تعمیر بخاری
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوازم خانگی
/
نصب و تعمیر بخاری گازی

تعمیر بخاری

از 1131 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر بخاری در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت نصب بخاری گازی

100,000 الی 150,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض پایه پیلوت بخاری گازی

300,000 الی 350,000 تومان

قیمت سرویس کامل و شست و شوی برنر

130,000 الی 250,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض بوبین بخاری گازی

150,000 الی 200,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

نصب، سرویس و تعمیرات بخاری گازی در محل

با شروع فصول سرد ،کم کم اهالی خانه شروع به نصب بخاری گازی دیواری و معمولی می کنند.نگرانی هایی که پیرامون نصب و تعمیر بخاری گازی وجود دارد، فقط و فقطبا رعایت نکات ایمنی از بین خواهد رفت. از این رو تاکید می شود قبل ازاستفاده از این وسایل تعمیرات بخاری گازی و سرویس بخاری گازیرا به تعمیرکار بخاری گازی متخصص بسپارید و صرفا به علت عواملی چون قیمتتعمیر بخاری گازی به این مورد بی توجهی نکنید. رعایت موارد ایمنی در زماننصب بخاری گازی بسیار مهم است. طریقه نصب بخاری دیواری کار چندانسختی نیست، اما چنانچه موارد لازم رعایت نشوند ممکن است خطرآفرین شوند. در ادامهموارد ایمنی در هنگام نصب بخاری، طریقه نصب لوله بخاری و عیب یابی و تعمیربخاری گازی و عوامل موثر بر قیمت تعمیرات بخاری گازی در محل میپردازیم.

نکات ایمنی در هنگام نصب و راه اندازی بخاری گازی

باز بودن مسیردودکش بخاری گازی

قبل از نصب بخاریگازی در مورد باز بودن مسیر دودکش، مطمئن شوید. برای تست این موضوع از شعله کبریتاستفاده کنید. با قرار دادن شعله در مسیر خروجی، باید آتش به سمت بالا و دودکشکشیده شود. قسمت خروجی دودکش نیز حتما مجهز به کلاهک T شکل باشد در غیر این صورت با مشکل مواجه میشوید. برای رفع اشکال دودکش و خروجی از یک متخصص کمک بگیرید. نصاب بخاری گازی قبل از نصب،مسیر خروجی را بررسی می کند و در صورت بروز مشکل، اشکال برطرف خواهد شد. گاهی جسمخارجی نظیر لانه پرندگان، مسیر دودکش را مسدود کرده است.

تعیین محل نصببخاری گازی

باید در محلی اقدامبه نصب بخاری گازی دیواری نمود که هوا در آنجا به خوبی جریان داشته باشد.در هنگام نصب بخاری بدون دودکش روی دیوار باید حداقل فاصله 30 سانتیمتری از دیوار را رعایت نمود. همچنین در هنگام نصب بخاری گازی دودکش دار رویزمین، نباید مستقیم بخاری را روی زمین قرار دهید. بهتر است حداقل 5 سانت از زمینفاصله داشته باشد. علاوه بر اینها از قرار دادن بخاری در مجاورت پرده و لوازم چوبیمنزل به شدت بپرهیزید و فاصله حداقل نیم متری را رعایت کنید.

نحوه نصب لولهبخاری استاندارد

در ابتدا مطمئن شویدکه لوله بخاری گازی باز است. زیرا مسدود بودن لوله بخاری گازی و دودکش وبرگشت گاز مونواکسید کربن بسیار خطرناک است و ممکن است موجب ایجاد مسمومیت شود.متاسفانه آمار نشان می دهد مسمومیت های بخاری گازی علی الخصوص در نصب لولهبخاری روی پنجره بسیار بالا است و به همین دلیل هم می گوییم بهتر استلوله های بخاری از طریق نصب دودکش و کلاهک انجام شود.

از لوله بخاری مخصوصو استاندارد استفاده کنید. هیچ گاه نباید در هنگام راه اندازی و نصب بخاریگازی دودکش دار از لوله های آکاردئونی آلومنیومی استفاده نمود. زیرا این لولهها استحکام پایینی دارند و خیلی زود در اثر گرما شکسته و سوراخ می شوند.

رعایت زاویه مناسبلوله بخاری در هنگام خروج لوله از پنجره بسیار مهم است. لوله های بخاری را نبایدبه صورت صاف و مستقیم از پنجره عبور دهید. باید به صورت زاویه دار (90 درجه) نصبشود تا گازها به صورت فاصله دار از لوله خارج شوند و به سمت آسمان بروند. نباید نصبدودکش به گونه ای باشد که در صورت وزش باد گازهای سمی به سمت داخل برگردند.

اتصالات بخاریگازی

در حین نصب بخاریگازسوز باید از اتصالات مرغوب و با کیفیت استفاده شود. اتصالات بخاری گازیمانند بست شیر بخاری گازی، طول شینگ بخاری گازی و همچنین جنس شیلنگ بخاریگازی و کلاهک بخاری گازی باید با کیفیت باشد.

سرویس بخاری گازی در محل

شاید امروزه بیشترترجیهات به سمت استفاده از پکیج و سایر لوازم گرمایشی باشد. اما اگر نخواهیم از حقبگذریم لذت گرمای بخاری چیز دیگری است. با توجه به این موضوع که استفاده از بخاریها به صورت فصلی است و در فصولی از سال به طور کامل خاموش یا به کل جمع آوری میشوند. در هنگام نصب مجدد و روشن کردن باید اقدام به سرویس بخاری گازی نمود.سرویس بخاری از بروز خطرات جلوگیری کرده و موجب مصرفبهینه سوخت می شود. همچنین از صرف هزینه تعمیرات بخاری گازی در آینده نیز جلوگیریمی کند. تاکید ما بر این موضوع است که سرویس بخاری گازی حتما توسط یک متخصص انجامشود. زیرا یک نصاب بخاری گازی تمام موارد استاندارد را بررسی و اجرا میکند. از جمله خدماتی که در سرویس بخاری دیواری و تعمیرات بخاری ارائه میشود.

 • تعمیربخاری گازی
 • تعمیرفندک بخاری گازی
 • تعمیرشمعک بخاری
 • تنظیمترموکوپل بخاری گازی
 • تعویضشیشه بخاری
 • تعویضترموکوپل بخاری گازی
 • تست نشتیابی اتصالات و قطعات شستشوی مشعل
 • تنظیمشمعک بخاری گازی
 • بررسی شیرکنترل با کاربراتور بخاری گازی
 • تعویضفیلتر بخاری گاز
 • تعمیرترموکوبل بخاری گازی
 • بررسیلوله های رابط مسی یا آلومینیومی
 • کنترلمسیرهای عبور حرارت و هدایت دود به دودکش

تعمیر بخاری گازی در محل

سرویس کلی بخاری گازی و تعمیر بخاری گازی در محل موجبمی شود تا از خطرات احتمالی در آینده جلوگیری شود و همچنین بتوان از نهایت گرمایبخاری استفاده نمود. گهگداری ممکن است با ایراداتی در هنگام کار بخاری گازی مواجهشویم که باید سریعا رفع شوند. در ادامه راهکارهای عیب یابی و تعمیر بخاریگازی در منزل را توضیح خواهیم داد. تا بتوانید ایرادات سطحی را خودتانرفع کنید و یا در هنگام تماس با تعمیرکار بخاری گازی اطلاعات دقیقی دراختیار آنها قرار دهید.

علت روشن نماندنشمعک فندک بخاری

علت خاموش شدنبخاری گازی بعد از شمعک، ضعف در عملکرد قطعه ای به نام ترموکوپل یا بوبین است.در ساختار این دو قطعه فلز استفاده شده است. به ترتیبی که زمانی که در محل اتصالاین دو قطعه گرما می رسد. سمت آزاد آنها برق تولید می کند. پس می تواننتیجه گرفت مهمترین علاملی که موجب روشن نماندن شمعک بخاری گازی میشود،عدم رسیدن گاز به آنها است. برای تعویض و تعمیرات ترموکوبل بخاری گازی بایداز یک سرویسکار بخاری گازی کمک بگیرید.

علت بوی خام گازدر هنگام روشن بودن بخاری چیست؟

باز ماندن دریچه روشنکردن پیلوت می تواند علت بوی خام گاز باشد. در صورتی که (پیلوت، جرقه زن و یاترموکوپل) در جای خود قرار نگرفته باشند و تنظیم نباشند، موجب نشتی گازهای سمیحاصل از سوخت، از دریچه روشن کننده ی پیلوت به بیرون از محفظهاحتراق می شوند و بوی گاز خام به مشام خواهد رسید.

علت خاموش شدنبخاری چیست؟

خاموش شدن بخاری گازیعلت های متفاوتی دارد. اما بزرگترین عامل و همچنین خطرناک ترین عامل نرسیدن هوا بهبخاری گازی است که در صورت مسدود شدن دودکش و کلاهک دودکش ایجاد می شود. البتهممکن است نیاز به تعمیرات ترموکوپل بخاری گازی و بویین دستگاهنیز باشد.

خرابی و تعمیر ترموکوبل بخاری

ترموکوبل قطعه کوچکیاست ولی روی کارکرد بخاری تاثیر زیادی دارد. این قطعه در همه لوازم گازسوز خانگی وصنعتی وجود دارد. کارکرد اصلی ترموکوبل برای تنظیم شعله و جلوگیری از انتشار گازدر موقع خاموش شدن شعله است. در واقع این قطعه حساس نقش مهمی در حفظ امنیت لوازمگازی و بخاری گازسوز دارد. اجاق گاز، آبگرمکن دیاوری، پکیج های ایستاده و دیواری همگیدارای ترموکوبل هستند. سالم بودن و همچنین تمیز بودن ترموکوبل در موقع روشن کردنبخاری کاملا مشخص می شود. اگر بخاری روشن نمی شود یا پس از مدتی شعله خاموش می شوداحتمال خرابی این قطعه وجود دارد. با تعمیر ترموکوپل بخاری گازی شعلهبه خوبی روشن می شود و مشکل گرمای منزل هم حل خواهد شد. چنانچه ترموکوبل ترک خوردهباشد لازم است تا این قطعه به طور کامل تعویض شود.

تعمیر پیلوت یا شمعک بخاری

اگر بخاری گازی بهطور ناگهانی خاموش شده ابتدا شیر گاز را بسته و پنج دقیقه صبر کنید تا محفظه خنکشود. سپس شیر گاز را باز کرده و دکمه پیلوت را ۳۰ ثانیه فشار دهید. شاید پیلوت باراول روشن نشود در این صورت لازم است تا دوباره مراحل را از اول تکرار کنید. درصورت روشن شدن شعله بخاری گازی چند دقیقه صبر کنید. احتمالا دوباره بخاری خاموشخواهد شد. در این صورت مشکل می تواند از شمعک یا پیلوت باشد و باید اقدام به تعمیرفندک بخاری گازی و تعمیر پیلوت بخاری گازی نمود.

قیمت تعمیر بخاری گازی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیرات بخاریگازی براساس نوع قطعه معیوب تعیین می شود. معمولا قیمت سرویس بخاری گازی مبلغثابتی می باشد. اما در ارتباط با قیمت تعمیر بخاری گازی و همچنین اجرتتعمیر بخاری گازی و مقدار دستمزد تعمیرکار بخاری به صورت توافقی در محل و بعداز عیب یابی اعلام می شود. روال کار اینطور است که تعمیرکار باید مشکل را پیداکرده و بعد نسبت به تعمیرات آن اقدام کند. در صورت نیاز به تعویض قطعاتی مانند تعویضفیلتر بخاری گازی و تعویض ترموکوپل و بوبین بخاری تا حدامکان از قطعات دارای ضمانت استفاده می شود.اشکال در شمعک، خرابی سیستم پیلوت، فندک وترموکوبل بخاری گازی، عیب یابی تجهیزات لوله کشی و گازرسانی هر کدام هزینه متفاوتیدارند. هزینه خرید قطعات بخاری و تجهیزات تعمیر بخاری هم ثابت نیست و بر اساس قیمتروز تغییر می کند.

کلیه خدمات نصب، سرویس و تعمیرات بخاری گازی را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

در صورت نیازبه خدمات نصب و تعمیرات بخاری گازی می توانید از سرویسکاران بخاری گازی هومسرویز کمک بخواهید. جهت دریافت خدمات تعمیر بخاری گازی بدون دودکش و ...کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. در هوم سرویزخدمات تعمیر انواع برندهای بخاری گازی مانند تعمیر بخاری گازی ایران شرق،تعمیر بخاری گازی ارج ، تعمیر بخاری گازی نیک کالا و سایربرندها انجام می شود. متخصصینما جهت مشاوره رایگان و اعلام محدوده قیمت با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازمرا در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر بخاری و همچنین ارایه خدمات نصب بخاری گازی و جابجایی لوله بخاری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم گازسوز ارائه می دهد که شامل نصب اجاق گاز رومیزی, عیب یابی و تعمیر انواع فر برقی گازی در محل, سرویس اجاق گاز رومیزی و فردار می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوازم خانگی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر بخاری

نصب بخاری گازی و جابجایی لوله بخاری

سرویس بخاری گازی (شستن برنر، تست نشت گاز ، تمیز کردن مشعل و ...)

تعویض شیشه بخاری

تست نشت یابی اتصالات

تنظیم قطعات فندک، ترموکوبل و شمعک بخاری

تعمیر و تعویض شمعک، ترموکوپل، ترموستات و سایر قطعات بخاری در محل

نظرات کاربران

profile picture
حمید مقامی

بسیار خوش برخورد و فنی بودن دستشون درد نکنه واقعا سریع کارمونو انجام دادن

profile picture
رسول قرائی

خیلی با ادب بودن خیلی فهیم و سنجیده عمل میکردن بسیار با برخوردشون من و مجذوب خودشون و هوم سرویز کردن

profile picture
زهره احمدی

کارشون بسیار خوب بود و بسیار هم با اخلاق بودند

profile picture
عرفان بابایی

فوق العاده عالی بود کارشون

شرایط عیب یابی و تعمیرات انواع بخاری گازی در محل

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر بخاری نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر بخاری گازی استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

نصب و تعمیر بخاری گازی را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

سرویس و تعمیر آبگرمکن
سرویس و تعمیر آبگرمکن
قیمت از 220,000 الی 350,000 تومان
تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز
قیمت از 250,000 الی 400,000 تومان
تعمیر یخچال و فریزر
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 350,000 الی 1,300,000 تومان
تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی
قیمت از 400,000 الی 1,200,000 تومان

خدمات تعمیر بخاری در این شهرها ارائه می شود: