تعمیر بخاری
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوازم خانگی
/
نصب و تعمیر بخاری گازی

تعمیر بخاری

از 1131 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر بخاری در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت نصب بخاری گازی

150,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض پایه پیلوت بخاری گازی

350,000 الی 420,000 تومان

قیمت سرویس کامل و شست و شوی برنر

180,000 الی 370,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض بوبین بخاری گازی

200,000 الی 270,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد

200,000 تومان

متوسط قیمت570,000 تومانکمینه قیمت450,000 تومانبیشینه قیمت670,000 تومان

آنچه درباره تعمیر بخاری خواهید خواند

 • تعمیر بخاری گازی در محل
 • سرویس بخاری گازی در محل
 • تعمیر بخاری گازی در محل
 • خرابی و تعمیر ترموکوبل بخاری
 • تعمیر پیلوت بخاری یا تعمیر شمعک بخاری
 • تعمیرکار بخاری گازی در محل با هوم سرویز
 • هزینه تعمیر بخاری گازی به چه مواردی بستگی دارد؟
 • نکات ایمنی در هنگام نصب بخاری گازی
 • کلیه خدمات نصب بخاری، سرویس و تعمیرات بخاری گازی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر بخاری گازی در محل

با شروع فصول سرد ، کم کم اهالی خانه شروع به نصب بخاری گازی می کنند. نگرانی هایی که پیرامون نصب و تعمیر بخاری گازی وجود دارد، فقط و فقط با رعایت نکات ایمنی از بین خواهد رفت. از این رو تاکید می شود قبل از استفاده از این وسایل تعمیر بخاری گازی و سرویس بخاری گازی را به تعمیرکار بخاری گازی متخصص بسپارید و صرفا به علت عواملی چون هزینه تعمیر بخاری گازی به این مورد بی توجهی نکنید. رعایت موارد ایمنی در زمان نصب بخاری گازی بسیار مهم است. طریقه نصب بخاری دیواری کار چندان سختی نیست، اما چنانچه موارد لازم رعایت نشوند ممکن است خطرآفرین شوند. در ادامه موارد ایمنی در هنگام نصب بخاری و عیب یابی و تعمیر بخاری گازی و عوامل موثر بر قیمت تعمیر بخاری گازی در محل می پردازیم.

سرویس بخاری گازی در محل

شاید امروزه بیشتر ترجیهات به سمت استفاده از پکیج و سایر لوازم گرمایشی باشد. اما اگر نخواهیم از حق بگذریم لذت گرمای بخاری چیز دیگری است. با توجه به این موضوع که استفاده از بخاری ها به صورت فصلی است و در فصولی از سال به طور کامل خاموش یا به کل جمع آوری می شوند. در هنگام نصب مجدد و روشن کردن باید اقدام به سرویس بخاری گازی نمود. سرویس بخاری گازی از بروز خطرات جلوگیری کرده و موجب مصرف بهینه سوخت می شود. همچنین از صرف هزینه تعمیرات بخاری گازی در آینده نیز جلوگیری می کند. تاکید ما بر این موضوع است که سرویس بخاری گازی حتما توسط یک متخصص انجام شود. زیرا یک نصاب بخاری گازی تمام موارد استاندارد را بررسی و اجرا می کند. از جمله خدماتی که در سرویس بخاری گازی و تعمیرات بخاری گازی ارائه می شود.

 • تعمیر بخاری گازی
 • تعمیر فندک بخاری گازی
 • تعمیر شمعک بخاری
 • تنظیم ترموکوپل بخاری گازی
 • تعویض شیشه بخاری
 • تعویض ترموکوپل بخاری گازی
 • تست نشت یابی اتصالات و قطعات شستشوی مشعل
 • تنظیم شمعک بخاری گازی
 • بررسی شیر کنترل با کاربراتور بخاری گازی
 • تعویض فیلتر بخاری گاز
 • تعمیر ترموکوبل بخاری گازی
 • بررسی لوله های رابط مسی یا آلومینیومی
 • کنترل مسیرهای عبور حرارت و هدایت دود به دودکش

تعمیر بخاری گازی در محل

سرویس بخاری گازی و تعمیر بخاری گازی در محل موجب می شود تا از خطرات احتمالی در آینده جلوگیری شود و همچنین بتوان از نهایت گرمای بخاری استفاده نمود. گهگداری ممکن است با ایراداتی در هنگام کار بخاری گازی مواجه شویم که باید سریعا رفع شوند. در ادامه راهکارهای عیب یابی و تعمیر بخاری گازی در منزل را توضیح خواهیم داد. تا بتوانید ایرادات سطحی را خودتان رفع کنید و یا در هنگام تماس با تعمیرکار بخاری گازی اطلاعات دقیقی در اختیار آنها قرار دهید.

· تعمیر بخاری گازی : علت روشن نماندن شمعک فندک بخاری

علت خاموش شدن بخاری گازی بعد از شمعک، ضعف در عملکرد قطعه ای به نام ترموکوپل یا بوبین است. در ساختار این دو قطعه فلز استفاده شده است. به ترتیبی که زمانی که در محل اتصال این دو قطعه گرما می رسد. سمت آزاد آنها برق تولید می کند. پس می توان نتیجه گرفت مهمترین علاملی که موجب روشن نماندن شمعک بخاری گازی می شود،عدم رسیدن گاز به آنها است. برای تعویض و تعمیرات ترموکوبل بخاری گازی باید از یک سرویسکار بخاری گازی کمک بگیرید.

· تعمیرات بخاری گازی : علت بوی خام گاز در هنگام روشن بودن بخاری چیست؟

باز ماندن دریچه روشن کردن پیلوت می تواند علت بوی خام گاز باشد. در صورتی که (پیلوت، جرقه زن و یا ترموکوپل) در جای خود قرار نگرفته باشند و تنظیم نباشند، موجب نشتی گازهای سمی حاصل از سوخت، از دریچه روشن کننده ی پیلوت به بیرون از محفظه احتراق می شوند و بوی گاز خام به مشام خواهد رسید.

· تعمیر بخاری گازی : علت خاموش شدن بخاری چیست؟

خاموش شدن بخاری گازی علت های متفاوتی دارد. اما بزرگترین عامل و همچنین خطرناک ترین عامل نرسیدن هوا به بخاری گازی است که در صورت مسدود شدن دودکش و کلاهک دودکش ایجاد می شود. البته ممکن است نیاز به تعمیرات ترموکوپل بخاری گازی و بویین دستگاه نیز باشد.

خرابی و تعمیر ترموکوبل بخاری

ترموکوبل قطعه کوچکی است ولی روی کارکرد بخاری تاثیر زیادی دارد. این قطعه در همه لوازم گازسوز خانگی و صنعتی وجود دارد. کارکرد اصلی ترموکوبل برای تنظیم شعله و جلوگیری از انتشار گاز در موقع خاموش شدن شعله است. در واقع این قطعه حساس نقش مهمی در حفظ امنیت لوازم گازی و بخاری گازسوز دارد. اجاق گاز، آبگرمکن دیاوری، پکیج های ایستاده و دیواری همگی دارای ترموکوبل هستند. سالم بودن و همچنین تمیز بودن ترموکوبل در موقع روشن کردن بخاری کاملا مشخص می شود. اگر بخاری روشن نمی شود یا پس از مدتی شعله خاموش می شود احتمال خرابی این قطعه وجود دارد. با تعمیر ترموکوپل بخاری گازی شعله به خوبی روشن می شود و مشکل گرمای منزل هم حل خواهد شد. چنانچه ترموکوبل ترک خورده باشد لازم است تا این قطعه به طور کامل تعویض شود.

تعمیر پیلوت بخاری یا تعمیر شمعک بخاری

اگر بخاری گازی به طور ناگهانی خاموش شده ابتدا شیر گاز را بسته و پنج دقیقه صبر کنید تا محفظه خنک شود. سپس شیر گاز را باز کرده و دکمه پیلوت را ۳۰ ثانیه فشار دهید. شاید پیلوت بار اول روشن نشود در این صورت لازم است تا دوباره مراحل را از اول تکرار کنید. در صورت روشن شدن شعله بخاری گازی چند دقیقه صبر کنید. احتمالا دوباره بخاری خاموش خواهد شد. در این صورت مشکل می تواند از شمعک یا پیلوت باشد و باید اقدام به تعمیر فندک بخاری گازی و تعمیر پیلوت بخاری گازی نمود.

تعمیرکار بخاری گازی در محل با هوم سرویز

امروزه تعمیرات بخاری گازی در محل انجام می شود و تعمیرکار بخاری گازی در محل حضور پیدا کرده و ایرادات را رفع می کند. همچنین سرویس بخاری گاری نیز در محل انجام می شود و می توانید با خیال راحت از این وسایل سرمایشی در کمال ایمنی استفاده کنید.

هزینه تعمیر بخاری گازی به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه تعمیر بخاری گازی بر اساس نوع قطعه معیوب تعیین می شود. معمولا قیمت سرویس بخاری گازی مبلغ ثابتی می باشد. اما در ارتباط با هزینه تعمیر بخاری گازی و همچنین اجرت تعمیر بخاری گازی و مقدار دستمزد تعمیرکار بخاری گازی به صورت توافقی در محل و بعد از عیب یابی اعلام می شود. روال کار اینطور است که تعمیرکار باید مشکل را پیدا کرده و بعد نسبت به تعمیرات آن اقدام کند. در صورت نیاز به تعویض قطعاتی مانند تعویض فیلتر بخاری گازی و تعویض ترموکوپل بخاری گازی و بوبین بخاری تا حد امکان از قطعات دارای ضمانت استفاده می شود.اشکال در شمعک، خرابی سیستم پیلوت، فندک و ترموکوبل بخاری گازی، عیب یابی تجهیزات لوله کشی و گازرسانی هر کدام هزینه متفاوتی دارند. هزینه خرید قطعات بخاری و تجهیزات تعمیر بخاری هم ثابت نیست و بر اساس قیمت روز تغییر می کند.

نکات ایمنی در هنگام نصب بخاری گازی

· باز بودن مسیر دودکش بخاری گازی

قبل از نصب بخاری گازی در مورد باز بودن مسیر دودکش، مطمئن شوید. برای تست این موضوع از شعله کبریت استفاده کنید. با قرار دادن شعله در مسیر خروجی، باید آتش به سمت بالا و دودکش کشیده شود. قسمت خروجی دودکش نیز حتما مجهز به کلاهک T شکل باشد در غیر این صورت با مشکل مواجه می شوید. برای رفع اشکال دودکش و خروجی از یک متخصص کمک بگیرید. تعمیرکار بخاری گازی قبل از نصب، مسیر خروجی را بررسی می کند و در صورت بروز مشکل، اشکال برطرف خواهد شد. گاهی جسم خارجی نظیر لانه پرندگان، مسیر دودکش را مسدود کرده است.

· تعیین محل نصب بخاری گازی

باید در محلی اقدام به نصب بخاری گازی دیواری نمود که هوا در آنجا به خوبی جریان داشته باشد. در هنگام نصب بخاری بدون دودکش روی دیوار باید حداقل فاصله 30 سانتی متری از دیوار را رعایت نمود. همچنین در هنگام نصب بخاری گازی دودکش دار روی زمین، نباید مستقیم بخاری را روی زمین قرار دهید. بهتر است حداقل 5 سانت از زمین فاصله داشته باشد. علاوه بر اینها از قرار دادن بخاری در مجاورت پرده و لوازم چوبی منزل به شدت بپرهیزید و فاصله حداقل نیم متری را رعایت کنید.

· نحوه نصب لوله بخاری استاندارد

در ابتدا مطمئن شوید که لوله بخاری گازی باز است. زیرا مسدود بودن لوله بخاری گازی و دودکش و برگشت گاز مونواکسید کربن بسیار خطرناک است و ممکن است موجب ایجاد مسمومیت شود. متاسفانه آمار نشان می دهد مسمومیت های بخاری گازی علی الخصوص در نصب لوله بخاری روی پنجره بسیار بالا است و به همین دلیل هم می گوییم بهتر است لوله های بخاری از طریق نصب دودکش و کلاهک انجام شود.

از لوله بخاری مخصوص و استاندارد استفاده کنید. هیچ گاه نباید در هنگام راه اندازی و نصب بخاری گازی دودکش دار از لوله های آکاردئونی آلومنیومی استفاده نمود. زیرا این لوله ها استحکام پایینی دارند و خیلی زود در اثر گرما شکسته و سوراخ می شوند. رعایت زاویه مناسب لوله بخاری در هنگام خروج لوله از پنجره بسیار مهم است. لوله های بخاری را نباید به صورت صاف و مستقیم از پنجره عبور دهید. باید به صورت زاویه دار (90 درجه) نصب شود تا گازها به صورت فاصله دار از لوله خارج شوند و به سمت آسمان بروند. نباید نصب دودکش به گونه ای باشد که در صورت وزش باد گازهای سمی به سمت داخل برگردند.

· اتصالات بخاری گازی

در حین نصب بخاری گازسوز باید از اتصالات مرغوب و باکیفیت استفاده شود. اتصالات بخاری گازی مانند بست شیر بخاری گازی، طول شینگ بخاری گازی و همچنین جنس شیلنگ بخاری گازی و کلاهک بخاری گازی باید با کیفیت باشد.

کلیه خدمات نصب بخاری، سرویس و تعمیرات بخاری گازی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به خدمات نصب و تعمیرات بخاری گازی می توانید از سرویسکاران بخاری گازی هوم سرویز کمک بخواهید. جهت دریافت خدمات تعمیر بخاری گازی بدون دودکش و ... کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. در هوم سرویز خدمات تعمیر انواع برندهای بخاری گازی مانند تعمیر بخاری گازی ایران شرق، تعمیر بخاری گازی ارج ، تعمیر بخاری گازی نیک کالا و سایر برندها انجام می شود. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام محدوده قیمت با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر بخاری و همچنین ارایه خدمات نصب بخاری گازی و نصب لوله بخاری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم گازسوز ارائه می دهد که شامل نصب اجاق گاز رومیزی, تعمیر فر برقی و تعمیر فر برقی گازی, سرویس اجاق گاز رومیزی و فردار می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوازم خانگی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر بخاری

نصب بخاری گازی و نصب لوله بخاری

تعمیر بخاری گازی

سرویس بخاری گازی (شستن برنر، تست نشت گاز ، تمیز کردن مشعل و ...)

تست نشت یابی اتصالات

تعویض شیشه بخاری

تنظیم قطعات فندک، ترموکوبل و شمعک بخاری

تعمیر و تعویض شمعک، ترموکوپل، ترموستات و سایر قطعات بخاری در محل

نظرات کاربران

profile picture
N Ch

بسیار مسئولیت پذیر ،بسیار دقیق عیب یابی و تعمیرات رو انجام دادن قطعا ایشونو جهت انجام کار توصیه میکنم🙏

profile picture
خانم سلیمانی

واقعا فنی بودن و کارشون رو خیلی خوب انجام دادن من امتیاز کامل میدم به آقای سرداری

profile picture
مهدی کروندی

بسیار بسیار انسان با شخصیت و کار بلد و سر تایم اومدند و با حوصله انجام دادند با توجه به اینکه دیر وقت بود حس انسان دوستانه ایشون خیلی اهمیت داشت برام ممنونم از شما

profile picture
علیرضا سابقی

تکنسین و انسان بسیار شریف و خوب پیشنهادشون میکنم

شرایط نصب بخاری و سرویس بخاری گازی در محل

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر بخاری نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر بخاری گازی استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

نصب و تعمیر بخاری گازی را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

repair-water-heater
سرویس و تعمیر آبگرمکن
قیمت از 600,000 الی 950,000 تومان
repair-oven-stove
تعمیر اجاق گاز
قیمت از 560,000 الی 1,100,000 تومان
repair-refrigerators
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 1,000,000 الی 3,150,000 تومان
installation-repair-washing-machine
تعمیر ماشین لباسشویی
قیمت از 800,000 الی 2,600,000 تومان