تشخیص ترکیدگی لوله
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
رفع نشتی یا ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله

از 1247 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تشخیص ترکیدگی لوله در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت تشخیص علت و محل نم زدگی

250,000 الی 400,000 تومان

قیمت تشخیص علت و محل نم زدگی (با دستگاه)

500,000 الی 800,000 تومان

قیمت رفع نم ناشی از نشتی زیر کاسه توالت(دستشویی استاندارد 1*2)

3,000,000 الی 6,000,000 تومان

قیمت رفع نم ناشی از نشتی ناشی از فلاش تانک

2,500,000 الی 5,000,000 تومان

قیمت رفع نم ناشی از نشتی حمام(حمام استاندارد 1*2)

3,500,000 الی 7,000,000 تومان

قیمت نشتی از لوله کشی ساختمان

توافقی

متوسط قیمت1,500,000 تومانکمینه قیمت1,000,000 تومانبیشینه قیمت3,000,000 تومان

آنچه درباره تشخیص ترکیدگی لوله خواهید خواند

 • تشخیص ترکیدگی لوله
 • چرا تاکید بر تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه است؟
 • علت های ترکیدگی لوله و نشتی آب
 • آیا هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه (تعرفه نشت یابی) زیاد است؟
 • تشخیص ترکیدگی لوله آب چگونه انجام می شود؟
 • رفع نشتی لوله آب پلاستیکی چگونه انجام می شود؟
 • تشخیص ترگیدگی لوله با دستگاه و رفع نشتی لوله آب توکار
 • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و رفع نشتی لوله آب فلزی
 • تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با انواع روش های مدرن
 • تشخیص ترکیدگی لوله بدون تخریب
 • دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چیست و چه کارایی دارد؟
 • پس از تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه چه کنیم؟
 • هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به چه مواردی وابسته است؟
 • خدمات تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب و رفع ترکیدگی لوله را به متخصصینهوم سرویز بسپارید

تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله یا نشت یابی لوله از خدمات تخصصی در زمینهنشت یابی لوله ساختمان است. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه روشیبسیار موثر قبل از بروز خرابی های وسیع تر است. مقدار بسیار زیادی از آب مصرفیخانوار هر ساله به علت نشتی لوله آب و ترکیدگی لوله آب توکار به هدرمی رود. بعضی از نشتی ها مانند چکه کردن شیرآلات، نشتی آبگرمکن و یا ترکیدگیلوله شوفاژ آشکار و مشخص است و به راحتی می توان اقدام به رفع نشتی کرد.اما مشکل اساسی رفع نشتی لوله آب توکار می باشد که ممکن است مدتها تشخیص داده نشود و در نهایت با نم خودش را نشان می دهد. همچنین ممکن استاستحکام ساختمان در صورت نشتی آب و عدم تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در دراز مدتتضعیف شود. در ادامه به عواملی که موجب ترکیدگی لوله و عوامل موثر در هزینهتشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه خواهیم پرداخت.

چرا تاکید بر تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه است؟

تشخیص ترکیدگی لولهآب یافاضلاب امروزه به سختی گذشته نیست. به این ترتیب که با استفاده از تشخیصترکیدگی لوله با دستگاه علاوه بر کاهش هزینه نشت یابی لوله از تخریب و آسیب بهساختمان نیز جلوگیری می شود. زیرا در مواردی که خدمات نشت یابی و تشخیص ترکیدگیلوله با دستگاه انجام نمی شود باید تمام محل های احتمالی تخریب و بررسی شوند.اما با استفاده از این تجهیزات محل دقیق شناسایی و تعیین می شود و پس از عملیاتنشت یابی لوله سایر خدمات انجام می شود.

علت های ترکیدگی لوله و نشتی آب

 • افزایشناگهانی فشار آب
 • نصب لولههای دفنی در خاک های مرطوب و آهکی
 • استفادهاز لوله و اتصالات نامرغوب
 • یخ زدگیلوله های آبی به دلیل عدم عایق کاری صحیح
 • استفادهاز لوله های فلزی بی کیفیت که در هنگام سرد و گرم شدن هوا منقبض و منبسط می شوند
 • ضعف دراتصالات لوله ها
 • اتصاللوله های غیر هم جنس به یکدیگر که بعد مدتی بر اثر فعل و انفعالات شیمیایی موجبترکیدگی لوله می شود.
 • این مواردتعدادی از دلایل ترکیدن لوله و نشتی آب از لوله ها می باشند.

آیا هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه (تعرفه نشت یابی) زیاد است؟

هزینه تشخیص ترکیدگیلوله با دستگاه نشت یاب نسبت به روش های دیگر بیش تر است. اما با توجه به اینکه یکروش موثر و قابل اطمینان برای رفع ترکیدگی لوله آب است و درصد خطای بسیار کمی داردم تخریب های زیادی در پی ندارد از این رو هزینه تشخیص ترکیدگی لوله در همهموارد به نفع مشتری بوده و هزینه ای آتی کمتری در پی خواهد داشت.

تشخیص ترکیدگی لوله آب چگونه انجام می شود؟

· نشت یابی لولهآب با بررسی کنتور

کنتور آب در منازل،میزان مصرف آب را نشان می دهد. این وسیله کاربردی، ساده ترین ابزار برای تشخیصنشتی در ساختمان است. اگر به حمام بروید یا حیاط را بشویید و یا حتی یک لیوان آباز شیر بردارید، کنتور میزان مصرف را نشان می دهد. از همین موضوع می توان برایبررسی نشتی لوله های آب هم استفاده کرد. ابتدا همه شیرهای آب سرد و گرم ساختمان راببندید. بستن شیرهای آب کافی نیست لازم است تا همه تجهیزاتی که با آب کار می کنندهم خاموش کنید. برای مثال ماشین لباسشویی، ظرفشویی، کولر و … را ببندید. حالاشماره روی کنتور آب را یادداشت کنید. حداقل ۱۵ دقیقه یا بیشتر صبر کنید و سپسدوباره نگاهی به شمارشگر کنتور آب داشته باشید. در صورت کوچکترین تغییری در اینعدد، احتمال نشتی لوله های آب وجود دارد.

· تشخیص ترکیدگیلوله با دستگاه و نشت یابی لوله آب توالت

معمولا نشتی توالت وسرویس بهداشتی بیشترین خسارت را به همراه دارند ولی اغلب این نشتی ها به سادگیتشخیص داده نمی شوند. چکه کردن شیر آب دستشویی و توالت مقدار زیادی آب را هدر میدهد. با تعویض یک واشر می توان جلوی هدر رفتن آب را گرفت. اما در اغلب موارد نشتیهای توالت در دید قرار ندارند و قابل تشخیص نیستند. اگر میزان نشتی خیلی زیاد باشدمی توان صدای شر شر آب را در توالت شنید. این مشکل در توالت فرنگی و سیفون بیشتردیده می شود. هر گونه ایراد در شناور و شیر پر کننده موجب می شود تا آب قطع نشود وبه فاضلاب وارد شود.

· نشت یابی لولهآب حمام

لوله کشی های زیادیدر حمام کار شده است. لوله های آب سرد و گرم به همراه لوله شوفاژ حمام هم در معرضآسیب قرار دارند. دیوار حمام معمول با کاشی کارشده و نمی توان از روی رطوبت دیوارمتوجه نشتی شد. معمولا لق شدن کاشی های دیوار و سرامیک های کف حمام نشان دهندهنشتی و یا ترکیدگی لوله هاست. برای اطمینان از تشخیص ترکیدگی لوله بادستگاه استفاده می شود تا محل دقیق ترک لوله هامشخص شود.

رفع نشتی لوله آب پلاستیکی چگونه انجام می شود؟

رفع نشتی لولهپولیکا بدون تخریب را به چند روش می توان انجام داد. قبل از شروع به نشتی یابی لولهسبز باید علت نشتی را شناسایی کنید. بهترین روش گرفتن نشتی لوله آبپلاستیکی تعویض قسمت معیوب می باشد. توجه داشته باشد که استفاده از چسبلوله سبز برای رفع نشتی لوله پلاستیکی یکی از راهکارهاست اما قطعابهترین راهکار نیست. چرا که چسب شاید برای مدت کوتاهی جلوی نشتی را بگیرد اما راهحل دائمی نیست.

تشخیص ترگیدگی لوله با دستگاه و رفع نشتی لوله آب توکار

قبل ازهرگونه اقدام برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و رفع نشتی لوله آبتوکار ابتدا باید محل شکستگی را را کاملاً تمیز کنید. تا متوجه نحوه شکستگیلوله شوید. شکستگی و نشتی لوله پلیکاساختمان بیشتر بر اثر نشست ساختمان اتفاق می افتد. معمولا رفع نشتی لولهآب توکار به وسیله چسب پی وی سی فشار قوی انجام می شود. البته در صورتی که ساختمانبیشتر از دو طبقه است بهترین روش گرفتن نشتی لوله آب تعویض لوله است.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و رفع نشتی لوله آب فلزی

لوله های فلزی مانندلوله های گالوانیزه از لوله های بسیار قدیمی هستند که از زمان های گذشته برای آبگرم و سرد استفاده می شدند. در صورت نشتی لوله آب فلزی اگر ایرادات از سمت اتصالاتباشد لوله، قابل تعمیر است. اما در صورت شکستگی باید لوله ها به کلی تعویض شوند ولوله های روکار جایگزین شوند.

تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با انواع روش های مدرن

اگر خوش شانس باشید ونم و رطوبت از روی دیوار، سقف یا کف ساختمان دیده شود کار ساده تر است. در اینصورت محل ترکیدگی لوله شوفاژ در همان محل رطوبت و نم است. اما در اغلبموارد تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با کمک چشم و بدون تجهیزات ممکن نیست.با بستن همه شیرهای آب و تست کنتور آب می توانید به وجود ترکیدگی در لوله ها پیببرید ولی برای پیدا کردن محل دقیق ترکیدگی لوله نیاز به کمک حرفه ای دارید.

به صورت سنتی برایتشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ، به علائم و نشانه های روی سقف یا دیوار اکتفا می شود وبخش زیادی از محل مورد نظر، تخریب می شود. البته یک استادکار با تجربه می تواند باشنیدن صدای چکیدن آب، محل نشتی را تشخیص دهد. امروزه از روش های کارآمدتری برایتشخیص محل ترکیدگی لوله ها استفاده می شود. مانند تشخیص ترکیدگی لوله بادستگاه، تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با دوربین حرارتی و مادونقرمز از این موارد هستند. با استفاده از شیوه های نوین، هزینه تشخیص ترکیدگی لولهبا دستگاه و تعمیرات لوله ها کاهش خواهد داشت.

تشخیص ترکیدگی لوله بدون تخریب

تشخیص ترکیدگی لولهبا دستگاه، روش رفع نشتی لوله آب فاضلاب بدون تخریب است. بدینترتیب محل دقیق نشتی به وسیله دستگاه نشت یاب مشخص می شود. قسمت معیوب لوله بهوسیله خمیر اپوکسی یا چسب تعمیر می شود. با استفاده از این روش نیازی بهانجام جوشکاری یا هیچ تخریبی نیست. خوشبختانه این نوع چسب ها مقاومت بالایی درمقابل ضربه و فشار نیز دارند. از انواع لوله های توکار فاضلاب عبارت اند از:

 • تعمیر ورفع ترکیدگی لوله فاضلاب چدنی
 • شناسایی ورفع ترکیدگی لوله فاضلاب پلیکا
 • رفع ترکیدگیلوله فاضلاب پوشفیت

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چیست و چه کارایی دارد؟

برای جلوگیری از هزینههای تخریب و بازسازی دوباره روش جدید و کارسازی جایگزین روش سنتی شده است. درروش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشتی یاب آب، هزینه تشخیصترکیدگی لوله با دستگاه ( قیمت نشت یابی لوله ) را نسبت به روش سنتیکمتر خواهد کرد.

هزینه نشت یابی لوله بادستگاه فوق حساس از نوع آکوستیک و یا رادیویی محل نشت آب را تشخیص می دهند.این دستگاههای فوق تخصصی امواج ایجاد شده بر اساس ترکیدگی لوله را شناسایی میکنند. نشت یابی لوله با دستگاه موجب می شود که فقط قسمتی که دچار ترکیدگی شدهدقیقا مشخص شود و هزینه های اضافی ایجاد نمی شود.

پس از تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه چه کنیم؟

بعد از حصول اطمیناناز نشتی آب با راه حل ارایه شده، باید در صدد رفع مشکل باشیم. در اولین قدم شیرفلکه را برای جلوگیری از هدر رفتن آب کامل ببندید. تعمیرات لوله یا توسط سازمان آبصورت می گیرد، یا در بسیاری از موارد جهت سرعت بخشیدن به انجام کار باید از افرادمتخصص در این زمینه کمک گرفته شود.

به خاطر داشته باشیمهیچگاه بخاطر قیمت تشخیص ترکیدگی لوله کمتر، از شرکت و افراد نابلد کمک نگیریم. زیرا در صورتی که محل نشتی اشتباه تشخیص داده شود و یا در هنگامرفع نشتی از لوازم استاندارد استفاده نشود، هزینه هایی دوبرابر در انتظارمان خواهدبود.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به چه مواردی وابسته است؟

قیمت تشخیصترکیدگی لوله تحت تاثیر عوامل مختلفی است. معمولا تعرفه تشخیصترکیدگی لوله با دستگاه بر اساس اتحادیه تعیین و اعلام می شود. اما در ارتباطبا هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب به مدت زمان برایپیدا کردن نشتی و متراژ محل مورد نظر بستگی دارد.

هزینه تشخیص ترکیدگیلوله با دستگاه و تمامی قطعات مورد نیاز برای تعمیر توسط همیار هوم سرویز بافاکتور ارایه می گردد. سرویس رفع نشتی شامل شناسایی محل نشتی، تخریب محل نشتی ،لوله کشی دوباره، سیمان کاری، ایزوگام کاری و کاشی کاری می باشد. همچنین رفعترکیدگی لوله بدون کندن، تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با دستگاه نشت یابآب حرفه ای انجام می شود.

خدمات تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب و رفع ترکیدگی لوله را به متخصصینهوم سرویز بسپارید

در صورتنیاز به تشخیص نشتی آب با دستگاه نشت یاب هر ساعتی از شبانه روزدرخواست خود را به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت نمایید. متخصصین ما درکمترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهندداد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تشخیص ترکیدگی لوله و همچنین ارایه خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات بنایی ارائه می دهد که شامل سرامیک کاری کف ساختمان , سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر, کاشی کار ماهر برای کاشی کاری منزل, رفع نم دیوار بدون تخریب, نصب قرنیز پی وی سی با کمک نصاب قرنیز حرفه ای, دوغاب سرامیک حمام, گچکاری ساختمان با کمک گچ کار ماهر, تعویض توالت ایرانی با فرنگی به همراه اجرای تاسیسات, خدمات بنایی نازک کاری ساختمان, سیمان کاری دیوار باغ و سیمانکاری دیوار حیاط, دیوار کشی و دیوار چینی دور باغ و حیاط, تخریب دیوار مشترک و تخریب دیوار حایل, خاکبرداری ساختمان با کمک شرکت گودبرداری و خاکبرداری معتبر, تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده, حمل نخاله با نیسان و وانت, اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان, آجر چینی دیوار باغ و منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخص ترکیدگی لوله توکار با دستگاه نشتی یاب

رفع نشتی لوله روکار آب

رفع نشتی لوله فاضلاب توکار

رفع نشتی لوله با استفاده از محلول و چسب رفع نشتی

رفع نشتی لوله آب و فاضلاب بدون تخریب

رفع نشتی لوله شوفاژ و پکیج

تعویض و تعمیر لوله ترکیده و آسیب دیده

نظرات کاربران

profile picture
امیر واسعی

خیلی سریع تشریف اوردند و کارا را انجام دادند راضی بودیم ممنون

profile picture
علی رمضان پور

کارشون خوب بود اخلاقشونم خوب بود ممنون

profile picture
مجتبی رفیع پور

من واقعا ازشون راضی بودم هم از لحاظ کاری عالی بودند هم کاری تشکر میکنم خیلی اقای خوبی بودند

profile picture
سپیده گلمحمدی

از عملکردشون بسیار راضی بودم خیلی عالی

شرایط تعویض لوله ترکیده و رفع نشتی لوله آب بدون تخریب

همیار می بایست ابتدا محل نشتی را شناسایی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

سرویس رفع نشتی شامل شناسایی محل نشتی، تخریب محل نشتی، لوله کشی، سیمان کاری، ایزوگام و کاشی کاری می باشد.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

لوله کشی آب و ساختمان
لوله کشی آب و ساختمان
قیمت از 500,000 الی 3,200,000 تومان
گچکاری و گچبری
گچکاری و گچبری
قیمت از 500,000 الی 2,000,000 تومان
نظافت منزل
نظافت منزل
قیمت از 350,000 الی 540,000 تومان
ایزوگام
ایزوگام
قیمت از 1,600,000 الی 2,000,000 تومان