نصب و تعمیر هود آشپزخانه

نصب و تعمیر هود آشپزخانه

از 1086 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب و تعمیر هود آشپزخانه در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت تعمیر موتور هود

250,000 الی 500,000 تومان

قیمت تعویض موتور هود

140,000 الی 230,000 تومان

قیمت باز و بست برد الکترونیکی هود

120,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعویض برد الکترونیکی هود

150,000 الی 400,000 تومان

قیمت تعویض پروانه هود

100,000 الی 180,000 تومان

قیمت تعویض لامپ هود

80,000 الی 120,000 تومان

قیمت تعویض شاستی روشن خاموش کن یا لامپ و...

70,000 الی 120,000 تومان

قیمت سرویس کامل هود

140,000 الی 250,000 تومان

قیمت نصب هود

140,000 الی 220,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

نصب و تعمیر هود آشپزخانه

نصب هود آشپزخانه نقش بسیار مهمی در تصفیه هوایآشپزخانه و جذب روغن و بخارات متصاعد شده در هنگام پخت غذا دارد. متاسفانه تازمانی که هود خراب نشود به مزایای نصب هود در آشپزخانه پی نخواهیم برد. درصورتی که در خرید هود دقت کنید و نکات نگهداری از هود را رعایت کنید قطعا به مشکلچندانی با این وسیله پر کاربرد بر نخواهید خورد.گاهی ما بر اساس نیاز خود خرید نمی کنیم و به علت عدم کارایی هوددر حد توقعمان ممکن است فکر کنیم که ایراد از هود و نیاز به تعمیرهود آشپزخانهاست. در ادامه به نکات نصب هود و عیب یابی و تعمیرات هود و همچنین عوامل موثر بر قیمتنصب هود و قیمت تعمیر هود در محل می پردازیم.

نکات مهم در نصب و تعمیر هود آشپزخانه

در هنگام بررسی و تستصدای هود دورهای اول و دوم را مد نظر قرار دهید. زیرا صدا در این دو دور، بایدطبیعی باشد. اما در دورهای بالاتر چون قدرت مکش بسیار بالا است و موتوربا توان بیشتری در حال کار کردن است. صدای بالا نشان دهنده ی ضعف دستگاه نیست و تاحدی طبیعی است و نیاز به تعمیرات هود آشپزخانه ندارد.

بهتر است در هنگام خریدو نصب هود توکار یا روکار به نوع موتور هود نیز دقت کنید.پیشنهاد می شود موتور هود از نوع توربینی یا حلزونی را خریداری کنید که در عینقدرت بسیار بالا صدای بسیار کمی تولید می کنند. در صورت تصمیم به نصب هودروکار حتما در نظر داشته باشید که هود دارای سنسور دود و بو باشد. همچنینفیلتر مورد استفاده در هود را بررسی کنید که دارای فیلتر آلومینیومی باشد.در ادامه به توضیح نکات مهم در طریقه نصب هود توکار وراهکارهای تعمیرات هود آشپزخانه خواهیم پرداخت.

اصول نصب هود روی کابینت

پس از انتخاب برندهود متناسب با نیاز خود نوبت به نصب هود می رسد. باید بر اساس راهنمای نصبهود شیشه ای کار را شروع کنید. اگر از فضای زیادی در بالای اجاق گازرومیزی برخوردارید می توانید اقدام به نصب هود دودکش دار، نصبهود جزیره ای یا نصب هود دیواری کنید. اما اگر اجاق‌گازتاندرست زیر کابینت قرار گرفته است ، باید به نصب هود زیرکابینتی بپردازید.

نصب هود در آشپزخانهباید بر اساس مدل آشپزخانه و همچنین نوع نیاز شما انجام شود. نصب هود بدونکابینت و نصب هود روی کابینت به مدل هود بستگی دارد. انواع هود دودکشدار، جزیره ای و طریقه نصب هود زیرکابینتی در هر کدام از این مدل ها با همتفاوت دارند.

قبل از نصب هود درآشپزخانه از باز بودن راه دودکش و متناسب بودن هود با دودکش مطمئن شوید. نصبهود زیرکابینتی عموما دارای دودکش، در بالای کابینت یا پشت دیوار هستند.

نصب هود قدیمی چالش های نمونه های جدید را ندارد. برای نصب هود زیرکابینتی باید کابینتبالایی را برای قرار دادن هود آماده کنید و سوراح های لازم را ایجاد کنید.

محل نصب هود آشپزخانه وابسته نوع هود و اجاق گاز تقریبا 70سانتی متر بالای سطح گاز قرار داده شود و باید از هر سمت 6 سانت بیشتر از ابعادگاز را پوشش دهد. در ادامه به معرفی انواع هود می پردازیم.

نصب هود توکار

در هنگام نصبهود توکار باید به تناسب ابعاد هود توکار و اندازه ی اجاق گاز موجود درآشپزخانه دقت کنید .در هنگام نصب هود توکار کابینتی به این نکته رابه خاطر داشته باشید که اگر بین ابعاد هود و اجاق گازتان تناسب نباشد. هر چقدرم کهموتور هود قوی باشد بازم میزان مکش هود پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود. به عنوانمثال اگر یک هود 60 سانتی را بالای اجاق 90 سانتی متری نصب کنید بدون شک میزان مکشآن در آخرین دور نیز پاسخگو نیست. انواع هود توکار با ابعاد 60، 70، 80 و 90 سانتیمتری بر اساس نوع گاز مد نظر در بازار موجود هستند.

نصب هودآسانسوری

نصب هود آسانسوری از جدیدترین انواع هود توکارآشپزخانه می باشد. که دقیقا به صورت آسانسور بالا و پایین می رود و قابلیت جمع وباز شدن دارند. در هنگام نصب هود آسانسوری معمولا موتور هود در بیرون آشپزخانه نصبمی شود. بدین ترتیب صدای اضافی در هنگام روشن بودن ایجاد نمی کنند. از این نوع هودقدرت مکش بالا، کم صدا بودن و نمایان نبودن و جاگیری کم آن می توان اشاره نمود.همچنین این نوع هودها دارای سنسور تشخیص دود، صفحه نمایش کاملا لمسی نیز هستند.

نصب هود شومینهای

نصب هود روی دیوار انجام می شود و عمدتاً به شکل قیفهستند. هود آشپزخانه شومینه ای معمولا به صورت شیشه، استیل و یا ترکیب این دوموجود هستند. معمولا این مدل هودها نیز از مکش بالایی برخوردارند و به صورت صفحهلمسی یا دکمه دار در بازار عرضه شده اند.

نصب هود مورب

نصب هود مورب بهصورت نصب هود روی دیوار انجام می شود. این مدل به صورت نصبهود بدون کابینت نیز قابل اجرا می باشند، زیرا متعلقات آنها زیاد قابلمشاهده نیستند. معمولا نصب هود شیشه ای مورب به علت ظاهر زیبا و مدرنی کهدارند بسیار مورد پسند قرار می گیرند. هود آشپزخانه مورب با زاویه 45 درجه نسبت بهگاز قرار می گیرد و معمولا دارای صفحات لمسی و فیلتر آلومنیمی قابل شستشو هستند.

طریقه نصب هود مخفی در کابینت

در توضیح نحوهنصب هود مخفی باید به ابعاد کابینت بالای هود و فضای مورد نیاز آن برای قرارگیری موتور هود مخفی و فضای خالی مورد نیاز نصب دودکش آن توجه کنید.معمولا موتور هود مخفی به اندازه ارتفاع طبقه کابینت به فضانیاز دارد. همچنین برای قرارگیری لوله خرطومی هود مخفی نیز به مابقی فضای کابینتنیاز است. الگوی برش هود مخفی معمولا همراه آن ارائه می شود. پس قبل از نصبهود مخفی در کابینت حتما به دفترچه ی راهنمای آن مراجعه کنید.

آموزش تعمیر هود آشپزخانه در منزل

تجربه یک آشپزی خوب،زمانی تکمیل می شود که همه لوازم مورد نیاز آشپزخانه وظایف خودشان را به نحو احسنتانجام دهند. تعمیر هود لمسی آشپزخانه در منزل، در موارد معدودی، بدون نیاز به تعمیرکارهود آشپزخانه نیز قابل انجام است. کافیستبدانید ایراد از کجاست. شاید ظاهر هود ها با هم متفاوت باشند و تعدادی از آنهابسیار مدرن تر و پیچیده تر به نظر بیایند، اما پشت ظاهر تمام مدل ها ساختار یکسانیهست. به این ترتیب یا داشتن اطلاعات کافی می توانید در صورت خبر کردن نصابهود یا تعمیرکار هود اطلاعات درست در اختیار آنها قرار دهید. تعمیراتتخصصی هود به طور کلی از دو قسمت تشکیل می شود.

تعمیر برد هودآشپزخانه

برد هود در واقع مرکزکنترل دستگاه است. هرگونه ایراد در این بخش مانع کار با دستگاه می شود. تعمیر برد هود به تخصص الکترونیکی و مکانیکی نیازدارد و باید توسط تعمیرکار هود حرفه ای بررسی شود.

تعمیر موتور هودآشپزخانه

موتور هود مهمترینقسمت هود است. در واقع نقش اساسی و پر رنگی در نصب و تعمیر هود دارد.هرگونه عدم رسیدگی جهت پاکیزگی و چربی زدایی اثر مستقیم به این قسمت دارد و مانعاز کارکرد درست موتور می شود.

عیب یابی و آموزش تعمیر هود آشپزخانه

علت صدای زیادهود چیست؟

معمولا علت سر و صدایزیاد هود تلاش موتور برای راه اندازی فن های درون هود است. در صورت بروز این اتفاقاحتمالا به علت عدم رعایت پاکیزگی چربی و گرد و غبار به درون هود نفوذ کرده و مانعکار موتور می شود. جهت تعمیرات هود در منزل هود را باز کنید و موتور و پروانه ها راتمیز کنید. قبل از اینکه شروع به باز کردن هود کنید، دفترچه راهنمای هود را مطالعهکنید که بر اساس کتابچه بتوانید قطعات هود مجددا را سر جای خود قرار دهید.

علت لرزش هودجیست؟

علت اصلی این ایرادشل بودن و خوب بسته نشدن قطعات در هنگام نصب هود و یا تعمیر هود آشپزخانهاست. در صورتی که اقدام به باز کردن و تمیز کردن هود کرده اید. مطمئن شوید که درپایان تعمیر هود تمامی پیچ ها را به درستی بسته اید. در غیر این صورت نیاز به تعمیر موتور هودآشپزخانه است.

چرا هود روشننمی شود؟

برای یافتن علتروشن نشدن هود اول پریز و دو شاخه برق را بررسی کنید که به دستگاه برق میرسدیا خیر. مورد بعدی که مانع روشن شدن هود می شود، سوختن و یا نیم سوز شدن فیوز خودهود است. مرحله آخر باید برد هود بررسی شود. برای تعمیر برد هود،به دانش الکترونیکی و مکانیکی نیاز است. لذا در صورت اطمینان ایراد از برد،پیشنهاد می شود که تعمیر برد هود به تعمیرکار هود بسپارید.

علت ریزش آب ورطوبت در هود چیست؟

یکی از وظایف هود جذبرطوبت هواست، گاهی به علت انباشتگی رطوبت در درون هود دیگر هود توانایی مکش رطوبتو دود را ندارد و در هنگام کار و مکش از هود آب می چکد. در این زمان باید محافظنگهدارنده هود را باز کنید و داخل دستگاه را تمیز و کاملا خشک کنید. پس از بازکردن هود کاملا علت ریزش آب را مشاهده خواهید کرد.

علت کم شدن مکشهود چیست؟

معمولا پس از طی شدنمدت زمانی از کار با هود، متوجه می شویم هود، مکش اولیه را ندارد. یکی از دلایل کمشدن مکش هود، کثیف بودن فیلترها است. مورد بعدی که موجب کم شدن مکش هود می شود،هرز و شل شدن پروانه هود است. انسداد لوله خروجی هود هم ممکن است موجب این اتفاقشود. اگر در صورت بررسی تمام موارد فوق مشکل حل نشد، راه حل آخر هنگام تعمیراتهود در محل، بررسی و تعمیر موتور هود آشپزخانه است.

علت از کارافتادن صفحه نمایش و دکمه های هود چیست؟

صفحه نمایش هود دقیقاروی برد دستگاه قرار دارد. هرگونه ایراد در صفحه نمایش، تنها با تعمیر برد هود،رفع می شود. البته امکان اتصالی در پشت دکمه یا صفحه نمایش نیز وجود دارد. اینقطعه باید توسط تعمیرکار هود بررسی و عیب یابی شود.

تعویض شیشه هوددر محل

یکی از ایرادات رایجشکستگی شیشه هود است. این قسمت از بخش های اصلی هود می باشد، تعویض آن نیاز بهمهارت و تخصص تعمیرکار هود دارد. به این ترتیب این افراد با باز کردن پنل ها و پیچهای هود، اقدام به تعویض شیشه هود در محل می کنند.

آیا تعمیرات هود در محل یا منزل انجام می شود؟

امروزه خدمات دربمنزل بسیار گسترده شده است. تعمیرات هود در منزل موجب می شود که شما از جستجوبه دنبال تعمیرگاه هود آشپزخانه راحت شوید و تعمیرکار هود در محل اقدام به تعمیراتهود آشپزخانه در منزل و یا تعویض شیشه هود آشپزخانه می کند و نیازی به مراجعه به مراکزتعمیرات هود آشپزخانه نیست. البته در مواردی مانند تعمیر برد هود لمسیآشپزخانه و یا تعمیر موتور هود باید این قطعات به تعمیرگاه انتقال داده شوند.

مرکز تعمیرات هود هوم سرویز

تعمیر هود آشپزخانهمانند هر وسیله برقی دیگری باید توسط افراد متخصص انجام شود تا از هزینه های اضافیجلوگیری شود و نیاز به دوباره کاری نباشد. در هوم سرویز تعمیرات انواع هودهایایرانی و خارجی موجود در بازار پذیرفته می شود و تمامی خدمات توسط افراد ماهرو دارای مجوز رسمی ارائه می شود. تعمیر هود لمسی کن، تعمیر هود لمسی بیمکث، تعمیرهود درسا، تعمیر هود یانان و حتی تعمیر هودقدیمی نیز پذیرفته می شود.

هزینه نصب و تعمیرات هود به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت نصب هود به مدلهود و همچنین محل نصب هود وابسته است. قطعا قیمت هود زیرکابینتی با قیمتنصب هود لمسی تفاوت دارد. در ارتباط با قیمت تعمیر هود نیز، اولین موردتاثیرگذار نوع قطعه معیوب و ایراد هود است. بیشترین هزینه تعمیرهود مربوط به قسمت موتور هود تعلق دارد. که در صورت قابل تعمیربودن، هزینه تعمیر موتور هود توسط تعمیرکار هود اعلام می شود. ولی مابقیهزینه های نصب و تعمیر هود به صورت اجرت کار و قیمت قطعات تعویضی اعلام می شود.مناسب ترین هزینه نصب هود و تعمیر هود را با بالاترین کیفیت در هومسرویز تجربه خواهید کرد.

نمایندگی تعمیرات هود هوم سرویز

در صورت نیاز به نصبو تعمیرات هود می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید.متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام دستمزد نصب و تعمیر هود با شما تماس گرفته وتوضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب و تعمیر هود آشپزخانه و همچنین ارایه خدمات نصب انواع هود آشپرخانه توکار، لمسی، شومینه ای، مورب، آسانسوری و ... نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم آشپزخانه ارائه می دهد که شامل تعمیر یخچال قدیمی، ساده و معمولی, تعمیر انواع چرخ گوشت صنعتی و خانگی, تعمیر انواع قهوه ساز خانگی و صنعتی, تعمیر انواع چای ساز و کتری برقی لمسی و کلید دار در محل, نصب انواع ماکروفر، ماکروویو و سولاردام توکار, تعمیرات انواع آبمیوه گیری ایرانی و خارجی, تعمیرات تخصصی لوازم برقی پخت و پز , سرویس آبسردکن در محل, تعمیر قابلمه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوازم خانگی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب و تعمیر هود آشپزخانه

نصب انواع هود آشپرخانه توکار، لمسی، شومینه ای، مورب، آسانسوری و ...

تعمیر انواع هود ایرانی و خارجی در محل

تعمیرات هود کابینتی، فلت، جزیره، توکار، مبله، شومینه ای و ...

تعمیر هود آشپزخانه مخفی یا توکار

تعویض شیشه هود آشپزخانه در محل

تعمیر موتور و برد هود آشپزخانه و ....

نظرات کاربران

profile picture
sajad sajad

بسیار عالی بود کارون مهربان عالی دلسوز و با تجربه بودن واژه کم میارم ایشون از همه لحاظ جزء عالی ترین ها هستن

شرایط تعمیر و سرویس هود آشپزخانه توسط تعمیرکار ماهر

همیار می بایست ابتدا هود را عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر وسیله برقی نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر هود استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

نصب و تعمیر هود را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز
قیمت از 250,000 الی 400,000 تومان
نصب و تعمیر مایکروویو
نصب و تعمیر مایکروویو
قیمت از 650,000 الی 1,100,000 تومان
تعمیر آبمیوه گیری و مخلوط کن
تعمیر آبمیوه گیری و مخلوط کن
قیمت از 500,000 الی 600,000 تومان
تعمیر ماشین ظرفشویی
تعمیر ماشین ظرفشویی
قیمت از 200,000 الی 200,000 تومان

خدمات نصب و تعمیر هود آشپزخانه در این شهرها ارائه می شود: