تعمیر پمپ آب

تعمیر پمپ آب

از 1010 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر پمپ آب در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت نصب کامل پمپ آب و منبع بدون نیاز به کنده کاری

350,000 الی 550,000 تومان

قیمت نصب کامل پمپ آب و منبع با کنده کاری

500,000 الی 800,000 تومان

قیمت تعویض موتور پمپ آب

190,000 الی 250,000 تومان

قیمت شارژ منبع پمپ آب(تویوپ)

150,000 الی 250,000 تومان

قیمت تعویض تویوپ پمپ آب

180,000 الی 300,000 تومان

قیمت تعویض ست کنترل پمپ آب

150,000 الی 250,000 تومان

قیمت تعویض کاسه نمد بلبرینگ یک اسب

توافقی

قیمت تعویض کاسه نمد بلبرینگ دو اسب

توافقی

قیمت نصب منبع آب خانگی

400,000 الی 700,000 تومان

متوسط قیمت500,000 تومانکمینه قیمت250,000 تومانبیشینه قیمت600,000 تومان

آنچه درباره تعمیر پمپ آب خواهید خواند

 • ​تعمیر پمپ آب خانگی
 • تعمیرات پمپ آب خانگی در محل
 • علت روشن نشدن پمپ آب خانگی چیست؟
 • علت موج دار بودن آب خروجی از پمپ چیست؟
 • علت یکسره کار کردن پمپ چیست؟
 • علت افت فشار پمپ آب خانگی چیست؟
 • در تعمیرات پمپ آب خانگی چه خدماتی ارائه می شود؟
 • سرویس پمپ آب خانگی چگونه انجام می شود؟
 • قیمت تعمیر پمپ آب خانگی به چه مواردی بستگی دارد؟
 • تعمیرکار پمپ آب را سریعا خبر کنید
 • تعمیر پمپ آب ساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر پمپ آب خانگی

با بیشتر شدن جمعیت در شهرها و بالا رفتن میزان استفاده از آب طبعا فشار آب کاهش محسوسی پیدا کرده است و طبقات بالایی آپارتمان ها همواره با معضل کم بودن فشار آب مواجه هستند. از این رو با استفاده بیشتر از این وسیله، تعمیر پمپ آب خانگی نیز بیشتر درخواست می شود. در هنگام بروز ایراد باید سریعا با سرویسکار پمپ آب تماس گرفته و سرویس پمپ آب را هر چه زودتر انجام دهند تا از بحران قطع شدن آب رها شوند.

در ادامه در ارتباط با روغن کاری پمپ آب و عیب یابی و تعمیرات پمپ آب خانگی صحبت و عوامل موثر بر قیمت تعمیر پمپ آب می پردازیم.

تعمیرات پمپ آب خانگی در محل

همانطور که پیش تر گفته شد پمپ آب ساختمان مانند هر وسیله برقی دیگر طی مرور زمان ممکن است مستهلک شوند و نیاز به تعمیرات پمپ آب ساختمان و رفع مشکلات آن می باشد. مواردی مانند تعمیر کلگی پمپ تصفیه آب، تنطیم فشار پمپ آب، تعمیر با تعویض اتومات پمپ و سایر خدمات در تعمیر پمپ آب خانگی ارائه می شود. در ادامه به ایرادات شایع در پمپهای آب و عیب یابی و تعمیر پمپ آب در منزل می پردازیم.

علت روشن نشدن پمپ آب خانگی چیست؟

برای تعمیر پمپ آب آپارتمانی باید ابتدا مطمئن شوید که سیستم برق رسانی دستگاه دچار ایراد نشده باشد. بررسی کنید که کلید برق یا سیم پمپ قطعی نداشته باشد. مرحله بعدی دکمه ریست را چک کنید. همچنین ممکن است سیم های درون کلید به علت گرمای زیاد و یا آبخوردگی و رطوبت اتصالی پیدا کرده باشند.

علت موج دار بودن آب خروجی از پمپ چیست؟

در هنگام بروز این ایراد که فشار آب پمپ کم و زیاد می شود. حتما ایراد از مخزن پمپ است. برای بررسی مخزن و تعمیر پمپ آب باید دریچه هوای مخزن را بررسی کنید. اگر ایراد از مخزن دستگاه باشد با تکان دادن مخزن از زیر مخزن پمپ، آب خارج می شود. به طور مثال در خانه هایی که از پمپ برای کشیدن آب چاه استفاده می شود.در فصل گرما به علت کم شدن میزان آب،ممکن است شن و ماسه وارد مخزن پمپ شوند و موجب خراب شدن آن گردند.

علت یکسره کار کردن پمپ چیست؟

در زمان کار کردن صحیح پمپ باید صدای باز و بسته شدن کلید هنگام فعالیت پمپ را بشنوید. اگر پمپ یکسره کار می کند و اتومات نمی کند. در صورتی که واحدی در حال استفاده از آب نیست. باید از یک سرویسکار پمپ آب کمک بگیرید. ممکن است علت در نشتی لوله کشی ها باشد با خود پمپ و اتومات پمپ ایراد پیدا کرده باشد.

علت افت فشار پمپ آب خانگی چیست؟

هوا گرفتن پمپ آب موجب می شود که پمپ آب دیگر قادر به اجرای عملکرد صحیح خود نباشد. در زمان بروز این مشکل برای تعمیر پمپ آب، با وجود روشن بودن آن، پمپ قادر به مکش آب نیست. در این زمان باید به هواگیری پمپ آب بپردازید.

در تعمیرات پمپ آب خانگی چه خدماتی ارائه می شود؟

تعمیر پمپ آب و تعویض بلبرینگ پمپ آب خانگی

بلبرینگ پمپ آب خانگی به یک قطعه فلزی در داخل پمپ آب گفته می شود که سبب حرکت شافت داخل پمپ می شود. همچنین بلبرینگ نیز به پروانه پمپ آب نیز متصل است. بدین ترتیب که با چرخیدن محور پمپ آب، پروانه پمپ نیز شروع به حرکت می کند. پمپ آب از دو قسم مکانیکی و برقی تشکیل شده است. بخش مکانیکی پمپ آب خانگی شامل پروانه و کاسه نمد است. این قطعات مستقیما با آب در تماس هستند. بلبرینگ پمپ آب به همراه شافت در قسمت الکتروموتور پمپ آب خانگی قرار می گیرد. اهمیت این قطعه را می توان اینگونه توصیف کرد که اگر بلبرینگ در داخل پمپ آب نباشد. عملا پمپ کار نمی کند. چرا که کار کردن پمپ آب با به چرخش در آمدن محور داخل پمپ و پروانه آن میسر می شود. تا بدین وسیله آب به داخل لوله های ساختمان پمپاژ شود.

حال اگر بلبرینگ دچار ایراد شود و به نرمی حرکت نکند. عملا کل دستگاه دچار ایراد شده است. از آنجایی که بلبرینگ یک قطعه مصرفی است بعد از مدتی دچار فرسودگی می شود و نیاز به تعویض بلبرینگ پمپ آب خانگی می باشد.

تعمیر پمپ آب خانگی و تعویض کاسه نمد پمپ آب

به طور خلاصه لزوم استفاده از کاسه نمد در پمپ آب خانگی را می توان به علت جلوگیری از نشتی آب بین قسمت های آبی و برقی پمپ آب خانگی توضیح داد. همچنین کاسه نمد پمپ آب مانع از آسیب رسیدن به محور پمپ آب می شود. همچنین این قطعه باعث افزایش کارایی دستگاه و کاهش هزینه تعمیر پمپ آب خانگی نیز می شود.

بدین ترتیب متوجه می شویم یک قطعه بسیار کوچک به نام کاسه نمد چقدر می تواند نقش مهمی در پمپ داشته باشد. این قطعه به مرور زمان و استفاده ممتد از پمپ مستهلک می شود و نیاز به تعویض کاسه نمد پمپ آب می باشد.

معمولا نشانه های گرمای زیاد بدنه پمپ آب، سر و صدای بالای پمپ آب و همچنین لرزش زیاد پمپ اعلام می کنند که باید به تعمیرات پمپ آب خانگی و تعویض کاسه نمد پمپ آب بپردازید.

تعمیر پمپ آب و تعویض پروانه پمپ آب

پروانه پمپ آب موجب چرخش آب در داخل پمپ می شود.این پروانه ها از پره ها یا تیغه های پلاستیکی تشکیل شده اند. پره های پروانه به شافت متصل می شوند. با چرخش پروانه انرژی الکتریکی به انرژی جنبشی جریان آب تبدیل می شود. کاهش فشار آب و کم شدن میزان حجم آب پمپ از نشانه های خرابی پمپ و نشانه های تعویض پروانه پمپ آب خانگی می باشد.

سرویس پمپ آب خانگی چگونه انجام می شود؟

سرویس پمپ آب ساختمان به طور معمول در بازه های زمانی مشحص برای افزایش طول عمر آن انجام می شود. از این رو سرویسکار پمپ آب تمام قطعات پمپ به طور کامل بررسی می شود. به طور کل در پروسه سرویس پمپ آب خانگی موارد زیر توسط تعمیرکار پمپ آب بررسی می شود.

 • روغنکاری پمپ
 • بررسی شیرفلکه
 • بررسی پروانه پمپ
 • تنطیم فشار پمپ آب خانگی
 • بررسی اتومات پمپ آب
 • بررسی قطعات برقی پمپ و...

قیمت تعمیر پمپ آب خانگی به چه مواردی بستگی دارد؟

عوامل متعددی بر قیمت سرویس پمپ آب خانگی و یا هزینه تعمیرات پمپ آب بستگی دارند. به صورت کلی قیمت تعمیر پمپ آب به نوع ایراد در پمپ آب و نوع قطعه معیوب وابسته است. همچنین نوع برند مانند تعمیر پمپ پنتاکس یا تعمیر پمپ آب پدرولا غیره نیز بر قیمت تعمیرات پمپ آب خانگی موثر است. همچنین در مواردی نیز تنها نیاز به سرویس پمپ آب خانگی است که ایرادات سطحی برای کارکرد بهتر رفع می شود در این صورت هزینه سرویس پمپ آب مبلغ چندانی نخواهد بود.

تعمیرکار پمپ آب را سریعا خبر کنید

تعمیر پمپ آب ساختمان باید به افراد متخصص و تعمیرکار پمپ آب خانگی ماهر سپرده شود. اتصالات، تعمیر و تعویض قطعات پمپ باید توسط افراد ماهر انجام شود. زیرا در صورت سپردن کار به افراد غیر متخصص ممکن است هزینه ها را تا چندین برابر افزایش پیدا کند. از جمله ایراداتی که ممکن است در پی کمک گرفتن از افراد غیر متخصص ایجاد شود می توان به بالا رفتن قبض آب ، عدم ذخیره آب در هنگام قطعی وهمچنین امکان سوختن پمپ بر اثر نوسانات برق اشاره نمود.

تعمیر پمپ آب ساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت بروز هر گونه ایراد در پمپهای آب خانگی می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما در کمترین زمان ممکن جهت مشاوره رایگان و اعلام قیمت تعمیر پمپ آب با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر پمپ آب و همچنین ارایه خدمات تعمیر پمپ آب خانگی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تاسیسات ارائه می دهد که شامل نصب شیرآلات اهرمی توکار و روکار, نصب فلاش تانک ساده، نصب فلاش تانک دوزمانه، آنتی باکتریال، اتوماتیک و..., اجرای لوله کشی گاز, نصب سینک ظرفشویی روکار, نصب توالت فرنگی توکار , نصب روشویی کابینتی، نصب آینه، نصب جا حوله ای و ...., تعمیر تصفیه آب خانگی, تعمیر استخر خانگی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر پمپ آب

تعمیر پمپ آب خانگی

سرویس پمپ آب ساختمانی

تنظیم پمپ آب خانگی

تعمیر پمپ آب صنعتی

عوض کردن کاسه نمد پمپ آب

سرویس و تعمیر پمپ و منبع آب شامل؛ تنظیم و هواگیری، برطرف کردن سوراخ و نشتی و …

نظرات کاربران

profile picture
آرمین جزایری

از کیفیت کارشون راضی بودم خوب بود

profile picture
آذر فرجی

بسیار ماهر و مودب متین با انصاف و دلسوز و دقیق ما از ایشان صمیمانه تشکر میکنیم و امیدواریم که پر روزی و سالم باشند

profile picture
راشد مدرس

کار را انجام دادند وسایل را لطف کردند تهیه کردند و مشکلی نبود ممنون

profile picture
محمود جاهد

همیار جوان و خوبی بودند و منصفانه قیمت دادند و کار کردند

شرایط تعمیر پمپ آب خانگی و سرویس پمپ آب

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر پمپ نماید.

تهیه لوازم و قطعات یدکی پمپ درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر پمپ استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

water-purifier
دستگاه تصفیه آب
قیمت از 300,000 الی 400,000 تومان
package-installation-repair
سرویس و تعمیر پکیج
قیمت از 400,000 الی 1,200,000 تومان
sensor-timer
سنسور و تایمر مشاعات
قیمت از 350,000 الی 1,095,000 تومان
lift-installation
نصب بالابر
قیمت از 1,200,000 الی 1,200,000 تومان