user
تعمیرات آبگرمکن

تعمیرات آبگرمکن

از 1894 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیرات آبگرمکن در تابستان 1401 چقدر است؟

قیمت رسوب زدایی کامل آبگرمکن

180,000 الی 250,000 تومان

قیمت سرویس کامل آبگرمکن(به همراه رسوب گیری و سرویس رگلاتور آب)

220,000 الی 350,000 تومان

قیمت تعویض مبدل آبگرمکن

80,000 الی 120,000 تومان

قیمت رسوی زدایی شیرالات(هر عدد شیر)

25,000 الی 35,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

تعمیر آبگرمکن دیواری در منزل

آبگرمکن گازی پر کاربرد ترین وسیله گرمایشی آباست، که از زمانهای قبل تا به امروز استفاده می شود. یکی از دلایلی که هنوز باتوجه به روی کار آمدن پکیج و شوفاژ، از آبگرمکن استفاده می شود، هزینهتعمیر آبگرمکن نسبت به سایر وسایل گرمایشی هست.با گذشت زمان و کوچکتر شدن ابعاد خانه ها به جای نصب و تعمیر آبگرمکن گازیایستاده و مخزن دار، از آبگرمکن دیواری و برقی استفاده می شود.

سرویس آبگرمکن دیواری شاید ساده به نظر برسد، اما به علتاینکه این دستگاه همزمان با آب و گاز کار می کند، عیب یابی آبگرمکن و تعمیراتآبگرمکن دیواری کار چندان راحتی نیست. از این رو پیشنهاد می کنیم این خدماتتنها توسط تعمیرکار آبگرمکن را به متخصص بسپارید. در ادامه به مواردی مانندتعمیر آبگرمکن دیواری دیواری بوتان مئل های b3115، تعمیر آبگرمکن ایستاده، مخزن دار و عواملموثر بر قیمت تعمیر آبگرمکن می پردازیم.

تعمیر آبگرمکن ایستاده یا مخزن دار

قبل از باز کردن مبحثتعمیرات آبگرمکن برقی و دیواری، باید از تعمیر آبگرمکن مخزنیکه یکی از قدیمی ترین انواع آب گرمکن ها است شروع کنیم. یکی از بزرگ‌ترین خطرات وایرادات شایع در استفاده از آبگرمکن مخزن دار جمع و ته ‌نشینی املاح معدنی آب درداخل بدنه آبگرمکن زمینی است. این ایرادات در نهایت موجب خوردگی و از بین رفتنمخزن آبگرمکن زمینی خواهد شد که موجب می شود به تعمیر آبگرمکن مخزنی نیاز پیداکنید.

رسوب گیری آبگرمکن دیواری با پمپ

روش بهتری که برای رسوبگیری آبگرمکن دیواری استفاده می شود و بسیار راحت تر است، رسوب گیری با پمپاست. در این روش دیگر نیازی نیست که خودتان از یک طرف لوله اسید را وارد کنید و ازطرف دیگر خارج شود. بلکه با استفاده از یک پمپ این کار به صورت خودکار انجام میشود و پس از چند دقیقه مبدل آبگرمکن به خوبی تمیز می شود تا بتوانید آن را رویآبگرمکن خودتان نصب کنید.

آموزش تعمیر آبگرمکن

قبل از شروع به تعمیرآبگرمکن، در اولین قدم باید به بررسی و عیب یابی آبگرمکنبپردازید. در حالت کلی برای رفع مشکلات آبگرمکن و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتانباید با تعمیرکار آبگرمکن مشورت کرد. زیرا در کل برای تعمیر هر وسیله گازی نیازمندمهارت و رعایت نکات ایمنی است.

سرویس آبگرمکن شامل چه خدماتی است؟

سرویس آبگرمکن دیواری روی کارکرد بهینه و طول عمر قطعات دستگاه،تاثیر دارد. برای اینکه آبگرم حمام و آشپزخانه همیشه جریان داشته باشد، نگهداری ازآبگرمکن الزامی است. خراب شدن آبگرمکن منازل یک مشکل جدی است که آسایش خانوار راسلب می کند. به محض اینکه با دمای آب مشکل پیدا کردید باید نسبت به عیب یابی وتعمیر آبگرمکن اقدام کنید. سرویس دوره ای از آسیب بیشتر به قطعات اصلی آبگرمکنجلوگیری کرده و با هزینه کمتری مشکل برطرف می شود. یک آبگرمکن دیواری از قطعاتمختلفی تشکیل شده که البته اغلب این قطعات قابل تعمیر هستند. در صورت لزوم می توانقطعه معیوب را کاملا جایگزین کرد. اگر در زمینه تعمیرات لوازم خانگی تجربه ای نداریدبا سرویس تعمیر آبگرمکن هوم سرویز تماس بگیرید.

  • تعویضرسوب گیرهای آبگرمکن
  • کنترلسیستم دودکش آبگرمکن
  • کنترل وبازدید مشعل آبگرمکن
  • بررسی پمپو فشار آب و گاز و حرارت تولید شده در آبگرمکن
  • بررسیسلامت قطعات داخلی آبگرمکن

مهم ترین نکات عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری

چرا آب گرمکنگرم نمی شود؟

گرم نشدن آبگرمکن میتواند نشان دهنده ی ایراد در قسمت های متفاوتی باشد، که باید توسط تعمیرکارآبگرمکن تست و بررسی شود. بررسی اجزای آبگرمکن نظیر دیافراگم کهوظیفه اتصال بین بخش گازی و آبی آبگرمکن را دارد، ممکن است ایراد پیدا کرده باشند.علت بعدی رسوب زدگی مبدل ها در آبگرم کن است (که در سرویس دوره ایآبگرمکن از این اتفاق جلوگیری می کند) و باید توسط تعمیرکار بررسی می شود.فشار پایین پمپ و همچنین پایین آمدن آب در منبع نیز می تواند ازدیگر علت های روشن نشدن آب گرم کن دیواری باشد .

روشن نشدن شمعکآبگرمکن

مشعل از قطعات اصلیدر آبگرمکن زمینی و دیواری است. این قطعه طوری طراحی شده که امکان روشن شدن شعلهرا با استفاده از احتراق گاز، ایجاد کند. مشعل دارای قطعات ظریف و حساسی است کهخرابی هر کدام از این قطعات منجر به بد کار کردن شعل می شود. برای مثال شل بودنمهره ترموکوبل یا خراب شدن آن و همچنین ایراد در شیر مغناطیسی دستگاه می تواندموجب خاموش شدن شعله شود. تعمیرات این قطعه توسط تعمیرکار متخصص انجام می شود. اگردر این زمینه تجربه یا مهارتی ندارید از یک متخصص کار بلد برای تعمیر آبگرمکن کمکبگیرید. هرگز دستگاه را سر خود باز نکنید امکان آسیب رساندن بیشتر به دستگاه وجوددارد. سیستم مشعل و ترموکوبل و …. قابل تعویض است.

گاهی نیز روشننشدن شمعک به علت ایجاد رسوب در سر الکترود است. فشار پایین گاز نیزممکن است موجب کم شدن شعله آبگرمکن شود .جابجایی آب گرم و سرد نیز یکیاز علت های ایجاد کم شدن شعله آبگرمکن و روشننشدن شمعک آبگرمکن است

تعمیر آبگرمکنایستاده و خاموش شدن شعله

خاموش شدن شعلهآبگرمکن بعد از اینکه دما به حد تنظیم شده رسید، به صورت اتومات انجام می شود. درغیر این صورت احتمال اینکه ترموستات خراب باشد، وجود دارد. اگر شعله با رسیدن بهدمای تنظیم شده، به طور خودکار خاموش نشود امکان بالا رفتن دما و بروز مشکلات بعدیهست. تعمیرکار متخصص پس از بازدید دستگاه در مورد تعمیر یا تعویض قطعه تصمیم میگیرد. شاید لازم باشد تا قطعه رگلاتور و همه قطعات آبگرمکن دیواری متصل به آنتعویض شوند. تعویض ترموکوبل، لوله شمعک، شلنگ گاز، رگلاتور و یا ترموستات کارینیست که بدون آموزش بتوانید آن را انجام دهید.

علت گرم و سردشدن آب چیست؟

معمولا در صورت بروزاین اتفاق ، ایراد از سمت آبگرمکن نیست و نیاز به تعمیرکار آبگرمکننخواهد بود. و صرفا به علت کم و زیاد شدن فشار آب این اتفاق می افتد. در موارد معدودی که اطمینان دارید ایراد ازفشار آب نیست، باید فیلتر های آبگرمکن توسط تعمیرکار آب گرم کن دیواری بررسی شود.

گرم نشدن آبآبگرمکن

گرم نشدن آبگرمکن زمینی به این معناست که آبگرمکن روشن میشود و آب را هم گرم می کند اما میزان گرمای آب، مناسب نیست. شاید کم بودن درجهترموستات آبگرمکن و یا خاموش بودن پیلوت این مشکل را ایجاد کرده باشد. در این صورتبا افزایش درجه ترموستات مشکل اول به طور کامل برطرف می شود و شاهد گرم شدن آبخواهید بود. اما در مورد پیلوت لازم است تا آبگرمکن را خاموش کرده و چراغ پیلوت راتنظیم کنید.

در برخی موارد لازماست تا زمان زیادی برای گرم کردن آب صبر کنید که این هم به خصوص موقع استحمام اصلاعملی نیست. در این مورد لازم است تا دریچه دودکش و خروجی بررسی شود. با تمیز کردنخروجی دود احتمالا مشکل برطرف می شود. اما مشکل جدی وقتی است که مخزن آب، رسوبگرفته باشد. رسوبات آب روی دیواره های مخزن و همه قسمت ها را اشغال می کنند.

تعمیر آبگرمکن سوراخ شده

تعمیر آبگرمکنایستاده سوراخ شده چگونه انجام می شود و با استفاده از چه روش هایی می توانید اینمشکل را سریعا برطرف کنید.

جوشکاری آبگرمکن

اولین و مناسب ترینروشی که می توانید برای تعمیر آبگرمکن سوراخ شده انجام داد، جوشکاری است. این روشمعمولا در آبگرمکن هایی استفاده می شود که محل نشتی در آنها کوچک باشد، البته میتوان با اضافه کردن ورق به قسمت سوراخ شده و جوش دادن آن این مشکل را حل کرد. اماباید بدانید که روش های دیگری هم برای این موضوع وجود دارد.

استفاده از چسببرای از بین بردن سوراخ مخزن آبگرمکن

یکی دیگر از روش هاییکه می توانید از آن برای تعمیر آبگرمکن ایستاده سوراخ شده استفاده کنید، استفادهاز چسب برای سوراخ مخزن است. چسب های مخصوصی برای نشتی گیری وجود دارند که بااستفاده از آنها می توانید این مشکل را به راحتی حل کنید و سوراخ آبگرمکن را تعمیرکنید

استفاده از خمیرآپوکسی

روش دیگری که یکی ازجدیدترین روش ها برای تعمیر آبگرمکن ایستاده سوراخ شده به شمار می رود، استفاده ازخمیر آپوکسی است. این خمیر می تواند به خوبی جلوی سوراخ های آبگرمکن ایستاده رامسدود کند و مقاومت بسیار مناسبی هم در برابر گرما و فشار آب دارد.

استفاده از پیچو ورق گالوانیزه

گاهی اوقات ممکن استمحل سوراخ و پوسیدگی مخزن آبگرمکن ایستاده شما زیاد باشد و در این زمان برای تعمیرآبگرمکن ایستاده سوراخ شده نیاز است از پیچ و ورق گالوانیزه استفاده کنید. در این روش شما می توانید اطراف محل سوراخرا با دریل سوراخ کنید تا بتوانید ورق گالوانیزه را روی منبع پیچ کنید، سپس قسمتموردنظر را سنباده بزنید و به خوبی خشک کنید تا آلودگی روی آن باقی نماند.

تعویض منبع آبگرمکن ایستاده

گاهی اوقات ممکن استکه مخزن آبگرمکن شما پوسیده شده باشد و عمر خود را کرده باشد؛ در این زمان بهترینروش برای تعمیر آبگرمکن ایستاده سوراخ شده این است که مخزن آبگرمکن را تعویض کنید. تعویض مخزن کمک می کند که بتواند از شرسوراخ شدن های مدام جلوگیری کنید و به بهترین شکل آبگرمکن خودتان را تعمیر کنید.

هزینه تعمیر آبگرمکن چقدر است؟

برای تعیین قیمتتعمیرات لازم است تا آبگرمکن از نزدیک بررسی شود. هرگز برای کاهش هزینه ها اقدامبه باز کردن آبگرمکن نکنید. اگر در این زمینه تجربه ای ندارید هر اقدامی می تواندخسارت بیشتری به همراه داشته باشد و هزینه بیشتری روی دست تان بگذارد. به همراهتعمیرات معمولا جرم گیری و رسوب زدایی آبگرمکن هم انجام می شود. اگر مرتب از سرویسدوره ای آبگرمکن استفاده کرده اید دیگر نیازی به رسوب زدایی و اسید شویی محفظهآبگرمکن نیست. قطعاتی که باید تعویض شوند هم با توجه به قیمت قطعات، تعیین قیمت میشود. دستمزد تعمیر آبگرمکن به عوامل زیادی ارتباط دارد همیار هوم سرویز قبل ازشروع به کار، مبلغ نهایی را اعلام می کند در صورتی که مشتری بخواهد همیار قطعهجایگزین را خریداری کرده و به همراه فاکتور روی قیمت دستمزد محاسبه می کند.

دستمزد سرویسآبگرمکن گازی متناسب با ایرادات و نیازمندی‌های آبگرمکن شما متفاوت است. برخیآبگرمکن‌ها نیازمند اسیدشویی هستند، برخی رسوب زدایی و در مواردی باید هر دوصورت بپذیرد. به تبع دستمزد سرویس آبگرمکن دیواری متناسب با نیازمندی‌های آبگرمکنمشتری، متفاوت خواهد بود.

بیشترین هزینهتعمیرات آبگرمکن ایستاده و دیواری مربوط به بخش سرویس آبگرمکن است.که شامل بررسی و رسوب گیری آبگرمکن می باشد. سایر هزینه های مربوط بهتعمیر آبگرمکن ایستاده و دیواری بر اساس قطعات مورد نیازبه تعویض و اجرت همان قطعات محاسبه و اعلام می شود.

تعمیرات آبگرمکن با کمک متخصصین هوم سرویز انجام دهید

در صورت نیاز به عیبیابی و سرویس آبگرمکن دیواری تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبتدرخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه با شما تماس گرفته وتوضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیرات آبگرمکن و همچنین ارایه خدمات سرویس و تعمیر آبگرمکن دیواری، زمینی و مخزن دار نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات گرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر پکیج دیواری و زمینی, نصب پکیج دیواری, نصب آبگرمکن گازی ایستاده (زمینی)، نصب آبگرمکن دیواری, سرویس و تعمیر رادیاتور شوفاژ, سرویس و تعمیر موتورخانه, نصب رادیاتور پره ای, نصب و جابجایی حوله خشک کن, طراحی و ساخت انواع شومینه مدرن و کلاسیک, نصب حوله خشک کن در حمام و سرویس بهداشتی, تعمیر انواع شومینه از جمله تعمیر شومینه گازی، سنگی، دیواری، برقی و ..., نصب سیستم گرمایش از کف با پکیج می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیرات آبگرمکن

سرویس و تعمیر آبگرمکن دیواری، زمینی و مخزن دار

تعمیر آبگرم‌کن برقی دیواری

عیب یابی و رفع ایراد آبگرمکن

جرم گیری و رسوب‌گیری آبگرمکن دیواری و ایستاده

تعمیر رگلاتور، پمپ ، تعمیر دیافراگم، تعمیر شمعک و تعمیر ترموکوپل آبگرمکن

تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان، ایران شرق، لورچ، ایران رادیاتور، سوزان و سایر برندهای موجود در بازار

نظرات کاربران

profile picture
اقای خلج
8 ماه پیش |محمدرضا مقدم

بسیار عالی کاربلد و ماهر بودن خیلی از کارشون راضی هستم

profile picture
منصور خانی
8 ماه پیش |مهدی عابدینی

بسیار کارشون عالی بود خیلی با اخلاق بودن و خیلی قیمت مناسب کار ما انجام شد

profile picture
بهنام جعفری
9 ماه پیش |محمدرضا مقدم

خیلی عالی با اخلاق خوب

profile picture
مریم ضیائی

عالی بودن هم اخلاقشون هم کارشو و مبلغ خیلی کمی دریافت کردن

شرایط سرویس آبگرمکن دیواری و تعمیر آبگرمکن مخزن دار

تهیه لوازم و قطعات یدکی درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

سرویس دوره ای آبگرمکن شامل :تعویض رسوب گیرها، کنترل سیستم دودکش، کنترل و بازدید مشعل، بازدید پمپ، تنظیمات فشار آب و گاز و کنترل حرارت، کنترل قطعات داخلی

مدت زمان تقریبی سرویس آبگرمکن حدود نیم ساعت می باشد.

تعمیر آبگرمکن را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب حوله خشک کن
نصب حوله خشک کن
در حال بروزرسانی قیمت
نصب رادیاتور شوفاژ
نصب رادیاتور شوفاژ
قیمت از 300,000 الی 300,000 تومان
تعمیر یخچال و فریزر
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 400,000 الی 1,250,000 تومان
سرویس و تعمیر کولر گازی و اسپیلت
سرویس و تعمیر کولر گازی و اسپیلت
قیمت از 450,000 الی 1,500,000 تومان

خدمات تعمیرات آبگرمکن در این شهرها ارائه می شود:

تعمیرات آبگرمکن تهران
تعمیرات آبگرمکن کرج
تعمیرات آبگرمکن شیراز
تعمیرات آبگرمکن مشهد