تعمیر آبگرمکن

تعمیر آبگرمکن

از 2526 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر آبگرمکن در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت رسوب زدایی کامل آبگرمکن

280,000 الی 350,000 تومان

قیمت سرویس کامل آبگرمکن(به همراه رسوب گیری و سرویس رگلاتور آب)

350,000 الی 500,000 تومان

قیمت تعویض قطعات آبگرمکن

140,000 الی 200,000 تومان

متوسط قیمت400,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت550,000 تومان

آنچه درباره تعمیر آبگرمکن خواهید خواند

 • تعمیر آبگرمکن دیواری در منزل
 • تعمیر آبگرمکن ایستاده یا مخزن دار
 • رسوب گیری آبگرمکن دیواری با پمپ
 • آموزش تعمیر آبگرمکن
 • سرویس آبگرمکن شامل چه خدماتی است؟
 • تعمیرکار آبگرمکن چه خدماتی ارائه می دهد؟
 • مهم ترین نکات عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری
 • هزینه تعمیر آبگرمکن چقدر است؟
 • تعمیرات آبگرمکن گازی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر آبگرمکن دیواری در منزل

آبگرمکن گازی پرکاربرد ترین وسیله گرمایشی آب است، که از زمانهای قبل تا به امروز استفاده می شود.یکی از دلایلی که هنوز با توجه به روی کار آمدن پکیج و شوفاژ، از آبگرمکناستفاده می شود، هزینه تعمیر آبگرمکن نسبت به سایر وسایل گرمایشی هست. با گذشت زمان و کوچکتر شدن ابعاد خانه ها بهجای نصب و تعمیر آبگرمکن گازی ایستاده و مخزن دار، از آبگرمکندیواری و برقی استفاده می شود.

سرویس آبگرمکن دیواری شاید ساده به نظر برسد، اما به علتاینکه این دستگاه همزمان با آب و گاز کار می کند، عیب یابی آبگرمکن و تعمیراتآبگرمکن دیواری کار چندان راحتی نیست. از این رو پیشنهاد می کنیم این خدماتتنها توسط تعمیرکار آبگرمکن را به متخصص بسپارید. در ادامه به مواردی مانندتعمیر آبگرمکن دیواری دیواری بوتان مئل های b3115، تعمیر آبگرمکن ایستاده، تعمیرآبگرمکن مخزن دار و عوامل موثر بر قیمت تعمیر آبگرمکن می پردازیم.

تعمیر آبگرمکن ایستاده یا مخزن دار

قبل از باز کردن مبحثتعمیرات آبگرمکن برقی و دیواری، باید از تعمیر آبگرمکن مخزنی کهیکی از قدیمی ترین انواع آب گرمکن ها است شروع کنیم. یکی از بزرگ‌ترین خطرات وایرادات شایع در استفاده از آبگرمکن مخزن دار جمع و ته ‌نشینی املاح معدنی آب درداخل بدنه آبگرمکن زمینی است. این ایرادات در نهایت موجب خوردگی و از بین رفتنمخزن آبگرمکن زمینی خواهد شد که موجب می شود به تعمیر آبگرمکن مخزنی نیازپیدا کنید.

رسوب گیری آبگرمکن دیواری با پمپ

روش بهتری که برای رسوبگیری آبگرمکن دیواری استفاده می شود و بسیار راحت تر است، رسوب گیری با پمپاست. در این روش دیگر نیازی نیست که خودتان از یک طرف لوله اسید را وارد کنید و ازطرف دیگر خارج شود. بلکه با استفاده از یک پمپ این کار به صورت خودکار انجام میشود و پس از چند دقیقه مبدل آبگرمکن به خوبی تمیز می شود تا بتوانید آن را رویآبگرمکن خودتان نصب کنید.

آموزش تعمیر آبگرمکن

قبل از شروع به تعمیرآبگرمکن، در اولین قدم باید به بررسی و عیب یابی آبگرمکن بپردازید. درحالت کلی برای رفع مشکلات آبگرمکن و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان باید با تعمیرکارآبگرمکن مشورت کرد. زیرا در کل برای تعمیر هر وسیله گازی نیازمند مهارت ورعایت نکات ایمنی است.

سرویس آبگرمکن شامل چه خدماتی است؟

سرویس آبگرمکن دیواری روی کارکرد بهینه و طول عمر قطعات دستگاه،تاثیر دارد. برای اینکه آبگرم حمام و آشپزخانه همیشه جریان داشته باشد، نگهداری ازآبگرمکن الزامی است. خراب شدن آبگرمکن منازل یک مشکل جدی است که آسایش خانوار راسلب می کند. به محض اینکه با دمای آب مشکل پیدا کردید باید نسبت به عیب یابی و تعمیرآبگرمکن اقدام کنید. سرویس دوره ای از آسیب بیشتر به قطعات اصلی آبگرمکنجلوگیری کرده و با هزینه کمتری مشکل برطرف می شود. یک آبگرمکن دیواری از قطعاتمختلفی تشکیل شده که البته اغلب این قطعات قابل تعمیر هستند. در صورت لزوم می توانقطعه معیوب را کاملا جایگزین کرد. اگر در زمینه تعمیرات لوازم خانگی تجربه ای نداریدبا سرویس تعمیر آبگرمکن هوم سرویز تماس بگیرید.

تعمیرکار آبگرمکن چه خدماتی ارائه می دهد؟

 • تعویض رسوبگیرهای آبگرمکن
 • کنترل سیستمدودکش آبگرمکن
 • کنترل و بازدیدمشعل آبگرمکن
 • بررسی پمپو فشار آب و گاز و حرارت تولید شده در آبگرمکن
 • بررسی سلامتقطعات داخلی آبگرمکن

مهم ترین نکات عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری

تعمیر آبگرمکندیواری :چرا آب گرمکن گرم نمی شود؟

گرم نشدن آبگرمکن میتواند نشان دهنده ی ایراد در قسمت های متفاوتی باشد، که باید توسط تعمیرکارآبگرمکن تست و بررسی شود. بررسی اجزای آبگرمکن نظیر دیافراگم کهوظیفه اتصال بین بخش گازی و آبی آبگرمکن را دارد، ممکن است ایراد پیدا کرده باشند.علت بعدی رسوب زدگی مبدل ها در آبگرم کن است (که در سرویس دوره ایآبگرمکن از این اتفاق جلوگیری می کند) و باید توسط تعمیرکار بررسی می شود. فشار پایین پمپ و همچنین پایین آمدن آب درمنبع نیز می تواند از دیگر علت های روشن نشدن آب گرم کن دیواری باشد .

تعمیر آبگرمکنگازی :روشن نشدن شمعک آبگرمکن

مشعل از قطعات اصلیدر آبگرمکن زمینی و دیواری است. این قطعه طوری طراحی شده که امکان روشن شدن شعلهرا با استفاده از احتراق گاز، ایجاد کند. مشعل دارای قطعات ظریف و حساسی است که خرابیهر کدام از این قطعات منجر به بد کار کردن شعل می شود. برای مثال شل بودن مهرهترموکوبل یا خراب شدن آن و همچنین ایراد در شیر مغناطیسی دستگاه می تواند موجبخاموش شدن شعله شود. تعمیرات این قطعه توسط تعمیرکار متخصص انجام می شود. اگر دراین زمینه تجربه یا مهارتی ندارید از یک متخصص کار بلد برای تعمیر آبگرمکن گازیکمک بگیرید. هرگز دستگاه را سر خود باز نکنید امکان آسیب رساندن بیشتر به دستگاهوجود دارد. سیستم مشعل و ترموکوبل و …. قابل تعویض است.

گاهی نیز روشننشدن شمعک به علت ایجاد رسوب در سر الکترود است. فشار پایین گاز نیزممکن است موجب کم شدن شعله آبگرمکن شود .جابجایی آب گرم و سرد نیز یکیاز علت های ایجاد کم شدن شعله آبگرمکن و روشننشدن شمعک آبگرمکن است

تعمیر آبگرمکنایستاده و خاموش شدن شعله

خاموش شدن شعلهآبگرمکن بعد از اینکه دما به حد تنظیم شده رسید، به صورت اتومات انجام می شود. درغیر این صورت احتمال اینکه ترموستات خراب باشد، وجود دارد. اگر شعله با رسیدن بهدمای تنظیم شده، به طور خودکار خاموش نشود امکان بالا رفتن دما و بروز مشکلات بعدیهست. تعمیرکار آبگرمکن متخصص پس از بازدید دستگاه در مورد تعمیر یا تعویض قطعهتصمیم می گیرد. شاید لازم باشد تا قطعه رگلاتور و همه قطعات آبگرمکن دیواری متصلبه آن تعویض شوند. تعویض ترموکوبل آبگرمکن، لوله شمعک، شلنگ گاز، رگلاتور و یاترموستات کاری نیست که بدون آموزش بتوانید آن را انجام دهید.

تعمیر آبگرمکنایستاده :علت گرم و سرد شدن آب چیست؟

معمولا در صورت بروز ایناتفاق ، ایراد از سمت آبگرمکن نیست و نیاز به تعمیرکار آبگرمکننخواهد بود. و صرفا به علت کم و زیاد شدن فشار آب این اتفاق می افتد. در موارد معدودی که اطمینان دارید ایراد ازفشار آب نیست، باید فیلتر های آبگرمکن توسط تعمیرکار آب گرم کن دیواری بررسی شود.

تعمیرات آبگرمکن:گرم نشدن آب آبگرمکن

گرم نشدن آبگرمکن زمینی به این معناست که آبگرمکن روشن میشود و آب را هم گرم می کند اما میزان گرمای آب، مناسب نیست. شاید کم بودن درجهترموستات آبگرمکن و یا خاموش بودن پیلوت این مشکل را ایجاد کرده باشد. در این صورتبا افزایش درجه ترموستات مشکل اول به طور کامل برطرف می شود و شاهد گرم شدن آبخواهید بود. اما در مورد پیلوت لازم است تا آبگرمکن را خاموش کرده و چراغ پیلوت راتنظیم کنید.

در برخی موارد لازماست تا زمان زیادی برای گرم کردن آب صبر کنید که این هم به خصوص موقع استحمام اصلاعملی نیست. در این مورد لازم است تا دریچه دودکش و خروجی بررسی شود. با تمیز کردنخروجی دود احتمالا مشکل برطرف می شود. اما مشکل جدی وقتی است که مخزن آب، رسوبگرفته باشد. رسوبات آب روی دیواره های مخزن و همه قسمت ها را اشغال می کنند.

تعمیر آبگرمکنسوراخ شده

تعمیر آبگرمکن ایستادهسوراخ شده چگونه انجام می شود و با استفاده از چه روش هایی می توانید این مشکل راسریعا برطرف کنید.

اولین و مناسب ترینروشی که می توانید برای تعمیر آبگرمکن سوراخ شده انجام داد، جوشکاری است.این روش معمولا در آبگرمکن هایی استفاده می شود که محل نشتی در آنها کوچک باشد،البته می توان با اضافه کردن ورق به قسمت سوراخ شده و جوش دادن آن این مشکل را حلکرد. اما باید بدانید که روش های دیگری هم برای این موضوع وجود دارد.

· استفاده از چسببرای از بین بردن سوراخ مخزن آبگرمکن

یکی دیگر از روش هاییکه می توانید از آن برای تعمیر آبگرمکن ایستاده سوراخ شده استفاده کنید، استفادهاز چسب برای سوراخ مخزن است. چسب های مخصوصی برای نشتی گیری وجود دارند که بااستفاده از آنها می توانید این مشکل را به راحتی حل کنید و سوراخ آبگرمکن را تعمیرکنید

· استفاده از خمیرآپوکسی

روش دیگری که یکی ازجدیدترین روش ها برای تعمیر آبگرمکن ایستاده سوراخ شده به شمار می رود،استفاده از خمیر آپوکسی است. این خمیر می تواند به خوبی جلوی سوراخ های آبگرمکنایستاده را مسدود کند و مقاومت بسیار مناسبی هم در برابر گرما و فشار آب دارد.

· استفاده از پیچ وورق گالوانیزه

گاهی اوقات ممکن استمحل سوراخ و پوسیدگی مخزن آبگرمکن ایستاده شما زیاد باشد و در این زمان برای تعمیرآبگرمکن ایستاده سوراخ شده نیاز است از پیچ و ورق گالوانیزه استفاده کنید. در این روش شما می توانید اطراف محل سوراخرا با دریل سوراخ کنید تا بتوانید ورق گالوانیزه را روی منبع پیچ کنید، سپس قسمتموردنظر را سنباده بزنید و به خوبی خشک کنید تا آلودگی روی آن باقی نماند.

· تعویض منبعآبگرمکن ایستاده

گاهی اوقات ممکن استکه مخزن آبگرمکن شما پوسیده شده باشد و عمر خود را کرده باشد؛ در این زمان بهترینروش برای تعمیر آبگرمکن ایستاده سوراخ شده این است که مخزن آبگرمکن راتعویض کنید. تعویض مخزن کمک می کند کهبتواند از شر سوراخ شدن های مدام جلوگیری کنید و به بهترین شکل آبگرمکن خودتان راتعمیر کنید.

هزینه تعمیر آبگرمکن چقدر است؟

برای تعیین قیمتتعمیرات آبگرمکن لازم است تا آبگرمکن از نزدیک بررسی شود. موارد متعددیبر هزینه تعمیر آبگرمکن تاثیر دارند. هرگز برای کاهش هزینه تعمیرآبگرمکن دیواری اقدام به باز کردن آبگرمکن نکنید. اگر در این زمینه تجربه ایندارید هر اقدامی می تواند خسارت بیشتری به همراه داشته باشد و هزینه بیشتری رویدست تان بگذارد. به همراه تعمیرات معمولا جرم گیری و رسوب زدایی آبگرمکن هم انجاممی شود که مبلغ مضاعفی بر هزینه تعمیر آبگرمکن دارد. اگر مرتب از سرویس دوره ایآبگرمکن استفاده کرده اید دیگر نیازی به رسوب زدایی و اسید شویی محفظه آبگرمکننیست. قطعاتی که باید تعویض شوند هم با توجه به قیمت قطعات، تعیین قیمت آبگرمکن میشود. دستمزد تعمیر آبگرمکن به عوامل زیادی ارتباط دارد همیار هوم سرویز قبلاز شروع به کار، مبلغ نهایی را اعلام می کند در صورتی که مشتری بخواهد همیار قطعهجایگزین را خریداری کرده و به همراه فاکتور روی قیمت دستمزد محاسبه می کند.

هزینه سرویسآبگرمکن گازی متناسب با ایرادات و نیازمندی‌های آبگرمکن شما متفاوت است. برخی آبگرمکن‌هانیازمند اسیدشویی هستند، برخی رسوب زدایی و در مواردی باید هر دو صورتبپذیرد. به طبع دستمزد سرویس آبگرمکن دیواری متناسب با نیازمندی‌های آبگرمکنمشتری، متفاوت خواهد بود.

بیشترین هزینهتعمیرات آبگرمکن ایستاده و دیواری مربوط به بخش سرویس آبگرمکن است.که شامل بررسی و رسوب گیری آبگرمکن می باشد. سایر هزینه های مربوط به قیمت تعمیر آبگرمکن ایستاده و دیواری براساس قطعات مورد نیاز به تعویض و اجرت همان قطعات محاسبه و اعلام می شود.

تعمیرات آبگرمکن گازی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به عیبیابی و سرویس آبگرمکن دیواری تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبتدرخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه تعمیر آبگرمکن با شماتماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر آبگرمکن و همچنین ارایه خدمات تعمیر آبگرمکن دیواری، تعمیر آبگرمکن مخزن دار نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات گرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر پکیج دیواری و زمینی, نصب پکیج دیواری, نصب آبگرمکن دیواری, سرویس و تعمیر رادیاتور شوفاژ, تعمیر شوفاژخانه, نصب رادیاتور پره ای, تعمیرات حوله خشک کن, طراحی و ساخت شومینه مدرن و کلاسیک, نصب حوله خشک کن در حمام و سرویس بهداشتی, تعمیر شومینه گازی، تعمیر شومینه سنگی، تعمیر شومینه دیواری، برقی و ..., نصب سیستم گرمایش از کف پکیج می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر آبگرمکن

تعمیر آبگرمکن دیواری، تعمیر آبگرمکن مخزن دار

تعمیر آبگرمکن برقی دیواری

سرویس آبگرمکن دیواری و مخزن دار

جرم گیری آبگرمکن و رسوب‌گیری آبگرمکن دیواری و ایستاده

تعمیر رگلاتور آبگرمکن، پمپ ، تعمیر دیافراگم، تعمیر شمعک و تعمیر ترموکوپل آبگرمکن

تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان، ایران شرق، لورچ، ایران رادیاتور، سوزان و سایر برندهای موجود در بازار

نظرات کاربران

profile picture
اقای حمیدی

من میخواستم به نمایندگی آبگرمکنم زنگ بزنم اتفاقی با سایت شما آشنا شدم و استفاده کردم و واقعا خیلی بهتر بود

profile picture
اقای شریفی

خیلی اقای متشخص و خوبی بودند کارشونم خوب و حرفه ایی بود

profile picture
اقای نقدی

از سرویس بسیار راضی بودم اقای خوش برخورد و با نظم ممنون

profile picture
Mehdi Ebrahiminiya

عالی بودند واقعا کار را به بهترین شکل انجام دادند

شرایط سرویس آبگرمکن دیواری و تعمیر آبگرمکن مخزن دار

تهیه لوازم و قطعات یدکی درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

سرویس دوره ای آبگرمکن شامل :تعویض رسوب گیرها، کنترل سیستم دودکش، کنترل و بازدید مشعل، بازدید پمپ، تنظیمات فشار آب و گاز و کنترل حرارت، کنترل قطعات داخلی

مدت زمان تقریبی سرویس آبگرمکن حدود نیم ساعت می باشد.

تعمیر آبگرمکن را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب حوله خشک کن
نصب حوله خشک کن
قیمت از 350,000 الی 3,500,000 تومان
نصب رادیاتور شوفاژ
نصب رادیاتور شوفاژ
قیمت از 300,000 الی 900,000 تومان
تعمیر یخچال و فریزر
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 300,000 الی 1,100,000 تومان
تعمیر کولر گازی و اسپلیت
تعمیر کولر گازی و اسپلیت
قیمت از 500,000 الی 800,000 تومان