نصب شیرآلات

نصب شیرآلات

از 2124 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب شیرآلات در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت نصب شیر دستشویی و حمام

150,000 الی 200,000 تومان

قیمت نصب شیر روشویی و سیفون

150,000 الی 200,000 تومان

قیمت نصب شیر ظرفشویی و سیفون

150,000 الی 200,000 تومان

قیمت نصب شیر ماشین لباسشویی/ظرفشویی

150,000 الی 200,000 تومان

قیمت نصب سیفون

100,000 الی 150,000 تومان

قیمت نصب علم دوش/یونیکا حمام

180,000 الی 230,000 تومان

قیمت تعویض مغزی شیر

100,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

180,000 تومان

متوسط قیمت430,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت700,000 تومان

آنچه درباره نصب شیرآلات خواهید خواند

 • نصب شیرآلات ساختمانی
 • طریقه نصب شیرآلات ساختمانی
 • نحوه نصب شیر اهرمی توالت
 • نصب شیرآلات توکار
 • نحوه نصب شیر ظرفشویی شلنگدار
 • ابزار مورد نیاز جهت نصب شیرآلات اهرمی و ساده
 • روش نصب شیر اهرمی
 • تعمیرات شیرآلات ساختمانی
 • قیمت نصب شیرآلات بهداشتی به چه مواردی بستگیدارد؟
 • دستمزد نصب شیرآلات در تعداد بالا
 • انواع مدل‌های شیرآلات که بیشتر تقاضا می شود
 • تعمیرات و نصب شیرآلات را به نصاب شیرآلات هوم سرویز بسپارید

نصب شیرآلات ساختمانی

نصب شیرآلات اهرمی و همچنین در مواردی مانند تعمیرشیر ظرفشویی شلنگدار و تعمیر شیر اهرمی باید توسط متخصصانجام شود. با بالا رفتن قیمت شیرآلات، تعمیر شیرآلات قدیمی نیز بیشترتقاضا می شود زیرا هزینه خرید و نصب مجدد آنها از هزینه تعمیرات بیشترمی شود. شاید در تصور خیلی از افراد نصب شیرآلات کار سختی نباشد. اما نصبصحیح و اصولی آنها از هزینه های احتمالی بعدی جلوگیری می کند. جالب است بدانید چکهکردن از شیرآلات ممکن است ناشی از نصب غیر اصولی باشد.

با توجه به قیمتشیرآلات سرویس بهداشتی و برای جلوگیری از هزینه های ثانویه بیشتربا نصاب شیرآلات حرفه ای تماس بگیرید. هر کارخانه سازنده،استاندارد های مخصوص به خود برای نصب شیرآلات ساختمانی دارد. امادر کل تجربه نصاب شیر ظرفشویی حرف اول و آخر را می زند. در ادامه به نصب شير روشويی و نصبشير ظرفشویی معمولی و شیر ظرفشویی شاوری یا شلنگدار و عوامل موثر بر قیمتنصب شیرآلات سرویس بهداشتی و آشپزخانه می پردازیم.

طریقه نصب شیرآلات ساختمانی

بهترین پیشنهادبرای نصب شیرآلات توکار و نصب شیرآلات سرویس بهداشتی کمکگیری از شرکت ها و نصاب شیرآلات حرفه ای است. ولی در صورتی که وسایل لازم برای نصبو یا تعویض شیرآلات را در اختیار داشته باشید و یا به اصطلاح فنی کار باشید. بارعایت نکات اصولی می توانید خودتان اقدام به تعمیر شیرآلات در منزل نمایید.

نحوه نصب شیر اهرمی توالت

روش نصبشیرآلات اهرمی به جای اینکه دو دسته پیچی و مغزی مجزا برای آب سرد و گرم تعبیهشود، تنها یک اهرم دارد. ساختار و تعویض کارتریج شیرالات اهرمی نسبت بهشیرالات کلاسیک که دو دسته دارند اندکی پیچیده تر است و از قطعات کوچکتری تشکیلشده است. نصب شیر اهرمی روشویی و توالت بنابر نوع ومدل شیرآب به صورت تک پایه و دو پایه اجرا می شوند.

نصب شیرآلات توکار

مراحل نصبشیرآلات توکار تقریبا شبیه هم می باشد و تفاوت های چندانی با هم ندارند.معمولا از نصب و تعمیر شیرآلات توکار برای سرویس بهداشتی استفاده میشود. به طور معمول لازم است که شیر توکار از سرویس بهداشتی حداقل 30 سانتی متر ارتفاعداشته باشد و از محل خروجی آب سرویس نیز حدود 60 سانتی متر فاضله داشته باشد. همینطور در خصوص نصب شیر توالت فرنگی، فاصله شیرهای توکار تا کف بهاندازه 80 سانتی متر در نظر گرفته می شود.

نکته بعدی این استکه نصب شیر توالت توکار با لوله های توکار به طور موازی قرار میگیرند. به یاد داشته باشید که مغزی شیر توکار با مغزی های شیرآلات روکار کاملامتفاوت است و در صورتی که قصد خرید مغزی و یا تعمیر شیرآلات توکار رادارید باید به این موضوع دقت کنید.

نحوه نصب شیر ظرفشویی شلنگدار

نصب شیر اهرمیظرفشویی همگیساختار مشابه دارند. در بسته بندی شیر ظرفشویی باید یک واشر گرد، یک بست مثلثی، یکبست فلزی، یک واشر مخصوص بست فلزی، یک پیچ دو سر رزوه، یک مهره و یک واشر گرد وجودداشته باشد. برای نصب شیر سینک باید همه این اتصالات در بسته بندی باشد.همچنین باید در هنگام تعویض شیر ظرفشویی به اتصالات سینکظرفشویی نیز توجه کنید.

ابزار مورد نیاز جهت نصب شیرآلات اهرمی و ساده

آچار فرانسه، آچارتخت، آچار شلاقی، نوار تفلن، پیچ گوشتی دوسو چارسو و دریل از ابزارآلات مورد نیازبرای نصب شیرآلات هستند.

روش نصب شیر اهرمی

 • قبل ازاقدام به نصب شیرآلات توالت فرنگی از تخلیه رسوبات در لوله ها اطمینان حاصلکنید. تا این رسوبات احتمالی بعد از اتمام نصب و تعمیر شیر آلات موجب کمفشار شدن آب نشوند. برای اینکار ابتدا اقدام به بستن لوله آب کنید.
 • درپوش آبسرد و گرم را باز کنید، سپس جریان آب را باز کنید، خروج آب با فشار زیاد موجب خارجشدن تمامی سنگریزه ها و رسوبات در لوله ها خواهد شد.
 • مرحلهبعدی نوبت به شیلنگ پیسوار ها می رسد. در این مرحله به کمک نوار تفلن سر پیسوار راکاملا محکم و به اندازه کافی حدود 20 الی 30 دور پیچیده شوند.
 • لنگی هایشیرآلات را نوار تفلن بپیچید و در خروجی لوله های آب وصل کنید. اگر خروجی آب درداخل دیوار است، از روپیچ کوتاه و یا بلند استفاده کنید.
 • مرحله بعدنوبت به نصب پولکی به لنگی ها است. نکته مهم انتخاب واشر متناسب با سایز مهره هایداخل لنگی است . که باید در داخل پولکی نصب شوند و سپس با آچار فرانسه کاملا محکمشوند.
 • در انتهاهم شیر را نصب کنید و کارایی شیر را تست کنید.

تعمیرات شیرآلات ساختمانی

در برخی موارد تعمیرشیرآلات بهداشتی قدیمی بسیار به صرفه تر از تعویض کلی آنهاست. تعمیر شیرآلاتامری غیر قابل اجتناب است . تعمیر شیر ظرفشویی شلنگدار، تعمیرشیرآلات KWC، تعمیر شیرآلات قدیمی،تعمیر شیر اهرمی و تعمیر شیر چشمی از مواردی هستند که در این حوزه مطرحمی شود. گاهی نشتی آب و یا سر و صدای موجود در شیرآلات به علت فرسودگی واشریا مغزی شیر اهرمی است. که با تعویض مغزی شیر و تعویض واشراین قطعات مشکل حل خواهد شد. هزینه تعمیر شیرآلات بسیار کمتر از خریدشیرآلات و پرداخت دستمزد نصب شیرآلات جدید خواهد بود. تعمیر شیر مخلوط و تعمیر شیراهرمی شامل تعویض مغزی شیر، تعویض واشر، تعمیر و تعویضکارتریج شیر آب، تعمیر سوپاپ شیر دوش اهرمی می باشد.

قیمت نصب شیرآلات بهداشتی به چه مواردی بستگیدارد؟

اجرت نصب شیر آلات در مرحله اول به نوع شیرآلات بستگیدارد. از انواع شیرآلات می توان به نوع ساده، شیر مخلوط ، کلاسیک، نصب شیر چشمیو اهرمی اشاره کرد. که در هرکدام قیمت نصب شیرآلات متفاوت است. معمولازمانی هزینه نصب شیر آب بالا می رود، که نمونه جدید از نظر سایز وکارایی با مدل قبلی یکی نباشد. ولی در صورتی که نمونه جدید مشابه مدل قدیمیباشد قیمت نصب شیرآلات مقدار ثابتی است. بهطور کل هزینه نصب شیرآب به جدید یا قدیمی بودن آن و همچنین برند شیر و همچنین محلنصب آن بستگی دارد. در ادامه به معرفی مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت نصب شیر آبمی پردازیم.

دستمزد نصب شیرآلات توکار و روکار

برای نصب شیر آلاتلازم است تا از قبل زیر ساخت مناسب وجود داشته باشد. برخی از تجهیزات شیرآلات بهصورت توکار نصب می شود ولی برای مثال شیر آب به صورت روکار نصب می شود. نحوه نصبشیرآلات با توجه به کاربری آن انجام می شود و این امر می تواند هزینه ها را تغییردهد. در برخی موارد لازم است تا لوله های متفاوت و سیستم برگشت و فاضلاب دیگری نصبشود که هزینه ها را افزایش می دهد.

محل نصب شیرآلات بهداشتی یا آشپزخانه

کاربرد همه شیرهای آبیکسان نیست. همین تفاوت موجب می شود تا شیوه های اجرای کار و دستمزد نصبشیرآلات نیز تغییر کند. شیرآلات آشپزخانه که روی سینک ظرفشویی نصب می شود، ازنظر اجرایی با نصب شیرآلات صنعتی تفاوت دارد. به همین ترتیب قیمتنصب شیرآلات بهداشتی نظیر حمام و توالت با شیرآلات آشپزخانه متفاوت است. اینتفاوت به دلیل نوع شیرآلات و سختی اجرای کار می باشد.

دستمزد نصب شیرآلات خانه های قدیمی

در اغلب ساختمان هایقدیمی لازم است تا ابتدا مشکلات لوله های ساختمان رفع شود. اشکالات سیستم آب وفاضلاب های قدیمی بیشتر دیده می شود. هزینه این تعمیرات روی اجرت نصب شیرآلات افزودهمی شود. اگر قصد بازسازی منزل را دارید حتما ابتدا سیستم لوله قدیمی را بررسیکنید. در بسیاری از موارد لازم است تا لوله های فلزی قدیمی به طور کامل تعویض شود.در این صورت برای کاهش هزینه ها لوله های قدیمی کور شده و از لوله های سبز و روکاراستفاده می شود. پس از عملیات بازسازی و تعمیرات می توان از شیرآلات تازه خریداریشده به جای شیرآلات قدیمی استفاده کرد.

دستمزد نصب شیرآلات در تعداد بالا

در این ساختمان هاانواع شیرآلات توکار و روکار، اهرمی و مخلوط کار می شود. با توجه به اینکه تعدادشیرآلات بیشتر است معمولا هزینه ها سرشکن می شود و در نهایت به نفع مالک قیمتگذاری منصفانه انجام می شود. در ساختمان های قدیمی نیز می توانید با فروش شیرآلاتقدیمی مقداری از هزینه ها را جبران کنید. آنچه مهم است اجرت نصب شیرآلات نیست بلکهکیفیت و برند شیرآلات است. برای اینکه ماندگاری شیرآلات بیشتر شود همیشه ازبرندهای شناخته شده و با کیفیت شیرآلات خریداری کنید. به این ترتیب تا سال هایزیادی خیال تان بابت چکه کردن شیرآلات و خراب شدن احتمالی آن راحت است.

بیشترین هزینهنصب شیرآلات بهداشتی مربوط به شیرآلات آشپزخانه است. مابقی اجرت نصب شیرآلاتتفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. قیمت نصب شیر بهداشتی در هوم سرویز بر اساس نرخاتحادیه نصابان شیرآلات تخمین زده و ارائه خواهد شد.

انواع مدل‌های شیرآلات که بیشتر تقاضا می شود

 • نصب شیراهرمی سینک
 • شیرآلاتساختمانی
 • نصب شیرراسان
 • نصبشیرآلات بهداشتی منزل
 • شیرآلات KWC و گروهه
 • نصب شیرآلات درخشان
 • نصب شیرآلات صنعتی و بهداشتی
 • نصب شیرظرفشویی شلنگدار قهرمان و غیره

تعمیرات و نصب شیرآلات را به نصاب شیرآلات هوم سرویز بسپارید

خدمات نصب شیرآلات بانرخ ثابت و بدون هزینه ایاب و ذهاب انجام می شود. در صورتی که در هر ساعتی نیاز بهنصب شیرآلات در برند های مختلف مانند شیرآلات راسان، شیرآلاتقهرمان ،گلپایگان، kwc ،گروهه وغیره دارید می توانید از خدمات هوم سرویز استفاده کنید. به صورت رایگان در سامانههوم سرویز درخواست خودتان را ثبت کنید. تا در کمتر از یک ساعت همیاران ما با شماتماس بگیرند و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار بدهند.

همیار شماییم تاپایان سرویس ...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب شیرآلات و همچنین ارایه خدمات نصب شیرآلات اهرمی توکار و روکار نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تاسیسات ارائه می دهد که شامل نصب فلاش تانک ساده، نصب فلاش تانک دوزمانه، آنتی باکتریال، اتوماتیک و..., نصب توالت فرنگی توکار , اجرای لوله کشی گاز, نصب سینک ظرفشویی روکار, نصب روشویی کابینتی، نصب آینه، نصب جا حوله ای و ...., تعمیر تصفیه آب خانگی, تعمیر استخر خانگی, تعمیر پمپ آب خانگی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب شیرآلات

نصب شیرآلات اهرمی توکار و روکار

نصب و تعمیر شیرآلات صنعتی و بهداشتی

نصب شيرآلات روشويی و نصب شيرآلات ظرفشويی شلنگدار و شاوری

نصب شیرآلات توالت و شیرآلات دوش حمام

نصب شیرآلات توالت ایرانی و توالت فرنگی

تعمیر و تعویض شیر آلات قدیمی و فرسوده و تعویض مغزی شیرآلات اهرمی و ساده

نظرات کاربران

profile picture
میثم ارغند
3 هفته پیش |همیار رضا اسدی

خیلی زحمت کشیدند و کیفیت کارشون هم درجه 1 بود

profile picture
مهدی نظری

خیلی تشکر میکنم بسیار کمکمون کردند عالی

profile picture
علی آقا احمد

خیلی خوب بود

profile picture
خانم قباچی

خیلی دلسوزانه کارشونو انجام دادند عالی بودند از هر نظر ممنون

شرایط تعویض شیرآلات قدیمی و نصب شیر اهرمی و ساده

همیار می بایست ابتدا محل نصب و یا تعمیر شیرآلات و سیفون سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب حوله خشک کن
نصب حوله خشک کن
قیمت از 3,500,000 الی 3,500,000 تومان
شیشه بری و آینه
شیشه بری و آینه
قیمت از 550,000 الی 2,000,000 تومان
نصب لامپ، چراغ و لوستر
نصب لامپ، چراغ و لوستر
قیمت از 300,000 الی 800,000 تومان
تعمیر کمد، کابینت و نجاری
تعمیر کمد، کابینت و نجاری
قیمت از 400,000 الی 1,200,000 تومان