تعمیر پمپ آب

تعمیر پمپ آب

از 1095 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر پمپ آب در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت نصب کامل پمپ آب و منبع بدون نیاز به کنده کاری

350,000 الی 550,000 تومان

قیمت نصب کامل پمپ آب و منبع با کنده کاری

500,000 الی 800,000 تومان

قیمت تعویض موتور پمپ آب

190,000 الی 250,000 تومان

قیمت شارژ منبع پمپ آب(تویوپ)

150,000 الی 250,000 تومان

قیمت تعویض تویوپ پمپ آب

180,000 الی 300,000 تومان

قیمت تعویض ست کنترل پمپ آب

150,000 الی 250,000 تومان

قیمت تعویض کاسه نمد بلبرینگ یک اسب

توافقی

قیمت تعویض کاسه نمد بلبرینگ دو اسب

توافقی

قیمت نصب منبع آب خانگی

400,000 الی 700,000 تومان

متوسط قیمت500,000 تومانکمینه قیمت350,000 تومانبیشینه قیمت1,100,000 تومان

آنچه درباره تعمیر پمپ آب خواهید خواند

 • ​تعمیر پمپ آب خانگی
 • تعمیرات پمپ آب خانگی در محل
 • علت روشن نشدن پمپ آب خانگی چیست؟
 • علت موج دار بودن آب خروجی از پمپ چیست؟
 • علت یکسره کار کردن پمپ چیست؟
 • علت افت فشار پمپ آب خانگی چیست؟
 • در تعمیرات پمپ آب خانگی چه خدماتی ارائه می شود؟
 • سرویس پمپ آب خانگی چگونه انجام می شود؟
 • قیمت تعمیر پمپ آب خانگی به چه مواردی بستگی دارد؟
 • تعمیرکار پمپ آب را سریعا خبر کنید
 • تعمیر پمپ آب ساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر پمپ آب خانگی

با بیشتر شدن جمعیتدر شهرها و بالا رفتن میزان استفاده از آب طبعا فشار آب کاهش محسوسی پیدا کرده استو طبقات بالایی آپارتمان ها همواره با معضل کم بودن فشار آب مواجه هستند. از اینرو با استفاده بیشتر از این وسیله، تعمیر پمپ آب خانگی نیز بیشتردرخواست می شود. در هنگام بروز ایراد باید سریعا با سرویسکار پمپ آب تماسگرفته و سرویس پمپ آب را هر چه زودتر انجام دهند تا از بحران قطع شدن آبرها شوند.

در ادامه در ارتباطبا روغن کاری پمپ آب و عیب یابی و تعمیرات پمپ آب خانگی صحبت وعوامل موثر بر قیمت تعمیر پمپ آب می پردازیم.

تعمیرات پمپ آب خانگی در محل

همانطور که پیش ترگفته شد پمپ آب ساختمان مانند هر وسیله برقی دیگر طی مرور زمان ممکن استمستهلک شوند و نیاز به تعمیرات پمپ آب ساختمان و رفع مشکلاتآن می باشد. مواردی مانند تعمیر کلگی پمپ تصفیه آب، تنطیمفشار پمپ آب، تعمیر با تعویض اتومات پمپ و سایر خدمات درتعمیر پمپ آب خانگی ارائه می شود. در ادامه به ایرادات شایع در پمپهای آب و عیبیابی و تعمیر پمپ آب در منزل می پردازیم.

علت روشن نشدن پمپ آب خانگی چیست؟

برای تعمیرپمپ آب آپارتمانی باید ابتدا مطمئن شوید که سیستم برق رسانی دستگاه دچارایراد نشده باشد. بررسی کنید که کلید برق یا سیم پمپ قطعی نداشته باشد. مرحله بعدیدکمه ریست را چک کنید. همچنین ممکن است سیم های درون کلید به علت گرمای زیاد و یاآبخوردگی و رطوبت اتصالی پیدا کرده باشند.

علت موج دار بودن آب خروجی از پمپ چیست؟

در هنگام بروز اینایراد که فشار آب پمپ کم و زیاد می شود. حتما ایراد از مخزن پمپ است. برای بررسیمخزن و تعمیر پمپ آب باید دریچه هوای مخزن را بررسی کنید. اگر ایراد از مخزندستگاه باشد با تکان دادن مخزن از زیر مخزن پمپ، آب خارج می شود. به طور مثال درخانه هایی که از پمپ برای کشیدن آب چاه استفاده می شود.در فصل گرما به علت کم شدنمیزان آب،ممکن است شن و ماسه وارد مخزن پمپ شوند و موجب خراب شدن آن گردند.

علت یکسره کار کردن پمپ چیست؟

در زمان کار کردنصحیح پمپ باید صدای باز و بسته شدن کلید هنگام فعالیت پمپ را بشنوید. اگر پمپیکسره کار می کند و اتومات نمی کند. در صورتی که واحدی در حال استفاده از آب نیست.باید از یک سرویسکار پمپ آب کمک بگیرید. ممکن است علت در نشتی لوله کشی هاباشد با خود پمپ و اتومات پمپ ایراد پیدا کرده باشد.

علت افت فشار پمپ آب خانگی چیست؟

هوا گرفتن پمپ آبموجب می شود که پمپ آب دیگر قادر به اجرای عملکرد صحیح خود نباشد. در زمان بروزاین مشکل برای تعمیر پمپ آب، با وجود روشن بودن آن، پمپ قادر به مکش آبنیست. در این زمان باید به هواگیری پمپ آب بپردازید.

در تعمیرات پمپ آب خانگی چه خدماتی ارائه می شود؟

تعمیر پمپ آب و تعویضبلبرینگ پمپ آب خانگی

بلبرینگ پمپ آبخانگی به یک قطعه فلزی در داخل پمپ آب گفته می شود که سبب حرکت شافت داخل پمپمی شود. همچنین بلبرینگ نیز به پروانه پمپ آب نیز متصل است. بدین ترتیب که باچرخیدن محور پمپ آب، پروانه پمپ نیز شروع به حرکت می کند. پمپآب از دو قسم مکانیکی و برقی تشکیل شده است. بخش مکانیکی پمپ آب خانگی شاملپروانه و کاسه نمد است. این قطعات مستقیما با آب در تماس هستند. بلبرینگ پمپآب به همراه شافت در قسمت الکتروموتور پمپ آب خانگی قرار می گیرد.اهمیت این قطعه را می توان اینگونه توصیف کرد که اگر بلبرینگ در داخل پمپ آبنباشد. عملا پمپ کار نمی کند. چرا که کار کردن پمپ آب با به چرخش در آمدنمحور داخل پمپ و پروانه آن میسر می شود. تا بدین وسیله آب به داخل لوله هایساختمان پمپاژ شود.

حال اگر بلبرینگ دچارایراد شود و به نرمی حرکت نکند. عملا کل دستگاه دچار ایراد شده است. از آنجایی کهبلبرینگ یک قطعه مصرفی است بعد از مدتی دچار فرسودگی می شود و نیاز به تعویضبلبرینگ پمپ آب خانگی می باشد.

تعمیر پمپ آبخانگی و تعویض کاسه نمد پمپ آب

به طور خلاصه لزوماستفاده از کاسه نمد در پمپ آب خانگی را می توان به علت جلوگیری از نشتی آب بینقسمت های آبی و برقی پمپ آب خانگی توضیح داد. همچنین کاسه نمد پمپ آب مانعاز آسیب رسیدن به محور پمپ آب می شود. همچنین این قطعه باعث افزایش کارایی دستگاهو کاهش هزینه تعمیر پمپ آب خانگی نیز می شود.

بدین ترتیب متوجه میشویم یک قطعه بسیار کوچک به نام کاسه نمد چقدر می تواند نقش مهمی در پمپداشته باشد. این قطعه به مرور زمان و استفاده ممتد از پمپ مستهلک می شود و نیازبه تعویض کاسه نمد پمپ آب می باشد.

معمولا نشانه هایگرمای زیاد بدنه پمپ آب، سر و صدای بالای پمپ آب و همچنین لرزش زیاد پمپ اعلام میکنند که باید به تعمیرات پمپ آب خانگی و تعویض کاسه نمد پمپآب بپردازید.

تعمیر پمپ آب و تعویضپروانه پمپ آب

پروانه پمپ آب موجبچرخش آب در داخل پمپ می شود.این پروانه ها از پره ها یا تیغه های پلاستیکی تشکیلشده اند. پره های پروانه به شافت متصل می شوند. با چرخش پروانه انرژی الکتریکی بهانرژی جنبشی جریان آب تبدیل می شود. کاهش فشار آب و کم شدن میزان حجم آب پمپ ازنشانه های خرابی پمپ و نشانه های تعویض پروانه پمپ آب خانگی می باشد.

سرویس پمپ آب خانگی چگونه انجام می شود؟

سرویس پمپ آب ساختمان به طور معمول در بازه های زمانی مشحص برایافزایش طول عمر آن انجام می شود. از این رو سرویسکار پمپ آب تمام قطعات پمپبه طور کامل بررسی می شود. به طور کل در پروسه سرویس پمپ آب خانگی موارد زیر توسط تعمیرکارپمپ آب بررسی می شود.

 • روغنکاریپمپ
 • بررسیشیرفلکه
 • بررسیپروانه پمپ
 • تنطیمفشار پمپ آب خانگی
 • بررسی اتوماتپمپ آب
 • بررسیقطعات برقی پمپ و...

قیمت تعمیر پمپ آب خانگی به چه مواردی بستگی دارد؟

عوامل متعددیبر قیمت سرویس پمپ آب خانگی و یا هزینه تعمیرات پمپ آب بستگیدارند. به صورت کلی قیمت تعمیر پمپ آب به نوع ایراد در پمپ آب و نوعقطعه معیوب وابسته است. همچنین نوع برند مانند تعمیر پمپ پنتاکس یا تعمیرپمپ آب پدرولا غیره نیز بر قیمت تعمیرات پمپ آب خانگی موثر است. همچنین در مواردی نیز تنها نیازبه سرویس پمپ آب خانگی است که ایرادات سطحی برای کارکرد بهتر رفع می شوددر این صورت هزینه سرویس پمپ آب مبلغ چندانی نخواهد بود.

تعمیرکار پمپ آب را سریعا خبر کنید

تعمیر پمپ آب ساختمان باید به افراد متخصص و تعمیرکارپمپ آب خانگی ماهر سپرده شود. اتصالات، تعمیر و تعویض قطعات پمپ بایدتوسط افراد ماهر انجام شود. زیرا در صورت سپردن کار به افراد غیر متخصص ممکن استهزینه ها را تا چندین برابر افزایش پیدا کند. از جمله ایراداتی که ممکن است در پیکمک گرفتن از افراد غیر متخصص ایجاد شود می توان به بالا رفتن قبض آب ،عدم ذخیره آب در هنگام قطعی وهمچنین امکان سوختن پمپ بر اثر نوسانات برقاشاره نمود.

تعمیر پمپ آب ساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت بروز هر گونهایراد در پمپهای آب خانگی می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویزثبت درخواست نمایید. همکاران ما در کمترین زمان ممکن جهت مشاوره رایگان و اعلامقیمت تعمیر پمپ آب با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر پمپ آب و همچنین ارایه خدمات تعمیر پمپ آب خانگی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تاسیسات ارائه می دهد که شامل نصب شیرآلات اهرمی توکار و روکار, نصب فلاش تانک ساده، نصب فلاش تانک دوزمانه، آنتی باکتریال، اتوماتیک و..., اجرای لوله کشی گاز, نصب سینک ظرفشویی روکار, نصب توالت فرنگی توکار , نصب روشویی کابینتی، نصب آینه، نصب جا حوله ای و ...., تعمیر تصفیه آب خانگی, تعمیر استخر خانگی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر پمپ آب

تعمیر پمپ آب خانگی

سرویس پمپ آب ساختمانی

تنظیم پمپ آب خانگی

تعمیر پمپ آب صنعتی

عوض کردن کاسه نمد پمپ آب

سرویس و تعمیر پمپ و منبع آب شامل؛ تنظیم و هواگیری، برطرف کردن سوراخ و نشتی و …

نظرات کاربران

profile picture
راشد مدرس

کار را انجام دادند وسایل را لطف کردند تهیه کردند و مشکلی نبود ممنون

profile picture
محمود جاهد

همیار جوان و خوبی بودند و منصفانه قیمت دادند و کار کردند

profile picture
Fadaie

عالی بودند ممنون

profile picture
مریم نوری

انسان مودب و خوب و منصفی بودند در کار هم دقت لازم را داشتند

شرایط تعمیر پمپ آب خانگی و سرویس پمپ آب

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر پمپ نماید.

تهیه لوازم و قطعات یدکی پمپ درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر پمپ استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

دستگاه تصفیه آب
دستگاه تصفیه آب
قیمت از 220,000 الی 400,000 تومان
سرویس و تعمیر پکیج
سرویس و تعمیر پکیج
قیمت از 400,000 الی 800,000 تومان
سنسور و تایمر مشاعات
سنسور و تایمر مشاعات
قیمت از 650,000 الی 650,000 تومان
نصب بالابر
نصب بالابر
در حال بروزرسانی قیمت