banner
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
نصب رادیاتور شوفاژ

نصب رادیاتور شوفاژ

از 1372 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت هزینه نصب و راه اندازی رادیاتور شوفاژ

قیمت نصب هر رادیاتور

85,000 الی 110,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط جابجایی رادیاتور شوفاژ

تهیه لوازم و قطعات یدکی درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای نصب استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

نصب و جابجایی رادیاتور شوفاژ

در هنگام ساخت یا بازسازی ساختمان گاهی نیاز به نصب رادیاتور شوفاژ یا جابجایی رادیاتور شوفاژ است. البته راه اندازی رادیاتور شوفاژ راحت نیست زیرا این تجهیزات به واسطه لوله و اتصالات روی دیوار قرار گرفته اند. جابجا کردن یا نصب مجدد آن ها کار چندان ساده ای نیست و نیاز به اجرای تاسیسات مجدد دارند و باید توسط افراد متخصص و متبحر انجام شود. تعیین محل نصب رادیاتور شوفاژ از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه با طریقه نصب رادیاتور پنلی و پره ای و همچنین اجرت نصب رادیاتور شوفاژ می پردازیم.

طریقه نصب رادیاتور پره ای و پنلی

مراحل و طریقه نصب ردیاتور شوفاژ بر اساس برند و نوع این سیستم گرمایشی با یکدیگر متفاوتند. به‌عنوان نمونه، طریقه نصب رادیاتور بوتان، طریقه نصب رادیاتور پره ای و همین‌طور طریقه اجرای رادیاتور پنلی در جزییات با هم تفاوت دارند. اما یک سری اقدامات برای راه‌اندازی تمامی رادیاتورها مشترک هستند. نحوه نصب شوفاژ روکار و جابجایی آن از مراحل متعددی تشکیل شده است که در ادامه کلیه مراحل به اختصار آورده ایم.

  • تعیین محل نصب رادیاتور شوفاژ
  • نصب پایه رادیاتور
  • اجرای لوله رادیاتور
  • بازکردن شوفاژ از مکان قبلی (در صورت جابجایی)
  • هواگیری و روشن نمودن شوفاژ

برای نصب رادیاتور پنلی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

رادیاتور پنلی و پایه آن نیاز به مکانی محکم برای نصب دارند و به همین خاطر باید آنها را به دیوار نصب کنید و به هیچ وجه نباید روی کاغذ یا با استفاده از چسب کار نصب رادیاتور پنلی را انجام دهید. زیرا همانطور که می دانید رادیاتور پنلی یک وسیله گرمایشی است و در صورت گرم شدن می تواند به راحتی چسب را شل کرده و از جای خود جدا شود که این موضوع باعث کنده شدن آن خواهد شد. در ادامه با هم نکاتی را بررسی می کنیم که هنگام نصب رادیاتور پنلی باید آنها را رعایت کنید.

رادیاتور را بررسی کنید

قبل از اینکه رادیاتور خریداری شده را نصب کنید، ابتدا توصیه می کنیم که تمامی بخش های آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که رادیاتور آسیب یا ضربه ای ندیده و ترک و شکستگی ندارند. این کار باعث می شود که قبل از نصب بتوانید مشکلات موجود را پیدا کرده و در صورت نیاز رادیاتور را تعویض کنید، اما پس از نصب ممکن است نتوانید رادیاتور را پس بدهید.

رادیاتور را از بالا یا از کناره ها بگیرید

رادیاتورهای پنلی جدید معمولا بسیار ظریف و زیبا هستند و به همین خاطر باید دقت کنید که رادیاتور را از محلی بگیرید که آسیبی به ظرافت و زیبایی آن نرسد. هنگام جابه‌جایی رادیاتور را از بالای پنجره مشبک یا از کناره ها بگیرید و جابه‌جا کنید تا آسیبی به نمای آن نرسد. همچنین اگر فکر می کنید که ممکن است به بدنه رادیاتور آسیبی وارد شود، هنگام نصب خودتان حتما روی آن یک کاور قرار دهید تا ضربه و خط و خش به آن وارد نشود.

محل نصب مناسبی را در نظر بگیرید

همانطور که می دانید رادیاتور برای استفاده از سیستم های گرمایشی با آب گرم طراحی شده است و باید آن را در مکانی نصب کنید که لوله کشی های موردنیاز برای اتصال به پکیج یا سیستم موتورخانه وجود داشته باشد، به همین خاطر نمی توانید رادیاتور را در هر مکانی که می خواهید قرار دهید و باید از یک متخصص بخواهید که شرایط و فضای شما را بررسی کرده و بهترین مکان ممکن را پیشنهاد دهد.

اتصالات رادیاتور را تهیه کنید

برای نصب رادیاتور پنلی، باید تمامی اتصالات موردنیاز آن را از تاسیساتی ها تهیه کنید که بتوانید به راحتی کار نصب را انجام دهید. رادیاتور نیاز به اتصالاتی دارد که باید آنها را متناسب با نوع و ظرفیت رادیاتور خودتان خریداری کنید. به همین خاطر نیاز است که بدانید چه اتصالاتی برای رادیاتور شما موردنیاز است.

همچنین اگر خودتان در این زمینه وارد نیستید، می توانید از نصاب رادیاتور پنلی بخواهید که لوازم موردنیاز را برایتان تهیه کند.

فشاری به شیر و لوله ها وارد نکنید

گاهی اوقات ممکن است هنگام نصب این کار را با فشار انجام دهید و لوله ها و اتصالات را با فشار به رادیاتور متصل کنید. این کار شاید در حالت عادی مشکلی ایجاد نکند، اما در آینده باعث می شود که آن قسمت از دیوار دچار ترک خوردگی شده و در آینده به صورت کامل تخریب شود. همچنین در صورت وجود فشار زیاد، این موضوع باعث شکستگی لوله ها و نشتی آنها نیز خواهد شد.

آموزش نصب رادیاتور در محل جدید

از این مرحله به بعد قرار است طرز بستن رادیاتور شوفاژ محل جدید را شرح می دهیم. نصب شیر رادیاتور رفت و برگشت باید در قدم اول انجام شود. لوله های شیر را به لوله های رفت و برگشت رادیاتور وصل کرده و با مهره محکم کاری انجام می شود. نصب رادیاتور شوفاژ دیواری ابتدا باید پایه با استفاده از بست روی دیوار قرار داده شود. در ابتدا رادیاتور به صورت موقت روی دیوار قرار داده می شود تا از تراز بودت کامل شوفاژها اطمینان حاصل شود. سپس با استفاده از دریل سوراخ نهایی ایجاد می شود و محکم کاری های نهایی انجام می شود.

نصاب رادیاتور شوفاژ

عدم تجربه و مهارت در زمینه خدمات تاسیساتی موجب به نصب ناقص و هدررفت هزینه نصب رادیاتور شوفاژ می‌شود. از این رو کمک از متخصصین و نصاب رادیاتور حرفه ای موجب می شود که از هر گونه ایراد احتمالی در آینده جلوگیری شود.

چه عواملی بر هزینه نصب رادیاتور شوفاژ موثر هستند؟

موارد متعددی بر قیمت نصب رادیاتور شوفاژ تاثیر دارد. مورد اول محل قرار دادن رادیاتور است. زیرا در مواردی نیاز به عایق کاری می باشد و اگر نیاز به لوله کشی بیشتری باشد هزینه نصب رادیاتور بالاتر می شود. تعداد رادیاتور ها هرچه بالاتر شود قیمت نیز افزایش پیدا می کند. همچنین در صورتی که نیاز به تعویض رادیاتور شوفاژ باشد. قیمت تعویض رادیاتور شوفاژ قطعا با هزینه نصب مجدد یکسان نیست. انشعاب گیری و اضافه کردن رادیاتورها اگر نیاز به لوله کشی جدید باشد اجرت نصب رادیاتور شوفاژ بیشتر می شود. پس بهتر است قبل از هرگونه تصمیمی با نصاب شوفاژ هوم سرویز مشورت کنید تا با توجه به بودجه شما بهترین تصمیم گرفته شود.

مدل های مختلف رادیاتور بر هزینه نصب شوفاژ تاثیر دارد. به عبارت دیگر قیمت نصب رادیاتور پنلی، با قیمت نصب رادیاتور پره ای یکسان نیست. قیمت نصب شوفاژ بوتان، قیمت نصب رادیاتور ایران رادیاتور و سایر برندها با هم متفاوتند.

خدمات نصب انواع شوفاژ توسط متخصصین هوم سرویز

اگر نیاز دارید در ارتباط با خرید رادیاتورهای جدید یا جابجایی و تعویض رادیاتورها با متخصصین مشورت کنید تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز مشورت کنید.  متخصصین ما با توجه به بودجه در دسترس شما و متراژ ساختمان، میزان انتظار شما از سیستم گرمایشی و غیره بهترین گزینه ها را برای نقشه محل مورد نظر در اختیارتان قرار خواهند داد. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه نصب شوفاژ با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

نصب رادیاتور پره ای
نصب رادیاتور پنلی
اضافه کردن پره به رادیاتور
جابجایی، تعویض و انشعاب گیری رادیاتور

همیاران سرویس نصب رادیاتور شوفاژ

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

اجرای سیستم گرمایش از کف
اجرای سیستم گرمایش از کف
قیمت از 100,000 الی 350,000 تومان
ساخت درب و پنجره آلومینیومی
ساخت درب و پنجره آلومینیومی
قیمت از 100,000 الی 350,000 تومان
نصب درب و پنجره دوجداره
نصب درب و پنجره دوجداره
قیمت از 5,350,000 الی 5,750,000 تومان
لوله کشی پکیج و شوفاژ
لوله کشی پکیج و شوفاژ
قیمت از 900,000 الی 2,000,000 تومان