banner
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
رفع نشتی یا ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله و رفع نشتی لوله

از 1016 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تشخیص ترکیدگی لوله و نشت آب با دستگاه بدون تخریب

قیمت تشخیص علت و محل نم زدگی

100,000 الی 145,000 تومان

قیمت تشخیص علت و محل نم زدگی (با دستگاه)

200,000 الی 275,000 تومان

قیمت رفع نم ناشی از نشتی زیر کاسه توالت(دستشویی استاندارد 1*2)

1,450,000 الی 1,950,000 تومان

قیمت رفع نم ناشی از نشتی ناشی از فلاش تانک

450,000 الی 1,000,000 تومان

قیمت رفع نم ناشی از نشتی حمام(حمام استاندارد 1*2)

1,450,000 الی 1,700,000 تومان

قیمت نشتی از لوله کشی ساختمان

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط تعویض لوله ترکیده و رفع نشتی لوله بدون تخریب

همیار می بایست ابتدا محل نشتی را شناسایی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

سرویس رفع نشتی شامل شناسایی محل نشتی، تخریب محل نشتی، لوله کشی، سیمان کاری، ایزوگام و کاشی کاری می باشد.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

رفع نشتی آب و تشخیص ترکیدگی لوله

مقدار بسیار زیادی از آب مصرفی خانوار هر ساله به علت نشتی لوله آب و ترکیدگی لوله آب توکار به هدر می رود. هدر رفتگی آب به علت از بین رفتن آب شرب و ایجاد هزینه مضاعف نگران کننده است. بعضی از نشتی ها مانند چکه کردن شیرآلات، نشتی آبگرمکن و یا ترکیدگی لوله شوفاژ آشکار و مشخص است و به راحتی می توان اقدام به رفع نشتی لوله کرد. اما مشکل اساسی رفع نشتی لوله آب توکار می باشد که ممکن است مدت ها تشخیص داده نشود و در نهایت با نم زدگی و تخریب قسمتی از دیوار یا نما خودش را نشان دهد. همچنین ممکن است استحکام ساختمان در صورت نشتی آب و عدم تشخیص ترکیدگی لوله در دراز مدت تضعیف شود. در ادامه به عواملی که موجب ترکیدگی لوله و راهکارهای رفع نشتی لوله آب و عوامل موثر در هزینه رفع نشتی آب و هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه خواهیم پرداخت.

عوامل ایجاد ترکیدگی لوله و نشتی آب

 • افزایش ناگهانی فشار آب
 • نصب لوله های دفنی در خاک های مرطوب و آهکی
 • استفاده از لوله و اتصالات نامرغوب
 • یخ زدگی لوله های آبی به دلیل عدم عایق کاری صحیح
 • استفاده از لوله های فلزی بی کیفیت که در هنگام سرد و گرم شدن هوا منقبض و منبسط می شوند
 • ضعف در اتصالات لوله ها
 • اتصال لوله های غیر هم جنس به یکدیگر که بعد مدتی بر اثر فعل و انفعالات شیمیایی موجب ترکیدگی لوله می شود.
 • این موارد تعدادی از دلایل ترکیدن لوله و نشتی آب از لوله ها می باشند.

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله آب چگونه انجام می شود؟

نشت یابی لوله های آب با بررسی کنتور

کنتور آب در منازل، میزان مصرف آب را نشان می دهد. این وسیله کاربردی، ساده ترین ابزار برای تشخیص نشتی در ساختمان است. اگر به حمام بروید یا حیاط را بشویید و یا حتی یک لیوان آب از شیر بردارید، کنتور میزان مصرف را نشان می دهد. از همین موضوع می توان برای بررسی نشتی لوله های آب هم استفاده کرد. ابتدا همه شیرهای آب سرد و گرم ساختمان را ببندید. بستن شیرهای آب کافی نیست لازم است تا همه تجهیزاتی که با آب کار می کنند هم خاموش کنید. برای مثال ماشین لباسشویی، ظرفشویی، کولر و … را ببندید. حالا شماره روی کنتور آب را یادداشت کنید. حداقل ۱۵ دقیقه یا بیشتر صبر کنید و سپس دوباره نگاهی به شمارشگر کنتور آب داشته باشید. در صورت کوچکترین تغییری در این عدد، احتمال نم و نشتی در لوله های آب وجود دارد.

نشت یابی لوله آب توالت

معمولا نشتی توالت و سرویس بهداشتی بیشترین خسارت را به همراه دارند ولی اغلب این نشتی ها به سادگی تشخیص داده نمی شوند. چکه کردن شیر آب دستشویی و توالت مقدار زیادی آب را هدر می دهد. با تعویض یک واشر می توان جلوی هدر رفتن آب را گرفت. اما در اغلب موارد نشتی های توالت در دید قرار ندارند و قابل تشخیص نیستند. اگر میزان نشتی خیلی زیاد باشد می توان صدای شر شر آب را در توالت شنید. این مشکل در توالت فرنگی و سیفون بیشتر دیده می شود. هر گونه ایراد در شناور و شیر پر کننده موجب می شود تا آب قطع نشود و به فاضلاب وارد شود.

نشت یابی لوله های آب حمام

لوله کشی های زیادی در حمام کار شده است. لوله های آب سرد و گرم به همراه لوله شوفاژ حمام هم در معرض آسیب قرار دارند. دیوار حمام معمول با کاشی کارشده و نمی توان از روی نم دیوار متوجه نشتی شد. معمولا لق شدن کاشی های دیوار و سرامیک های کف حمام نشان دهنده نشتی و یا ترکیدگی لوله هاست. برای اطمینان از تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه استفاده می شود تا محل دقیق ترک لوله ها مشخص شود. نشتی از لوله های آب حمام به دلیل وجود آب و رطوبت در محل به ندرت توسط ساکنین قابل تشخیص است. تنها نشانه وجود کپک در درز کاشی های دیوار و یا لق شدن کاشی و سرامیک کف حمام است. قبل از اینکه خسارت بیشتری پیش بیاید همه لوله های قدیمی را تعویض کنید.

تشخیص نشتی لوله آب استخر

اغلب استخرهای خانگی دارای نشتی هستند اما گاهی مقدار نشتی بسیار کم و سوزنی است. سیستم لوله های آب استخر با آب شرب منازل تفاوت دارد. فشار آب در این لوله ها بسیار بیشتر در نظر گرفته شده تا در مدت زمان کوتاهی، استخر آبگیری شود. اگر به تازگی مبلغ آب بها به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده است امکان نشتی آب و ترکیدگی لوله های آب استخر وجود دارد. برای بررسی بیشتر حتما با متخصص تماس بگیرید. شاید در ابتدا میزان کاهش آب استخر محسوس نباشد ولی خیلی زود به دلیل فشار لوله های آب، میزان ترک خوردگی لوله ها بیشتر خواهد شد.

رفع نشتی لوله آب پلاستیکی چگونه انجام می شود؟

رفع نشتی لوله پولیکا بدون تخریب را به چند روش می توان انجام داد. قبل از شروع به نشتی یابی لوله سبز باید علت نشتی را شناسایی کنید. بهترین روش گرفتن نشتی لوله آب پلاستیکی تعویض قسمت معیوب می باشد. توجه داشته باشد که استفاده از چسب رفع نشتی لوله سبز برای رفع نشتی لوله پلاستیکی یکی از راهکارهاست اما قطعا بهترین راهکار نیست. چرا که چسب شاید برای مدت کوتاهی جلوی نشتی را بگیرد اما راه حل دائمی نیست.

رفع نشتی لوله آب توکار

قبل از هرگونه اقدام برای رفع نشتی لوله آب توکار ابتدا باید محل شکستگی را را کاملاً تمیز کنید. تا متوجه نحوه شکستگی لوله شوید. شکستگی و نشتی لوله پلیکا ساختمان بیشتر بر اثر نشست ساختمان اتفاق می افتد. معمولا رفع نشتی لوله آب توکار به وسیله چسب پی وی سی فشار قوی انجام می شود. البته در صورتی که ساختمان بیشتر از دو طبقه است بهترین روش گرفتن نشتی لوله آب تعویض لوله است.

رفع نشتی لوله آب فلزی

لوله های فلزی مانند لوله های گالوانیزه از لوله های بسیار قدیمی هستند که از زمان های گذشته برای  آب گرم و سرد استفاده می شدند. در صورت نشتی لوله آب فلزی اگر ایرادات از سمت اتصالات باشد لوله ، قابل تعمیر است. اما در صورت شکستگی باید لوله ها به کلی تعویض شوند و لوله های روکار جایگزین شوند.

تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با انواع روش های مدرن

اگر خوش شانس باشید و نم و رطوبت از روی دیوار، سقف یا کف ساختمان دیده شود کار ساده تر است. در این صورت محل ترکیدگی لوله شوفاژ در همان محل رطوبت و نم است. اما در اغلب موارد تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با کمک چشم و بدون تجهیزات ممکن نیست. با بستن همه شیرهای آب و تست کنتور آب می توانید به وجود ترکیدگی در لوله ها پی ببرید ولی برای پیدا کردن محل دقیق ترکیدگی لوله نیاز به کمک حرفه ای دارید.

به صورت سنتی برای تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ، به علائم و نشانه های روی سقف یا دیوار اکتفا می شود و بخش زیادی از محل مورد نظر، تخریب می شود. البته یک استادکار با تجربه می تواند با شنیدن صدای چکیدن آب، محل نشتی را تشخیص دهد. امروزه از روش های کارآمدتری برای تشخیص محل ترکیدگی لوله ها استفاده می شود. مانند تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با دوربین حرارتی و مادون قرمز از این موارد هستند. با استفاده از شیوه های نوین، هزینه خدمات تشخیص ترکیدگی و تعمیرات لوله ها کاهش خواهد داشت.

ترکیدگی لوله فاضلاب و رفع نشتی لوله فاضلاب توکار بدون تخریب

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، روش رفع نشتی لوله آب فاضلاب بدون تخریب است. بدین ترتیب محل دقیق نشتی به وسیله دستگاه نشت یاب مشخص می شود. قسمت معیوب لوله به وسیله خمیر اپوکسی یا چسب تعمیر می شود. با استفاده از این روش نیازی به انجام جوشکاری یا هیچ تخریبی نیست. خوشبختانه این نوع چسب ها مقاومت بالایی در مقابل ضربه و فشار نیز دارند. از انواع لوله های توکار فاضلاب عبارت اند از:

 • تعمیر و رفع نشتی لوله فاضلاب چدنی
 • رفع نشتی لوله فاضلاب پلیکا
 • رفع نشتی لوله فاضلاب پوشفیت

محلول نشتی گیر لوله آب چیست؟

روش استفاده از محلول نشتی گیر لوله آب به این صورت است که در هنگام حل شدن در آب فعال می شود. در هنگام جریان یافتن در لوله در هر نقطه ای که لوله نشتی داشته باشد برای ترمیم لوله پلی اتیلن اگر محلول با هوا در برخورد باشد. در همان نقطه سفت و سخت می شود. البته لازم به ذکر است که این روش برای رفع نشتی های بسیار جزئی کارایی دارد.

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چیست و چه کارایی دارد؟

برای جلوگیری از هزینه های تخریب و بازسازی دوباره روش جدید و کارسازی جایگزین روش سنتی شده است. در روش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشتی یاب آب، هزینه تشخیص ترکیدگی لوله را نسبت به روش سنتی کمتر خواهد کرد.

نشت یابی لوله با دستگاه فوق حساس از نوع آکوستیک و یا رادیویی محل نشت آب را تشخیص می دهند. این دستگاههای فوق تخصصی امواج ایجاد شده بر اساس ترکیدگی لوله را شناسایی می کنند. نشت یابی لوله با دستگاه موجب می شود که فقط قسمتی که دچار ترکیدگی شده دقیقا مشخص شود و هزینه های اضافی ایجاد نمی شود.

پس از مطلع شدن از نشتی آب چه کنیم؟

بعد از حصول اطمینان از نشتی آب با راه حل ارایه شده، باید در صدد رفع مشکل باشیم. در اولین قدم شیر فلکه را برای جلوگیری از هدر رفتن آب کامل ببندید. تعمیرات لوله ورفع نشتی یا توسط سازمان آب صورت می گیرد، یا در بسیاری از موارد جهت سرعت بخشیدن به انجام کار باید از افراد متخصص در این زمینه کمک گرفته شود.

به خاطر داشته باشیم هیچگاه بخاطر هزینه تشخیص ترکیدگی لوله کمتر، از شرکت و افراد نا بلد کمک نگیریم. زیرا در صورتی که محل نشتی اشتباه تشخیص داده شود و یا در هنگام رفع نشتی از لوازم استاندارد استفاده نشود، هزینه هایی دوبرابر در انتظارمان خواهد بود.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله در هوم سرویز

قیمت تشخیص ترکیدگی لوله تحت تاثیر عوامل مختلفی است. معمولا تعرفه تشخیص ترکیدگی لوله بر اساس اتحادیه تعیین و اعلام می شود. اما در ارتباط با هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب به مدت زمان برای پیدا کردن نشتی و متراژ محل مورد نظر بستگی دارد.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و تمامی قطعات مورد نیاز برای تعمیر توسط همیار هوم سرویز با فاکتور ارایه می گردد. سرویس رفع نشتی شامل شناسایی محل نشتی، تخریب محل نشتی ، لوله کشی دوباره، سیمان کاری، ایزوگام کاری و کاشی کاری می باشد. همچنین رفع ترکیدگی لوله بدون کندن ، تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با دستگاه نشت یاب آب حرفه ای انجام می شود.

در صورت نیاز به تشخیص نشتی آب با دستگاه نشت یاب هر ساعتی از شبانه روز درخواست خود را به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت نمایید. متخصصین ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

تعویض و تعمیر لوله ترکیده و آسیب دیده
تشخص محل ترکیدگی و نشتی لوله آب با دستگاه نشتی یاب
رفع نشتی لوله آب توکار و روکار آب
رفع نشتی لوله فاضلاب توکار
رفع نشتی با استفاده از محلول و چسب رفع نشتی
رفع نشتی لوله آب و فاضلاب بدون تخریب

همیاران سرویس تشخیص ترکیدگی لوله و رفع نشتی لوله

 نظرات کاربران

profile picture
محسن محسنی
8 ماه پیش |قاسم گلمحمدی

خیلی راضی هستم از کارشون

خدمات مرتبط

لوله کشی آب و ساختمان
لوله کشی آب و ساختمان
قیمت از 350,000 الی 1,750,000 تومان
گچکاری و گچبری
گچکاری و گچبری
قیمت از 400,000 الی 800,000 تومان
نظافت منزل
نظافت منزل
قیمت از 200,000 الی 305,000 تومان
ایزوگام
ایزوگام
قیمت از 600,000 الی 800,000 تومان