تعمیر دستگاه تصفیه آب

تعمیر دستگاه تصفیه آب

از 1089 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر دستگاه تصفیه آب در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت نصب دستگاه تصفیه آب یا جابجایی

320,000 الی 380,000 تومان

قیمت نصب دستگاه تصفیه آب(با مخزن) یا جابجایی

340,000 الی 400,000 تومان

قیمت سرویس دوره ای دستگاه تصفیه آب(نظافت و جرم گیری پمپ، هواگیری، تعویض فیلتر)

400,000 الی 500,000 تومان

قیمت تعویض پمپ دستگاه تصفیه آب

300,000 الی 380,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

250,000 تومان

متوسط قیمت725,000 تومانکمینه قیمت500,000 تومانبیشینه قیمت1,950,000 تومان

آنچه درباره تعمیر دستگاه تصفیه آب خواهید خواند

 • تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی
 • عیب یابی و تعمیرات تصفیه آب خانگی
 • هواگیری دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه انجام می شود؟
 • خدماتی که در تعمیر تصفیه آب خانگی هوم سرویز ارائه می شود
 • زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی
 • تعمیرکار دستگاه تصفیه آب خانگی
 • قیمت تعمیر دستگاه تصفیه آب به چه مواردی بستگی دارد؟
 • خدمات نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

مطمئننا آب ضروری ترین ماده ای است که انسان برای بقا به آن نیازمند است. متاسفانه آب با ساختار مولکولی منحصر به فرد خود ممکن است، آلودگی های زیادی را در چرخه ای آماده سازی برای شرب، در خود حل کند. مقدار زیادی از این آلودگی توسط تصفیه شهری از آب جدا می شود، ولی درصدی از آن نیز به علت ضعف در لوله کشی ها و کم و کاستی هایی که در تصفیه آب شهری وجود دارد، در آب باقی می ماند. با توجه به نقش پر رنگ تصفیه آب در سلامتی اعضای خانواده، در صورت مشاهده کوچکترین ایراد باید در جهت هواگیری دستگاه تصفیه آب، تعویض فیلتر دستگاه تصفیه و یا تعمیر تصفیه آب اقدام کرد. در ادامه به ایرادات و تعمیر دستگاه تصفیه آب و عوامل موثر بر قیمت تعمیر دستگاه تصفیه آب می پردازیم.

عیب یابی و تعمیرات تصفیه آب خانگی

همانطور که پیش تر گفته شد این وسیله از جمله مواردی است که باید سرویس دستگاه تصفیه آب و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت ممتد انجام شود و ایرادات هر چند کوچک آن باید کاملا رفع شود. در ادامه ایرادات شایع دستگاه تصفیه و راهکارهای عیب یابی دستگاه تصفیه آب را برایتان شرح خواهیم داد. تا خودتان بتوانید اقدام به تعمیر دستگاه تصفیه آب در منزل بپردازید. یا در هنگام خبر کردن تعمیرکار تصفیه آب بتوانید اطلاعات درست در اختیار آنها قرار دهید.

تعمیر تصفیه آب خانگی : علت خاموش نشدن دستگاه تصفیه آب

برای تعمیر دستگاه تصفیه آب و رفع مشکل یکسره کار کردن دستگاه تصفیه و عیب یابی علت خاموش نشدن تصفیه آب باید پمپ دستگاه تصفیه بررسی کنید. برای تعمیر پمپ دستگاه تصفیه آب باید فشار هوای مخزن را بررسی کنید. معمولا اگر فشار هوا را به حداکثر برسانید، مشکل حل می شود. کم بودن فشار پمپ و ایراد در کلید فشار پایین نیز موجب یکسره کار کردن پمپ خواهد شد.

تعمیر دستگاه تصفیه : علت روشن نشدن دستگاه تصفیه آب خانگی

روشن نشدن دستگاه آب تصفیه کن می تواند علت های مختلفی داشته باشد. علت های زیادی می تواند سبب روشن نشدن پمپ دستگاه تصفیه آب شود. اولین مشکل می تواند مربوط به پریز برق باشد. علت بعدی سوختن آداپتور با ترانس برق دستگاه تصفیه است. که معمولا این ایراد به علت نوسانات برق و پایین بودن کیفیت ترانس برق دستگاه اتفاق می اقتد. برای بررسی این مشکل و تعمیر دستگاه تصفیه آب باید از ولت متر استفاده کنید. جریان ورودی به آب را بررسی کنید. ممکن است آب ورودی قطع باشد و یا فشار پایین آب علت روشن نشدن دستگاه تصفیه آب شود و با رفع مشکل فشار نیازی به تعمیر دستگاه تصفیه آب نباشد.

تعمیر دستگاه تصفیه آب : علت صدای دستگاه آب تصفیه کن خانگی

جهت تعمیر دستگاه تصفیه آب باید 6 پیچ که در زیر پمپ دستگاه تصفیه قرار دارد و برای اتصال بین قطعات کلگی پمپ قرار داده شده اند بررسی شوند. با لرزش پمپ تصفیه آب پیچ های کلگی شل می شوند و باعث ایجاد صدای تق تق دستگاه تصفیه آب شود. برای رفع صدای تق تق دستگاه و تعمیر دستگاه تصفیه آب کافی است پیچ های زیر دستگاه را محکم کنید.

همچنین بر اثر لرزش پمپ ممکن است شیلنگ دستگاه نیز شروع به لرزش کنند و با برخورد به بدنه دستگاه یا کابینت سر و صدا هایی ایجاد شود. برای بر طرف کردن این صدا شیلنگ ها را با چسب و یا سیم به هم ببندید. تا به هم برخورد نکنند. در صورتی که بعد از عوض کردن و نصب فیلتر تصفیه آب صدای سوت از دستگاه شنیدید. این قضیه کاملا طبیعی می باشد و به علت هوای موجود در فیلترها می باشد و طی چند روز حل خواهد شود.

تعمیر دستگاه تصفیه آب : علت آب نیامدن از دستگاه تصفیه

در اغلب موارد بسته بودن شیر آب ورودی دلیل این مشکل است. اگر شیر آب باز است شاید مشکل در شیر برقی دستگاه است. گرفتگی شیر آب هم باعث قطع شدن آب خروجی از دستگاه یا خروجی آب با فشار کم می شود. دلایل دیگری هم موجب قطعی آب و فشار کم آب می شود و باید قبل از تعمیر دستگاه تصفیه آب بررسی شوند از جمله اینکه :

 • فشار هوا در منبع مناسب نیست
 • فیلترهای پیش تصفیه کارایی کارایی ندارد
 • فیلتر کربن اکتیو کیپ شده است
 • پمپ نمی تواند فشار لازم را ایجاد کند

تعمیر دستگاه تصفیه : علت طعم بد آب تصفیه شده و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه

انقضای فیلترهای کربن دستگاه موجب طعم بد آب تصفیه می شود یا ممبران دستگاه منقضی شده است. باید به تعویض فیلتر دستگاه تصفیه پرداخته شود. مورد بعدی که موجب بوی بد آب تصفیه می شود عدم خروج صحیح آب فاضلاب است.

تعمیرات تصفیه آب : علت خاموش و روشن شدن متناوب پمپ تصفیه آب

برای تعمیر دستگاه تصفیه باید سوییچ دستگاه و کلید فشار بالا و پایین بررسی شود. در صورتی که ایراد از پمپ نباشد فیلترهای پیش تصفیه مصدود شده اند

هواگیری دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه انجام می شود؟

در ابتدا این نکته را بدانیم که در هر بار که به تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر می پردازید، به هواگیری مخزن تصفیه آب نیاز نمی باشد. بیشترین قطعه ای که به هواگیری تصفیه آب نیاز دارد، هوزینگ است. هوزینگ محل قرارگیری فیلترها است. دکمه هایی در پشت هوزینگ قرار داده شده اند، وظیفه هواگیری مخزن تصفیه آب را بر عهده دارند. با چند بار فشار دادن این دکمه ها هواگیری دستگاه تصفیه آب انجام می شود.

روش هواگیری تصفیه آب ابتدا مخزن را از دستگاه تصفیه جدا کنید. برای ایمنی بیشتر جهت هواگیری تصفیه آب و تنظیم فشار مجدد هوا را در محیط باز مثل حمام یا حیاط انجام دهید. خروجی مخزن را باز بگذارید و از سمت دیگر تلمبه را به مخزن متصل کنید. شروع به باد زدن مخزن نمایید. این کار را حدود 15 بار انجام دهید. این کار را تا زمانی که کل آب با فشار خارج شود ادامه دهید. سپس بر اساس دفترچه راهنمای تصفیه آب مخزن که میزان مناسب هوا را بیان کرده است ، هوای درون مخزن را پر کنید. برای مطلع شدن از فشار هوا، از دستگاه فشار سنج کمک بگیرید.

حتما دقت کنید که در هنگام باد زدن، خروجی دستگاه تصفیه آب باز باشد. زیرا در غیر این صورت فشار کاذب ایجاد می شود. در صورتی که تجربه زیادی در تنظیم فشار مجدد مخزن ندارید، این کار را به تعمیرکار تصفیه آب خانگی بسپارید. زیرا کم و زیاد بودن فشار هوای مخزن موجب خسارات بالایی در دستگاه می شود.

خدماتی که در تعمیر تصفیه آب خانگی هوم سرویز ارائه می شود

 • سرویس تصفیه آب
 • تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی
 • تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر
 • تعویض فیلتر تصفیه آب CCK
 • تعویض فیلتر تصفیه آب پیورتک PURETEC

زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

قبل از هر چیز ذکر این نکته ضروری است که همه دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی دارای فیلتر هستند. حتی اگر بهترین برندها را نیز خریداری کنید دیر یا زود باید فیلتر آب دستگاه، تعویض شود. این امر ارتباطی با پولی که برای خرید دستگاه پرداخته اید ندارد ولی عوامل مهم دیگری در تعیین زمان تعویض فیلتر تصفیه آب، دخیل هستند. از جمله این مواد:

 • مقدار مصرف آب شرب و میزان استفاده از دستگاه
 • زمان نصب دستگاه تصفیه آب یا تعویض فیلتر قبلی
 • کیفیت آب ورودی به دستگاه تصفیه
 • نوع و کیفیت فیلتر تصفیه آب

تعمیرکار دستگاه تصفیه آب خانگی

در صورت نیاز به خدمات نصب تصفیه آب و تعمیر تصفیه آب در خانه می توانید از تعمیرکار تصفیه آب خانگی هوم سرویز کمک بگیرید. در صورت نیاز به سرویس تصفیه آب و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه و تنظیم فشار استاندارد می توانید از خدمات نصب فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی هوم سرویز در منزل کمک بگیرید.

قیمت تعمیر دستگاه تصفیه آب به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت نصب دستگاه تصفیه به نوع دستگاه بستگی دارد. همچنین با مخزن یا بدون مخزن بودن بر اجرت نصب دستگاه تصفیه بستگی دارد. مورد دیگر موارد مربوط به قیمت تعمیر دستگاه تصفیه است. قیمت سرویس دستگاه تصفیه آب به صورت دوره ای وابسته به نوع دستگاه تعیین می شود. قیمت تعمیر دستگاه تصفیه آب نیز اگر صرفا مربوط به قیمت تعویض فیلتر دستگاه تصفیه باشد به نوع فیلتر وابسته است و اگر مربوط به تعویض قطعات باشد به نوغ قطعه و اجرت تعویض قطعه وابسته است که هزینه تعمیر دستگاه تصفیه باید به صورت حضوری و بررسی دستگاه اعلام شود.

خدمات نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به جابجایی دستگاه تصفیه، نصب دستگاه تصفیه و یا تعمیر دستگاه تصفیه آب می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. جهت اطلاع از هزینه تعمیر دستگاه تصفیه آب و جابجایی دستگاه تصفیه آب می توانید به صورت رایگان با متخصصین ما مشورت کنید و از خدمات با کیفیت ما بهره مند شوید.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر دستگاه تصفیه آب و همچنین ارایه خدمات تعمیر تصفیه آب خانگی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تاسیسات ارائه می دهد که شامل نصب شیرآلات اهرمی توکار و روکار, نصب فلاش تانک ساده، نصب فلاش تانک دوزمانه، آنتی باکتریال، اتوماتیک و..., نصب توالت فرنگی توکار , اجرای لوله کشی گاز, نصب سینک ظرفشویی روکار, نصب روشویی کابینتی، نصب آینه، نصب جا حوله ای و ...., تعمیر استخر خانگی, تعمیر پمپ آب خانگی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر دستگاه تصفیه آب

تعمیر تصفیه آب خانگی

تعمیر دستگاه تصفیه آب CCK، تعمیر تصفیه آب سافت واتر، پیورتک، فیلم تک FILM TEC و ....

تعمیرات تصفیه آب خانگی زیرسینکی، رومیزی و ....

هواگیری و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

نصب دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای

جابجایی دستگاه تصفیه آب

سرویس تصفیه آب

نظرات کاربران

profile picture
فوزیه قرجه لو

با درود وتشکر از توجه شما و آقای جمشیدی که بسیار انسان وقت شناس ومنصف.سپاسگزارم

profile picture
فرح کیانی

کارشون خیلی تمیز بود. دستتون درد نکنه.

profile picture
معین علیزاده

بسیار با اخلاق و منصف و حرفه ای بودن

profile picture
مریم کمایی

بسیار به کار تسلط داشتند عالی

شرایط نصب تصفیه آب و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر دستگاه تصفیه آب نماید.

سرویس دستگاه تصفیه آب شامل موراد ذیل می باشد : بررسی عملکرد کامل دستگاه، تست کامل آب بندی دستگاه و رفع مشکل آن، تست کامل عملکرد پمپ و لوازم برقی دستگاه، تست باد مخزن و تنظیم روی فشار استاندارد و تعویض فیلترها

نصب دستگاه تصفیه آب شامل موارد ذیل می باشد : نصب دستگاه تصفیه آب خانگی، هواگیری و تست کامل آب دستگاه تصفیه، آب بندی کامل دستگاه در اولین نصب، جایگذاری فیلترها و تنظیم در اولین نصب، تنظیم فشار باد مخزن ذخیره در اولین نصب

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

نصب و سرویس دستگاه تصفیه آب را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

install-towel-dryer
نصب حوله خشک کن
قیمت از 225,000 الی 225,000 تومان
installation-repair-washing-machine
تعمیر ماشین لباسشویی
قیمت از 800,000 الی 2,600,000 تومان
repair-water-pump-and-source
تعمیر پمپ آب
قیمت از 600,000 الی 2,130,000 تومان
toilet-siphon
شیرآلات و سیفون
قیمت از 550,000 الی 1,250,000 تومان