banner
قیمت خدمات
/
لوازم خانگی
/
نصب و تعمیر بخاری گازی

تعمیر بخاری

از 1131 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سرویس، تعمیر و راه اندازی انواع بخاری گازی

قیمت نصب بخاری گازی

80,000 الی 120,000 تومان

قیمت تعمیر بخاری گازی

100,000 الی 150,000 تومان

قیمت تعویض قطعه(هر عدد)

60,000 الی 90,000 تومان

قیمت سرویس کامل و شست و شوی برنر

130,000 الی 250,000 تومان

قیمت تعویض ترموکوبل

70,000 الی 100,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط عیب یابی و تعمیرات انواع بخاری گازی در محل

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر بخاری نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر بخاری گازی استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

نصب و تعمیر بخاری گازی را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

نصب، سرویس و تعمیرات بخاری گازی در محل

با شروع فصول سرد ، کم کم اهالی خانه شروع به نصب بخاری گازی دیواری و معمولی می کنند. نگرانی هایی که پیرامون نصب و تعمیر بخاری گازی وجود دارد، فقط و فقط با رعایت نکات ایمنی از بین خواهد رفت. از این رو تاکید می شود قبل از استفاده از این وسایل تعمیرات بخاری گازی و سرویس بخاری گازی را به تعمیرکار بخاری گازی متخصص بسپارید و صرفا به علت عواملی چون قیمت تعمیر بخاری گازی به این مورد بی توجهی نکنید. رعایت موارد ایمنی در زمان نصب بخاری گازی بسیار مهم است. طریقه نصب بخاری دیواری کار چندان سختی نیست، اما چنانچه موارد لازم رعایت نشوند ممکن است خطرآفرین شوند. در ادامه موارد ایمنی در هنگام نصب بخاری، طریقه نصب لوله بخاری و عیب یابی و تعمیر بخاری گازی و عوامل موثر بر قیمت تعمیرات بخاری گازی در محل می پردازیم.

نکات ایمنی در هنگام نصب و راه اندازی بخاری گازی

باز بودن مسیر دودکش بخاری گازی

قبل از نصب بخاری گازی در مورد باز بودن مسیر دودکش، مطمئن شوید. برای تست این موضوع از شعله کبریت استفاده کنید. با قرار دادن شعله در مسیر خروجی، باید آتش به سمت بالا و دودکش کشیده شود. قسمت خروجی دودکش نیز حتما مجهز به کلاهک T شکل باشد در غیر این صورت با مشکل مواجه می شوید. برای رفع اشکال دودکش و خروجی از یک متخصص کمک بگیرید نصاب بخاری گازی قبل از نصب، مسیر خروجی را بررسی می کند و در صورت بروز مشکل، اشکال برطرف خواهد شد. گاهی جسم خارجی نظیر لانه پرندگان، مسیر دودکش را مسدود کرده است.

تعیین محل نصب بخاری گازی

باید در محلی اقدام به نصب بخاری گازی دیواری نمود که هوا در آنجا به خوبی جریان داشته باشد. در هنگام نصب بخاری بدون دودکش روی دیوار باید حداقل فاصله 30 سانتی متری از دیوار را رعایت نمود. همچنین در هنگام نصب بخاری گازی دودکش دار روی زمین، نباید مستقیم بخاری را روی زمین قرار دهید. بهتر است حداقل 5 سانت از زمین فاصله داشته باشد. علاوه بر اینها از قرار دادن بخاری در مجاورت پرده و لوازم چوبی منزل به شدت بپرهیزید و فاصله حداقل نیم متری را رعایت کنید.

نحوه نصب لوله بخاری استاندارد

در ابتدا مطمئن شوید که لوله بخاری گازی باز است. زیرا مسدود بودن لوله بخاری گازی و دودکش و برگشت گاز مونواکسید کربن بسیار خطرناک است و ممکن است موجب ایجاد مسمومیت شود. متاسفانه آمار نشان می دهد مسمومیت های بخاری گازی علی الخصوص در نصب لوله بخاری روی پنجره بسیار بالا است و به همین دلیل هم می گوییم بهتر است لوله های بخاری از طریق نصب دودکش و کلاهک انجام شود.

از لوله بخاری مخصوص و استاندارد استفاده کنید. هیچ گاه نباید در هنگام راه اندازی و نصب بخاری گازی دودکش دار از لوله های آکاردئونی آلومنیومی استفاده نمود. زیرا این لوله ها استحکام پایینی دارند و خیلی زود در اثر گرما شکسته و سوراخ می شوند.

رعایت زاویه مناسب لوله بخاری در هنگام خروج لوله از پنجره بسیار مهم است. لوله های بخاری را نباید به صورت صاف و مستقیم از پنجره عبور دهید. باید به صورت زاویه دار (90 درجه) نصب شود تا گازها به صورت فاصله دار از لوله خارج شوند و به سمت آسمان بروند. نباید نصب دودکش به گونه ای باشد که در صورت وزش باد گازهای سمی به سمت داخل برگردند.  

اتصالات بخاری گازی

در حین نصب بخاری گازسوز باید از اتصالات مرغوب و با کیفیت استفاده شود. اتصالات بخاری گازی مانند بست شیر بخاری گازی، طول شینگ بخاری گازی و همچنین جنس شیلنگ بخاری گازی و کلاهک بخاری گازی باید با کیفیت باشد.

سرویس بخاری گازی در محل

شاید امروزه بیشتر ترجیهات به سمت استفاده از پکیج و سایر لوازم گرمایشی باشد. اما اگر نخواهیم از حق بگذریم لذت گرمای بخاری چیز دیگری است. با توجه به این موضوع که استفاده از بخاری ها به صورت فصلی است و در فصولی از سال به طور کامل خاموش یا به کل جمع آوری می شوند. در هنگام نصب مجدد و روشن کردن باید اقدام به سرویس بخاری گازی نمود. سرویس بخاری از بروز خطرات جلوگیری کرده و موجب مصرف بهینه سوخت می شود. همچنین از صرف هزینه تعمیرات بخاری گازی در آینده نیز جلوگیری می کند. تاکید ما بر این موضوع است که سرویس بخاری گازی حتما توسط یک متخصص انجام شود. زیرا یک نصاب بخاری گازی تمام موارد استاندارد را بررسی و اجرا می کند. از جمله خدماتی که در سرویس بخاری دیواری و تعمیرات بخاری ارائه می شود.

 • تعمیر بخاری گازی
 • تعمیر فندک بخاری گازی
 • تعمیر شمعک بخاری
 • تنظیم ترموکوپل بخاری گازی
 • تعویض شیشه بخاری
 • تعویض ترموکوپل بخاری گازی
 • تست نشت یابی اتصالات و قطعات شستشوی مشعل
 • تنظیم شمعک بخاری گازی
 • بررسی شیر کنترل با کاربراتور بخاری گازی
 • تعویض فیلتر بخاری گاز
 • تعمیر ترموکوبل بخاری گازی
 • بررسی لوله های رابط مسی یا آلومینیومی
 • کنترل مسیرهای عبور حرارت و هدایت دود به دودکش

تعمیر بخاری گازی در محل  

سرویس کلی بخاری گازی و تعمیر بخاری گازی در محل موجب می شود تا از خطرات احتمالی در آینده جلوگیری شود و همچنین بتوان از نهایت گرمای بخاری استفاده نمود. گهگداری ممکن است با ایراداتی در هنگام کار بخاری گازی مواجه شویم که باید سریعا رفع شوند. در ادامه راهکارهای عیب یابی و تعمیر بخاری گازی در منزل را توضیح خواهیم داد. تا بتوانید ایرادات سطحی را خودتان رفع کنید و یا در هنگام تماس با تعمیرکار بخاری گازی اطلاعات دقیقی در اختیار آنها قرار دهید.

علت روشن نماندن شمعک فندک بخاری

علت خاموش شدن بخاری گازی بعد از شمعک، ضعف در عملکرد قطعه ای به نام ترموکوپل یا بوبین است. در ساختار این دو قطعه فلز استفاده شده است. به ترتیبی که زمانی که در محل اتصال این دو قطعه گرما می رسد. سمت آزاد آنها برق تولید می کند. پس می توان نتیجه گرفت مهمترین علاملی که موجب روشن نماندن شمعک بخاری گازی می شود،عدم رسیدن گاز به آنها است. برای تعویض و تعمیرات ترموکوبل بخاری گازی باید از یک سرویسکار بخاری گازی کمک بگیرید.

علت بوی خام گاز در هنگام روشن بودن بخاری چیست؟

باز ماندن دریچه روشن کردن پیلوت می تواند علت بوی خام گاز باشد. در صورتی که (پیلوت، جرقه زن و یا ترموکوپل) در جای خود قرار نگرفته باشند و تنظیم نباشند، موجب نشتی گازهای سمی حاصل از سوخت،  از دریچه روشن کننده ی پیلوت به بیرون از محفظه احتراق می شوند و بوی گاز خام به مشام خواهد رسید.

علت خاموش شدن بخاری چیست؟

خاموش شدن بخاری گازی علت های متفاوتی دارد. اما بزرگترین عامل و همچنین خطرناک ترین عامل نرسیدن هوا به بخاری گازی است که در صورت مسدود شدن دودکش و کلاهک دودکش ایجاد می شود. البته ممکن است نیاز به تعمیرات ترموکوپل بخاری گازی و بویین دستگاه نیز باشد.

خرابی و تعمیر ترموکوبل بخاری

ترموکوبل قطعه کوچکی است ولی روی کارکرد بخاری تاثیر زیادی دارد. این قطعه در همه لوازم گازسوز خانگی و صنعتی وجود دارد. کارکرد اصلی ترموکوبل برای تنظیم شعله و جلوگیری از انتشار گاز در موقع خاموش شدن شعله است. در واقع این قطعه حساس نقش مهمی در حفظ امنیت لوازم گازی و بخاری گازسوز دارد. اجاق گاز، آبگرمکن دیاوری، پکیج های ایستاده و دیواری همگی دارای ترموکوبل هستند. سالم بودن و همچنین تمیز بودن ترموکوبل در موقع روشن کردن بخاری کاملا مشخص می شود. اگر بخاری روشن نمی شود یا پس از مدتی شعله خاموش می شود احتمال خرابی این قطعه وجود دارد. با تعمیر ترموکوپل بخاری گازی شعله به خوبی روشن می شود و مشکل گرمای منزل هم حل خواهد شد. چنانچه ترموکوبل ترک خورده باشد لازم است تا این قطعه به طور کامل تعویض شود.

تعمیر پیلوت یا شمعک بخاری

اگر بخاری گازی به طور ناگهانی خاموش شده ابتدا شیر گاز را بسته و پنج دقیقه صبر کنید تا محفظه خنک شود. سپس شیر گاز را باز کرده و دکمه پیلوت را ۳۰ ثانیه فشار دهید. شاید پیلوت بار اول روشن نشود در این صورت لازم است تا دوباره مراحل را از اول تکرار کنید. در صورت روشن شدن شعله بخاری گازی چند دقیقه صبر کنید. احتمالا دوباره بخاری خاموش خواهد شد. در این صورت مشکل می تواند از شمعک یا پیلوت باشد و باید اقدام به تعمیر فندک بخاری گازی و تعمیر پیلوت بخاری گازی نمود.

قیمت تعمیر بخاری گازی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیرات بخاری گازی بر اساس نوع قطعه معیوب تعیین می شود. معمولا قیمت سرویس بخاری گازی مبلغ ثابتی می باشد. اما در ارتباط با قیمت تعمیر بخاری گازی و همچنین اجرت تعمیر بخاری گازی و مقدار دستمزد تعمیرکار بخاری به صورت توافقی در محل و بعد از عیب یابی اعلام می شود. روال کار اینطور است که تعمیرکار باید مشکل را پیدا کرده و بعد نسبت به تعمیرات آن اقدام کند. در صورت نیاز به تعویض قطعاتی مانند تعویض فیلتر بخاری گازی و تعویض ترموکوپل و بوبین بخاری تا حد امکان از قطعات دارای ضمانت استفاده می شود.اشکال در شمعک، خرابی سیستم پیلوت، فندک و ترموکوبل بخاری گازی، عیب یابی تجهیزات لوله کشی و گازرسانی هر کدام هزینه متفاوتی دارند. هزینه خرید قطعات بخاری و تجهیزات تعمیر بخاری هم ثابت نیست و بر اساس قیمت روز تغییر می کند.

کلیه خدمات نصب، سرویس و تعمیرات بخاری گازی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به خدمات نصب و تعمیرات بخاری گازی می توانید از سرویسکاران بخاری گازی هوم سرویز کمک بخواهید. جهت دریافت خدمات تعمیر بخاری گازی بدون دودکش و ... کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. در هوم سرویز خدمات تعمیر انواع برندهای بخاری گازی مانند تعمیر بخاری گازی ایران شرق، تعمیر بخاری گازی ارج ، تعمیر بخاری گازی نیک کالا و سایر برندها انجام می شود. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام محدوده قیمت با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

نصب بخاری گازی و جابجایی لوله بخاری
سرویس بخاری گازی (شستن برنر، تست نشت گاز ، تمیز کردن مشعل و ...)
تعویض شیشه بخاری
تعمیر و تعویض شمعک، ترموکوپل، ترموستات و سایر قطعات بخاری در محل

همیاران سرویس تعمیر بخاری

 نظرات کاربران

profile picture
حمید مقامی

بسیار خوش برخورد و فنی بودن دستشون درد نکنه واقعا سریع کارمونو انجام دادن

profile picture
زهره احمدی

کارشون بسیار خوب بود و بسیار هم با اخلاق بودند

profile picture
رسول قرائی

خیلی با ادب بودن خیلی فهیم و سنجیده عمل میکردن بسیار با برخوردشون من و مجذوب خودشون و هوم سرویز کردن

profile picture
عرفان بابایی

فوق العاده عالی بود کارشون

خدمات مرتبط

سرویس و تعمیر آبگرمکن
سرویس و تعمیر آبگرمکن
قیمت از 200,000 الی 400,000 تومان
تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز
قیمت از 300,000 الی 530,000 تومان
تعمیر یخچال و فریزر
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 350,000 الی 650,000 تومان
تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی
قیمت از 200,000 الی 840,000 تومان