی توربو شوفاژخانه
 • نصب و راهاندازی مشعل گازوئیلی دو نازله و تک شیر با دمپر هوای مکانیکی تا ظرفیت500 هزار
 • نصب و راهاندازی مشعل گازی و گازوئیلی با دمپر موتور برقی و تابلو برق و  نصب انشعابکلکتور به صورت مجزا
 • سرویسو نگهداری موتورخانه به صورت ماهیانه

تعمیرات موتورخانه شبانه روزی با هوم سرویز

تعمیر و سرویس دورهای موتورخانه در صورتی که توسط متخصص حرفه ای تعمیر موتورخانه شوفاژانجام گیرد، موجب کاهش هزینه می شود. تعمیرموتورخانه باعث افزایش طول عمر قطعات موتورخانه می شود. این اقدامات در صورتیکه توسط افراد ناوارد بررسی شود و راهکارهای اصولی ارائه نشود، باعث فرسایش وساییده شدن قطعات در مدت زمان کوتاه تر خواهد شد.

هیچ گاه برای عواملیچون هزینه های بسیار پایین، مهمترین قسمت یک ساختمان که قلب تاسیساتمکانیکی ساختمان است را به افراد نابلد و غیرحرفه ای نسپارید. که نتیجه بسیارهزینه بر و خطرناک خواهد بود. جهت دریافت خدمات آنلاینتعمیرات موتورخانه شبانه روزی در هر ساعتی که به متخصصین هوم سرویز نیاز داشتید بهصورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید.متخصصین ما جهت مشاوره و عیب یابی رایگان و اعلام هزینه ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرارخواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

سرویس و تعمیر موتورخانه
لوله‌کشی، عایق‌کاری حرارتی و تعویض لوله‌های موتورخانه
سرویس پمپ‌موتورخانه ، رسوب‌گیری دیگ و عیب‌یابی و تعمیر مشعل موتورخانه
هواگیری موتورخانه شوفاژ
تعمیر پمپ آب موتورخانه
بررسی عملکرد سختگیر آب
بررسی عملکرد مشعل و شعله حاصله
تنظیم شیر برقی مشعل، نگهداری پمپ، بررسی عملکرد فشار آبِ خط ژنراتور و ...

همیاران سرویس تعمیر و سرویس موتورخانه

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

لوله کشی آب و ساختمان
لوله کشی آب و ساختمان
قیمت از 350,000 الی 1,750,000 تومان
لوله کشی گاز
لوله کشی گاز
قیمت از 300,000 الی 500,000 تومان
نصب عایق رطوبتی
نصب عایق رطوبتی
قیمت از 1,000,000 الی 1,000,000 تومان
سرویس و نگهداری استخر
سرویس و نگهداری استخر
قیمت از 250,000 الی 250,000 تومان