تعمیر هود

تعمیر هود

از 1086 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر هود در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت تعمیر موتور هود

350,000 الی 600,000 تومان

قیمت تعویض موتور هود

200,000 الی 330,000 تومان

قیمت باز و بست برد الکترونیکی هود

200,000 الی 350,000 تومان

قیمت تعویض برد الکترونیکی هود

300,000 الی 600,000 تومان

قیمت تعویض پروانه هود

200,000 الی 280,000 تومان

قیمت تعویض شاستی روشن خاموش کن یا لامپ و...

200,000 الی 300,000 تومان

قیمت سرویس کامل هود

300,000 الی 400,000 تومان

قیمت نصب هود

250,000 الی 400,000 تومان

متوسط قیمت850,000 تومانکمینه قیمت560,000 تومانبیشینه قیمت1,250,000 تومان

آنچه درباره تعمیر هود خواهید خواند

 • تعمیر هود آشپزخانه
 • مزایای تعمیرات هود در محل
 • نکات مهم تعمیر هود آشپزخانه
 • آموزش تعمیر هود آشپزخانه در منزل
 • عیب یابی و آموزش تعمیر هود آشپزخانه
 • تعویض شیشه هود در محل
 • آیا تعمیرات هود در محل یا منزل انجام می شود؟
 • مرکز تعمیرات هود هوم سرویز
 • هزینه تعمیر هود به چه مواردی بستگی دارد؟
 • اصول نصب هود روی کابینت
 • نصب هود توکار
 • نصب هود آسانسوری
 • نصب هود شومینه ای
 • نصب هود مورب
 • نصب و تعمیرات هود را به تعمیرکار هود هوم سرویز بسپارید

تعمیر هود آشپزخانه

تعمیر هود آشپزخانه نقش بسیار مهمی در تصفیه هوایآشپزخانه و جذب روغن و بخارات متصاعد شده در هنگام پخت غذا دارد. متاسفانه تازمانی که هود خراب نشود به مزایای تعمیر هود آشپزخانه در منزل پی نخواهیمبرد. در صورتی که در خرید هود دقت کنید و نکات نگهداری هود را رعایت کنید قطعا بهمشکل چندانی با این وسیله پر کاربرد بر نخواهید خورد.گاهی ما بر اساس نیاز خود خرید نمی کنیم و به علت عدم کارایی هود در حد توقعمانممکن است فکر کنیم که ایراد از هود و نیاز به تعمیر هود آشپزخانه است. درادامه به نکات نصب هود و عیب یابی و تعمیرات هود و همچنین عواملموثر بر هزینه تعمیر هود در منزل می پردازیم.

مزایای تعمیرات هود در محل

امروزه تعمیرات هوددر محل بیشتر تقاضا می شود. به این ترتیب تعمیرکار هود در محل حضورپیدا کرده و در مواردی موجب صرفه جویی در هزینه تعمیر هود شده و در زمان کمتری اینخدمات ارائه می شود. تعمیر هود جزیره ای، تعمیر هود کابینتی، تعمیرهود توکار و تعمیر هود مبله در منزل انجام می شود. از نزدیک بر روندتعمیر هود در منزل نظارت دارید. همچنین در صورت ایرادات فاحش مانند نیاز به تعمیربرد هود و تعمیر موتور هود می توانید با خیال راحت قطعه مورد نظر را از تعمیرکارهود آشپزخانه بخواهید.

نکات مهم تعمیر هود آشپزخانه

در هنگام بررسی و تستصدای هود دورهای اول و دوم را مد نظر قرار دهید. زیرا صدا در این دو دور، بایدطبیعی باشد. اما در دورهای بالاتر چون قدرت مکش بسیار بالا است و موتوربا توان بیشتری در حال کار کردن است. صدای بالا نشان دهنده ی ضعف دستگاه نیست و تاحدی طبیعی است و نیاز به تعمیرات هود آشپزخانه ندارد.

بهتر است در هنگام تعمیرهود توکار یا روکار به نوع موتور هود نیز دقت کنید. پیشنهاد می شود موتورهود از نوع توربینی یا حلزونی را خریداری کنید که در عین قدرت بسیار بالا صدایبسیار کمی تولید می کنند. در صورت نیاز به تعمیر هود روکار حتما درنظر داشته باشید که این هودها اغلب دارای سنسور دود و بو بوده و تعمیر هود توکاررا به تعمیرکار هود بسپارید. در ادامه به توضیح نکات مهم در عیب یابی وراهکارهای تعمیرات هود آشپزخانه خواهیم پرداخت.

آموزش تعمیر هود آشپزخانه در منزل

تجربه یک آشپزی خوب،زمانی تکمیل می شود که همه لوازم مورد نیاز آشپزخانه وظایف خودشان را به نحو احسنتانجام دهند. تعمیر هود لمسی آشپزخانه در منزل، در موارد معدودی، بدون نیاز به تعمیرکارهود آشپزخانه نیز قابل انجام است. کافیست بدانید ایراد ازکجاست. شاید ظاهر هود ها با هم متفاوت باشند و تعدادی از آنها بسیار مدرن تر وپیچیده تر به نظر بیایند، اما پشت ظاهر تمام مدل ها ساختار یکسانی هست. به اینترتیب یا داشتن اطلاعات کافی می توانید در صورت خبر کردن نصاب هود یا تعمیرکارهود اطلاعات درست در اختیار آنها قرار دهید. تعمیرات تخصصی هود بهطور کلی از دو قسمت تشکیل می شود.

· تعمیر برد هودآشپزخانه

برد هود در واقع مرکزکنترل دستگاه است. هرگونه ایراد در این بخش مانع کار با دستگاه می شود. تعمیر برد هود به تخصص الکترونیکی ومکانیکی نیاز دارد و باید توسط تعمیرکار هود حرفه ای بررسی شود.

· تعمیر موتور هودآشپزخانه

موتور هود مهمترینقسمت هود است. در واقع نقش اساسی و پر رنگی در نصب و تعمیر هود دارد. هرگونهعدم رسیدگی جهت پاکیزگی و چربی زدایی اثر مستقیم به این قسمت دارد و مانع ازکارکرد درست موتور می شود.

عیب یابی و آموزش تعمیر هود آشپزخانه

· تعمیر هود :علتصدای زیاد هود چیست؟

معمولا علت سر و صدایزیاد هود تلاش موتور برای راه اندازی فن های درون هود است. در صورت بروز این اتفاقاحتمالا به علت عدم رعایت پاکیزگی چربی و گرد و غبار به درون هود نفوذ کرده و مانعکار موتور می شود. جهت تعمیرات هود در منزل هود را باز کنید و موتور و پروانه ها راتمیز کنید. قبل از اینکه شروع به باز کردن هود کنید، دفترچه راهنمای هود را مطالعهکنید که بر اساس کتابچه بتوانید قطعات هود مجددا را سر جای خود قرار دهید.

· تعمیرات هودآشپزخانه :علت لرزش هود جیست؟

علت اصلی این ایرادشل بودن و خوب بسته نشدن قطعات هود در هنگام نصب و یا تعمیر هود آشپزخانهاست. در صورتی که اقدام به باز کردن و تمیز کردن هود کرده اید. مطمئن شوید که درپایان تعمیر هود تمامی پیچ ها را به درستی بسته اید. در غیر این صورت نیاز به تعمیر موتور هودآشپزخانه است.

· تعمیر هود توکار:چرا هود روشن نمی شود؟

برای یافتن علتروشن نشدن هود اول پریز و دو شاخه برق را بررسی کنید که به دستگاه برق میرسدیا خیر. مورد بعدی که مانع روشن شدن هود می شود، سوختن و یا نیم سوز شدن فیوز خودهود است. مرحله آخر باید برد هود بررسی شود. برای تعمیر برد هود، بهدانش الکترونیکی و مکانیکی نیاز است. لذا در صورت اطمینان ایراد از برد، پیشنهادمی شود که تعمیر برد هود به تعمیرکار هود بسپارید.

· تعمیر هودآشپزخانه :علت ریزش آب و رطوبت در هود چیست؟

یکی از وظایف هود جذبرطوبت هواست، گاهی به علت انباشتگی رطوبت در درون هود دیگر هود توانایی مکش رطوبتو دود را ندارد و در هنگام کار و مکش از هود آب می چکد. در این زمان باید محافظنگهدارنده هود را باز کنید و داخل دستگاه را تمیز و کاملا خشک کنید. پس از بازکردن هود کاملا علت ریزش آب را مشاهده خواهید کرد.

· سرویس هود :علتکم شدن مکش هود چیست؟

معمولا پس از طی شدنمدت زمانی از کار با هود، متوجه می شویم هود، مکش اولیه را ندارد. یکی از دلایل کمشدن مکش هود، کثیف بودن فیلترها است. مورد بعدی که موجب کم شدن مکش هود می شود،هرز و شل شدن پروانه هود است. انسداد لوله خروجی هود هم ممکن است موجب این اتفاقشود. اگر در صورت بررسی تمام موارد فوق مشکل حل نشد، راه حل آخر هنگام تعمیراتهود در محل، بررسی و تعمیر موتور هود آشپزخانه است.

· تعمیر هود لمسی:علت از کار افتادن صفحه نمایش و دکمه های هود چیست؟

صفحه نمایش هود دقیقاروی برد دستگاه قرار دارد. هرگونه ایراد در صفحه نمایش، تنها با تعمیر برد هود،رفع می شود. البته امکان اتصالی در پشت دکمه یا صفحه نمایش نیز وجود دارد. اینقطعه باید توسط تعمیرکار هود بررسی و عیب یابی شود.

تعویض شیشه هود در محل

یکی از ایرادات رایجشکستگی شیشه هود است. این قسمت از بخش های اصلی هود می باشد، تعویض آن نیاز بهمهارت و تخصص تعمیرکار هود دارد. به این ترتیب این افراد با باز کردن پنل ها و پیچهای هود، اقدام به تعویض شیشه هود در محل می کنند.

آیا تعمیرات هود در محل یا منزل انجام می شود؟

امروزه خدمات دربمنزل بسیار گسترده شده است. تعمیرات هود در منزل موجب می شود که شما از جستجو بهدنبال تعمیرگاه هود آشپزخانه راحت شوید و تعمیرکار هود در محل اقدام بهتعمیرات هود آشپزخانه در منزل و یا تعویض شیشه هود آشپزخانه می کند و نیازیبه مراجعه به مراکز تعمیرات هود آشپزخانه نیست. البته در مواردی مانند تعمیر بردهود لمسی آشپزخانه و یا تعمیر موتور هود باید این قطعات به تعمیرگاه انتقال دادهشوند.

مرکز تعمیرات هود هوم سرویز

تعمیر هود آشپزخانه مانند هر وسیله برقی دیگری باید توسطافراد متخصص انجام شود تا از هزینه های اضافی جلوگیری شود و نیاز به دوباره کارینباشد. در هوم سرویز تعمیرات انواع هودهای ایرانی و خارجی موجود دربازار پذیرفته می شود و تمامی خدمات توسط افراد ماهر و دارای مجوز رسمی ارائه میشود. تعمیر هود لمسی کن، تعمیر هود لمسیبیمکث، تعمیر هود درسا، تعمیر هود یانان و حتی تعمیر هودقدیمی نیز پذیرفته می شود.

هزینه تعمیر هود به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه تعمیر هود به مدل هود و همچنین محل نصب هود وابستهاست. همچنین قدیمی و جدید بودن هود نیز بر قیمت تعمیر هود تاثیر دارد. قطعا هزینهتعمیر هود قدیمی با هزینه تعمیرات هود لمسی جدید تفاوت دارند. قطعا هزینه تعمیرهود زیرکابینتی با هزینه تعمیر هود لمسی تفاوت دارد. عامل موثر دیگر درارتباط با قیمت تعمیر هود نوع قطعه معیوب و ایراد هود است. بیشترین هزینهتعمیر هود مربوط به قسمت قیمت موتور هود تعلق دارد. که در صورت قابل تعمیربودن، هزینه تعمیر موتور هود توسط تعمیرکار هود اعلام می شود. ولی مابقیهزینه تعمیر هود به صورت اجرت کار و قیمت قطعات معیوب اعلام می شود. مناسبترین هزینه نصب هود و تعمیر هود را با بالاترین کیفیت در هوم سرویزتجربه خواهید کرد.

اصول نصب هود روی کابینت

 • پس ازانتخاب برند هود متناسب با نیاز خود نوبت به نصب هود می رسد. باید بر اساس راهنمای نصبهود شیشه ای کار را شروع کنید. اگر از فضای زیادی در بالای اجاق گازرومیزی برخوردارید می توانید اقدام به نصب هود دودکش دار، نصب هودجزیره ای یا نصب هود دیواری کنید. اما اگر اجاق‌گازتان درست زیر کابینتقرار گرفته است ، باید به نصب هود زیرکابینتی بپردازید.
 • نصب هوددر آشپزخانه باید بر اساس مدل آشپزخانه و همچنین نوع نیاز شما انجام شود. نصب هودبدون کابینت و نصب هود روی کابینت به مدل هود بستگی دارد. انواع هود دودکش دار،جزیره ای و طریقه نصب هود زیرکابینتی در هر کدام از این مدل ها با هم تفاوت دارند.
 • قبل ازنصب هود در آشپزخانه از باز بودن راه دودکش و متناسب بودن هود با دودکش مطمئنشوید. نصب هود زیرکابینتی عموما دارای دودکش، در بالای کابینت یا پشت دیوار هستند.
 • نصب هودقدیمی چالش هاینمونه های جدید را ندارد. برای نصب هود زیرکابینتی باید کابینت بالایی رابرای قرار دادن هود آماده کنید و سوراح های لازم را ایجاد کنید.
 • محل نصبهود آشپزخانه وابسته نوع هود و اجاق گاز تقریبا 70 سانتی متر بالای سطح گازقرار داده شود و باید از هر سمت 6 سانت بیشتر از ابعاد گاز را پوشش دهد. در ادامهبه معرفی انواع هود می پردازیم.

نصب هود توکار

در هنگام نصبهود توکار باید به تناسب ابعاد هود توکار و اندازه ی اجاق گاز موجود درآشپزخانه دقت کنید .در هنگام نصب هود توکار کابینتی به این نکته رابه خاطر داشته باشید که اگر بین ابعاد هود و اجاق گازتان تناسب نباشد. هر چقدرم کهموتور هود قوی باشد بازم میزان مکش هود پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود. به عنوانمثال اگر یک هود 60 سانتی را بالای اجاق 90 سانتی متری نصب کنید بدون شک میزان مکشآن در آخرین دور نیز پاسخگو نیست. انواع هود توکار با ابعاد 60، 70، 80 و 90 سانتیمتری بر اساس نوع گاز مد نظر در بازار موجود هستند.

نصب هود آسانسوری

نصب هود آسانسوری ازجدیدترین انواع هود توکار آشپزخانه می باشد. که دقیقا به صورت آسانسور بالا وپایین می رود و قابلیت جمع و باز شدن دارند. در هنگام نصب هود آسانسوری معمولاموتور هود در بیرون آشپزخانه نصب می شود. بدین ترتیب صدای اضافی در هنگام روشنبودن ایجاد نمی کنند. از این نوع هود قدرت مکش بالا، کم صدا بودن و نمایان نبودن وجاگیری کم آن می توان اشاره نمود. همچنین این نوع هودها دارای سنسور تشخیص دود،صفحه نمایش کاملا لمسی نیز هستند.

نصب هود شومینه ای

نصب هود روی دیوار انجام می شود و عمدتاً به شکل قیفهستند. هود آشپزخانه شومینه ای معمولا به صورت شیشه، استیل و یا ترکیب این دوموجود هستند. معمولا این مدل هودها نیز از مکش بالایی برخوردارند و به صورت صفحهلمسی یا دکمه دار در بازار عرضه شده اند.

نصب هود مورب

نصب هود مورب رویدیوار انجام می شود. این مدل به صورت هود بدون کابینت نیز قابل اجرا میباشند، زیرا متعلقات آنها زیاد قابل مشاهده نیستند. معمولا هود شیشه ای مورب بهعلت ظاهر زیبا و مدرنی که دارند بسیار مورد پسند قرار می گیرند. هود آشپزخانه مورببا زاویه 45 درجه نسبت به گاز قرار می گیرد و معمولا دارای صفحات لمسی و فیلترآلومنیمی قابل شستشو هستند.

نصب و تعمیرات هود را به تعمیرکار هود هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به نصبو تعمیرات هود می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید.متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام دستمزد نصب و تعمیر هود با شما تماس گرفته وتوضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر هود و همچنین ارایه خدمات نصب هود آشپرخانه توکار، نصب هود لمسی، شومینه ای، مورب، آسانسوری و ... نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم آشپزخانه ارائه می دهد که شامل تعمیر یخچال قدیمی، ساده و معمولی, تعمیر چرخ گوشت صنعتی و خانگی, تعمیر قهوه ساز خانگی و صنعتی, تعمیر چای ساز و تعمیر کتری برقی لمسی و کلید دار , نصب و تعمیر ماکروفر، تعمیر ماکروویو و سولاردام توکار, تعمیر زودپز برقی, تعمیرات آبمیوه گیری ایرانی و خارجی, سرویس آبسردکن در محل, بازسازی ظروف تفلون می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوازم خانگی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر هود

نصب هود آشپرخانه توکار، نصب هود لمسی، شومینه ای، مورب، آسانسوری و ...

تعمیر هود ایرانی و خارجی در محل

تعمیرات هود کابینتی، فلت، جزیره، توکار، مبله، شومینه ای و ...

تعمیر هود آشپزخانه مخفی یا توکار

تعویض شیشه هود آشپزخانه در محل

تعمیر موتور هود و برد هود آشپزخانه و ....

نظرات کاربران

profile picture
سمانه شلابند

خیلی اقای خوب و باشخصیتی بودند خیلی خیلی زیاد ازشون راضی بودم ایشون واقعا تو کارشون مهارت دارند

profile picture
مرتضی محسنی

بسیار مودب و حرفه ایی در کارشون خیلی راضی بودیم بابت حسن کار و رفتار ایشون نظرمون نسبت به هوم سویز مثبته و همیشه مزاحمتون میشیم ممنون

profile picture
نسرین نجفی

از ایشون تشکر میکنم بابت دقتشون در انجام کا و سر ساعت رسیدن بسیر مودب و محترم بودند

profile picture
ایرح فرجی

بسیار عالی و خوش برخود بودند و کار را به نحو احسن انجام دادند

شرایط نصب هود آشپزخانه و سرویس هود آشپزخانه

همیار می بایست ابتدا هود را عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر وسیله برقی نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر هود استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

نصب و تعمیر هود را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز
قیمت از 500,000 الی 870,000 تومان
نصب و تعمیر مایکروویو
نصب و تعمیر مایکروویو
قیمت از 230,000 الی 1,000,000 تومان
تعمیر آبمیوه گیری
تعمیر آبمیوه گیری
قیمت از 250,000 الی 1,000,000 تومان
تعمیر ماشین ظرفشویی
تعمیر ماشین ظرفشویی
قیمت از 200,000 الی 1,500,000 تومان