تعمیر هود

تعمیر هود

از 1282 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر هود در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت تعمیر موتور هود

550,000 الی 750,000 تومان

قیمت تعویض موتور هود

350,000 الی 1,500,000 تومان

قیمت باز و بست برد الکترونیکی هود

350,000 الی 650,000 تومان

قیمت تعویض برد الکترونیکی هود

350,000 الی 650,000 تومان

قیمت تعویض پروانه هود

350,000 الی 800,000 تومان

قیمت تعویض شاستی روشن خاموش کن یا لامپ(هر عدد)

250,000 الی 350,000 تومان

قیمت سرویس کامل هود

550,000 الی 750,000 تومان

قیمت نصب هود

350,000 الی 600,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

250,000 تومان

متوسط قیمت1,000,000 تومانکمینه قیمت800,000 تومانبیشینه قیمت1,800,000 تومان

آنچه درباره تعمیر هود خواهید خواند

 • تعمیر هود آشپزخانه
 • مزایای تعمیرات هود در محل
 • نکات مهم تعمیر هود آشپزخانه
 • آموزش تعمیر هود آشپزخانه در منزل
 • عیب یابی و آموزش تعمیر هود آشپزخانه
 • تعویض شیشه هود در محل
 • آیا تعمیرات هود در محل یا منزل انجام می شود؟
 • مرکز تعمیرات هود هوم سرویز
 • هزینه تعمیر هود به چه مواردی بستگی دارد؟
 • اصول نصب هود روی کابینت
 • نصب هود توکار
 • نصب هود آسانسوری
 • نصب هود شومینه ای
 • نصب هود مورب
 • نصب و تعمیرات هود را به تعمیرکار هود هوم سرویز بسپارید

تعمیر هود آشپزخانه

تعمیر هود آشپزخانه نقش بسیار مهمی در تصفیه هوای آشپزخانه و جذب روغن و بخارات متصاعد شده در هنگام پخت غذا دارد. متاسفانه تا زمانی که هود خراب نشود به مزایای تعمیر هود آشپزخانه در منزل پی نخواهیم برد. در صورتی که در خرید هود دقت کنید و نکات نگهداری هود را رعایت کنید قطعا به مشکل چندانی با این وسیله پر کاربرد بر نخواهید خورد. گاهی ما بر اساس نیاز خود خرید نمی کنیم و به علت عدم کارایی هود در حد توقعمان ممکن است فکر کنیم که ایراد از هود و نیاز به تعمیر هود آشپزخانه است. در ادامه به نکات نصب هود و عیب یابی و تعمیرات هود و همچنین عوامل موثر بر هزینه تعمیر هود در منزل می پردازیم.

مزایای تعمیرات هود در محل

امروزه تعمیرات هود در محل بیشتر تقاضا می شود. به این ترتیب تعمیرکار هود در محل حضور پیدا کرده و در مواردی موجب صرفه جویی در هزینه تعمیر هود شده و در زمان کمتری این خدمات ارائه می شود. تعمیر هود جزیره ای، تعمیر هود کابینتی، تعمیر هود توکار و تعمیر هود مبله در منزل انجام می شود. از نزدیک بر روند تعمیر هود در منزل نظارت دارید. همچنین در صورت ایرادات فاحش مانند نیاز به تعمیر برد هود و تعمیر موتور هود می توانید با خیال راحت قطعه مورد نظر را از تعمیرکار هود آشپزخانه بخواهید.

نکات مهم تعمیر هود آشپزخانه

در هنگام بررسی و تست صدای هود دورهای اول و دوم را مد نظر قرار دهید. زیرا صدا در این دو دور، باید طبیعی باشد. اما در دورهای بالاتر چون قدرت مکش بسیار بالا است و موتور با توان بیشتری در حال کار کردن است. صدای بالا نشان دهنده ی ضعف دستگاه نیست و تا حدی طبیعی است و نیاز به تعمیرات هود آشپزخانه ندارد.

بهتر است در هنگام تعمیر هود توکار یا روکار به نوع موتور هود نیز دقت کنید. پیشنهاد می شود موتور هود از نوع توربینی یا حلزونی را خریداری کنید که در عین قدرت بسیار بالا صدای بسیار کمی تولید می کنند. در صورت نیاز به تعمیر هود روکار حتما در نظر داشته باشید که این هودها اغلب دارای سنسور دود و بو بوده و تعمیر هود توکار را به تعمیرکار هود بسپارید. در ادامه به توضیح نکات مهم در عیب یابی و راهکارهای تعمیرات هود آشپزخانه خواهیم پرداخت.

آموزش تعمیر هود آشپزخانه در منزل

تجربه یک آشپزی خوب، زمانی تکمیل می شود که همه لوازم مورد نیاز آشپزخانه وظایف خودشان را به نحو احسنت انجام دهند. تعمیر هود لمسی آشپزخانه در منزل، در موارد معدودی، بدون نیاز به تعمیرکار هود آشپزخانه نیز قابل انجام است. کافیست بدانید ایراد از کجاست. شاید ظاهر هود ها با هم متفاوت باشند و تعدادی از آنها بسیار مدرن تر و پیچیده تر به نظر بیایند، اما پشت ظاهر تمام مدل ها ساختار یکسانی هست. به این ترتیب یا داشتن اطلاعات کافی می توانید در صورت خبر کردن نصاب هود یا تعمیرکار هود اطلاعات درست در اختیار آنها قرار دهید. تعمیرات تخصصی هود به طور کلی از دو قسمت تشکیل می شود.

· تعمیر برد هود آشپزخانه

برد هود در واقع مرکز کنترل دستگاه است. هرگونه ایراد در این بخش مانع کار با دستگاه می شود. تعمیر برد هود به تخصص الکترونیکی و مکانیکی نیاز دارد و باید توسط تعمیرکار هود حرفه ای بررسی شود.

· تعمیر موتور هود آشپزخانه

موتور هود مهمترین قسمت هود است. در واقع نقش اساسی و پر رنگی در نصب و تعمیر هود دارد. هرگونه عدم رسیدگی جهت پاکیزگی و چربی زدایی اثر مستقیم به این قسمت دارد و مانع از کارکرد درست موتور می شود.

عیب یابی و آموزش تعمیر هود آشپزخانه

· تعمیر هود : علت صدای زیاد هود چیست؟

معمولا علت سر و صدای زیاد هود تلاش موتور برای راه اندازی فن های درون هود است. در صورت بروز این اتفاق احتمالا به علت عدم رعایت پاکیزگی چربی و گرد و غبار به درون هود نفوذ کرده و مانع کار موتور می شود. جهت تعمیرات هود در منزل هود را باز کنید و موتور و پروانه ها را تمیز کنید. قبل از اینکه شروع به باز کردن هود کنید، دفترچه راهنمای هود را مطالعه کنید که بر اساس کتابچه بتوانید قطعات هود مجددا را سر جای خود قرار دهید.

· تعمیرات هود آشپزخانه : علت لرزش هود جیست؟

علت اصلی این ایراد شل بودن و خوب بسته نشدن قطعات هود در هنگام نصب و یا تعمیر هود آشپزخانه است. در صورتی که اقدام به باز کردن و تمیز کردن هود کرده اید. مطمئن شوید که در پایان تعمیر هود تمامی پیچ ها را به درستی بسته اید. در غیر این صورت نیاز به تعمیر موتور هود آشپزخانه است.

· تعمیر هود توکار : چرا هود روشن نمی شود؟

برای یافتن علت روشن نشدن هود اول پریز و دو شاخه برق را بررسی کنید که به دستگاه برق میرسد یا خیر. مورد بعدی که مانع روشن شدن هود می شود، سوختن و یا نیم سوز شدن فیوز خود هود است. مرحله آخر باید برد هود بررسی شود. برای تعمیر برد هود، به دانش الکترونیکی و مکانیکی نیاز است. لذا در صورت اطمینان ایراد از برد، پیشنهاد می شود که تعمیر برد هود به تعمیرکار هود بسپارید.

· تعمیر هود آشپزخانه : علت ریزش آب و رطوبت در هود چیست؟

یکی از وظایف هود جذب رطوبت هواست، گاهی به علت انباشتگی رطوبت در درون هود دیگر هود توانایی مکش رطوبت و دود را ندارد و در هنگام کار و مکش از هود آب می چکد. در این زمان باید محافظ نگهدارنده هود را باز کنید و داخل دستگاه را تمیز و کاملا خشک کنید. پس از باز کردن هود کاملا علت ریزش آب را مشاهده خواهید کرد.

· سرویس هود : علت کم شدن مکش هود چیست؟

معمولا پس از طی شدن مدت زمانی از کار با هود، متوجه می شویم هود، مکش اولیه را ندارد. یکی از دلایل کم شدن مکش هود، کثیف بودن فیلترها است. مورد بعدی که موجب کم شدن مکش هود می شود، هرز و شل شدن پروانه هود است. انسداد لوله خروجی هود هم ممکن است موجب این اتفاق شود. اگر در صورت بررسی تمام موارد فوق مشکل حل نشد، راه حل آخر هنگام تعمیرات هود در محل، بررسی و تعمیر موتور هود آشپزخانه است.

· تعمیر هود لمسی : علت از کار افتادن صفحه نمایش و دکمه های هود چیست؟

صفحه نمایش هود دقیقا روی برد دستگاه قرار دارد. هرگونه ایراد در صفحه نمایش، تنها با تعمیر برد هود، رفع می شود. البته امکان اتصالی در پشت دکمه یا صفحه نمایش نیز وجود دارد. این قطعه باید توسط تعمیرکار هود بررسی و عیب یابی شود.

تعویض شیشه هود در محل

یکی از ایرادات رایج شکستگی شیشه هود است. این قسمت از بخش های اصلی هود می باشد، تعویض آن نیاز به مهارت و تخصص تعمیرکار هود دارد. به این ترتیب این افراد با باز کردن پنل ها و پیچ های هود، اقدام به تعویض شیشه هود در محل می کنند.

آیا تعمیرات هود در محل یا منزل انجام می شود؟

امروزه خدمات درب منزل بسیار گسترده شده است. تعمیرات هود در منزل موجب می شود که شما از جستجو به دنبال تعمیرگاه هود آشپزخانه راحت شوید و تعمیرکار هود در محل اقدام به تعمیرات هود آشپزخانه در منزل و یا تعویض شیشه هود آشپزخانه می کند و نیازی به مراجعه به مراکز تعمیرات هود آشپزخانه نیست. البته در مواردی مانند تعمیر برد هود لمسی آشپزخانه و یا تعمیر موتور هود باید این قطعات به تعمیرگاه انتقال داده شوند.

مرکز تعمیرات هود هوم سرویز

تعمیر هود آشپزخانه مانند هر وسیله برقی دیگری باید توسط افراد متخصص انجام شود تا از هزینه های اضافی جلوگیری شود و نیاز به دوباره کاری نباشد. در هوم سرویز تعمیرات انواع هودهای ایرانی و خارجی موجود در بازار پذیرفته می شود و تمامی خدمات توسط افراد ماهر و دارای مجوز رسمی ارائه می شود. تعمیر هود لمسی کن، تعمیر هود لمسی بیمکث، تعمیر هود درسا، تعمیر هود یانان و حتی تعمیر هود قدیمی نیز پذیرفته می شود.

هزینه تعمیر هود به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه تعمیر هود به مدل هود و همچنین محل نصب هود وابسته است. همچنین قدیمی و جدید بودن هود نیز بر قیمت تعمیر هود تاثیر دارد. قطعا هزینه تعمیر هود قدیمی با هزینه تعمیرات هود لمسی جدید تفاوت دارند. قطعا هزینه تعمیر هود زیرکابینتی با هزینه تعمیر هود لمسی تفاوت دارد. عامل موثر دیگر در ارتباط با قیمت تعمیر هود نوع قطعه معیوب و ایراد هود است. بیشترین هزینه تعمیر هود مربوط به قسمت قیمت موتور هود تعلق دارد. که در صورت قابل تعمیر بودن، هزینه تعمیر موتور هود توسط تعمیرکار هود اعلام می شود. ولی مابقی هزینه تعمیر هود به صورت اجرت کار و قیمت قطعات معیوب اعلام می شود. مناسب ترین هزینه نصب هود و تعمیر هود را با بالاترین کیفیت در هوم سرویز تجربه خواهید کرد.

اصول نصب هود روی کابینت

 • پس از انتخاب برند هود متناسب با نیاز خود نوبت به نصب هود می رسد. باید بر اساس راهنمای نصب هود شیشه ای کار را شروع کنید. اگر از فضای زیادی در بالای اجاق گاز رومیزی برخوردارید می توانید اقدام به نصب هود دودکش دار، نصب هود جزیره ای یا نصب هود دیواری کنید. اما اگر اجاق‌گازتان درست زیر کابینت قرار گرفته است ، باید به نصب هود زیرکابینتی بپردازید.
 • نصب هود در آشپزخانه باید بر اساس مدل آشپزخانه و همچنین نوع نیاز شما انجام شود. نصب هود بدون کابینت و نصب هود روی کابینت به مدل هود بستگی دارد. انواع هود دودکش دار، جزیره ای و طریقه نصب هود زیرکابینتی در هر کدام از این مدل ها با هم تفاوت دارند.
 • قبل از نصب هود در آشپزخانه از باز بودن راه دودکش و متناسب بودن هود با دودکش مطمئن شوید. نصب هود زیرکابینتی عموما دارای دودکش، در بالای کابینت یا پشت دیوار هستند.
 • نصب هود قدیمی چالش های نمونه های جدید را ندارد. برای نصب هود زیرکابینتی باید کابینت بالایی را برای قرار دادن هود آماده کنید و سوراح های لازم را ایجاد کنید.
 • محل نصب هود آشپزخانه وابسته نوع هود و اجاق گاز تقریبا 70 سانتی متر بالای سطح گاز قرار داده شود و باید از هر سمت 6 سانت بیشتر از ابعاد گاز را پوشش دهد. در ادامه به معرفی انواع هود می پردازیم.

نصب هود توکار

در هنگام نصب هود توکار باید به تناسب ابعاد هود توکار و اندازه ی اجاق گاز موجود در آشپزخانه دقت کنید .در هنگام نصب هود توکار کابینتی به این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر بین ابعاد هود و اجاق گازتان تناسب نباشد. هر چقدرم که موتور هود قوی باشد بازم میزان مکش هود پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود. به عنوان مثال اگر یک هود 60 سانتی را بالای اجاق 90 سانتی متری نصب کنید بدون شک میزان مکش آن در آخرین دور نیز پاسخگو نیست. انواع هود توکار با ابعاد 60، 70، 80 و 90 سانتی متری بر اساس نوع گاز مد نظر در بازار موجود هستند.

نصب هود آسانسوری

نصب هود آسانسوری از جدیدترین انواع هود توکار آشپزخانه می باشد. که دقیقا به صورت آسانسور بالا و پایین می رود و قابلیت جمع و باز شدن دارند. در هنگام نصب هود آسانسوری معمولا موتور هود در بیرون آشپزخانه نصب می شود. بدین ترتیب صدای اضافی در هنگام روشن بودن ایجاد نمی کنند. از این نوع هود قدرت مکش بالا، کم صدا بودن و نمایان نبودن و جاگیری کم آن می توان اشاره نمود. همچنین این نوع هودها دارای سنسور تشخیص دود، صفحه نمایش کاملا لمسی نیز هستند.

نصب هود شومینه ای

نصب هود روی دیوار انجام می شود و عمدتاً به شکل قیف هستند. هود آشپزخانه شومینه ای معمولا به صورت شیشه، استیل و یا ترکیب این دو موجود هستند. معمولا این مدل هودها نیز از مکش بالایی برخوردارند و به صورت صفحه لمسی یا دکمه دار در بازار عرضه شده اند.

نصب هود مورب

نصب هود مورب روی دیوار انجام می شود. این مدل به صورت هود بدون کابینت نیز قابل اجرا می باشند، زیرا متعلقات آنها زیاد قابل مشاهده نیستند. معمولا هود شیشه ای مورب به علت ظاهر زیبا و مدرنی که دارند بسیار مورد پسند قرار می گیرند. هود آشپزخانه مورب با زاویه 45 درجه نسبت به گاز قرار می گیرد و معمولا دارای صفحات لمسی و فیلتر آلومنیمی قابل شستشو هستند.

نصب و تعمیرات هود را به تعمیرکار هود هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به نصب و تعمیرات هود می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام دستمزد نصب و تعمیر هود با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر هود و همچنین ارایه خدمات نصب هود آشپرخانه توکار، نصب هود لمسی، شومینه ای، مورب، آسانسوری و ... نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم آشپزخانه ارائه می دهد که شامل تعمیر یخچال قدیمی، ساده و معمولی, تعمیر چرخ گوشت صنعتی و خانگی, تعمیر قهوه ساز خانگی و صنعتی, تعمیر چای ساز و تعمیر کتری برقی لمسی و کلید دار , تعمیر ماکروفر، تعمیر ماکروویو و سولاردام توکار, تعمیر زودپز برقی, تعمیرات آبمیوه گیری ایرانی و خارجی, سرویس آبسردکن در محل, بازسازی ظروف تفلون می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوازم خانگی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر هود

نصب هود آشپرخانه توکار، نصب هود لمسی، شومینه ای، مورب، آسانسوری و ...

تعمیر هود ایرانی و خارجی در محل

تعمیرات هود کابینتی، فلت، جزیره، توکار، مبله، شومینه ای و ...

تعمیر هود آشپزخانه مخفی یا توکار

تعویض شیشه هود آشپزخانه در محل

تعمیر موتور هود و برد هود آشپزخانه و ....

نظرات کاربران

profile picture
سیدعلیرضا قائم مقامی

سلام ایشان مردباادب محترمی کردیدسپاس از ایشان

profile picture
مرتضی محسنی

بسیار مودب و حرفه ایی در کارشون خیلی راضی بودیم بابت حسن کار و رفتار ایشون نظرمون نسبت به هوم سویز مثبته و همیشه مزاحمتون میشیم ممنون

profile picture
نسرین نجفی

از ایشون تشکر میکنم بابت دقتشون در انجام کا و سر ساعت رسیدن بسیر مودب و محترم بودند

profile picture
ایرح فرجی

بسیار عالی و خوش برخود بودند و کار را به نحو احسن انجام دادند

شرایط نصب هود آشپزخانه و سرویس هود آشپزخانه

همیار می بایست ابتدا هود را عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر وسیله برقی نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر هود استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

نصب و تعمیر هود را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

repair-oven-stove
تعمیر اجاق گاز
قیمت از 880,000 الی 1,440,000 تومان
microwave-repair
نصب و تعمیر مایکروویو
قیمت از 1,000,000 الی 2,500,000 تومان
juicer
تعمیر آبمیوه گیری
قیمت از 670,000 الی 670,000 تومان
dishwasher-installation-repair
تعمیر ماشین ظرفشویی
قیمت از 1,000,000 الی 8,500,000 تومان