banner
قیمت خدمات
/
لوازم خانگی
/
تعمیر اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز

از 1088 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر اجاق گاز صفحه ای و فردار در منزل

قیمت تعویض ترانس

55,000 الی 80,000 تومان

قیمت تعویض بوبین

55,000 الی 80,000 تومان

قیمت تعویض سیم ترموکوبل

50,000 الی 75,000 تومان

قیمت تعویض ترموکوپل

45,000 الی 80,000 تومان

قیمت تعویض سر شعله

40,000 الی 60,000 تومان

قیمت تعویض ولوم

45,000 الی 65,000 تومان

قیمت تعویض تنظیم هوا

55,000 الی 75,000 تومان

قیمت تعویض فنجونی

60,000 الی 85,000 تومان

قیمت تعویض چینی فندک

55,000 الی 80,000 تومان

قیمت تعویض کلید فندک

25,000 الی 65,000 تومان

قیمت تعویض شیشه

55,000 الی 85,000 تومان

قیمت سرویس کامل فر و اجاق گاز

140,000 الی 200,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط تعمیر و سرویس اجاق گاز صفحه ای و مبله

همیار می بایست ابتدا اجاق گاز و فر را عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر وسیله گازسوز نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده جهت تعمیر اجاق گاز می باشد.

خارج نمودن اجزاء وسیله گازسوز توسط همیار تنها در صورت اخذ مجوز از مشتری امکانپذیر می باشد.

نصب و سرویس لوازم گازسوز را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

 سرویس و تعمیر اجاق گاز رومیزی و فردار

اجاق گاز یکی از پرکاربردترین لوازم آشپزخانه است. به دلیل استفاده زیاد‌ از این وسیله، ممکن است دچار ایراداتی شوند. با توجه به قیمت اجاق گازهای جدید، در صورت بروز ایراد، بهترین راهکار، تعمیر و سرویس اجاق گاز است. تعمیر اجاق گاز و سایر لوازم موجود در آشپزخانه نیاز به مهارت تعمیرکار اجاق گاز دارد. مخصوصا اگر مدل آن نیز از نمونه های جدید باشد. امروزه مدل های جدید مانند تعمیر اجاق گاز رومیزی و تعمیر اجاق گاز فردار در بازار موجود هستند. بهتر است در هر چند مدت یک بار برای استفاده بهتر از گاز اقدام به سرویس اجاق گاز نمود. در سرویس اجاق گاز مواردی مانند تعویض یا تعمیر ترموکوپل اجاق گاز رومیزی و فردار، تنطیم شعله اجاق گاز، رفع خرابی فندک اجاق گاز و... انجام می شود. در ادامه به راهکارهای عیب یابی و تعمیرات اجاق گاز و همچنین قیمت تعمیر اجاق گاز می پردازیم.

تعمیر اجاق گاز رومیزی (تعمیر اجاق گاز صفحه‌ای)

امروزه اجاق گازهای متفاوتی در بازار موجود هستند. اجاق گاز رومیزی یا تعمیر اجاق گاز صفحه شیشه ای امروزه بیشتر درخواست می شود. زیرا برای استفاده بهینه از فضای اشپزخانه ها از این نوع گازها استفاده می شود. تعمیر اجاق گاز رومیزی از حساست بیشتری نسبت به سرویس اجاق گاز فردار برخوردار است. زیرا باید نهایت دقت عمل برای تعمیرات گاز رومیزی به کار گرفته شود تا در هنگام بلند کردن و باز کردن آن، صفحه اجاق دچار ایراد، شکستگی و غیره نشود. 

تعمیر اجاق گاز فردار

تعمیر گاز فردار از قدیم در بین خانواده ها مورد استقبال فراوان بوده است. در واقع تا قبل از استفاده زیاد از اجاق گاز رومیزی در همه خانه ها یکی از این مدل گازها دیده می شد. تعمیر اجاق گاز فردار در صورت ایراد در شعله ها یا ایراد در فراجاق گاز درخواست می شود.  سرویس اجاق گاز فردار باید به تعمیرکار با تجربه سپرده شود.

عیب یابی اجاق گاز و آموزش تعمیر اجاق گاز

قبل از شروع توضیح در ارتباط با تعمیر اجاق گاز توکار، صفحه ای فردار و غیره باید با اجزای گاز آشنایی داشته باشید. اجزایی مانند چند راهه‌ها، شیرها، نازل‌ گاز، لوله‌های رابط، مشعل‌ها، شمعک (پیلوت)، ترموکوپل، فندک و ترموستات گاز اجزای اصلی گاز هستند. در مدل های جدیدتر نیز مواردی مانند ساعت یا تایمر اجاق گاز، جوجه گردان و دکمه های تنظیم حرارت نیز از اجزای گاز فردار هستند. هروسیله برقی طی مرور زمان و استفاده مکرر ممکن است دچار ایراداتی شوند. مخصوصا این مشکلات در صورتی که برای اجاق گاز منزل پیش بیایند، مطمعننا موجب تداخل در امور مربوط به آشپزی خواهد شد. ازین رو ما در ادامه به شما راهکارهای عیب یابی و آموزش تعمیر اجاق گاز در منزل را شرح خواهیم داد. که در مواقع ضروری بتوانید از پس تعمیر اجاق گاز در محل بر بیایید. یا در صورت تماس با تعمیرکار اجاق گاز بتوانید اطلاعات درست در اختیارشان قرار دهید.

سرویس اجاق گاز : علت روشن نشدن گاز رومیزی چیست؟

در وهله اول از رسیدن گاز به شعله اطمینان حاصل کنید. در مرحله بعدی بررسی کنید ، فندک درست کار می کند یا خیر. اگر ایراد از فندک است باید به تعمیر فندک اجاق گاز بپردازید. دلیل شایع دیگر بر روشن نشدن گاز عدم قرار گیری درست شعله های گاز است. در صورتی که ایراد از این موارد نبود ، انسداد شعله می تواند عامل روشن نشدن گاز رومیزی باشد.

عدم رعایت پاکیزگی بزرگترین عامل روشن نشدن گاز مبله یا رومیزی است. معمولا اگر از جمله افرادی هستید که غذا هایتان زیاد سر می روند و دیر به دیر گازتان را تمیز می کنید ، بیشتر با این مشکل سروکار دارید. معمولا چربی و مایعات موجب کیپ شدن شعله های گاز می شود. اولین اقدام در جهت تعمیر گاز رومیزی باز کردن مجاری بسته شده با یک سنجاق تیز و سیم ظرفشویی است.

سرویس اجاق گاز رومیزی : دیر روشن شدن شعله‌های اجاق گاز

جهت عیب یابی ابتدا باید تعمیر ترموکوبل اجاق گاز، سیم و بوبین گاز بررسی شود. اگر ایراد از سمت ترموکوبل گاز باشد. علاوه بر اجرت تعمیر اجاق گاز باید قیمت ترموکوبل را نیز پرداخت کنید. 

سرویس اجاق گاز فردار : گاز به یک اندازه در شعله پخش کن دیده نمی‌شود

این مشکل به معنی وجود ایراد در قسمت عبور گاز ژیگلور، عدم تنظیم هوای اجاق و یا پوسیده شده شعله پخش کن گاز می باشد. این قسمت ها باید توسط تعمیرکار اجاق گاز بررسی شود.

تعمیر گاز رومیزی : علت دودکردن شعله گاز چیست؟

همانطور که می دانید گاز برای سوختن باید با اکسیژن ترکیب شود. مقدار ترکیب شدن این دو باید مقدار ثابتی باشد. در صورتی که مقدار گاز ترکیب شده با اکسیژن بیشتر از مقدار صحیح باشد، موجب دود کردن شعله گاز می شود. بهترین اقدام برای تعمیرات اجاق گاز فردار کم کردن گاز ورودی به دستگاه است. اگر در هنگام تعمیر گاز صفحه ای متوجه شدید نازل گاز گشاد شده است حتما در اسرع وقت آن را تعویض نمایید.

تعمیرات گاز فردار: علت روشن نشدن شعله فر چیست؟

علت اول روشن نشدن فر اجاق گاز، خاموش بودن پیلوت گاز است. اگر در هنگام تعمیرات گاز و اجاق گاز  پیلوت را روشن کردید باز مشکل حل نشد. باید تنظیمات پیلوت را بررسی کنید. شاید مقدار گازی که به پیلوت می رسد کافی نباشد، از روی دفترچه گاز می توان پیلوت را تنظیم کرد.

اکثر گازهای امروزی تایمردار هستند، تایمر وظیفه هماهنگی تمامی قطعات اجاق گاز را بر عهده دارد. قبل از انجام اقدامات لازم برای تعمیرات اجاق گاز فردار مطمئن شوید که تنظیمات فر، دست کاری و از حالت استاندارد خارج نشده باشد.

تعمیرات گاز رومیزی: علت جرقه نزذن فندک اجاق گاز ( تعمیر فندک گاز رومیزی)

وقتی فندک اجاق گاز رومیزی و مدار جرقه زن کار نمی کند، باید دلیل آن را پیدا کرد. برای تعمیر فندک اجاق گاز باید با متخصص تعمیر گاز تعمیر تماس بگیرید. اما قبل از تماس با تعمیرکار از وصل بودن اجاق گاز به شیر اصلی گاز مطمئن شوید. سپس مواردی مانند بررسی کنید کنترل قفل کودک اجاق گاز فعال نباشد. برای اینکه شیر گاز به طور ناخواسته یا توسط کودکان باز نشود، قفل فندک کار گذاشته شده است. وقتی قفل اجاق گاز را فعال می کنید روی صفحه نمایش عبارت قفل( Locked) را می بینید. در این صورت با زدن فندک، جرقه و شعله نخواهید داشت. مواردی مانند خیس شدن شعله ها و مسدود شدن شعله ها علت اصلی جرقه نزدن فندک اسات.

 تعمیر اجاق گاز فردار : چرا پس از مدتی شعله فر خود به خود خاموش میشود؟

اولین اقدام در جهت تعمیرات اجاق گاز فردار، بررسی ترموکوبل است. شعله فندک و ترموکوبل نباید از هم فاصله داشته باشند. اگر این مورد را در هنگام تعمیر بررسی کردید و ایراد رفع نشد باید به تعمیر ترموکوپل و بوبین بپردازید.

تعمیر اجاق گاز صفحه ای : چرا شعله اجاق گاز زرد می سوزد؟

بهترین حالت سوختن شعله گاز آبی است. در صورتی که شعله زرد می سوزد یعنی مقدار هوای موجود در فرایند سوختن شعله کم است. راه حل تعمیر گاز رومیزی ، تنظیم صفحه مخلوط کن اجاق گاز است، که وظیفه تامین هوای مورد نیاز برای مرحله سوختن را دارد.

سرویس اجاق گاز رومیزی: علت سر و صدای شعله در هنگام سوختن چیست؟

صدای وز وز در شعله و بد سوختن شعله یکی از دلایل نگران کننده در هنگام کار با اجاق گاز است. علت این ایراد ورود هوای زیاد شعله است. جهت تعمیر گاز توکار صفحه ای میزان هوای ورودی را به وسیله صفحه مخلوط کن کم کنید.

سرویس اجاق گاز قدیمی : تعمیر فندک اجاق گاز را چگونه انجام دهیم؟

تعمیر فندک اجاق گاز شایع ترین ایراد در تعمیرات اجاق گاز است. گاهی بعد از جابجایی گاز، فندک از کار می افتد. علت این اتفاق اتصالی در سیم کشی برق اجاق گاز است. که باید برای تعمیر گاز رومیزی دستگاه را از برق جدا کنید و کلاهک شعله و متعلقات ان را جدا کنید،  با پیدا کردن قسمت قطعی سیم به تعمیر فندک اجاق گاز بپردازید.

تعمیر یا تعویض شیشه اجاق گاز رومیزی و فردار

در صورتی که شیشه گاز رومیزی یا فردار به هر دلیلی دچار ایراد شود می توانید اقدام به تعمیر یا تعویض شیشه اجاق گاز کنید. اغلب تولید کنندگان اجاق گاز دارای لوازم یدکی هستند و تعمیرکار اجاق گاز می تواند اقدام به تعویض صفحه روی اجاق گاز نمود. در پاره ای از موارد نیز می توان با راهکارهایی به تعمیر شیشه اجاق گاز نمود بدون انکه متحمل هزینه های بالاتر شوید.

قیمت تعمیر اجاق گاز به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر اجاق گاز رومیزی یا قیمت تعمیر اجاق گاز فردار به موارد متعددی بستگی دارد. قیمت تعمیر اجاق گاز، در درجه اول کاملا به نوع ایراد اجاق گاز ربط دارد. به طور مثال اگر مشکل خرابی گاز با تعمیر ترموکوپل اجاق گاز رومیزی یا تعمیر فندک اجاق گاز رفع شود در این صورت اجرت تعمیرکار اجاق گاز تفاوت دارد. همچنین قیمت تعمیر قطعه معیوب مانند قیمت ترموکوپل اجاق گاز نیز بر قیمت تاثیر دارد. همچنین در صورتی که نیاز به تعویض صفحه روی اجاق گاز یا تعویض شیشه اجاق گاز باشد قیمت تعمیر اجاق گاز بر اساس نوع اجاق گاز تغییر خواهد کرد.

مدل گاز مانند تعمیر گاز صفحه شیشه ای با تعمیر اجاق گاز فردار یا تعمیر اجاق گاز قدیمی با هم تفاوت دارند. زیرا قطعات این نوع اجاق گازها با هم تفاوت دارند. مورد دیگر اجرت سرویس اجاق گاز است که در صورت کمک گرفتن از سرویسکار گاز هوم سرویز می توانید اطمینان داشته باشید که نرخ سرویس اجاق گاز بر اساس نرخ اتحادیه تعیین می شود و نیاز به پرداخت مبالغ بالاتر نمی باشد.

کلیه خدمات سرویس و تعمیر اجاق گاز رومیزی، ایستاده و فردا توسط متخصصین هوم سرویز

در صورت نیاز به تعمیرات اجاق گاز رومیزی، مبله و فردار می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام قیمت خدمات با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

سرویس اجاق گاز رومیزی و فردار
تعمیر انواع اجاق گاز ایرانی و خارجی
تعمیر و سرویس اجاق گاز قدیمی
تعمیر و تعویض ترموکوپل، ترموستات، فندک و مشعل اجاق گاز
تعمیر یا تعویض شیشه اجاق گاز رومیزی و ایستاده
تنظیم شعله اجاق گاز رومیزی و ...

همیاران سرویس تعمیر اجاق گاز

 نظرات کاربران

profile picture
احمد رستم پور
3 روز پیش |محمد امانی

کارشون بینظیره عالی بودن تو کارشون اخلاقا حرفه ای کار عالی بود

profile picture
طیبه صفایی
4 روز پیش |مهدی میرامانی

من خیلی راضی بودم هم کار خوب تحویل دادن لوازمو قیمت مناسب آوردن و اجرت کارشونم خیلی مناسب بود عالی از همه نظر

profile picture
مهدی اقاکثیری
4 روز پیش |مهدی گلوی

واقعا عالی از شما هم ممنونم خیلی کار تمیز و با اخلاق بودن

profile picture
سعید سلیمانی

عالی بود کارشون و بسیار انسان شریف و دوست داشتنی ای بودن در کارشون بسیار مهارت داشتن

خدمات مرتبط

نصب و تعمیر مایکروویو
نصب و تعمیر مایکروویو
قیمت از 280,000 الی 580,000 تومان
تعمیر لوازم خانگی پخت و پز
تعمیر لوازم خانگی پخت و پز
در حال بروزرسانی قیمت
تعمیر آبمیوه گیری و مخلوط کن
تعمیر آبمیوه گیری و مخلوط کن
قیمت از 100,000 الی 250,000 تومان
تعمیر قهوه ساز و اسپرسوساز
تعمیر قهوه ساز و اسپرسوساز
قیمت از 2,500,000 الی 2,500,000 تومان