banner
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
سرویس و تعمیر آبگرمکن

تعمیرات آبگرمکن

از 1829 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت عیب یابی و تعمیر انواع آبگرمکن دیواری و زمینی

قیمت نصب آبگرمکن دیواری

130,000 الی 175,000 تومان

قیمت نصب آبگرمکن ایستاده

90,000 الی 160,000 تومان

قیمت رسوب زدایی کامل آبگرمکن

180,000 الی 250,000 تومان

قیمت سرویس کامل آبگرمکن(به همراه رسوب گیری و سرویس رگلاتور آب)

220,000 الی 350,000 تومان

قیمت تعویض مبدل آبگرمکن

80,000 الی 120,000 تومان

قیمت رسوی زدایی شیرالات(هر عدد شیر)

25,000 الی 35,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط سرویس آبگرمکن دیواری و تعمیر آبگرمکن مخزن دار

تهیه لوازم و قطعات یدکی درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

سرویس دوره ای آبگرمکن شامل : تعویض رسوب گیرها، کنترل سیستم دودکش، کنترل و بازدید مشعل، بازدید پمپ، تنظیمات فشار آب و گاز و کنترل حرارت، کنترل قطعات داخلی

مدت زمان تقریبی سرویس آبگرمکن حدود نیم ساعت می باشد.

تعمیر آبگرمکن را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

تعمیر آبگرمکن دیواری در منزل

آبگرمکن گازی پر کاربرد ترین وسیله گرمایشی آب است، که از زمانهای قبل تا به امروز استفاده می شود. یکی از دلایلی که هنوز با توجه به روی کار آمدن پکیج و شوفاژ، از آبگرمکن استفاده می شود، هزینه تعمیر آبگرمکن نسبت به سایر وسایل گرمایشی هست. با گذشت زمان و کوچکتر شدن ابعاد خانه ها به جای نصب و تعمیر آبگرمکن گازی ایستاده و مخزن دار، از آبگرمکن دیواری و برقی استفاده می شود.

سرویس آبگرمکن دیواری شاید ساده به نظر برسد، اما به علت اینکه این دستگاه همزمان با آب و گاز کار می کند، عیب یابی آبگرمکن و تعمیرات آبگرمکن دیواری کار چندان راحتی نیست. از این رو پیشنهاد می کنیم این خدمات تنها توسط تعمیرکار آبگرمکن را به متخصص بسپارید. در ادامه به مواردی مانند تعمیر آبگرمکن دیواری دیواری بوتان مئل های b3115، تعمیر آبگرمکن ایستاده، مخزن دار و عوامل موثر بر قیمت تعمیر آبگرمکن می پردازیم.

تعمیر آبگرمکن ایستاده یا مخزن دار

قبل از باز کردن مبحث تعمیرات آبگرمکن برقی و دیواری، باید از تعمیر آبگرمکن مخزنی که یکی از قدیمی ترین انواع آب گرمکن ها است شروع کنیم. یکی از بزرگ‌ترین خطرات و ایرادات شایع در استفاده از آبگرمکن مخزن دار جمع و ته ‌نشینی املاح معدنی آب در داخل بدنه آبگرمکن زمینی است. این ایرادات در نهایت موجب خوردگی و از بین رفتن مخزن آبگرمکن زمینی خواهد شد که موجب می شود به تعمیر آبگرمکن مخزنی نیاز پیدا کنید.

رسوب گیری آبگرمکن دیواری با پمپ

روش بهتری که برای رسوب گیری آبگرمکن دیواری استفاده می شود و بسیار راحت تر است، رسوب گیری با پمپ است. در این روش دیگر نیازی نیست که خودتان از یک طرف لوله اسید را وارد کنید و از طرف دیگر خارج شود. بلکه با استفاده از یک پمپ این کار به صورت خودکار انجام می شود و پس از چند دقیقه مبدل آبگرمکن به خوبی تمیز می شود تا بتوانید آن را روی آبگرمکن خودتان نصب کنید.

آموزش تعمیر آبگرمکن

قبل از شروع به تعمیر آبگرمکن، در اولین قدم باید به بررسی و عیب یابی آبگرمکن بپردازید. در حالت کلی برای رفع مشکلات آبگرمکن و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان باید با تعمیرکار آبگرمکن مشورت کرد. زیرا در کل برای تعمیر هر وسیله گازی نیازمند مهارت و رعایت نکات ایمنی است.

سرویس آبگرمکن شامل چه خدماتی است؟

سرویس آبگرمکن دیواری روی کارکرد بهینه و طول عمر قطعات دستگاه، تاثیر دارد. برای اینکه آبگرم حمام و آشپزخانه همیشه جریان داشته باشد، نگهداری از آبگرمکن الزامی است. خراب شدن آبگرمکن منازل یک مشکل جدی است که آسایش خانوار را سلب می کند. به محض اینکه با دمای آب مشکل پیدا کردید باید نسبت به عیب یابی و تعمیر آبگرمکن اقدام کنید. سرویس دوره ای از آسیب بیشتر به قطعات اصلی آبگرمکن جلوگیری کرده و با هزینه کمتری مشکل برطرف می شود. یک آبگرمکن دیواری از قطعات مختلفی تشکیل شده که البته اغلب این قطعات قابل تعمیر هستند. در صورت لزوم می توان قطعه معیوب را کاملا جایگزین کرد. اگر در زمینه تعمیرات لوازم خانگی تجربه ای ندارید با سرویس تعمیر آبگرمکن هوم سرویز تماس بگیرید.

  • تعویض رسوب گیرهای آبگرمکن
  • کنترل سیستم دودکش آبگرمکن
  • کنترل و بازدید مشعل آبگرمکن
  • بررسی پمپ و فشار آب و گاز و حرارت تولید شده در آبگرمکن
  • بررسی سلامت قطعات داخلی آبگرمکن

مهم ترین نکات عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری

چرا آب گرمکن گرم نمی شود؟

گرم نشدن آبگرمکن می تواند نشان دهنده ی ایراد در قسمت های متفاوتی باشد، که باید توسط تعمیرکار آبگرمکن تست و بررسی شود. بررسی اجزای آبگرمکن نظیر دیافراگم که وظیفه اتصال بین بخش گازی و آبی آبگرمکن را دارد، ممکن است ایراد پیدا کرده باشند. علت بعدی رسوب زدگی مبدل ها در آبگرم کن است (که در سرویس دوره ای آبگرمکن از این اتفاق جلوگیری می کند) و باید توسط تعمیرکار بررسی می شود. فشار پایین پمپ و همچنین پایین آمدن آب در منبع نیز می تواند از دیگر علت های روشن نشدن آب گرم کن دیواری باشد .

روشن نشدن شمعک آبگرمکن

مشعل از قطعات اصلی در آبگرمکن زمینی و دیواری است. این قطعه طوری طراحی شده که امکان روشن شدن شعله را با استفاده از احتراق گاز، ایجاد کند. مشعل دارای قطعات ظریف و حساسی است که خرابی هر کدام از این قطعات منجر به بد کار کردن شعل می شود. برای مثال شل بودن مهره ترموکوبل یا خراب شدن آن و همچنین ایراد در شیر مغناطیسی دستگاه می تواند موجب خاموش شدن شعله شود. تعمیرات این قطعه توسط تعمیرکار متخصص انجام می شود. اگر در این زمینه تجربه یا مهارتی ندارید از یک متخصص کار بلد برای تعمیر آبگرمکن کمک بگیرید. هرگز دستگاه را سر خود باز نکنید امکان آسیب رساندن بیشتر به دستگاه وجود دارد. سیستم مشعل و ترموکوبل و …. قابل تعویض است.

گاهی نیز روشن نشدن شمعک به علت ایجاد رسوب در سر الکترود است. فشار پایین گاز نیز ممکن است موجب کم شدن شعله آبگرمکن شود .جابجایی آب گرم و سرد نیز یکی از علت های ایجاد کم شدن شعله آبگرمکن و روشن نشدن شمعک آبگرمکن  است

تعمیر آبگرمکن ایستاده و خاموش شدن شعله

خاموش شدن شعله آبگرمکن بعد از اینکه دما به حد تنظیم شده رسید، به صورت اتومات انجام می شود. در غیر این صورت احتمال اینکه ترموستات خراب باشد، وجود دارد. اگر شعله با رسیدن به دمای تنظیم شده، به طور خودکار خاموش نشود امکان بالا رفتن دما و بروز مشکلات بعدی هست. تعمیرکار متخصص پس از بازدید دستگاه در مورد تعمیر یا تعویض قطعه تصمیم می گیرد. شاید لازم باشد تا قطعه رگلاتور و همه قطعات آبگرمکن دیواری متصل به آن تعویض شوند. تعویض ترموکوبل، لوله شمعک، شلنگ گاز، رگلاتور و یا ترموستات کاری نیست که بدون آموزش بتوانید آن را انجام دهید.

علت گرم و سرد شدن آب چیست؟

معمولا در صورت بروز این اتفاق ، ایراد از سمت آبگرمکن نیست و نیاز به تعمیرکار آبگرمکن نخواهد بود. و صرفا به علت کم و زیاد شدن فشار آب این اتفاق می افتد. در موارد معدودی که اطمینان دارید ایراد از فشار آب نیست، باید فیلتر های آبگرمکن توسط تعمیرکار آب گرم کن دیواری بررسی شود.

گرم نشدن آب آبگرمکن

گرم نشدن آبگرمکن زمینی به این معناست که آبگرمکن روشن می شود و آب را هم گرم می کند اما میزان گرمای آب، مناسب نیست. شاید کم بودن درجه ترموستات آبگرمکن و یا خاموش بودن پیلوت این مشکل را ایجاد کرده باشد. در این صورت با افزایش درجه ترموستات مشکل اول به طور کامل برطرف می شود و شاهد گرم شدن آب خواهید بود. اما در مورد پیلوت لازم است تا آبگرمکن را خاموش کرده و چراغ پیلوت را تنظیم کنید

در برخی موارد لازم است تا زمان زیادی برای گرم کردن آب صبر کنید که این هم به خصوص موقع استحمام اصلا عملی نیست. در این مورد لازم است تا دریچه دودکش و خروجی بررسی شود. با تمیز کردن خروجی دود احتمالا مشکل برطرف می شود. اما مشکل جدی وقتی است که مخزن آب، رسوب گرفته باشد. رسوبات آب روی دیواره های مخزن و همه قسمت ها را اشغال می کنند

تعمیر آبگرمکن سوراخ شده

تعمیر آبگرمکن ایستاده سوراخ شده چگونه انجام می شود و با استفاده از چه روش هایی می توانید این مشکل را سریعا برطرف کنید.

جوشکاری آبگرمکن

اولین و مناسب ترین روشی که می توانید برای تعمیر آبگرمکن سوراخ شده انجام داد، جوشکاری است. این روش معمولا در آبگرمکن هایی استفاده می شود که محل نشتی در آنها کوچک باشد، البته می توان با اضافه کردن ورق به قسمت سوراخ شده و جوش دادن آن این مشکل را حل کرد. اما باید بدانید که روش های دیگری هم برای این موضوع وجود دارد.

استفاده از چسب برای از بین بردن سوراخ مخزن آبگرمکن

یکی دیگر از روش هایی که می توانید از آن برای تعمیر آبگرمکن ایستاده سوراخ شده استفاده کنید، استفاده از چسب برای سوراخ مخزن است. چسب های مخصوصی برای نشتی گیری وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید این مشکل را به راحتی حل کنید و سوراخ آبگرمکن را تعمیر کنید

استفاده از خمیر آپوکسی

روش دیگری که یکی از جدیدترین روش ها برای تعمیر آبگرمکن ایستاده سوراخ شده به شمار می رود، استفاده از خمیر آپوکسی است. این خمیر می تواند به خوبی جلوی سوراخ های آبگرمکن ایستاده را مسدود کند و مقاومت بسیار مناسبی هم در برابر گرما و فشار آب دارد.

استفاده از پیچ و ورق گالوانیزه

گاهی اوقات ممکن است محل سوراخ و پوسیدگی مخزن آبگرمکن ایستاده شما زیاد باشد و در این زمان برای تعمیر آبگرمکن ایستاده سوراخ شده نیاز است از پیچ و ورق گالوانیزه استفاده کنید. در این روش شما می توانید اطراف محل سوراخ را با دریل سوراخ کنید تا بتوانید ورق گالوانیزه را روی منبع پیچ کنید، سپس قسمت موردنظر را سنباده بزنید و به خوبی خشک کنید تا آلودگی روی آن باقی نماند.

 تعویض منبع آبگرمکن ایستاده

گاهی اوقات ممکن است که مخزن آبگرمکن شما پوسیده شده باشد و عمر خود را کرده باشد؛ در این زمان بهترین روش برای تعمیر آبگرمکن ایستاده سوراخ شده این است که مخزن آبگرمکن را تعویض کنید. تعویض مخزن کمک می کند که بتواند از شر سوراخ شدن های مدام جلوگیری کنید و به بهترین شکل آبگرمکن خودتان را تعمیر کنید.

هزینه تعمیر آبگرمکن چقدر است؟

برای تعیین قیمت تعمیرات لازم است تا آبگرمکن از نزدیک بررسی شود. هرگز برای کاهش هزینه ها اقدام به باز کردن آبگرمکن نکنید. اگر در این زمینه تجربه ای ندارید هر اقدامی می تواند خسارت بیشتری به همراه داشته باشد و هزینه بیشتری روی دست تان بگذارد. به همراه تعمیرات معمولا جرم گیری و رسوب زدایی آبگرمکن هم انجام می شود. اگر مرتب از سرویس دوره ای آبگرمکن استفاده کرده اید دیگر نیازی به رسوب زدایی و اسید شویی محفظه آبگرمکن نیست. قطعاتی که باید تعویض شوند هم با توجه به قیمت قطعات، تعیین قیمت می شود. دستمزد تعمیر آبگرمکن به عوامل زیادی ارتباط دارد همیار هوم سرویز قبل از شروع به کار، مبلغ نهایی را اعلام می کند در صورتی که مشتری بخواهد همیار قطعه جایگزین را خریداری کرده و به همراه فاکتور روی قیمت دستمزد محاسبه می کند.

دستمزد سرویس آبگرمکن گازی متناسب با ایرادات و نیازمندی‌های آبگرمکن شما متفاوت است. برخی آبگرمکن‌ها نیازمند اسیدشویی هستند، برخی رسوب زدایی و در مواردی باید هر دو صورت بپذیرد. به تبع دستمزد سرویس آبگرمکن دیواری متناسب با نیازمندی‌های آبگرمکن مشتری، متفاوت خواهد بود.

بیشترین هزینه تعمیرات آبگرمکن ایستاده و دیواری مربوط به بخش سرویس آبگرمکن است. که شامل بررسی و رسوب گیری آبگرمکن می باشد. سایر هزینه های مربوط به تعمیر آبگرمکن ایستاده و دیواری بر اساس قطعات مورد نیاز به تعویض و اجرت همان قطعات محاسبه و اعلام می شود.

تعمیرات آبگرمکن با کمک متخصصین هوم سرویز انجام دهید

در صورت نیاز به عیب یابی و سرویس آبگرمکن دیواری تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

سرویس و تعمیر آبگرمکن دیواری، زمینی و مخزن دار
تعمیر آبگرم‌کن برقی دیواری
عیب یابی و رفع ایراد آبگرمکن
جرم گیری و رسوب‌گیری آبگرمکن دیواری و ایستاده
تعمیر رگلاتور، پمپ ، تعمیر دیافراگم، تعمیر شمعک و تعمیر ترموکوپل آبگرمکن
تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان، ایران شرق، لورچ، ایران رادیاتور، سوزان و سایر برندهای موجود در بازار

همیاران سرویس تعمیرات آبگرمکن

 نظرات کاربران

profile picture
اقای خلج
4 ماه پیش |محمدرضا مقدم

بسیار عالی کاربلد و ماهر بودن خیلی از کارشون راضی هستم

profile picture
بهنام جعفری
6 ماه پیش |محمدرضا مقدم

خیلی عالی با اخلاق خوب

profile picture
منصور خانی
4 ماه پیش |مهدی عابدینی

بسیار کارشون عالی بود خیلی با اخلاق بودن و خیلی قیمت مناسب کار ما انجام شد

profile picture
مریم ضیائی

عالی بودن هم اخلاقشون هم کارشو و مبلغ خیلی کمی دریافت کردن

خدمات مرتبط

نصب حوله خشک کن
نصب حوله خشک کن
در حال بروزرسانی قیمت
نصب رادیاتور شوفاژ
نصب رادیاتور شوفاژ
قیمت از 200,000 الی 200,000 تومان
تعمیر یخچال و فریزر
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 350,000 الی 650,000 تومان
سرویس و تعمیر کولر گازی و اسپیلت
سرویس و تعمیر کولر گازی و اسپیلت
قیمت از 350,000 الی 850,000 تومان