banner

لوله کشی گاز خانگی

از 1134 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت گاز کشی ساختمان | لوله کشی گاز ساختمان

قیمت لوله کشی گاز(متری)

25,000 الی 45,000 تومان

قیمت لوله کشی گاز کمتر از 10 متر

300,000 الی 650,000 تومان

قیمت جابجایی لوله کشی گاز

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط جابجایی و انشعاب گیری لوله گاز

همیار می بایست ابتدا محل لوله کشی را بررسی نموده و پیشنهاد خود را ارایه نماید و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام سرویس نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار دارای مجوز از شرکت گاز و تاییدیه نظام مهندسی می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

خدمات لوله کشی گاز خانگی و صنعتی ساختمان

تاسیسات لوله کشی گاز ساختمان، یکی از مهمترین قسمت های یک ساختمان محسوب می شود. همانطور که می دانید گاز کشی ساختمان تنها مربوط به لوله کشی گاز خانگی نیست. بلکه مواردی لوله کشی گاز صنعتی را نیز شامل می شود. در هنگام خبر کردن لوله کش گاز، باید فرد لوله کش به قوانین گازکشی منازل و استاندارد لوله کشی گاز توکار یا روکار آشنایی داشته باشد. در ادامه به موارد دیگری از جمله قیمت متری لوله کشی گاز، نرخ لوله کشی گاز، لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی و لوله کشی گاز با لوله سفید می پردازیم.

انواع تاسیسات لوله کشی گاز ساختمان

لوله کشی گاز ساختمان توکار

یکی از انواع تاسیسات گاز ساختمان ، گازکشی توکار است. در لوله کشی گاز توکار، لوله‌های گاز در داخل دیوار و کف ساختمان قرار می‌گیرند و قابل دیدن نیستند. گاز کشی توکار زمانی قابل انجام است که با بازکردن دریچه و یا با از بین بردن مانعی امکان دسترسی به لوله ها ایجاد شود. در اجرای لوله کشی گاز توکار، از جوشکاری برق استفاده می شود و یا با استفاده از دستگاه رکتی فایر یا دینام جوش مراحل اتصال انجام می شود.

هزینه لوله کشی گاز توکار بسیار بالاتر از روکار است. زیرا نیاز به تخریب، اجرا و پر کردن و پوشاندن و عایق کاری لوله می باشد.

نکات مهم در لوله کشی توکار گاز خانگی

رعایت فاصله در نصب لوله ها

به طور معمول کانال های افقی یا عمودی لوله های گاز از کانال های سایر تاسیسات جدا در نظر گرفته می شود. در صورتی که از کانال های مشترک برای لوله های آب، کابل برق و لوله های گاز استفاده می شود لازم است تا نکات ایمنی و عایق کاری ها انجام شود. طبق استانداردهای مصوب باید لوله های گاز به فاصله حداقل ۱۰ سانتیمتر از سایر لوله ها و تاسیسات فاصله داشته باشد. در صورت نصب لوله های گاز در کانال افقی مستقل، پس از عایق کاری لوله ها از ماسه خشک برای پر کردن کانال استفاده می شود.

لوله کشی گاز از کف پارکینگ

یکی از مهم ترین نکات در مورد لوله کشی گاز از کف ساختمان و به خصوص پارکینگ است. با توجه به اینکه حرکت اتوموبیل ها در پارکینگ به کف و کانال ها فشار زیادی وارد می کند لازم است تا نکات ایمنی رعایت شود. پس از حفر کانال لوله گاز تو کار و نصب لوله ها عملیات عایق بندی انجام شده و کانال با ماسه پر می شود. نصب غلاف فلزی جهت محافظت از لوله های گاز توکار و کانال الزامی است. در صورت استفاده از غلاف های فلزی دیگر فشار وارده به کف پارکینگ به لوله ها منتقل نخواهد شد.

لوله کشی گاز روکار

به طور کل بهترین مدل گاز کشی ساختمان، به صورت روکار است. این روش موجب دسترسی آسان‌تر، به لوله‌های گاز می‌شود. به همین علت از لحاظ ایمنی مورد تایید است. زیرا در صورت بروز ایراد می توانید با سرعت بیشتری به رفع مشکلات گاز بپردازید.

گاز کشی روکار گزینه بهتری است یا توکار؟

لوله‌های که به صورت توکاربه صورت لوله کشی از کف نصب می شوند، مقاومت بیشتری در برابر ضربه، خوردگی و خرابی خواهند داشت. در حین ساخت و ساز، بهتر است از نوع توکار استفاده شود. لازم است که بیان کنیم لوله‌های توکار به دلیل نوع اجرا نمی توان بررسی کرد. همچنین قیمت گاز کشی ساختمان بیشتر از نوع روکار است. همچنین گرفتن انشعابات به راحتی انجام می‌شود و به صورت دوره‌ای بازبینی می شود..

اصول و قوانین لوله کشی گاز منازل

 • نحوه  محاسبه متراژ لوله کشی گاز باید به شکلی انجام شود که از کمترین میزان لوله در مسیر استفاده شود. همچنین پلان محل نصب لوله نباید در محیط های مرطوب باشد. بخش‌ مشترک لوله کشی گاز کل ساختمان، نباید از داخل ملک خصوصی افراد دیگر گذر کند.
 • انتخاب قطر لوله باید بر اساس حداکثر میزان مصرف باشد. قطر لوله اگر متناسب با میزان مصرف خانوار انتخاب نشود. در این صورت ممکن است مشکلاتی از قبیل افت فشار در گازرسانی  یا قطعی گاز رو به رو شوید.
 • عایق کاری لوله گاز باید با استفاده از پرایمر و نوار پرایمر انجام شود. در ابتدا باید لوله های توکار توسط متخصص، چربی زدایی و زنگ زدایی شوند. سپس بر روی سطح لوله، پرایمر زده شود.
 • عبور لوله گاز توکار از نقاط مرطوب و یا نقاطی که در تماس با آب هست، مجاز نمی باشد. در صورت اجبار و نبود راه دیگر، باید لوله کش گاز، نوار عایق بندی را 2 لایه افزایش بدهد.
 • در اجرای گاز کشی خانگی توکار که در زیر مصالح ساختمانی مدفون می شوند ، باید از سایر لوله های تاسیساتی به ویژه  کابل های برق ، حداقل 10 سانتیمتر فاصله داشته باشند. در صورت عدم وجود فضا برای فاصله،  باید لوله گاز را از سایر لوله ها بوسیله عایق حرارتی و  یا غلاف پی وی سی جدا کرد.
 • هیچ گاه در هوای بسیار سرد زیر 5 درجه سانتی گراد و یا بارانی و یا هوای بسیار آلوده اقدام به پرایمر زدن لوله نکنید زیرا کارایی لوله بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.
 • همچنین در هنگام  نصب کنتور گاز خانه نیز باید از نزدیک نبودن سیم برق به کنتور گاز اطمینان کسب کنید. فاصله استاندارد کنتور گاز حداقل 10 سانتی‌متر است.

قیمت لوله کشی گاز به چه مواردی بستگی دارد؟

پیچیدگی و حجم کار

لوله کش گاز پس از بررسی محل می تواند به طور دقیق قیمت نهایی پروژه را اعلام کند. خیلی موارد روی براورد نهایی قیمت ها اثرگذار است ولی مهم ترین ویژگی مربوط به حجم کار است. تعداد واحدهای یک ساختمان، متراژ واحدها و زیربنای کلی ساختمان، تعداد طبقات، انشعابات متعدد و ….. همگی روی نرخ لوله کشی گاز تاثیر می گذارد. مجموع پیچیدگی کار از طرق زیر، قیمت ها را افزایش می دهد:

 • متراژ زیربنای ساختمان
 • تعداد و متراژ واحدها
 • تعداد اشنعابات در یک پروژه
 • زمان انجام کار

قیمت لوله گاز خانگی یا صنعتی

یکی دیگر از مهم ترین موارد در تعیین قیمت لوله کشی گاز مربوط به قطر لوله های استفاده شده در ساختمان است. این امر با متراژ بنا و حجم کار نیز ارتباط دارد. قیمت متری لوله کشی گاز به عوامل گوناگونی بستگی دارد. به عنوان مثال در اکثر موارد برای گاز کشی صنعتی و خانگی، از لوله‌های فلزی استفاده می‌شود. در صورتی که می‌توان برای گاز کشی خانگی با لوله پلاستیکی نیز بهره برد. عاملی مانند کیفیت لوله نیز بر قیمت متری لوله کشی گاز و قیمت خرده کاری‌ لوله کشی گاز اثر می گذارد.

 لوله هایی که قطر زیادتری دارند، قیمت بیشتری دارند. به این ترتیب بزرگی لوله ها و همچنین متراژ استفاده شده لوله روی قیمت ها تاثیر می گذارد. به طور معمول در ساختمان های بزرگتر از لوله هایی با قطر بیشتر برای لوله های اصلی استفاده می شود. به این ترتیب امکان گرفتن انشعابات بیشتر هم وجود دارد.

دستمزد لوله کش گاز

این کار یکی از حساس ترین کارها در ساختمان سازی است. هر گونه اهمال و سهل انگاری در این مورد ایمنی ساکنین را به خطر می اندازند. در این مورد نمی توانید روی نیروهای غیر متخصص و ارزان قیمت حساب کنید. لازم است تا پروژه های لوله کشی گاز ساختمان های مسکونی، اداری، واحدهای تجاری، کارگاه ها و …. توسط لوله کش متخصص انجام شود. لوله کش ماهر باید به آخرین مصوبات و استانداردهای شرکت گاز، آگاهی داشته باشد. اخذ تاییدیه شرکت گاز بعد از پایان عملیات، الزامی است بنابراین از قبل با لوله کشی مجاز هماهنگ کنید تا موقع اخذ تاییدیه با مشکل روبرو نشوید.

نقشه لوله کشی گاز ساختمان

به طور کلی همه لوله کشی ها طبق راهنمای نقشه انجام می شود. مالک یا لوله کش گاز نباید مسیر عبور لوله را سرخود تغییر دهد. نرخ لوله کشی گاز ارتباط مستقیم با این نقشه دارد. در واقع از روی نقشه می توان پیچیدگی کار را مشخص کرد و تجهیزات مورد نیاز را خریداری کرد. نقشه به طور دقیق مسیر گازکشی ساختمان را مشخص می کند.

جابجایی انشعابات در گاز کشی ساختمان

در اغلب موارد همراه با بازسازی منزل، تغییراتی در انشعاب لوله کشی گاز آشپزخانه انجام می شود. گاهی لازم است تا اقدام به تغییر لوله کشی گاز ساختمان نمود. معمولا وقتی کابینت آشپزخانه جدید را سفارش می دهید این جا به جایی ها ضروری است. در پاره ای از موارد هم لازم است تا یک انشعاب جدید برای بخاری گازی ایجاد شود.

لوله کش گاز ماهر

با توجه به اهمیت لوله کشی گاز صنعتی و خانگی حتما باید اینکار،  توسط لوله کش گاز معتبر و دارای مجوز انجام شود. لوله کش گاز که دارای تجربه و مهارت علمی و عملی در این زمینه باشد به راحتی در دسترس نیست. شرکت هوم سرویز با کمک گیری از بهترین های این رشته آماده خدمات رسانی به مشتریان  با بهترین اجرت لوله کشی گاز خانگی می باشد.

خرده کاری لوله کشی گاز هوم سرویز

انواع پروژه های خرده کاری لوله کشی گاز و پروژه های گازکشی کلی ساختمان ها توسط متخصصین هوم سرویز به بهترین نحوه ممکن انجام می شود. انواع خدمات مربوط به کنتور، جابجایی لوله گاز،تغییر لوله کشی گاز ساختمان، تعمیر لوله کشی گاز و روکار خانگی توسط متخصصین هوم سرویز انجام می شود.

قیمت لوله کشی گاز خانگی، در هوم سرویز بر اساس نرخ مصوب اتحادیه تعیین شده است. همچنین تمامی نیروهای خدمات در هوم سرویز دارای مجوز از شرکت گاز و تاییدیه نظام مهندسی می باشند. در صورتی نیاز به خدمات نصب و تعمیرات لوله گاز کافیست به صورت کاملا رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

اجرای لوله کشی گاز
تغییر مسیر لوله کشی گاز ساختمان
انشعاب گیری و لوله کشی مجدد گاز
اجرای لوله کشی گاز روکار و توکار
تعمیرات لوله کشی گاز
تست و بررسی نشت یابی لوله گاز
بررسی و تعویض اتصالات لوله گاز
گاز کشی کل ساختمان و خرده کاری لوله کشی گاز

همیاران سرویس لوله کشی گاز خانگی

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

ساخت شومینه
ساخت شومینه
در حال بروزرسانی قیمت
نصب و تعمیر پمپ آب و منبع
نصب و تعمیر پمپ آب و منبع
قیمت از 250,000 الی 1,200,000 تومان
تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز
قیمت از 270,000 الی 525,000 تومان
جوشکاری
جوشکاری
قیمت از 220,000 الی 400,000 تومان