banner
قیمت خدمات
/
لوازم خانگی
/
نصب و تعمیر هود

نصب و تعمیر هود آشپزخانه

از 1086 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب و تعمیر هود روکار و توکار آشپزخانه

قیمت تعمیر موتور

120,000 الی 230,000 تومان

قیمت تعویض موتور

70,000 الی 120,000 تومان

قیمت باز و بست برد الکترونیکی

60,000 الی 100,000 تومان

قیمت تعویض برد الکترونیکی

100,000 الی 300,000 تومان

قیمت تعویض پروانه

60,000 الی 80,000 تومان

قیمت تعویض لامپ

45,000 الی 75,000 تومان

قیمت تعویض کلید

35,000 الی 70,000 تومان

قیمت سرویس کامل

85,000 الی 130,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط تعمیر و سرویس هود آشپزخانه توسط تعمیرکار ماهر

همیار می بایست ابتدا هود را عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر وسیله برقی نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر هود استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

نصب و تعمیر هود را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

نصب و تعمیر هود آشپزخانه

نصب هود آشپزخانه نقش بسیار مهمی در تصفیه هوای آشپزخانه و جذب روغن و بخارات متصاعد شده در هنگام پخت غذا دارد. متاسفانه تا زمانی که هود خراب نشود به مزایای نصب هود در آشپزخانه پی نخواهیم برد. در صورتی که در خرید هود دقت کنید و نکات نگهداری از هود را رعایت کنید قطعا به مشکل چندانی با این وسیله پر کاربرد بر نخواهید خورد. گاهی ما بر اساس نیاز خود خرید نمی کنیم و به علت عدم کارایی هود در حد توقعمان ممکن است فکر کنیم که ایراد از هود و نیاز به تعمیرهود آشپزخانه است. در ادامه به نکات نصب هود و عیب یابی و تعمیرات هود و همچنین عوامل موثر بر قیمت نصب هود و قیمت تعمیر هود در محل می پردازیم.

نکات مهم در نصب و تعمیر هود آشپزخانه

در هنگام بررسی و تست صدای هود دورهای اول و دوم را مد نظر قرار دهید. زیرا صدا در این دو دور، باید طبیعی باشد. اما در دورهای بالاتر چون قدرت مکش بسیار بالا است و موتور با توان بیشتری در حال کار کردن است. صدای بالا نشان دهنده ی ضعف دستگاه نیست و تا حدی طبیعی است و نیاز به تعمیرات هود آشپزخانه ندارد.

بهتر است در هنگام خرید و نصب هود توکار یا روکار به نوع موتور هود نیز دقت کنید. پیشنهاد می شود موتور هود از نوع توربینی یا حلزونی را خریداری کنید که در عین قدرت بسیار بالا صدای بسیار کمی تولید می کنند. در صورت تصمیم به نصب هود روکار حتما در نظر داشته باشید که هود دارای سنسور دود و بو باشد. همچنین فیلتر مورد استفاده در هود را بررسی کنید که دارای فیلتر آلومینیومی باشد. در ادامه به توضیح نکات مهم در طریقه نصب هود توکار و راهکارهای تعمیرات هود آشپزخانه خواهیم پرداخت.

اصول نصب هود روی کابینت

پس از انتخاب برند هود متناسب با نیاز خود نوبت به نصب هود می رسد. باید بر اساس راهنمای نصب هود شیشه ای کار را شروع کنید. اگر از فضای زیادی در بالای اجاق گاز رومیزی برخوردارید می توانید اقدام به نصب هود دودکش دار، نصب هود جزیره ای یا نصب هود دیواری کنید. اما اگر اجاق‌گازتان درست زیر کابینت قرار گرفته است ، باید به نصب هود زیرکابینتی بپردازید.

نصب هود در آشپزخانه باید بر اساس مدل آشپزخانه و همچنین نوع نیاز شما انجام شود. نصب هود بدون کابینت و نصب هود روی کابینت به مدل هود بستگی دارد. انواع هود دودکش دار، جزیره ای و طریقه نصب هود زیرکابینتی در هر کدام از این مدل ها با هم تفاوت دارند.

قبل از نصب هود در آشپزخانه از باز بودن راه دودکش و متناسب بودن هود با دودکش مطمئن شوید. نصب هود زیرکابینتی عموما دارای دودکش، در بالای کابینت یا پشت دیوار هستند.

نصب هود قدیمی چالش های نمونه های جدید را ندارد.  برای نصب هود زیرکابینتی باید کابینت بالایی را برای قرار دادن هود آماده کنید و سوراح های لازم را ایجاد کنید.

محل نصب هود آشپزخانه وابسته نوع هود و اجاق گاز تقریبا 70 سانتی متر بالای سطح گاز قرار داده شود و باید از هر سمت 6 سانت بیشتر از ابعاد گاز را پوشش دهد. در ادامه به معرفی انواع هود می پردازیم.

نصب هود توکار

در هنگام نصب هود توکار باید به تناسب ابعاد هود توکار و اندازه ی اجاق گاز موجود در آشپزخانه دقت کنید .در هنگام نصب هود توکار کابینتی به این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر بین ابعاد هود و اجاق گازتان تناسب نباشد. هر چقدرم که موتور هود قوی باشد بازم میزان مکش هود پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود. به عنوان مثال اگر یک هود 60 سانتی را بالای اجاق 90 سانتی متری نصب کنید بدون شک میزان مکش آن در آخرین دور نیز پاسخگو نیست. انواع هود توکار با ابعاد 60، 70، 80 و 90 سانتی متری بر اساس نوع گاز مد نظر در بازار موجود هستند.

نصب هود آسانسوری

نصب هود آسانسوری از جدیدترین انواع هود توکار آشپزخانه می باشد. که دقیقا به صورت آسانسور بالا و پایین می رود و قابلیت جمع و باز شدن دارند. در هنگام نصب هود آسانسوری معمولا موتور هود در بیرون آشپزخانه نصب می شود. بدین ترتیب صدای اضافی در هنگام روشن بودن ایجاد نمی کنند. از این نوع هود قدرت مکش بالا، کم صدا بودن و نمایان نبودن و جاگیری کم آن می توان اشاره نمود. همچنین این نوع هودها دارای سنسور تشخیص دود، صفحه نمایش کاملا لمسی نیز هستند.

نصب هود شومینه ای

نصب هود روی دیوار انجام می شود و عمدتاً به شکل قیف هستند. هود آشپزخانه شومینه ای معمولا به صورت شیشه، استیل و یا ترکیب این دو موجود هستند. معمولا این مدل هودها نیز از مکش بالایی برخوردارند و به صورت صفحه لمسی یا دکمه دار در بازار عرضه شده اند.

نصب هود مورب

نصب هود مورب به صورت نصب هود روی دیوار انجام می شود. این مدل به صورت نصب هود بدون کابینت نیز قابل اجرا می باشند، زیرا متعلقات آنها زیاد قابل مشاهده نیستند. معمولا نصب هود شیشه ای مورب به علت ظاهر زیبا و مدرنی که دارند بسیار مورد پسند قرار می گیرند. هود آشپزخانه مورب با زاویه 45 درجه نسبت به گاز قرار می گیرد و معمولا دارای صفحات لمسی و فیلتر آلومنیمی قابل شستشو هستند.

طریقه نصب هود مخفی در کابینت

در توضیح نحوه نصب هود مخفی باید به ابعاد کابینت بالای هود و فضای مورد نیاز آن برای قرار گیری موتور هود مخفی و فضای خالی مورد نیاز نصب دودکش آن توجه کنید. معمولا موتور هود مخفی به اندازه ارتفاع طبقه کابینت به فضا نیاز دارد. همچنین برای قرارگیری لوله خرطومی هود مخفی نیز به مابقی فضای کابینت نیاز است. الگوی برش هود مخفی معمولا همراه آن ارائه می شود. پس قبل از نصب هود مخفی در کابینت حتما به دفترچه ی راهنمای آن مراجعه کنید.

آموزش تعمیر هود آشپزخانه در منزل

تجربه یک آشپزی خوب، زمانی تکمیل می شود که همه لوازم مورد نیاز آشپزخانه وظایف خودشان را به نحو احسنت انجام دهند. تعمیر هود لمسی آشپزخانه در منزل، در موارد معدودی، بدون نیاز به تعمیرکار هود آشپزخانه نیز قابل انجام است. کافیست بدانید ایراد از کجاست. شاید ظاهر هود ها با هم متفاوت باشند و تعدادی از آنها بسیار مدرن تر و پیچیده تر به نظر بیایند، اما پشت ظاهر تمام مدل ها ساختار یکسانی هست. به این ترتیب یا داشتن اطلاعات کافی می توانید در صورت خبر کردن نصاب هود یا تعمیرکار هود اطلاعات درست در اختیار آنها قرار دهید. تعمیرات تخصصی هود به طور کلی از دو قسمت تشکیل می شود.

تعمیر برد هود آشپزخانه

برد هود در واقع مرکز کنترل دستگاه است. هرگونه ایراد در این بخش مانع کار با دستگاه می شود. تعمیر برد هود به تخصص الکترونیکی و مکانیکی نیاز دارد و باید توسط تعمیرکار هود حرفه ای بررسی شود.

تعمیر موتور هود آشپزخانه

موتور هود مهمترین قسمت هود است. در واقع نقش اساسی و پر رنگی در نصب و تعمیر هود دارد. هرگونه عدم رسیدگی جهت پاکیزگی و چربی زدایی اثر مستقیم به این قسمت دارد و مانع از کارکرد درست موتور می شود.

عیب یابی و آموزش تعمیر هود آشپزخانه

علت صدای زیاد هود چیست؟

معمولا علت سر و صدای زیاد هود تلاش موتور برای راه اندازی فن های درون هود است. در صورت بروز این اتفاق احتمالا به علت عدم رعایت پاکیزگی چربی و گرد و غبار به درون هود نفوذ کرده و مانع کار موتور می شود. جهت تعمیرات هود در منزل  هود را باز کنید و موتور و پروانه ها را تمیز کنید. قبل از اینکه شروع به باز کردن هود کنید، دفترچه راهنمای هود را مطالعه کنید که بر اساس کتابچه بتوانید قطعات هود مجددا را سر جای خود قرار دهید.

علت لرزش هود جیست؟

علت اصلی این ایراد شل بودن و خوب بسته نشدن قطعات در هنگام نصب هود و یا تعمیر هود آشپزخانه است. در صورتی که اقدام به باز کردن و تمیز کردن هود کرده اید. مطمئن شوید که در پایان تعمیر هود تمامی پیچ ها را به درستی بسته اید. در غیر این صورت نیاز به تعمیر موتور هود آشپزخانه است.

چرا هود روشن نمی شود؟

برای یافتن علت روشن نشدن هود اول پریز و دو شاخه برق را بررسی کنید که به دستگاه برق میرسد یا خیر. مورد بعدی که مانع روشن شدن هود می شود، سوختن و یا نیم سوز شدن فیوز خود هود است. مرحله آخر باید برد هود بررسی شود. برای تعمیر برد هود، به دانش الکترونیکی و مکانیکی نیاز است. لذا در صورت اطمینان ایراد از برد، پیشنهاد می شود که تعمیر برد هود به تعمیرکار هود بسپارید.

علت ریزش آب و رطوبت در هود چیست؟

یکی از وظایف هود جذب رطوبت هواست، گاهی به علت انباشتگی رطوبت در درون هود دیگر هود توانایی مکش رطوبت و دود را ندارد و در هنگام کار و مکش از هود آب می چکد. در این زمان باید محافظ نگهدارنده هود را باز کنید و داخل دستگاه را تمیز و کاملا خشک کنید. پس از باز کردن هود کاملا علت ریزش آب را مشاهده خواهید کرد.

علت کم شدن مکش هود چیست؟

معمولا پس از طی شدن مدت زمانی از کار با هود، متوجه می شویم هود، مکش اولیه را ندارد. یکی از دلایل کم شدن مکش هود، کثیف بودن فیلترها است. مورد بعدی که موجب کم شدن مکش هود می شود، هرز و شل شدن پروانه هود است. انسداد لوله خروجی هود هم ممکن است موجب این اتفاق شود. اگر در صورت بررسی تمام موارد فوق مشکل حل نشد، راه حل آخر هنگام تعمیرات هود در محل، بررسی و تعمیر موتور هود آشپزخانه است.

علت از کار افتادن صفحه نمایش و دکمه های هود چیست؟

صفحه نمایش هود دقیقا روی برد دستگاه قرار دارد. هرگونه ایراد در صفحه نمایش، تنها با تعمیر برد هود، رفع می شود. البته امکان اتصالی در پشت دکمه یا صفحه نمایش نیز وجود دارد. این قطعه باید توسط تعمیرکار هود بررسی و عیب یابی شود.

تعویض شیشه هود در محل

یکی از ایرادات رایج شکستگی شیشه هود است. این قسمت از بخش های اصلی هود می باشد، تعویض آن نیاز به مهارت و تخصص تعمیرکار هود دارد. به این ترتیب این افراد با باز کردن پنل ها و پیچ های هود، اقدام به تعویض شیشه هود در محل می کنند.

آیا تعمیرات هود در محل یا منزل انجام می شود؟

امروزه خدمات درب منزل بسیار گسترده شده است. تعمیرات هود در منزل موجب می شود که شما از جستجو به دنبال تعمیرگاه هود آشپزخانه راحت شوید و تعمیرکار هود در محل اقدام به تعمیرات هود آشپزخانه در منزل و یا تعویض شیشه هود آشپزخانه می کند و نیازی به مراجعه به مراکز تعمیرات هود آشپزخانه نیست. البته در مواردی مانند تعمیر برد هود لمسی آشپزخانه و یا تعمیر موتور هود باید این قطعات به تعمیرگاه انتقال داده شوند.

مرکز تعمیرات هود هوم سرویز

تعمیر هود آشپزخانه مانند هر وسیله برقی دیگری باید توسط افراد متخصص انجام شود تا از هزینه های اضافی جلوگیری شود و نیاز به دوباره کاری نباشد. در هوم سرویز تعمیرات انواع هودهای ایرانی و خارجی موجود در بازار پذیرفته می شود و تمامی خدمات توسط افراد ماهر و دارای مجوز رسمی ارائه می شود. تعمیر هود لمسی کن، تعمیر هود لمسی بیمکث، تعمیر هود درسا، تعمیر هود یانان و حتی تعمیر هود قدیمی نیز پذیرفته می شود.

هزینه نصب و تعمیرات هود به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت نصب هود به مدل هود و همچنین محل نصب هود وابسته است. قطعا قیمت هود زیرکابینتی با قیمت نصب هود لمسی تفاوت دارد. در ارتباط با قیمت تعمیر هود نیز، اولین مورد تاثیرگذار نوع قطعه معیوب و ایراد هود است. بیشترین هزینه تعمیر هود مربوط به قسمت موتور هود تعلق دارد. که در صورت قابل تعمیر بودن، هزینه تعمیر موتور هود توسط تعمیرکار هود اعلام می شود. ولی مابقی هزینه های نصب و تعمیر هود به صورت اجرت کار و قیمت قطعات تعویضی اعلام می شود. مناسب ترین هزینه نصب هود و تعمیر هود را با بالاترین کیفیت در هوم سرویز تجربه خواهید کرد.

نمایندگی تعمیرات هود هوم سرویز

در صورت نیاز به نصب و تعمیرات هود می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام دستمزد نصب و تعمیر هود با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...​

این سرویس شامل خدمات زیر است

نصب انواع هود آشپرخانه توکار، لمسی، شومینه ای، مورب، آسانسوری و ...
تعمیر انواع هود ایرانی و خارجی در محل
تعمیرات هود کابینتی، فلت، جزیره، توکار، مبله، شومینه ای و ...
تعمیر هود آشپزخانه مخفی یا توکار
تعویض شیشه هود آشپزخانه در محل
تعمیر موتور و برد هود آشپزخانه و ....

همیاران سرویس نصب و تعمیر هود آشپزخانه

 نظرات کاربران

profile picture
حسن سلمانی
8 ماه پیش |ایمان صحرائی

خیلی راضی بودم از کارشون

خدمات مرتبط

تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز
قیمت از 300,000 الی 530,000 تومان
نصب و تعمیر مایکروویو
نصب و تعمیر مایکروویو
قیمت از 280,000 الی 580,000 تومان
تعمیر آبمیوه گیری و مخلوط کن
تعمیر آبمیوه گیری و مخلوط کن
قیمت از 100,000 الی 250,000 تومان
تعمیر ماشین ظرفشویی
تعمیر ماشین ظرفشویی
قیمت از 500,000 الی 2,700,000 تومان